Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-09-05 14:01:59

LOGOUT.hu

2021. Júliusi frissítés - DSM 7.0 infók: Kb. egy hónapja jelentették be a DSM 7.0 RC-t, ami a kiadás előtti utolsó verzió (hivatalos sajtóközlemény). 2021. Június 29-től már telepíthetjük manuálisan a DSM felületén betallózva az új rendszert, de jelenleg ezt még mindenkinek csak saját felelősségére tegye! A figyelmeztetés oka: bizonyos alkalmazásokat (pl. Synology Moments és Photo Station helyett Synology Photos lesz, Cloud Station helyett Synology Drive Suite lesz) kivezetett a Synology a DSM7.0 megjelenésével és helyettük másokat vezet be. A teljes change log itt található.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58201) G-Bali válasza dkess (#58197) üzenetére


G-Bali
senior tag

Eltávolítani úgy látom nem tudja--->kép

(#58202) G-Bali válasza dkess (#58200) üzenetére


G-Bali
senior tag

hat simán nem tudom :(
A PC csak ennyit lát ....
bocsi ha ennyire nem értek hozzá :-(

(#58203) lrigo


lrigo
tag

Sziasztok!

Kis cég, de hétfőtől azért Home Office. DS218+ NAS, és az istennek nem tudom beállítani normálisan a VPN elérésen keresztül a megosztott mappa hozzáféréseket. Vagy lát mindenki mindent, vagy az admin sem fér hozzá egyes mappákhoz.
Ez az egyszerű felállás kellene:
Mappa1
Mappa2
Mappa3

Felhasználó1 "adminisztrator" minden mappa írás-olvasás
Felhasználó2 "dolgozó" csak mappa2 irás-olvasás
Felhasználó3 "dolgozó1" mappa2, mappa3 írás-olvasás

A dolgozó csoport engedélyénél pl. látom, hogy a mappa2 írás-olvasás, a többi nem elérhető. Ennek ellenére a VPN csatlakozás után simán be tudok lépni a többi mappába is. Hol rontom el az engedélyezéseket?

Köszi,
lrigo

Jó szóval oktasd, játszani is engedd... (JA)

(#58204) nor.bert válasza dkess (#58186) üzenetére


nor.bert
csendes tag

Köszönöm a tanácsot, kipróbáltam a Hyper Backup-ot, de szerintem nekem ez nem jó.
Azt valamiért nem sikerült elérnem, hogy a DS109+ -hoz csatlakozzon, de beállítottam a mentést egy saját másik mappára, ahol egy valami.hbk mappába mentett is, de nem olvasható formátumban. Próbáltam a titkosítást ki és bekapcsolni, ennél jobban nem merültem el benne. Én azt szeretném elérni, hogy a komplett könyvtár szerkezetet és a fájlokat olvashatóan tükrözze le az öregebb NAS-ra.
Más ötlet?

(#58205) gyugyo79 válasza dkess (#58197) üzenetére


gyugyo79
addikt

:( #58178
#58173 -> ebbe ott van a megoldás, de azért tornáztathatod feleslegesen ...

[ Szerkesztve ]

(#58206) ludman07


ludman07
csendes tag

Sziasztok!
Telepítettem a DS215j NAS-ra a Plex Media server-t és elindítás után ezt az üzenetet kapom!
Tudnátok segíteni hohy mit kellene még beállítanom?

[ Szerkesztve ]

(#58207) Sefter válasza ludman07 (#58206) üzenetére


Sefter
veterán

jelentkezz be a DSM-be, és adj írás/olvasás jogot a "plex" felhasználónak

szerk: ugyn ezt kell megcsinálnod csak plex userrel: (1-2-3. pontokat csak)
[link]

[ Szerkesztve ]

Psn ID: sefter_hun

(#58208) ludman07 válasza Sefter (#58207) üzenetére


ludman07
csendes tag

Ezt megvolt csinálva!

(#58209) Sefter válasza ludman07 (#58208) üzenetére


Sefter
veterán

nekem jogosultság gondnak tűnik pedig..
Milyen eszközről próbálod? Az hozzá van adva a kliensekhez?

