Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50651) hati válasza kabelmania27 (#50649) üzenetére


hati
addikt

Értem, de ha kellene a szabad freki, akkor ott a lehetőség, hogy minden h264 legyen és egy csomó freki felszabadulna.

(#50652) Jadro


Jadro
veterán

Sziasztok, ide is beírom, elnézést érte. Egy kis UPC technikolor router segítségre lenne szükségem. Hátha valaki tud valami okosságot. Köszi!

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#50653) Intruder2k5 válasza Jadro (#50652) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Amikor bedugod a hálózati kábelt, azt érzékelik az eszközök? LED világítással, Windows popup üzenettel, bárhogyan van erről valami visszaigazolás?

Reset-et próbáltad már? Reset gomb áram alatt 10mp, esetleg ha van rá lehetőség, akkor menüből a gyári beállítások visszaállítása.

Nem lehet, hogy villám csapott be valahova, és annyi a switch részének?

(#50654) #99546112


#99546112
törölt tag

5 nap alatt kétszer halt meg a hálózat, net nulla, tv epg nulla, műsor éppen van. Telefon megint csak nulla, így elérni őket megint képtelenség.
Tipp? :C

(#50655) 4Grider válasza #99546112 (#50654) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ilyenkor kell megnézni a modemen a jelszintet...

(#50656) kabelmania27 válasza #99546112 (#50654) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Modemen ds us ledek villognak vagy égnek?

(#50657) Jadro válasza Intruder2k5 (#50653) üzenetére


Jadro
veterán

Persze, a hálózati elérés rendben. Biztos nem ez a gond, mert a TV sem kap IP-t, a PC sem és a laptop sem ha dróttal kötöm a routerre.

Reset nem volt, de ügyfélszolgálatos ráküldte az alapbeállításokat újra, sakkozhattam is a wifi jelszót. (már tudom, hogy ott van a router alján ) :)

Hm a villámra nem is gondoltam, jó ötlet! Tegnap volt villámlás a környéken. No mindegy, most találtam wifi antennát, úgyhogy PC-n is rendben vagyok amíg ideér a szerelő.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#50658) Intruder2k5 válasza Jadro (#50657) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Még "szerencséd", hogy nem a koax (WAN) interfésze halt meg, akkor WiFi-n se lenne net.

[ Szerkesztve ]

(#50659) Jadro válasza Intruder2k5 (#50658) üzenetére


Jadro
veterán

Így már sokkal jobb, hogy van elfogadhatónak tűnő magyarázat. ( És azért netem is maradt, még ha csak 20 mega is a sávszél ) :)

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#50660) mikung válasza mikung (#50643) üzenetére


mikung
aktív tag

Ejj gyerekek ezt cudarul benéztük. Üfsz szerint "sajnos" jogi okok miatt blokkolható a felvétel. Tehát ugyanúgy ahogy a visszanézésnél nem nézhetsz vissza minden műsort, valamibe nem tekerhetsz bele, a csatorna megtilthatja az eszköznek a felvételt akár 1-1 műsorra is. :Y

(#50661) #99546112


#99546112
törölt tag

A jelszint okés, viszont már nincs online állapotban a modem. Hívtam őket sikerült, a területünkön valami hiba van de rajta vannak az ügyön, ráadásul ezt a telefonos beazonosítás után mondta. Ez valami új dolog hogy be tudnak azonosítani szám alapján és mondja is a rendszer hogy mi a hond?! Sőt még sms-ben is értesít a rendszer amennyiben helyreállt a rendszer. Olvastam ma a cikket hogy egy frankó modern központba költöztek, ez a modernizálás része lenne? Egyébként ha egy normális horizont kaptunk volna normális funkciókkal, akkor tényleg egyedülálló lenne a upc.

(#50662) mikung válasza kabelmania27 (#50645) üzenetére


mikung
aktív tag

Tehát 3.0 -val még esetleg megléphetik hogy fúúúúú mi is kapunk Gbit netet, de a feltöltés marad max 20-30 körül ?

