Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-09-05 14:01:59

LOGOUT.hu

2021. Júliusi frissítés - DSM 7.0 infók: Kb. egy hónapja jelentették be a DSM 7.0 RC-t, ami a kiadás előtti utolsó verzió (hivatalos sajtóközlemény). 2021. Június 29-től már telepíthetjük manuálisan a DSM felületén betallózva az új rendszert, de jelenleg ezt még mindenkinek csak saját felelősségére tegye! A figyelmeztetés oka: bizonyos alkalmazásokat (pl. Synology Moments és Photo Station helyett Synology Photos lesz, Cloud Station helyett Synology Drive Suite lesz) kivezetett a Synology a DSM7.0 megjelenésével és helyettük másokat vezet be. A teljes change log itt található.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57501) Syl


Syl
nagyúr

Régebbi, nem-okos TV-hez (amiben nincs lan/wifi) mit javasoltok, mivel lehetne legegyszerűbben filmeket nézni a NAS-ról?

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#57502) AiRLAC válasza Syl (#57501) üzenetére


AiRLAC
addikt

Amlogic alapú médialejátszó, van saját topicja.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#57503) Madwe válasza AiRLAC (#57502) üzenetére


Madwe
nagyúr

Vagy chromecast, ha az ad pluszt. Vagy apple tv. Vagy roku. Vagy bármilyen hálózati médialejátszó :)

(#57504) Syl


Syl
nagyúr

Köszönöm az ötleteket. Azt azért odaírhattam volna, hogy egy 10+ éves tévéről van szó, tehát nem akarunk 30-50 ezer forintokat rákölteni. Akkor már inkább új tévét vennénk :B

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#57505) Madwe válasza Syl (#57504) üzenetére


Madwe
nagyúr

Egy chromecast 10-12k huf

(#57506) bigdady válasza #80977664 (#57500) üzenetére


bigdady
nagyúr

Eltávolítottam a tárolót. most csipogott a gép fél percig a gép, majd abba hagyta. Tároló ott maradt.
Kötetet nem kellett külön úgy látom tároló eltávolítás miatt elindult az is de semmi változás.
Hard reset a 4 mp nyomom még nem sípol aztán meg 10 mp-en belül még1x?
DSM újratelepítés elindul magától vagy hogy? Hogy érem el a felületet majd hard reset után? :R

[ Szerkesztve ]

(#57507) bigdady válasza #80977664 (#57500) üzenetére


bigdady
nagyúr

Na sikerült törölnöm mindkettőt, de hard reset nélkül csináltam az új kötetet ás tárolót nem gond?

[ Szerkesztve ]

(#57508) Syl válasza Madwe (#57505) üzenetére


Syl
nagyúr

Na, az bőven jó :R

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#57509) bigdady válasza Patice (#27619) üzenetére


bigdady
nagyúr

NFS tartományt akarok megadni de nekem nem fogadja el a *-ot ha megadom a teljes alhálózatom, azt írj nem használhatok helyettesítő karaketereket. Akkor hogy kell megadni 192.168.0.* helyett?

(#57510) #80977664 válasza bigdady (#57507) üzenetére


#80977664
törölt tag

Ha a DSM partíció nem sérült akkor jó. Valószínűleg nem mert akkor reklamálna miatta.

(#57511) #80977664 válasza bigdady (#57509) üzenetére


#80977664
törölt tag

192.168.0.1/24

(#57512) Gyufaaa


Gyufaaa
veterán

Sziasztok,

kérdésem lenne a 218play nasommal kapcsolatban. Memóriát szeretnék benne bővíteni, milyen típusú van benne? Nem találok róla infót. Természetesen, ha egyáltalán cserélhető. Nem akarom darabokra kapni, ha tudtok ebben segíteni.

Más:
Jelenleg 1db WD 2TB RED van benne. Pár napon belül érkezik a tesó bele. A benne lévőn már vannak adatok, illetve az újon is lesznek, adatmentésől származó adatok. Ha beleteszem, kapásból formázza illetve vesztem az adatokat, vagy nyugodt szívvel betehetem és használhatom egymástól függetlenül is? :U

(#57513) #80977664 válasza Gyufaaa (#57512) üzenetére


#80977664
törölt tag

https://nascompares.com/2019/05/09/synology-nas-unofficial-memory-upgrade-guide/

Az újat formázza, de utána úgy konfigurálod ahogy akarod. A kérdés mit szeretnél?
Lemezvédelmet? Külön kötetet? JBOD? RAID 0?
Mekkora a régi és mekkora az új HDD?