Psn ID: sefter_hun

(#58210) ludman07 válasza Sefter (#58209) üzenetére


ludman07
csendes tag

ingyenesen tudom használni a plex-et vagy előkell fizetnem?
Most arra gondoltam hogy lehet ezért nem enged.

(#58211) ludman07 válasza Sefter (#58209) üzenetére


ludman07
csendes tag

Nem tudom hogy hol tudnám hozzáadni a NAS-t a plex-hez

(#58212) Sefter válasza ludman07 (#58211) üzenetére


Sefter
veterán

Ingyenesen tudod használni.
Nas-t :F Azon a szerver fut.. de mi a kliens?
Pontosan hogy szeretnél filmet nézni?

Psn ID: sefter_hun

(#58213) ludman07 válasza Sefter (#58212) üzenetére


ludman07
csendes tag

Mostmár működik csak a Plex/movies mappában bemásolt filmet nem találom a plex oldalán!

(#58214) fasyrt válasza Multibit (#58188) üzenetére


fasyrt
őstag

(#58192) Pubszon
Köszönöm! Ahogy felcsorogott a backup, mar probalom is. Megtalaltam a cuccost is mar. :D

(#58188) Multibit
Az L2TP-t nem tudtam összehozni, de a PPTP-vel (egy összehasonlitas erejeig) összemertem az OpenVPN-t. Erdekes modon mindkettö nagyon hasonloan viselkedik, viszont jelentös sebessegkülönbseg van a felhasznalas modjatol függöen: Ha lejatszom a fajlt, jön olyan 17-20 Mbps körül. Ha ugyanazt masolom, akkor olyan 32-70 Mbps között ingazik a sebesseg.
Valaki fel tud homalyositani, hogy miert van ez?

Azert egy 50k-s (üres) doboz minden, csak nem olcso. :N Persze, tudom, hogy ez az egyik legolcsobb a Syno NAS-ok közül, de azert na. Ertem, hogy mire gondolsz, szerintem te is erted, hogy en mire gondolok. ;) Elsö körben DIY router volt egy regi dell pc-vel meg egy OpenMediaVault-tal, de nem jött be. Egy DIY mindig több figyelmet ker, mint egy gyari cucc, idöm meg nincs sok. Nameg a hardver maga is zajos volt. Tudod, en is olcson akarok jot azonnal. :B :D

(#58215) Multibit válasza fasyrt (#58214) üzenetére


Multibit
veterán

DIY router OpenMediaVaulttal? Szerinted az a legjobb választás routernek?
A DIY router egyáltalán nem igényel több figyelmet! Egyszer kell jól beállítani, aztán elfelejtheted, hogy létezik :K

olcson akarok jot azonnal
Hány éves vagy, hogy még hiszel a mesékben? ;]

(#58216) Multibit válasza fasyrt (#58214) üzenetére


Multibit
veterán

Még valami! Nem kell, hogy zajos legyen. Léteznek passzív hűtésű lapok, mini PC-k :K

(#58217) ludman07 válasza Sefter (#58212) üzenetére


ludman07
csendes tag

Sikerült beállítani csak a NAS procija nem bírja elindítani a filmet a tv-n ezt írja "Nincs elég CPU ennek az elemnek a konvertálásához".
Vevettem a videó minőséget a legalacsonyabbra és akkor sem működik ezt írja "A szerver nem elég erős a videók konvertálására".
Milyen típusú Synology NAS-t ajánlanátok hogy FULLHD filmeket tudjak rajta nézni?

(#58218) fasyrt válasza Multibit (#58216) üzenetére


fasyrt
őstag

Nem router, NAS! Csak le vagyok zombulva.
Persze, hogy leteznek. De hat ez volt keznel, ingyen. Ha meg mar penzt adok erte, akkor meg megvettem mar a gyari NAS-t. A mesekben meg hiszek, de sz.pni mar nem akarok. ;]

A VPN-re van valami meglatasod?

