Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42801) bb.bocs válasza allein (#42800) üzenetére


bb.bocs
őstag

Köszönöm. Akkor ez így jó. :) Azt a plusz pár fokot nálam pedig betudhatjuk annak szerintem hogy a szekrény tetején van a cucc.

[ Szerkesztve ]

(#42802) ERPY


ERPY
őstag

Sziasztok!

Párszor már megkaptam ezt a figyelmeztetést, de tanácstalan vagyok mit csináljak.
Régebben használtam a Deluge torrent klienst a nason, de már hónapok óta leszedtem mivel nem volt rá szükségem. Jött pár hete a 6.2-es DSM, és azóta ezt kapom:

Mivel nincs is fent a Deluge, mit tudok tenni, vagy hogyan tudom ezt a hibát javítani?
Előre is köszönöm a segítséget.

(#42803) #56573440 válasza ERPY (#42802) üzenetére


#56573440
törölt tag

Próbáltad megnyitni a végén a linket, és torlod a deluge usert a felhasználók közül?

(#42804) e90lci válasza ERPY (#42802) üzenetére


e90lci
senior tag

Szia
Lődd ki a biztonsági ellenőrzésekből.Transmissionra is ezt hozta probléma még nem volt ebből kifolyólag,én 2 hete lőttem ki.Szerintem 6.2-es feature.Ami nem a saját alkalmazásuk az minden kockázatos,holott ez nem 100%.

(#42805) ERPY válasza #56573440 (#42803) üzenetére


ERPY
őstag

Persze, de arra csak beadja a Támogató központ ablakot, amiben 2 lehetőség van:

- Kapcsolatfelvétel a támogatással (Itt levelet lehetne nekik írni)
- Támogatói szolgáltatások (Itt sem találtam semmit amivel ki lehetne törölni a deluge cuccot, mivel nincs deluge a rendszerben)

És nincs deluge felhasználó sem.

(#42806) 8nemesis8 válasza 8nemesis8 (#42797) üzenetére


8nemesis8
veterán

A laptopom megfelelő mappájának mentésére kipróbáltam ezt a Cloud Station Backup szoftvert.
Viszont nem tartja 1-1ben szinkronban a gépen lévő mappát a NAS-on lévővel.
Tehát ha beleteszek, oké megjelenik (ha jól vettem észre ez automatikus), viszont ha törlök a gépen egy fájlt, a NAS-on megmarad. Ami nyilván jó is, meg nem is. Jó, mert van egy mentés, de rossz, mert sok ténylegesen törölni kívánt fájl zavaróan ott lesz a mentések között.
Próbáltam a szoftveren azt a gombot, hogy mutassa a törölteket, de nem történt semmi.

Mit ajánlanátok, mint beállítás vagy okosabb alkalmazást a fenti helyett?

[ Szerkesztve ]

(#42807) fpunto


fpunto
csendes tag

Sziasztok!

Ds118 NAS-hoz keresnék kompatibilis kültéri kamerát.
Milyen típusok közül érdemes választani?

(#42808) Csabroncka válasza 8nemesis8 (#42806) üzenetére


Csabroncka
addikt

A Cloud station backup kliens programján be tudod állítani, hogy milyen szinkronizációt szeretnél. Természetesen van arra mód, ha a gépeden törölsz valamit akkor a szerver is törölje, (vagy ne). A szinkronizáció online módban fog lefutni, ettől függetlenül offline módban mindent megjegyez.

"in medias res"

(#42809) gyugyo79 válasza 8nemesis8 (#42806) üzenetére


gyugyo79
addikt

A biztonsági mentés szabályai gomb felhoz egy beállítás ablakot a kliensbe, ott ki van pipálva, hogy
"Ne távolítsa el a fájlokat a távoli biztonsági mentési mappából amikor törli azokat a forrásból" ?

Ha ki van piálva akkor normális, hogy ott vannak.

"Próbáltam a szoftveren azt a gombot, hogy mutassa a törölteket"
Ha a verzió intéző be van kapcsolva és valami ki van törölve tényleg azt fogja megjeleníteni a gomb megnyomására.

(#42810) 8nemesis8 válasza Csabroncka (#42808) üzenetére


8nemesis8
veterán

Köszi, megnéztem és OS X-re telepítettem és gyakorlatilag semmilyen opció nem állítható. Beállítható, hogy miről legyen mentés, a csatlakozási információt, illetve nyelv, bekapcsoláskor induljon vagy sem és nincs más opció....
A szinkronizáció a háttérben milyen időközönként fut le vajon? Azonnal vagy mondjuk 3-5percenként?

