Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#98701) #32577792 válasza DJ. Ru$y (#98700) üzenetére


#32577792
törölt tag

Ez oké, de nincs másik...
Ehh, stornó az egész, zasszony felvételre állította és mind a kettő HD-t :W

[ Szerkesztve ]

(#98702) #22718208 válasza kopa1 (#98685) üzenetére


#22718208
törölt tag

Azzal akartam kérni , de lehetetlen volt...

(#98703) ferikek válasza DJ. Ru$y (#98697) üzenetére


ferikek
aktív tag

hopp, hát ezt érdekes módon nem mondták, végig 150/50-ről volt szó (telóban is, illetve a szerelő is ezt mondta miközben cserélte a modemet). Meg a honlapon is 150/50 van, egy táblázatot találtam, ahol 150/5, de nincs odaírva h ez min értendő.

https://www.telekom.hu/static-la/sw/file/Halozatsemlegesseg.pdf

Amikor neten néztem, akkor s, m, l, xl közül választhatok, nem látok 1500/5-öt, max ha nagyon lebújtatják, akkor vhol ott van

közben megvan! ha lenyitom lentebb, akkor tényleg ott van h 150/50. Hát ezt elfelejtették mondani, pedig ez fontos infó nagyon

[ Szerkesztve ]

(#98704) ReFleXx válasza DJ. Ru$y (#98699) üzenetére


ReFleXx
addikt

nem nyert :(

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#98705) #22718208


#22718208
törölt tag

5-6 éve nem használt telekom email fiókom név/jelszó párosa megszerezhető online felületen?

Vagy tudok csinálni valahol egy másikat?

(#98706) Intruder2k5 válasza #22718208 (#98705) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#98707) dpr válasza DJ. Ru$y (#90892) üzenetére


dpr
csendes tag

Szia, hasonló esetem volt, gyermekem ki-be kapcsolással próbálta javítani a sávszélesség problémát és az egyik ilyen után a wifi a "Telekom-dead01" módra váltott. Szerelőt küldtek holnapra, de egyeztetés után kipróbáltam a factory resetet ami megoldotta a problémát. https://www.router-reset.com/reset-manuals/Sagemcom/FST-3686

(#98708) polonic válasza DJ. Ru$y (#98698) üzenetére


polonic
félisten

Ja hogy ez is ont, oke.
A legkisebb csomagra váltanék, 150/50-re. Akkor sem tarthatom még a jó kis huawei cuccot?

Egyébként felháborító, hogy flip néven ugyanazt a csomagot 4 ezerért kapnám meg, itt meg majd 10 ezer.

(#98709) Gubek-Einste válasza polonic (#98708) üzenetére

Mivel a jelenleginek csak 100-as portjai vannak így értelme sem lenne.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#98710) DJ. Ru$y válasza polonic (#98708) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

150/50 esetén nem biztos, hogy Sagemcomot kapsz, oda még talán adnak egy másik fajta Huaweit (HG8245H) is.

Nincs konkurencia, akkor nem lesz FLIP sem, ezen kár rugóznod, és ezt a tüzet kár ismét szítani, amíg az NMHH és a versenyhivatal engedi, hogy különböző megtartó árakat kínáljanak ott, ahol van versenytárs, addig kár ezen rugózni.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#98711) Linem válasza DJ. Ru$y (#98710) üzenetére


Linem
senior tag

Egyébként ez a spec kedvezmény sem egetrengető segítség. Persze valamivel jobban hangzik az összeg, de ahol Digi optika is van kedvezménnyel együtt is majdnem dupla annyiba kerül, mint a Diginél.. Éppen érintett vagyok, mert most építették ki a Digi optikát is a városban és számolgattam az árakat, ha a T-nél maradnék spec1 mennyire jönne ki. Nem azt mondom, hogy Digis árakat várok a Telekomtól, de azért arányos legyen, ha már ilyen esetben marasztalni akarják az előfizetőket. (A saját pénztárcájának senki sem az ellensége.)

