Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49701) cigam válasza lm83 (#49693) üzenetére


cigam
félisten

Mert a wifi kapcsolat sebessége n+1 dologtól függ. A falak árnyékolják, a szomszéd wifi-k zavarják, és az sem mindegy, hogy 2,4 vagy 5GHz-en forgalmazol. A kapcsolat minőségétől függően skálázódik az adatkapcsolat sebessége. Tehát hiába van neked egy 150-es kártyád, ha a távolság/zavar miatt adott esetben csak töredék sebességen (15, 30, 45, 60, 90, 120, 135, 150) tudsz kapcsolódni.
Milyen a kapcsolat közvetlen a modemnél, és milyen sebességet mérsz ott, ahol általában használnád? A kettő között mekkora távolság(és hány fal van)?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#49702) gduck válasza lm83 (#49679) üzenetére


gduck
addikt

Wifi átvitelnél alapból osszad kettővel ;) Ideális körülmények között azt tudja, ha már nagyobb távolság/akadály van akkor meg sokkal kevesebbet.

(#49703) lm83 válasza cigam (#49701) üzenetére


lm83
őstag

Szóval egy tp link wn740n router van wn721n pedig a gépben.
Kb 3 méterre van egymástól a nappali két oldalán, 2-3 virágcserép van útban.
2,4 GHz-en megy. Viszont rengeteg hálózat van, telefonon néztem Wifi analyzerrel. Legalább 10-15 hálózat van aminek a jelét veszi.

(#49704) Exelsior24 válasza gduck (#49620) üzenetére


Exelsior24
aktív tag

Köszi ez az üdítős kupak jó ötlet volt, bár most már hűvösebb is van valamivel a lakásban de sokkal hűvösebbnek tűnik a Horizon box is.

Így a kupakokkal kb 1 centi hely van alatta és mivel az alap lábai a készüléknek kb vannak vagy 2 mm magasak és alulról vannak a szellőző nyílásai, így szerintem ez is az egyik nagy gondja, hogy az alap lábakon állva szinte semmi szellőzése nincs és szinte megsüti magát.

Steam / PlayStation: Exelsior24 / Nintendo Switch Friend Code: SW-3907-8356-3882

(#49705) kezo0 válasza kabelmania27 (#49700) üzenetére


kezo0
addikt

Tied a #49700-as hsz.
Ne csak mindig te írd másoknak. ;)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#49706) bigdady


bigdady
nagyúr

Hali
Hozott a upc egy új settop boxot azóta csak a hang megy a tv saját távirányítójával. Miért? (Nem csak a box bemeneten nem megy hanem a sima tv bemeneten sem)
(Box távirányitót a szerelő beprogramozta az viszi a csatornaléptetést is de hát nekem kéne minden funkció)
:F

(#49707) BRIKLY válasza bigdady (#49706) üzenetére


BRIKLY
veterán

Ha nem tévedek,megkaptad a UPC jövőjét.. (Horison box)
Az előző kb 1000 hsz erről szól. A legjobb,ha visszaadod nekik gyorsan.

(#49708) Uthenger válasza BRIKLY (#49707) üzenetére


Uthenger
aktív tag

Ennek a problemanak megis mikoze a jovo boxahoz?...
Ha az uber 7 tuneres boxa lenne, akkor se menne mas a tv taviranyitojaval..

Fekete, full cover üvegfóliák Xiaomi, Huawei és Samsung telefonokhoz. OE-KVK, BMF-KVK (Kandó) tankönyvek. Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/uthenger

(#49709) blakey válasza Uthenger (#49708) üzenetére


blakey
félisten

Nem is a tv távja a lényeg. :)
Először is nincs hang, másodsorban a kapott táv vezérli a tv-t, nem minden funkciót de azért használható.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#49710) Uthenger válasza blakey (#49709) üzenetére


Uthenger
aktív tag

De, a tv tavja a lenyeg.
Semmi baj nincs a hanggal.
O azt kifogasolja hogy a tv tavjaval csak a hangerot tudja szabalyozni, es a csativaltas es egyebek nem mukodnek.
Ez normalis mukodes.

Fekete, full cover üvegfóliák Xiaomi, Huawei és Samsung telefonokhoz. OE-KVK, BMF-KVK (Kandó) tankönyvek. Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/uthenger

(#49711) vargalex válasza Uthenger (#49710) üzenetére


vargalex
félisten

De azt írta, hogy sima TV bemeneten sem megy más. Ez viszont nagyon nem normális működés. Viszont nem hinném, hogy összefüggésben van a box-al. Inkább nincsenek behangolva a digitális / analóg adók, vagy csak a box-ba megy koax, a TV-be nem.