(#42811) 8nemesis8 válasza gyugyo79 (#42809) üzenetére


8nemesis8
veterán

Bocsi, tényleg van alul egy kis gomb, hogy backup rules :)
Köszi szépen, mindjárt ellenőrzöm is, hogy ténylegesen így eltűnik-e és az explorerben a gombnyomásra megjelenik-e?

Ez jó lesz nekem itthoni biztonsági mentésre vagy esetleg nézzem meg a Cloud Station Servert?

(#42812) karl85 válasza karl85 (#42798) üzenetére


karl85
csendes tag

Sikeresen kihúztam a konnektorból a nast tegnap éjszaka és a friss hdd-t raktam be az 1. fiókba a másikat a 2.-ba.
Információs központban megnéztem az állapotokat és kiderült a hiba. A frissen vásárolt lemez ami az 1.fiókban van az normál állapotú, ahogy elvártam a friss telepítéstől. A második fiókban lévő 215j-ből kivett lemez amit megpróbált frissíteni: "a rendszerpartíció hibás, normál" Az adatok megmaradtak csak nem lehet róla elindítani a nast. Így több mint 24 óra villogó power gomb után tudom használni a gépecskét. Majd formázom és új kötetet hozok létra ha az adatokat lementettem.

az élet egy játék, nyerni nem enged.

(#42813) tobias40 válasza 8nemesis8 (#42806) üzenetére


tobias40
veterán

Nekem nincs ilyen Cloud Station Backup szoftver a lehetőségek között.(van Server,Cloud sync stb. de pont ilyen nevű nincs)212J-m van..
Ez vmelyik szoftveren belül találom?

Megvan:a Server-n belül található..

Hmm nem települ vmiért,kell előtte mást is feltennem vagy miért nem települ a Server? :O

[ Szerkesztve ]

(#42814) Csabroncka válasza 8nemesis8 (#42811) üzenetére


Csabroncka
addikt

Direkt erre van.

A Cloud Station Szerver a NAS-on fut, enélkül a CSB-t nem is tudnád futtatni!

"in medias res"

(#42815) 8nemesis8 válasza tobias40 (#42813) üzenetére


8nemesis8
veterán

DS218j-n van, de látom neked is megvan. Azt írja nem telepíthető, amíg a drive-ot nem törlöm le, az pedig alap csomag, ha jól látom...

(#42816) 8nemesis8 válasza Csabroncka (#42814) üzenetére


8nemesis8
veterán

Pedig az az érdekes, hogy nincs telepítve nálam. A drive viszont igen és elvileg ezért nem engedi telepíteni a Szervert. Az nem lehetséges, hogy a drive részben kiváltja ezen funkciókat?
Semmi extra telepítés nincs, tegnap bekapcsoltam és ezeket magától automatikusan telepítette, amikor a DMS-et telepítette!

(#42817) gyugyo79 válasza 8nemesis8 (#42816) üzenetére


gyugyo79
addikt

Ha a Drive van telepítve az ugyan az, ha valaki a CloudStationServer -t ír azt kicsit másképpen de megtalálod a Drive Rendszergazdai Konzolja alatt.

"Ez jó lesz nekem itthoni biztonsági mentésre"
Ez van arra, hogy jó lesz e azt majd látod. Nekem fut gépeimen ez könyvtárak tartalmána mentésére jó.De laptopon amelyiken a fontos munkáim vannak azon aomei -t is használok pluszba ...
Igazából nem mondanám 100% -osnak de egy bizonyos szintig biztos probléma nélkül használható aztán az is lehet, hogy már sok hibát javítottak amivel nekem problémáim voltak (sokat meg is írtam nekik amire jött a sablon köszönjük majd javítjuk válasz) azóta mióta használom de nálam már sose lesz meg a teljes bizalom felé.

(#42818) tobias40


tobias40
veterán

A csomag kezelési központból indítanám a Servert,elindítja utána meg leállítja a Servert.
Mi lehet a gond?
Már restartoltam a NAS-t többször próbáltam és uanez.
Kell még hozzá vmi kiegészítő hogy fusson a server?

(#42819) weeweew


weeweew
csendes tag

Erre tudtok valami megoldást?

Minden letöltött torrent előbb vagy utóbb hiba státuszt kap.

