Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58651) exlepra válasza dkess (#58649) üzenetére


exlepra
tag

Így is teszteltem a tápot ( zöldet feketével összekötve ) nem volt feszültség egyik kimentem sem.

(#58652) blakey válasza exlepra (#58650) üzenetére


blakey
titán

Szerintem is a 250W_3-as jó lehet, de nem olcsó.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#58653) exlepra válasza blakey (#58652) üzenetére


exlepra
tag

Hát ja, de ha ez is kibírja még 4-5 évig akkor talán belevágok. Most sajnos nem tudok új NAS-t venni.

(#58654) exlepra


exlepra
tag

A +3.3V necces lehet, 6A vs 14A max
[kép]

(#58655) exlepra válasza exlepra (#58654) üzenetére


exlepra
tag

Ez lehet jobb, de csatlakozókat kell buherálni:

https://bulk.fsp-europe.com/fsp250-50gub-85

(#58656) boba6 válasza Isendel (#58584) üzenetére


boba6
aktív tag

megfordítanám: ha van regkártya tuti van 3év gar is
ha innen választasz tuti lesz (ez pont a webshop de ott vannak a fülek az egyebekhez)
ha meg előre bővített memóriásat veszel ezekről a helyekről akkor olcsóbban megúszod mint a +gyári RAM-mal, viszont kipróbált kompatibilitású lesz (kb. 10k a +4GB felár)

... "Have you tried turning it off and on again?" .... "Is it definitely plugged in?" ... • • • • • • • • • • • • ha nem kapsz választ 24 órán belül, emlékeztess!

(#58657) dkess válasza exlepra (#58651) üzenetére


dkess
őstag

Azaz Syno ATX 24 pin -es csatin a zöld a feketével és külsős ATX táp 24 pin -ese bedugva kihúzott HDD -kkel bekapcsolást követően meg se nyekken a NAS?

Ez a kérdés azért érdekes, mert amennyiben a táp megnyekkent, de mondjuk magával vitt valamit az alaplapról például, akkor egy tápcserével sem leszel jóval beljebb. Amennyiben így kihúzott HDD -kkel elindul a NAS, akkor még érdemes lehet a SATA hátsó panelen az 5 db CX tantál kondira egy pillantást vetni. Alábbi kép egy DS1010+ -ból van - láthatunk egymás mellett egy jó CX2 és egy elpukkant CX3 (jelölve):

Amennyiben ez lenne a gond, akkor valószínűleg a mögötte levő HDD is nyekk - sőt lehet ezen kondi pusztulását konkrétan az okozta (hogy a források a táp volt az majdnem mindegy e szempontból, mert lehet a HDD másik egységben sem fog menni).

Azaz ilyen "hülye" kérdések is felmerülhetnek sajnos és nemcsak egy egyszerű tápcsere és/vagy az alábbi kondié.

(#58658) exlepra válasza dkess (#58657) üzenetére


exlepra
tag

Szia, kipróbáltam, az asztali PC tápjával lemezek nélkül bekapcsol.
Nem szedem szét teljesen, de felülről a ventik felől benézve mindegyik kondi épnek néz ki.

[ Szerkesztve ]

(#58659) Isendel


Isendel
csendes tag

Sziasztok!
DS918+ nast állitom be. Feltelepítettem a médiaszervert.
A telón a vlc látja is és lejátsza a filmet. De a tv(samu qe55q70) nem látja. A pc médiamegosztását igen, de a nast nem. Van valami olyan beállítás ami segíthet ezen?

(#58660) Samuraj


Samuraj
csendes újonc

Sziasztok
Pánik van :(
DS418 bővítése során, 10 TB (2+2+3+3)-ból lett 3,5 hasznos területem.

Részlek:
Kiindulási állapot 0,5 TB vinyó (SHR, btrfs)

1 lépés 2x3 TB behelyez -> Meghajók hozzáadása (kb 1 nap) -> hasznos terület kb 3 TB

2 lépés 0,5 TB ki + 2x2 TB behelyez -> Javítás (kb 1 nap) -> hasznos terület 3,5 TB

Szerintem ez így nagyon nincs jól...

