Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#98601) bb.bocs válasza lszlogal (#98600) üzenetére


bb.bocs
őstag

az hogy a modemen van dhcp bekapcsolva nem kavarhat be?

gondolom a gyári vackot adták hozzá...
másolásnál nincsen gond, tegnap másoltam 80gb-ot gépről nasra.

(#98602) lszlogal válasza bb.bocs (#98601) üzenetére


lszlogal
senior tag

Ha csak azon van bekapcsolva, akkor szerintem nem..

(#98603) lszlogal válasza bb.bocs (#98601) üzenetére


lszlogal
senior tag

Az érdekes, hogy korábban működött neked. Nem állítottál el valahol valamit?

Nekem hasonló volt a problémám, mikor egy AP-nak használt DD-WRT FW-vel rendelkező routert csatlakoztattam a Sagemhez. Random elment az internet. A 1414-en nem tudtam eszközcserét kérni, mert szerintük minden rendben volt, közölték velem hogy húzzam le az "idegen eszközt." No akkor valóban működött. A premium ügyfélszolgálathoz küldtek, ők sem tudtak mást mondani..

Van itt egy másik szolgáltató, rádugtam a Huawei routerére, körülbelül egy évig működött reboot nélkül hibátlanul. Vissza lett kötve a T. koax, azon megint nem volt jó. Feljött az agyvizem, és beköttettem egy rezet. Megint jó.

Most én is feltehetném a kérdést: Valóban nálam van a probléma?

(#98604) bb.bocs válasza lszlogal (#98603) üzenetére


bb.bocs
őstag

hmmm. emlékeim szerint nem variáltam vele. ez a sagemkom alapból egy fura cucc, a wifi nm valami stabil dolog, a készülék melegszik rendesen. sajnos nálunk még nincsen optika,ezért az még nem jöhet szóba :(

(#98605) #78121280 válasza bb.bocs (#98588) üzenetére


#78121280
törölt tag

Ezek a napló bejegyzések, teljesen normálisak nincs köze a NAS problémádhoz. Mindenkinek ezt mutatja.

Az alábbiakat még anno dchard fórumozó írta:

" DHCP RENEW WARNING - Field invalid in response v4 option;

Szintén nem hiba, pusztán egy nem kötelező DHCP paramétert nem, vagy nem megfelelő formátumban küld a DHCP szerver a kebelmodemnek, ami ezt szóváteszi.

Missing BP Configuration Setting TLV Type: 17

Szintén nem hiba, pusztán figyelmeztetés, bizonyos az adott eszközhöz tartozó nem kötelező paraméterek hiányoznak a konfig fájlból. "

(#98606) bb.bocs válasza #78121280 (#98605) üzenetére


bb.bocs
őstag

köszi, akkor nem itt lesz a gond hanem a nassal. Valószínű megy vissza gariba akkor :)

(#98607) #22718208


#22718208
törölt tag

Elveszett iptv távirányító pótlása mennyibe kerül a telekomnál?

(#98608) kopa1 válasza #22718208 (#98607) üzenetére


kopa1
aktív tag

2.000 Ft

"a kommentek mindennemű egyezése a valósággal csupán a véletlen műve..."

(#98609) #22718208 válasza kopa1 (#98608) üzenetére


#22718208
törölt tag

Köszi!

Még valami.

A tvgo pc-n (két mag 2.8ghz AMD,4gb ram,chrome 64bit) miért csúszik a hang a képhez viszonyítva.

M4 sport élő és egy random fox sorozat is ugyanaz. Élőadásban volt pufferelés is és a minőség is olyan mint ha nem válltana fel a maxra. 45% cpu használat mellett.

Szerencsére van mediaklikk is. Nagyon simán megy 720p -ben. 25% cpu -val.

Nem sűrűn használom a tvgo-t , de ez most csalódás , higy egy f1 -et nem tudok rajta nézni (normális minőségben)

[ Szerkesztve ]

(#98610) studiod1


studiod1
tag

Ma meglepődtem,ülök a gépnél net elmegy nézek a hgw-re nincs dsl szinkron ugyanakkor csipog a mobil elnézést kér a telekom utca MTazonosító magadással javítás van hálózati hiba, rövid idő múlva újabb sms szolgáltatás visszaállítva. Valahogy ilyen hozzáállás kellene.

