Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-09-05 14:01:59

LOGOUT.hu

2021. Júliusi frissítés - DSM 7.0 infók: Kb. egy hónapja jelentették be a DSM 7.0 RC-t, ami a kiadás előtti utolsó verzió (hivatalos sajtóközlemény). 2021. Június 29-től már telepíthetjük manuálisan a DSM felületén betallózva az új rendszert, de jelenleg ezt még mindenkinek csak saját felelősségére tegye! A figyelmeztetés oka: bizonyos alkalmazásokat (pl. Synology Moments és Photo Station helyett Synology Photos lesz, Cloud Station helyett Synology Drive Suite lesz) kivezetett a Synology a DSM7.0 megjelenésével és helyettük másokat vezet be. A teljes change log itt található.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57101) Aethel


Aethel
aktív tag

Üdv!
WebDAV-l szívok egy kicsit, NetDrive-n keresztül minden oké, működik de a windows intézőben lévő hálózati meghajtó hozzáadásnál folyton újrakéri a felh. nevet és jelszót, mintha helytelen lenne. Ez a NetDrive annyira nem tetszik.
Csak simán windows-n keresztül nem tudok csatlakozni?

(#57102) AiRLAC válasza Shade45 (#57065) üzenetére


AiRLAC
addikt

Én ugyan nem :DDD

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#57103) Nethooligan válasza SPEA (#57053) üzenetére


Nethooligan
tag

Hogy próbálod elérni?
Több lehetőséged is van.
Routerben a port forwardot úgy írod meg, hogy külső 9091 belső 9999. Ilyenkor kb semmi sem változik, csak a router a régebbi 9091-es portról átirányítja az új 9999-es portra. Ennek így mondjuk semmi értelme.
Ha a routerben átírtad a portot 9999-re, akkor:
- ha böngészőből akarod elérni, akkor encimem.ddns.com:9999-et kell beírni
- ha a GUI-ból, akkor ott kell beállítani az új portot. Transmission Remote GUI-ban: Alkalmazás beállításai -> Transmission -> Távoli kiszolgáló: encimem.ddns.com Port: 9999

Minden további nélkül mennie kell, nálam is át van állítva a 9091-es portról.

(#57104) Dany76


Dany76
tag

Sziasztok

Nemrég kaptam az új szolgáltatómtól nyilvános IPV6 statikus IP-t. A kérdésem az lenne, hogy tudok-e ezzel bármit kezdeni, van-e értelme már. Tudtommal az IPV4-ről nem elérhető. És ha igen hogy tudom beállítani a DSM-ben , sajnos csak a régi IPV4-hez van némi tapasztalatom.
Köszönöm előre minden hozzászólást

(#57105) xpert válasza Aethel (#57101) üzenetére


xpert
csendes tag

Szia!

Tamogatott volt egy darabig, es latszolag ma is az (egy windowsupdate kinyirta).
En ezt hasznalom: https://www.raidrive.com/Download
Meghajtot csinal a nasbol (is). A sajat erdekedben csak Https-el elhasznald!

Have fun! :))

[ Szerkesztve ]

(#57106) kanyol válasza seger (#57100) üzenetére


kanyol
csendes tag

[De]

Sony Bravia 55XD7005, Onkyo TX-RZ 1100, Canton Chrono 509.2/505.2/502.2, SVS SB12-NSD, Dune HD Homatics Box R 4K PIus, Logitech Harmony One, Synology DS420+ NAS

(#57107) seger válasza kanyol (#57106) üzenetére


seger
addikt

Bocs. 6 nappal voltam lemaradva, elkezdtem olvasni, utolérni a fórumot, de még nem értem a végére...

(#57108) FrezeR


FrezeR
senior tag

Sziasztok

Az lenne a kérdésem, hogy mi lehet annak az oka, hogy a gigabites internetemmel a torrentezés kb csak a sebesség felével használható ki, a nagyon gyors torrentek esetében is max 50 MB/s-el tölt?
2db Red vinyó van a gépben (218+) külön-külön működnek és az egyikre töltök csak.

(#57109) Pubszon válasza FrezeR (#57108) üzenetére


Pubszon
veterán

CPU limit.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#57110) FrezeR válasza Pubszon (#57109) üzenetére


FrezeR
senior tag

Akkor ennyit tud? Olvastam pedig korábban itt volt azért akinek gyorsabban ment letöltés hasonló géppel. Vagy ez csak jó csillagállás esetén jöhet össze?

