Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58601) Boss81 válasza blakey (#58600) üzenetére


Boss81
senior tag

Ez mind megvolt de semmi. 4.4.0.40-1 verzióra frissített.

[ Szerkesztve ]

(#58602) blakey válasza Boss81 (#58601) üzenetére


blakey
titán

Hm, én is frissítettem és hiba nélkül fut. Más ötletem nincs, egyébként már van újabb csak Synora még nem publikálták.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#58603) Boss81 válasza blakey (#58602) üzenetére


Boss81
senior tag

Nem tudom mi lehet a gond. Csak ez az egy csomag frissült. Viszont nem indult el automatikusan, manuálisan pedig ugye nem engedi. Közben olvastam, hogy valami a HTTP, és a HTTPS részen van gond központilag, és elvileg dolgoznak már rajta. :W

(#58604) nyiriisi válasza arkone (#58574) üzenetére


nyiriisi
csendes tag

Nekem LG tv van. Mindent lejátszik a ds218+-ról hálózatban.
Eddig nem akadt fent semmin. Csak letöltöm a torrentet és már megy is a tévén.

(#58605) oroszlan12


oroszlan12
tag

Tudna vki segíteni?!Próbáltam leállítani a NAS-t (218+) de állandóan újraindul.Ez vmi bug lehet?

(#58606) dkess válasza oroszlan12 (#58605) üzenetére


dkess
őstag

Amennyiben pl. kihúzod a LAN kábelt és minden USB -t, akkor is csinálja?

WOL illetve az 'Automatikus újraindítás tápfeszültség hiba miatt' be van kapcsolva? Időzített be/kikapcsolás van állítva? Van szünetmentes (amennyiben van, akkor egy gyors próba mehetne direkt hálózatról is)? Bármi változtatás beállításokban mostanában - elsősorban az előbbieket értve ez alatt?

(#58607) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

Ha plex-szel nem vagyok megelégedve (hibát dob 720p-s filmnél, sorozatnál, android kliensre tippelek), akkor milyen hasonló app-ot érdemes még kipróbálni ds218+-on? Vagy plex szerverről le tudok filmet játszani nem plex alkalmazással?

[ Szerkesztve ]

(#58608) blakey válasza Sanyi.mTs (#58607) üzenetére


blakey
titán

Ha plex-szel nem vagyok megelégedve (hibát dob 720p-s filmnél, sorozatnál, android kliensre tippelek), akkor milyen hasonló app-ot érdemes még kipróbálni ds218+-on? - Emby, bár ez a hiba dobás nem szerver hiba.
Vagy plex szerverről le tudok filmet játszani nem plex alkalmazással? - igen és érdemes is inkább mást használni, pl. Kodi és forkjai PlexKodiConnect vagy Plex kiegészítővel, MrMC, Infuse, ezeket pl. használom és hibátlanok de iOS és tvOS alatt a Plex app-al sem volt gondom. Emby gyakorlatilag ugyanez.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#58609) oroszlan12 válasza dkess (#58606) üzenetére


oroszlan12
tag

Köszi a sok infót.A wakeon lan volt a ludas csak így távolról nehéz lesz felébreszteni a NAS-t.

(#58610) Dolphin válasza dkess (#58566) üzenetére


Dolphin
tag

Nincs szo semmilyen "leharcolasrol", a 2*3TB HDD rettentoen keveset mentek, szerintem boven 500 ora alattiak (felporgetes szama is alacsony), foleg a cserelt darab. A Purple valoban nem idevalo, igy utolag mar en is utana jartam, anno meg nem volt errol teszt/velemeny.
A nas is hajszalkarcmentes, annyi, hogy nem mai. A sorsuk meg eldol :) :R

(#58611) arkone válasza nyiriisi (#58604) üzenetére


arkone
aktív tag

TV-n a file kezelőn keresed ki a NAS-on lévő megosztott mappában lévő letöltött filmet és indítod?

(#58612) azka79 válasza Mezga Aladár (#58598) üzenetére


azka79
aktív tag

Köszi!

A 2db WD-ből az egyik támogatta az NFS-t most úgy használom a másik WD le lesz cserélve. :R

(#58613) B.C.