(#98611) lszlogal válasza chungee (#98497) üzenetére


lszlogal
senior tag

Na most hívtak engem ezzel kapcsolatban. Nekem is ilyen HGW-m van. Említettem hogy jelentettem hibára. Ma cserélni akarták az eszközt egy Sercomm Speedportra, mert ezen nem tudják bekapcsolni. Lemondtam az akciót mert nem voltam otthon, és nem is létfontosságú számomra. Csak ha már lehetett volna ZTE-n akkor legyen.

(#98612) szabogabor10


szabogabor10
veterán

Küldtek mail-ben egy kérdőívet, amelyben kiemelten a Spíler2-vel kapcsolatban kérdezgetnek. Rajtam nem fog múlni, hogy marad-e jövőre is a kínálatban, és hogy elérhető lesz-e HD-ben is.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#98613) szalai112


szalai112
senior tag

Tisztelt szakik!
ADSL segítcség kellene!
Az a broblémám ha elfogy gyorsító opcios adakeretem , akkor a sebbeság vissza esik 3-4 megabitre.
Volt hiba bejelntés távolról volt újra konfigurálva de nem használt.
És egyszerüen nem tudok HD adásokat nézni! pedig évekig elment 10megabitel a vonal.
A modem irja hogy van 10 megabit, de egyszerüen nem megy.
Érdemes vissza tetnem adsl2+-ra mert most VDSL ben van!

(#98614) TeeJay


TeeJay
félisten

tegnap azaz vasárnap haza látogattam Eger mellé szüleimhez és Kerecsend nevű faluban vasárnap 11 órakor 4-5 ember lógott az oszlopokon és húzták be az optikai kábeleket egy nagy hengerről
nem semmi és ahogy láttam már a fél falu be volt kábelezve
nem lepődnék meg ha jövőre szüleim faluja is be lenne optikázva és lehet majd matekozni hogy Telekom FTTH vagy UPC ED3.0 legyen-e :))

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#98615) szalai112 válasza szalai112 (#98613) üzenetére


szalai112
senior tag

Ismét bejelentetem hibára mert össze vissza ugrándozik a sebbeség.
De termésszetesen nem nyitoták újra régi hibajegyet, pedig külön kértem :O
Központ is megerősitete hogy ugrándozik , mint a hullám vasút.

(#98616) lszlogal válasza TeeJay (#98614) üzenetére


lszlogal
senior tag

Bárcsak Gyöngyöshalászon is húznák az optikát.. :D

(#98617) TeeJay válasza lszlogal (#98616) üzenetére


TeeJay
félisten

Kál is már be van húzva meg Eger körül több falu
szerintem hamarosan mennek arra is
mindenhol ahol van Telekom réz kábel le lesz cserélve optikára mert sokkal olcsóbb nekik üzemeltetni meg mindenkinek tudnak rajta mindent szolgáltatni
ha nem IPTV lenne hanem DVB-C akkor át is váltanék UPC-ről komplett csomagot
de sajnos az IPTV nem gyere be és 3 TV van szülőknél amiből kettő már DVB-C képes és nincs kedvük STB-ot használni

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#98618) lszlogal válasza TeeJay (#98617) üzenetére


lszlogal
senior tag

Remélem néhány éven belül azért várható. A feltöltés lehetne koaxon több mint 20Mbps (max. a 300/20-as csomag elérhető). A DOCSIS 3.0 szabvány pedig tudja cablemodemenként lefelé az 1200 megát, felfelé a 200 megát. A 3.1 pedig 10G/1G. Szóval koaxon szerintem simán jöhetne akár Telekom 1000 is.

[ Szerkesztve ]

(#98619) wmati válasza lszlogal (#98618) üzenetére


wmati
addikt

Jah tudja a 3.0 ha 30 max 60 efi lenne egy szegmens mehetne is.

