Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#98851) #77646080 válasza Shkiz0 (#98848) üzenetére


#77646080
törölt tag

Most futtattam mérést: 7 és 13 ms, átlag 10,5 ms.

Volt már jobb, úgy emlékszem.

[ Szerkesztve ]

(#98852) DSPx válasza Shkiz0 (#98848) üzenetére


DSPx
tag

Magyarba az átlag 5-6ms, az átjáróhoz meg 2-3ms
( lo1.bsr1-pestlorinc.net.telekom.hu [145.236.238.138] ).
Debrecen ~20km táv.

[ Szerkesztve ]

Huawei P10

(#98853) kiraly.andra válasza DJ. Ru$y (#98838) üzenetére


kiraly.andra
aktív tag

Akkor maradok a UPC-nél, ezt ők is tudják (mármint hogy nem garantálnak semmit).

:a:

(#98854) #22718208 válasza kiraly.andra (#98853) üzenetére


#22718208
törölt tag

Szolgáltatós "router" felejtős. A alapvető dolgokat tudja. (néha még azt sem rendesen)

[ Szerkesztve ]

(#98856) bartg válasza poli27 (#98580) üzenetére


bartg
újonc

Nincs sajnos fekete doboz, bár ez azért másik része a kerületnek Szent Lőrinc, én pedig a másik végében élek (Kispest).

[ Szerkesztve ]

(#98857) Dave200


Dave200
csendes újonc

Sziasztok! Valahogy megoldható hogy IPTV saját router-röl működjön, vagy csak a szolgáltatótól kapót modemen keresztül működik.

(#98858) Gubek-Einste válasza Dave200 (#98857) üzenetére

Ha IGMP képes a saját eszköz akkor menni fog.
Milyen típusú a szolgáltatói eszköz?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#98859) Dave200 válasza Gubek-Einste (#98858) üzenetére


Dave200
csendes újonc

A szolgáltatós az Sagemcom F@st5655v2 és a saját az TP-Link Archer C1200.

(#98860) DJ. Ru$y válasza Dave200 (#98859) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Miért akarod mindenáron arról küldeni az IPTV-t? Nem jobb az, ha az ONT kezeli az IPTV forgalmat, és nem vesz el erőforrást a TP-től az IPTV forgalom?

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#98861) Toby1959 válasza lszlogal (#98847) üzenetére


Toby1959
csendes tag

Lehet, hogy hülyeségnek hangzik, de próbáld meg egy decimális számként beírni az IP-t. Pl. 192.168.1.2 helyett 192*256^3+168*256^2+1*256^1+2*256^0 = 3221225472+11010048+256+2 = 3232235778. A parancssorból kiadott ping működik így is és az eredeti, pontozott IP-t írja ki..

[ Szerkesztve ]

(#98862) 4Grider


4Grider
nagyúr

Egy ismerősöm kért meg, hogy a Speedport Entry 2i eszköze mögé tegyek egy vpn routert. Megtaláltam a pppoe passthrough menüpontot, amit engedélyeztem is, a routerrel felépítettem a pppoe kapcsolatot, de a mögötte lévő eszközök hol eljutnak a beírt weboldalakig, hol nem. Jellemzően a bix.hu vagy index.hu (stb.) felé indított traceroutok a speedport-nál lehalnak (a névfeloldás tökéletes). Azt látom, hogy a router wan portjának ip címe a speedport dhcp tartományába tartozik, tehát mintha kettős nat lenne, de közben a routeren (Zyxel USG) látom a felépült pppoe kapcsolatot meg a hozzá tartozó publikus ip-t is. Van valakinek tippje, hogyan lépjek tovább?

(#98863) DJ. Ru$y válasza 4Grider (#98862) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Akkor mégsem jó az a PPPoE, ha felépülne a PPPoE akkor biztosan nem a Speedportból lenne IP-d, hanem vagy egy Telekomos NAT-olt IP lenne ott vagy egy publikus IP.

Factory reset a Speedportnak (akkor elvileg kitörli a PPPoE adatokat és gyáriak kerülnek a helyére), majd utána PPPoE Passthrough, ha nincs IPTV, akkor tiltsd le a DHCP-t is. (Utána fix IP kell, ha a Speedportot is birizgálni akarod.)