B.C.
újonc

Sziasztok, van egy elég régi 110j-m, rendben működött, de ma amikor hazajöttünk, láttam, hogy a felső sárga status LED villog*. Nem érem el a NAS-t, a Finder sem tud kapcsolódni a szerverre. Megpróbáltam, hogy kiveszem a vinyót (WD Green) és külső meghajtóként csatlakoztatom, de nem ismerte fel a gép (gondolom más a fájlkezelése).
Van valami tippetek, hogy tudnék utánajárni, mi történhetett vele?

Köszi

(#58614) B.C.


B.C.
újonc

Közben kitúrtam, összeomlott a kötet. Szuper, tapsolok, különösen jól jött most :(. Hogyan lehet helyre rántani, van valami tipp amit közepes IT tudással meg tudok tenni?

(#58615) dkess válasza Dolphin (#58610) üzenetére


dkess
őstag

No offense - a "leharcolós" dolgot arra írtam, hogy a DS216J -ben (ami nem mai gyerek már) lehalt az egyik HDD -t, majd ennek lecserélését követően újra jönnek a hibák az egyik HDD -re ... Ebből gondoltam, hogy a HDD -k sem mai gyerekek már, de minimum annyit, hogy "használtak".

Azonban általánosságban is tartom a véleményem - új NAS -ba érdemes új HDD -kkel tervezni. Egyfelől NAS -t sem cserélünk gyakran - így az abban levő akár több, mint 5 éves HDD -k esetében enyhe barokkos túlzással "minden nap ajándék" (+ az új NAS -ba kerülő új HDD -k lehetnek nagyobbak/gyorsabbak). Valamint, igen - a jelenlegi HDD -k "Purple" -sége miatt is javasoltam, hogy más HDD -ben gondolkozzunk ...

Persze, ahogy gondolod. Amennyiben érdeklődtél vélemény után, akkor írtam egyet ...

@B.C.

Amennyiben jól feltételezem, akkor áramtalanítás és újraindítás kombinációval próbálkoztál már. Egyébként nem kaptál értesítő leveleket (vagy akár a DSM -ben nem lettél-e figyelmes) korábban, hogy a NAS -ban levő HDD állapota a SMART ellenőrzések alapján romlik (pl. növekvő bad sector -ok száma)?

Az a HDD nem 10 év körüli véletlenül? Sajnos ilyen életkorban már nagyobb az esélye, hogy tönkremegy. Valószínűleg most is erről van szó. Amennyiben van kéznél egy HDD melyen nincsenek fontos adatok (pl. lemented róla, ha van), akkor egy próbát lehetne tenni vele. Amennyiben azzal indul a NAS, akkor a jelenlegi HDD -vel lesz a nyűg. Ezt a régi HDD -vel persze lehet tenni egy próbát, hogy PC -ben vagy külső mobilrack -ben életre lehet-e lehelni - különösen, ha fontos adatok is voltak rajta.

[ Szerkesztve ]

(#58616) B.C. válasza dkess (#58615) üzenetére


B.C.
újonc

Köszi!
nem, nem kaptam értesítéseket, és pont minap néztem meg a DSM-ben a kötet statot, minden rendben volt. És igen, persze próbáltam újraindítani legalább 2-3 alkalommal, mindig ugyanaz volt.
De, 10 év körüli (7), bene volt a pakliban, tudom. A NAS működik magában, megy egy üres HDD-vel is. Szóvla biztosan a HDD a problémás. Betettem külső meghajtóként, de a Mac nem látja, lehet PC-vel kéne próbálkozni?

(#58617) dkess válasza B.C. (#58616) üzenetére


dkess
őstag

Milyen file rendszer volt a HDD -n? Amennyiben pl. ext4 vagy ilyesmi, akkor PC -n pl. TC pluginnel lehet nézegetni. Avagy valami bootolható Linux disztrót kiírsz CD -re, memóriakárgyára, külső HDD -re stb. és ezt bootolod be.

Amikor próbálod a rack -ben, akkor hallgatózzál. Kezdetben erősödő majd egyenletes (halkan) búgó hang majd némi szórványos seek zaj adhat okot bizakodásra. Amennyiben rendellenes/hangos zajokat hallasz, akkor lesz valami a HDD -vel.