Véleményed szerint 3.1 -en mennyi lehet az előfizetőnként kiadható max feltöltési sebesség ? Csak hogy érdemes csorgatni a nyálunkat vagy úgyis mindegy. :D

(#50663) pjen válasza mikung (#50660) üzenetére


pjen
félisten

És ha a Tv-m fel tudja akkor mi van a jogi okokkal?

(#50664) kabelmania27 válasza #99546112 (#50661) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Azonosítás korábban is működött.
milkung: Ahhoz hogy ilyen sebességet kitudjanak adni több ds frekit kell felkapcsolni amihez meg kell szüntetni az analóg tévé adásokat. Bővebb választ ebben a videó találod.

[ Szerkesztve ]

(#50665) mikung válasza pjen (#50663) üzenetére


mikung
aktív tag

Ha meg géppel veszed fel, még le is mentheted. ;)

Gondolom a tvpaprika és az ATV (eddig ezen a kettőn jött elő) most nagyon örül magának, ahogy az rtlklub is hogy nem tekerheted át a híradót. :(((

(#50666) tomp válasza mikung (#50660) üzenetére


tomp
félisten

Na akkor valóban szenzációs ez a Jövő rezsója.
Horizon box: kevesebb tudás, korlátozott szolgáltatások. Ez a Jövő. A Jövő már a UPC-hez is megérkezett. ;]
Ezek a jogi hülyeségek. Fizetünk érte. Akkor blokkolják az egész csatornát arra az időre, hogy még nézni se tudjuk.
Kártyánál meg mi a helyzet ezzel? Vagy lassan azt is megszüntetik mert a horizon box a piac legjobbja ahogyan pár ügyfélszolgálatos mondja?

(#50667) pjen válasza mikung (#50665) üzenetére


pjen
félisten

Megirhatnád géppel,hogy Tudod jól,könnyen felvenni.

(#50668) mikung válasza pjen (#50667) üzenetére


mikung
aktív tag

PCIe/USB/FW/... csatolós DVB-C tuner CI+ modulfogadó egységgel ?

Persze megkapod a kártya minden korlátját is (pl. csonkított EPG) és sw -től függ a kényelem része (pl. TVheadend + kodi).

[ Szerkesztve ]

(#50669) ztsoft válasza mikung (#50665) üzenetére


ztsoft
őstag

Áttekerni? Minek, az új csoda eléri az üzemi hőmérsékletet, egyből megszűnik a visszanézés, vele együtt az összes netes szolgáltatás. Még az új csodás app-ot sem tudtam megnézni, pedig kíváncsi lennék rá. ;] Mikor gondol egyet akkor egy kis időre visszajön, majd ismét semmi. Már cseréltek box-ot is, de három nap múlva ugyan olyan volt (lehet valami túlmelegedett benne).

Ja, és persze nincs hiba! :W
--- bix.hu ping statistics ---
100 packets transmitted, 100 received, 0% packet loss, time 99164ms
rtt min/avg/max/mdev = 15.634/223.147/4951.745/736.613 ms, pipe 5

[ Szerkesztve ]

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#50670) mikung válasza tomp (#50666) üzenetére


mikung
aktív tag

Végülis senki sem mondta hogy a jövő jó lesz. :D

Ha ennyire akarnak korlátozni, lehet hogy a végén tényleg lelövik a kártyás megoldást vagy lesz valamilyen, a tévé számára is egyértelmű DRM flag hogy akkor ezt most nem veszed fel.

(#50671) pjen


pjen
félisten

Üdv urak.Van egy idős rokonom,vidéken és panaszkodik,hogy a beltérivel már a szomszéd szobában sincs WiFi.Mennyire probléma az ha én küldök postán egy routert és csak simán rádugja egy kimenetre,de nem kapcsolja bridge módba?

(#50672) hati válasza mikung (#50668) üzenetére


hati
addikt

Mutass kérlek egy DVB-C kártyát CI+ -al.

(#50673) Intruder2k5 válasza pjen (#50671) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Semennyire sem, csak arra ügyelj, hogy a küldött router más IP tartományban legyen mint a HGW, különben nem lesz net a routeren. Tehát ha a HGW LAN címe mondjuk 192.168.1.1, akkor a router legyen 192.168.0.1, vagy 192.168.2.1, vagy bármi más, csak ne 192.168.1.x.

