Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58801) AiRLAC válasza Jim74 (#58799) üzenetére


AiRLAC
addikt

Gondolom hozzáadtad a Könyvjelzők RSS címét külön a DS-ben?

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#58802) Sztupidka


Sztupidka
tag

Sziasztok. Egy kis segítséget szeretnék kérni: adott a ds118 és egy lg tévé. Lényegében a tv látja a Transmission mappát és le is játssza a filmeket viszont ha töltök le egy újat akkor minden egyes alkalommal újra kell indexelnem illetve a nas-t újra kell indítani, hogy megjelenjen a listában. Esetleg kis lehet ezt valahogy küszöbölni?
Válaszokat előre is köszönöm?

(#58803) Jim74 válasza AiRLAC (#58801) üzenetére


Jim74
nagyúr

Nem hinném, mert azt sem tudom, hogyan kell :D

(#58804) elekbaldvin


elekbaldvin
csendes tag

Sziasztok

Ds918+ fut egy éve nálam. Tavaly 2 darab 500gb ssd m.2 ssd-vel készítettem cache tárolót.
Tegnap reggel egszercsak elérhetetlenné vált a NAS.
újraIindítottam, az assistant kvóta ellenőrzést jelez azóta. Kivettem mindkét ssd-t úgy be tudok lépni, de köteg hibát jelez, és nem látszanak a megosztott mappák és semmi adat ami a hdd-ken van.
Egyesével rakom be az ssd-két szintén ellenőrzést csinál, érzésem szerint végtelenségig.
Valaki járt már hasonlóan, hogyan tudom az adataim megmenteni, egy opciót láttam, hogy a 4hdd kötegét törlöm, de félő, hogy akkor adatvesztést is generálok.
Help me.

[ Szerkesztve ]

Üdv E.B.

(#58805) Magnat


Magnat
veterán

Jól látom, h 216-tól felfelé az az új trend, h a Play gyengébb (és olcsóbb) mint a "sima" aktuális évi modell?

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#58806) Borisz76 válasza Sztupidka (#58802) üzenetére


Borisz76
veterán

Használd a Download Station - t.
Ott nincs ilyen gond.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#58807) Multibit válasza Borisz76 (#58806) üzenetére


Multibit
veterán

Vagy ami még jobb: felejtse el a DLNA-t! ;)

(#58808) Sztupidka válasza Multibit (#58807) üzenetére


Sztupidka
tag

Köszi!

(#58809) AiRLAC válasza Jim74 (#58803) üzenetére


AiRLAC
addikt

De azt írtad hogy használsz filteres RSSt? A könyvjelzős ugyanaz, csak mindent letölt amit beleraksz.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#58810) Jim74 válasza AiRLAC (#58809) üzenetére


Jim74
nagyúr

Erről van valami logout-os írás esetleg, mert ez így nekem egyelőre "kínai", sry? ;).

Viszont megtaláltam a hiba okát. A letöltött torrent file megnevezése így néz ki [Trackerneve_#torrentsorszám]Torrentnév.torent.
Ha kiveszem a file-névből [Trackerneve_#torrentsorszám] részt, akkor nem dob hibát a DS Get. Érthetetlen, de ez okozza a hibajelenséget.
Valószínűleg változtattak a file megnevezés struktúrán a trackeren és ezért van az, hogy korábban működött, most meg nem...

(#58811) tamas.nick


tamas.nick
aktív tag

Sziasztok!

Külső hálózatból nem érem el a NAS-t, csak az Android-os DS get és DS file-ból, böngészőből QuickConnect-tel és ...synology.me-vel időtúllépés miatt nem tölt be. Mit cseszerintettem el?