Amennyiben pl. az erősödő halk búgást elhaló követi, akkor az lehet motor probléma - ha abszolút nincs seek zaj, akkor letapadt fej a nyűg tárgya. Amennyiben nagyon csapkodja a fejet, akkor az se jó - még az is lehet, hogy akkor karcol éppen mintákat a tányérba. Amennyiben egyáltalán nincs búgó hang, annak lehet az is az oka, hogy vagy a csatlakozó kontaktos vagy elfőzte az elektronikát. Ezredforduló körnékén a Maxtor Fireball (nomen est omen :) ) HDD -k voltak erre hajlamosak - nekem is volt ilyen ...

Volt rajta fontos adat, ami nincs meg lementve máshol?

(#58618) B.C. válasza dkess (#58617) üzenetére


B.C.
újonc

Hát, olyan normál "seek" hangot ad. Linux tudásom nulla, PC-t tudok szerezni (minden mac itthon). A fájlrendszerre már nem emlékszem, hogy NTFS vagy FAT32, passz. Bocs :) Esetleg valami tipp, ahova el lehet vinni ha megáll az itthoni tudomány?

(#58619) Morphin8612


Morphin8612
csendes tag

Sziasztok!

A Synology NAS-omon a látott mappákban kb 500Giga adat van egy 2 terás vinyón (1,8-nak veszi). De ő úgy látja hogy 92%-ban tele van. A tárolóelemző se segít, ha összeadom a kimutatását úgy is az 500 jön ki. MIndent végigkutattam, a seed-eket töröltem, semmi és senki nem használja épp a gépet.

Köszi ha van ötletetek!

(#58620) Marci112233 válasza Morphin8612 (#58619) üzenetére


Marci112233
őstag

Lomtárakat átnézted nincs-e benne valami?

Bár lehet nálad is az a bibi mint nálam volt korábban. Nekem a Synology Drive-ban volt beragadva lomtárba egy rakat adat. Ott töröltem és felszabadult a hely, de hosszú folyamat volt a törlés.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#58621) Morphin8612 válasza Marci112233 (#58620) üzenetére


Morphin8612
csendes tag

Tudtam hogy van itt egy emberem! A megosztott mappáknál nincs engedélyezve a lomtár, de a drive csinálta magának szépen. Már pörög is a kukaürítés!

Köszi!

(#58622) Marci112233 válasza Morphin8612 (#58621) üzenetére


Marci112233
őstag

Nincs mit! Ott segítek ahol tudok, főleg hogy ez engem is szívatott korábban.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#58623) sellerbuyer


sellerbuyer
őstag

Srácok, azért ne vicceljünk már! Többször "elhangzott" itt, hogy a purple WD-k nem túl jók a NAS-hoz. Már mitől ne lennének jók? Utánanéztetek már milyen igénybevételt kell azoknak a vinyóknak elviselniük, utánanéztetek már milyen használatra tervezték őket? 24/7-ben tudnak akár 32db HD kameráról képet írni egyidejűleg! Az írási sebességük brutálisan meg van növelve akár egyidejű forrásokból is. De majd biztosan nem lesznek jók NAS-os felhasználásra! :DD Csak attól, mert van piros is, meg attól, hogy a gyártó ezt mondja? Ne már! Használjuk már a kis buksinkat ha kérhetem! :W

Azt tudtátok például, hogy a Kingston RAM-ok (hűtőinek) színe a világon semmit nem jelent? Mindössze design-beli különbség, kinek-kinek hogyan passzol az alaplapjához. Ehhez képest az emberek meg vannak veszve egy-egy adott színért, mert a fejükbe vették, hogy az a tuti, az a legjobb, mert az a RAM gyorsabb! El sem olvassák a specifikációkat, ahol láthatnák, hogy totálisan megegyeznek. Ennek megfelelően az üzletek is úgy árazzák ezeket a RAM-okat, hogy a legkeresettebb színek a legdrágábbak. Kiváló üzletpolitika, az emberek totális megtévesztése. Király! Gratula a gyártóknak és a kereskedőknek is! :C Megáll az eszem! :W

A purple vinyók is tökéletesen használhatóak a NAS-okba, semmi bajuk nem lesz csupán csak attól, hogy ők purple-ök! :D

Egy kis kiegészítés: mi vettünk munkahelyen 8db 8 terrás pirosat, boltból, bontatlant! Ebből kettő azonnal mehetett vissza, mert a Synology NAS-ban nem mentek! :U Na most akkor jó gondolkodást!

