Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57951) Karcsi1974 válasza blakey (#57945) üzenetére


Karcsi1974
csendes tag

(#57952) blakey válasza Karcsi1974 (#57951) üzenetére


blakey
titán

Ez jó cucc, amig működik és elégedett vagy vele nem szabad lecserélni. Erre van CFW is, nem? Mert akkor SMB-n is lehetne használni. Egyébként DLNA-ra én most az EMBY szerver DLNA részét használom, az nem erőforrás igényes és hibátlanul működik a Blu-ray lejátszókkal, van hang és feliratváltási lehetőség. Előző NAS-omon Serviio ment.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#57953) Karcsi1974 válasza blakey (#57945) üzenetére


Karcsi1974
csendes tag

Köszönöm a segítő szándékod! :R A CA Blu-ray-en CFV-s firmware van, így mindent le kell játszania. A többit amit kérdeztél, vagy írtál, sajnos nem értem, és nem tudom. Azért gondolom, hogy a Connect Boxban kellene valamit beállítani, mert a reset előtt hibátlanul működött. Küldtek is nekem egy Youtube videót, amin elmutogatják a beállításokat, csak nem tudom egyszerre nézni is, meg csinálni is.
Nem tudom, nekem valójában erre van e szükségem?! https://www.youtube.com/watch?v=caN6XGJOYRw&vl=hu&fbclid=IwAR0InsTWEkOfCVgnyeoYFnDHkmlQKKilkRY1jVRMp4gU-n7g3Crq9Aa_-pA

Ezért is gondoltam, hogy Vieber segítségével én mutatnám a monitorom, és mondaná valaki, hogy hova kattintsak, vagy épp mit hova írjak.
Gondolom, aki ért hozzá, annak a lassúságom is beleszámítva nem tartana tovább 10 percnél.

(#57954) blakey válasza Karcsi1974 (#57953) üzenetére


blakey
titán

Ha CFW van rajta akkor SMB-n is tud csatlakozni így neked azt kéne használni. a CB-n nagyon nem kell állítgatni.
A port forwardingra nincs szükség belső hálózaton.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#57955) Dolphine válasza Marci112233 (#57911) üzenetére


Dolphine
addikt

Én is visszeküldtem, nem ezzel volt a baj, hanem azzal, hogy ami rajta volt, az ment a levesbe. :F Szerencsére nem volt olyan adat, amit ne tudtam volna megszerezni, de időbe telt!

(#57925)
Asztali gépben nekem is van WD, ezért is vettem anno a NAS-ba is első lemezként WD RED-et, de 1 év után meghalt. Az asztali gépben lévők évek óta működnek! :K

[ Szerkesztve ]

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#57956) Karcsi1974 válasza blakey (#57952) üzenetére


Karcsi1974
csendes tag

A Resetig hibátlanul tette a dolgát. Az Audiophile-Szalonban mondták, hogy nem cserélnék le semmire a helyemben. Egyébként Dune HD Max 4K volt a kiszemelt, illetve Egreat A13 4K a másik. Tudatlanságom miatt a többit amit jó szándékkal írtál, mintha hozzád Kínaiul beszélnének, Angol akcentussal. :)

(#57957) Karcsi1974 válasza blakey (#57954) üzenetére


Karcsi1974
csendes tag

Ezt az SMB-t hol kell beállítani?

(#57958) #80977664 válasza Karcsi1974 (#57956) üzenetére


#80977664
törölt tag

Megkérdezhetem milyen tartalmat játszol le vele és honnan, illetve milyen hangtechnika van rákötve?

(#57959) Karcsi1974 válasza #80977664 (#57958) üzenetére


Karcsi1974
csendes tag

Synology Nas-ról, Connectboxon át, Cambridge Audio 752. Vagy simán csak TV, Vagy 5.1 Egyébként Onkyo TX-RZ 1100. Általában x264 MKV ha így jól írom. Ritkán Avi, Vagy DVD iso.