(#98620) e90lci válasza lszlogal (#98618) üzenetére


e90lci
senior tag

Addigra az összes koaxkábel lerohad az oszlopról mire a Telekomnak Docsis 3.1 lesz. ;]

(#98621) TeeJay válasza lszlogal (#98618) üzenetére


TeeJay
félisten

Telekom ahogy látom már csak optikázni fog mint a DIGI
max ahol van koax ott még egy ideig húzzák az ED3.0-t de kétlem hogy lesz belőle 3.1 mert baromi sok pénz lenne át alakítani a hálózatot.
gyakorlatilag a koax kábelen kívül mindent cserélni kellene hozzá az meg nagyon drága móka
az FTTH-hoz az optikai kábelt fillérekből húzzák ki már
kínai Sagemcom meg Huawei ONT is olcsó
és nincs vele gond meg passzív hálózat így csak az OLT-nek kell áram az ONT már az előfizetőnél van azt az előfizető dugja konnektorba
nem zavarja a víz a szél a villám meg a hideg és meleg sem mint a koax-ot

Heves megye tuti hogy végig lesz optikázva lassan de szerintem a többi megye is :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#98622) lszlogal válasza TeeJay (#98621) üzenetére


lszlogal
senior tag

Gondoltam hogy nem foglalkoznak már koaxszal, mert az optika fillérek és sokkal jobb. Ismerősöm ezt csinálja.

Kíváncsian várom, hogy mikor optikáznak. Bár itt van egy helyi szolgáltató akinek optikája van, szóval a közeljövőben nem várható.

Egyébként Karácsondon is optika van, pedig sokkal kisebb falu mint mi vagyunk :(

[ Szerkesztve ]

(#98623) lszlogal válasza wmati (#98619) üzenetére


lszlogal
senior tag

Nem feltétlen, ez a kártya simán elboldogulna vele.

[ Szerkesztve ]

(#98624) Tuomas


Tuomas
addikt

Sziasztok!

Van egy optikai hálózatra kötött Telekomtól kapott Huawei HG8245H típusú routerem, erről használom a wifit is. Az utóbbi pár napban elég érdekes dolgot művel, konkrétan, ha elindul és betölt a NAS szerverem, a wifi elszáll. Internet van továbbra is (máskülönben nem érném el a nas-t távolról) LAN-on keresztül, megy a tv, telefon is, egyedül a wifi hálózat tűnik el, de még a hálózatok között sem látni az eszközt.
Egyszer még volt egy olyan is, hogy a telefon jelezte, hogy ez a wifi hálózat nyílt. Pedig evidens, hogy nem. Valaki tudna segíteni, mi lehet a baj?

We were here

(#98625) DJ. Ru$y válasza Tuomas (#98624) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Csak nem egy Synology NAS?

Koaxos HGW-vel volt probléma az elmúlt napokban az egyik kollégánál. [link]

Nem tudom a kettőnek van-e köze egymáshoz. Monitorozni kellene a hálózati forgalmat, hogy mit küld rá a NAS a wifire amitől meghal.

Kijött valami frissítés DSM alá?

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#98626) Tuomas válasza DJ. Ru$y (#98625) üzenetére


Tuomas
addikt

Aha, de igen..
Volt valami frissítés, október 23-n, azt hiszem utána kezdődhetett, de nem tudom, hogy azonnal-e, vagy pár napra rá, nekem azt hiszem, csütörtök körül kezdett el feltűnni h vmi nem ok...

Igazából nem sok mindent küld, mert addig jut el, hogy bekapcsol, és kész, nem is indítok semmilyen csomagot (automatikusan indul a rendszer midnen nap, tehát nem az van hogy terhelem a rendszert)
Miután megnyomom a bekapcsoló gombot, még semmi, aztán ahogy tölt be, először elmegy a wifiről a net és amikor megjelenik a hálózaton, a wifi teljesen elszáll.
De eközben a hálózattal (vezetékes) semmi probléma, mert távolról vidáman használom, megy az iptv is.

Megjegyzés: egyébként olyan a dolog, mintha nason aktív lenne a dhcp, pedig nem...

[ Szerkesztve ]

We were here

(#98627) DJ. Ru$y válasza Tuomas (#98626) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

DHCP be-ki kapcsot próbáld meg a NAS-on, tuti azzal lesz valami probléma, akkor a frissítésben... Syno felé vissza kellene jeleznetek.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#98628) Tuomas válasza DJ. Ru$y (#98627) üzenetére


Tuomas
addikt

Holnap távolról teszek vele egy próbát, ki-be kapcs, meg a médiaszerver csomagot is kilövöm, valaki azt javasolta, aztán meglátjuk. De akkor nem csak én vagyok így ezzel...