[ Szerkesztve ]

(#58624) B.C.


B.C.
újonc

Sziasztok, fentebb írtam, hogy ma megadta magát a NAS-ban a vinyó. Tudtok olyan helyet, ahova be tudom vinni a (NAS LED szerint) összeomlott kötetes vinyót rendbe tenni? Itthon mindent próbáltam, nem megy. Nem amatőrködnék vele tovább...

(#58625) dkess válasza sellerbuyer (#58623) üzenetére


dkess
őstag

Érdekes ajánlás a Purple NAS -ba - amikor pl. pont ezen a lapon is emlegette a tulaj, hogy alig egy-két év alatt kettőből-kettő Purple HDD -je halt le ...

Pont írod is, hogy teljesen más terhelésre találta ki a WD a Purple szériát. Itt nem a színért fizetsz, hanem ez sajnos tényleg alacsonyabb minőségi széria. Namost az emlegetett 3 TB -os méretben mennyi is a különbség? 2-3 ezer Ft (durván a HDD árának 10% -a). Namost persze van akinek ennyit megér és/vagy szeret veszélyesen élni. Persze, ha a Synology NAS hamarabb (+ váratlanabbul) kidobja a kötetből, akkor ne legyen sírás (pláne, ha nem volt biztonsági mentés).

Kingston RAM színek. Ugyanazon technikai spec mellett a szín különbözik? És ez a vevőknek is tetszik? Igen, megfizetik magának a többféle színnek a felárát illetve azt, hogy pont olyan színben is van, ami Neki tetszik. Akinek ez számít (pl. üveglapos háza van és ad erre) az széles vigyorral csenget. Akinek nem számít veszi a legolcsóbb színűt (vagy akár más RAM márkát) ...

Az élet számos területéről hozhatunk példát hasonlóra. Nézzük csak a végeredményt: eladó boldog - vevő boldog. Kell ennél több?

Visszatérve a "kiesik a HDD a kötetből" témakörhöz még egy gondolat erejéig - gyanítom a felhasználó oldalán olyankor nem olyan széles az a mosoly ...

@B.C.

NTFS vagy FAT32 -öt nem hiszem, hogy az lett volna. Inkább ext3/ext4. Elsőkörben akkor egy PC -vel (nem Mac) rendelkező kollégához vidd el. Aztán vagy TC Plugin -el próbáljon rá mindjárt vagy egy Linux -os pendrive gyártását követően azzal megnézni.

(#58626) B.C. válasza dkess (#58625) üzenetére


B.C.
újonc

Huhh, okés, köszi. Beírom majd a Google-ba, hátha dob valamit. Valakit. Köszi!

(#58627) Czimby


Czimby
addikt

Video Station, Plex, Kodi ezeken kívül van még említésre méltó alternatíva Pc-s filmezéshez?

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#58628) dkess válasza Czimby (#58627) üzenetére


dkess
őstag

PC -n? MPC-HC, VLC stb. stb. - rengeteg médialejátszó van PC -re ...

A felsorolásodba illene még az Emby is, mint Plex alternatíva ...

(#58629) Magnat válasza dkess (#58625) üzenetére


Magnat
veterán

És ha a egy nas kamera szerverként és fileszerverként is üzemel, akkor melyik diszk lesz a jó? Túl van ez a téma lihegve ... Btw, a saját nasomban egy 3 terás Green (te jó ééég!) működik 58145 óra uptime-mal (több mint 6 és fél év folyamatos üzem, ráadásul a seed miatt sosem pihen) és tökéletesen működik.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#58630) Isendel


Isendel
csendes tag

Na végül berendeltem egy DS918+ nast és hozzá egy 12TB WD Ultrastar vinyót. 2-3 napon belül meg lesz mind2. Remélem elégedett leszek velük.
Ha bárkinek van javaslata, mik a fontos kezdő lépések, vagy miket érdemes beállítani rajta, ossza meg velem bátran, mert nem igazán vagyok otthon a témában.