(#42820) weeweew válasza weeweew (#42819) üzenetére


weeweew
csendes tag

És ráadásul ami hibás az nem is frissül a seed kötelezett torrent listában. Egyre szarabbul működik a DS.

(#42821) bozsozso


bozsozso
őstag

Sziasztok,

Úgy tudok megosztani photostationban képeket, mondjuk egy albumot, hogy csak linket küldök és ne kelljen felhasználót létrehozni hozzá. Mondjuk a link csak adott ideig él. A link az csak megmutatja a képeket vagy le is tudja tölteni eredeti méretben? Vagy akkor inkább érdemes egy olyan felhasználót létrehozni aminek adok letöltési jogot és megadom azoknak a felhasználónév jelszó párost?

(#42822) e90lci válasza weeweew (#42820) üzenetére


e90lci
senior tag

Szia
A port forwardot átnézted?Tűzfalak (Nasban,routerben)?Nem Natolod magad?Ezeket nézd át.

(#42823) gary89 válasza weeweew (#42820) üzenetére


gary89
csendes tag

ha megnézed a torrent részleteit, mit ír a DS a tracker fül alatt a státusznál?

(#42824) Patice válasza bozsozso (#42821) üzenetére


Patice
Topikgazda

Igen, lehet ilyet.
Vagy DDNS-sel, vagy QuickConnect-tel.

Mindkét módszernek van egy hátránya (de lehet, hogy csak a DDNS-re igaz): kapcsolódás után látszani fog a böngésző címsorában az aktuális IP címed és a port, amin csatlakoznak. Kicsit kockázatosnak tartom...

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#42825) bozsozso válasza Patice (#42824) üzenetére


bozsozso
őstag

Oké köszi, akkor átgondolom.

(#42826) weeweew válasza gary89 (#42823) üzenetére


weeweew
csendes tag

Semmi, azt írja a művelet nem sikerült. A megosztás státuszban levőknél is ez látható.
Az az érzésem, amióta kb. 1 hete frissítettem a DSM-et 6.2-re, azóta szarakodik.

(#42827) weeweew válasza weeweew (#42826) üzenetére


weeweew
csendes tag

DS un és reinstall talán megoldotta, azóta minden megosztás státuszú tracker nézete is jó. Estére kiderül tényleg jól működik-e.

(#42828) MrTwister


MrTwister
őstag

Sziasztok, az egyik Synologymon (409+) be van állítva a kétlépcsős azonosítás és már kb. 1 hónapja egyszerűen nem akar beengedni a webes felületre, hiába írom be a google authenticator-ban kapott kódot, azt írja ki, hogy a kód hibás és kéri az újat? Hogyan lehet ezt leszedni, eltávolítani? Az email cím ami be van állítva hozzá azt már fogalmam sincs mi volt vagy csak nem jön meg rá a levél! Egyéb megoldás? Persze csatolt meghajtóként(Win 10 samba) persze elérem a tartalmát, csak hát azért a felületet is használnám néha...

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#42829) gyugyo79 válasza MrTwister (#42828) üzenetére


gyugyo79
addikt

ssh engedélyezve van ?
Ha igen akkor az adott felhasználó = <username> nevét helyettesítsd be ebbe :
cat /usr/syno/etc/preference/<username>/google_authenticator

Itt kiír egy top_auth rész után 8 számjegyű kódokat (ezekből küldi mailbe) az egyiket felhasználva be fog engedni -> ezt kell az kétfaktoros helyett beírni.
Ha kimented/írod magadnak biztos helyre akkor a jövőbe nem jársz így. Mindegyik egyszer felhasználható, használat után a lista rövidebb.

Ha nincs akkor kapcsold ki meg vissza a NAS -t bekapcsoláskor lefrissíti az óráját és utána szinkronba lesz az authentikátorral (Ez csak 80% oldja meg).

[ Szerkesztve ]

(#42830) MrTwister válasza gyugyo79 (#42829) üzenetére


MrTwister
őstag

:R ssh fogalmam sincs engedélyezve van e, egyébként melyik porton lehet is elérni és melyik progival érdemes? Ugye ez most vakon fog menni. :) Kikapcsolás nem gond, lassan egy hete inaktív, majd este próbálom. :)

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#42831) gyugyo79 válasza MrTwister (#42830) üzenetére


gyugyo79
addikt

putty
A port az alap 22 -es ezért ha az SSH-t kiválsztod akkor ki is tölti azt.

Ha be tudsz lépni akkor a felhasználó akihez kellene a auth azzal be loginolsz (feltételezem admin jogú ) és akkor a saját user könyvtárához joga is lesz.

