Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58151) gyugyo79 válasza dkess (#58150) üzenetére


gyugyo79
addikt

Az AQC111U -hoz is bb-qq csinálta ezért érthetően tök ugyan az csak egy másik ko -t tölt be ...

Fordított mind a 2 -ből :
apollolake, avoton, braswel, broadwell, cedarview, denverton, monaco
arhitectúrához. lásd: [link] , [link]

Elvileg ugye annyit csinál a csomag, hogy a drivert betölti és a hálózati interfészt hozzá adja egy scipttel tartalma maga a driver (*.ko)amit bemásol egy könyvtárba és egy script ami betölti és a hálózathoz hozzá adja . Ezért 95%, hogy működni fog új DSM rendszer alatt is így ahogy van és 99%, hogy max a betöltő script (set_interfaces) részét kell igazítani ha változik valami és úgy működik ...

Természetesen ezek ellenére saját felelősségre vághat bele ilyenbe mindenki, garancia semmire sem lesz.

Nem értem én sem miért nem csinált a Syno meg mint lehetőség akár pár támogatott típus drivere alapból a rendszer része lehetne és csatlakoztatva berakhatnák a hálózathoz.. Vagy miért nincs saját opciója erre.

Majd ha ténylegesen használom fogom tudni megmondani mennyire stabil és terheli a rendszert + ba és fog kiderülni, hogy esetleg nem e valami ehhez kapcsolódó oka van, hogy nem használják ki mint lehetőség. Mert az, hogy egy iperf lemegy vagy egy másolásnál ott a sebesség egy képen meg az ezt nem mutatja meg igazából.

[ Szerkesztve ]

(#58152) basznév válasza #80977664 (#58147) üzenetére


basznév
csendes tag

Köszönöm a segítséget!!! Már látja is a rendszer.

(#58153) #80977664 válasza basznév (#58152) üzenetére


#80977664
törölt tag

Szívesen!

(#58154) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Szeretnék egy kis segítséget kérni TM GUI-val kapcsolatban. Tuti hogy csak valami apróság a gond, és nem veszem észre. :(((
Beállítottam az útvonalat \\DS718\Torrent, majd amikor egy torrentet hozzá akarok adni majd tallózás, akkor meg is jelenik a Torrent mappán belüli könyvtárszerkezet, ahogy megadtam az elérési útvonalnál. Viszont ha rámegyek az adott mappára, akkor azt dobja a TM GUI hogy nem található az útvonal.
A célmappánál ez szerepel: /volume1/Torrent
Szerintetek mit írok el?

:R

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#58155) AiRLAC válasza jozsi252 (#58154) üzenetére


AiRLAC
addikt

A szokásos kérdés: a Download Station-nal mi volt a baj?

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#58156) jozsi252 válasza AiRLAC (#58155) üzenetére


jozsi252
veterán

Azon kívül hogy szar semmi. Mióta megvettem a DS718+ -t csak szívok a DS-el. Random időközönként leállnak a torrentek piros felkiáltójellel. Ilyenkor a tracker url is eltűnik. Kézzel elindítom a torrentet majd pár napig hétig megint jó minden.
És mielőtt megint előjön hogy nem jók a beállítások, a beállításokkal minden a legnagyobb rendben van. 6-7 éve használok Synology NAS-t, és ez már a harmadik. Idáig minden rendben volt, ez mióta meg van azóta van gondom. Synology Support-tal is felvettem a kapcsolatot, de nem jutottunk semmire.
DSM újratelepítés sem oldotta meg ezt a fránya gondot! Nagyon szívesen használnám továbbra is a DS-t, de nem találom a megoldást, és más sem, ez a legnagyobb gondom.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#58157) e90lci válasza jozsi252 (#58154) üzenetére


e90lci
senior tag

Azonosítás?Usernek van joga a Torrent mappához?sc-download csoportnak van joga a mappához?Ennyi amit át kellene nézni.TM remote Gui 5.18 asnál jár,felfrissíteni ha szükséges.Ha minden ok ezekkel akkor nem tudom mi lehet a gond,hacsak a port forward még,vagy épp Natolnak.

