Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57601) kgymac válasza Lasersailing (#57594) üzenetére


kgymac
őstag

Én a gyári hazatelefonálós p2p protokolt kikapcsoltam.
Az én routerem csak 3 félét tud, de a noip köztük van.

(#57602) WaterWave válasza Pubszon (#57600) üzenetére


WaterWave
veterán

Akkor meg kell néznem.. Mert most igy nem vágom, de értem mit mondasz.
Netgear AirCard 785S Mobile Hotspot a típus amugy, remélem lesz benne ilyen mert mindent kezel de erre nem emlékszem

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#57603) Madwe válasza tomboy1000 (#57583) üzenetére


Madwe
nagyúr

A net szolgáltatódnál kell ezt kérni

(#57604) Proci85


Proci85
senior tag

Sorra írjatok h betojt a diszk, kötet. Ilyenkor nagy segítség lehet, ha a Smart infót (azt a sok soros táblázatot) megosztjatok. Sok hasznos info van benne.

(#57605) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok!
Lehet nagy alapdolgot kérdek :B bocsi akkor.Van egy SYNOLOGY DS718+ 6GB a belsőhálón most szeretném elérném kívülről openvpn segítségével a számítógépeket.Hogyan kellene elindulnom?Miket kellene csinálnom?Hogy működjön a dolog.

(#57606) Kisnyikhaj


Kisnyikhaj
csendes tag

Hali!

Kis segítség kellene. Úgy jártam, siettem meg öcsémnek akartam vissza seedelni a dolgokat, és hogy ne keveredjenek a cuccok, HOME nevű mappába töltöttem le torrenteket, ami vicces mert se saját file kezelőjével nem látom amit oda töltöttem, se sehogyan, deviszont valahogy seedel vissza. Ez mind szép és jó csak mikor lejár a seed kötelezettség szeretném törölni, de mivel nem tudom elérni sehogy a fileokat nem tudom majd hogy törölni. Próbáltam Download Stationból célmappa megnyitását, azt írja nem létezik. Valakinek valami ötlete hogyan tudom majd törölni a azokat? Esetleg végszükség esetében, ha nem lehet, nasomról beállításokból lehet valami mentést csinálni hogy ne kelljen minden újra beállítani, főként a plex(port forwardolas, vagymi elég nehézkes volt elállítani alapról úgy router is tudja, vagy már a nasnál volt nem emlékszem, nem mai történet) érdekel, többi nem nagyon izgat, mert ami fontos az máshol is megvan. Köszi a választ és bocsika hosszúra sikerült.

[ Szerkesztve ]

(#57607) e90lci válasza qwertly (#57605) üzenetére


e90lci
senior tag

(#57608) bigdady válasza Proci85 (#57604) üzenetére


bigdady
nagyúr

Hogy kell? És mi látszik belőle?

(#57609) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

4 lemezes NAS-ban van 3 lemezem (3,4,4 TB-osak) egy SHR kötetben, 1 lemezes védelemmel. Ebből kettőt szeretnék kicserélni (3 és 4 Tb-ost), két 4 TB-osra. Jól gondolom, hogy csak egyesével tudom a lemezeket kicserélni az alábbi módon?
1. NAS kikapcsolás.
2. Régi lemez ki (mindegy melyik mérettől függetlenül), új lemez be, majd NAS bekapcsolás.
3. Tároláskezelő, kötet javítás. Ha végzett (2-3 nap :DDD), akkor újra az elejéről a folyamat a másik cserélendő lemezzel.
Ha második csere után is végzett a kötet javítással, akkor kész vagyok, ugye?

Köszönöm a segítséget :R

(#57610) spider23


spider23
aktív tag

Valaki aki jártas dockerben tudna segíteni? Fel van telepítve az Adguard ami a 8080-as portot használja. Telepíteném a Domoticzot is dockerben, de az is a 8080-as portot akarja használni. --net=host használatnál nem is tudok más portot megadni mert nem veszi figyelembe telepítésnél. De a bridge verzió meg nem működik mert hibákat írt amikor elindult a domoticz, több eszközöm nem tudott csatlakozni hozzá.
Ráadásul régebben a csomagkezelőből telepítve más port volt ami most jó lenne a 8084 meg a 8443 mert azt más nem használja de dockerben nem ezt használja a domoticz jelenleg. :W

(#57611) #80977664 válasza Jim74 (#57609) üzenetére


#80977664
törölt tag

jól.

