Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#98651) viktorhu válasza HaZsolt (#98649) üzenetére


viktorhu
veterán

Nézhetsz különböző adásokat a két tévén.

(#98652) szabogabor10 válasza Intruder2k5 (#98650) üzenetére


szabogabor10
veterán

VDSL-en már egy ideje kiadnak 2 HD stream-et is. :)

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#98653) Intruder2k5 válasza szabogabor10 (#98652) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Okés, köszi a korrekciót! Ha jól rémlik talán attól is függ a dolog, hogy migrálták-e már az új rendszerbe, mert a régiben talán nem tudtak adni 2 HD-t, vagy valami ilyesmi. De már egy ideje nem követem ezeket a történéseket, szóval lehet ez is változott.

Minden esetre annak kell utána néznie, hogy van-e 2 HD stream-je.

[ Szerkesztve ]

(#98654) HaZsolt válasza Intruder2k5 (#98650) üzenetére


HaZsolt
őstag

Optika :) , akkor minden rendben lesz ;) Köszi. #98651 viktorhu: Köszi neked is.

(#98655) hamzamark


hamzamark
csendes tag

Sziasztok!

Ahogy nézem, a Vidanetes topik "át lett hozva" ide, ezért a kérdésem a következő:

Jelenleg Tatán ( Egység u. ) lakom és szeretnék érdeklődni, hogy internet terén milyen a tapasztalat? Azt olvastam, hogy havonta néha-néha vannak kimaradások, de mennyire tudják tartani az ígért ( garantált ) sebességet? Ping?

Válaszokat előre is köszi!

(#98656) lszlogal


lszlogal
senior tag

Rajtam kívül még valaki tapasztal problémákat a MoziKlub szolgáltatással kapcsolatban? Mindkét boxon eltűnt egy csomó sorozat (köztük az X akták). Reggel még többé-kevésbé működött. Egy részt pauseoltam, két óra múlva megnéztem volna, és az írta ki: "a tartalom nem megjeleníthető". Mindenesetre jelentettem hibára.

(#98657) Szokenesz


Szokenesz
senior tag

Üdv!

Lenne egy olyan kerdesem, hogy most latom, hogy akcio van a set top boxokra, uj IPTV elofizu melle, 1 evig ingyenesek.
Meglevo IPTV elofizetesre ezt sehogy nem lehet kerni? Esetleg Magenta 1 csomagra valtassal? Telefon elofizun gondolkozom, hogy atkene vinni Telenortol, ugy meg elegge megerne :)

(#98658) DJ. Ru$y válasza Szokenesz (#98657) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Újra biztosan érvényes, meglévőt nem hiszem, hogy nullázni tudod, maximum egy új Magentával amit te is mondtál.

1414-en tudnak pontos infót adni.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#98659) #78121280 válasza Szokenesz (#98657) üzenetére


#78121280
törölt tag

A 12 hónapos promóciós STB kedvezmény meglévő IPTV előfizetők nem vehetik igénybe!

(#98660) DJ. Ru$y válasza #78121280 (#98659) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

És, ha Magentába teszi a cuccost? Magentában ő "új" lesz. Csak informálódás.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#98661) #22718208 válasza DJ. Ru$y (#98635) üzenetére


#22718208
törölt tag

Nem tudom , csak azt amit mondott üfsz.
A lakhelyem nem szip projektes és pont.

Mindenesetre kíváncsian fogom figyelni , hogy pl. ismerősömnél aki vdsl2 -n , jó messze a dslamtól , mikor kap 30megabitet. Jelenleg úgy emlékszem 10/4 a max. Nyáron akart fentebb váltani , azt mondták neki felejtős.

-------------
Egyébként a vállalt kötelezettségnek(30megabit mindenhová) eleget tesz az is ha +pénzért gyorsítót dobálnak szét?

Mert az ugyebár többlet kiadás és még korlátozott is (ha jól tudom).

[ Szerkesztve ]

(#98662) DJ. Ru$y válasza #22718208 (#98661) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Mivel a SZIP keretében nincs korlátozás a technológiára, így gyanítom a 4G is opció természetesen.

Eddig azt mondtad, hogy az optikát kérdezted és arra mondták, hogy nem lesz. Ez nem zárja ki a SZIP-et még mindig VDSL2 vonalon.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#98663) donmackó


donmackó
őstag

Üdv itt!
Érdeklődnék. 1-2 héten belül jönnek bekötni a házunkhoz az optikát. Mennyire lehet a kábel útja kanyargós? A tervezet szerint ahol a upc kábele ment, ott menne az optika, szóval nagy törés nem lenne benne, csak így hosszabb lenne mint ha direktben lejönne a padlásról. Ez számít? Illetve még egy kérdés, az iptv-s box-on van scart csatlakozó? Csak mert van két buta tv is a házban, és arra is kértük.

