Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57301) AiRLAC válasza maszati (#57299) üzenetére


AiRLAC
addikt

A modem cserélésekor tuti nem kerültél "véletlenül" NAT mögé?

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#57302) maszati válasza AiRLAC (#57301) üzenetére


maszati
tag

Eddig is dupla NAT mögött voltam, mert a sagemcom miatt meg az iptv miatt NATolva van. Erre lett volna jó a Bridge mode, de nem lehet az iptv miatt. De így dmzben működik bár nem a leg biztonságosabb. Nem a szolgáltatói modem lett cserélve csak a tp-link routerem egy asusra.

De így a messzi távolba vissza gondolva lehet hogy a régi is dmzben volt és úgy ment.

[ Szerkesztve ]

Üdv.: Ati

(#57303) Elemental


Elemental
addikt

Ezt a webdav elérést csak az intézővel lehet megoldani? Total commanerhez valahogy hozzá lehet adni?
\\tecimed.synology.me@SSL@port\DavWWWRoot

(#57304) Elemental válasza Elemental (#57303) üzenetére


Elemental
addikt

Siker, csak nem ebben a formában. Kellett tc-hez webDAV plugin.

Áh, nem tudja megnyitni az ékezetes betűs mappákat.
Nem akartam volna megvenni a netdrive-ot, de nem látok egyelőre más megoldást.

[ Szerkesztve ]

(#57305) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Sziasztok
Lehet, hogy Paritás-konzisztencia ellenőrzés + képek és videók konvertálása mellett nem tudok NFS szerveren belépni a mappába, vagy más lehet a gond?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#57306) Bandita4141


Bandita4141
tag

Sziasztok! Telefont cseréltem, és a kétlépcsős beállítás miatt nem tudok belépni a NAS-ba. A hitelesítő használatához kell vonalkód, vagy kulcs. Mit tudok csinálni?

Köszi hogy segítesz!!!

(#57307) felho001 válasza Bandita4141 (#57306) üzenetére


felho001
tag

Szia elvileg a beállított e-mail címre is tudod kérni a kódot. De ha nem törölted le még a régi telefont akkor arról kérj kódot és utána csináld meg az újra. Én pl pont ezért nem a google authenticatort használom hanem az Authy-t ami több eszközön tud futni így bármikor vissza tudom rakni az eszközökre.

Felhő

(#57308) #80977664 válasza Bandita4141 (#57306) üzenetére


#80977664
törölt tag

Elvileg adtál meg anno email címet, arra kérhetsz kódot.
Ha nem akkor reset.

(#57309) Gabis


Gabis
őstag

Sziasztok!
A segítségeket szeretném kérni. Ha Dive-on keresztül megosztok különböző mappákat, különböző emberekkel, akik főleg telefonon nézegetnék a tartalmakat, akkor minden egyes embernek csinálnom kell egy fiókot?
Azért kérdezem mert ugye ha mobilon nyitja meg az ember a megosztott hivatkozást, akkor a Drive applikáció megnyitását dobja fel mint lehetőség. Ha böngészőben beállítod az asztali nézetet akkor olyan mint desktop-on, csak éppen nagyon kicsi minden, ez nem járható út.
Előre is köszönöm mindnekinek. :R

(#57310) mtz81 válasza Gabis (#57309) üzenetére


mtz81
tag

A telefonos apphoz kell fiók mindenkinek.

(#57311) Syl válasza mtz81 (#57296) üzenetére


Syl
nagyúr

:R

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#57312) Gabis válasza mtz81 (#57310) üzenetére


Gabis
őstag

Köszönöm. Ez így elég béna megoldás...

(#57313) seger válasza maszati (#57302) üzenetére


seger
addikt

Miért kell a dupla nat?

(#57314) Bandita4141 válasza #80977664 (#57308) üzenetére


Bandita4141
tag

Köszi, végül a reset segített, mert e-mail nem volt beállítva.

Köszi hogy segítesz!!!

