Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-09-05 14:01:59

LOGOUT.hu

2021. Júliusi frissítés - DSM 7.0 infók: Kb. egy hónapja jelentették be a DSM 7.0 RC-t, ami a kiadás előtti utolsó verzió (hivatalos sajtóközlemény). 2021. Június 29-től már telepíthetjük manuálisan a DSM felületén betallózva az új rendszert, de jelenleg ezt még mindenkinek csak saját felelősségére tegye! A figyelmeztetés oka: bizonyos alkalmazásokat (pl. Synology Moments és Photo Station helyett Synology Photos lesz, Cloud Station helyett Synology Drive Suite lesz) kivezetett a Synology a DSM7.0 megjelenésével és helyettük másokat vezet be. A teljes change log itt található.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42401) claire78 válasza hellsing71 (#42400) üzenetére


claire78
senior tag

Mondjuk egy Synology Assistant fél perc alatt megmondta volna a hálón lévő Nas IP címét. ;)
Nem olvastam sajna az előzményeket. :(

(#42402) hellsing71 válasza claire78 (#42401) üzenetére


hellsing71
tag

Utólag már én sem értem, hogy ha az előző Netgear cuccomat RAIDarral használtam, hogy nem jutott eszembe, hogy a Synologynak is lehet olyanja :)

De a support ráébresztett :)

4 nap reakcióidővel :(

(#42403) Elemental válasza Elemental (#42399) üzenetére


Elemental
addikt

Közben kiderült, hogy a laptop és a nas közötti másolási sebesség is 1,2MB, szóval szerintem a nast a routerrel összekötő kábel lesz a ludas.

(#42404) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

DS218 és DS218+ között otthoni szinten van érdemi különbség? Sokat számít az intel proci?

Véleményem szubjektív...

(#42405) Borisz76


Borisz76
veterán

Sziasztok!

Az NCore-n megy a seed ?

Nálam azt írja, hogy nem futtatok egyet sem!
Holott több mint 700 fut.....

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#42406) gyugyo79 válasza Borisz76 (#42405) üzenetére


gyugyo79
addikt

Nálam se írja ki de mindezek mellet a napi helyezésem az 115

(#42407) Borisz76 válasza gyugyo79 (#42406) üzenetére


Borisz76
veterán

Napközben többször is meglestem, nem volt gond.
Kb egy órája vettem észre, hogy nem látszanak a futtatott anyagok.
Holott 6-7 MB/s a feltöltésem most is.

Az "eszkábált" Download Station Monitor sem jelez hibát.
Valami a trackerrel lehet.....

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#42408) tb83 válasza gyugyo79 (#42406) üzenetére


tb83
tag

Sziasztok!

Egy Synology DS218play-el kapcsolatban lenne két kérdésem:

1) Valamiért nem tudom elérni a hálózatról és nem látom, illetve nem tudom mozgatni a file-okat pl. Total Commander-ben vagy intézőben. Kb. egy fél éve használom eddig működött. A böngészőből látok mindent, működnek az alkalmazások, a tartalmát TV-n stb. le tudom játszani, de pl., ha valamit úgy töltök le, hogy tömörített állományokban van, akkor azt már nem tudom kitömöríteni, mert a file-okhoz nem férek hozzá a Hálózaton keresztül. A "Hálózat" alatt maga a NAS neve bejön, de ha rányomok, akkor Hálózati hibát ír ki: "A Windows nem tud kapcsolatot létesíteni a(z) \\NAS összetevővel". Újraindítottam a routert és a NAS-t is, tegnap ez még bejött, ma már nem. Ötlet?

2) A "Video" mappán belül van két mappa, ami valahogy ott maradt és nem tudom törölni. A File Station-ben nem látom, de pl a TV-n mutatja, illetve az Intézőben az "Ez a gép > NAS > Video" útvonalon is látszik, de törölni nem tudom. Hogyan lehetne eltüntetni?