[ Szerkesztve ]

(#57960) AiRLAC válasza MrCsiT (#57912) üzenetére


AiRLAC
addikt

Te úgy általában Seagate-t írtál, annak meg sok típusa/modellje van.
Nem lehet kijelenteni egy rosszul sikerül modell statisztikái alapján, hogy A SEAGATE rossz.
A Blackblaze statisztika konkrét modelleket tartalmaz, van benne vagy 5 féle Seagate, különböző meghibásodási arányokkal (hozzáteszem egyik se túl rossz).
Mondjuk WD Redet egyet se látok, szóval nem biztos hogy erre érdemes hivatkozni :DDD

Amúgy szar mindenből van, de nekem itt a topicban az volt a benyomásom hogy mintha a WD Red-ekkel több probléma lenne Synologykban, mint a Seagate Ironwolfokkal.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#57961) #80977664 válasza Karcsi1974 (#57959) üzenetére


#80977664
törölt tag

Csak meg szerettem volna érteni minek az ilyen minőségű (és árú) BD lejátszó ami csak DLNA-t tud hálózaton (amit inkább hagyjunk). Azt hittem esetleg kell a BD része - mondjuk én még BD lemezt se láttam pedig jó ideje használok lejátszót - de nem, szóval nem értem miért arra esett a választás mondjuk a korábban említett alternatívák közül amik szintén horror kategóriák.

Előrebocsátom én nem vagyok vájt fülű és a szobák elrendezése sem kedvez komolyabb hangtechnikának de egy 50-70e forintos hálózati médialejátszó szerintem bőven megteszi és az kiröhögi az SMB/NFS lejátszást mókolás nélkül, tudja a 7.1-et Atmos/DTS:X meg mindent. Márkát direkt nem írok mert akkor tuti beleköt valaki.

[ Szerkesztve ]

(#57962) Karcsi1974 válasza #80977664 (#57961) üzenetére


Karcsi1974
csendes tag

A Cambridge játszik SACD-t, amiből nekem van pár db. (valóban pár)
Továbbá pár sort idézve a magyar tesztjéből:
Kép:
"A Qdeo processzor egyszerűen bámulatos minőséget képvisel"
"Blu-ray lemezről lejátszott filmek képébe egyszerűen nem tudok belekötni, hibátlan. A kontúrok tűélesek, a színek természetesek és ragyogóak. Rengeteg a képrészlet, még véletlenül sincsenek beégett részek vagy sötétbe vesző területek a vásznon. A hajszálakat egyesével kirajzolja, még a rajtuk megcsillanó fény is jól látszik. A mozgások folyamatossága hibátlan. 1080p-s mkv állományokat lejátszva érdemben semmi sem változik, még hálózaton keresztül is minden zökkenőmentes és szép, nem érzékelni tömörítési veszteséget. Ahogy egyre kisebb felbontású – és tömörített - anyagokkal próbálkozom, természetesen a hibák már előjönnek, de sokkal kisebb mértékben, mint azt várnák, vagy, ahogy megszoktuk, a felskálázás és hibajavítás magas színvonala vitathatatlan. Konzumer vonalon ma ennél jobbat nehéz elképzelni."
Hang:
"A Cambridge Audio univerzális lejátszók a még audiofil körökben is elismert készülékek exkluzív klubjába tartoznak, nekik hajlandó elhinni a kifinomult közönség, hogy szerteágazó tudományuk dacára CD játszóként is tökéletesen megállják a helyüket."

A kedvedért visszakerestem, 2016 szeptember óta van a tulajdonomban, onnantól decemberig hibátlanul tette a dolgát.
Egyébként feljebb belinkeltem a magyar tesztjét is.

Már szívtam előtte több készülékkel, ez az első ami kompromisszummentes idáig.
Gondolom ha valami idáig hibátlanul tette a dolgát, akkor a connect box reset miatt nem alakult át benne semmi, és nálam kicsit hozzáértőbb újra be tudná állítani, hogy tovább működjön.

Továbbá így megszabadultam a CD játszómtól, mert a Cambridge mellett felesleges.

[ Szerkesztve ]

(#57963) Karcsi1974 válasza #80977664 (#57961) üzenetére


Karcsi1974
csendes tag

Nem válaszoltam a kérdésedre teljesen.
Egy 139 cm (55 col)-os 4K led tv-n 2,5 méterről nézve hamar észreveszed a képhibákat, és idegesítenek is.
Jártál már úgy, hogy kiszaladsz WC-re vagy inni, és közben történik valami, amire vissza akarsz tekerni, de helyette lefagy, vagy ledobja az egész filmet?!
Amikor Lejátszók akadnak, lefagynak, vagy egyéb hibát produkálnak az sem vidám, ha épp benne vagy egy filmben.
Mielőtt ezt megvettem, elég sok tesztet, és személyes tapasztalatot olvastam.
Akkor még nem volt ekkora választék sem, de ez idáig a Cambridge minden ilyentől mentes volt, amit a tesztjében is leírtak.
Nem csalódtam benne.
A D/A konvertereiről szintén ódákat zengtek, mely még a mai napig csúcskategóriának számít.
4 évvel ezelőtt drágábbak voltak a médialejátszók, és sokkal több kompromisszumot követeltek.
Komoly zenehallgatáshoz most sem sokat gyártanak/terveznek és azok is jóval drágábbak mint amekkora ársávot te írtál.
Audiophile-szalonban is megmondták, hogy egyik fentebb leírt készülék sem rúg labdába zenehallgatás szempontjából emellett, de még képben sem. (Azok hiába 4K-sok, ez meg csak felskáláz)
A Qdeo processzor többszöri élsimítása és egyéb képjavító hókusz-pókuszai miatt.
Nagyjából ezért esett a választásom erre, illetve ezért nem cseréltem le eddig.