(#58812) gyugyo79 válasza elekbaldvin (#58804) üzenetére


gyugyo79
addikt

Elég nehezen érthető amit írsz, de rossz hírem van. Olyan dolgot követtél el amire felhívják a figyelmet, hogy ne csináld.
Amit írtál abból az jött le, hogy első körben az SSD Cache nem is romlott le, vagy legalábbis azt nem is írtad. De a Syno ezt viszont írja :
"In normal situations, SSD read-write cache contains new data that has not been synchronized to HDDs yet. Please do not remove SSDs from your Synology NAS (even with the system powered off) before you remove the cache from Storage Manager. Otherwise, the volume may crash."
Szóval azzal, hogy kiszedted az SSD-ket anélkül, hogy azt előtte a tároláskezelőben még ha leromlott is esetleg, eltávolítottad volna, hogy hazavágtad magát azt a kötetet is amihez rendelve volt és ami az egyedüli kötet lehetett (ezért nincs már kvóta ellenőrzés) meg kb van egy szűz rendszered kötet nélkül ...

Írj a Synologynak és reménykedj hátha rendbe akarják / tudják rakni a kötetet és akkor meglesznek az adataid legalább.

[ Szerkesztve ]

(#58813) Multibit válasza tamas.nick (#58811) üzenetére


Multibit
veterán

Mit cseszerintettem el?
Semmit. NAT-ol a szolgáltatód.

(#58814) Magnat válasza Sztupidka (#58802) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

nem indexel be magától, még vagy 6 éve találtam és kibővítettem egy Perl scriptet amit be lehet tenni a Transmission configjába, h minden letöltés után fusson le, de vmelyik frissítés után nem működött, de majd megnézem, hátha be lehetne állítani, egyébként itt írtam róla: [link]

Egyébként ha smb-n fel van véve neked vmilyen eszközön a mappa ahova letölt a TM, akkor fapados megoldás, h SMB-n keresztül a letöltött mappát vagy filet átnevezed vmi másra meg vissza (mondjuk egy a betűt a végére teszel, aztán törlöd), így be fogja indexelni és nem is fog egy óráig tartani.

Multibit: mi a gond a dlna-val? Sok helyen olvasom h ilyen sz@r meg olyan sz@r, de nekem nincs vele bajom.

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#58815) Multibit válasza Magnat (#58814) üzenetére


Multibit
veterán

Csak annyi a gond, hogy indexelést igényel és implementációtól függően mindenféle felirat/hangsávváltási gondok lehetnek vele. Egy mezei net share-t használó mediaplayerel mindez elmarad! Csak persze a felhasználók százezreket tudnak áldozni 4K tévékre, meg hangrendszerekre, de ha arról van szó, hogy venni/beállítani kéne egy külső mediaplayert, akkor megindul a sírás...

[ Szerkesztve ]

(#58816) kenny123


kenny123
addikt

Sziasztok!

Frissen költözés után vagyok, még nincs bekötve a kábelnet. Mi a legegyszerűbb módja ha szeretném Mac minirol (nfs), vagy médialejátszórol (smb) elérni a nason tárolt médiát? Ha egyáltalán lehetséges..

Köszönöm!

yo

(#58817) Magnat válasza Multibit (#58815) üzenetére


Magnat
veterán

Jah, hát akkor az implementáció a rossz, nem a szabvány :)
Egyébként van MiniDlna is Synora, az pl magától indexel ... de ha vmi profibb felületet használsz, annak is kell indexelnie smb-n is (pl Kodi).
Igazából már pár ezer ft-ért is lehet venni olyan lejátszót kis keresgéléssel ami 24p-t is tud, sztem inkább az van a háttérben, h embereknek már qrvára nem hiányzik még egy kütyü meg még egy távirányító.

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#58818) Multibit válasza kenny123 (#58816) üzenetére


Multibit
veterán

Attól, hogy nincs bekötve a kábelnet (internet szolgáltatás), a LAN még működhet. Nálam is úgy van kialakítva a vezetékes hálózat, hogy a számítógépek, mediaplayerek gond nélkül elérik a NAS-t, lehet hálózaton nyomtatni, scannelni.