(#98712) bopeti98 válasza Linem (#98711) üzenetére


bopeti98
őstag

Ha mi váltanánk Telekomról Digire akkor összességében drágábban jönnénk ki. Ugyan az otthoni szolgáltatások valóban olcsóbbak lennének valamennyivel de a mobilokról buknánk a 30% havidíj kedvezményt és így máris drágább lenne. Plusz ugye az ingyenes mobiladat duplázás meg a korlátlan TV GO is repülne.

(#98713) viktorhu válasza Linem (#98711) üzenetére


viktorhu
veterán

Ezért van ott a flip, mert az viszont olcsóbb a diginél :) Meg a magenta 1 megérheti, ha mobilon is telekomos vagy. Én továbbra is azt mondom, hogy azt érdemes választani, akinek helyben optikája van.

(#98714) El Gringo válasza bopeti98 (#98712) üzenetére


El Gringo
senior tag

ha több mobilod van, azokra is kapsz kedvezményt, egyfajta magentaszerű dolog. Persze a legdrágábbra nem.

ł----ł Myprotein regisztrációs kód belépésnél: 7UAY-R1 ł----ł Crypto.com meghívó (50$) ł-ł Revolut-meghívó (VISA ingyen posta) ł-ł CURVE meghívó (5 angol font ajándékba + MasterCard ingyen posta) PRIVÁTBAN ł----ł 5% iHerb kupon: LQV119

(#98715) proradeon


proradeon
őstag

Sziasztok!

Szüleimnél van egy HG8245H ONT, és egy ideje már nem értem el a mögötte lévő saját router-t. Korábban az ONT-ben "elrontottam" a PPPoE felhasználónevet, így tudta a saját router-em felépíteni a PPPoE kapcsolatot. Most, hogy haza jöttem, látom, hogy önálló életre kelt az ONT, és felcsatlakozott PPPoE-val (fogalmam sincs hogy, hiszen el van rontva a felhasználónév). A probléma ott kezdődik, hogy nem tudok belépni a HG8245H webfelületére az alján olvasható user/pass párossal, pedig szinte kizárt, hogy megváltoztattam a jelszót. Ilyenkor mit lehet tenni? :F

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#98716) szalai112


szalai112
senior tag

Na megint be kelet jelentem a netem mert megint 3 megabitt alatt van sebbeség és gyorsító opcios net megint nem segít rá.
Tudom hogy garantált felett van de akkoris.
De szerencsére újra tudtam nyitatni a hiba jegyet.
Elő fizetem a korlátlan mobil netre de az is hol gyors hol lassú.
A modem értékek jó szóval nem értem.
Van valakinek ötlete mi baja lehet.
VDSL kapcsolatba van 2km hurok távolság évekig elment réz vonal 10 megabitel réggen ,
csilapitás jó , estleg a dslam lehet a ludas? :F

[ Szerkesztve ]

(#98717) Livius válasza szalai112 (#98716) üzenetére


Livius
őstag

Rakj be screenshotokat az értékekről, így hogy azt mondod minden jó, de mégse, senki sem fogja tudni hogy mitől rossz.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#98718) Livius válasza proradeon (#98715) üzenetére


Livius
őstag

Legegyszerűbb, ha megkeresd a HGW-én a kis reset gombot, és a gombbal adsz neki egy full resetet. Ez után a ráírt adatokkal be kell tudnod lépni, és mindent újra be tudsz állítani.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#98719) kavarc


kavarc
aktív tag

Sziasztok!

Szüleimnél optikán 7 év után sebesség upgrade miatt cserélték a korábbi ONT-t egy újra (Sagemcom F@st 5655v2). IPTV, net és telefonos a csomag.
Azóta folyamatosan gond van a telefonnal. Sípol, ha felveszik, nem lehet őket felhívni és ők sem tudnak hívni. Ez az esetek 80%-ban van így. ELső bejelentés után cserélték az eszközt, ugyanolyanra, de levették a routert, amivel eddig működött minden frankón. Visszatettem nekik a routert (ami a korábbi ONT-vel rendesen működött) utána 2-3 nap múlva megint elromlott a telefon. Az első problémánál a telefonkészüléket is cserélték, szóval az kizárnám, mint probléma. Hallottatok ilyen problémáról, mi lehet a gond?
köszi!