(#57111) veze válasza FrezeR (#57110) üzenetére


veze
őstag

nekem volt már 75 MB/s is lefelé, amit láttam ( 218+) de akkor nagyon sok seed volt . Inkább csak 30-40-50 körül mozog. De annyira nem is érdekel, ez már bőven elég nekem.
Joval combosabb gépen qbittorrenttel is kiprobáltam, ott se ment ennél feljebb. Seed függő is a dolog szerintem. Lefele már mindenkinek jobban megy, de vannak még szolgáltatók akik a felfele sebességet ugy mérik mellé, mintha a fogukat szívnák.. és ugye letöltéskor nekünk ez számít :U

(#57112) Borisz76 válasza FrezeR (#57110) üzenetére


Borisz76
veterán

Ez részben szerencsejáték :

Kell sok AKTÍV seed-elő akiknek :
Magas a feltöltési sebességük.

Kell egy stabil és gyors internet szolgáltató :
A gyors letöltésed miatt.

Lehetőleg erős CPU-val szerelt NAS.
Lehetőleg nem agyonlakott HDD.
Az a legjobb ha egyből SSD-re megy :)

Jól beállított saját hálózat....
Jól konfigurált (letöltő)kliens.

És egy szőke 17 éves véráldozata....

Ha mindez megvan, akkor mehetsz 50 MB/s felé is....

Amúgy tessék :
2017-12-01 06:57:54 (#35690) bandi20 hozzászólása.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#57113) ekkold válasza FrezeR (#57108) üzenetére


ekkold
őstag

Szerintem az 50MB/s egész jó érték, meg amúgy sem baj ha esetleg lehet mellette netezni is, miközben letölt a NAS...

(#57114) FrezeR


FrezeR
senior tag

Köszi a véleményeket srácok. Persze nem rossz ez a sebesség, csak érdekelt, hogy mit várhatok még a géptől.

(#57115) Formaster


Formaster
addikt

Tovább gyűrűzik az X-akta nálam :O Kezdődött a DDNS problémával mobilról, ami azóta sem oldódott meg. Most Teamspeak szerver nem működik. Tegnap este ment, ma este már nem akar csatlakozni se helyi hálón, se DDNS-en, IP címen keresztül.

LOG: TSDNS queried unsuccessfully :U Több kliensről is próbáltam csatlakozni több userrel.

(#57116) chemand válasza ekkold (#57113) üzenetére


chemand
tag

Szerintem is jó érték. Nekem 718+ van, qbittorrent-el megy a letöltés 100MB/s fölé ideális esetben persze (ha sok az aktív seed), de a windowsos remote alkalmazás ilyenkor gyakran elveszíti a kapcsolatot a NAS-sal, szerintem hálózati terhelés miatt. Így lekorlátoztam 60 MB/s-re, nekem bőven elég és nem zavarja a hálózatot, lehet normálisan netezni mellette.

[ Szerkesztve ]

(#57117) AiRLAC válasza Borisz76 (#57112) üzenetére


AiRLAC
addikt

+ kábeles ethernet kapcsolat a router és a nas között
+ valami normális router ami bírja a sok kapcsolatot

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#57118) Aethel válasza xpert (#57105) üzenetére


Aethel
aktív tag

Köszi szépen a választ, ránézek erre a progira is! :R

(#57119) Ghost84 válasza chemand (#57099) üzenetére


Ghost84
aktív tag

Igen ott megy szépen.

(#57120) noorbertt


noorbertt
őstag

Drive/rol szeretnek megosztani valamit, beállítom a megosztasi felteteleket es ha elkuldom fb messengeren akkor visszadobja hogy nem lehet elkuldeni az uzenetet. Miert? Masnak mukodik rendesen? Nginx proxy-n keresztul hasznalom a drive-ot es bongeszoben hibatlanul atmegy a megosztas.