Olvasd el a tesztjét!

(#57964) #80977664 válasza Karcsi1974 (#57962) üzenetére


#80977664
törölt tag

Ha te mondod... én két ~45 ezres médialejászóval nyomom és még soha nem volt semmi gond, igaz NFS játszok le NASról. Nem akad, nem szaggat 100Mbps 4K videónál sem, bármilyen feliratot kezel, úgy időzítem ahogy akarom, feliratszín, pozi, hangsáv, BD ISO, bármi... + bármilyen android programot is futtathatok.

Amiket elmondtál azok alapján nem hiszem hogy a modemnek köze lenne a te problémádhoz.

"Sajnos azóta szívok. Eldobálja a filmet, nehezen olvassa be, nem lehet feliratot választani, egyszóval félig használhatatlan."

A fix IP ajánlott (nálam minden eszköznek az van) de nem kötelező. Ahogy írtad a kapcsolat él, látod a filmeket, le is játsza szóval innét szinte biztos hogy nem a routerrel van gond (főleg hogy reset után van). Felirat/hangsáv problémáknál vagy a lejátszóval vagy a DLNA serverrel vagy a film/felirat kódolásával van gond.

Próbáld meg pendriveról lejátszani azt a filmet amivel probléma van, dugd be a BD lejátszóba és máris kiszűrted hol a gond.

[ Szerkesztve ]

(#57965) azka79 válasza #80977664 (#57964) üzenetére


azka79
aktív tag

melyik média playert használod? Én is most szeretnék venni.

(#57966) #80977664 válasza azka79 (#57965) üzenetére


#80977664
törölt tag

Nekem konkrétan himedia q5 pro van, kettő. Amit tudnia kell NEKEM azt tudja.
Használom OLED és QLED tévével is, főleg a gyári lejátszóprogramjával.
Nekem a Kodi/Pley/Envy és társai nem jöttek be annyira, nem igénylem a csicsa felületet, de ez izlés kérdése plusz sok ilyen-olyan videóm van amihez amúgy sincs semmi metaadat. Kodi amúgy megy mint jukebox.

4K hibátlan, némelyik 1080p is olyan hogy szinte nem lehet megmondani hogy nem 4K, csak a HDR hiánya miatt. OLED-en nyilván szebb a kép, főleg a feketék amiből ugye akad elég sok egy filmben.

Bónuszan van rá reklámmentes YouTube alternatíva.

(#57967) Karcsi1974 válasza #80977664 (#57964) üzenetére


Karcsi1974
csendes tag

Mint írtam visszakeresve 4 éve vettem, azóta nyilván sokat fejlődtek a dolgok. Eddig hibátlanul ment, de átbogarászva a régi levelezésem ott is írta aki értett hozzá "mint írtam, alapból a DLNA megosztásokat látja a lejátszó (ez jelenik meg elsőnek), Utána olvassa be az SMB megosztásokat. DLNA felejtendő." De hogy ezt hol kell beállítani, ahhoz hülye vagyok. ezért is kérek segítséget. Gondolom portot kellene nyitni, meg beállítani, hogy azon kommunikáljanak, de ez az én képességem meghaladja. Más nagyon nem változhatott a Reset miatt. a lejátszómat nagyszerűen kielemeztük, már csak valakinek aki ért hozzá kellene áldozni rám 5 percet, hogy újra működjön.

(#57968) #80977664 válasza Karcsi1974 (#57967) üzenetére


#80977664
törölt tag

Semmit nem kell nyitni, mondom nem a routerrel van gond.

Ha jól olvastam Custom Firmware kell a lejátszóra SMB-hez.