(#98720) kopa1 válasza kavarc (#98719) üzenetére


kopa1
aktív tag

Dugják át a 2. telefon portba és megoldódik

[ Szerkesztve ]

"a kommentek mindennemű egyezése a valósággal csupán a véletlen műve..."

(#98721) slezakimi


slezakimi
senior tag

Sziasztok!

Optikai netem van 1000/200.Tegnap vettem észre, hogy a letöltés nem megy 300 fölé.
Speedtest.net a mérés.
Azonban van olyan oldal ahol a rendes sebességet mérem. Létezhet, hogy ahol a kevesebbet mérem, az nem jól mér?

Köszönöm

""Szabadidős elfoglaltság.Nem feltétlen a pénz hajt.:-))""

(#98722) Gubek-Einste válasza slezakimi (#98721) üzenetére

Igen, lehetséges.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#98723) slezakimi válasza Gubek-Einste (#98722) üzenetére


slezakimi
senior tag

Köszönöm.
A Telekom fórumon is láttam, hogy a speedtest.net oldalon mérve, jóval kevesebb.
Érteni nem értem, mert eddig jó volt :D

""Szabadidős elfoglaltság.Nem feltétlen a pénz hajt.:-))""

(#98724) DJ. Ru$y válasza slezakimi (#98723) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

speedtest.net-en te választod ki a budapesti Telekom szervert vagy valami huszadrangú automatikusan meghatározott szerverre mér a Speedtest? Nem mindegy ez sem. Tedd át Bp Telekomra és próbáld úgy.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#98725) slezakimi válasza DJ. Ru$y (#98724) üzenetére


slezakimi
senior tag

Szia !
Úgy is csak 300.-t mér. Mintha arra lenne beállítva :)
Ez a speedtestes mérés [URL=https://www.speedtest.net/result/7766816884][IMG]https://www.speedtest.net/result/7766816884.png[/URL]

Ez meg a másik oldalon mért http://digi.speedtestcustom.com/result/3b90e300-de6e-11e8-b3d6-fb246a258056

[ Szerkesztve ]

""Szabadidős elfoglaltság.Nem feltétlen a pénz hajt.:-))""

(#98727) DJ. Ru$y válasza slezakimi (#98725) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

A második mérés ugyanúgy a Speedtesten keresztül fut le, csak nem a Telekom, hanem a Digi szerverére. :DDD

Innen indítsd el a 10 gigás letöltést, aztán meglátod mennyi lesz a tényleges letöltésed.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#98728) marci0001


marci0001
csendes tag

Apple Tv-n illetve iOS eszközökön nem tölt be a YouTube videó. Csak forog és kész.
Mobilnetet wifin, szomszéd telekomos wifijen megy. Nálam nem. Telekom zte routerem van
A zte-be kábelen csatlakozik az apple Tv, meg egy tp-link router, amivel osztom a netet. A tp-linken sem mennek mobilon/tábla gépen a youtube videók böngészőben. Appokban meg igen.
Valakinek valami ötlet?
Zte-n a DNS át van állítva Google publikus dns-re (8.8.8.8 és 8.8.4.4-re)

(#98729) slezakimi válasza DJ. Ru$y (#98727) üzenetére


slezakimi
senior tag

Igen, ezért nem értem.
A Digi szerverére mindig annyit mér, mint amennyinek lenni kéne.
A letöltést elindítva meg 10MB/s és 60 MB/s között volt jórészt 30 körül.