(#58661) Primary92 válasza Samuraj (#58660) üzenetére


Primary92
senior tag

Bruttó 7 TB-nak kellene lennie, ha SHR-1 kötetről beszélünk.

(#58662) Morphin8612 válasza Sanya (#58595) üzenetére


Morphin8612
csendes tag

utánajártam az ffmpegnek és használatának, kellene egy újraszületés hogy erre időm legyen megtanulni és helyesen paraméterezni :Y
nekem valami faék egyszerűségű nyomógombos rádiógombos windowsos felület kell hogy ilyet meg tudjak csinálni
lenne ilyen progi ötleted? :) ?
köszi

(#58663) dkess válasza Morphin8612 (#58662) üzenetére


dkess
őstag

Próbáld ki az emby -t amit említettél is ...

(#58664) balpis válasza dkess (#58643) üzenetére


balpis
őstag

Csak megjegyzés: nálam pár hónapon belül két 3TB RED döglöt meg, mindkettő szerencsére még garanciaidőn belül. Mosta két újjal próbálkozok egy 4 lemezesben.
Árban pedig - lehet, rossz helyen vettem, de több, mint 20% - 6kFt a purple és a Red között a különbség ebben a méretben, úgyhogy a 3. az most egy purple lett mellettük.
(Igaz, külön kötetben, még meglátom, végül hogy fogom összerakni - van még egy 3 éver, de kevesett futott Red talonban, az valószínűleg bekerül a másik 2 mellé hamarosan.)

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#58665) blakey válasza balpis (#58664) üzenetére


blakey
titán

Nem vetted rossz helyen, én is olcsóbban vettem a Purple-öket a REd-ekhez képest.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#58666) Isendel


Isendel
csendes tag

Most néztem meg az lg tv simán látja a bemenetek között a nas dlna megosztást, a samsung tv nem. Pedig a samsung újabb és okosabb.

Mind 2 telóm ugyan azon a wifi hálózaton van, az egyiknél a vlc látja a nast a másiknál nem. Erre van valami megoldás?

[ Szerkesztve ]

(#58667) dkess válasza balpis (#58664) üzenetére


dkess
őstag

Igen, ez szomorú. Amennyiben jól értem, akkor 3 éven (garancia időn) belül 2 Red is elhalt. Egy rossz sorozatból akkor is meghaltak volna, ha Purple -k lettek volna ...

A megjegyzést nem tudom milyen apropóból kaptam ... Ugye korábban pont azt ecseteltem, hogy ne "rajongás" avagy éppen szín(vakság) alapján válasszunk HDD -t.

Alapvetően mindenki azt vesz amit akar, de amennyiben széles körben ajánl valamit ráadásul kioktató személyeskedő stílusban olyanformán, hogy még igaza sincs - na az egy másik "tészta" ...

(#58668) Dolphin válasza dkess (#58615) üzenetére


Dolphin
tag

Igen, igen, koszi szepen! :R
Egyetlen kerdesem maradt kb, hogy tapasztalatok mit mondanak,

WD RED vagy Seagate Ironwolf? :D

(#58669) dkess válasza Dolphin (#58668) üzenetére


dkess
őstag

Akkor legyen Ironwolf. Azonban csak akkor, ha van Grííín verzió is belőle ... :D :D

(#58670) Samuraj válasza Primary92 (#58661) üzenetére


Samuraj
csendes újonc

Pont így van. De ez csak 3,5 TB.

Próbálok utána olvasgatni, találkoztam olyannal is, hogy szűzen, egyszerre(!) berakott vinyóknál lesz csak meg a 7 TB. Na, ez a bővítés fogalmának a megcsúfolása volna. :(((

[ Szerkesztve ]

(#58671) Grougon válasza Samuraj (#58670) üzenetére


Grougon
tag

bővítés után nekem még hozzá kellett adni az új helyet a kötethez.
tároláskezelő-kötet-tevékenység-konfigurálás.