(#57969) MrZed001


MrZed001
tag

Valaki súgja már meg nekem, hogy mi ez az őrült nagy DLNA ellenesség ?!??
Direkt stream (nincs átkódolás), a TV dekódolja és játssza le.
Ráadásul sokkal szebben, mint BÁRMELY külső lejátszó.
Miért?
Mert a TV 4K és 100-200-1000-... Hz-es.
És igen kevés kompatibilis még a legújabb HDMI szabvánnyal ami ugyanezt a frissítést bírná (azaz a frissítést 4K-n, bár gyanítom a lejátszók se tudják még a 200Hz-et).
Tehát önmagán belül nem kell szórakozni.
Ráadásul egy laza trumotion-nal már 1m-ről nézve se 10 centiket ugrálnak az épületek, hanem átfolynak a képernyőn.

És hogy NAS is kapcsolódjon a dologhoz ... sokat szenvedtem, régen Serviio nem tudott 4K filmet stream-elni (meg nyelv váltás gondok) UHD TV-re.
Na ezt a Syno szépen megoldotta.
A nagyobb gáz, hogy TV-kbe 100 Mbps hálókártyát tesznek, így 5GHz-es wifin kell streamelni az anyagot (mert sok 4K videóban előfordulnak pillanatnyi 100 Mbps feletti részek is, és akkor megakad és bufferel ... aztmánem !)

A DLNA egyetlen "hibája", hogy kifelejtették a FRISSÍTÉS funkciót (a szerver is cache-el, a TV is cache-el ... és ebből néha elég röhejes dolog jön ki).

(#57970) AiRLAC válasza MrZed001 (#57969) üzenetére


AiRLAC
addikt

"A nagyobb gáz, hogy TV-kbe 100 Mbps hálókártyát tesznek, így 5GHz-es wifin kell streamelni az anyagot (mert sok 4K videóban előfordulnak pillanatnyi 100 Mbps feletti részek is, és akkor megakad és bufferel ... aztmánem !)"

Ezért használunk külső lejátszót kábelen :) HDMI-CEC és a TV távirányítóját használod csak.
Amlogic topicban segítenek ;)

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#57971) #80977664 válasza MrZed001 (#57969) üzenetére


#80977664
törölt tag

Nem akarok nagyon belemenni mert garantált vita lesz :)) Maradjunk annyiban akinek megy a DLNA rendesen annak sosem ajánlottam hogy váltson, de rengetegen szívnak vele. 1080p-ig általában valóban nem szokott gond lenni, még vezetékkel sem.

"Direkt stream (nincs átkódolás), a TV dekódolja és játssza le."
Azt sajnos nem te döntöd el. Sokszor nem megy a direct play, főleg 4K-nál innen-onnan letöltött anyagoknál. Itt általában még az erősebb NASok is megfekszenek, proci 95%, lagol, lassú indulás, lassú tekerések, stb.

Rendes Atmos/DTS:X felejtő, keveseket érint de akkor is.

"5GHz-es wifin kell streamelni az anyagot "
Igen. Próbád ki mit csinál ha lejátszás közben laptopról másolsz ugyanazon wifin NAS-ra vagy vissza... szaggatni fog. Az nem válasz hogy te akkor nem szoktál forgalmazni mást wifin. Más meg szokott.

Feliratkezelés és testreszabhatóság is ég és föld.

Én mindig mindenből az elérhető legnagyobb felbontású és bitrátájú filmeket töltöm le. Nem azért van normális rendszerem hogy ha lehet ne a lehető legjobb minőséget nézzem. Az agyam eldobom amikor meglátom torrenten hogy a 720p-t tízszer annyinyan töltk le mint az 1080p-t, 1080p-ből is az alját háromszor annyian mint a normálisat. Mindegy.

(#57972) keritohi válasza dkess (#57947) üzenetére


keritohi
csendes tag

Köszi a tájékoztatást, most már a VPN-nel szórakozok.
Elvileg a NAS-on beállítottam az openVPN-t, windowson a kliensbe importáltam a configot, de a ca.crt-t nem látja a kliens és folyamatosan hiányolja, pedig ott van az is. Külső hálózatról (mobil hotspotról) a kliens a VPN hálózatra csatlakozik, de a NAS-t nem tudom felcsatolni hálózati meghajtóként.Itt milyen elérési utat v. kiszolgálót kellene megadni? A NAS VPN-es IP címét, az irodai routeren a NAS részére lefoglalt IP címet, vagy az xyz.synology.me ddns címet?
Találtam tutorial jellegű segítséget az openvpn beállításhoz, de csak a kliens telepítéséig segít.