(#57315) mtz81 válasza Gabis (#57312) üzenetére


mtz81
tag

Ha mindenki ugyanazt kell, hogy lássa, akkor elég egy fiók is, amit töben használnak.

(#57316) maszati válasza seger (#57313) üzenetére


maszati
tag

Nem kell az jár a Thomeos cucchoz ha kell ha nem.

Üdv.: Ati

(#57317) xpert válasza Elemental (#57303) üzenetére


xpert
csendes tag

raidrive ;)

(#57318) seger válasza maszati (#57316) üzenetére


seger
addikt

Sose hallottam még ilyet!! Fejtsd ki bővebben kérlek!

(#57319) Essejó válasza maszati (#57316) üzenetére


Essejó
veterán

Még nem volt olyanom amit a Tés Sagecomon nem tudtam beállitani, mögé van téve egy 8 portos gigás switch és kész.

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#57320) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Az alábbi probléma megoldásában szeretném a segítségeteket kérni:
A NAS-on szeretnék egy megosztást létrehozni, amit a kívülről egy felhasználónak szeretnék engedélyezni. Ehhez mit kell tennem?
1. Felhasználó létrehozása
2. Megosztás létrehozása
3. Megosztás engedélyezése a létrehozott felhasználó részére

És itt akadtam el, hogy kell-e használnom dinamikus dns szolgáltatást, vagy meg tudom oldani quickconnect-tel is a dolgot? Gondolom a file station portját ki kellene "forgatnom" a routerben.

Köszönöm a segítséget :R

(#57321) maszati válasza seger (#57318) üzenetére


maszati
tag

Ehhez nem sok közöm van de olvastam valahol a neten, meg a router írja ki hogy multi-NAT környezetben van. :DDD

Üdv.: Ati

(#57322) seger válasza maszati (#57321) üzenetére


seger
addikt

Szerintem natolva vagy és ezt te elfogadod...

[ Szerkesztve ]

(#57323) maszati válasza seger (#57322) üzenetére


maszati
tag

Hát, ja

Üdv.: Ati

(#57324) seger válasza maszati (#57323) üzenetére


seger
addikt

Egy telefonodba kerül a szolgáltató felé. És szólsz, hogy kapcsolják ki a natot. Ennyi

(#57325) e90lci válasza seger (#57324) üzenetére


e90lci
senior tag

Koaxon nem Natol a Telekom.User error van ott. :K

(#57326) Elemental válasza maszati (#57323) üzenetére


Elemental
addikt

Szerintem kevered a dolgokat.
Most működik a távoli elérés? Ahogy kivettem a szavaidból, igen.
Itt többen felkapták a fejüket a dmz-re, de csak mert nem olvasták az előzményt, szerintem.
Nálad, ahogy olvasom, úgy van, hogy van a telekomos router, utána be van rakva a te routered (telekom lan portból a te routered wan portjába megy a kábel). A telekomos routerben be van állítva a dmz a te routered ip címére. A te routered pedig ellátja a routeres dolgokat. Ez így teljesen rendben van.

(#57327) Gabis válasza mtz81 (#57315) üzenetére


Gabis
őstag

Pont ez a lényeg, hogy van aki ezt van aki azt látja. Ez desktop-on tökéletesen működik, mert a megosztott tartalmat rögtön látja a böngészőben. Mobilon ez nem játszik, ott az app-ban akarja megnyitni, amihez fiók kell. Ezek nyilvános megosztások.

(#57328) Elemental válasza xpert (#57317) üzenetére


Elemental
addikt

Köszi!
Tesztelni fogom.

(#57329) maszati válasza Elemental (#57326) üzenetére


maszati
tag

Pontosan. És működik a távoli elérés így.

e90lci ez biztos?

Üdv.: Ati

(#57330) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

van FTP kliens DSM-be vagy bármelyik app-ban? nas-ról szeretnék fellépni egy FTP szerverre (másolás közben ne a pc menjen) és feltölteni oda pár dolgot.