(#58672) balpis válasza dkess (#58667) üzenetére


balpis
őstag

bocs, csak úgy éreztem, a Red a "mindenható" a NAS-ba. És csak megjegyeztem, én is ebben bíztam, de sajnos az sem az... :(
És két elég távoli sorozat volt, az egyik 2016 novemberi gyártás, ha jól amlékszem, a másik 2017 június vagy július...
Van egy mégrégebbi, de az alig pár hónapot ment.
Ennek ellenére bizakodom, hogy a két új nem fog elszállni egy jó darabig...

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#58673) Sanya válasza exlepra (#58647) üzenetére


Sanya
nagyúr

Új kb 45.000 forint.
Ha 250w v3 is jó, megállhat 25.000 körül

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#58674) Sanya válasza balpis (#58672) üzenetére


Sanya
nagyúr

Seagate ironwolf.. .

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#58675) GSpecter


GSpecter
tag

Sziasztok!

Volt egy kis gondom a Cloud Synckel, gondoltam elmesélem, hátha rájövünk a gondra.

Tegnap elkezdtem használni a Synology Drive-ot, feltelepítettem a NAS-ra, az iPhone-ra, és a Macbookra is, beletettem a Google Drive-ból azokat mappákat, melyek magánjellegűek, de akkor még nem kötöttem össze a két szolgáltatást, utána tudtam meg, hogy még ilyet is lehet.

Ma gondoltam összeszinkronizálom a két mappát a két szolgáltatásban, és itt jöttek a gondok. Mindkettőben ugyanazok a mappák és fájlok voltak, változtatás nélkül, de a Synology Drive egyes mappákat megduplázott, ami a Google Drive-ban így nézett ki:
Bizonyítványok
Bizonyítványok (1)
Lakás
Lakás (1)
Szerződések, adásvételik
Szerződések, adásvételik (1)

A Synologyban mindenből csak egy verzió volt.

Gondoltam jó, akkor kiürítem mindkét Drive-ot, utána visszateszem a mappákat. Kimásoltam őket, kitöröltem a duplikált verziókat és betettem őket a Google Drive mappájába, ahonnan el is kezdte szinkronizálni a Synology, de azokat a mappákat szépen sorban teljesen ignorálta, amiket korábban duplikált. Ez később sem töltődött le, tehát ezeket egyszerűen figyelmen kívül hagyta (kizárólag azokat, amikkel valamiért korábban is gondja volt és megkettőzte őket). Ekkor megpróbáltam fordítva, megint kiürítettem a két mappát és most a Synologyba tettem be előbb, hogy a Google Drive-ba töltődjenek le, így sikerült, most minden úgy van, ahogy lennie kell, de azért ez nem jó jel.

Meg lehet bízni a Synology Drive-ban, vagy ez így fog működni a jövőben is?

[ Szerkesztve ]

(#58676) balpis válasza Sanya (#58674) üzenetére


balpis
őstag

majd legközelebb...
ezeket már nem cserélem.
Lesz most 3*3TB RED + 1*3TB Purple. Ezek mevannak. A kérdés már csak az, nyerhetek-e bármit - tudom, tárhelyben nem -, ha a gyakrabban használt de nem kritikus dolgok külön kötetben a purple-ön vannak csak (pl. zene, torrent, esetleg kamera), a redek leállnak-e - és jó-e ez élettartamban, zajban, fogyasztásban - ha épp nem használom. (bár belegondolva a Drive azért hétköznapokon elég gyakran piszkálja, ha dolgozom...)

valaki készített már esetleg APC UPS-hez RJ50-USB kábelt? Egyelőre RJ50 csatlakozót se találok értelmes áron itthon (ha van is pár száz Ft-ért, a szállítás ezres, valahol személyesen kellene találni, de túl ritka :( ) - Kínából meg nem biztos, hogy akarok 10 db-ot rendelni most...