(#58158) jozsi252 válasza e90lci (#58157) üzenetére


jozsi252
veterán

Azonosítás rendben van, mert TM GUI felcsatlakozik a klienshez. User illetve SC-Download csoportnak adtam írás/olvasás jogot a Torrent mappához. GitHub-ról szedtem le a legfrissebb 5.18-as verziót. Illetve a port nyitásokat is megcsináltam a NAS tűzfalába illetve a router tűzfalába is. Port tesztet is csináltam egy weboldalon keresztül, illetve a TM GUI-n belülről is és nyitva vannak a portok.
Nem vagy NAT-olva a szolgáltató felől.

iPhone 13 Pro Max

(#58159) e90lci válasza jozsi252 (#58158) üzenetére


e90lci
senior tag

Akkor nem tudom hol lehet a gond,ha kiderül írd meg ide légyszi,engem érdekelne.Köszi előre is. :R

(#58160) jozsi252 válasza e90lci (#58159) üzenetére


jozsi252
veterán

Oké mindenképpen. Ha kézzel beírom a célmappához hogy pl. /volume1/Torrent/Series/Ozark akkor oda letölti. Csak mivel rengeteg sorozatot nézek így jó lenne a tallózás mint használható opció.

iPhone 13 Pro Max

(#58161) jozsi252 válasza e90lci (#58159) üzenetére


jozsi252
veterán

Jó lett, én rontottam el. A TM GUI elérési utak részébe ezt írtam: \\DS718\Torrent. Erre módosítottam és jó lett.
/Torrent=\\DS718\Torrent
Bár az okát nem tudom hogy miért nem elég a \\DS718\Torrent de lényeg hogy jó.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#58162) AiRLAC válasza jozsi252 (#58161) üzenetére


AiRLAC
addikt

Szerintem csak a /Torrent részt veszi figyelembe, nézd meg csak azzal.
A \\DS718\Torrent egy SMB útvonal, a /Torrent viszont helyi linux.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#58163) jozsi252 válasza AiRLAC (#58162) üzenetére


jozsi252
veterán

Ha csak a /Torrent van beírva akkor a torrent hozzáadásánál mikor rámegyek a tallózásra, akkor alapból bedobja hogy nem található útvonal. Szóval ott még addig sem jutok el hogy kiválasszak egy mappát és ott dobja ki hogy nem található az útvonal. Én arra gyanakszom hogy mivel most csak egy 8TB-os winyó van benne a NAS-ba, ezért lehet a TM installkor nem kellett volna beírni hogy /volume1/Torrent legyen a célmappa, hanem csak azt kellett volna hogy /Torrent.
Mert mikor tallózok a mappák között, majd kiválasztom az adott sorozatot, akkor a célmappánál nem azt írja ki hogy /volume1/Torrent/Series/xy hanem /Torrent/Series/xy.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#58164) agyhalal


agyhalal
aktív tag

Bekapcsoltam a NAS-on az SFTP elérést és ehhez megnyitottam a 22-es portot. Így most már telefonról és tabletről is be tudok FTP-zni a NAS-ra, ami eddig nem ment.
Most viszont az azóta eltelt 24 óra alatt már 184 SSH blokkolást látok a naplóban.
Kell emiatt aggódnom? Esetleg tudok tenni ellene valamit?
Vagy felejtsem el inkább az SFTP/FTP párost?

Nézz tükörbe, hogy neked mi van a homlokodra írva!

(#58165) Multibit válasza agyhalal (#58164) üzenetére


Multibit
veterán

A routeren ne a 22-es portot nyisd meg! Válassz egy másik portot a routeren - mondjuk - 50000 felett és azt forwardold a NAS-od 22-es portjára!

