Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58301) yntruder válasza jozsi252 (#58299) üzenetére


yntruder
csendes tag

Köszi, megpróbálom.

(#58302) Melorin


Melorin
addikt

DSM tűzfalban hogy tudok 2 IP címet beírni egy alkalmazás kiengedéséhez? Vagy tól-ig van vagy fixen egy IP.

(#58303) jozsi252 válasza yntruder (#58301) üzenetére


jozsi252
veterán

Ettől függetlenül backupot mindenképp érdemes a fontos adatokról csinálni. Ilyenkor azért érdemes legalább a DSM-et újrarakni, mert ki tudja hogy a behatoló milyen beállításokat hajtott végre, milyen dolgokat engedélyezett, stb.. Jobb tiszta lappal kezdeni, és mindenképp bekapcsolni a 2 lépcsős azonosítást.

iPhone 13 Pro Max

(#58304) dkess válasza gyugyo79 (#58300) üzenetére


dkess
őstag

Nagyon szívesen.

Tulajdonképpen nálam is a NAS -ra kötött DX517 -re ment az írás-olvasás próba (a kétfiókos DS218+ -ba nem tudtam volna 3 lemezes "Raid5" tömböt rakni). A NAS -ban meg 2 lemezes (2*8 TB WD Red) SHR adatvédelemmel (Raid1 -nek megfeleltethető) van - így annak sebessége kb. ugyanekkora ...

Ráadásul mivel amennyiben jól emlékszem Neked is Apollolake -es Intel Celeron -os NAS -od van (csak nem a J3355, mint nekem, hanem a négymagos J3455) - így hasonló tapasztalatokra számíthatsz. A CPU nem volt korlátozó tényező ...

Nézelődtem kicsit net -en és pl. 7200 RPM -es 10 TB -os IW Pro HDD-ket alapul véve 3 lemezes Raid5 tömbben a tömb maximális (szekvenciális egy szálon) írási sebessége kb. 230 MB/s körül alakul (SSD cache nélkül). Az olvasási sebesség kb. majdnem mindegy, mert már 5400 RPM -es HDD -kkel kimaxoljuk a 2.5 Gbit/s -es hálózatban rejlő maximális lehetőségeket ...

(#58305) Formaster


Formaster
addikt

Egyik pillanatról a másikra filmnézés közben leállt a Plex. Azóta nem érem el. Próbáltam frissíteni, újraindítani a csomagot és az egész NAS-t, de most már tanácstalan vagyok. Minden naprakész, a Plex mégsem elérhető... Semmi nem változott, filménézés közben állt le. :Y

(#58306) WaterWave válasza Formaster (#58305) üzenetére


WaterWave
veterán

Nálam már jó... újra kellett indítanom csomagkezelőből nekem is.

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#58307) Formaster válasza WaterWave (#58306) üzenetére


Formaster
addikt

Ez volt az első amit léptem, de nem segített. Komplett NAS restart 2x, ez sem. Most viszont véletlen már megy :F

(#58308) blakey válasza Formaster (#58307) üzenetére


blakey
titán

Az elmúlt 2 hétben gondok voltak a központi szerverrel, ha az nem működik akkor nem tudsz belépni, nálam is volt hasonló, ma nem jött elő.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#58309) papafater197


papafater197
tag

Sziasztok!Van ötletek miért mehet a Nas hdd amikor pl az összes torrent még van állítva? Egyfolytában megy és sokáig tart belépnek is... Köszi előre!!!

(#58310) Intelligencs válasza papafater197 (#58309) üzenetére

Sok dolog okozhatja, például mostanság felmásoltál képeket egy DLNA általi megosztásban lévő mappába, és most a thumbnaileket generálja, vagy beállítottál víruskeresést, és az fut le, esetleg zsarolóvírus épp a fájljaidat kódolja le. Mindenesetre ha belépsz az erőforrás-figyelőbe, és ott megnézed jelenleg milyen alkalmazások futnak aktívan, akkor eggyel előrébb leszel.

[ Szerkesztve ]

The Amiga, Born a Champion

(#58311) papafater197 válasza Intelligencs (#58310) üzenetére


papafater197
tag

Köszi!Ha open vpn ből lépek be,akkor is előfordulhat a zsarolóvírus? :R

(#58312) AiRLAC válasza papafater197 (#58311) üzenetére


AiRLAC
addikt

Ha autóval megyek haza a munkahelyemről, akkor is betörhetnek a lakásomba?