""Szabadidős elfoglaltság.Nem feltétlen a pénz hajt.:-))""

(#98730) #74774528 válasza slezakimi (#98721) üzenetére


#74774528
törölt tag

Egy alap kérdés, kábel vagy wifi? :D

(#98731) slezakimi válasza #74774528 (#98730) üzenetére


slezakimi
senior tag

Csakis kábel :D

""Szabadidős elfoglaltság.Nem feltétlen a pénz hajt.:-))""

(#98732) Tuomas


Tuomas
addikt

Ha a Huawei HG8245H router mellé beteszek egy asus routert, a huaweit pedig bridge módba tetetem a telekommal, akkor a 2 iptv kábelét is az asus routerre kell majd kötni?
Ugyan ez a kérdés a vezetékes telefonnal, működni fog a huawei-n keresztül? (Tekintve hogy asuson nincs olyan csatlakozó)
:R :R

We were here

(#98733) cherubion08


cherubion08
aktív tag

Sziasztok. Van itt olyan aki idén szeptemberben lett magenta 1-es és a mobilja flottás( saját néven,ő a fizető a mobil számlán stb) ? Október eggyel a mobil netem dupla lett, de a mobil előfizetésemből a 30% nem lett levonva. Még szeptemberbe több ügyintézővel is értekeztem de eltérő válaszokat kaptam a mobil kedvezményről. 4 különböző válaszból az egyik az volt,hogy a dupla net jár,a 30% nem .Lehet az a válasz volt a helyes.Csak érdekelne,hogy másnál is így van -e. Ne fussak felesleges köröket a Telekommal, h miért is nem vonták le a 30% ha még se jár.

(#98734) Gubek-Einste válasza Tuomas (#98732) üzenetére

Nem, az menjen továbbra is közvetlenül az ONT-ről.

Működni fog a telefon is PPPoE Passthrough módban.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#98735) Tuomas válasza Gubek-Einste (#98734) üzenetére


Tuomas
addikt

Nah az jó, már azt számolgattam elég lenne-e a lan port az asus routeren.
Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

We were here

(#98736) Roland-87 válasza DJ. Ru$y (#98724) üzenetére


Roland-87
aktív tag

A Telekom speedtest szervere napok óta nincs a helyzet magaslatán nálam, általában a Digi és a Telenor szerverével mérem a legjobb értékeket de rendszeresen szoktam a Telekommal is és eddig azzal se volt gond bár valahogy mindig kevesebbet mért a Digisnél, viszont pár napja a Telekom szervere 300 fölé alig akar menni még éjjel és hajnalban sem miközben a Telenorén vígan jön az 520, a Torrent illetve a Steam is hozza élesben tehát a nettel nincs baj, Igaz az is hogy sok szerver van a listán ami 200mbit felett alig tud mérni ezért érdemes figyelni és manuálisan kiválasztani valamint érdemes több szerverrel is próbálgatni mert időnként a Digis is meg tud zuhanni, valamelyik nap pl. felfele irányban 2-3mbit fölé nem akart menni a digis mérő.

(#98737) DJ. Ru$y válasza Tuomas (#98732) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nincs bridge mód optikán, és nem kell hozzá a Telekom sem.

Huawei esetén LAN1 - WAN összekötéssel működik a PPPoE saját routerről, fontos még, mielőtt a saját routeredet rákötöd rontsd el a PPPoE adatokat a Huaweiben, ugyanis optika esetén nem lehet több PPPoE session és egy áramszünet esetén elképzelhető, hogy a Huawei lesz gyorsabb és ő építi fel a PPPoE kapcsolatot.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#98738) Tuomas válasza DJ. Ru$y (#98737) üzenetére


Tuomas
addikt

Áhhá, köszi!
És dhcp-nek a huawei legyen beállítva, vagy az asus?

We were here

(#98739) Gubek-Einste válasza Tuomas (#98738) üzenetére

Mind a kettőn mert kell az IPTV-hez, illetve az Asus fogja intézni a belső hálózatod kezelését.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#98740) glacious válasza cherubion08 (#98733) üzenetére


glacious
addikt

Ezt a Telekom honlapjáról másoltam be!