(#58166) Valkűr


Valkűr
őstag

Segítsen már valaki legyen kedves mert szétbax az ideg...Nem az első eset hogy nem tudom belépni a NASba ...Sem a tv box sem a tábla pc. Az irja helytelen jelszó de a telefon belép ugyan azzal a jelszóval. Mi a franc lehet ez, mert már rohadt unalmas állandóan ezzel szarozni. Olyan mint ha ez a nyamvadt Google kavarja be. Egyfeszt küldi az is a faxsagokat, h a kódjaimhoz hozzáférnek etc.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#58167) Patice válasza Valkűr (#58166) üzenetére


Patice
Topikgazda

SMB-vel próbálkozol?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#58168) Valkűr válasza Patice (#58167) üzenetére


Valkűr
őstag

Nem, simán a nas kezelő felülete nem nyílik meg a jó jelszoval böngészőből, azt írja rossz jelszó

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#58169) agyhalal válasza Multibit (#58165) üzenetére


agyhalal
aktív tag

Köszönöm, tökéletes :)

Nézz tükörbe, hogy neked mi van a homlokodra írva!

(#58170) Patice válasza Valkűr (#58168) üzenetére


Patice
Topikgazda

Böngésző cache ürítés volt?
Másik böngésző?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#58171) G-Bali válasza dkess (#58138) üzenetére


G-Bali
senior tag

Na kicseréltem a két HDD ,el is kezedet csipogni meg hogy rendszer összeomlott .kikacsoltam a csipogást, de után semmi különös nem történt, illetve itt van Bibi
van valami amit le kellene futtatnom hogy megtudjam hogy minden oké?addig nem merem a másik (Régi HDD-t) Formatálni :F

Ha valakinek van ötlete ,szívesen olvasom :)

[ Szerkesztve ]

(#58172) G-Bali válasza G-Bali (#58171) üzenetére


G-Bali
senior tag

Na vissza cseréletem ,de ugyan az van mint volt
Jó mondom akkor vissza minden az eredeti felállásba 2 HDD tükrözve ,de szintén összeomlás van !
Mit tegyek .. igazság az hogy , ennyi adatot nem tudok lementeni hova ,de az még mindegy is! DE, az nas beállításokat NAGYON nem szeretném elveszíteni (nagyon sokat sz..ptam a kodi & HiMEdia + torrent ) beállítással :O csináltam egy "konfiguráció biztonsági mentést" de nem tudom hogy az valóban MINDENT Vissza állít-e
De hol rontottam el (már mint a 2 HDD tükrözése elbaszása után)

(#58173) gyugyo79 válasza G-Bali (#58171) üzenetére


gyugyo79
addikt

Ha jól értem nem szeretnél raidet, és minden jó is lenne csak zavar, hogy hibát jelez.

Ha igen akkor írj a supportnak. Meg lehet csinálni, de feltételezem nem értesz hozzá így egyszerűbb ha ők megcsinálják.
Ha nem csinálják meg akkor keress rá valami hasonlóra googlban: synology mdadm --grow --raid-devices= 1 --force /dev/md2
vagy synology Switching from RAID1 to single disk

Azon túl, hogy hibásra veszi teljesen ugyan úgy tudod használni mintha nem írná a hibát ezért nyugodtan várd meg a support válaszát és használd a nast mintha nem venne hibásnak.

[ Szerkesztve ]

(#58174) Marci112233


Marci112233
őstag

Gondoltam megírom, hogy pár napja megérkezett a harmadik WD Red merevlemez. Tegnap reggel kezdtem a bővítést, ami tényleg hosszú idő volt mert kis híján 28 órába telt mire végzett.Szobában van a NAS, de hangja éjszak sem zavart, mert tegnap marhára hulla fáradt voltam így az egész éjszakát átaludtam simán. Viszont meglepett nemrég hogy WD40EFRX helyett WD40EFAX lett, és a az EFAX 2-3 fokkal hűvösebb. Csak délután 5 után tudtam ránézni, mert nem voltam gép közelben.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#58175) G-Bali válasza gyugyo79 (#58173) üzenetére


G-Bali
senior tag

Igen Nem igazán értek hozzá azért is próbálok itt valami megoldást találni ,de akkor megpróbálom amit mondtál .. :R

(#58176) AiRLAC válasza Marci112233 (#58174) üzenetére


AiRLAC
addikt

A fiókok között is van néha pár fok különbség, attól függően hogy oldalt vagy alul van az alaplap.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#58177) e90lci válasza jozsi252 (#58161) üzenetére


e90lci
senior tag

Köszi. ;) :R

(#58178) dkess válasza G-Bali (#58175) üzenetére


dkess
őstag

Kérlek a Tároláskezelőben a Tárolókészlet -nél azt kiválasztva, mely azt a HDD -t tartalmazza, melyet hosszú távon szeretnél egyes kötetnek (az új HDD) - a 'Tevékenység' lenyílólistában a 'RAID típus módosítása' funkció segítségével állíts be 1 lemezes SHR (adatvédelem nélkül) - majd ezt követően a másikra is ugyanezt.