[ Szerkesztve ]

(#58631) tibi3650 válasza Isendel (#58630) üzenetére


tibi3650
tag

A HDD csatlakozójára figyeltél? Nekem úgy rémlik hogy Ultrastar csak SAS csatival van, ami a 918+-ba nem jó! :N

(#58632) gyugyo79 válasza tibi3650 (#58631) üzenetére


gyugyo79
addikt

(#58633) tibi3650 válasza gyugyo79 (#58632) üzenetére


tibi3650
tag

:R

(#58634) sellerbuyer válasza dkess (#58625) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Alacsonyabb terhelés? :DD :)) :DD Te miről "beszélsz"? :D
32db HD kamera képe rögzítése és egyidejű lejátszása (tehát írás olvasás egyszerre) 24/7-ben szerinted alacsonyabb terhelés mint a NAS-ra olykor-olykor néhány nagy méretű file-t felmásolni meg onnan lemásolni/lejátszani? Ezt komolyan ki tudtad jelenteni? :D
Hát barátom, akkor veled erről a témáról nem nagyon vitatkozom, mert felesleges, ugyanis nem nagyon értesz hozzá. :U

Én nem otthoni méretekben gondolkodom, így a 3TB-os feltételezésed enyhén szólva vicces. Ez még otthonra is kevés, tekintve, hogy min. raid1-ben kell használni ugye, mert úgy volna értelme... így marad a 3TB két vinyó esetén is. Az otthoni "néha lejátszok egy filmet" c. felhasználási mód esetén én nem is értem a NAS létjogosultságát, annyira pitiáner feladat. Az ilyen feladatokra miért nem jó simán a PC? Akkor inkább egy médialejátszó, ha ilyesmire célhardvert akar valaki, mert nem akarja bekapcsolni a "nagy fogyasztású" PC-t. NAS... network attached storage... nem médialejátszó könyörgöm.

(#58635) blakey válasza sellerbuyer (#58623) üzenetére


blakey
titán

WD Purple-k, sokkal jobbak, mint a RED-ek voltak, nalam a RED-ek hangosabbak voltak és 1000x több fejparkolást végeztek, amint az egyik RED 1,5 év után csak úgy elkezdett hibás szektorokat produkálni lecseréltem őket Purple-re, sokkal csendesebbek és nincs felesleges fejparkolás. Én csak ajánlani tudom NAS-hoz.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#58636) gbors válasza Magnat (#58629) üzenetére


gbors
nagyúr

Azért nehéz ez a kérdés, mert nagyobb mennyiségű (ie. reprezentatív) objektív bizonyítékot felhasználói oldalról szinte lehetetlen gyűjteni. Nekem pl. egy WD Green megmakkant a NAS-ban <1 év használat után, és olyan tüneteket produkált, hogy itt a topikban (vagy vmelyik másik NAS topikban) is csodálkozott mindenki. Később kiderült, hogy a NAS saját hatáskörben kikapcsolta a head parkingot (ami ugye erősen nem ajánlott). Van a kettő között összefüggés? Nem tudni, de legalábbis gyanús.

A Purple-nek elvileg van olyan üzemmódja, hogy nem izgatja magát túlzottan, ha (kis számú) bad sectorra akad. Hogy ez hogyan kerül bekapcsolásra (vagy kikapcsolásra), azt nem tudom, de nyilván ezzel a felálással általános célú NAS-ként nem praktikus.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#58637) sellerbuyer válasza gbors (#58636) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Green vinyót elvből nem használunk sehol, semmilyen felhasználásra.

A bad sector felismerés-kezelés alapvetően SMART tulajdonság, ill. egyéb szoftveres megoldás, nem függ a vinyó típusától.

(#58638) WaterWave válasza sellerbuyer (#58634) üzenetére


WaterWave
veterán

Nos, erre csak annyi, hogy nem véletlen vannak a színkódok...
Amiről te beszélsz teljesen rendben van, de teljesen értelmetlen vitába torkollna.
WD-nél a pirosat ajánlják NAS-ba, nem azért mert csak az való bele, hanem azért mert arra fejlesztették ki, erre teszteltek sokat, és nem utolsósorban az olvasási sebessége ennek a legnagyobb. Erre éleződik ki, és nem az adatírásra. Lényege pont az, hogy számos felhasználó tudjon EGYIDEJŰLEG hozzá csatlakozni, így hozzáférve a tárolt adatokhoz. Erőssége: gyors egyidejű adatelérés... Nem véletlen raktam nagybetűre mert nem értenéd.
Amiről te beszélsz a lila, az hozzá se szagol ehhez, mivel ennél az írási sebességre fókuszál a gyártó.
Lényege, hogy 24/7-ben a térfigyelő kamerák rögzítését maximálisan kiszolgálja, de mondhatnám a biztonsági állomásokat is. Videorögzítés, és videofelvételek tárolására ajánlott.