Release the cable hounds!

(#98664) DJ. Ru$y válasza donmackó (#98663) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nagyon nagyot nem lehet hajlítani rajta úgy, mint egy rézérpáron, viszont ahol elment a koax ott talán elmegy az optika is. A hossz nem mérvadó, nem xDSL technológia.

HDMI és SCART egyaránt található a STB-okon.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#98665) Franky2Ster


Franky2Ster
senior tag

Srácok nincs netem ez mit jelent a képen?

(#98666) #22718208 válasza DJ. Ru$y (#98662) üzenetére


#22718208
törölt tag

Igen az optikát kérdeztem, erre mondták , hogy nem lesz fejlesztés mert nem szip terület.

Ha nem szip terület ,akkor ebből az következik(szerintem) ,hogy ők hozzá nem nyúlnak semmihez.

(#98667) wmati válasza DJ. Ru$y (#98660) üzenetére


wmati
addikt

Ha technológiát vált magasabb szintűre, akkor is jár.

(#98668) #78121280 válasza DJ. Ru$y (#98660) üzenetére


#78121280
törölt tag

Csak akkor jár ez az STB kedvezmény , ha nincs még IPTV előfizetése!

Technológia váltás ( SAT Tv-ről IPTV-re) esetén szintén jár a kedvezmény.

Szóval kötni kell egy IPTV előfizetést akár önmagában vagy net vagy telo mellé vagy Magenta 1-be.

Kizárólag az alábbi TV díjcsomagok mellé tehető fel:
IPTV Alap csomag 201809
IPTV Szuper Családi HD csomag 201809
IPTV Szuper Családi Mozi csomag 201809

A hibás értékesítések riportolásra kerülnek!

(#98669) Dave200 válasza DSPx (#98583) üzenetére


Dave200
csendes újonc

Szia! Közben vettem egy TP-Link Archer C1200-at és megpróbáltam az általad leírtak alapján beállítani és sajnos nem sikerült. A Sagemcomon-on bekapcsoltam a Pass Through módot és a xy@-t-online.hu felhasználómhoz írtam még egy karakter és írta hogy kérem várjon és nem történt semmi.

(#98670) Szokenesz válasza #78121280 (#98668) üzenetére


Szokenesz
senior tag

Értem, köszönöm a válaszotokat!

Tehát, feleslegesen vinném be Magenta 1-be, attól még nem számítanék új előfizetőnek, hiába váltanék az újabb csomagokra mindenből és indulna újra a hűség. Kár érte, akkor marad így minden ahogy van.

Egyébként erre nem volt valami módosítás, hogy a régi ügyfelet nem érheti semmilyen hátrány az újhoz képest?

(#98671) Bile Demon


Bile Demon
őstag

Kb. vasárnap este vettem észre, hogy a DVB-C-n néhány csatornának nincs hangja.
Jelszint, minőség rendben.

Az összes csatornát újra kerestettem, de ugyanúgy nincs hangja ezeknek továbbra sem:
SUPER TV2
RTL2
STORY4
VIASAT6
VIASAT3
TV4
DUNA WORLD
M2
SPORT1
SPEKTRUM HOME
MOZI+
RTL SPIKE

Bruhe

(#98672) Kbali válasza Szokenesz (#98670) üzenetére


Kbali
nagyúr

Az említett kedvezmény nem hátrány, hanem az új előfizetőknek adott előny. Annyi volt, hogyha lejár a hűséged, nem lehet magasabb a havidíjad.

(#98673) Top cat válasza Bile Demon (#98671) üzenetére


Top cat
őstag

Én is észrevettem, de nálunk azóta rendbe jött :)
Mondjuk nálunk meg kép nem volt és némelyiknél hang sem.

(#98674) #22718208 válasza kopa1 (#98608) üzenetére


#22718208
törölt tag

Bementem és azt mondták , nincs a rendszerben távirányító értékesítés, így nem eladható , ezért a kezembe nyomtak egy újat ingyen.

Dettó samu tv távirányító, csak a gombok festése más.
Max ha nem tudom megszokni , keresek a neten a másikból használtat.

[ Szerkesztve ]

(#98675) Paladin1492 válasza Bile Demon (#98671) üzenetére

Nálam is ugyan ez a helyzet. Annyi bi bi-vel hogy a 34 csatornából 12 lett. Ma reggelre elment a hang a Film+ on is. Megint megy a játék, mint egy hónappal ezelőtt. Marad majd 5-6 csatorna.

“Ha Rómában élsz, élj úgy, mint a rómaiak, ha másutt élsz, élj úgy, ahogy ott élnek”

(#98676) Mute71


Mute71
újonc

Helló!