(#57612) #80977664 válasza spider23 (#57610) üzenetére


#80977664
törölt tag

Az AdGuard első indulásakor bármilyen portot megadhatsz neki a konfigolásnál....

(#57613) Jim74 válasza #80977664 (#57611) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm :R

(#57614) Burki


Burki
aktív tag

Sziasztok,

Történt egy áramszünet nemrégiben, és annak ellenére,hogy a NAS szünetmentesre van kötve, leállt a rendszer, majd miután visszajött az áram, nem indult el magától.

A rendszer elindítása után pedig egy üzenet fogadott,hogy a Volume 1 "degraded".
2 db 4 terás WD lemez van SHR-ben kötve, ext4 file rendszer.

Lefuttattam egy SMART tesztet, majd mivel nem találtam hibát, rányomtam a repair-re, aminek következtében az eddig hibásnak jelölt lemez "initialized" státuszba váltott, viszont a volume 1 továbbra is degraded.

Nem szeretnék adatvesztést, ezért mielőtt tovább haladnék, szeretnék megerősítést kérni arról, hogy a Storage Pool / Action / Repair opcióval helyreállítható a kötet.
Ha elindítom a folyamatot, akkor kapok egy figyelmeztetést,hogy az újonnan hozzáadott meghajtó adatai törlődni fognak. Ez azt jelenti,hogy az 1. meghajtó, ami sértetlen, arról lesz helyreállítva a 2. lemez?

Előre is köszi a segítséget!

Asrock Z87 Extreme6, i7 4770K+CM Hyper 103, 2*8 GB Corsair Vengeance,FSP Hexa+ 500W, MSI RX 480 GAMING 8GB, SSD HyperX 120GB FURY, WD Blue 1TB EZEX, Cooler Master N300

(#57615) #80977664 válasza Burki (#57614) üzenetére


#80977664
törölt tag

"Lefuttattam egy SMART tesztet, majd mivel nem találtam hibát, rányomtam a repair-re, aminek következtében az eddig hibásnak jelölt lemez "initialized" státuszba váltott, viszont a volume 1 továbbra is degraded"

Gyakorlatilag a hibás lemezt úgy veszi mintha most tetted volna be üresen, azért "initialized".
Nyilván degraded továbbra is a volume ha az egyik lemezt csak inicializálta.

""Ez azt jelenti,hogy az 1. meghajtó, ami sértetlen, arról lesz helyreállítva a 2. lemez?"

Azt. Ne nagyon csinálj vele semmit amíg nem futott le teljesen.

(#57616) Jim74 válasza #80977664 (#57611) üzenetére


Jim74
nagyúr

Még annyi kérdésem lenne, hogy amíg a hdd csere utáni javítás tart, használhatom a NAS-t?
Igazából az előző hozzászólás miatt merült fel bennem a kérdés.

(#57617) agyhalal


agyhalal
aktív tag

Sziasztok!
Aki használ iOS-es FileBrowser-t, vagy bármilyen más file kezelőt, ahhoz lenne egy kérdésem. A NAS-on beállítottam az FTP elérést és működik is távolról Total Commanderrel, de ugyanígy, távolról a fenti alkalmazással és semmilyen más file kezelővel nem sikerül elérnem a NAS-t. A NAS-on és az alkalmazásokban is passzívra állítottam a kapcsolatot. Viszont Infuse Pro (videó lejátszó app) eléri a megosztott videókat FTP kapcsolaton keresztül.

Nézz tükörbe, hogy neked mi van a homlokodra írva!

