Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49301) tomp


tomp
félisten

Na azt hiszem megvan a napi Jövőbox bejegyzés a fb-on:
A hollandoknak ez http://horizon-info.nl/
nekünk meg a használhatatlan fos. Köszi. Rátok lehet számítani :@

Na akkor a játék indul!
Tippeljük meg, hogy mit fog erre reagálni a upc:
a, törli a bejegyzést
b, megírja, hogy írja meg az ügyfél az ügyfélszámát a segítségért. (mégis mit tudnának segíteni? adnak régi boxot?)
c, megírja, hogy számukra az ügyfelek visszajelzési és igényei a fontosak ezért törekednek a legtökéletesebb élményért. (hahaha)
d, semmit
:DDD

(#49302) ztsoft válasza szabogabor10 (#49299) üzenetére


ztsoft
őstag

Nem az én kártyám, itt írtam az enyémről.

tomp Ezt még csak tippelni sem merem. Volt már olyan bejegyzés, ami semmi sértőt nem tartalmazott mégis eltűnt.

[ Szerkesztve ]

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#49303) szabogabor10 válasza ztsoft (#49302) üzenetére


szabogabor10
veterán

Ja okés. Bocs, kicsit lemaradtam. :B

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#49304) mikung válasza tomp (#49301) üzenetére


mikung
aktív tag

Az "a" és a "d" túl nyilvánvaló.

Mivel nem tud mit segíteni, max személyesen sutyiban, a "b" is kiesik.

Szerintem "c", írnak valami mázas bullshitet, oszt' örulj paraszt alapon. :DDD

(#49305) tomp válasza mikung (#49300) üzenetére


tomp
félisten

De a nagy hőtől hátha újraforrasztja magát. :DDD
Még nincs füst szaga csak az a tipikus "hőszag" mint egy vasalónak.

ztsoft, mikung
Hát igen...

(#49306) mikung válasza tomp (#49305) üzenetére


mikung
aktív tag

Lesz egy reflow menüpont a firmware frissítés mellett ? ;]

(#49307) tomp válasza mikung (#49306) üzenetére


tomp
félisten

Kíváncsiság kedvéért letakartam a box alját ahol a legtöbb szellőző van. Nem a kezemmel mert akkor már az ügyeleten lennék. Fél perc elteltével a Visszanézőn a hang és a kép durván elcsúszott. Megszüntettem a takarást és fél perc után helyrejött.
Ennyire a határon mozog a hardver hőfok...

(#49308) mikung válasza tomp (#49307) üzenetére


mikung
aktív tag

Röviden : Tűzveszélyes.

Tényleg, van ennek vmi épkézláb hitelesítése, vagy az is olyan mint a tesztidőszak ? ;]

(#49309) tomp válasza mikung (#49308) üzenetére


tomp
félisten

Lehet nem hiába rakták bele a kézikönyvbe a CE tanusítványt? Nem hiszi el senki. ;]
Le van írva, hogy tilos vízzel teli vázát a boxra tenni. Már értem miért. Felforr! :DDD

(#49310) Intruder2k5 válasza tomp (#49309) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor ez olyan lehet mint anno a DVD játékos manual-ja. :)

" E jelzés feigyelmeztet a gyártó külsõ burokának veszélyes feszülségére annak érdekében, hogy elkerülje a tüzkárt vagy megelõzze megrázni az ármaot. Ne az esõbe vagy a nedves gázba tegye a játékost. Utánanézze a mellékelt ciludát. óvatosan kezeljen."

(#49311) mikung válasza tomp (#49309) üzenetére


mikung
aktív tag

UPC -s szakácskönyv :

... ezután Horizon Lite boxon M4 HD -n 10 percet hagyjuk, majd ha fellforrt, M3 SD -n fél órát főzzük ... ;] ;]

(#49312) gduck


gduck
addikt

Én már annak is örülnék, ha nem dobná el állandóan a hálózatot. Lehet túl van "hűtve" és nem bírja XD

[ Szerkesztve ]

(#49313) szabogabor10 válasza mikung (#49311) üzenetére


szabogabor10
veterán

Hatalmas. :DDD

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#49314) Gubek-Einste válasza mikung (#49311) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Átküldhetnéd a szakácskönyvet mert érdekelnének a receptek. Kipróbálnám más eszközzel is őket :))

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#49315) tomp válasza mikung (#49311) üzenetére


tomp
félisten

A kedvenc receptem! Nagyon finom!
De ha még grillezed is HD-s Visszanézőn...
:DDD

HD-s Visszanéző közben Info gomb: 1, 2, 3, 4mp és feljön alulról szaggatva az Info ablak. Exit gomb: 1, 2mp és becsukódik lefelé szaggatva.
Kínszenvedés a jövő...