Most kb. ezt kérdezted ;)

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#58313) sellerbuyer


sellerbuyer
őstag

Sziasztok! 918+-nál megoldható, hogy egy user csoportnak beállítsam azt, hogy a Synology Drive jöjjön be neki automatikusan megnyitva? Tehát nem kell látnia a DSM desktopot, elég ha csak a Drive jön be neki automatikusan.

(#58314) siminhu


siminhu
tag

Sziasztok,

Segítséget szeretnék kérni...

Eddíg tökéletesen ment a kaperám port forwardingal a Invitel hálózattal, most jött a digi és nem értem el a másik hálózatban (UPC) lévő nas-omról a kamerámat.

Amit próbáltam:
- NAS elérhető
- Port forwarding beállítása rooteren - DDNS beállítása a kapera appban - igy nem látom, a ddns címer és portor
- DDNS beállítása a routeren - így sem látom, a ddns címer és portor

Kamera LAN-on fix IP-ben és kábeles nettel rendelkezik és LAN-on elérhető...

Köszönöm a segítségeket előre is...

(#58315) AiRLAC válasza siminhu (#58314) üzenetére


AiRLAC
addikt

NAT mögé tettek?

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#58316) siminhu válasza AiRLAC (#58315) üzenetére


siminhu
tag

Bocsi, nem értem a kérdésed...

(#58317) siminhu válasza AiRLAC (#58315) üzenetére


siminhu
tag

Értem... nézem...

(#58318) Borisz76 válasza siminhu (#58316) üzenetére


Borisz76
veterán

Lépj be a routered felületére és hasonlítsd össze az ott látott WAN IP címet azzal amit a What is my IP adress.com -on látsz.

HA ugyanaz a két IP , akkor jó vagy !
HA eltér a két IP , akkor NAT-olva vagy.

Ez valami olyasmi, hogy a szolgáltatónál van egy "router" és attól kapsz IP címet.....tehát eleve egy alhálózaton vagy.

Ezért nem megy a távoli elérés mert hiába adod meg a saját routered címét.....eleve a szolgáltató routerén kellene portot nyitnod.
Ezt meg ugye nem tudod megtenni.
Ekkor hívd fel az ügyfélszolgálatot és kérd, hogy szüntessék meg a NAT-olást, adjanak PUBLIKUS IP címet ( Nem FIX IP-t mert azt általában cégek kérik saját honlap stb működtetéséhez...és fizetős is ! ) Ha kérdik, hogy miért, akkor mond nyugodtan, hogy nem éred el távolról a kameráidat.

Valami ilyesmi a lényeg de nem vagyok hálózati guru....ha valamit nem jól írtam, akkor majd a hozzáértők kijavítanak.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#58319) sellerbuyer válasza Borisz76 (#58318) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Jól írtad. Elég csak felhívnia az ügyfélszolgálatot és bemondani, hogy szüntessék meg a NAT-olást, kb. 1 órán belül megcsinálják és pár órán belül élni fog. A routert nem árt újraindítani.

(#58320) Formaster


Formaster
addikt

Ismét plex proléma... Nem az első, hogy 4K filmet elkezd átkonvertálni, holott minden beállításban ki van kapcsolva az átkódolás, minőség maxon. A TV tudja az alábbi kódolásokat, mkv-t is, HEVC-t is, az audio pedig sima AC3. Ötlet, hogy miért kezdi átkódolni? A TV stabilan 200Mbit felett van belső hálón (5Ghz), tehát ez sem lehet probléma.

(#58321) siminhu válasza AiRLAC (#58315) üzenetére


siminhu
tag

Köszönöm... igen NAT mögött és igen Digi kikapcsolja...

Köszönöm a gyorc választ AIRLAC

(#58322) papafater197 válasza sellerbuyer (#58313) üzenetére


papafater197
tag

:)

(#58323) blakey válasza Formaster (#58320) üzenetére


blakey
titán

Felirat miatt. Normális (nem TV) lejátszóval nincs semmilyen konvertálás.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#58324) gyugyo79 válasza sellerbuyer (#58313) üzenetére


gyugyo79
addikt

Nem egészen.
Azt honnan tudja a NAS, hogy Gipsz Jakab fog authentikálni vagy Pist, szóval nem authentikált user megérkezik valahova és ott authentikál és utána át van irányítva megoldás nincs.
Lehetőség, hogy valakiket csak egy
https://xyz.synology.me:5001/drive/ -ra küldesz bejelentkezni míg másokat https://xyz.synology.me:5001 -re és a vezérlőpult alkalmazásportálnál beállítod drive álnevet a synology drive -hoz.