A bat file-n már túl vagyok, annál azért jobb megoldás kellene, a RaiDrive free verzióját is próbáltam de alatta pl. a másolás sebessége botrányos. Viszont a WebDAV 4BG-os limitjével nem lenne probléma, akár az is jó lehet, az általad említett hsz-ekre még nem kerestem rá. Természetesen HTTPS-sen menne a dolog. :K Nem utolsó szempont a biztonság, de az írás/másolás sebessége is fontos.

(#57973) keritohi válasza AiRLAC (#57950) üzenetére


keritohi
csendes tag

jaja az lesz szerintem.

(#57974) Karcsi1974 válasza #80977664 (#57968) üzenetére


Karcsi1974
csendes tag

Mint írtam feljebb, CFW-s. Decemberig hibátlanul működött!!! A Reset óta nem. Annak az esélye, hogy pont a reset időpontjában hibásodik meg, kb annyi esélye van, mint nekem a héten a lottó 5-ösre. Nagyjából semmi.

(#57975) #80977664 válasza Karcsi1974 (#57974) üzenetére


#80977664
törölt tag

OK, te jobban értesz hozzá.

Szerintem most DLNA-n játszol le vele, router reset előtt meg SMB-n. Ha így van akkor sem a routerrel van gond, inkább tűnik user errornak.

(#57976) MrZed001 válasza #80977664 (#57971) üzenetére


MrZed001
tag

"Azt sajnos nem te döntöd el. Sokszor nem megy a direct play,"
Dehogynem én döntöm el. X rá hogy NINCS TRANSCODE. Ennyi.

"4K-nál innen-onnan letöltött anyagoknál. "
218j, eddig amit rátettem scene release 4K mindent azonnal vitt DLNA-n, új 4K TV-vel.

Amin azért is lepődtem meg rendesen, mert PC-vel kiszolgálva voltak gondjaim.
Régebbi 4K TV + régi serviio (a régi nem tudja 4K, új 1 éve még szintén nem tudta).
Transcode default tiltva, soha semminek se engedem.

Szóval NAS-sal még 4K-val sem volt gondom DLNA-val.
Sőt meglepett, hogy 2,4GHz wifi ahova vittem, és új pókica 4K lejátszásba 50. perc környékén volt első akadás.

Plex kliens meg TV-n sz-r ... erre írtak orosz srácok TV-re programot, valami 2eFt XPlay, és vígan megy a 4K direkt stream (a régebbi 4K TV-n is).

"ha lejátszás közben laptopról másolsz ugyanazon wifin NAS-ra vagy vissza... szaggatni fog."
Dual wifi ... ott a 2,4GHz minden másra ... DOH

(#57977) MrZed001 válasza AiRLAC (#57970) üzenetére


MrZed001
tag

"Ezért használunk külső lejátszót kábelen :) HDMI-CEC és a TV távirányítóját használod csak."
Nem az a gáz, hogy 2 távirányító, hanem hogy a HDMI hígf-s.

https://www.avforums.com/threads/is-there-any-tv-that-support-4k-120hz-with-10-bit-hdr-rgb-4-4-4-from-both-internal-and-external-source.2273277/#lg=attachment1254816&slide=0

Az új HDMI 2.1 szabvány ami már képes 4K-s tartalmaz 120Hz-en továbbítani, 4:4:4 RGB-be.
40 Gbps átvitel kell egy HDR, 48 Gbps átvitel egy Dolby Vision átviteléhez.
Pár új 8K TV tudja, és még a lejátszók se.

Egy 4:2:0 az maga a f-s (pláne a HDMI 2.0 előtti pl 1,4b esetén, meg 30Hz-en).
Ha átstreameled TV-nek a forrás anyagot, akkor pont úgy a TV játssza le mint DLNA esetében (öngól?).
Ez az a öncopatás, ami belső lejátszó esetén nincs.

Ezért van az, hogy amikor valaki büszkélkedik, hogy külső lejátszója mennyivel szebb képet ad mint TV lejátszója hangos röhögésbe török ki :D

(#57978) #80977664 válasza MrZed001 (#57976) üzenetére


#80977664
törölt tag

"Maradjunk annyiban akinek megy a DLNA rendesen annak sosem ajánlottam hogy váltson, de rengetegen szívnak vele."

Kérlek szépen, ha még egyszer beír ide a SYNOLOGY NAS fórumra valaki, hogy gondja van a Plexel, DLNA-val és társaival TV-s lejátszásnál írd már meg nekik ugyanezt. LÉCCI! Köszönöm!