(#58819) Multibit válasza Magnat (#58817) üzenetére


Multibit
veterán

meg még egy távirányító
Ez nem kell, hogy így legyen (lásd intelligens, tanítható távirányítók).
Meg aztán a plusz egy kütyün is át kéne lépni. Az all-in-one mánia a működőképesség kárára van. Tudom, hogy sokan az "oldjuk meg okosba" hívei, de ami mindenre jó, az igazából semmire sem jó. A telefon telefon, nem fényképezőgép és nem kamera. A tévé sem mediaplayer és a router sem NAS, stb, stb... Na, mindegy, ez egyrészt OFF, másrészt örök vitatéma. Már nincs kedvem ezekről győzködni senkit, nálam, az biztos, hogy csak céleszközök jöhetnek szóba.

(#58820) kgymac válasza Multibit (#58818) üzenetére


kgymac
őstag

Ugyan nem írta, de lenne egy kósza tippem: valószínűleg szolgáltatói routert használt eddig, ami most még nincs. Saját routerrel net nélkül is működnie kéne, mint Nálad vagy nálam.

(#58821) Multibit válasza kgymac (#58820) üzenetére


Multibit
veterán

Lehetséges. Nálam (is) működik minden vezetéken, akkor is, ha kiveszem a routert a helyéről :K

(#58822) AiRLAC válasza Multibit (#58821) üzenetére


AiRLAC
addikt

Gondolom fix ipket használsz, ha neki DHCP volt akkor nem megy most.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#58823) Multibit válasza AiRLAC (#58822) üzenetére


Multibit
veterán

:K

(#58824) hpeti2 válasza Sztupidka (#58802) üzenetére


hpeti2
aktív tag

Itt a megoldás reindexelésre transmission alatt.
https://prohardver.hu/tema/synology_nas_a_nem_hivatalos_forum/hsz_19457-19457.html
Csak download station huszárokra ne hallgass...

Hirdetéseim --> http://tinyurl.com/mx5cpn3

(#58825) AiRLAC válasza hpeti2 (#58824) üzenetére


AiRLAC
addikt

Nehogy gond nélkül használja mert mi lesz :DDD

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#58826) AiRLAC válasza Jim74 (#58810) üzenetére


AiRLAC
addikt

Itt van Borisz76 jóvoltából, erre keress: "A Könyvjelzős módszer"

https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_dsm_6_rss_beallitasa_download_station_nco.html

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#58827) Magnat válasza hpeti2 (#58824) üzenetére


Magnat
veterán

Ezzel csak az a baj, h az egész torrent mappát reindexeli, ami lehet h eltart órákig ... az én indexelő megoldásom meg pár másodperc ... csak rég használtam és nem biztos, h működik :DD De lepróbálom és riportolok.

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#58828) AiRLAC válasza kenny123 (#58816) üzenetére


AiRLAC
addikt

Ha még nincs ott a router, akkor legegyszerűbb:
1. ha van switched, mindent belekötsz kábellel
2. ha nincs switch akkor egy kábellel a mini-NAS vagy a médialejátszó-NAS között,
majd mindkét eseteben:

Beállítasz mondjuk egy 192.168.1.2 fix ip címet a minin, egy 192.168.1.3 fix ip címet pedig a NAS-on.
Netmask mindkét esetben legyen 255.255.255.0, default gateway nem kell, DNS nincs szóval az se.

Ha ott a router de nincs internet, akkor megoldható egyszerűbben DHCP-vel, de akkor kellene tudnunk a router típusát.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#58829) tamas.nick válasza Multibit (#58813) üzenetére


tamas.nick
aktív tag

Digi netem van, nem 100-as az IP címem, a router-t elérem távolról.

(#58830) Multibit válasza tamas.nick (#58829) üzenetére


Multibit
veterán

nem 100-as az IP címem
Csak a tisztánlátás végett: külső IP checkerrel nézve nem százas, vagy a router WAN portja nem 100-as? Az utóbbi szokott 100-zal kezdődni, ha CG NAT-ot alkalmaznak nálad.