Aztán azt is megteheted, hogy csinálsz másik ddns címet és fordított proxy -val https://pldsynodrive.ddnsszolgaltato.akarmi -re belövöd a http://akarlokalipcim:5000/drive/ -ot míg a https://xyz.synology.me -re meg a http://akarlokalipcim:5000

A DSM -et (alkalmazás engedélyeknél) meg akinek nincs joga a csak Drive -hoz azoknak nem engedélyezed így ha el is keverednének a DSM felületre nem fognak tudni belépni, alapból meg ők csak a drive elérést biztosító url -t kapják meg tőled ...

Az fproxys példához nyilván a 443-as címet a NAS-ra kell irányítani a routerben és az 5001/5000 -es port csak azért van a mintában mert az az alapértelmezett de értelem szerűen amire változtatva lett

[ Szerkesztve ]

(#58325) tobias40


tobias40
veterán

Egy hónapja minden héten kapok ilyen üzenetet 212J-ben a DSM felületen:
Biztonsági tanácsadó fülben
"Packages on DiskStation are out-of-date"
"Security risks found on DiskStation"

Mit kellene ellenőriznem vagy nem kell vele foglalkoznom?

(#58326) jozsi252 válasza tobias40 (#58325) üzenetére


jozsi252
veterán

Valószínű vannak olyan telepített csomagok amik nincsenek lefrissítve. A Csomagkezelési Központ-ba meg tudod nézni.

iPhone 13 Pro Max

(#58327) tobias40 válasza jozsi252 (#58326) üzenetére


tobias40
veterán

Értem,köszi! :R

(#58328) dkess válasza blakey (#58323) üzenetére


dkess
őstag

Igen, a felirat elég gyakran okozhat ilyen problémát. Ezt könnyű is ellenőrizni - amennyiben az érintett videót kikapcsolt felirattal nem transzkódolja, akkor ez lesz a probléma.

Ezt beállításokkal lehet orvosolni. Először is érdemes a videókban szereplő VOBSUB, PGS, SSA/ASS stb. feliratok helyett SRT -t beszerezni. OCR -ozni nem érdemes - adott esetben elég sok munka lehet még a rövid "forced" feliratokkal is, ha rosszul ismer fel bizonyos betűket - egyszerűbb tölteni netről (vagy akár egy másik release -ből kiszedni az SRT -t és hozzáadni a már meglevőhöz).

Aztán: Settings - Web - Player - Burn subtitles = 'Only image formats'

Ez azt jelenti, hogy csak a képi formátumú feliratokat égeti (transzkódolja) majd. Azonban mivel az előzőek alapján csak SRT -nk van - az meg szöveg alapú illetve igen széles körben támogatott a lejátszók terén így nem lesz transzkód.

Persze lehet próbálkozni a 'Settings > Server > Transcoder > Disable video stream transcoding' is, de ez minden video transzkódot kikapcsol (néha kellhet azért). Audio esetén is figylni kellhet olyanra, hogy pl. a sokcsatornásat ne kódolja sztereo -ra illetve pl. a 24 bit -eset 16 -ra stb. stb. Mondjuk az audio nem szokta "megenni" a CPU -t ...

Ezen a linken is találunk ajánlott jó megoldást - igaz az érintett könyvtár(aka)t újra kell indexelni ekkor - [link]

Amennyiben a konténer illetve kodek támogatás kérdéseket egyéb tekintetben teljesen kizárhatjuk, akkor elképzelhető, hogy az általános vagy adott user -re érvényben levő sávszélesség beállítás kavarhat be. Amennyiben ez alapértelmezetten van hagyva vagy a kliens automata módban rosszul érzékeli a sávszélességet, akkor transzkódolhat e miatt is.