[ Szerkesztve ]

(#42832) MrTwister válasza gyugyo79 (#42831) üzenetére


MrTwister
őstag

:R
Este írok, hogy mire jutottam. :K

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#42833) weeweew válasza gary89 (#42823) üzenetére


weeweew
csendes tag

Szóval nem működik. Reinstall sem segített, estére minden korábbi torrent megosztás státuszból várakozásba került. Lásd képernyőmentés.

Segítsetek mi lehet a gond? UPCConnect boxom van, most este kértem ipv4-et. Kell-e portforwardot beállítani? Bár hozzá kell tennem, hogy az elmúlt 3 hétben seedelt is. De az utóbbi pár napban folyamatosan furán működik a DS.
A torrent elején az a kis sárgás ikon mit jelent?

(#42834) wolf13


wolf13
őstag

Próbáltam letölteni NAS omról telefonra filmeket , hogy offline is tudjam nézni. DS videóval ha elkezdtem akkor megkérdezte milyen minőségbe. Mikor végzett csak a nason találtam az átkonvertált filet. A letöltött mappa üres maradt a iPhoneon. Ha DS filelal szedtem le , ott viszont nem indítja el a lejátszás , csak gondolkozik. Van olyan opció , hogy más alkalmazással kezeljem , de ez a lehetőség sem működik. Esetleg van valakinek ötlete ? Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#42835) Zerdal


Zerdal
tag

Sziasztok. Egy kis segítség kellene.

Azt melyik programmal tudom megoldani, hogy a nason tárolt file-okat tudjam használni mind a munkahelyen mint otthon. A cloud sync nem lett jó. Mert mindent szinkronizált folyamatosan. Valami olyan kellene, hogy egy mappa vagy valami az egyik és másik gépen és a mappák a nas megfelelő mappájára mutatnak. Van ilyen synology alkalmazás?

Előre is köszönöm.

"Bízz Istenben és tartsd szárazon a puskaport!" Oliver Cromwell || PSN ID: Zer0DMG83

(#42836) Patice válasza Zerdal (#42835) üzenetére


Patice
Topikgazda

WebDAV

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#42837) tibi3650


tibi3650
tag

Nem tudom jó helyen teszem e fel a kérdésem, de valamennyire összefügg a NAS-sal...
Mitől lehet az ha a torrent adat portot rá irányítom a NAS-ra, egyszerűen használhatatlan a net. Szakadozik, nem töltenek be oldalak, speedtest.net oldal egyből hibát dob. Transsmissiont használok (hogy miért erre ne térjünk ki, ezt szeretném továbbra is használni!)
Már évek óta így használtam, és egyszer csak elkezdte ezt a hülyeséget. Ha kikapcsolom a port továbbítást, minden happy. Amint visszakapcsolom, elszáll minden. Korlátoztam már mindent: le-fel sebességet, max peer számot (mind globális, mind torrentenkénti), torrentszámot...

Valakinek bármi ötlete? Vagy hogy melyik fórumba tegyem fel ezt a kérdést?

(#42838) e90lci válasza tibi3650 (#42837) üzenetére


e90lci
senior tag

Szia
Azt próbáltad,hogy a nason újratelepítetted a transmissiont?Vagy csak leállítani és újraindítani.

(#42839) 8nemesis8 válasza gyugyo79 (#42817) üzenetére


8nemesis8
veterán

Köszi!

Voltaképpen, ha nekem csak fájlokat kellene menteni és nem a teljes rendszert, akkor bőven elég ez a backup, nem kell más mellé nem?

Arra van szükség, hogy bármi elveszne, akkor legyen backup vagy ha otthon dolgozok és elfelejtek magammal vinni valamit egy helyre, akkor elérjem saját eszközről távolról. Bárhonnan bármikor. A fájlok általában táblázatok excelek, pdf-ek, pár MB az egész.

(#42840) Patice válasza tibi3650 (#42837) üzenetére


Patice
Topikgazda

Milyen routered van?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#42841) tibi3650 válasza e90lci (#42838) üzenetére


tibi3650
tag

Nem, még nem próbáltam, csak komplett NAS újraindítást. De akkor ezzel teszek egy próbát. :) köszi!