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#58677) exlepra válasza Sanya (#58673) üzenetére


exlepra
tag

Köszi, előtte megnézem meddig bírja az FSP-vel (FSP250-50GUB 85+) , átkrimpelem a 3SATA+2Molex-ről a piros, sárga és fekete vezetékeket a Syno 12+8pinre ami a Sata panelre megy.

(#58678) Magnat válasza GSpecter (#58675) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

"beletettem a Google Drive-ból azokat mappákat, melyek magánjellegűek, de akkor még nem kötöttem össze a két szolgáltatás" - ezt hogy csináltad pontosan?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#58679) GSpecter válasza Magnat (#58678) üzenetére


GSpecter
tag

Kimásoltam a Google Drive-ból, a Synology Drive-ba pedig bemásoltam.

(#58680) Magnat válasza GSpecter (#58679) üzenetére


Magnat
veterán

Mindezt hol, a nason? Ugye a Syno Drive a kliensen lévő mappát (illetve többet is akár) szinkronizálja egy a nason lévö mappával. A Cloud Sync meg egy a nason lévő mappát szinkronizál a felhőbe. A nason lévő Cloud Sync-kel szinkron mappából másoltad át a Syno Drive klienssel szinkron mappájába?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#58681) GSpecter válasza Magnat (#58680) üzenetére


GSpecter
tag

Nem, mindezt a saját számítógépemen, abból a két mappából, amik a Google Drive és a Syno Drive mappái.
A Google Drive mappájából másoltam a gépen lévő Syno Drive mappába, amit fel is töltött a NAS-ra. Aztán elindítottam a Cloud Syncket és a többi úgy történt, ahogy leírtam.

(#58682) Magnat válasza GSpecter (#58681) üzenetére


Magnat
veterán

Akkor sztem azért duplázta meg, mert egyszer szinkronizált a Google Drive a gépeden lévő mappával és szinkronizált a nason lévő mappával ami meg a gépeden lévővel szinkronban van a Syno Drive által ... Én azt csináltam (csak én Onedriveot állítottam be, mert ott van sok helyem) h beállítottam a Syno Driveot a lokális mappára és a nason lévő Syno Drive mappára meg a Cloud Syncet, így jól műxik.
A Google Drive nem úgy volt beállítva nálad, h ne törölje a felhőben a fileokat akkor sem, ha törlöd kliensen?

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#58683) GSpecter válasza Magnat (#58682) üzenetére


GSpecter
tag

Az úgy van beállítva, hogy törölje a fájlt, ha valahol eltávolítom.

Na de mikor kiürítettem mindkét mappát, és a Google Drive-ba visszatettem a dolgaimat, akkor vajon miért pont azokat a mappákat hagyta figyelmen kívül a Syno Drive, amiket korábban duplázott? Azok a Synoban nem jelentek meg, mintha nem is léteztek volna.

(#58684) Magnat válasza GSpecter (#58683) üzenetére


Magnat
veterán

Nem tudom, látni kéne, de én így csinálnám meg ahogy magamnál is, törölnék Google Driveról mindent, a pc-vel szinkront ki is kapcsolnám, Google Drive klienst is törölném, aztán Syno Drive telepítés, mappa szinkron beállítás és a nason lévő mappákra pedig beállítanám a Cloud Syncet a Google Driveba.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#58685) GSpecter válasza Magnat (#58684) üzenetére


GSpecter
tag

Az a gond, hogy ennek mindegynek kellene lennie egy jól működő rendszernél. Az lenne a dolga a két szolgáltatásnak, hogy tartsanak szinkronban két mappát a felhőben.

(#58686) Samuraj válasza Grougon (#58671) üzenetére


Samuraj
csendes újonc

Mód van rá, hogy eleve az eredeti kötetet bővítsem. Így is csináltam, ezért ez a lépés nekem nem is áll rendelkezésre.

(#58687) kgymac válasza Samuraj (#58686) üzenetére


kgymac
őstag

Kicsit nekem fura, hogy hozzá tudtad adni a kisebb hdd-ket a kötethez (2x2TB), minden leírás szerint csak azonos vagy nagyobb hdd-vel lehet bővíteni. :F

(#58688) Primary92 válasza kgymac (#58687) üzenetére


Primary92
senior tag

Az csak arra vonatkozik, ha már elfoglalt helyen cseréled a lemezt. Az üres helyre mindegy mekkora kerül.