(#58179) fasyrt


fasyrt
őstag

Hello!

Kerdes Syno drive-val kapcsolatban.
User1 feltolja a backupot a geperöl.
Hogyan adhatok read only hozzaferest User2-nek a \\nas\backup\mappa_1\mappa_A almappahoz?

(#58180) Pubszon válasza fasyrt (#58179) üzenetére


Pubszon
veterán

Mindegyik mappához csak olvasási jog (Ez a mappa), az utolsóra pedig olvasási jog (Mind) az User2 felhasználónak.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#58181) G-Bali válasza dkess (#58178) üzenetére


G-Bali
senior tag

:R holnap este tudom csak megcsinálni azt írtál! (Vidéken vagyok)
Amúgy ezzel mit csinálok?
Köszönöm :R

(#58182) Melorin


Melorin
addikt

Többen is használtok itt Pi-hole-t DSM-en. Vajon miért van az, hogy az asztali gépemen eltűntek a reklámok, a wifin lógó eszközeimen viszont nem? A routeren én úgy gondolom beállítottam mindent amit kell, mégsem működik.
A routerben a LAN-nál a NAS ip címét adtam meg DNS-nek, a WAN-nál a google DNS-ét.
A Pi-hole-ban pedig a router IP-jét. (Use Conditional Forwarding)

[ Szerkesztve ]

(#58183) Sanya válasza Melorin (#58182) üzenetére


Sanya
nagyúr

Droid dnsnek mindenhol 8888-at használ
Vagy a dns over https

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#58184) dkess válasza G-Bali (#58181) üzenetére


dkess
őstag

Jelenleg a NAS mindenáron szeretné az eredetileg konfigurált '2 HDD -s SHR adatvédelemmel' tömböt újraépíteni. A cél az, hogy "ne akarja" ezt a továbbiakban - azaz 2 tárolókészleten, 2 kötetet létrehozni (a két külön HDD -n).

(#58185) nor.bert


nor.bert
csendes tag

Sziasztok!
Két NAS közötti fájlszinkronizálás megoldásában szeretnék segítséget kérni, mert nem tudok elindulni vele.
A DS214+ már szinkronizál egy PC-vel, a Cloud Station Server-t telepítettem rá. A legfontosabb mappákat szeretném szinkronban tartani, vagy menteni egy DS109+ gépre is, lehetőleg fizikailag máshol elhelyezve. Erre az öreg gépre nem találok kompatibilis Cloud Station Server-t, ezért azt kellene megoldanom, hogy a DS214+ kezelje a fájlok változásait. Melyik csomag alkalmas erre? Olyan megoldást keresek, amivel a második NAS-on is elérem a fájlokat. Azzal esetleg kibékülnék, ha csak helyi hálózatban lehetne megoldani. A DSM verziókat (6.1.3 és 4.2) nem frissíteném, a régit már nem is lehet.
Előre is köszönöm az tanácsokat.

(#58186) dkess válasza nor.bert (#58185) üzenetére


dkess
őstag

Szia,

Hyper Backup (DS214+) alkalmazását javasolnám rsync -el. DS109+ -en csak az rsync -et kell beállítani. A következő link -en találhatóakból csak a DS109+ oldali beállítások az érdekesek a végéről (Seagate NAS -ról történik az archiválás): [link] . A block level és az inkrementális opciók jelölőnégyzeteit javaslom tanulmányozni.

A Hyper Backup -ról vannak jó és friss doksik net -en és alapvetően nem bonyolult a használata.

(#58187) fasyrt válasza Pubszon (#58180) üzenetére


fasyrt
őstag

En kerek elnezest, de ezt hol talalom? :B

Masik tema.
DS118 & OpenVPN
NAS net: 100/100
Kliens net: 100/40
AES-256-CBC
SHA512
Csatlakozik, megy, de lassu. A NAS-rol neznek filmet, de a VPN olyan 17-20 Mbps-t tol csak at. A proci csak par szazalekon van.