#42840) Patice
A routert kizárnám, mert a Telekom már kicserélte, pont ez a hiba miatt, de nem ez volt a baj. Ekkor vettem észre hogy a port továbbítással van a baj. Az új eszközt, ami amúgy egy szolgáltatós Sagecom FAST3686 újrakonfigoltam akkor szállt el minden megint. Ekkor kezdtem el lépésről lépésre megint a nulláról beállítani és a torrent portnál akadt ki. Ezt többször is ki be kapcsolgattam, hogy tuti legyen.

(#42842) Zerdal válasza Patice (#42836) üzenetére


Zerdal
tag

Szia. Sikerült beállítani, de a win10 alatt nem tudom felcsatlakoztatni egy mappába. Nem hajlandó a bejelentkezést elfogadni. Majd pedig kiírja,a Windows nem tud kapcsolatot létesíteni az eszközzel. vagy pedig sikertelen hálózati bejelentkezést ír ki.

ddns beállítva, port továbbítás rendben. a felhasználóknál a webdav engedélyezve.

"Bízz Istenben és tartsd szárazon a puskaport!" Oliver Cromwell || PSN ID: Zer0DMG83

(#42843) e90lci válasza tibi3650 (#42841) üzenetére


e90lci
senior tag

Jujj akkor lehet Paticenek lesz igaza.Nekem is ez a Sagemfos van a V1 es,csak én mögé dobtam egy mikrotik routert,a Sagembe meg DMZ-be tettem a mikrotiket és az "intéz" mindent onnan kezdve minden megjavult.Ez a Sagem csinál furcsa dolgokat 3.97 es firmware óta is (volt kipróbáltam magában,de a franciáknak nem nagyon megyen ez a szoftver gyártás)VPN,Fix DHCP kiosztás,Stabil 5GHz wifin,stb ez nem jön össze nekik.

[ Szerkesztve ]

(#42844) weeweew válasza weeweew (#42833) üzenetére


weeweew
csendes tag

Megoldódott. :DD

(#42845) Patice válasza Zerdal (#42842) üzenetére


Patice
Topikgazda

Internet felől fogod tudni használni....
Helyi hálón nem.

tibi3650:

Sagemcom routerről nem sok jót hallottam. :(

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#42846) bb.bocs válasza Patice (#42836) üzenetére


bb.bocs
őstag

a webdav biztonságos? ahogy látom van benne https is, de valóban megbízható e és védelem alatt vannak e az adataim egy ilyen kapcsolat létesítése alatt?

(#42847) Patice válasza bb.bocs (#42846) üzenetére


Patice
Topikgazda

Jó kérdés. Nem fejtegetnêm....

VPN-t gondolom mindenki biztonságosabbnak tartja, ott nemtom hány bites a kulcs.

Tuti megoldás az, ha van időzített, meg offline backup is...

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#42848) tibi3650 válasza e90lci (#42843) üzenetére


tibi3650
tag

Leállítás - újraindítás nem segített. Az újratelepítést holnap este megkísérlem, csak le kell mentenem előtte a jó pár torrent file-t SSH-n.
Ha nem segít kipróbálók egy plusz router-t. (gondolom próbára elég egy sima kis TP-link is)

Ez hogy működik? Ugyan az az IP tartomány legyen? Sagecom osszon IP-t? Vagy a mögötte lévő router ossza? Vagy mindkettő osszon? Az IP TV-t nem fogja zavarni hogy bekerül még egy router? Az a baj hogy nem tudom külön választani a TV-ket és a gépeket, mert van a hálózatban pár switch amibe vannak dugdosva a set top box-ok, s mellette az egyéb dolgok.

(#42845) Patice

Remek... ezt sajnos egyre több embertől hallom, csak azt nem értem hogy a T akkor miért erőlteti ezeket a "szarokat" :W

(#42849) 66aaaa


66aaaa
csendes tag

Sziasztok, SOS segítségre lenne szükségem...

A Synology NAS-om bekapcsolás után elindul, elkezd bootolni, de amikor már a merevlemez visszajelzők is elkezdenek villogni, egyszer csak leáll.
Mi ilyenkor a teendő?
Hogyan lehet életet lehelni bele?

köszi
AA

(#42850) gyugyo79 válasza 8nemesis8 (#42839) üzenetére


gyugyo79
addikt

Amiket felsoroltál azokkal a típusú fájlokkal mondhatni hibátlan.
Annyira figyelj, hogy a verziók száma ami a Drive Rendszergazdai Konzolja alatt állítható azért jól átgondolt legyen mert kis fájlokkal is szépen meg tudja enni a helyet ha a 32 maxon van hagyva..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.