A te vitád vagy felháborodásod arra fókuszál, hogyha az ember használ egy olyan nas-t amin kamerák működnek (több mint egy) valamint adatot is tárol amit felhasználóknak egyidejűleg akar megosztani, akkor tök mindegy-E hogy most melyiket válassza.
Részben mindegy mert a fapados kékkel is el fog menni, vagy a feketével amit gamereknek fejlesztettek ki, de nem véletlenek a színkódok. Kár ezen vitázni.

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#58639) azka79


azka79
aktív tag

Most hogy nem engedélyezem az SMB1-et csak az SMB2, SMB3 valahogy tisztább szárazabb érzés, Windows alól stabilabb a másolás sebessége, az USB3-ba dugott külső HDD is sokszor másolás közben kidobta, most az is elmúlt...

(#58640) blakey válasza WaterWave (#58638) üzenetére


blakey
titán

Másképp fogalmaznék, nem azt írnám, hogy a WD a RED-et NAS-ba ajánlják, inkább azt, hogy az a címkét kapta. Ha NAS-ba ajánlják akkor az a HDD ne parkoltassa a fejet feleslegesen, 6858 óra alatt 5353 fejparkolásom volt, ez kb. 100x-sa egy hasonló korú Purple-hoz képest. Ha valóban NAS-ba gondolja a RED-et akkor ne legyen hangosabb egy Purple-hoz képest, a gyártó ne várja el tőlem, hogy firmware-t frissítsek vagy állítsak a fejparkoláson, stb. Saját bőrömön tapasztaltam, hogy a Purple jobb és még olcsóbb is volt. Ugyanabban a NAS-ban, ugyanolyan felhasználási körülmények között sokkal jobban teljesít a Purple.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#58641) sellerbuyer válasza WaterWave (#58638) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Na te is miről "beszélsz"? Mennyi hozzáértő. :D

Milyen "több felhasználó egyidejű hozzáférése"?
1. Még az én 918+-om is kifekszik ha akár csak két-három user kezd egyszerre letölteni mondjuk egy-egy 10-20GB-os fájlt! :D
2. Láthatóan te sem értesz a biztonságtechnikához, úgyhogy fogalmad nincs, miről "beszélsz". A biztonságtechnikában vannak a HDD-k a leginkább igénybevéve, mégpedig 24/7-ben állandó terheléssel, ami egyetlen más szerverről sem mondható el. A HDD-t piszkosul nem érdekli, hány user tölt le róla, vagy hány user írja, neki édesmindegy, ez csak szoftveres kérdés. Neki az egyszerre, egyidőben olvasott/írt összes adatmennyiség számít. E tekintetben pedig nincsenek jobbak a biztonságtechnikában használatos HDD-knél, mert ezeknek kell a legdurvább adatmennyiséget kezelniük egy időben. A többi rizsa, meg üzletpolitika.

Nem volt célom vitát generálni, itt nem a vita a lényeg, hanem az h ne írjunk már hüpeséget le. Láthatóan veletek nem is érdemes vitatkozni egy-két embert kivéve, mert nem értetek ahhoz, amiben okoskodtok. A személyeskedés láthatóan jobban megy, mint a szakmázás, olvasnál egy kicsit te is inkább, meg tanulnál, ahhelyett, hogy másokat sértegetsz, igaz ez utóbbi sokkal könnyebb, mint egy-két szakmát elsajátítani. :U Egyébként, hogy tanulj ma is valamit: van ám vastagítás, nem kell nagybetűkkel írni!... Szívesen! :D

(#58642) gbors válasza sellerbuyer (#58637) üzenetére


gbors
nagyúr

Gondolom, ezt úgy akartad írni, hogy Green HDD-t te nem használsz elvből sehol. Mindenki más majd eldönti magának.