(#57514) AiRLAC válasza Syl (#57508) üzenetére


AiRLAC
addikt

Egy olcsó Amlogic doboz 10e alatt van.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#57515) Gyufaaa válasza #80977664 (#57513) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Szimpla külön kötet lesz. Jelenleg WD 2TB RED van benne. Egy ugyan ilyen kerül bele hamarosan. Mielőtt beleteszem, akkor az adatmentésből származó adatokat érdemes lementenem. A jelenleg benne lévő vinyót nem fogja piszkálni? Nem akar automatikusan RAID tömböt? Nem szeretnék minden adatot kimenteni és újra másolgatni.

(#57516) bigdady válasza #80977664 (#57510) üzenetére


bigdady
nagyúr

Köszi. Paritás konzisztencia fut dél óta, most 40% :F Az jó?
Illetve appok eltüntek mint pl mediaszerver meg dstation stb, de telepiteni sem enged egselőre gondolom amig fut ez a paritás vizsgálat vagy nem tudom miért.
És egyelőre nem is látják az eszközök a nas-t se nfs se smb-n, gondolom mediaszerver app kéne kei (általad írt /24-el sem).
Egyedül iphone dfile látja :U

Ui: sok beállitás megmaradt (hisz újra sem indítottam) de appok beállitásai ezek szerint elszálhattak. A beállítás mentés visszaállítása kell egyáltalán van van/lesz értelme ha felmennek az appok?

[ Szerkesztve ]

(#57517) Gyufaaa válasza Gyufaaa (#57515) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Sajnos ebben nem tudok memóriát bővíteni. Ez sajnálom. Azért a 2GB kevéske már. No mind1. Majd a következő NAS. :P

(#57518) #80977664 válasza bigdady (#57516) üzenetére


#80977664
törölt tag

Ha fut és nem dob ki már jó, várd meg a végét.

Az appok elszálltak mert azok a köteten voltak nem a DSM partíción. Telepítsd újra őket, ennél nagyobb baj ne legyen szerintem.

A DSM mentést felesleges visszatenned mert az nem változott, az appokon meg nem segít.

(#57519) bigdady válasza #80977664 (#57518) üzenetére


bigdady
nagyúr

Kösz.
Azért nem enged appot telepíteni akkor ugye mert fut a paritás nem?

(#57520) #80977664 válasza Gyufaaa (#57515) üzenetére


#80977664
törölt tag

A már bent levő HDD-t ez nem érinti!
Berakod az újat. SEMMIT NEM CSINÁL MAGÁTÓL VELE, szóval figyelj oda mire kattintasz ha új kötetet akarsz létrehozni belőle! Nehogy egylemezes adatvédelem legyen belőle...

(#57521) #80977664 válasza bigdady (#57519) üzenetére


#80977664
törölt tag

Valőszínűleg igen, most már nem emlékszem nálam hogyan volt anno.
Ne piszkáld amíg nem futott le. Utána restart nem árt és ha nincs hiba telepíthetsz.

(#57522) Pubszon válasza bigdady (#57519) üzenetére


Pubszon
veterán

Igen, amiatt.
Ilyenkor a DS-el sem tudsz letölteni például.

Tudsz gyorsítani a folyamaton, ha a Tároláskezelő/Tárolókészlet/Konfiguráció fülön a második opciót választod.

Ekkor olyan gyorsan csinálja amennyivel a lemez bírja.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#57523) bigdady válasza Pubszon (#57522) üzenetére


bigdady
nagyúr

oh kösz :R

(#57524) Sanya válasza Gyufaaa (#57517) üzenetére


Sanya
nagyúr

Ds 218playban nem 1 giga ram van?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#57525) -Maujuri- válasza Sanya (#57524) üzenetére

De 1 giga van.

(#57526) jojojo


jojojo
senior tag

Sziasztok!