(#58188) Multibit válasza fasyrt (#58187) üzenetére


Multibit
veterán

Ennyit bír a szerény 1.4 GHz-es ARM proci.
Ha nagy sebességet akarsz OpenVPN-nel, ne egy olcsó NAS-on fusson a szerver! Pl. egy izmos DIY router jó megoldás lehet (persze nem olcsó). Fontos, hogy jelenleg az OpenVPN nem tudja kihasználni a sokmagos processzorokat, ezért inkább nagyobb órajelű, kevesebb magos CPU-t válassz!

[ Szerkesztve ]

(#58189) Valkűr válasza Multibit (#58188) üzenetére


Valkűr
őstag

Ha a procin múlna akkor nagy lenne rajta a terhelès! Nem jol gondolom?

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#58190) Multibit válasza Valkűr (#58189) üzenetére


Multibit
veterán

Elolvastad mit írtam az posztom offtopic részében? Gyanítom, maga a DSM jól skáláz több magra, meg tudja oldani, hogy míg egy mag izzad az OpenVPN alatt, addig a másik három teszi a dolgát. Kéne látni egy top kimenetet, akkor okosabbak lennénk.
Az OpenVPN az erős titkosítás miatt meglehetősen számításigényes alkalmazás.

[ Szerkesztve ]

(#58191) G-Bali válasza dkess (#58178) üzenetére


G-Bali
senior tag

Sajnos nem engedi [ezt] a funkciót

(#58192) Pubszon válasza fasyrt (#58187) üzenetére


Pubszon
veterán

Mappára jobb klikk, tulajdonságok, engedély és itt hozzáadni User2-t így.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#58193) llacee válasza gyugyo79 (#58139) üzenetére


llacee
őstag

Gyurgyo79,dkess köszi a sok infót.

Megkérdeztem a supportot, de a dx213-as nem támogatott csak minimum dx517.

Viszont, ha ugyan úgy viselkedik az esata mint az usb3 csak külső eszköz és nem bővítés, mint a gyári fióknál, akkor inkább az utóbbit fogom kipróbálni, mert az van a polcon.

Az mdadm-es mountolós megoldás tetszik, visszakeresem a leírást, hogy hogyan kell beállítani.Nekem alapból a külső eszközökre 20 perces inactive sleep van beállítva, gondolom akkor utána azt ki kell venni, vagy maradhat? A Backup HDD azért jó lenne, ha nem menne 7/24-ben, azt csak a hyperbackup szokta felkelteni.

(#58194) llacee válasza dkess (#58150) üzenetére


llacee
őstag

A sPAN.com szerint a QNAP usb-s 5gbps cucca működik a syno-val natívan.
Visont árba a Club 3D14eft-ért még azért barátibb, ha babrálni is kell vele.

(#58195) llacee válasza Multibit (#58188) üzenetére


llacee
őstag

vagy amiben van hw aes-ni támogatás

(#58196) Multibit válasza llacee (#58195) üzenetére


Multibit
veterán

A routerem Intel CPU-ja AES-NI támogatott, mégis csak 140 Mbps a sebesség plafon OVPN alatt. Ez egy szükséges, de nem elégséges ficsur. A nyers erőt nem pótolja.

(#58197) dkess válasza G-Bali (#58191) üzenetére


dkess
őstag

Kelleni fog egy külső USB -s HDD ház. Laptop -al formázd le a régebbi HDD -t (ha jól gondolom a képen a Synology -ban az új HDD van). Ezt követően az adatokat vagy így hálózaton vagy az USB meghajtót közvetlenül a NAS -ra kötve másolj át minden adatot.

Ezt követően a NAS -ban levő új HDD -t tartalmazó tárolókészletre mehet az 'Eltávolítás' majd ezt követően hozz létre egy újat (egy lemezes kötet lesz). Utána USB -ről (vagy hálózatról, ha laptopra dugva maradt) másold vissza az adatokat erre a kötetre.