(#57618) mtz81 válasza tomboy1000 (#57583) üzenetére


mtz81
tag

A reverse dns-t az ip tulajdonosától kell kérni (net szolgáltató). Statikus IP kell hozzá!
A beállításaidat itt tudod tesztelni: https://mxtoolbox.com/

(#57619) bigdady válasza Jim74 (#57616) üzenetére


bigdady
nagyúr

Lenyúltad Patice avatarját? :)

(#57620) Jim74 válasza bigdady (#57619) üzenetére


Jim74
nagyúr

Nem nem. Ő Villám McQueen, én pedig Francesco Verdasco :DDD

(#57621) Patice válasza Jim74 (#57620) üzenetére


Patice
Topikgazda

Így van. :C

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#57622) fecke78


fecke78
senior tag

SZiasztok 918+-om van . Meg tudná valaki mondani milyen gyakorlati haszna van a két m2 ssd behejezésének . néztem ,hogy brutál írási olvasási sebbeséggel rendelkeznek ?
De gyakorlatban mire jó?

(#57623) #80977664 válasza Jim74 (#57616) üzenetére


#80977664
törölt tag

Használhatod, de én azért nem nyúznám addig amíg nem fut le teljesen a helyreállítás. Mindenki maga tudja. A nagy számok törvénye alapján volt már olyan akinek helyreállításkor szállt el a jó HDD és ment a lecsóba minden.

Backup gondolom azért van a legfontosabb dolgaidról...

(#57624) #80977664 válasza fecke78 (#57622) üzenetére


#80977664
törölt tag

Van HDD sebesség gondod? Ha nincs akkor felejtsd el.

Ha tudod mi az a cache akkor azt is tudod mire való ez.

(#57625) AiRLAC válasza fecke78 (#57622) üzenetére


AiRLAC
addikt

Apró és sok file írásakor/olvasásakor jól jöhet.

Tipikusan ilyen felhasználás: fileszerver több számítógépnek (értsd 5+) pl. dokumentumoknak, virtualizáció.

Tipikusan NEM ilyen felhasználás: otthoni médiaszerver, telefonok szinkronizálása.

Torrentnél _esetleg_ segíthet, de nem éri meg az árát, kivéve ha geek vagy :)

Szerk.: beheLYezés, seBesség. És írásjelek előtt nincs szóköz, utánuk van. Köszi ;)

[ Szerkesztve ]

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#57626) Proci85 válasza bigdady (#57608) üzenetére


Proci85
senior tag

(#57627) fecke78 válasza AiRLAC (#57625) üzenetére


fecke78
senior tag

Köszönöm
Sejtettem .
Nem én vagyok a célközönség . Otthoni médiaszerver ként van nálam a nas .
:R

(#57628) Jim74 válasza #80977664 (#57623) üzenetére


Jim74
nagyúr

Filmet néznék róla csak. Akkor a fontos adatokat a biztonság kedvéért lementem.
De, ha nem döglik be a benne maradt hdd-ből, akkor elvileg nem lehet gond ugye?

(#57629) Pubszon válasza Jim74 (#57628) üzenetére


Pubszon
veterán

Korlátozottan, de lehet használni.
Például a letöltés nem megy ilyenkor, de seed igen.
Filmet is nézhetsz róla.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#57630) Jim74 válasza Pubszon (#57629) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm :R

Ha jól emlékeszem, akkor amikor beüzemeltem a NAS-t és építette az SHR kötetet, akkor ment a DS-el a letöltés. De lehet, hogy rosszul emlékszem... :F

[ Szerkesztve ]

(#57631) bigdady válasza Proci85 (#57626) üzenetére


bigdady
nagyúr

Van ami gáz? :U

(#57632) WaterWave válasza Pubszon (#57600) üzenetére


WaterWave
veterán

Nah kicsit utánaérdeklődtem...
Lényeg, hogy elméletileg, akkor nem fontos, ha a mobil wifi hotspotban csinálja meg az ember a dynamic dns-t, mivel vannak olyan kamerák, amik támogatják esetleg a no-ip szolgáltatást is, vagy van saját dns-ük
Példának okáért a Hikvisionnek vannak ilyen kamerái, aminek hikvision hiddns szolgáltatása van... Kérdés az, hogy ez így ebben a formában működne, hogy a kamerát állítom be akár egy laptoppal a hotspottal egy dns-t és itthon a synologyban rendelekm hozzá a címet?
Másik, hogy melyik portot nyissam ki? Mert mikor feltelepítettem a synology csomagot akkor azt hiszem https volt 9901-et választottam...?