(#49316) azigazimoris válasza tomp (#49309) üzenetére


azigazimoris
aktív tag

CE
Chinese Export ?
:D

Nokia1611, Siemens C25, Nokia 3110, Nokia 5110, Nokia 3210, Sony Ericsson K501, Nokia E52, Motorola Defy, Lumia 920, LG Flex2, Samsung S7 Edge, Samsung S10+, S23 Ultra

(#49317) #99546112


#99546112
törölt tag

Most megint telefonálhatok nekik hogy az új boxot rögzítsék a horizon go-hoz mert nem tudok beadni felvételt :C

(#49318) blakey válasza #99546112 (#49317) üzenetére


blakey
félisten

Nekem a Ciscon sem működik, nagyon nem értenek hozzá, amint kaptam még egy médiakártyát máris elrontották az egészet, nincsenek HD adók a műsorújságnál és rögzítést sem tudok beállítani. Minek kellett nekem még egy kártya?! :W
MyPrime és a Videótár sem működik.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#49319) ztsoft válasza tomp (#49301) üzenetére


ztsoft
őstag

A sorsolás megtörtént! Aki az "a"-t tette meg, az nyert! A nyeremény egy UPC-s szakácskönyv. :C

Látom, még főztetek is az éjszaka, csak meg ne feküdje a gyomrotok a sok "kicci, ócco" box. :DDD

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#49320) Breeze


Breeze
aktív tag

Üdv!

Voltak kint a szerelők, és kaptam egy új Compal modemet.Hihetetlen jó, 300mbit/s a wifi és lazán átjön a 120mbit/s. Ez eddig egyszerűen szuper.Végre valami jó is.Kérdeztem a szerelőt az új boxról és ő is azt mondta, hogy kerüljem el. ;]

(#49321) Breeze


Breeze
aktív tag

persze mérésenként van 1-2 eltérés de általában nagyobb érték jön ki. :C :R

[ Szerkesztve ]

(#49322) #99546112 válasza Breeze (#49320) üzenetére


#99546112
törölt tag

De nem 5Ghz-re van állítva és azért? Mert úgy nekem is megvan a max sebesség. 2.4-en nemtudom hogy átmegy e bár olyan nekem is jó lenne, nem kéne a kábél. Jövőhétre úgyis hívnom kell technikust hogy tesóm szobályába is húzza be a tv kábelt, meg egy 3-as osztót tegyen fel vagy mi a neve mert 2 elágazás van most. Ha kérném az új modemet szerintetek kicserélné? Mert vannak rendes szerelők akik mondják jó akkor ez "hibás" és ad másikat. :DD

(#49323) Breeze válasza #99546112 (#49322) üzenetére


Breeze
aktív tag

2,4ghz van a modem, mivel a noti csak ezt látja :) engem hívott mielőtt jött és mondtam is neki, hogy ha lehet az új modemet hozd. kb ennyi :C

[ Szerkesztve ]

(#49324) szabogabor10 válasza ztsoft (#49319) üzenetére


szabogabor10
veterán

Hát nem cifrázták túl. :U

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#49325) #99546112 válasza Breeze (#49323) üzenetére


#99546112
törölt tag

Majd lejelentem hibának is 😀 Amúgyis szokott olyat hogy ha új eszköz csatlakozik akkor elszáll az egész modem, amit nem tudok hova tenni igazából és csak újraindítás után javul meg. Eddig nem foglalkoztam vele de ha már jönnek... Akkor compal a modem neve.

(#49326) Breeze válasza #99546112 (#49325) üzenetére


Breeze
aktív tag

Mindenképpen kérd ezt az új modemet.Ragaszkodj hozzá. :R

(#49327) tomp válasza ztsoft (#49319) üzenetére


tomp
félisten

Juhhú. :DDD
Amúgy vicces, hogy ha ki van kapcsolva a box ugyan úgy izzik. Mintha kikapcsolva csak szimplán nem adna jelet a HDMI-re de a hardver pörögne tovább 110%-on...