Alex

(#49712) cigam válasza bigdady (#49706) üzenetére


cigam
félisten

Nem csak a box bemeneten nem megy hanem a sima tv bemeneten sem

Mi nem megy? Egy töbszörösen bővített mondatban leírnád hogy pontosan mi a problémád?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#49713) Skyhigh válasza bigdady (#49706) üzenetére


Skyhigh
senior tag

A Samsung TV távirányítója nem ismeri az Új UPC jövőbox-ot.
TV-től függ, de pl egy F vagy H szériára ne is várd, hogy ilyen frissítés érkezzen.
Úgy néz ki, hogy valahogyan kinyírja hdmi-n keresztül a tv-t
Próbáld meg hogy mi történik ha kihúzod a set top box-ot és utána kapcsolod be a tv-t.
Illetve lehet egy gyári beállítások vissza állítása segíthet...

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#49714) blakey válasza Uthenger (#49710) üzenetére


blakey
félisten

Szerintem csak meg kéne nyomni az input gombot a távon és működik.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#49715) blakey


blakey
félisten

Egyébként nem azt szeretné, hogy a tv távja irányítsa a boxot, hanem hogy mint sajátja működjön, ahhoz meg szerintem át kéne váltani a bemenetet arra ahova a box csatlakozik. Gondolom HDMI-CEC-cel automatikusan átváltott. A box távja meg az alap tv-funkciótkat tudja irányítani.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#49716) cigam


cigam
félisten

Új teló a kínálatban: LG G5

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#49717) tomp


tomp
félisten

UPC fb: nézd vissza az elmúlt 7nap műsorait.
Ügyfél: az előző nap úgy ahogy van nem érhető el.
UPC: központi hiba miatt az előző nap nem nézhető vissza.
:C :DDD :DD
Nem elég, hogy töredék csatornák vannak, azok is mosott minőségben de még az sem működik rendesen. Lesz olyan hét a upc-nél amikor NINCS központi hiba?

(#49718) tjb007


tjb007
nagyúr

Juhé! Egy hónap sz*rakodás után végre jönnek bekötni, ismét. Nem emlékszem hány ügyintézővel beszéltem, de mindegyik megígérte ha fejlemény van hívnak és egyeztetünk időpontot. A nyakamat rá, hogy jövő hét közepén sem hívtak volna. Na mindegy, lényeg, hogy jönnek. Már csak attól "félek", hogy most sem lesz jó, mert a hiba nem ott van ahol ők keresték, szóval a méricskéléseik helyett inkább a dobozt és/vagy a folyosón futó kábelt kellett volna megvizsgálni, amit javasoltam is, de hát az egyik fülön be a másikon meg ki. Ha tényleg most sem lesz jó, akkor megköszönöm az eddigi semmit és megyek a másik szolgáltatóhoz, aki igaz kevesebbet ad többért, de legalább ad, persze ne legyen igazam.

(#49719) tomp válasza tjb007 (#49718) üzenetére


tomp
félisten

Technikusok le vannak terhelve a Horifos box miatt.
Ha egy technikusnak van 1nap 20címe, abból 16 a horizon.
Ez csak növekedni fog sajnos.

(#49720) Storms


Storms
őstag

Üdv

Compal ch7465lg router/modem-nek ha nincs meg a cimke az alján akkor valaki honnan tudja a belépési (settings password) jelszót? Ezt írja ki(192.168.0.1): Üdvözöljük!
Kérjük, jelentkezzen be a kábelmodem beállítási jelszavával,
melyet megtalál az eszköz alján lévő címkén (Settings Password)

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#49721) _Karesz_ válasza Storms (#49720) üzenetére


_Karesz_
tag

admin - admin?

(#49722) Storms válasza _Karesz_ (#49721) üzenetére


Storms
őstag

Csak jelszót kér:

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#49723) Handball94 válasza Storms (#49722) üzenetére


Handball94
aktív tag

admin?
password?

(#49724) nandow


nandow
aktív tag

Jövő csütörtökön jár le a hűségem trio m csomagra. Mivel eddig nem kerestek, felhívtam őket.