(#58219) Borisz76 válasza ludman07 (#58217) üzenetére


Borisz76
veterán

Milyen tv-n?
DLNA-t próbáltad?

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#58220) Multibit válasza fasyrt (#58218) üzenetére


Multibit
veterán

A VPN-re van valami meglatasod?
Mármint, hogy nálad miért gyorsabb a letöltés, mint a lejátszás? Ehhez egy kérésem volna. Ezt hogyan kell érteni? Mivel mérted? "Ha lejatszom a fajlt, jön olyan 17-20 Mbps körül"
Mert lejátszáskor - elvileg - csak akkora sávszélt használ, mint amekkorát a film full bitrátája indokolttá tesz. Nem írtál semmit a lejátszott filmről.

(#58221) Sefter válasza ludman07 (#58217) üzenetére


Sefter
veterán

Ne konvertáljon semmit..
Full hd-t a 10 éves amd turionos nasom is kiszolgált.
Milyen tv-d van? A tv-re telepített plex kliensből indítod a filmet?

Psn ID: sefter_hun

(#58222) Zlcsi


Zlcsi
senior tag

sziasztok!

akkor mi történik, ha az egyik nasból kiveszem mindegyik hdd-t és átrakom egy másikban?
(ugyan úgy syno, csak teljesen más tipus)

(#58223) Borisz76 válasza Zlcsi (#58222) üzenetére


Borisz76
veterán

A lap alján : Migráció avagy a merevlemezek költöztetése.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#58224) Zlcsi válasza Borisz76 (#58223) üzenetére


Zlcsi
senior tag

adatok tehát megmaradnak
és a beállítások?
első sorban felhasználókra és azok jogaira gondolok

(#58225) ludman07 válasza Sefter (#58221) üzenetére


ludman07
csendes tag

LG webos 2.0 erre telepítettem a plex alkalmazást és itt akartam indítani!
Mindent a legalacsonyabbra vettem!

[ Szerkesztve ]

(#58226) Borisz76 válasza Zlcsi (#58224) üzenetére


Borisz76
veterán

Szerinted ? ....ha újra települ a DSM !

Nem marad.

Amíg a "régi" rendszer üzemel, arról lehet "rendszer beállításokat" menteni....de az sem ment mindent ! ( PC alapértelmezett mappájába ment. )

Majd az új rendszerre ez visszatölthető.

Vezérlőpult / Frissítés és visszaállítás :
Konfiguráció biztonsági mentése fülön.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#58227) akoshhh


akoshhh
csendes tag

Sziasztok.
Láma kérdés :) hogy kell beállítani a földrajzi terület alapú szűrést ,hogy mondjuk adott országból lehessen csak elérni a NAS-t ?
Köszi

(#58228) Zlcsi


Zlcsi
senior tag

Synology DS918+ ban intel proci van, akkor ezen megy a MailPlus ugye?

esetleg van még olyan szolgáltatás amihez "nagyobb" nas kellhet (tárhelyben elég a 4 hdd)
azért kérdezem mert nem szeretnék megint rosszat venni

(#58229) AiRLAC válasza Zlcsi (#58228) üzenetére


AiRLAC
addikt

Megy, nincs nagyon.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#58230) fasyrt válasza Multibit (#58220) üzenetére


fasyrt
őstag

Elvileg. Gyakorlatilag meg a W10 gyari lejatszojaval nem ment, VLC-vel pompas. :D
De köszi az ötletet. Ahogy kertel a lejatszott filmröl infot, ugy akartam a lejatszot is irni es jött az isteni szikra, hogy valami massal is ki kene probalni. :R

(#58231) Primary92


Primary92
senior tag

Sziasztok!
Van egy DS418-am, amin miniDV kazetták anyagát is elkezdtem tárolni. Szeretném a böngészőből a VideoStation segítéségével lejátszani, de azt mondja erre a Type2 DV avi-ra, hogy nem támogatott.
Van erre valami megoldás?
Van lista arról, hogy pontosan mit és hogyan támogat?