(#49328) #99546112


#99546112
törölt tag

Szerintetek hogy csináljam, jelentsem le hibának és amellé rendeljem meg nála aki felveszi a hibát a media cardot plussz tv bekötéséhez, vagy új kiegészítő megrendelés és azon felül új modem kérés hiba miatt? Nagy dilemma :DD

(#49329) tomp


tomp
félisten

Szerintetek ha a Horizon box a brutálisan veszélyes melegedése miatt kigyullad és kárt tesz valamiben akkor az mennyire a upc sara?
Vicc, hogy a boxhoz erősen ajánlott egy hűtőpad...
Ma is hívott valamiért a upc...

(#49330) Skyhigh válasza tomp (#49329) üzenetére


Skyhigh
senior tag

Azért hívott, hogy nem használd a boxot mert leéghet a ház ;]

Amúgy ha tűzesemény van és a tűzvizsgálók megállapítják, hogy a Horizon Box okozta akkor igen a UPC-é, mivel a kütyü is az övék.
Azt hogy ezt hogyan tudod érvényesíteni lövésem nincs, tuti a UPC neked menne tankkal...

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#49331) tomp válasza Skyhigh (#49330) üzenetére


tomp
félisten

Jó hát senkinek se kívánom, hogy kigyulladjon sőt a upc-nek se kívánom a tűzesetet de miért jönnének tankkal? Ők hozták be ezt a boxot, válalják az esetet.
Visszaadáskor jelezni fogom, hogy tűzveszélyes. Kitudja meddig bírja a belső alkatrész. Mikor gyullad ki valami benne.

(#49332) ztsoft


ztsoft
őstag

A múltkor felmerült a kicsike fogyasztása, így úgy döntöttem, hogy csinálok egy közelítő mérést (egy időben csak egy mérést tudok ejteni, egy műszerem van, aminek a pontossága is kérdéses). Sajnos a visszanézésről nem tudtam mérni, mivel megint nem megy. :(((

Eredmény: (hálózati áramerősség Amper-ban)
boot : 0.026 - 0.037
be : 0.035 (SD), 0.038 (HD)
készenlét: 0.033, 0.033 (10p után)
ECO : 0.033, 0.001 (10p után, kikapcsolt kijelző)

Mérések után mértem még hálózati feszültséget is (2 percen keresztül), ami 223.1V és 225.9V között ingadozott, ebből egy közelítőleges fogyasztás számolható (U x I = P), azaz 224.5V x 0.038A = 8.531W.

Mint látható, be és készenlét között alig van különbség, de az ECO mód elég hatásos.

[ Szerkesztve ]

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#49333) cigam válasza ztsoft (#49332) üzenetére


cigam
félisten

Köszi a méréseket. Ezek szerint valóban lehet spórolni az ECO móddal.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#49334) Latency


Latency
senior tag

Hívott egy ügyintéző ma a UPC-től és próbálta eladni az új csodaboxot. Azt mondta, hogy nagyon pozitívak a visszajelzések. Nem akartam mondani neki, hogy igen tudom, olvastam :DDD
Még el is gondolkodtam, hogy elfogadom a csomagot amit ajánlott, de 2 év hűséget nem akarok aláírni.

(#49335) Skyhigh válasza tomp (#49331) üzenetére


Skyhigh
senior tag

Tank= különféle kifogások, hogy miért te vagy a hibás, nem megfelelő elhelyezés, szellőzés hiánya, túl közel tetted vmihez, vagy a táp van túl közel egy másikhoz,
nem megfelelő vezetékezés az épületben.
Van nekik miből választani.

Csak egy apró példa.
Zanussi hűtő meghalt gari időn belül, 10 cm-re lehetett a faltól leírás szerint, ténylegesen 11cm-re volt és amikor szerelő kijött nézegette, mozgatgatta egy kicsit. A végén tanácstalanul felkiáltott, ez nincs is 10 cm-re a faltól. Lemérte 9,6cm volt. Erre ő, hogy akkor ugrott a gari, mondom neki, hogy ő mozgatta el, és nézze meg a hűtő most illeg billeg, ha kihúzzuk a faltól még 1,5 cm-t akkor meg atom stabilan áll, hiszen oda lett betéve és ott lettek a lábacskáival beszintezve és az több mint 10 cm. Vissza tettük oda a hűtőt ahova én mondtam és a hűtő stabilan állt, nem illeget-billeget, és lemérve 11cm volt a távolság.
Ő ezt kétségbe vonta és jelezte, hogy szerinte nincs igazam, nem ott volt.
Elvitték a szervizbe végül.
Mi volt a jegyzőkönyvben amit megküldtek, hogy a nem megfelelő elhelyezés az előírások be nem tartása (10cm) okozta a készülék meghibásodását, garancia ugrott javítás 56K Ft (80K volt a készülék).
Elég hosszú levelezéssel sikerült elérnem, hogy "méltányosságból" cseréére jogosító igazolást adtak ki.