(#57979) MrZed001 válasza #80977664 (#57978) üzenetére


MrZed001
tag

Idézhetsz ...

(#57980) blakey válasza #80977664 (#57978) üzenetére


blakey
titán

A Plex app-on belül nem DLNA-n kommunikál, az Emby sem. A Plex DLNA része sz@r, szerintem nem sokan használják. Az Emby DLNA része rendben van, jól működik.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#57981) dkess


dkess
őstag

Érdekes ez a DLNA kérdés. Érdekes módon én is szeretem - itthon azt is preferálom. Panasonic TV -n (érdekes ezt külön szidják mások médialejátszást tekintve) Médiaszerver (Syno saját DLNA megoldása), Emby DLNA, BubbleUPNP DLNA szerver (ezt az előbbiek miatt csak az internetre használom) - minden OK. Még így is, hogy a transzkódolás teljesen tiltva van.

BubbleUPNP -vel interneten keresztül is (NAS nálam van) megy - ekkor úgy is, hogy a helyi hálón létrehoz egy duplikált DLNA szervert és azt tallózva TV -n, számítógépen vagy közvetlenül pl. mobiltelefonról irányítva. Mivel húgoméknál csak almás mobileszközök vannak (arra nincs BubbleUPNP vagy bármi más DLNA kliens) illetve szüleim nem akarnak mobillal szórakozni e tekintetben - így Nekik a TV -re telepített Emby illetve számítógépen Kodi van (almás mobilokon/tableteken pedig DS Video). Mindegyik hibátlan, gyors (300 Mbit/s az internet feltöltésem). Emby -t én nem is használom (csak üzemeltetem) - Panasonic TV -re nincs is ...

Karcsi1974

Szerintem is valószínűleg DLNA -n próbálkozol most, ahogy írták is előttem. A lejátszás tekintetében semmi változást nem tapasztalsz? Értem ez alatt pl., hogy ugyanonnan pont ugyanúgy indítotod? Nem hiányzik egy menüpont például? Avagy régebben nem mappákat böngésztél és filenevekre kattintva indult a video - most meg "gyanús" módon korrekt film címekkel találkozol? A Cambridge Audio 752bd DLNA kezelése "hírhedt" - nem véletlenül pöcsöltek a CFW -vel az SMB lejátszással ...

A Cambridge Audio network beállítása pontosan az alábbi? Amennyiben más, akkor pontosan miben? Jöhet képben is, de értelmes felbontásban, hogy valamit ki is lehessen hámozni belőle.

Szerk.: az a port-forwarding -os YouTube videó kitől jött? Értem ez alatt, hogy attól, aki eredetileg is összelőtte a dolgokat? Akárki is volt érdemes lehetne megkérdezni, hogy milyen okból ajánlotta ezt? írta más is, hogy belső hálón ennek nincs relevanciája, de lehet többet tud, mint mi (hacsak tényleg nem internet -en keresztül éri el a CA a NAS -t, de nem erről volt szó korábban).

[ Szerkesztve ]

(#57982) gyugyo79 válasza MrZed001 (#57977) üzenetére


gyugyo79
addikt

Kérlek sorolj filmeket amikre ez igaz Moziba ment és 4K-s tartalom amit 120Hz-en kellene továbbítani, 4:4:4 RGB-be -hogy a forrással megegyező legyen ...
Utána sorolj fel 5 filmet amihez 30Hz nem elég ahhoz hogy a forrással megegyező legyen.

[ Szerkesztve ]

(#57983) blakey válasza gyugyo79 (#57982) üzenetére


blakey
titán

120Hz 444RGB játékoknál érdekes, nem filmeknél. Filmek szempontjából az eARC az ami jól jöhet amennyiben TV lejátszójával megy a lejátszás.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#57984) gyugyo79 válasza blakey (#57983) üzenetére


gyugyo79
addikt

Én is így tudtam, csak gondoltam ha már valaki a lejátszókhoz keveri akkor biztos tud olyan tartalomról amiről én még nem.

(#57985) dkess válasza gyugyo79 (#57984) üzenetére


dkess
őstag

A 4:4:4 RGB nem elég a mozifilmeknél a "forrással megegyező" kritérium teljesüléséhez. Ez túl szűk. A mozifilmnél a 12 bit -es DCI-P3 teljesítené ezt. Ez a DCP -re kerül rá - BluRay -re pl. már nem ...