Előre is köszönöm a válaszokat!

Üdv,
tb83

[ Szerkesztve ]

(#42409) Multibit válasza hackeeeee (#42404) üzenetére


Multibit
veterán

Sokat.
Ha megteheted, mindenképpen a DS218+ -t vedd meg!

(#42410) Laslie válasza Borisz76 (#42405) üzenetére


Laslie
tag

Tegnap nekem se mutatta, de most már látszik.

(#42411) hackeeeee válasza Multibit (#42409) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Úgy néz ki az lesz, remélhetőleg a mai napon érkezik. Köszi! :R

Ezen kívül úgy döntöttem, hogy teszek egy próbát a Btrfs fájlrendszerrel. Külön-külön lesz, mert a másik vinyó ami beköltözik tele van adattal, így azt nem tudom leformázni.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#42412) Multibit válasza hackeeeee (#42411) üzenetére


Multibit
veterán

:K
Ha hosszú távon gondolkozol, az a jó döntés. Évekig lesz rá támogatás (az enyém 2013-as modell, de nem áll szándékomban még lecserélni). Nincs korlátozva a telepíthető csomagok választéka.
Én is átálltam Btrfs-re, pusztán kíváncsiságból. Nincs vele gond (úgy tudom a Dockerhez is az kell).

[ Szerkesztve ]

(#42413) hackeeeee válasza Multibit (#42412) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát, alapból nem most terveztem, plusz 4 rekesz volt a terv, ha egyszer lépek, de, ez most így alakult. Nem lett volna muszáj, de elment a kedvem a további szenvedéstől, így ezért gondoltam, hogy akkor váltok.

A DS218-nál tetszett a DDR4, viszont a DS218+ban szimpatikusabb az Intel cpu, még ha celeron, akkor is, plusz ott a lehetőség a memória bővítésére, ami szintén nem hátrány.

Véleményem szubjektív...

(#42414) Marko_


Marko_
tag

Sziasztok!
Költözés után próbálom helyre rakni a hálózati dolgaimat de a lenti képet nem tudom értelmezni.
Eddig UPC szolgáltatásom volt wifis modemmel, jelenleg Digi 100-as net van modem nélkül, a router PPPoE-vel csatlakozik a hálóra egy fali csatlakozón keresztül. Quickconnect működik végre, tegnap eleinte az sem ment. Valami ötlet esetleg?

(#42415) ATM_automata


ATM_automata
őstag

Sziasztok!

Egy instant help kellene, de nagyon sürgősen. Találkoztam már a problémával, de nem emlékszem hogyan oldottam meg korábban.

Beüzemeltem egy új NAS-t egy új ügyfélnél, rámásoltam a céges adatait. Hálózati meghajtól felcsatolva a gépekre.Ha a felmappelt hálózati meghajtóról akarnak megnyitni word doksikat, akkor automatikusan olvasásra nyitja meg őket az office majd rá kell kattintani a menüsávban a kis szerkesztés engedélyezése sárga gombra.

Nem emlékszik valaki, hogy mi okozza ezt és mit kell beállítani? Esetleg a számítógépeken a felhasználó fiók felügyeletét kell kevésbé szigorúra venni?

Előre is köszönöm a segítséget! :R

What else?

(#42416) Varszegig válasza Marko_ (#42414) üzenetére


Varszegig
veterán

Szerintem NAT-olva vagy. Nézd meg, hogy a router által mutatott külső cím egyezik-e a különféle oldalak által mutatottal. (De ha 100-zal kezdődik, akkor meg se kell nézned.)

[ Szerkesztve ]

(#42417) gyugyo79 válasza ATM_automata (#42415) üzenetére


gyugyo79
addikt

Védet nézet

MO 2013 -ig lehet megeszi, ha explorerbe hozzá adod a megbízható helyekhez a belső hálózatot + a https megkövetelését leveszed e NAS címéről. 2018 -tól én nem tudok ilyen trükkről se de lehet, hogy van. De ezzel jobb együtt élni lehet ha jönnek csatolva levél mellékletbe is doksik.