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#49336) 4Grider válasza ztsoft (#49332) üzenetére


4Grider
nagyúr

Viszont akkor a UPC feltalálta az örökmozgót. Mert ugye mással nem forralsz vizet 8.5 W fogyasztással.
Kár, hogy ilyen drága náluk a második/harmadik box (meg persze az alap előfizetés is), mert akkor meglenne nálunk a ház 21. századi fűtése...

(#49337) ztsoft válasza cigam (#49333) üzenetére


ztsoft
őstag

Szívesen! Már terveztem a Pace HD-nál is, de mindig közbejött valami.

(#49336) 4Grider És emellett még a HD adást is nézheted! :C

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#49338) tomp válasza Latency (#49334) üzenetére


tomp
félisten

Őszintén! Pozitív a visszajelzés? Hogy nem köpi magát szemen az ilyen...

8,5W-al ilyen hőt termelni? Akkor minek ide Paks 2? Ilyen boxal tele kell rakni egy épületet átvezetni rajta a vizet és megvan a Horizon elven működő hőerőmű.

(#49339) ztsoft


ztsoft
őstag

Nem láttam még a "tüzeske" belsejét, de kétlem, hogy a benne lévő alkatrészek hosszú távon díjaznák ezt a hőt, gondolom a tuner meg még be is van csomagolva (árnyékolva), ott lehet igazán vizet forralni, már csak a csatlakozó hőmérsékletéből is ez következik.

Abban viszont biztos vagyok, hogy nem így jött ki a gyárból, ez alkalmatlan, egyben veszélyes (nincs rajta figyelmeztetés a meleg miatt) is a Horizon szoftver futtatására! :W

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#49340) cigam


cigam
félisten

Androidra jött egy frissítés a horizon go-ra. Már van műsorújság (délben a régin már nem volt), de a lejátszás ugyanúgy akad 3-4 másodpercenként, mint eddig.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#49341) picsirti válasza ztsoft (#49339) üzenetére


picsirti
tag

Most értettem meg az upc reklámot, amikor a csávó bedugja a tv-be az izzó kábelt 😂

(#49342) ztsoft válasza cigam (#49340) üzenetére


ztsoft
őstag

Van egy kis bibi a frissítéssel, SD csatorna akad (többet is próbáltam), de a HD(?) csatorna akadás nélkül megy. :F

Most akkor, hogy is van ez? A nagyobb(?) sebességű adatfolyam simán megy, a kisebb meg akad? Ennek nem fordítva kéne lennie? :U

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#49343) tomp válasza ztsoft (#49339) üzenetére


tomp
félisten

A CE tanusítványt se a Horizon rendszerrel kapta meg. Mert ezzel már nem kapná meg.
Ez igazi bátorság próba a upc részéről...

(#49344) Treck válasza ztsoft (#49342) üzenetére


Treck
aktív tag

Most frissitettem, nalam semmi gond. Mindegyik ado akadas nelkul megy (sd, hd).

http://google.treck.hu

(#49345) hallerlaller válasza Skyhigh (#49330) üzenetére


hallerlaller
addikt

Itt kigyulladt egy ház az utcában a héten, két ember megsérült, lehet horizon boxuk volt.

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#49346) #54715584 válasza picsirti (#49341) üzenetére


#54715584
törölt tag

Valamelyik nap láttam a horizonos reklámot, ha jól hallottam, akkor azt mondták, hogy minden műsor visszanézhető.
Nem emlékszem volt-e apróbetűs rész vagy ilyesmi, de ez így igen merész kijelentés volt a részükről.

(#49347) cigam válasza ztsoft (#49342) üzenetére


cigam
félisten

Jééé tényleg. a Comedy Central dadog, de a NatGeoHD-t meg rendben lejátsza. Sőt! A Spektrum HD-re pedig:

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#49348) tomp


tomp
félisten

Hidegen indítva(ki volt húzva) 5perc elteltével már 43fokos a box alja.
5perc!!!!

(#49349) ztsoft válasza tomp (#49348) üzenetére


ztsoft
őstag

Csak nem fázol, hogy már most befűtesz? ;]

Jó lenne lemérni a tuner csatlakozó hőmérsékletét, kíváncsi lennék rá.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#49350) tomp válasza ztsoft (#49349) üzenetére


tomp
félisten

Hááát kicsit mintha hűvös lenne. :DDD
Fél órája megy a box a 28fokos szobában és 50,1fok!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.