(#58232) Lanash


Lanash
aktív tag

Sziasztok!

Csatlakozok én is egy DS218+ -al.
Még nagyon új nekem a NAS világa, ugyhogy lehet, hogy néha kérdezek hülyeségeket.
Sok mindent már be tudtam állítani, az itteni leírások alapján, vagy youtubról.
1. Viszont a Plex az érdekes.
TV-n egy LG webOS "csoda" fut.(TV felbontása - FullHD) Azon fent van a Plex alkalmazás. NAS-on is fent van, beállítottam a megosztásokat, engedélyeket. Viszont van egy film amit akadozva játszik le.
SiZE..........: 20.7 Gb ██ ViDEO.CODEC...: x265 // HDR10 ██ FRAMERATE.....: 23.976 ██ BiTRATE.......: 21.1 Mbps ██ RESOLUTiON....: 1920x800
Viszont ha csak simán DLNA-val játszom le a TV-n akkor nem akadozik és simán megy minden.
Mi lehet a gond?
2. Download Station-t használom letöltésekre. Le is jönnek a torrentek, van amiből vissza is megy, de pl visszatőltési sebességet nem látok. Ezen, hogy lehet segíteni?

[ Szerkesztve ]

(#58233) boba6 válasza Zlcsi (#58228) üzenetére


boba6
aktív tag

csak ha virtuális gépet akarsz futtatni és mindezt nem lassan (egy W7 vagy linux eldöcög ezen is kis igényekkel)

... "Have you tried turning it off and on again?" .... "Is it definitely plugged in?" ... • • • • • • • • • • • • ha nem kapsz választ 24 órán belül, emlékeztess!

(#58234) Valkűr válasza Lanash (#58232) üzenetére


Valkűr
őstag

Kábeles neten megy a rendszer, tv etc?

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#58235) Lanash válasza Valkűr (#58234) üzenetére


Lanash
aktív tag

Mindenhez kábel van kivéve a tv és laptop.

(#58236) AiRLAC válasza Lanash (#58232) üzenetére


AiRLAC
addikt

Nincs meg a feltöltés oszlop vagy megvan, de nem jelez feltöltést?

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#58237) Lanash válasza AiRLAC (#58236) üzenetére


Lanash
aktív tag


Ezt látom. Szóval valami megy fel, de sebességet nem ír.
Letőltésnél írja.

(#58238) Primary92


Primary92
senior tag

Lenne még egy kérdésem:
Hogyan tartsak szinkronban néhány mappát, ha az egyik NAS nem tudja már a Synology Drive-ot, viszont a másikon meg nem váltanék vissza a Cloud Station-re, mert használom a Drive-ot?
DS418 és DS413 a két alany.

(#58239) gyugyo79 válasza Primary92 (#58238) üzenetére


gyugyo79
addikt

Én amikor utoljára néztem valakinek még kapcsolódott a cloud station serverhez a drive share sync és a drive serverhez is a cs share sync. Ez akkor volt amikor leváltották és a drive mellé már drive share sync néven lett kliens telepítve. Már nem?

Akkor a rsyc -et nézd meg jó e neked.

Szerk.: leteszteltem és a drive share sync amit a 2.0.1-11061 -es Drive Serverhez rak fel a rendszer az kapcsolódott a Cloud Station Serverhez (4.3.2-4450)

[ Szerkesztve ]

(#58240) Primary92 válasza gyugyo79 (#58239) üzenetére


Primary92
senior tag

Írtad, hogy mennie kell, úgyhogy elkezdtem a hiba okát keresni.
A quickconnect-es névvel megy, a sima DDNS címmel nem. Gondolom valami port hiányzott neki.
:R

(#58241) AiRLAC válasza Lanash (#58237) üzenetére


AiRLAC
addikt

Ez sokminden lehet. NAT mögött vagy, szűrik a mostani torrent portodat vagy egyszerűen kicsi a feltöltésed és túloldali kliensek inkább a nagyobb feltöltéssel rendelkezőket preferálják és/vagy nincs sok letöltő a torrenthez.