(#57121) noorbertt válasza noorbertt (#57120) üzenetére


noorbertt
őstag

Valami baja van a duckdns.org címmel :D

(#57122) WaterWave válasza Formaster (#57115) üzenetére


WaterWave
veterán

Scullynak szólni kell:)

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#57123) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Sziasztok!
Ismét a segítségetekre lenne szükségem.
Megjött az új nas (DS918+) :K és a gondom az, hogy a régi torrentjeimet nem ismerte fel a download station.
Hogyan lehetne a régebben letöltött torrenteket újra megoszthatóvá tenni?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#57124) Borisz76 válasza Bacusuz (#57123) üzenetére


Borisz76
veterán

Töltsd le újból a torrent fájlt.
Add hozzá, figyelve az elérési útra!
Indítás után ellenőrzi, majd ha 100% megvan beáll seedelni.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#57125) Bacusuz válasza Borisz76 (#57124) üzenetére


Bacusuz
őstag

működik, köszi

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#57126) nyiriisi válasza Marci112233 (#57040) üzenetére


nyiriisi
csendes tag

Tűzfal. Most üzemeltem be az új nast és nekem se találta még a régit se az assistant. Kikapcsoltam az esetet kompletten és rögtön megtalálta mindkét nast.

[ Szerkesztve ]

(#57127) BossBoss


BossBoss
őstag

Srácok! Itthon új NAS. Az, hogy lehet ip-re beenged böngészőből de xy.synology.me:xyxy-re meg nem? Se http,se https-el. Helyi hálón. Külső netről megy. Régivel nem volt gond.

(#57128) Nethooligan válasza BossBoss (#57127) üzenetére


Nethooligan
tag

Router port forwardot beállítottad?

(#57129) BossBoss válasza Nethooligan (#57128) üzenetére


BossBoss
őstag

Igen. Kezelőfelületre 2 külön port. Alapértelmezett 5000-5001-et átállítottam természetesen. Tűzfalat routerben és NAS-on kikapcsolva.

[ Szerkesztve ]

(#57130) Elemental


Elemental
addikt

Az mitől lehet, hogy wifin elérem távolról a nasom, mobilnettel meg nem. A wifit úgy értem, hogy az országban bárhol, ha felcsatlakozom valamilyen wifire. A mobilnet telekomos.
Pár napja vettem észre. Előtte ment mobilnettel is.

[ Szerkesztve ]

(#57131) RockCNC


RockCNC
senior tag

Szeretném a HDD-t formázni, mert azt írja, hogy alig van szabad hely, miközben alig van rajta valami.
Hol tudom formázni?
Tárolás kezelő/kötet/eltávolítás? Jó helyen kapizsgálok?

(#57132) AiRLAC válasza RockCNC (#57131) üzenetére


AiRLAC
addikt

Ha esetleg letörölnéd ami a helyet foglalja?

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#57133) reggi


reggi
aktív tag

Sziasztok! Érdekes dolgot tapasztaltam ma , remélem valaki tudja kérdésemre a választ. A Digi jóvoltából ma egész nap nem volt net. Gondoltam este nézek a nas-rol egy filmet .Egy Apple tv4k- val szoktam filmeket nézni , NFS megosztassal a 416j -rol . Az istenért nem bírtam elérni a nas-t úgy ahogy szoktam . Dlna-val próbáltam, megy gond nélkül . Csak az NFS nem . Mondja már meg valaki mi köze a netnek az én lokális NFS eléréséhez ? Köszi

(#57134) Marci112233 válasza nyiriisi (#57126) üzenetére


Marci112233
őstag

Ez tényleg működik. Én lelőttem csak a tűzfalat a az Eset-ben aztán rögtön megtalálta a nast. Viszont nem értem, hogy a laptopon lévő igaz korábbi verziós Eset miért nem tilt vissza mikor ott is be van benne kapcsolva a tűzfal. Na meg az hogy nem raktam újra az Eset-et sem semmit és nem is babráltam a beállításokkal sem és csak magától gondolt egyet és nem látja, de mikor megvettem a nast szépen látta tűzfal mellett is.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#57135) Marci112233 válasza RockCNC (#57131) üzenetére


Marci112233
őstag

Nemrég én is így jártam. Olvas visszább le lesz írva a dolog ami nekem segített.
Viszont röviden. Töröld a lomtárak tartalmát. Először. Vezérlőpult, megosztott mappa, tevékenységek, és összes lomtár ürítése, Másodiknak Snyology drive és ott is lomtár ürítése. Második ha sok adat van benne lassú folyamat lesz, de szép lassan törölni fogja, és szabadul felfele a hely.