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#98864) 4Grider válasza DJ. Ru$y (#98863) üzenetére


4Grider
nagyúr

Köszönöm, legközelebb ha arra járok lesz egy reset, beállítok admin ip-t, és letiltom a dhcp-t.
A routeren egyébként felépül a pppoe kapcsolat, mert a Zyxel felületén látom a publikus ip-t és a logban is ott van. Ráadásul nem bontogat a kapcsolat. Ennek ellenére hol kilátnak a kliensek, hol nem.
Egyébként Digis bridge módba állított ONT-on is állítottam be ilyen USG-s routert, és ott a wan ip 10.0.0.x volt, de amellett simán ment a net, és felépültek a vpn csatornák a publikus ip-n.

(#98865) Beniii06


Beniii06
őstag

Üdv.!

Nemrég fedeztem fel, hogy a környékünkön a T-s oszlopokra egy "C" alakú szelvényt/konzolt raktak fel az összes T-s (nem villany) oszlopra. A környéken élők szerint nem Telekomos szerelők voltak, nem Telekom volt az autójukra írva, hanem "Telecom" állítólag, én alvállalkozónak vélem őket. Még új kábel/doboz sincs kirakva, csak a tartó konzolok, kb. egy magasságban a jelenlegi telefon kábelekkel.

Arra lennék kíváncsi milyen célból tették ezt? Esetleg optika fog kiépítésre kerülni?

Tudomásom szerint jelenleg itt a Telekom VDSL-en szolgáltat(legkisebb csomag), van másik szolgáltató is, de nekik kizárólag földkábelük van, ezért ebbe a topikba írtam. Beírva a címet a keresőbe, még egy harmadik szolgáltatóra gondoltam, aki korábban a Telekomos hálózatot bérelt(10 Mbps csomaggal ADSL), de egy nagyobb cég felvásárolta, így őket meg ezért zártam ki, maradt a Telekom.

Sry ha nagyon off, csak már kíváncsivá tett a dolog és reméltem itt választ is kapok a kérdésekre.

"Got any other secret weapons?"

(#98866) villamos


villamos
őstag

Optikán kívül nagyon mást nem igazán érdemes építgetni mostanság. Feltehetőleg légoptika lesz.
A hálózatot alvállalkozók építik. Nálunk az első kapavágásoktól számítva olyan kilenc hónap alatt épült ki a hálózat.

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#98867) TheMarci válasza villamos (#98866) üzenetére


TheMarci
addikt

Kilenc? :Y Nalunk is most kerultek fel az oszlopokra a konzolok, es a vezetek feltekerve, biztam benne, hogy hamarabb meglesznek.

Do You Dream?

(#98868) ferikek


ferikek
aktív tag

Sziasztok,

kb 2015 ota van io tv es net. Kb 1 hete valtottam, ezert hoztak egy uj modemet is (sagemcom). Az elozo markajra nem emlekszem.
A problemam: ezzel az uj modemmel csak a baj van: van ugye egy 5 ghz-es freki meg a 2.4-es. A szerelo azt mondta h majd az eszkozok valtogatjak a majd a ket frekvenciat. Hat nem. 2 szobaval arreb, ahol az elozo modemmel bovdn volt hatosugra, most alladoan lekapcsolodik, 5 ghz egyaltalan nem, a 2.4 meg neha mukodik. Csak az a baj h nem all vissza 5 ghz-re utana.
Korabban ios eszkozokon pikk-pakk mentek a letoltesek, most perceket vesz igenybe ugyanez, oedig 1-2 meterre vagyok a modemtol.
Ossezfoglalva: hiaba van gyorsabb netem, a hatosugara joval kisebb es nem valtogatja az 5ghz es a 2.4 ghz (korabban dsak 2.4 volt de az mindenutt).

Mit lehet ezzel a problemaval kezdeni? Kerjem vissza az elozo modemet?

Koszi!

Ferikek

(#98869) Dave200 válasza DJ. Ru$y (#98860) üzenetére


Dave200
csendes újonc

Mert a Telekomos modem lent van van és TP-Link pedig az emeleten van és ott van a TV is.