Olyan problénám lenne, hogy nagyon lassú szinte 0 a le és fel töltési sebességem wifin keresztül. (modem: ZTE ZXHN H368n).
Van rákötve LAN-on keresztül egy számítógép, azon hozzá az elvárt 30mb sebességet.
Próbálkoztam úgy, hogy rákötöttem egy másik routert (tenda ac1200 tu), hogy azon keresztül jó e a sebesség, de ugyan olyan lassú a sima 2.4g wifin és az 5g wifin is.
A t-homeos kolléga azt mondta, hogy valószínűleg valami zavarhatja a wifit. Mondta, hogy töltsék le, egy wifi analyzer programot nézzem meg milyen hálózatok vannak, hát az a helyzet, hogy a saját wifimen kívül nem látok másikat.
Azt mondta nem tudja mi lehet akkor a probléma, de sajnos ez miatt nem tudnak szakembert kiküldeni, mert csak a vezetékes internet sebességére adnak garanciát, a vezetéknélkülire nem. Úgyhogy vagy hívjak szakembert aki kitalálja, vagy éljek együtt vele.
Szóval fogalmam sincs mitévő legyek, annyira nem értek hozzá, hogy megkeressem mi lehet vele a probléma :W

Bízom benne, hogy valakinek van valamilyen ötlete hogy mi lehet a probléma.

Előre is köszi!

(#98677) DJ. Ru$y válasza Paladin1492 (#98675) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

A DVB-C ajándék, ha lekapcsolnák se reklamálhatnál. Aktív előfizető már nincs rajta azt hiszem.

Nagy valószínűséggel idővel le is fogja lőni a T, de ez tudható.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#98678) DJ. Ru$y válasza Mute71 (#98676) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ugye nem szekrényben tárolod az eszközt? Át lehet rakni a csatornát fixre, át lehet állítani a bandwidthet is, próbálgathatod ezek.

Fáradj át erre, itt lehet gyorsabban kapsz majd választ.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#98679) blg válasza DJ. Ru$y (#98678) üzenetére


blg
senior tag

Dehogy nincs aktív előfizető DVB-C-n. Vannak, akik a kódolatlan digitális alap csomagra fizetnek elő, pl. a testvéremék.

[ Szerkesztve ]

(#98680) Jimbo75


Jimbo75
tag

Van valakinek információja, tapasztalata arról, hogy az augusztusban elkezdett koax telepítésnél mennyi időre számítsak, amíg használni is lehet majd?
Egy darabig hívogattam őket, de mindig azzal pattintottak le, hogy folyamatban van, így aztán elengedtem a kérdést...

(#98681) DJ. Ru$y válasza Jimbo75 (#98680) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Koax? Nem optika? Engedd el most is, minden terület más, van ahol 1 hónap van ahol fél év, stb. Amint elérhető a hálózat úgyis reklámozzák majd, esetleg kapsz szórólapot vagy megkeres üzletkötő.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#98682) Jimbo75 válasza DJ. Ru$y (#98681) üzenetére


Jimbo75
tag

Koax kiépítését kezdték el. Tényleg az lesz, majd szólnak ha kész van....

(#98683) Paladin1492 válasza blg (#98679) üzenetére

Azért nem írtam a válaszadónak vissza, mert nem vitatkozom. Biztos jobban tudja. Csak azt tudom, hogy egy tollvonással megszüntették a csomagot amire elő voltam fizetve. Este még meg volt, reggel már nem.Semmilyen értesítést nem kaptam. Mikor érdeklődtem az ügyfélszolgálatnál azt mondták nem tudnak segíteni, fizessek elő valamelyik másik csomagra. Hát nem, de ennek ellenére levonják a nemlétező csomag árát azóta is.Így kerültem a DVB-C használók táborába. Most már abba se mert reggeltől már az is nézhetetlen.Kép van csak hang nincs. A kép is néha elmegy. Hát ennyit arról hogy örüljünk annak, hogy még nem kapcsolták le. Éljen 2018 !!! :F :)

“Ha Rómában élsz, élj úgy, mint a rómaiak, ha másutt élsz, élj úgy, ahogy ott élnek”

(#98684) blg válasza Paladin1492 (#98683) üzenetére


blg
senior tag

hiba bárhol, bármikor előfordulhat. tegyél hibabejelentést a 1414-en

(#98685) kopa1 válasza #22718208 (#98674) üzenetére


kopa1
aktív tag

Szerencséd van, hétfőtől lesz rá folyamat az üzletekben csak leküldték már a készletet. Jelenleg csak futárral kaphattál volna :)

"a kommentek mindennemű egyezése a valósággal csupán a véletlen műve..."

(#98686) Paladin1492 válasza blg (#98684) üzenetére

Már két tucatot tettem. semmi eredmény. Folyamatban , legyek türelemmel.