A következö problémám van synology 218j-el :
fájl másolásánál azt irja,hogy nincs elég helyem ami nem igaz mivel rengetek hely van minden vinyon

Segitsetek légyszi!!

A víz hordozhatja a hajót, de el is süllyesztheti.

(#57527) Tika6


Tika6
tag

Sziasztok, Hol lehet megnézni valami logot, hogy melyik felhasználó mikor hogyan kapcsolódott a nas-ra? Vagy melyik programot kell ehhez letöltenem? köszönöm szépen

(#57528) AiRLAC válasza Tika6 (#57527) üzenetére


AiRLAC
addikt

Mi a cél?

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#57529) bigdady válasza #80977664 (#57518) üzenetére


bigdady
nagyúr

Kösz, felajánlott még egy rendszerfájl ellenőrzést újraindítással és most újra megy. Bad sectors remepped azt írja.
Egyébként előbb utóbb ez a hdd meg fog halni? Vag gyre több lesz a bad sector?

(#57530) Valkűr válasza jojojo (#57526) üzenetére


Valkűr
őstag

Ha van kuka engedve akkor ürítsd ki, meg nem tudom hogy a letöltéseid hogy vannak beállitva. Van külön hely ahova másol es a letöltés is megmarad, vagy hogy van Beállitva? A kész letöltéseket töröld ki, üritsd a kukát is...

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max, iTab Air 5

(#57531) #80977664 válasza bigdady (#57529) üzenetére


#80977664
törölt tag

Elvileg a korábbi bad sectorokat megjelölte és a jövőben nem fogja használni. Érdemes szemmel tartani azért miket csinál a közeljövőben, értesítések legyenek bekapcsolva de ennyi.

(#57532) spider23


spider23
aktív tag

218+ nas van és jelenleg 1db 2TB red van benne. Vennék már most egy másik HDD-t is bele. Milyen típus javasolt jelenleg? Vagy legyen ugyanúgy red? Ha nagyobbat veszek mint a most meglévő az járhat e valamilyen gonddal? Külön mennének, a fontos file-ok egy külső usb hdd-re mentődnek. Köszönöm.

(#57533) Gtaati


Gtaati
őstag

Helló Mindenki!

Segítséget szeretnék kérni, hogy véleményetek szerint hogyan lehetne a legegyszerűbben megoldani hogy egy futó alkalmazás minden nap az adott időben automatikusan újrainduljon?

Köszönöm! :R

(#57534) Pubszon válasza Gtaati (#57533) üzenetére


Pubszon
veterán

Ütemezett feladatot kell létrehozni és abba így futtatni:

/usr/syno/sbin/synoservice --restart pkgctl-SurveillanceStation

Értelem szerűen a SurveillanceStation-t cserélni arra amit akarsz.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#57535) Gtaati válasza Pubszon (#57534) üzenetére


Gtaati
őstag

Helló!

Nagyon köszönöm, otthon leszek kipróbálom! :R

(#57536) Tulkas


Tulkas
tag

Sziasztok,
PLEX-en kívül van megoldás Samsung okostévén Photo Station-el kezelt fótók/videók távoli megtekintésére?

Hogy lehetne a PLEX felhasználónak kizárólagos olvasási jogot adni az almappákhoz? A jogosultságot a Photo Station alkalmazáson belül osztom ki, és ha kizárólag a tallózás aktív az adott mappára,
a DSM felhasználói jogok leírásánál akkor is írás/olvasást jelez, magára a főmappára (photo). Miért? Ez jelenthet veszélyt a tartalmakra?

Köszönöm a visszajelzést!

"Nevess, és a világ veled nevet...Horkolj, és egyedül alszol..."

(#57537) Madwe válasza Tulkas (#57536) üzenetére


Madwe
nagyúr

2.:
a megosztasi mappara van irasi olvasasi joga a usernek, azt korlatod (vezerlopult megosztasi mappak resznel pl)
ha van irasi joga a mappara, akkor tud irni, dontsd el te az kockazat e vagy sem ;) )

(#57538) Tulkas válasza Madwe (#57537) üzenetére


Tulkas
tag

A megosztott mappa (photo) kiosztott jogait a Photo Station (továbbiakban PS) alkalmazáson belül szabályzom. A többi helyen (például a vezérlőpulton belül mindenhol) szürke a beállítási lehetőség, és írja is a rendszer, hogy a PS-en belül kell beállítani.
[kép]
A PS-en belül kizárólag a mappa tallózását engedélyeztem,
még is a írás/olvasás látszik a mappán.