Ezt követően mehet a második (a régi) HDD a NAS -ba. Itt ügyelj arra nehogy megint 'SHR adatvédelemmel' -t hozzál létre (ezt ajánlja fel alapból), hanem külön kötet legyen.

(#58198) dkess válasza llacee (#58193) üzenetére


dkess
őstag

Igen, korábbi hozzászólásomban írtam is:

"A Synology DX213 -at (ez a DX513 kortársa volt anno) már kb. 3 éve kapni sem lehet. Használtan sem lenne megoldás (nem nagyon szokott lenni), mert az érintett Synology 1618+ NAS -al nem kompatibilis ... (úgy egyébként meg baromi lassú, mert SATA1 -re korlátozott sebessége van - amin osztoznának a HDD -k)

A Synology 1618+ -al a Synology DX517 (ez 5 lemezes) kompatibilis csak - ebből akár kettő is egyszerre . Ennek (DX517) sajnos nincs 2 lemezes változata."

A hivatalos bővítőegység nem ugyanúgy viselkedik, mint egy egyéb eSATA vagy USB -s bővítőegység (nekem van DX517 - amennyiben kérdésed van, akkor jöhet). Sajnos nem véletlenül kérik el a kb. háromszoros árat pl. a korábban emlegetett Sharkoon 5 HDD -s raidbox -hoz képest (ezt csak az 5 lemezes mivolta miatt írtam példaként a közvetlen összehasonlítás miatt).

A QNAP cucca (AQC111U) nem megy a Synology NAS -okban natívan. Nem véletlenül van mind a Realtek -es cuccokra meg erre is ez a "mókolás" amiről szó volt korábban. Egyébként AQC111U -ból is van olcsóbban is a QNAP sajátmárkás cuccnál, de írtam korábban, hogy így is kb. kétszer annyiba kerül a Realtek -es Club3D -nél. Másik oldalról nézve pl. egy Celeron -os cucchoz, mint amilyen nekem is vagy gyugyo79 -nek is van (csak példaként DS218+, DS718+, DS918+ stb.) főleg mondjuk csak 5400 RPM -es HDD -kkel nincs értelme ennek a felárnak az 5 Gbps -ért - a 2.5 Gbps viszont fele árban jó választás lehet.

A sPAN.com érdekes, mert pont az Ő YouTube videójuk (a QNAP cuccról: [link] ) miatt indított el még régebben az olvasgatásban ebben a témakörben. Ugyanakkor abban a videóban többször is explicit kimondta, hogy NEM működik QNAP cucca (AQC111U) a Synology NAS -okban.

Egyetlen dolgon örömködött, hogy az egyik LED kigyulladt az USB -s stick -en (de ezen felül semmi). Visszautalt egy korábbi videójára - ahol az egy gigabit -es USB stick esetén még a LED sem gyulladt ki ... Meg persze elmélkedett azon is, mint mi itt, hogy a Synology miért nem vezet be a piacra egy ilyen terméket (vagy miért nem támogatja magát a chip -eket rendszer szinten) - holott pl. a WiFi stick -ek meg mennek ...

Ugyanakkor a LED kigyulladást jelnek vette. Konkrétan annak, hogy majd valamikor nagyon sokára egy messzi-messzi galaxisban - ha nem is ezeket a konkrét Realtek/Aquantia cuccokat, de - a Synology majd natívan támogatni fogja ezeket esetleg talán.

Amennyiben van újabb YT videójuk vagy irományuk új fejleményekkel, akkor kérlek linkeld - engem is érdekelne.

[ Szerkesztve ]

(#58199) G-Bali válasza dkess (#58197) üzenetére


G-Bali
senior tag

(ha jól gondolom a képen a Synology -ban az új HDD van)
-mindketto benne van jelenleg [Igy]
Na most benne van a Új HDD a (meghajtó 1-be)másba
Most fogom formázni a rég HDD-t....

Hopp kis segítség,nem látom a HDD-t(régit) gondolom a nas máshogy formázta,és nem látja Windows

[ Szerkesztve ]

(#58200) dkess válasza G-Bali (#58199) üzenetére


dkess
őstag

Simán particionáld és úgy formázd le.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.