Én előfizettem Prémiumra az általam használt trackeren. Illetve ugyanazon a trackeren nem is a feltöltés mennyiségét nézik már évek óta, hanem a seedelés idejét (48 órát kell benntartani), az is beállítható.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#58242) arkone


arkone
aktív tag

Sziasztok!

ds218+ on gondolkozom, viszont ez pár éves. Láttam kijött nemrég a ds220j. Fog jönni mostanában a ds220 vagy 220+? Érdemes rá várni?

(#58243) dmc válasza AiRLAC (#58241) üzenetére


dmc
aktív tag

Én ezt a 48 órát nem tudom beállítani :D
Tudsz egy képet felrakni neked mi van beállítva ? Persze ha nem gond
Köszönöm

(#58244) Pubszon válasza dmc (#58243) üzenetére


Pubszon
veterán

Azt be kell tartani, nem beállítani. :D
Annyi a seed kötelezettséged, nem számít milyen sebességgel vagy ennyi idő alatt mennyit töltesz fel. Csak seedelj 48 órát.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#58245) dmc válasza Pubszon (#58244) üzenetére


dmc
aktív tag

Nem arról van szó hogy nem tartom be!Csak ha megnézem kb 400 torrentem van ha nem több de szeretném azért azt beállítani hogy min 72 óra múlva álljon le.

(#58246) Pubszon válasza dmc (#58245) üzenetére


Pubszon
veterán

Na így már más.
De ha most beállítod, akkor csak az utána hozzá adott torrentekre fog vonatkozni ez a szabály!

Ez kell neked.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#58247) dmc válasza Pubszon (#58246) üzenetére


dmc
aktív tag

Király!
Köszi meg is van

(#58248) Lanash válasza AiRLAC (#58241) üzenetére


Lanash
aktív tag

Köszi. User error volt :DD itt BT fül alatt volt a DHT és a port. Pipát kivettem, portot nyitottam és már “hasít”
valószínű, hogy ugyan azt használjuk. Én a 48 óra letelte után hagyom futni amíg nem zavar. A gépen qbittorent-et használtam, de meghalt (gép), azért is vettem egy NAS-t.
Ha valakinek lenne ötlete még a Plex-re azt is megköszönném.

(#58249) KION3524


KION3524
tag

Sziasztok. Egy hete boldog tulajdonosa vagyok egy DS218-nak. Amit szeretnék megemlíteni, az a letöltési sebesség, hátha valakinek ez is fontos, amikor ilyen eszközt szeretne vásárolni. 500as UPC-vel a maximális letöltési sebesség 35-40MB/s körül van (PC-n 50-55MB/s körül jön). Viszont a LAN-on keresztül eléri a 110MB/s-et oda-vissza. A plex transzkódolni tudja a lejátszást maximum 1 eszközre (1080p-s filmet 720p-re alakítva a proci 90%-on pörög), viszont az eredeti minőségben ki tud szolgálni maximum 4 eszközt. Én csak erre a két funkcióra vettem,( ja és backupnak :D ) és ezeket gond nélkül teljesíti.

[ Szerkesztve ]

(#58250) Primary92


Primary92
senior tag

Elkezdtem átszinkronizálni egy csomó adatot a DS418-ról a 25km-re lévő DS413-ra.
Azt tapasztalom, hogy az átviteli sebesség nem igazán haladja meg a 1,5 MB/s-ot. Közben a speedtest.py-vel a NAS-okon a következőket mértem (többedszerre is hasonló):
DS418: 680/180 Mbit/s
DS413: 430/12 Mbit/s
A másolás irányában a 180 Mbit/s-os feltöltési sebességnek szabadna korlátoznia. Ez átszámolva is 22,5 MB/s.
LAN-on sima Samba megosztáson keresztül adatot másolva tegnap a PC 100Mbps kártyája volt csak a limitáló tényező.
Telefonról mobilneten keresztül viszont ugyanúgy csiga lassú, mint a két NAS között. DS Photo és DS File használata közben.
Hol kezdjem a hibakeresést?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.