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#57633) AiRLAC válasza bigdady (#57631) üzenetére


AiRLAC
addikt

Nem nagyon, max az ~5 év futás

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#57634) Kroni1


Kroni1
veterán

Sziasztok!

Egyenlőre csak ismerkedem a Syno rendszerrel, és lenne pár kérdésem, mert WD MyCloud után kicsit más a DSM.

Első kérdésem az lenne, hogy az alapértelmezett /video a /music és a /photo tényleg csak így külön megosztásként működnek rendesen, vagy én bénázok? A MyCloud-on volt egy fő "Data" megosztásom, azon belül voltak ezek és minden más mappám amiket egy Z meghajtónak felcsatoltam Win10 alatt. Itt ha létrehozok egy Data mappát és abba szeretném tenni a zene film és egyéb könyvtáraimat akkor pl. az audio manager nem látja a számaimat, nem tudom megadni hogy itt keressen. Valamit én csinálok rosszul, vagy erre tényleg csak az alapértelmezett mappákat lehet használni?

Másik kérdésem, hogy a DS Video androidos app nem játszik le filmet? Látja a video mappában lévő fájlokat, de mikor rákattintok választani akar, hogy VLC vagy más külsőleg telepített programban nyíljon meg. Itt is én állítottam el valamit esetleg vagy ez ilyen? :F

(#57635) Proci85 válasza AiRLAC (#57633) üzenetére


Proci85
senior tag

Igen, nekem is ennyi jött le.
Sima SATA vinyók 30k üzemóra felett bizonytalanok. A jobbak elmennek 40-50-ig, de az már a teteje.
Az enterprise vinyók esetleg 60-80k, de az már ritka.
Szóval az a vinyó letekerte az előírt kilométereket. A megemelkedett spin up time is erről árulkodhat.

[ Szerkesztve ]

(#57636) Pubszon válasza Kroni1 (#57634) üzenetére


Pubszon
veterán

A vezérlőpultban az indexelt mappákat be tudod állítani, amit mondasz az csak az alapértelmezett.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#57637) Kroni1 válasza Pubszon (#57636) üzenetére


Kroni1
veterán

Á, szóval akkor így kell. Köszönöm! :R

Proci85: Nos azt hiszem akkor az én WD Red vinyóm is szépen lassan eléri az élettartama végét, igaz nem lehet rá panaszom 6 éve megbízhatóan szolgál! Talán itt az ideje egy újat beszereznem. :F

[ Szerkesztve ]

(#57638) Sanyi.mTs válasza Kroni1 (#57637) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

/photo mappát viszont hagyd meg, ha fotókat is meg akarsz osztani, a gyári Photo station app csak abból tud megjeleníteni.

(#57639) Sefter


Sefter
veterán

sziasztok!

Új Nasba teszek 2db vinyót SHR kötetbe -> lementem a régi Nasról az adatokat -> átrakok +2 vinyót az új nasba .
Hozzá tudom rakni a már meglévő SHR-hez :F
Nem emlékszem már sajna.. :B

Psn ID: sefter_hun

(#57640) Vazuul válasza Kroni1 (#57634) üzenetére


Vazuul
újonc

Szia! Nekem is hasonló problemáim vannak, annyi különbsegfel hogy friss NAS tulaj vagyok. Alapvetően a filmeim tárolása és egyszerre több készüléken(nem feltetlenül párhuzamosan) lejátszása volt az irányadó keresés mikor szembejött ez a megoldás.
Röviden...beszereztem egy ds418play-t és foggalmam sem volt hogy mibe nyúltam....
Androidon az MxPlayer app viszi a netstreemet DS Video-bol. Viszont a hálózat8 lejátszás az katasztrófálisan nem akar összejönni akárhogyan állítom az engedélyezéseket,tűzfalat, szolgáltatásokat...