Portokat forwardoltál, vagy VPN-t használsz? A NAS tűzfala aktív? A NAS tűzfalán rendben vannak a port nyitások?

(#58831) Jim74 válasza AiRLAC (#58826) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszi :R

(#58832) delibab


delibab
senior tag

Sziasztok,
Az lenne a kérdésem, hogy ha a DS718+-ban lévő lemezeket csak biztonsági mentésre illetve fontosabb dolgokra használnám akkor a torrent mehet külső vinyóra és onnan pl tv-re? Működik ez így normálisan vagy ezt ne erőltessem?

" Csak a puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot... “

(#58833) Dani0504


Dani0504
tag

Sziasztok!

Download Stationben hogyan lehet megoldani, hogy automatikusan elkezdje a torrent megosztását? Letöltöm és utána manuálisan kell elindítanom, hogy megossza a letöltött cuccokat.
A másik, hogy az éjszaka kétszer is megszakadt a kapcsolat xyz.synology.me gazdagéppel. Ez mitől fordulhat elő, ilyet még nem csinált eddig.
A harmadik az értesítéseknél melyik verziót érdemesebb beállítani? E-mail vagy a Push szolgáltatás? Jelenleg a Push szolgáltatást aktiváltam.

[ Szerkesztve ]

"A lényeg az, hogy a kacsák előtt mindig legyen víz!"

(#58834) AiRLAC válasza Dani0504 (#58833) üzenetére


AiRLAC
addikt

A BT beállításoknál beállítható hogy mennyi ideig vagy milyen arányig seedeljen.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#58835) AiRLAC válasza delibab (#58832) üzenetére


AiRLAC
addikt

Beállítható de mi a cél? Nincs hely vagy miért kell?

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#58836) Dani0504 válasza AiRLAC (#58834) üzenetére


Dani0504
tag

Az tény, hogy beállíthatom, hogy meddig seedeljen. A gond az, hogy nem kezdi el seedelni.

"A lényeg az, hogy a kacsák előtt mindig legyen víz!"

(#58837) delibab válasza AiRLAC (#58835) üzenetére


delibab
senior tag

Igen, a tárhely miatt kérdezem. 2x2TB vinyó van benne és azt meghagynám a fontosabb dolgoknak és rákötnék egy 3tb külsőt és oda mennének a filmek. Ha az esetleg elszáll az kevésbé fájó...

" Csak a puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot... “

(#58838) gyugyo79 válasza delibab (#58837) üzenetére


gyugyo79
addikt

2 lehetőség van.
Az egyik, hogy teljesen jól működik. Ha DS - t használsz akkor a beállításaiban ki kell rakni az ideiglenes mappáját is a külső hdd - re. Én pld egy évig használtam így egy 2 lemezes NAS - t probléma nélkül meg használja más is jelenleg is ha jól tudom.

A másik viszont az, hogy eldobálja a usb- s eszközt a NAS ami nem tesz jót az azon lévő fájlrendszernek sem meg a torrent kliens is bele áll természetesen. Erre is van itt példa a topikot használók közt. Ráadásul van akinek pont ugyan olyan vezérlővel szerelt külső ház nem volt jó mint ami nekem igen.

Tehát ezért nehéz okosat mondani. Azt, hogy biztosan jó lesz én nem merném kijelenteni, de én 100%,hogy kipróbálnám.

(#58839) delibab válasza gyugyo79 (#58838) üzenetére


delibab
senior tag

Szuper, köszönöm!
Esetleg abban tudsz segíteni, hogy Neked melyik házzal működött vagy ennek nincs jelentősége?

Mindenképpen kipróbálom aztán meglátjuk...

[ Szerkesztve ]

" Csak a puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot... “

(#58840) AiRLAC válasza Dani0504 (#58836) üzenetére


AiRLAC
addikt

Mi van beállítva? Rakj be egy screenshotot.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#58841) poirot


poirot
senior tag

gyugyo79 -nek cimezve, sok köszönet az ötleteiért.