[ Szerkesztve ]

(#42418) ATM_automata válasza gyugyo79 (#42417) üzenetére


ATM_automata
őstag

:Y :R Köszönöm, ki is próbálom amint oda érek. :R

What else?

(#42419) Black Dragon


Black Dragon
addikt

Skacok, sikerült beállítanom a Webdavot a nason de ennek ilyen lassúnak kellene lennie? Gondolok itt arra, hogy belső hálózati elérésen belül minden mappa és azok tartalma gyorsan megjelenik, a megnyitás már más kérdés, de ott sincs azért baj. Tehát a lényeg, hogy amikor webdavon belül belépek a nasba akkor a nagyobb méretű mappákat rohadt sokáig tölti be, így pedig elég nehéz vele dolgozni.

Nem kapcsoltam be (tudtommal) semmilyen sebességkorlátozást a webdavra, valakinek van valami ötlete vagy egy bevált beállítások sorozata rá?

köszönet!:R

(#42420) Black Dragon


Black Dragon
addikt

Még annyi kiegészítést tennék a dologhoz, hogy Macen adtam hozzá meghajtóként a webdav elérési útvonalat, HTTPS kapcsolatot engedélyeztem csak a NAS-on, ha ez számít.

Illetve próbálom keresni, de nem találom mit jelent ez a davdepthinfity, mert az nincs bekapcsolva ahogy a névtelen webdav engedélyezése sem.

(#42421) Marko_ válasza Varszegig (#42416) üzenetére


Marko_
tag

Köszi az info-t, 100-al kezdődik... Na akkor ennek még utána kell járnom.

(#42422) Patice válasza Black Dragon (#42420) üzenetére


Patice
Topikgazda

A WebDAV internet felőli mappafelcsatoláshoz való. Tehát számít a NAS helyén az internet FELTÖLTÉSI sebességed. Ha ez lassú (mondjuk csak pár megabit), akkor ez a probléma oka.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#42423) WaterWave válasza Patice (#42422) üzenetére


WaterWave
veterán

de rég láttunk itt, nagyon eltűntél:)

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#42424) tsilver


tsilver
aktív tag

Az normális hogy 216j és 414j NASnál sem dobja fel automatikusan a 6.2-re való frissítést és azt írja hogy a legújabb van rajta?

AudioPC, FireStick 4K Max, Home Assistant, Vu uno/4K SE, Kobra 3D

(#42425) pilóta


pilóta
nagyúr

Sziasztok!

Van egy DS110j NAS-om. (5.2-es van rajta, nem találtam újabbat)

Elkezdte azt csinálni, hogy ha például CorelDraw-ban megnyitok egy fájlt, csinálok rajta valamit, akkor nem tudom elmenteni, mert azt írja ki, hogy máshol már meg van nyitva, zárjam be, vagy mentsem más néven.
Ja, és csak az egyik gépen van ez, a másik kettővel simán lehet akár ugyanazt a fájlt felülírni.

Mindenkinek minden jogosultság ugyanaz, tegnap (meg az elmúlt kb. 10 évben...) még nem csinálta ezt.

Mi lehet ez?

[ Szerkesztve ]

Aki él és nem boldog, az téved!

(#42426) Doky586 válasza pilóta (#42425) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

& (#42424) tsilver

[link]

Az én nasomra meg a DSM 4.2 a legfrisebb.. öreg termékek már ezek. :((

[ Szerkesztve ]

(#42427) momoxp válasza Marko_ (#42421) üzenetére


momoxp
tag

Nekem nincs NAT-olva és nekem is ugyan ezt irja! Nekem Is Digi van syno router utana tp-link switch. Egy egy kabel mindkettobol pedig a nasba

(#42428) Black Dragon válasza Patice (#42422) üzenetére


Black Dragon
addikt

Köszönöm a válaszodat, akkor tényleg ez lehet a probléma.:)

(#42429) pilóta válasza Doky586 (#42426) üzenetére


pilóta
nagyúr

Az rendben, hogy öreg, de attól még miért csinálja ezt?