(#58689) Samuraj válasza kgymac (#58687) üzenetére


Samuraj
csendes újonc

Én is így tudom, mint #Primary92.

(#58690) Samuraj válasza Samuraj (#58689) üzenetére


Samuraj
csendes újonc

Nincs vmi tool a meglévő állapot elemzéséhez, konvertálásokhoz? Logikus lenne...

(#58691) bigmafa


bigmafa
tag

Sziasztok,

egy alap, egylemezes NAS-ra lenne otthon szükségem. A Synology-ról nagyon jókat olvastam-hallottam, és elegem van a "buhera-megoldásokból", ezért vagyok itt... NAS_om még nem volt sosem.

Amire nem igazán kaptam eddig választ, az két dolog, ebben kérném a segítségeteket:
1. Jogosultságkezelés: Be lehet állítani a cuccot úgy, hogy Windows-os klienseken egy drive-nak látsszanak, de a gyerekek pl ne tudjanak módosítani, csak olvasni, míg én full control-t kapjak? És ehhez ne kelljen alkalmazást futtatni, meg jelszavakat írogatni, elég legyen neki a windows workgroup-ba a belépés... (mindenkinek van külön loginja)
2. a "j" verziók azt látom, hogy gyengébb hardware-rel vannak, de a ugyanúgy megy rajta minden alkalmazás, feature, csak lassabban?

És mit ajánlanátok?
Amit mindenképp szeretnék:
-Automata backup a gépekről (oda-vissza szinkronizálással akár)
-Automatikusan, felmappelt drive-nek lássam, jogosultságkezeléssel (Windowson)

Ami jó lenne:
-Ransomware ellen védjen valahogy
-Verziózás
-CLoud-ba szinkronizálni

Szóval nem akarom túlvariálni, ezekre lenne szükségem.

Köszönöm a tanácsokat, válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#58692) GSpecter válasza Magnat (#58684) üzenetére


GSpecter
tag

Na, hát újrakezdtem az egészet, leválasztottam a Cloud Syncből a Google Drive-ot, kitöröltem a Synology Drive-ból mindent (lomtárat is ürítettem), mert hazaérve megint azt láttam, hogy beszámozott pár mappát a rendszer ((1)) és nem szinkronizálta őket a két szolgáltatás között.
Az egyik ilyen mappába kíváncsiságból beletettem egy "Drive próba.doc" fájlt a G Drive-ban, újra csatlakoztattam a Syno Cloud Synchez a G Drive-ot, szépen szinkronizált mindent, letöltötte a mappákat, fájlokat. Hittem én.
Mert az előzőleg nem szinkronizált mappát azzal a tartalommal töltötte le mint mielőtt leválasztottam, a "Drive próba.doc" nincs a helyén a Synology Drive-ban.
Én ezennel feladtam.

(#58693) djkcs


djkcs
csendes tag

Sziasztok!

Van egy 215J NAS-om, jelenleg 2 db 4 TB-os lemezzel.
Sajnos ezeket kinőttem, szeretném lecserélni őket nagyobbra.
Ezt néztem ki: Seagate Seagate Barracuda 6TB 256MB SATAIII (ST6000DM003)

Van arra esély, hogy nem fogja felismerni az eszköz?
Ez a disk nincs rajta a támogatott lemezek listáján...

Előre is köszi a válaszokat.