(#50674) #99546112


#99546112
törölt tag

Még mindig nincs net :C
Annyira most mondjuk nem érdekel mert úgyse leszek itthon de azért ez fail főleg hogy hétvége.

(#50675) pjen válasza Intruder2k5 (#50673) üzenetére


pjen
félisten

Köszi. :R

(#50676) anonymus89


anonymus89
addikt

Sziasztok!

Volna egy olyan kérdésem, hogy össze lehet-e kapcsolni két különböző címen lévő hálózatot?
Lehet nem jól fogalmaztam elnézést érte a lényeg az, hogy megszeretnénk oldani a 2 hálózat egybekapcsolását valamilyen szinten, hogy az egyiken lévő szervert a másik hálózatról könnyel elérhessük.
Állandó összeköttetésre volna szükség mert a szerverre dolgoznának.

Egy Bp-i kollega adta az infót.

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#50677) TeeJay válasza mikung (#50644) üzenetére


TeeJay
félisten

hagyjad már, a mostani kapacitásuk is feleslegesen sok volt a jelenlegi forgalmukhoz
most még újabb core cuccokat vettek hogy ugyanahhoz a semmi forgalomhoz használják LOL :D
ha holnap mindenhol féláron menne az 500-as csomag sem történne sok minden szóval ez csak a költözés volt inkább, semmi jelentősége :D

ED3.1 meg még messze van ED3.0 meg úgysem teker ki annyit főleg ilyen csomagok mellett

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#50678) spici


spici
tag

UPC nem gondolkodott még optikai elérések létesítésében?
Mármint a meglévő koaxot lecserélni optikára, vagy nem megérős mivel jóállapotú annyira a hálózatuk hogy felesleges?

(#50679) kabelmania27 válasza spici (#50678) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Maradni fog a koax.
anonymus89: Üdv! Igen, lehet. Ebben a topikban hamar választ kapsz a kérdésre.

[ Szerkesztve ]

(#50680) 4Grider válasza spici (#50678) üzenetére


4Grider
nagyúr

Akkor nem lehetne mire hivatkozni, hogy miért szüntetik meg az analóg adásokat.
Egyébként pedig rengeteg pénz kábelről optikára átállni. Csak a végberendezések cseréje milliárdos nagyságrend. Ezt pedig a befektetők nem fogják megszavazni...

(#50681) anonymus89 válasza kabelmania27 (#50679) üzenetére


anonymus89
addikt

Coax van de a srác azt a tájékoztatást mondta, hogy meg tudják oldani.

Giganetnél meg tudják oldani.

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#50682) Gubek-Einste válasza anonymus89 (#50676) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

ITT érdeklődjél ez ügyben.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50683) mikung válasza hati (#50672) üzenetére


mikung
aktív tag

ebay dvb-c ci+ kulcsszóra pl. :

USB
PCIe
Asztali DVD/HDD felvevő

(#50684) cigam válasza mikung (#50683) üzenetére


cigam
félisten

A CI nem egyenlő a CI+-al. CI+-os kivitelt mutass!

+ ha jól tudom, akkor a CI+ képes a kártyán keresztül is megtagadni a felvételt.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#50685) mikung válasza cigam (#50684) üzenetére


mikung
aktív tag

Melyik verzióra gondolsz ?

Ha mediacarddal a felvétel megtagadás nem droppolható, elég sok rinya lesz itt még hogy miért nem veszi fel a TV a műsort (lsd. horizon box).

[ Szerkesztve ]

(#50686) Treck


Treck
aktív tag

Erdemes a upc phone-nal (alkalmazas), es a upc wi-free-vel kapcsolatban hibabejelentest tenni? Tobb, mint egy hete nem mukodik egyik sem, a my upc feluleten sem tudok veluk kapcsolatban semmit sem modositani, mert ez sem mukodik.