“Ha Rómában élsz, élj úgy, mint a rómaiak, ha másutt élsz, élj úgy, ahogy ott élnek”

(#98687) ReFleXx


ReFleXx
addikt

Telekom az mit paradezik a routerrel idonkent? :W
Gondolom reseteltek a routert mar megint , mert a default Telekom-XXXXX SSID-n + default jelszo parossal tudtam ra wifin csatlakozni.
Korabban tudott ugyanez a router két SSID-n is uzemelni, most mar nem latok ilyen opciot csak SSID1 van azt csokolom :Y
Valaki tapasztalt hasonlot?

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#98688) polonic


polonic
félisten

Lejár a hűség. Meg akarnám újítani, vagy akár csomagot is váltani az online felületen.
Amikor kiválasztom a díjcsomagot, akkor a következő oldalon az égvilágon semmi nem látszik, csak a plusz opciók. Nem lehet tovább menni a folyamattal.
Ugyanez, ha tv, net vagy telefon csomagot választanék.

Ennyi az egész és lentebb a lap alján csak a kisbetűs rész.

(#98689) DJ. Ru$y válasza ReFleXx (#98687) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Optika? Sagemcom ONT? Jött rá frissítés, wifit javították elvileg, lehet ez is annak a hozománya.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#98690) DJ. Ru$y válasza Paladin1492 (#98683) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Tévedni emberi dolog, vagy mégsem? Te sosem szoktál, gondolom én.

A normál csomagok szűntek meg DVB-C-n, amiről küldött is értesítést a Telekom mindenkinek számlamellékletként vagy a számla hátoldalán, és, de biztosan kaptál róla, maximum nem olvastad el.

Az "alap" csomag ugye megmaradt, amire már nem tud senki előfizetni, de ezt adják "grátiszba" minden koaxos IPTV előfizetőnek is.

Bármikor kivezethetik ezt is, talán már hűséget sem lehetett rá kötni, csak megtartani az alap csomagot.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#98691) #78121280 válasza polonic (#98688) üzenetére


#78121280
törölt tag

Reklám blokkolót kapcsold ki, az csinál ilyet.

(#98692) polonic válasza #78121280 (#98691) üzenetére


polonic
félisten

és tényleg
köszi
erre nem gondoltam volna

(#98693) ferikek


ferikek
aktív tag

Sziasztok,

Nemreg valtottam net s-re (150/50). A garantalt az 60/25. Sagemcom 3886 ac v2. Wi-fin siman jon a 150 a letoltes, a feltoltes viszont csak 5. Mi lehet az oka? Koszi!

Udv. ferikek

(#98694) polonic


polonic
félisten

Nekem egy huawei 850a ont van jelenleg. Ha váltok a mostani díjsomagokra, akkor lecserélik valami HGW-re? Mert nem nagyon szeretném.

[ Szerkesztve ]

(#98695) ReFleXx válasza DJ. Ru$y (#98689) üzenetére


ReFleXx
addikt

nem, adsl, az eszkoz pedig zte speedport entry 2i
ujra lett szerzodve nemregiben, mert lejart a regi szerzodes, kb ugyanaz a net maradt csak a neve mas
SSID2-nek beallitottam volna a sajat wifi beallitasom amit mindenhol hasznalok, SSID1en maradt volna a default Telekomos, mert ugy latszik idonkent kiutik a custom beallitast es beallnak alapbeallitasra.
de mar ez a SSID2 beallitas sem elerheto...

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#98696) #32577792


#32577792
törölt tag

Egy kis infó kellene.
2HD és 1SD stream van beállítva (1Gbit/s), itt nem úgy működik, hogy 1HD-t tudok felvenni és felvétel közben tudok nézni is másik HD adást?
Mert ha így van, akkor miért nem engedi a második HD csaornát?

(#98697) DJ. Ru$y válasza ferikek (#98693) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Koaxon 150/5 a csomag. Amit te nézel sebesség, az optikán érvényes. A sebesség értékek rendben vannak koax esetén.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#98698) DJ. Ru$y válasza polonic (#98694) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

HGW-re biztosan nem, ONT-ra cserélik, és nagy valószínűséggel Sagemcom-ra. Még pedig erre, van benne PPPoE Passthrough, nem kell használnod a router funkcióit, ha nem akarod.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#98699) DJ. Ru$y válasza ReFleXx (#98695) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Tegnap állítottam be egy szereld magados Entry 2i-t, vagy 3-4x újraindult, mire a legújabb FW került rá szerintem, azon nem tűnt el az SSID2. Próbáltál egy teljes resetet a "rejtett" reset gombbal?

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#98700) DJ. Ru$y válasza #32577792 (#98696) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

1 HD-t rögzíthetsz, és 1 HD-t nézhetsz, viszont, ha van egy második STB-od, amin HD-t néznek, akkor már nem tudsz HD-t nézni az elsőn.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.