Ui.: Elnézést. Este van, és elfeledtem, ezt lehetett volna egy hsz-be rakni.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#57136) Multibit válasza BossBoss (#57127) üzenetére


Multibit
veterán

Ha a régi NAS-sal ment és nem cseréltél routert, akkor NAT loopback probléma nem lehet.
ITT lecserélted a régi NAS-od regisztrációját az újra?

(#57137) Bacusuz


Bacusuz
őstag

A DS918+ tulajoktól kérdezném, hogy ti sem észleltek hangerőben különbséget a csendes és a hűvös ventillátor üzemmód között?
Nekem picit hangosnak tűnik és hiába kapcsolgatom még a fordulatszám sem változik...

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#57138) chemand válasza reggi (#57133) üzenetére


chemand
tag

Nem kaphatott esetleg más IP-t a Nas vagy az Apple tv?

(#57139) nyiriisi válasza Marci112233 (#57134) üzenetére


nyiriisi
csendes tag

Régen nekem is megtalálta. Gondolom újabb eset tiltja valamiért, régebbi meg nem tiltotta.

(#57140) Nethooligan válasza nyiriisi (#57139) üzenetére


Nethooligan
tag

Esetleg a DSAssistant.exe-t engedélyezni a tűzfalon?

Nálam interaktív üzemmódban fut az ESET tűzfal, és rákérdezett simán, nem letiltotta azonnal...

(#57141) AMDPista


AMDPista
tag

sziasztok!

ds215j nasom van, 2016 áprilisában vette, 2 db 3TB-s wd red van benne

az alábbi hibákat találtam ma:

A 2-es lemezre bad sectort ir ki
Az 1-es lemezre pedig hibát produkál

4 év alatt mindkét vinyó megadja magát?
Cserélni kellene mind a kettőt?

(#57142) Essejó válasza noorbertt (#57120) üzenetére


Essejó
veterán

Valamiért a messenger nem szereti a ddns szlgáltatós linkeket újabban. Az én noip.com -ost is vissza dobta, hogy nem küldhető el. Bemásoltam egy txt fájlba és úgy küldöm el, úgy már elmegy.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#57143) noorbertt válasza Essejó (#57142) üzenetére


noorbertt
őstag

Irdatlan sok spam miatt.. mindegy majd később lehet veszek domaint és úgy menni fog.

(#57144) ekkold válasza Essejó (#57142) üzenetére


ekkold
őstag

Így is lehet foglamazni. Meg úgy is, hogy cenzúrázzák a magán üzeneteket. A gmail (de pl. a freemail is) nem küldi el a titkosított csatolmányt tartalmazó leveleket... Ha ők nem tudják elolvasni a levelet, akkor nincs "ingyen levelezés". A dologban az külön gusztustalan, hogy a gmail még csak nem is jelzi, sem a címzettnek, sem a küldőnek, hogy nem ment el a mail...(bár ezt elég régen próbáltam, talán azóta a mailer daemon jelez valamit nem tudom)

(#57145) noorbertt válasza ekkold (#57144) üzenetére


noorbertt
őstag

Pár éve működött, elég sok olyan levelezésem volt.

Amúgy xyz domaint vettem most 1$ert és letudva a FB probléma:)

(#57146) fecke78


fecke78
senior tag

Üdv
Van valami megoldás ,hogy ne dobja le a külső hdd-t a nas
918+ ,5tb 3.5 samsung hdd
?

(#57147) AiRLAC válasza fecke78 (#57146) üzenetére


AiRLAC
addikt

Ledobja az mit jelent?

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#57148) fecke78 válasza AiRLAC (#57147) üzenetére


fecke78
senior tag

értesitéseknél kíirja , hogy nem megfelelően lett leválasztva.
És nem látja.
SAMSUNG D3 Station 5TB Fekete .ilyen van nekem

[ Szerkesztve ]

(#57149) Multibit válasza ekkold (#57144) üzenetére


Multibit
veterán

A gmail (de pl. a freemail is) nem küldi el a titkosított csatolmányt tartalmazó leveleket...
Kár, hogy ez nem igaz. Legalább próbáld ki, mielőtt ilyeneket írsz!

(#57150) Nethooligan válasza Multibit (#57149) üzenetére


Nethooligan
tag

Tegnap próbáltam jelszóval védett zip fájlt küldeni, és nem volt hajlandó csatolni a gmail...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.