"... amihez 30Hz nem elég ahhoz hogy a forrással megegyező legyen" - A hobbit: Váratlan utazás például 48 fps -el forgott.

Természetesen nem kötözködni szeretnék - no offense ... :)

[ Szerkesztve ]

(#57986) ekkold válasza dkess (#57981) üzenetére


ekkold
őstag

Nekem Panasonic Tv-m van, teljesen jó a médialejátszója. Nagy file méretű 4k-s filmek is simán mennek DLNA-val, 5GHz-es wifin. HP-T610-ből barkácsolt NAS a DLNA kiszolgáló.

(#57987) gyugyo79 válasza dkess (#57985) üzenetére


gyugyo79
addikt

Mert arra igaz az , hogy "csak" 4k -s ?

A hobbit: Váratlan utazás például 48 fps -el forgott -> igen szerinted véletlenül írtam 5 -t ami még mindig nem az a mennyiség ami reprezentatív lenne ....
+szerintem otthon nem igen futsz bele a nem 23.976 -os verzióba hacsak nem szándékosan nem szerzel valami speciális változatot.

[ Szerkesztve ]

(#57988) Karcsi1974 válasza dkess (#57981) üzenetére


Karcsi1974
csendes tag

[

[ Szerkesztve ]

(#57989) dkess válasza ekkold (#57986) üzenetére


dkess
őstag

Igen, nálam is. Az érdekesség ezzel kapcsolatban csak az, hogy általánosságban a Panasonic TV -k médialejátszó képességét és a DLNA -t külön-külön is szidni szokták. Aztán valójában meg mégis "barátok" ...

(#57990) dkess válasza Karcsi1974 (#57988) üzenetére


dkess
őstag

Ebből a port forwarding router beállításból nem sok mindent látok. Az előző hozzászólásom alapján persze az is kérdés lehet, hogy hogy került ez egyáltalán képbe? Amennyiben esetleg a kérdésekre is tudnál válaszolni azt megköszönöm.

Utána megnézzük a router -be milyen DHCP IP foglalások vannak. Ide betehetjük esetleg a CA és a NAS -t is. Jól emlékszem, hogy minden UTP kábelen lóg?

(#57991) Karcsi1974 válasza dkess (#57981) üzenetére


Karcsi1974
csendes tag

Ezek a beállításaim pillanatnyilag. Mint írtam totálisan nem értek hozzá, így nem tudok a kérdésekre sem válaszolni. 35 éves koromig nem volt számítógépem, Így teljes mértékben hülye vagyok hozzá. Nekem máshogy néz ki a kapcsolódási felületem, amit lefényképeztem. Plusz be tudok lépni a Connect Boxba, és ott is lefényképeztem a Port Forvardingot. Azt az 5000-5001-es portot én nyitottam, mert valahol olvastam, azóta olvassa be a mappákat.
Minden egyes mappa 1 film.
Előtte még a mappákat is alig olvasta be, és semmit sem játszott le.
tehát nagyjából fél siker, csak nem tudom még mit kellene csinálnom?!
Írjátok, többen, hogy biztos DLNA-n vagyok, meg váltsak, csak épp azt nem írja le senki, hogy azt hogy kell?!?! Mert lehet nektek ez egyértelmű, de nekem kínai.
Hol kell SMB-re váltani, meg hol találom, vagy hol mit nyomjak, arról nekem halvány lila fingom sincs.

(#57992) dkess válasza Karcsi1974 (#57991) üzenetére


dkess
őstag

Az a 5000-5001-es port nyitás (gondolom a NAS IP -jére) a DSM web -es felületének eléréséhez kell kintről - azaz, ha nem otthon vagy és interneten keresztül.

Küldök PM -et.

(#57993) blakey válasza Karcsi1974 (#57991) üzenetére


blakey
titán

Belső lejátszáshoz nem kell port forward.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#57994) #80977664 válasza blakey (#57993) üzenetére


#80977664
törölt tag

Egy párszor már elmondtuk. Szerintem a problémájának semmi köze a synology-hoz.

(#57995) Karcsi1974 válasza dkess (#57992) üzenetére


Karcsi1974
csendes tag

:R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R Földig hajló mély tiszteletem Dkess-nek, aki megadta priviben a telefonszámát, és 20 perc alatt megoldotta nekem a problémám! Hibátlanul hasítanak a filmek. Köszönöm még egyszer!!!

(#57996) scream válasza Karcsi1974 (#57995) üzenetére


scream
veterán

És esetleg a megoldást is le tudnád írni, ha esetleg a jövőben valaki hasonlóval szembesülne?