Üdv,
djkcs

Intel I9-9900K, Gigabite Z390 Gaming X, Gainward RTX 3080 10GB, 2x8GB DDR4 Curcial 3800 CL16, 250GB WD NVMe SSD, Samsung NVMe 1,2 TB :), Enermax Modu 625W, Samsung 245T+ASUS ROG PG297Q, Logitech Z-5500, Fractal Design - Focus

(#58694) AiRLAC válasza djkcs (#58693) üzenetére


AiRLAC
addikt

Menni fog, voltak ilyen lemezeim.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#58695) dkess válasza bigmafa (#58691) üzenetére


dkess
őstag

1. Igen, be lehet állítani.

2. Igen, pontosan - a "sima" verziók valamivel gyorsabbak valamint kétszer akkora RAM van bennük (512 MB vs. 1 GB - ugyanakkor egyik sem sok ...).

Tulajdonképpen programok futtatása (stb.) nem is ezek között van igazi nagy különbség, hanem mondjuk ezek és az Intel CPU -s NAS -ok (ezekből nincsen 1 lemezes NAS) között. Utóbbiak jóval több funkcióval (pl.: Btrfs file rendszer támogatása; igp -vel rendelkező azaz Celeron -os típusok esetén HW transzkódolás stb. stb.), támogatottsággal (a külsős programok terén főleg, de alapból is), sebességgel, több RAM -al (illetve a RAM bővítés lehetősége). Ugyanakkor ez utóbbiakra Neked nem feltétlenül van szükséged a leírtak alapján.

Ez alapján az ajánlás:

Amennyiben a "Ransomware ellen védjen valahogy" illetve a "Verziózás" (+ Snapshot -ok pl.) fontos szempont, akkor arra Btrfs -t támogató NAS lenne az ideális. Sajnos ilyenből nincs 1 lemezes. A következő listán találhatóak a Btrfs -t támogató Synology NAS -ok listája: [link] . Amennyiben találsz olyat, ami tetszik illetve a büdzsébe belefér, akkor érdemes ezek közül választani ...

Amennyiben az előbbiek nem számítanak mégse, akkor teljesen jó választás az összes többi feltétel tekintetében: DS118, DS120J . Avagy ezek elődmodeljei, amelyik boltban még kapható (persze ezen újabbak ajánlottabbak).

@djkcs

Amennyiben jól látom, akkor annak a HDD -nek az 1 TB -os verziója (és csak ez a méret) benne van a támogatási listában. Ugyanakkor ez egy nagyon low-end desktop (asztali géphez) való HDD. Azért nem teljesen véletlenül maradt ki a kompatibilitási listából - ezt azért vedd figyelembe ...

[ Szerkesztve ]

(#58696) zsamiatt


zsamiatt
őstag

üzemelt már be valaki bluetooth adaptert synologyn?

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#58697) Isendel


Isendel
csendes tag

Torrentezéshez mit érdemes használni?
A download station jó, vagy mással kéne próbálkozni?

(#58698) WaterWave válasza Isendel (#58697) üzenetére


WaterWave
veterán

azzal tökéletes

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#58699) dkess válasza zsamiatt (#58696) üzenetére


dkess
őstag

Mihez kellene bluetooth adapter? Elméletileg vannak WiFi adapterek melyek támogatottak - az nem lenne jó?

(#58700) djkcs válasza AiRLAC (#58694) üzenetére


djkcs
csendes tag

Köszönöm!

dkess:
Jelenleg ilyen lemezek vannak benne :Western Digital Green 3.5 4TB 5400rpm 64MB SATA3 WD40EZRX, ezek sem a TOP-ban vannak.
A NAS szerint Power_On_Hours: 37015 órát mentek és korábban már voltak PC-ben is.
Ha az újak is elmenek ennyit (4-5 év), akkor nekem már jó. Igazából az idő nagy részében nem csinálnak semmit (99.99). Ez nekem csak mentésnek kell, a PC-n az adat megvan.
Erre a célra sem alkalmasak?
Ha nem, Te mit ajánlanál helyette?

Intel I9-9900K, Gigabite Z390 Gaming X, Gainward RTX 3080 10GB, 2x8GB DDR4 Curcial 3800 CL16, 250GB WD NVMe SSD, Samsung NVMe 1,2 TB :), Enermax Modu 625W, Samsung 245T+ASUS ROG PG297Q, Logitech Z-5500, Fractal Design - Focus

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.