Amennyiben jól értem, akkor csak egyes 4K filmeknél jön ez elő. Namost a képen a video átlag bitrate -je: kb. 81 Mbit/s (az a 59,940 fps nagyon kemény) . A TV -den a hálózati interface: 100 Mbit/s . Ez közel van egymáshoz, de a lejátszásnál mivel a video VBR (változó bitráta) - így elképzelhető (valószínű), hogy sokszor "szeretne" 100 Mbit/s fölé menni --> transcode . Ezért "tökség", hogy az LG a legújabb 4K HDR TV -ire is 100 Mbit -es csatit rak. Amennyiben sok ilyen filmed van, akkor: GOTO külső lejátszó ...

Most nézem WiFi van. Nos akkor meg is van a válasz a problémára. Az a "stabil 200 Mbit" nem lesz annyira stabil ... Érdemes kábelre menni. Amennyiben az sem elég, akkor külső lejátszóra ...

P.S.: Én Emby felhasználó vagyok - így nem zárom ki, hogy Plex -re van jobb megoldás ...

(#58329) kerekes.pter


kerekes.pter
csendes tag

sziasztok

olyan kérdésem lenne hogy a photo mappát hogy tudom backupolni?
Szeretném egy külső winchesterre lementeni róla a képeket de a backup program azt írja
hogy le van foglalva a rendszer számára.
Ez valójában igaz is mert a photo station használja ezt a mappát nem lehet ezt valamilyen formában feloldani?

(#58330) Zlcsi


Zlcsi
senior tag

sziasztok!

ha távolról akarom elérni synology-s ddns-el akkor ezt dobja:

QuickConnect ID-val simán oda visz ahová kell.

mit állítottam be rosszul?

(#58331) FrezeR


FrezeR
senior tag

Sziasztok

Mitől lehet az, hogy a Download Station egyszer csak fogja magát és megeszik 1.2 GB memóriát? (az erőforrás figyelő szerint az ffmpeg része) Újraindítottam már a rendszert, de akkor is ez van.

[ Szerkesztve ]

(#58332) Borisz76 válasza FrezeR (#58331) üzenetére


Borisz76
veterán

Meglestem gyorsan , nálam :


Mondjuk ezt a NAS-t csak töltögetésre használom ( DS918+ )

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#58333) FrezeR válasza Borisz76 (#58332) üzenetére


FrezeR
senior tag

Alapból nálam is ennyi. Most hozzáadtam egy letöltést és megugrott és már majdnem 90%-ot megevett a memóriából. Néha visszaesik de azonnal felkúszik megint 90% környékére. Újraindítás sem segített mint írtam is. Nem tudom mi a baja, eddig semmi ilyet nem tapasztaltam még.

(#58334) dkess válasza Zlcsi (#58330) üzenetére


dkess
őstag

A DSM -be szeretnél belépni vagy valami mást szeretnél elérni?

Port -ot add meg. DSM esetén ez: 5000 (http) vagy 5001 (https) alapértelmezés szerint (azaz, ha nem állítottad másra).

(#58335) Borisz76 válasza FrezeR (#58333) üzenetére


Borisz76
veterán

A "seed" miatt betárazza a memóriába azokat a torrent"szeleteket" amit más kliensek sűrűn kérnek a DS-től, hogy ne kelljen várni a HDD-re.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#58336) FrezeR válasza Borisz76 (#58335) üzenetére


FrezeR
senior tag

Igen, leállítottam ezt és most helyreállt a rend. Köszönöm. Úgy látszik vannak olyan falatok amiket nem szeret a DS "gyomra" :)

(#58337) Zlcsi válasza dkess (#58334) üzenetére


Zlcsi
senior tag

köszi, így működik, érdekes, eddig ment, nem értem most miért nem megy port nélkül, de mind beírom azt kész : :)

(#58338) WaterWave


WaterWave
veterán

fordítottt proxy-ról nem akar valaki írni egy tutorialt hogy mit kell és hogy beállítani?

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#58339) Sanya válasza Zlcsi (#58330) üzenetére


Sanya
nagyúr

portot is írd utána!