A lemondás körülményeiről érdeklődtem (mikor, hogyan lehet; eszközöket hova kell leadni stb), de meg nem kérdezték volna, hogy miért akarom lemondani...
Pedig van Digi is, és hát arra akartam hivatkozni.
Szépen elmondta az infókat, én megköszöntem, és elköszöntünk. :D

Vajon fel fognak hívni esetleg valami ajánlattal, vagy megkérdezni, hogy miért akarom lemondani?
Ha nem, akkor ha lejárt a hűségem, utána mondjam le telefonon, hátha akkor reagálnak is?

(#49725) kabelmania27 válasza nandow (#49724) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Meg kell újra próbálni 1221 lemondás gomb, kimondod hogy az egészet szeretnéd lemondani mert szolgáltatót váltasz de ha valami kedvezőt tudnának javasolni akkor meggondolnád, mert ez az ár neked drága.
Ebben a menüpontban tudnak ügyfélmegtartót adni, próbálkozni kell előbb utóbb olyan ügyintézőhöz kerülsz aki jó csomagot tud adni.
Lehet felhívnak lehet nem.
Előfordul hogy nem csak érdekelődni kell a lemondásról hanem ki kell mondani a lemondom és a konkurencia nevét, ez a két szó a varázsige.

[ Szerkesztve ]

(#49726) AlyrArkhon válasza Uthenger (#49708) üzenetére


AlyrArkhon
senior tag

Bocs, de ez azert alapbol nem igaz. Igazuk van azoknak, akik bővebb hibaleírást hiányolnak.

UPC távja az életben nem fogja nekem beállítani, hgy pl a TV (külön állítható) füleskimenetén mekkora legyen a hangerő, vagy hogy a TV önkikapcs hány perc-óra után történjen meg. Milyen legyen a színtelítettség. Mekkora legyen a fényerő, a kontraszt. stb stb stb, minden, ami NEM a jellel, hanem a televizióval kapcsolatos, állítható kéne maradjon a tv saját távkapcsolójával. Függetlenül a box típusától de még a szolgáltatójától is. Ha ilyen jellegü a gond, akkor az biza súlyos a szolgáltatótól.
Ha viszont csak a fórumtárs nem ismeri a 'dobozos világot', (mindenkinek van első alkalom) akkor meg nem kell leoltani egyből, csak kedvesen elmagyarázni neki, hogy innentől a csatornaváltás, képujságkezelés, plusz szolgáltatások stb az új távirányítóról mennek, mivel ezek a dolgok a dobozból jönnek, ezért azon kell állítani őket, nem megy át minden a tévébe, mint a régi 'antennás' időkben, amikor a koaxon belement minden, és a tévé válogatta le, mit adjon ki a képernyőre.
(Esetleg még az is lehet, hogy a 'régi' box mellett be volt dugva az antenna is, az uj mellett meg kimaradt a koax bedugása...)

[ Szerkesztve ]

Redmi Note8,11/Band4,8/watch3a/Xiaomi S10

(#49727) Faterkam


Faterkam
addikt

Sikerült lakáson belül üdvözölni egy Compal modemet az Ubee helyett. Ez beállítás után rögtön észrevette, hogy a tab tud többet is Wi-fin. Ment is a 120-ból kb. 117. Ami eddig soha. Most viszont ugyan úgy fix csatornán, 2,4GHz - 5GHz bekapcsolva, de csak kb. fele van. Azóta 70-80Mb/s a max. No ez miért? :F Semmit nem állítottam el.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#49728) |AP|


|AP|
veterán

9. kerületben jelenleg teljesen halott a szolgáltatás... Másnál is van gond?

(#49729) zoli62


zoli62
addikt

Fb-on lecsengpben van a Horizon boxxal, és működésével kapcsolatos panaszok áradata. Egyébként szerintetek a visszanézéshez miért kellett a UPC-nak csehországi szervert választania? Nem lett volna elég egy magyarországi adatközpont?

(#49730) bigdady válasza cigam (#49712) üzenetére


bigdady
nagyúr

Akkor még1x mert nem mindenki értette de volt aki igen :): Új box óta nem kezeli a samsung tv-m saját távirányítója a tv-t (csak a hangot váltja semmi mást nem (menü sem jön be csak manuálisan ha a tv oldalán megnyomom).
Ez ext1-en amin a box lóg nem is hiányolom de az analóg tv inputon igen ugyanis ott sem működik csak a hang. (Box távja hozzá lett rendelve a tv-hez az viszi a hangot csat léptetést is de menüt pl értelem szerűen nem)
A box előtt el van ágaztatva amúgy a koax jel (mivel a boxon nincs koax kimenet), egy megy a tv-be analóg miatt másik a box-ba ami onnan scarton a tv-be ext1-en.