Meg engem is érdekel, hogy mi oldotta meg.

(#57997) dkess válasza scream (#57996) üzenetére


dkess
őstag

Karcsi1974

Nagyon szívesen! Örülök, hogy immáron minden rendben van.

scream

Röviden némi bevezetőt követően beszélgettünk némi hálózati alapismeretekről (remélem nem untattam halálra Karcsi1974 -t), mit fogunk állítani és miért. Azonosítottuk, hogy mind a lejátszó - mind a NAS vezetékes LAN kapcsolattal bír és csak azzal. Megkértem Őt, hogy sorban menjünk végig az érintett router és lejátszó menüpontokon és a szükséges beállításokat tegye meg illetve magát a lejátszás módját egyeztettünk.

Ennek folyamán az alábbi pontokba szedtem össze a módosításokat:

- a port-forward szabályok közül kivettük az 5000-5001-es portok átirányítását a lejátszó eszközre. E helyett a NAS -ra irányítottuk ezen portokat - külön kiemelendő, hogy azt csak akkor kapcsoljuk be (tegyük a pipát a sorába), ha internet oldalról szeretnénk a DSM web -es felületét elérni,
- DHCP foglalási szabályoknál a lejátszó volt csak rögzítve. Hamár erre jártunk, akkor új bejegyzésként a NAS -nak is foglaltunk külön itt egy IP -t,
- lejátszó esetében a beállítások ellenőrzését (az rendben volt) követően egyeztettük a lejátszás menetét. Itt a hálózati lejátszás -nál felmerülő opciók közül azonosítottuk a Synology NAS kék hátteres sorát - ezt egyeztettük, hogy ez a DLNA opció. Ez akad-szakad stb. A "HDD szimbólumos" opció kiválasztása esetén lesz meg a SMB alapú lejátszás. itt tettünk is egy próbát.

Ezek közül az utolsó pont a kulcs - én is erre tippeltem a beszélgetésünket megelőzően.

(#57998) Karcsi1974 válasza dkess (#57997) üzenetére


Karcsi1974
csendes tag

:R

Kérem a túlzott mennyiségű ikonokat kerülje a jövőben. Módosítottam.

[ Módosította: domperke ]

(#57999) #80977664 válasza dkess (#57997) üzenetére


#80977664
törölt tag

What a surprise...

"Szerintem most DLNA-n játszol le vele, router reset előtt meg SMB-n. Ha így van akkor sem a routerrel van gond, inkább tűnik user errornak"

"Szerintem a problémájának semmi köze a synology-hoz"

(#58000) MrZed001 válasza gyugyo79 (#57982) üzenetére


MrZed001
tag

Ugyebár 3 módon juthat el video stream a TV képernyőre HDMI-n
1, a forrás video stream-et küldi el ahogy van (23.976 fps pl ... kb mind ezt teszi).
2, módosítja a forrás stream-et, megtartja többi param lásd fps (erős proci igény)
3, felhúzza fps, maga állítja elő a megjelenítendő video streamet (60-100-120Hz), TV-t csak megjelenítésre használja (durva proc igény)

Ugyebár listából egyértelmű, hogy 1-2 esetben a TV kell megoldja a 60-120-200-... Hz-re való konverziót.
Merthogy a TV-nek annyi amennyi, fixen.
Azaz 30 fps-es filmet pl 120 Hz-es úgy tesz ki, hogy 4x kiteszi ugyanazt a képet, majd utána vált következőre (120/30=4).
Persze 24p problémát már rég megoldották (ill elég jól közelítették egyesek).
De az igazi mégis az, amit a TV önmagán belül old meg.
Illetve itt tud a TV-ben lévő képjavító algoritmus belenyúlni, szépíteni, trumotion-al kép mozgását folyamatossá tenni.

1: egyértelmű semmit sem tesz hozzá a lejátszó, stream copy
2: minimálisan tesz hozzá a lejátszó (cserébe on-the-fly 4K video stream módosításhoz bizony kell a proci, nem az olcsó cumó tudja ezt)
3: ugye egyértelmű, hogy csak 4:4:4 RGB és 120Hz a min átvitel ahol értelme kezdődik. Na ez az egyetlen, ahol igaz lehetne, hogy "szebb" képet csinál a lejátszó.
Mert akkor ténylegesen a lejátszó állítja elő a megjelenítendő képet (pl HDMI-vel PC-ről való lejátszáskor).

ps: 30Hz-el 23.976-osat igen rándá lejátszani ...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.