Aki él és nem boldog, az téved!

(#42430) Black Dragon válasza Patice (#42422) üzenetére


Black Dragon
addikt

Létezik egyébként valami jobb alternatíva arra, hogy kívülről elérjem a NAS-t? Pl amikor nem otthon dolgozom és szeretném egyszerűen (kvázi mintha otthon lennék) elérni és szerkeszteni a fáljjaimat?

(#42431) WaterWave válasza Black Dragon (#42430) üzenetére


WaterWave
veterán

vpn, ftp, dsm login, quickconnect

mást nem tudok elképzelni jobbnak egy nas elérésére...

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#42432) Doky586 válasza pilóta (#42429) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Én meg sem próbálom telepíteni az 1994-ben vásárolt gépemre a win10-et. Egyszerűen megértem hogy a hardver nem alkalmas rá. A win95 majd a win98 is felment rá, de a w10 már nem. Miért..? Csak. :)

(#42433) pilóta válasza Doky586 (#42432) üzenetére


pilóta
nagyúr

De most milyen telepítésről beszélsz? Nem telelpítettem semmit sehová...

Tegnap még jó volt, ma meg ezt csinálja.

Ráadásul wordből meg tudok rámenteni, csak Corelből nem.

[ Szerkesztve ]

Aki él és nem boldog, az téved!

(#42434) Doky586 válasza pilóta (#42433) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Akkor bocsánat elnéztem. Azt hittem te is arra panaszkodsz hogy az 5.2-ről nem tudod 6.x -re frissíteni..

A tied inkább hálózati gond (szakadás, ipváltás stb)

[ Szerkesztve ]

(#42435) gyugyo79 válasza pilóta (#42433) üzenetére


gyugyo79
addikt

Szerintem ha 3 gépből 1 rossz akkor lehet nem is a NAS oldalon kellene hibát keresni. Sajnos azért Windowsok hálózat kezelésébe is mindig voltak kisebb anomáliák, most a Win10 -nél meg az utolsó Smb1 sérülékenység után jött az, hogy a frissítéssel kikapcsolták, hogy megvédjék a felhasználóikat amivel + anomáliát generáltak csak. Nem biztos, hogy nálad is ez okozza, de ez pld. olyan dolog amit érdemes leellenőrizni, hogy fut e a Windowson és ha nem megnézni, hogy a vissza kapcsolása megoldja e problémát (ha nem akkor még mindig ki lehet kapcsolni vissza).

(#42436) Sickboy25 válasza momoxp (#42275) üzenetére


Sickboy25
addikt

itt minden engedélyezve van, de mégsem akarja az igazságot. Írás/olvasás minden felhasználó és csoport...

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#42437) pilóta válasza gyugyo79 (#42435) üzenetére


pilóta
nagyúr

8.1 van fenn, Win 10-et nem telepítettem sehová.
Elvileg azon sem változott tegnap óta semmi, nem volt most frissítés.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#42438) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Sziasztok!

Alapból a 6.2 így telepítette fel magát, ki sem tudtam választani, hogy basic, nem basic, vagy mi legyen. Hagyhatom így? :)

Fog menni mellé még 1 hdd, de azt csak bele fogom tenni.

Véleményem szubjektív...

(#42439) Multibit válasza hackeeeee (#42438) üzenetére


Multibit
veterán

Mielőtt bármit tennél rá, töröld a kötetet! Újra létrehozáskor ki tudod választani a kötet típusát (adatvédelem nélküli). Legalábbis 6.1-ben így volt.

(#42440) Borisz76 válasza hackeeeee (#42438) üzenetére


Borisz76
veterán

Kötet b@szlatás ...régi DSM verzión.