Ui: régi box-al ment a táv hiba nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#49731) tomp válasza zoli62 (#49729) üzenetére


tomp
félisten

Na ez egy nagyon jó kérdés! Ezt is megírtam nekik miután visszavittem a boxot egy jóóóó hosszú levélben. Leírtam az összes hibát, az összes véleményemet.
Nem elég, hogy külföldről jön a hazai szolgáltatás de még sz@rul is. 50i-s tv adás 25p-vel rögzítenek(wtf???), nincs priorizálva a visszanéző forgalma a upc vonalán így aztán a HD kockásodik.
Gondolom a upc-nek újdonság, hogy a tv adás európában 50i...

(#49732) Uthenger válasza bigdady (#49730) üzenetére


Uthenger
aktív tag

Huzd ki a koaxot es a scartot is, ugy nezd meg.
Ha ugysem ok, akkor taviranyito problema.

Ha ugy ok, akkor csak a koax vissza, ugy nezd meg,
ha ugy is ok, akkor meg a scartot is dugd be.

Ha a scartra hulyul meg, akkor scart kabel hiba.

Fekete, full cover üvegfóliák Xiaomi, Huawei és Samsung telefonokhoz. OE-KVK, BMF-KVK (Kandó) tankönyvek. Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/uthenger

(#49733) gduck válasza zoli62 (#49729) üzenetére


gduck
addikt

A box kapcsolatai visszanézés közben:

IPV4 UDP Horizon.lan:3478 62.179.125.203:3478 124.82 KB (1775 Pkts.)
IPV4 TCP Horizon.lan:48876 cm-62.179.160.034.chello.no:80 4.77 MB (90547 Pkts.)
IPV4 TCP Horizon.lan:54515 cm-62.179.160.042.chello.no:80 611.56 KB (7284 Pkts.)

Középső a video stream és NEM CSEH a szerver ;)

(#49734) gduck válasza bigdady (#49730) üzenetére


gduck
addikt

"Box távja hozzá lett rendelve a tv-hez"

Horizon boxot kaptál? Hogy rendeltétek hozzá a TV-hez a távkapcsolóját?

UI: ja bocs ,látom nem horizon box :D Akkor a kérdés tárgytalan ;)

[ Szerkesztve ]

(#49735) tomp válasza gduck (#49733) üzenetére


tomp
félisten

Csodás, Hollandia...
Jó, hogy nem a Fülöp-szigetről jön...

(#49736) gduck válasza tomp (#49735) üzenetére


gduck
addikt

IPV4 TCP Horizon.lan:57839 cm-62.179.160.034.chello.no:80 598.19 KB (11183 Pkts.)

Nickelodeon visszanézés (épp most), hát nem nagy adatforgalmat generál :)

(#49737) tomp válasza gduck (#49736) üzenetére


tomp
félisten

10x próbáltam ki a visszanézőt amíg nálam volt a Horifos box. Ebből 6x inkább a kék mobilszolga TV szolgáltatására váltottam és ott néztem vissza a műsort. HD-ben...Kockásodás nélkül... Képkockasebesség okozta ugrálások nélkül...

(#49738) Treck válasza tomp (#49731) üzenetére


Treck
aktív tag

A valtott soros, felkepes eljarast az "i" betu jelzi (interlaced), mig a "p" a progressziv kepalkotas technologiaja. Ez utobbi azt jelenti, hogy egesz kepeket alkot, nem pedig felkepeket. Ha a forras video interlaced, azaz valtott soros, ebben az esetben a progressziv scan nem azt jelenti, hogy tobb lenne a kepi informacio, hanem csak azt, hogy az interlaced, paros, majd paratlan sorokat tartalmazo kepeket nem osszefesuli, hanem a kettobol csinal egyet, egyszerre jeleniti meg oket, nem egymas utan. Ez azonban egy amolyan szellemkepet, utanhuzas jellegu dolgot produkal, mert egyszerre van kirajzolva egy kepben ket egymast koveto felkep. Igaz ugyan, hogy az interlaced eljaras, az osszefesulas miatt is hasonlo dolgot szul, es meg amolyan "remegest", valamint recesedest is okoz. Ennek a hibanak kikuszobolesere van egy un. deinterlacing eljaras, de egyik technologia sem tokeletes.