Mit jelent a routerben a dhcp relay?

[ Szerkesztve ]

We were here

(#98629) viktorhu válasza lszlogal (#98618) üzenetére


viktorhu
veterán

Összesen. De ez oszlik az előfizetők között. Szóval ha úgy kiépítenék, mint a UPC a monori körzetben, hogy mindenkinek házhoz az optikát, akkor meg lehetne oldani, de semmi értelme, mert akkor már egyszerűbb az ont-t berakni mindenhova.

(#98630) #22718208


#22718208
törölt tag

Eddig nem úgy volt ,hogy a jövőben megvalósuló fejlesztések 7pecsétes titok alatt vannak??

Csak mert rákérdeztem ,hogy mikor akarnak optikázni nálunk, aztán sajnos kiderült ,hogy 19 végéig biztosan nem.
Nem vagyunk benne a szupergyors internet programban. (pedig itt messze nincs mindenhol 30megabit)
Persze a környező szomszédos falvak és egy kisváros már át is van adva.

Megkérdeztem ,hogy nem úgy van ,hogy teljes titok övezi a tervezett fejlesztéseket? Azt mondta az üfsz. ,hogy nem, mert kérésre elmondják ,hogy a lakóhelyen lesz optika mostanában vagy nem.

(#98631) dptrsk válasza #22718208 (#98630) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

A saját fejlesztések hétpecsétes titkok, a SZIP nem saját fejlesztés.
A SZIP nyilvános pályázat volt, így a nyertesek is nyilvánosak, nincs mit titkolni.

Nem csak a Telekom pályázott SZIPre, lehet a te településeden más szolgáltató nyert.

(#98632) #22718208 válasza dptrsk (#98631) üzenetére


#22718208
törölt tag

miskolci járásban vagyunk(a szomszédos települések is) és a telekom nyerte..

(#98633) DJ. Ru$y válasza #22718208 (#98630) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Mikor kiderültek a nyertes pályázatok félévig keringett itt a topicban egy fórumozó által összerakott excel (vagy ő csak benyúlta valahonnan nem tudom), az összes SZIP-es fejlesztéssel. Elég nehezen tudnák titkolni, ha akarnák is. :DD

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#98634) #22718208 válasza DJ. Ru$y (#98633) üzenetére


#22718208
törölt tag

Ha az az amire gondolok, akkor abban benne voltunk.

Ezek szerint valaki idő előtt megnyomta a delete gombot :-(

(#98635) DJ. Ru$y válasza #22718208 (#98634) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nem feltétlen. A SZIP nem jelent kapásból optikát, VDSL2 fejlesztés (pénz mértékétől függően) is lehetett SZIP projekt, vagy egy esetleges vektoring bevezetése is lehet a SZIP keretében.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#98636) atala


atala
addikt

Nem tudom mennyire hálózati gond. Ilyet én még nem láttam.
A webáruházam át költöztettem egy másik szerverre. A domain név is át lett írva az új szerverre.
Ha az én gépemről, vagy két másik laptopról nézem a weboldalam, akkor a régi szerver jön be. Viszont egy másik asztali gépnél ami ugyan azon a hálózaton van, szépen bejön az új szerver.

Mobilról is furcsa. Wifivel minden rendben, de Telenoros mobil adat használatával a régi szerver jön be.
Erről az oldalról van szó. Meg néznétek nektek mit mutat? Ha karbantartást, akkor a régi szerver, ha bejön a webáruház, akkor az az új.

[ Szerkesztve ]

(#98637) lszlogal válasza atala (#98636) üzenetére


lszlogal
senior tag

Mikor lett átállítva a DNS? Amikor a DNS rekordokat beállítottad mennyire állítottad a TTL-t?

próbáld meg lefuttatni Windowson az ipconfig /flushdns parancsot CMD-ből (ezzel üríted a DNS gyorsítótárat). Ha nem jó, akkor még nem frissített a T. DNS servere. Írd át a DNS servereidet google DNS-re (8.8.8.8, 8.8.4.4), megint futtass egy ipconfig /flushdns-t, azután lehet hogy működni fog. Ha nem, próbáld meg rebootolni a Windowst, ki tudja miért ez segíteni szokott rajta.