Azert kerdezem, mert ingyenes szolgaltatas reven foglalkoznak-e vele.

http://google.treck.hu

(#50687) Treck válasza Treck (#50686) üzenetére


Treck
aktív tag

Meg is volt kozben, torlik a my upc fiokot, es ujra kell regelnem... Azert ez igy vicces, a 21. szazadban...

http://google.treck.hu

(#50688) cigam válasza mikung (#50685) üzenetére


cigam
félisten

Se az USB-s, se a PCIe-es nem CI+-os, csak CI-s.

A felvétel tiltása nem a UPC sara, ők csak lehetővé tették, amit vagy kihasználnak, a műsorszolgáltatók, vagy nem.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#50689) mikung válasza cigam (#50688) üzenetére


mikung
aktív tag

Egyes funkciók swesen emulálhatók.

A UPC mondhatná viszont hogy sajnos technikailag nem tudja megoldani vagy egyszerűen szerződést bont és máris nem lesz országos adó. Ha ennyire védeni akarja a műsorát, le se adja.

(#50690) cecil


cecil
aktív tag

Sziasztok!

Kellene egy kis segítség...

Költözés után vagyunk, most raktam össze a hálozatot

500-as UPC kábelnet a szép fehér modem/routerrel.

Adott még egy Zyxel NSA325 nas amin transmission fut. Hogyan tudok portot nyitni, hogy menjen a feltöltés is?

Köszi!

(#50691) adika4444 válasza cecil (#50690) üzenetére


adika4444
addikt

Szia!

Ha van saját routered akkor rakd a hgw-t bridged módba, és használj saját routert port fw-kel, és a beállításaiddal.
HA a UPC csodadobozt akarod használni, akkor port forwarding menüt keress...

üdv, adika4444

(#50692) cecil válasza adika4444 (#50691) üzenetére


cecil
aktív tag

azt megtaláltam az lenne a kérdésem, hogy az ip címnél mit kell megadni?
a nasnak beálított fix ip-t vagy a router ipv4 számát amit kinézek az ipconfiggal?

illetve portnak a trasmmision portjárt?

(#50693) cigam válasza cecil (#50692) üzenetére


cigam
félisten

A NAS címét, és a Transmission portját.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#50694) Multibit válasza cecil (#50692) üzenetére


Multibit
veterán

A transmissionben beállítottál egy TCP/UDP portot a torrent számára. Azt kell megadni!
Van egy másik port (a webinterface portja, default értéke 9091), azt csak akkor kell forwardolni, ha kívülről akarod elérni a transmission user interface-t!

(#50695) golyós


golyós
őstag

Sziasztok!
Van egy UPC-s Ubee EVW3226 modem-routerem.
Be szeretném állítani, hogy le tudjam kódolni a wifit.
A feleségem és én korlátlanul hozzáférnénk a gyerekek meg meghatározott időben például minden nap 7-9-ig.

Elvileg be lehet állítani időpont szűrést de hiába állítom be, van wifi a két telefonon.
Engedélyeztem a szülői felügyeletet, beállítottam 11_12 óra között ne legyen wifi a két telefonnak de nem blokkol, csak ha a Mac szűrést bekapcsolom.De ekkor komplett blokkolja nem csak az idősávban.

:F

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#50696) ztsoft válasza golyós (#50695) üzenetére


ztsoft
őstag

Ez csak tipp, de a megbízható számítógép nincs megadva (Trusted Computers), lehet megy nélküle is, még nem használtam.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#50697) golyós válasza ztsoft (#50696) üzenetére


golyós
őstag

Kipróbálom, hátha.

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#50698) golyós válasza ztsoft (#50696) üzenetére


golyós
őstag

Így sem megy.
Röhögve neteznek tovább a gyerekek :W
Az Upc oldalán is szépen le van írva, hogy be lehet állítani időpont szűrést is.
Csak nem megy.

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#50699) AlyrArkhon válasza golyós (#50698) üzenetére


AlyrArkhon
senior tag

triviális kérdés: a beállítások után generál restart volt?

Redmi Note8,11/Band4,8/watch3a/Xiaomi S10

(#50700) golyós válasza AlyrArkhon (#50699) üzenetére


golyós
őstag

Mit értesz generál restartnak?

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.