(#57331) e90lci válasza maszati (#57329) üzenetére


e90lci
senior tag

100%,hogy koax hálózaton nem Nat-ol a Telekom.Az a Sagemcom F@st 3686 ami neked van egy nagy fos,tudom,mert nekem is ilyen van csak v1 es.Fix ip beállítást elfelejti,különböző beállítások nem működnek vagy nem úgy ahogy kellene.Én dobtam mögé egy RB4011 est azóta ok minden.Igaz nekem az IPTV is a saját routeremen keresztül megy,mert annak idején elb...am a kábelezést így most kénytelen vagyok minden szobába saját switchet is tenni.

(#57332) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Böngészőn keresztül szeretnék lejátszani videó filet-t a NAS-ról és azt írja ki, hogy telepítsem a VLC lejátszót.
Telepítettem arra a gépre, amin a lejátszást indítottam, a gépet is újraindítottam, de ugyanúgy nem indítja el a lejátszást és továbbra is azt írja, hogy telepítsem a VLC-t?
Mi a megoldás erre a problémára? Video Station-t nem szeretnék használni.

Köszönöm a segítséget :R

(#57333) Elemental válasza Jim74 (#57332) üzenetére


Elemental
addikt

Szerintem böngésző plugin kell neki.

(#57334) Jim74 válasza Elemental (#57333) üzenetére


Jim74
nagyúr

Elvileg azt feltelepítette a VLC...

(#57335) Elemental válasza Jim74 (#57334) üzenetére


Elemental
addikt

Én nem próbáltam, unokatesóm mondta, hogy feltette a firefox vlc add-ont, és megy neki a lejátszás.

(#57336) Jim74 válasza Elemental (#57335) üzenetére


Jim74
nagyúr

Meg tudnád kérdezni, hogy pontosan melyik addont rakta fel? Van egy pár VLC addon Firefox-hoz.
Elvileg a VLC player-nek fel kellene raknia, de nem rakja fel, illetve nem látszik az FF kiegészítők között :(.

(#57337) uvyp


uvyp
csendes tag

Sziasztok! DS218play-ben vanegy 4tb hdd és szeretnék hozzá adni egy 3tb hdd-t is. Egyben szeretném látni a 7tb-t. Adat biztonság nem annyira fontos, pótolható adatok vannak (lennének rajta). Viszont nem tudom hozzá adni a kissebbik hdd-t. Tárolókészlet/tevékenység/Meghajtó hozzáadása szürke - nem lehet rákattintani. A 4tb jelenleg SHR.Hogyan tudnám hozzáadni? Köszi előre is.

(#57338) #80977664 válasza uvyp (#57337) üzenetére


#80977664
törölt tag

Sehogy. Ha előre tudtad hogy ilyet szeretnél akkor nem SHR-t kellett volna létrehozni elsőnek.

Ha már megvan az SHR és gondolom nem tudod hová tenni az adatokat róla akkor miért nem csapod mellé a másik lemezt külön kötetnek és simán belinkeled egy könyvtár alá a tartalmát?

(#57339) #80977664 válasza #80977664 (#57338) üzenetére


#80977664
törölt tag

De ha ragaszkodsz a JBOD-hoz akkor rakd be a 3TB-ot a NAS-ba alap kötetnek, másold át az adatokat a 4TB-ról rá majd töröld a 4TB kötetet (lehet ki kell venned a lemezt hozzá, nem emlékszem engedi-e a DSM) és add hozzá a 3TB-hoz. Az alkalmazásokat viszont ekkor újra kell majd telepítened, de a DSM-et legalább nem!