Nekem voltak olyan problémáim, hogy a transmission-nál az adatintegritás elég sokszor hibát jelez és Te javasoltad, hogy állítsam le a transmissiont, töröljem a downloads mappát, és készítsek egy újat, amibe már nincs "bedrótozva" az adatintegritás, igen, sikerült, viszont a mappát nem tudtam jelszavazni, így védtelen marad kivűlről. Szóval ez az utólagos mappakészítés, nem az igazi.

Természetesen úgyis próbáltam, hogy a transzmisszion-t törlöm, és újrarakom, viszont, az adatintegritáshoz nem tudtam hozzányúlni, vagyis az alapból ott van.

Szóval, ott vagyok ahol az elején.

(#58842) dkess válasza poirot (#58841) üzenetére


dkess
őstag

Mit értesz azon, hogy "védtelen marad kivűlről"?

Az nem lenne elég, ha a felhasználói jogosultságokat állítanád - akár csak olvasásra egyes felhasználóknak avagy semmilyen jogosultságot azoknak, akikkel egyáltalán nem kívánod megosztani?

(#58843) poirot válasza dkess (#58842) üzenetére


poirot
senior tag

Nem találtam olyan opciót, hogy xxx.synology.me. zzzz felől le tudjam jelszavazni. Vagyis, ha mobilról próbálom elérni és egy torrent file-t hozzáadni, akkor evvel az utólagos megosztott mappával nem tudom megoldani.

(#58844) dkess válasza poirot (#58843) üzenetére


dkess
őstag

Én nem használom a transmission -t, de amenyiben magát a transmission felhasználót jelszavaznád le (akár több tr usert használva), akkor azzal nem lenne védve a mappa (illetve attól, hogy más torrent -et hozzáadjon stb.)?

[ Szerkesztve ]

(#58845) elekbaldvin válasza gyugyo79 (#58812) üzenetére


elekbaldvin
csendes tag

Köszi

próbálom a supportot.

Üdv E.B.

(#58846) poirot válasza dkess (#58844) üzenetére


poirot
senior tag

A jelszavazás, magához a hozzáféréshez volna szükséges, vagyis web-es felületen csak jelszóval férjek hozzá. De próbáltam már a megoszott mappát klónozni, gondolná az ember, hogy ott minden ugyanolyan és tudok változtatni. De nem, próbáld ki, klónoz egy megoszott mappát, nem jön elő az összes opció.

Köszönöm a hozzászólásaidat.

(#58847) Sanya válasza Dani0504 (#58833) üzenetére


Sanya
nagyúr

download station: bal alsó sarokban fogaskerék gomb--> beállítások-- > BT/HTTP/FTP/NZB alatt--> BT a lap alján: Megosztás automatikus leállítása: állítsd be amit akarsz., vagy százalékosan, vagy időre. Ha az örökre-t választod, akkor sokáig seedel.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#58848) Sanya válasza poirot (#58843) üzenetére


Sanya
nagyúr

download station?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#58849) dkess válasza poirot (#58846) üzenetére


dkess
őstag

Nem is a klónozást próbáltam meg elsőre, hanem olyan tetszőleges nevű (mondjuk most: 'proba') jelszóval titkosított megosztott mappát, melynél az adatoknak ellenőrzőösszegének ellenőrzése ki van kapcsolva - ld. alább. Mit csinálok rosszul (avagy máshogy, mint Te) - nem erre lenne szükséged?

(#58850) Dani0504 válasza AiRLAC (#58840) üzenetére


Dani0504
tag

Ha jól sejtem akkor az "örökre" opciót kellene választanom, hogy folyamatosan menjen amíg úgy nem döntök, hogy kitörlöm.

[ Szerkesztve ]

"A lényeg az, hogy a kacsák előtt mindig legyen víz!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.