Remélhetőleg ezt nem variálták át jelentősen.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#42441) hackeeeee válasza Multibit (#42439) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Csak az alkalmazásokat telepítette, azokat eltávolítom, és kezdem előről. Köszi!

Véleményem szubjektív...

(#42442) hackeeeee válasza Borisz76 (#42440) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Elméletileg a régi talán menni fog, ha csak bepakolom, legalábbis nagyon remélem.

Ez nullás vinyó volt, lementettem linux alatt, és alapból SHR-re csinálta.

Fájlból tettem fel a 6.2-t, meglátjuk mit tud. :)

Job done. :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#42443) Kicsimix


Kicsimix
őstag

Volt már valakinek olyan, hogy a Video Station-ben a keresést használva nem listázott ki egy bizonyos filmet?
Ma találtam egy ilyet, illetve jelezték, hogy nincs fent miközben fent volt a film.

Mégpedig ez: Élesítve

Na most a vicc az, hogy nem találja tényleg ha azt írom be a keresésbe, hogy "élesítve".

Amint pontosan nagy É-vel írom ahogy a címben szerepel akkor oké tehát (Élesítve)

Más betűnél nem tapasztaltam ezt csak a nagy É-vel..

Ha nagy É-vel keresek akár mit, akkor semmit nem talál. Tehát ezzel a betűvel probléma van.
Valami tipp megoldásnak?

(Amúgy tapasztaltam ilyen problémát WebDAV-al is. Az az á betűt kezeli szarul.. Ha a felhasználó névben á van akkor sikertelen bejelentkezés lesz a vége.)

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#42444) MrCsiT


MrCsiT
addikt

DS Photo probléma: ma eljátszotta az androidos változat, hogy a feltöltés csak wifin paraméter ellenére, mobilneten nekiállt képeket feltölteni?!

Eddig nem tett ilyet, de nem is tetszett a dolog. :W

Találkozott már ezzel a problémával valaki?

Noroot firewall fent van a telómon, letiltottam az app mobil elérését, de ez nem lehet végleges megoldás, hogy ha használni szeretném, akkor meg majd állítgassam a internet elérési engedélyét?!

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#42445) gyugyo79 válasza Kicsimix (#42443) üzenetére


gyugyo79
addikt

Akkor ez se egyformán működik, mert nálam pld jó.

apollolake és 2.4.1 -1554 a VS

-Szerk előre nem ezeket a képeket raktam-

[ Szerkesztve ]

(#42446) Marko_ válasza MrCsiT (#42444) üzenetére


Marko_
tag

Nekem is ugyanezt csinálta pár napja, remélem a következő frissítés kijavítja majd.

(#42447) Kicsimix válasza gyugyo79 (#42445) üzenetére


Kicsimix
őstag

Nem itt van a probléma hanem ha a könyvtáradban lévő filmek között szeretnél keresni.

Ha van közöttük nagy É betűs akkor nem dobja ki a találatot ha kis betűkkel keresel.


Na ha oda a képek fölé beírod ezek közül egyiket sem fogja megtalálni.)

[ Szerkesztve ]

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#42448) Laslie válasza MrCsiT (#42444) üzenetére


Laslie
tag

Nálam már egy hónapja ezt csinálta. :(
Azóta nem is használom az automatikus backup-ot.

[ Szerkesztve ]

(#42449) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Betettem a másik basic ext4 kötetet, most azt írja Nekem, hogy figyelem, a rendszerpartíció hibás.

Update, javítás gomb megoldotta. :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#42450) gyugyo79 válasza Kicsimix (#42447) üzenetére


gyugyo79
addikt

Azt még nem használtam, de igen az nálam is kis nagy betű érzékeny az ékezetes karakterekre, de kb ha már tudod, akkor kezelhető. Írj a Synonak, hogy javítsák, hogyha zavar mert ezt ugye elégé lokáció függő probléma amiről ha nem kapnak vissza jelzést tuti így marad.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.