[ Szerkesztve ]

(#57340) Bacusuz


Bacusuz
őstag

sziasztok
feltelepítettem a synology moments alkalmazást.
Indításakor azt írja:
lépjen a vezérlőpult>felhasználó>speciális menüpontba és engedélyezze a felhasználói home szolgáltatást.

keresem egy ideje, de nekem ott ilyen opció nincs.
Hol tudom ezt bekapcsolni?
dsm 6.2.2.-24922 update5 legfrissebb van fent

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#57341) #80977664 válasza Bacusuz (#57340) üzenetére


#80977664
törölt tag

legalul, felhasználói kezdőlap néven...

(#57342) Bacusuz válasza #80977664 (#57341) üzenetére


Bacusuz
őstag

köszi, így már megtaláltam

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#57343) fjanni


fjanni
tag

Sziasztok. Nem működött a Plex Media szerver. Először leállítottam és újraindítottam, de ugyanaz (Nas alkalmazásból megnyitva malmozik és semmi, TV-n kijelzi hogy nem éri el). Ekkor töröltem a szervert majd megpróbáltam újratelepíteni, erre a letöltés végén ezt írja ki: "Az ehhez a csomaghoz beállított 32400 portot vagy másik szolgáltatás használja, vagy a rendszernek van fenntartva. Kérjük, tiltsa le vagy módosítsa az ütköző rendszerszolgáltatást, vagy a csomag konfigurációjának módosításához forduljon a fejlesztőhöz."
Mit tegyek szerintetek?

(#57344) tobias40 válasza fjanni (#57343) üzenetére


tobias40
veterán

Ennek a Plex-nek mi az a nagy előnye KODI-val szemben (tulajdonságai) hogy ilyen sokan használjátok?
Mivel jobb mintha a média lejátszóval megkerestetem a filmek info-jait stb..?

Tehát mit ad pluszban,csak ennyi a kérdésem ....(lehet kipróbálom ha érdemes)

[ Szerkesztve ]

(#57345) bozsozso válasza tobias40 (#57344) üzenetére


bozsozso
őstag

Pl.: én azért használom kodival a plex-et, mert itt meg tudom szűrni a tartalmat a gyerekeknek. Kodi van a gyerekeknél is csak plex-hez kapcsolódik saját felhasználóval így csak azt látják amit én akarok.

(#57346) fjanni válasza fjanni (#57343) üzenetére


fjanni
tag

Lehet hogy komolyabb itt a gond, újraindítás után már települt, de beállítani nem lehetett. Most meg kiírja hogy az egyik kötet összeomlott. Most mit lehet csinálni? Raid nen volt, csak más gépre szinkron mentés.

(#57347) uvyp válasza #80977664 (#57338) üzenetére


uvyp
csendes tag

Végülis megfelelne nekem ez a könyvtár alá belinkelés is. Tudnál segíteni,hgy hogyan kell?

(#57348) tobias40 válasza bozsozso (#57345) üzenetére


tobias40
veterán

Köszi,közben átmentem olvasgatni a saját fórumába,kicsit kínai pár dolog amiről ott írnak de olvasgatok szorgalmasan.. :R

Nekem ilyen szűrés nem kell.

[ Szerkesztve ]

(#57349) #80977664 válasza uvyp (#57347) üzenetére


#80977664
törölt tag

Feladatütemezőbe boot-kor:
(cseréld ki a saját könyvtáraidra)

mount --bind /volume1/honnan /volume1/share/hová

Először kézzel is futtasd le és ha belinkelte akkor jó.

[ Szerkesztve ]

(#57350) Formaster


Formaster
addikt

VPN Help kellene, mert most kapok agyfrászt! Eddig gond nélkül ment ez is, telóról csatlakoztam OpenVPN-el és már fent is voltam a saját otthoni hálózatomon. A csatlakozás most is sikeres, azonban semmilyen weboldalt nem érek el, se a belső hálót, se whatismyip-t, se prohardvert. Ugyanakkor Viber stb működik. :U :W

Eddig nem foglalkoztam azzal, hogy mobilról nem érem az a DSM bejelentkezési oldalt, mert VPN-el még biztonságosabb is volt, most már ez is elment, innentől már kezdek kiborulni. :F

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.