(#98870) Gubek-Einste válasza Dave200 (#98869) üzenetére

Támogatja az IGMP-t így használható IPTV-hez is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#98871) villamos


villamos
őstag

Másnak is fagy az iptv most, vagy csak nekem? :F

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#98872) TheMarci válasza villamos (#98871) üzenetére


TheMarci
addikt

Nekemis.

Do You Dream?

(#98873) CodeRed válasza villamos (#98871) üzenetére


CodeRed
csendes tag

Nekem is :W

(#98874) #22718208 válasza ferikek (#98868) üzenetére


#22718208
törölt tag

Szerintem vegyél egy saját routert. Olyat ami az elvárásaidnak megfelel.
Kár enni az ideget a szolgáltatós sz..okkal!

(#98875) CodeRed


CodeRed
csendes tag

Sziasztok,

Segítségeteket szeretném kérni!
Van egy régi nagy problémám, de nem foglalkoztam vele.
Amikor torrentről töltök, akkor gyakorlatilag nem megy a net sem azon a gépen, amin fut a torrent és azokon sem, ami wifi-n keresztül kapcsolódik a hálózatra :(
Van erre valamilyen megoldás?
Köszi előre is a segítséget :R

(#98876) Gubek-Einste válasza CodeRed (#98875) üzenetére

Sebesség/szál rendesen be van korlátozva?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#98877) CodeRed válasza Gubek-Einste (#98876) üzenetére


CodeRed
csendes tag

Ez egy jó kérdés :)
Nem tudom, soha nem állítottam semmit a routeren :N

(#98878) Gubek-Einste válasza CodeRed (#98877) üzenetére

A torrent kliensben kellene ezt beállítani.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#98879) CodeRed válasza Gubek-Einste (#98878) üzenetére


CodeRed
csendes tag

pláne :D

(#98880) DJ. Ru$y válasza CodeRed (#98879) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Maximális sebességhez (le- és feltöltés) mérten adj meg korlátot a torrent kliensnek ~80%-os értékben, aztán nem lesz ilyen problémád.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#98881) kovacss72 válasza CodeRed (#98875) üzenetére


kovacss72
aktív tag

Szia!
A torrent kliensben állítts be sávszélesség korlátozást.
Szerk.: Látom már többen beelőztek.

[ Szerkesztve ]

(#98882) CodeRed


CodeRed
csendes tag

Köszönöm Mindenkinek a tippeket illetve tanácsokat:R

(#98883) jozefgucci1


jozefgucci1
addikt

Srácok Egerben akadozik a tv+net , máshol van ilyen gond ?

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#98884) Beniii06


Beniii06
őstag

Engem a magas feltöltési sebesség, esetleg alacsony ping érdekelne felhős dolgok miatt, sok időt és energiát lehetne vele spórolni.
Az is biztos, hogy IPTV-re sem fogok váltani semmi pénzért, a jelenlegi csomagom helyett, max csak a telefont vinném át, hogy csökkenjen a havidíj, de ez még nagyon messze van,ha tényleg optikát fognak kiépíteni.
9 hónap az tényleg hosszú idő, bár ha most nézzük, hogy november van, így esélyes a dolog itt is. Azért kíváncsi lennék másnál mennyi idő volt kiépíteni a hálózatot a konzoloktól kezdve "kulcsra" kész állapotra, de ezt már másik topikban fogom feltenni. (Tudom sok körülménytől függ a dolog, de attól még átlagot lehetne számolni.)

"Got any other secret weapons?"

(#98885) kiraly.andra válasza Beniii06 (#98884) üzenetére


kiraly.andra
aktív tag

Lehet olyat kérdezni itt, hogy mi az alapvető baj az IPTV-vel? Néhány hozzászólásban itt és másutt is találkoztam ezzel, de hiába kerestem rá a neten, nem találtam magyarázatot.

:a:

(#98886) #22718208 válasza CodeRed (#98875) üzenetére


#22718208
törölt tag

Ha wifin torrentezel ez megeshet.+ha dsl a kapcsolat ,akkor vegyél visszább kicsit a sebességekből.

Én pl. ha meghajtom a wifit full gázon, akkor a mellette lévő vezetéknélküli egér kezd akadozni 😀

--------
@kiraly.andra
Nekem pl. szinte semmi bajom nincs vele. Ha egy év alatt volt 5 perc kiesés ,akkor lehet sokat mondok. Pedig csak egy keserves 100-as(87/23) vdsl van behúzva.