Tovabb bonyolitja a dolgokat, hogy a kijelzo (TV, monitor) milyen modban van (i, vagy p, vagy akar 100-200-400 Hz-es kepernyo) es amit nezunk az milyen, es ami lejatssza, az hogyan jatssza le. Szamos bonyodalmat, anomaliakat, foleg gyors mozgas kozben rossz kepminoseget, akadozast, kep szettoredezest okozhatnak az "i" es a "p" kulonbozo keveredesei.

Az 50i az gyakorlatilag az eljaras utan 25p lesz, tehat valoszinuleg ezt alkalmazza a UPC is. Gondolom nem nezik, hogy adott csatorna milyen modban mukodik, egyszeruen attolnak mindent 25p-be, igy elojohetnek a fenti hibak, amelyek lehetnek akar a konvertalastol, akar a megjelenitotol, akar attol ami lejatsza. Milyen lehet a kep akkor, hha az adas 50i-s, amibol a UPC csinal 25p-t, aztan a lejatszas soran lesz belole 200 Hz-es 1080i-s kep, mert arra van a teve beallitva, de ami valojaban csak egy "HD Ready" teve, valosan 720p kijelzovel, de mivel "HD Ready" ezert az 1080i tipusu HD jeleket is fel tudja dolgozni?

Szoval szerintem, az, hogy sz@r a kep, az egy csomo mindentol fugghet, nem csak attol, hogy a UPC hogyan kovertal vagy sem.

Pl az RTL Klub 1080i HD (tehat igazabol csak 1920x540 az 1920x1080 helyett) es 576i SD formatumban ad, mig az MTVA-nal a HD 1440x1080 (a normal 1920x1080 helyett) tudtommal. Ezekbol is lehet kavarodas.

UPC halozatan belul teljesen mindegy honnan jon a visszanezos stream, eleg jol bekabeleztek Europat, nem hiszem, hogy lenne naluk barmifele savszelesseg problema, ettol fuggetlenul, kaphatna magasabb prioritast a visszanezes, de szerintem ezt a +30 megabittel probaljak egyelore megoldani.

Nekem / nekunk is van jopar magyar ugyfelunk, holott Mo-on nincs egy szerver kozpontunk sem. Ha van megfelelo kapcsolat a nagyobb szolgaltatokhoz, akkor Europan belul szinte eszre sem venni a kulonbseget, hogy honnan jon az "aldas".

http://google.treck.hu

(#49739) kezo0 válasza Storms (#49722) üzenetére


kezo0
addikt

Privátban már váltottunk üzenetet, de akkor itt is leírom, hogy a Compal HGW-nél nem működnek a korábbi HGW-knél megszokott default belépési user/pw párosok, így az admin/admin sem.
Úgy tűnik, minden Compalnak saját, egyedi jelszava van, ami - nekem legalábbis - tényleg az aljára van ragasztva egy matricán. Itt olvasható a wifi default SSID-je is, az ahhoz tartozó jelszóval, plusz a settings-be való belépéshez szükséges jelszó, ami összevissza, vegyesen generált karakterekből áll - ebből gondolom, hogy mindenkinél más.
A HGW aljára ragasztott matricákból külön is volt pár darab a készülék dobozában, plusz a HGW alsó részén van egy "rejtett" kihúzható táblácska is, aminek csak a füle látszik, ha azt kihúzom, azon is ott a wifi SSID és jelszó. A tábla másik oldalára pedig az ember felírhatja a saját SSID/jelszó párosát is, ha megváltoztatja a default-ot.
Ha nálad sehol egy matrica (a készülék dobozában sem volt?), akkor szerintem hívd a 1221-et, mert esélyes, hogy magadtól kitalálni nem fogod a jelszót...

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#49740) tomp válasza Treck (#49738) üzenetére


tomp
félisten

Ha már a UPC behozta a visszanézőt akkor nézzék meg, hogy milyen minőséget tolnak.
Nincs semmilyen csilivili több száz Hz-es fícsör bekapcsolva. Normál üzemben megy a tv. HD-s visszanézőnél szimplán 1080i-t ír ki a tv. Azaz 50i-ben megy. Viasat Natura HD-nál 720p, SD-nél 576p.
Kék szolgánál a tv visszanézés tökéletesen megy 50i-n mert a Chromecast átkapcsol 50Hz-re. Szép sima a mozgás. UPC-n meg remeg, szaggat. Na melyik szolgáltató elsődleges profilja a tv szolgáltatás? :F

(#49741) Faterkam válasza kezo0 (#49739) üzenetére


Faterkam
addikt

Pont ez írtam neki Pm-ben én is! :K

[ Szerkesztve ]

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#49742) zoli62 válasza gduck (#49733) üzenetére


zoli62
addikt

Ja hogy ez is csak külföldi, és az jobb? :)

[ Szerkesztve ]

(#49743) gduck válasza zoli62 (#49742) üzenetére


gduck
addikt

Nem azon van a lényeg, hanem hogy nem a csehektől jön, mint ahogy elterjedt ;) Amúgy minőséget nem nézve egyre stabilabb a visszanézés.