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#58340) kgymac válasza Zlcsi (#58337) üzenetére


kgymac
őstag

A WS telepítetted, ez a demo oldala.
Ha nincs telepítve, a 80-as porton elérhető html kód a webes felület portjára irányít (def: 5000, vagy amire beállítottad, ha a csak https elérést beállítod, hasonló kód irányít át az 5001-re, pontosabban a https-hez beállított portra)

[ Szerkesztve ]

(#58341) Formaster válasza blakey (#58323) üzenetére


Formaster
addikt

A felirat volt az első, hogy ellenőrizzem, ki volt kapcsolva. Hang a magyarra állítva, ugyanis akkor is szokta, ha TrueHD vagy DTS-HD a hang. Amire még tippelek, hogy a 60fps miatt, de volt már olyan is, hogy sima 24-eset kezdett konvertálni.

(#58342) Lasersailing


Lasersailing
senior tag

Synology drive-on keresztül érem el a DS 118-ason lévő file-okat távolról. Naponta 2-3szor kiírja az alábbit:

Pl. a mai napon még semmit nem akartam elérni távolról. miért írja ki időnként, hogy disconnect, majd connecting (ez utóbbit tudtam lementeni)

(#58343) sellerbuyer válasza gyugyo79 (#58324) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Nagyon szépen köszönöm, tökéletes megoldást adtál a problémámra! :R

(#58344) baandii


baandii
senior tag

sziasztok!

lenne egy nagyon láma kérdésem...a total commanderben-->hálózat-->hálózati kapcsolat mappa nevénél mit kell hogy beírjak hogy a nas-ban (ds118) lévő vinyót és nas-ra usb-n rádugott vinyót elérjem?? hogy tudom felcsatolni a 2 vinyót?

a válaszolóknak előre is nagy köszönet!

[ Szerkesztve ]

(#58345) Borisz76 válasza baandii (#58344) üzenetére


Borisz76
veterán

A NAS-ban teljes Lemezt NEM tudsz felcsatolni !
Csak MEGOSZTOTT MAPPÁT !

A képen látható, hogy a NAS-ra dugott külső usb-s merevlemezt viszont engedi teljes egészében felcsatolni!
( 2 db külső lemezem van.....nem 2 db mappa. )

Win10 esetén :

- Fájlkezelő-t indítsd el.
- Bal oldalon katt az "Ez a gép" feliratra.
- Ekkor a fent megjelenő ikonok közül a :
"Hálózati meghajtó csatlakoztatása" fülre kattintva ....
- A leugró ablakban 2 db lehetőség : csatlakoztatás és leválasztás
- Csatlakozásra katt után : Meghajtó betűjelet kell választani.
- Ezután mehet a tallózás....elviekben

Gyakorlatilag nem biztos mert az SMBv1 tiltott alapból a Win10-ben.

Ekkor kézzel szépen be lehet írni a MEGOSZTOTT MAPPA elérési útvonalát.

Nálam pl. így fest :

\\kiszolgáló neve\Megosztott mappa neve

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#58346) baandii válasza Borisz76 (#58345) üzenetére


baandii
senior tag

nagyon szépen köszönöm a segítséget! :R igaz kicsit másképp de sikerült! :)

(#58347) Gtaati


Gtaati
őstag

Helló Mindenki!

Boris leírása alapján feltettem a mediaszervert és szépen működik is. Olyan problémám lenne, hogy ha külső felirat van a video mellett, akkor a lejátszóm nem látja azt. De ha pc-ről osztom meg smart share-el akkor minden jó, látja a külső és belső feliratot is a lejátszó. Mivel lehet a gond, hogy nas-ról ez nem működik? Köszönöm! :R

(#58348) Primary92 válasza gyugyo79 (#58256) üzenetére


Primary92
senior tag

Mostmár minden szükséges port át van irányítva mindkét routeren, a Synology-kra.
A mappa szinkront és a HyperBackup is xy.synology.me keresztül használom. A sebesség most sem haladja meg a 1,3 MB/s-ot.
Kezdem feladni.

(#58349) Primary92 válasza Primary92 (#58348) üzenetére


Primary92
senior tag

A mappa szinkron ugye quickconnect-ről ment át közvetlen elérésre. Végül beindult, héna van 3 MB/s-os csúcs is, de 1,9 - 2,4 között mozod jellemzően.

(#58350) gyugyo79 válasza Primary92 (#58349) üzenetére


gyugyo79
addikt

Tesztnek állíts be üres könyvtárat és rakj bele 1 nagyobb fájlt és nézd , meg azt, hogy másolja át. A HyperBackup mentés az lemegy rendesen ?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.