UPDATE: google DNS-re való átállás után nekem működik. Idővel a Telekom DNS servere is frissül.

[ Szerkesztve ]

(#98638) dondave1337 válasza atala (#98636) üzenetére


dondave1337
csendes újonc

Nekem Telekom mobilnetről bejön a webshop.

Lumia 925 --> S7 edge --> U11 --> 11 Pro Max

(#98639) atala válasza lszlogal (#98637) üzenetére


atala
addikt

Tegnap dél körül lett átállítva.
De ha nem frissített a telekom DNS szervere, akkor a mellettem lévő asztali gépen miért megy rendesen? Ugyan arra a modemre van kötve, ugyan azt az internetet használja.
Lefuttattam a parancsot, nem segített.

(#98640) lszlogal válasza atala (#98639) üzenetére


lszlogal
senior tag

Nem tudom. Milyen windowsod van? Esetleg a rebootot próbáltad? Hátha.

(#98641) atala válasza lszlogal (#98640) üzenetére


atala
addikt

7-es win. Az egy gép amin bejön, azon win10 van. Viszont néztem két win10-es laptopon, és ott sem jön be. Nem böngésző, és nem windows függő.
Persze újraindítás meg volt.

A második újra indítás után már jó a gépemen. Viszont a laptopon csak vezetékes kapcsolattal jó. Wifin nem.

[ Szerkesztve ]

(#98642) Kbali válasza #22718208 (#98630) üzenetére


Kbali
nagyúr

Egyébként nem úgy van, hogy 30-as sebesség, de a technológia mindegy? Azaz akár mobilnet is lehet?

(#98643) studiod1 válasza atala (#98641) üzenetére


studiod1
tag

Nekem jelenleg működik az oldal,telekom vdsl wifin, win10pro 1803, google DNS,laptop chrome 69.0.3497.100

[ Szerkesztve ]

(#98644) delig válasza DJ. Ru$y (#98625) üzenetére


delig
tag

Nekem pénteken döglött meg teljesen a 2, azaz kettő hónapos QNAP NAS-om. Se kép, se hang, be se kapcsol. Egyik pillanatról a másikra. Már a szervízben van. Remélem nem tolt a Telekom valami olyan firssítést, amit sorra NAS problémákat okoz.....

(#98645) atala válasza studiod1 (#98643) üzenetére


atala
addikt

Köszi, most már az enyémen is működik. Nem tudom, hogy így megy, hogy a szolgáltatóknál külön frissül a DNS.
Egyenlőre a telenoros hálózatból nem elérhető.

(#98646) DJ. Ru$y válasza delig (#98644) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nem a Telekom tolt frissítést, pont, hogy a Syno gépek kaptak frissítést, és halt le tőle a hálózat.

Semmi köze a QNAP-hoz. Ez a probléma szoftveres valószínűleg, az, hogy se kép se hang, valószínűleg hardveres hiba, és végképp semmi köze ezekhez a dolgokhoz.

Azt sem írtad milyen technológiáról van szó, milyen Telekomos eszközöd van, de szerintem lényegtelen is, mivel jelen meglátásom szerint nincs köze egymáshoz a két esetnek és a tiédnek.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#98647) HaZsolt


HaZsolt
őstag

IPTV esetén ha 2 dekóder van, akkor a "lenti" és a "fenti" TV-n is csak ugyanaz az adás nézhető egy időben, pl. lent az M1 megy fent nem mehet az M2 csak az M1?

(#98648) Intruder2k5 válasza HaZsolt (#98647) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha csak 1 HD stream-ed van, akkor HD adásból csak ugyanaz nézhető mindkét vételi helyen. 2 HD stream-el vagy SD adásokkal nincs ilyen korlát.

(#98649) HaZsolt válasza Intruder2k5 (#98648) üzenetére


HaZsolt
őstag

Ezt, hogy érted? Picit részletesebben fejtsd ki kérlek.

(#98650) Intruder2k5 válasza HaZsolt (#98649) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Tudtommal xDSL vonalakra csak 1 HD stream-et adnak ki, így ott egy időben csak egy HD adást tudsz nézni, rögzíteni, stb., az összes vételi helyen együtt véve. Ha viszont ED3 vagy optikai hálózaton vagy, ott tudtommal már menni kéne a 2 HD stream-nek egyszerre.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.