MOBIL szolgáltatások:
Lakossági havidíjas (vagy MIX típusú) mobiltelefon előfizetés, hang (Mobil S, M, L, XL, XXL, Korlátlan) és mobilinternet (Net Alap, Net 3GB, Net 6 GB, Net 15 GB, Korlátlan Net) díjcsomag-kombinációval.
A Mobil XL/XXL/Korlátlan díjcsomag csak úgy vonható be Magenta 1 kedvezménycsomagba, ha rendelkezik az Előfizető havidíjas adatopcióval. Mobilhang díjcsomag választása nélkül a Net 6GB vagy Net 15GB bevonása lehetséges

Eszerint a flottásra nem kellene kapnod semmilyen kedvezményt, mert nem lakossági.

[ Szerkesztve ]

(#98741) cherubion08 válasza glacious (#98740) üzenetére


cherubion08
aktív tag

Igen ,de akkor magenta 1-be se kéne lennem. Ez a csavar a dologba :) . Sehol nem írják,de flottásat már be lehet vinni magentába, ezt minden ügyintéző megerősítette és itt a fórumon is olvastam. Tehát 30% és dupla net is járna, szerintem, vagy egyik se és nem lehetnék magentás. Lehet van valami belső ,nem publikus szabályuk. Miszerint a netet duplázzák,de a flottás havidíj nem csökken 30%,mert amúgy is kedvezményezett áron adják. Nem tiszta a dolog,ezért kérdeztem,hogy van-e valaki aki ebbe a cipőbe jár mint én.

(#98742) kopa1 válasza cherubion08 (#98741) üzenetére


kopa1
aktív tag

Flottát be lehet vonni, de arra nem jár a -30%, mivel az egy központi flottaszerződéssel rögzített árú csomag. Az adatduplázás, a TVGO és a 30% kedvezmény a vezetékes lábakra viszont él.

"a kommentek mindennemű egyezése a valósággal csupán a véletlen műve..."

(#98743) cherubion08 válasza kopa1 (#98742) üzenetére


cherubion08
aktív tag

Köszönöm. Gondolom, ha két ilyen flottás előfizetés lenne a nevemen akkor a 20% kedvezmény se járna az egyikre?

(#98744) GabN73 válasza slezakimi (#98729) üzenetére


GabN73
addikt

Én is ezzel szenvedek, kerested már őket hogy mit mondanak rá?

(#98745) dreko válasza cherubion08 (#98743) üzenetére


dreko
aktív tag

Ez engem is érint...

(#98746) kopa1 válasza cherubion08 (#98743) üzenetére


kopa1
aktív tag

A flottálra semmi extra kedvezmény nem jár, csak "bónusz" (mint pl. Dupla adat)

Btw van pár flotta aminél jobban megéri pl Mobil M-re 30%-al váltani főleg ha párszáz MB van benne csak alapból... De ezt a mobilos topikban folytassuk :)

"a kommentek mindennemű egyezése a valósággal csupán a véletlen műve..."

(#98747) cherubion08 válasza kopa1 (#98746) üzenetére


cherubion08
aktív tag

Köszönöm a segítséget.

(#98748) slezakimi válasza GabN73 (#98744) üzenetére


slezakimi
senior tag

Igen. Megvizsgálták a vonalat, és azt mondta az ember, hogy az Ont-ig eljön a gigabit.
A Digi szerverén mérve meg is van :D

""Szabadidős elfoglaltság.Nem feltétlen a pénz hajt.:-))""

(#98749) Tuomas válasza Gubek-Einste (#98739) üzenetére


Tuomas
addikt

Mindkét eszköz oszthat ki ip címeket majd? Abból nem lesz keveredés? :F

We were here

(#98750) Dave200


Dave200
csendes újonc

Sziasztok! Van egy TP-Link Archer C1200-as routerem és egy szolgáltatótól kapót Sagemcom F@st5655v2-es modemem. A TP-Link-en beállítottam a PPPoE kapcsolat és beírtam a szolgáltatótól kapót felhasználót és jelszót és valamiért nem kap internetet. A Sagemcom-on bekapcsoltam a PPPoePassthrough-et. Mi lehet a probléma?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.