[ Szerkesztve ]

(#98887) MikeRenton


MikeRenton
tag

Telekomnál kérhető HDMI CEC kompatibilis set top box?

(#98888) slezakimi


slezakimi
senior tag

Sziasztok!
Létezik, hogy az IP TV tegnap este óta folyamatosan megáll?
Nálam most se jó.

Köszönöm

""Szabadidős elfoglaltság.Nem feltétlen a pénz hajt.:-))""

(#98889) wmati válasza slezakimi (#98888) üzenetére


wmati
addikt

Létezhet, nálam tegnap este óta akadozik, kimaradnak jelenetek. Ma reggelre meg sírt a box, hogy nincs hálózat.

(#98890) slezakimi válasza wmati (#98889) üzenetére


slezakimi
senior tag

Én is újraindítottam, most ilyen piros rombuszok vannak :D
Ennél tovább nem megy. Fain.

""Szabadidős elfoglaltság.Nem feltétlen a pénz hajt.:-))""

(#98891) DJ. Ru$y válasza Beniii06 (#98884) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Hiába számolgatsz felesleges... Többször le lett írva, te lehet, hogy kiszámolsz egy 7 hónapos átlagot, nálad meg majd lesz 10 vagy 11 hónap, aztán majd beírod, hogy nálad milyen sokáig tartott szemben az átlaggal? Nincs ember, kevés az alvállalkozó, lassan megy, majd egyszer kész lesz, úgyis tudni fogsz róla, szórólap + üzletkötők megjelenése várható.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#98892) Grawens


Grawens
senior tag

Nálam is szaggatott tegnap este az IPTV, majd újraindítottam a HG8245H -t és helyrejött. Annyit észrevettem, hogy frissült a szoftver és a WAN protokollhoz bekerült az IPv6. :U

(#98893) #22718208 válasza slezakimi (#98888) üzenetére


#22718208
törölt tag

Este meccset néztem + volt egy felvétel most meg a gyerek mesét és semmi hiba.

(#98894) OldMike válasza Grawens (#98892) üzenetére


OldMike
őstag

Tegnap este 9 és 10 óra között nálam is voltak képkimerevedések, azután megszűnt. Nálam Sagemcom 3686 V2 HGW van, most látom hogy van IPv6, és a teszt is 10/10 lett. Nem nyúltam a HGW-hez, ezek szerint mindent magától csinált.

[ Szerkesztve ]

42LM660S

(#98895) DJ. Ru$y válasza #22718208 (#98893) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ne felejtsük el, hogy technológiánként eltérhetnek a dolgok ugye, főleg, hogy nálad xDSL és gyanús, hogy eddig is IPv6 képes szoftvered volt, vagy rosszul emlékszem?

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#98896) #22718208 válasza DJ. Ru$y (#98895) üzenetére


#22718208
törölt tag

Igen az volt. Ezért nem volt itt hiba.

(#98897) szabogabor10 válasza MikeRenton (#98887) üzenetére


szabogabor10
veterán

Nem sajnos.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#98898) DJ. Ru$y válasza szabogabor10 (#98897) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Kérni valószínűleg kérhető, csak nincs a használt eszközök közt CEC képes, nem?

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#98899) szabogabor10 válasza DJ. Ru$y (#98898) üzenetére


szabogabor10
veterán

Igen, erre gondolok.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#98900) Jaded


Jaded
senior tag

Sziasztok!
Voltak bekötni a sat tv-t és a netnél kicserélték a modemet egy Speedport W724V Type Ci wifis készülékre (ez nem tudom mennyire lesz jó, eddig működik vele minden, de azért ráaggattam a saját routerem).
Viszont volna két kérdésem:
1.a beltérin tényleg nem lehet a csatornákat szerkeszteni? Mármint sorbarendezni.. (Sagem DS86 HD)
2.a Telekom alkalmazásban látom mostmár a mobil mellett a tvt és a netet is, viszont egyik helyen sem a megbeszélt árak vannak, hanem az “alap” árak. A csekken vajon majd a megbeszélt összeg lesz?

Renault Megane IV Limited

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.