Nem vagyok egy nagy HDD szakértő, de józan paraszti ésszel, ha a bad sectorra fut az írás / olvasás, akkor az eszköz firmware-e értesül erről, és eldönti, mit reagáljon. Miután a firmware tartalma függ a HDD típusától, értelemszerűen a hiba lekezelésének módja is függ tőle.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#58643) dkess válasza sellerbuyer (#58634) üzenetére


dkess
őstag

Barátod a patásördög ... Szerintem itt fejezzük is be a személyeskedést.

Az a "3TB-os feltételezésed" nem feltételezés a részemről. Ahogy arra utaltam is előző hozzászólásomban pont előtted írták néhány hozzászólással, hogy a kétfiókos NAS -ban 1-2 év alatt két 3 TB -os Purple -ből kettő döglött meg (illetve a második "csak" dobálja még a hibákat). Igen, sokan vesznek/raknak még manapság is NAS -ba 2-4 TB körüli HDD -ket, de hogy ne bökje annyira a szemed a "kis méret" - nálam NAS -ban 2*8 TB és 3*10 TB (Red) HDD -k vannak ... Igen, a méret a lényeg ... :)

Na most aki nem érti, hogy a csak surveillance miben más, mint egy NAS(/datacenter) felhasználás az első körben ne ajánlgasson Purple/Green -t NAS -ba. Van neten dokumentáció (nemcsak WD -s) dögivel - lehet olvasgatni. Feltételezem, mint "adatmentési szakember" ez nem fog problémát okozni. Általában az ilyen szakemberek után lehet lapátolni a szoárét, amikor már megtörtént a baj és a kolléga szimplán hetedhét határon túl van már. Ugyanígy amikor fórumokon írják, hogy megtörtént a baj - általában nem Nekik "emberkednek" a Purple/Green -s fanok, hanem valamiért engem találnak be. GG ... :D

Egyébként WD vonalon maradva miért pont csak Purple/Green -t ajánlotok? Miért nem például Black/Blue -t? Esetleg azért, mert nem arra való? Sakk-matt ...

Vagy esetleg ár miatt? Vegyünk egy átlagfelhasználót mondjuk 2 fiókos NAS meg 2 db 3-4 TB -os HDD. Legyen mondjuk 160K HUF (finoman fogalmazva nem lőttem fölé). Mennyi is a spórolás ekkora befektetésnél? Mondjuk 5K HUF? És ezt nyugodt szívvel ajánlanád is? Avagy így utólag megmagyaráznád annak a kollégának is akinek 2 -ből kettő letérdelt most?

Feltételezem Magnat -al együtt olyasmi emberek lehettek, akik már annak idején nyugodt szívvel ajánlgatták mondjuk Raid -be a WD Re2 helyett a Green -t (akkor lila még nem volt). Ugye az előbbi vonalat vitte tovább műszaki megoldások/firmware stb. tekintetében a Red ... Avagy éppen annak a rendszergazdának is, aki nagyvállalati környezetben adott célra 15K Enterprise SAS HDD -k katalógusát nézi? Annak is Green, mert minden ami ez felett van az átverés meg a gyártó (nemcsak WD - az összes többié is) manipulációja?

Valamint előkerült a Green téma is (nem Nálad) - könyörgöm pont ez? A kb. majd két évtizedes pályafutása alatt botrányok a HW meg a firmware -ek terén egymás hegyén-hátán? Ezt is ajánlgatják bőszen. Marketing- és üzletpolitikai szempontból a WD jobban tenné, ha az egész szériát beszántaná már - jobban járna. Akár a Purple -nél a surveillance spec funkciókat is talán megoldhatnák akár csak SW -ből - de ez már messzire vezetne.

Tudod én olyan ember vagyok, hogy amennyiben oltári nagy Purple/Green fan lennék és azt raknék itthon mindenbe, sőt akár a falat is azzal tapétáznám - attól még másnak nem ajánlanám egyiket sem NAS -ba. Persze nem vagyunk egyformák ...

Egy gyors gondolot Magnat kollégához: "És ha a egy nas kamera szerverként és fileszerverként is üzemel, akkor melyik diszk lesz a jó?" - A gyári ajánlás szerint is természetesen csak a Red ... :)

(#58644) Magnat válasza dkess (#58643) üzenetére


Magnat
veterán

"Feltételezem Magnat -al együtt olyasmi emberek lehettek" - akkor most ki személyeskedik?