egyik látja, másik nem

Látja, de nem tudja lejátszani és nincs internet

Random más alhálóba kerül a Nas mint minden más

... Dlna lejatszás médiabox nélkül esélytelen?
Samsung ue40es6100 on volt amikor láttam a nas-t, megnyitottam es hiba miatt nem játszott le semmit.
...Elötte ugyanezek a filmek mentek vinyóról.
Egy kesze kusza 3 router és1 ap / 2 internetből álló hálózaton kéne rendet tenni és mindent a megfelelő irányba terelni
...egy labirintus egy kezdőnek :(( :W :Y csak filmeket akartam egy forrásból hogy ne kelljen 3 db 2tb os külső vinyót cserélgetni 3 tv között. :))

(#57641) Pubszon válasza Sefter (#57639) üzenetére


Pubszon
veterán

Igen, ez az SHR egyik jó tulajdonsága. :K

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#57642) Proci85 válasza Kroni1 (#57637) üzenetére


Proci85
senior tag

Igen, ilyenkor ezek szoktak előjönni:
- simán eltűnik és csak reboot hozza elő vagy az sem
- hirtelen bad sectoros lesz, amit kinullázással sem tudsz javítani/reallokálni
- felpörög, de nem hallasz seek hangot: beszorult a fej?
- fel sem pörög :D

Szép időt ment.

[ Szerkesztve ]

(#57643) AiRLAC válasza Vazuul (#57640) üzenetére


AiRLAC
addikt

Hát először a hálózaton kellene rendet tenni.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#57644) Sefter válasza Pubszon (#57641) üzenetére


Sefter
veterán

köszi!

Psn ID: sefter_hun

(#57645) Vazuul válasza AiRLAC (#57643) üzenetére


Vazuul
újonc

Igen, ezt érzem én is csak mindig megakad az egyik kritikus feltételnel a terv, es valami nem működik. Sajnos sokszor nem találom meg a hibat vagy rosszul korrigálom...1 megjavul 2 elszál ami elötte megy...
Nem vagyok egy zseni sajnos, van amit nem értek hogy miert történik de lehet a logika a rossz :((

(#57646) Kroni1 válasza Proci85 (#57642) üzenetére


Kroni1
veterán

Van egy külső 2.5"-esem ugyanekkora, arra minden fontos adat le van mentve róla, de lekopogom, a fenti hibákból egyenlőre semmi nem jelentkezett egyenlőre, talán még elmegy egy darabig a csere előtt...

Igazából azon is gondolkodtam, hogy ha cserélek akkor egy kis 2.5"-ösre kéne átklónoznom a RED-et. Halkabb és hűvösebb is lenne egyúttal, de gondolom az nem menne el ennyit. Látom van 2.5" RED is, de az csak 1TB-os..

(#57647) trance89 válasza chemand (#56667) üzenetére


trance89
őstag

Üdv
6.2.2-n futtatható Qbittorrent verzió nem létezik? Vagy muszáj lesz visszatennem a 6.1.7-et?
Xpenology DSM918+ alatt próbálom, feltelepül de nem indul

(#57648) spider23 válasza #80977664 (#57483) üzenetére


spider23
aktív tag

Most jutottam odáig hogy foglalkozzak ezzel a watchtower-el. 2. lehetőséget választottam. Beraktam azt a sort azokba a konténerekbe amit figyeljen és frissítsen, de a logban nem látom hogy valamit is csinálna. Indítás után ezt az egy sort írja és semmi mást: time="2020-02-21T16:46:57Z" level=info msg="Starting Watchtower and scheduling first run: 2020-02-21 16:51:57 +0000 UTC m=+300.150587505"

(#57649) #80977664 válasza spider23 (#57648) üzenetére


#80977664
törölt tag

Ha a legfrissebb verzió van fenn abból amire aut. frissítést akarsz akkor érthető módon nem csinál mást csak figyel. Ha ez megnyugtat akkor nálam is pont ugyanez az üzenet van!

Majd ha lesz új verzió akkor frissíteni fogja! Alapból 5 percenként ellenőrzi...

(#57650) spider23 válasza #80977664 (#57649) üzenetére


spider23
aktív tag

De ha elérte az időt akkor sem írja a következőt hogy mikor fogja ismét ellenőrizni. Ez akkor így normális?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.