"Nevess, és a világ veled nevet...Horkolj, és egyedül alszol..."

(#57539) jojojo válasza Valkűr (#57530) üzenetére


jojojo
senior tag

Szia!

Szerintem ezt meg csináltam,letiltottam mindenhol a kukát majd kiürítettem az összes meghajtón a kukát.
De azért segíts hogyan kell hátha nem jól csináltam .
Nem a gyári letöltőt használom hanem másikat de a neve nem jut eszembe(nem a saját gépemnél vagyok) de mindent hagytam alapon csak a mappát adtam meg.
Az lehet gond ,hogy USB-s vinyora akarok másolni??

A víz hordozhatja a hajót, de el is süllyesztheti.

(#57540) bigdady


bigdady
nagyúr

Sziasztok!
Photo Station-ben hol adom hozzá a mappát amiben a képeim vannak (amit indexelni kéne meg miniatürizálni)? Nem találom a beállításokban. :R

(#57541) #80977664 válasza bigdady (#57540) üzenetére


#80977664
törölt tag

/photo

Csak és kizárólag ide teheted és magától hozzá adja az indexeléshez!

[ Szerkesztve ]

(#57542) Patice válasza bigdady (#57540) üzenetére


Patice
Topikgazda

A médiaszerver alatt vedd fwl a kívánt mappákat!

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#57543) bigdady válasza #80977664 (#57541) üzenetére


bigdady
nagyúr

Valóban, más mappa alá raktam a fotókat véletlenül, kösz

(#57544) Dany76


Dany76
tag

Lenne egy kérdésem a video stationnal kapcsolatban. A port átirányításban használom a https-nél az 5001 -es portot. Ahol kívülről rácsatlakozom és akár filmet is meg tudom nézni. Na most a kérdésem a következő. Láttam a synology oldalán, hogy a video station használ ki további portokat 9025-9040, 5002, 5004 stb. Ezekkel mit lehet kihasználni? Minek az eléréseure szolgál?

(#57545) Gyufaaa válasza #80977664 (#57520) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Rendben! Köszönöm!

(#57524) Sanya: Dehogynem. Nemtom miért írtam 2-őt. Az már javítana a helyzeten. :(

[ Szerkesztve ]

(#57546) reggi


reggi
aktív tag

Sziasztok! Beszereztem egy új kamerát hikvisiont. A kamera a DS416-omra surveillence segítségével van kötve, minden működik, azt szeretném kérdezni hogy a kamerába lévő mikro SD kártya ebben az esetben mire kell, most nincs benne, ha rakok bele az miben segítene ? Vagy ez opcionális ?koszi!

(#57547) bigdady


bigdady
nagyúr

Feltelepítettem újra a mediaszervert és nfs engedélyek is elvileg egész tartományra megadva (telefon és win látja is a nas-t), de az lg tv valamiért elfelejtette és mintha nem szórna jelen nem jelenik meg az eszközök között holott hdd elszállása előtt rendben ment. Mi maradhatott el milyen beállítás?

(#57548) Patice válasza bigdady (#57547) üzenetére


Patice
Topikgazda

Újraindexelés megvolt, vagy még fut?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#57549) bigdady válasza Patice (#57548) üzenetére


bigdady
nagyúr

Hopsz az mi is hol indítom?
Bár attól a nas-t látnia kéne nem? :U

2014htctest: Az LG nem tudom milyen megosztással látta eddig :U De smb is megy pedig meg nfs is (akkor mediaszerver mi nem az kell hogy lássa a tv a nas-t?, legalábbis ha ez az appal gond volt kakor nem látta régi tv)

[ Szerkesztve ]

(#57550) #80977664 válasza bigdady (#57547) üzenetére


#80977664
törölt tag

A médiaszervernek semmi köze az NFS megosztáshoz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.