(#49744) kezo0 válasza gduck (#49743) üzenetére


kezo0
addikt

Azért jegyezzük meg, hogy ez nem csak egy légbőlkapott pletyka volt, hanem pl. ebben a cikkben írták:
Gyorsteszt: kipróbáltuk a UPC új tévés platformját

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#49745) tomp


tomp
félisten

Amióta Tc-m van az előbb jött elő másodjára a következő érdekes hiba:
Minden megy gond nélkül majd hirtelen a tv leszakad a modemről. Vagyis azt írja ki, hogy nincs net kapcsolat. De hálózatról bármit fogad. Chromecast (mind3 modell) azt jelzi, hogy van net kapcsolata de nem érem el. Telefon nem látja, gép nem látja. De ha van aktív kapcsolat akkor az gond nélkül megy. Viszont ha már megszakítom akkor kész vége. Elveszik. A modem szerint nem kapcsolódik egyik eszköz sem a modemre. Nincs az ip listán se a tv se a 3db chromecast. Csak egy modem restart segít. Ilyenkor viszont nem kapcsolódnak olyan könnyen vissza az eszközök. Chromecastok egyszerűen újraindulnak. Tv-nél pedig nekem kell manuálisan kapcsolódnom.
Mi a szösz lehet ez? :F

(#49746) Intruder2k5 válasza gduck (#49743) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A hangsúly szerintem inkább azon van, hogy nem magyar! Az már tök mindegy, hogy osztrák, német, cseh, lengyel, vagy épp holland, a fontos, hogy így nemzetközi kapacitás kell hozzá, amivel sokkal inkább takarékoskodni kell, mint ha a UPC Magyarország saját hálózatán lennének a stream szerverek.

(#49747) Bozodi János


Bozodi János
aktív tag

Sziasztok,

Ujabb adalek a Horizon mediaboxos szenvedeshez: csereltem elofizetest, mert meguntam a Cisco lassu szar menujet, lett Horizon (engem nem erdekel az egy tuner, a melegedes, stb) meg a dijcsomaggal HBO. Na most a regin ugye volt on demand gomb (a taviranyiton), azon belul HBO videotar, soksok filmmel. Az ujon osszesen kb 15 film van. Minden kategoriaban osszesen! A HBO Go appban meg kb 150 cim.

UFSZ felhiv, kerdez, o kiprobal, nala ugyanez, a Cisco boxszal ott a rengeteg film, a Horizonnal szinte semmi. Ezek a hulyek megcsinaltak azt, hogy az uj box uj szoftverehez uj "streaming szervert" hoztak letre a HBO-hoz es oda nem toltottek fel a filmeket. Senki nem erti, nem tudja az UFSZ-on. Mit mondjak, en sem. Persze a 14 nap lejart, de azert csak probalkozzak, ezt tanacsoltak, hatha le tudom cserelni.

A UPC Horizon egy beta hardver, beta szolgaltatassal.

[ Szerkesztve ]

(#49748) 4Grider válasza tomp (#49745) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha jól értem, akkor a routing megy el. Akkor a router a ludas. Ha ez a TC, akkor abban megy el. A routing általában szoftverhiba és/vagy az aktuális útválasztási és egyéb erőforrás-igényekhez képest gyenge vas miatt szokott lehalni. Használj saját routert és használd a szolgáltatói eszközt bridge módban.

(#49749) gduck válasza Bozodi János (#49747) üzenetére


gduck
addikt

"A UPC Horizon egy beta hardver, beta szolgaltatassal."

Ez sajnos így van, a hazai tesztidőszak vége előtt tették publikussá a szolgáltatást... Ez a project több sebből vérzik, de legyünk pozitívak ;)

[ Szerkesztve ]

(#49750) Gubek-Einste válasza Bozodi János (#49747) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A UPC Horizon egy beta hardver, beta szolgaltatassal.
Ez azért erős túlzás.
A hardver egyértelműen max pre-béta de inkább alpha, a szolgáltatás lehet már béta állapotú :)

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.