Egyébként meg félreérted az egészet, én pont nem ajánlottam a Greent meg semmi mást, hanem azt mondtam, h túl van lihegve a téma és hoztam egy ellenpéldát, h a fujjdeszar Green sem döglik meg 3 nap alatt, bármennyire is sugallják ezt sokan. Valszeg az egyszeri user soha nem fogja megmondani vakon, h Red vagy Purple van a nasban és mi sem tudjuk, hogy a kettő között van-e tartósságbeli különbség vagy sem.

"Na most aki nem érti, hogy a csak surveillance miben más, mint egy NAS(/datacenter) felhasználás az első körben ne ajánlgasson Purple/Green -t NAS -ba. " - szerintem te sem érted, datacenterbe ugyanis a Goldot ajánlja a WD, ha már ennyire precíz akarsz lenni :)

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#58645) WaterWave válasza sellerbuyer (#58641) üzenetére


WaterWave
veterán

Gondoltam nem fogod fel miről írok:D sebaj
Vannak nagyobb gondok is most a világban, mint a hülyéknek elmagyarázni miben más a lila és a piros.

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#58646) dkess válasza Magnat (#58644) üzenetére


dkess
őstag

Nem személyeskedésnek szántam - amennyiben úgy értetted, akkor szeretném a szíves elnézésedet kérni.

Az én szemszögemből ami a kiindulópont volt, hogy Red -et ajánlottam egyfelől saját tapasztalat alapján (ez a lényegtelenebb, mert nem reprezentatív) és a gyártói ajánlás alapján akkor jöttek halomba a "hát barátom így-meg úgy" jellegű Purple/Green rajongói hozzászólások ...

Remélem a mondanivalóm lényege akár Neked - akár általánosságban átment. Úgy látom a datacenter -es utalásom betalált azért. Pont ezt a témakör is volt pedzegetve WD Gold -ostól és amikor a "gyártói ajánlást" is említed a hozzászólásodban, akkor pedig azért enyhe melegség öntötte el a szívemet.

Igen, lehet ezt így is - személyeskedés nélkül is ...

(#58647) exlepra


exlepra
tag

Sziasztok, nincs valakinek egy felesleges DS1010+ tápja? Az enyém bedöglött (kb 12 év szolgálat után elnézem neki). ATX tápteszter nem mutat semmit, venti sem indul el még egy pillanatra sem.
A táp nyákon van egy beültetett 5A biztosíték, de nem az ment ki.

(#58648) blakey válasza exlepra (#58647) üzenetére


blakey
titán

Paraméter szerint lehet, hogy találsz itt is.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#58649) dkess válasza blakey (#58648) üzenetére


dkess
őstag

Sajnos már EOL (azaz nem lehet kapni): [link]

Mielőtt szaladnánk venni egy hasonló paraméterekkel rendelkezőt először érdemes lenne meggyőződni, hogy nem-e az alaplap makkant meg véletlenül?

Egyébként az ATX tápteszter nem mutat semmit - avagy esetleg nem mutat semmi hibát? Ez utóbbi esetén lehet még esély. ATX táppal való tesztet nehezíti, hogy a Synology a kiegészítő csatlakozók terén nem szabványos bekötést használ. "Fél" tesztet így is lehet csinálni. ATX táp hosszú ATX csatlakozója mehet a Syno táp csatlakozója helyére. A Syno tápon a zöld vezetéket (4. pin) rövidre zárni a mellette levő (5. pin) feketével. Táp bekapcsol - NAS bekapcsol. Ekkor pl. a HDD -k a régi Syno tápról kapnák a delejt - az alaplap az ATX tápunkról. Ez természetesen nem tartós üzemre - maximum adatmentésre illetve a tesztre magára.

Alábbi YouTube videón láthatunk is egy ilyet: [link]

Amennyiben a 1010+ -al már semmit nem szeretnénk kezdeni, akkor természetesen ezt sem kell. HDD -k mehetnek az új NAS -ba és ennyi ...

(#58650) exlepra válasza blakey (#58648) üzenetére


exlepra
tag

Néztem, de a 1010+ hoz való (250W_1) EOL, a 250W_3 talán jó lehet. A régi Seasonic volt az újak állítólag Delta.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.