Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42301) Dolphine válasza Mezga Aladár (#42300) üzenetére


Dolphine
addikt

Az van bejelölve!

Látom, Neked sincs még fenn a 6.2.

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#42302) Mezga Aladár válasza Dolphine (#42301) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Nincs.
Várok még egy ideig mert előfordultak hibák a múltban és nem szeretnék most belefutni egybe. Most stabil és nagyon gyors.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#42303) Szaszabond válasza Dolphine (#42301) üzenetére


Szaszabond
aktív tag

Szia, azt a CPU/RAM/ Cloudsync ikonokat mivel raktad oda a jobb felső sarokba?

(#42304) Jaded válasza Immy (#42289) üzenetére


Jaded
senior tag

Én így:

Telefonról a DS photo tölti fel, az én telefonomnak van egy külön mappája a gyári photo mappábban (csak ide hajlandó feltölteni valamiért..) meg asszonynak is. Aztán amikor eszembe jut, akkor a képen látható 6. mappába szétszedem a két telefon képeit (ezen belül is van mappa telefon szerint). És ennyi. Itt van a Mac fotókönyvtára, így amit bemásolok, látom ott is.

Renault Megane IV Limited

(#42305) Borisz76 válasza Szaszabond (#42303) üzenetére


Borisz76
veterán

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#42306) Multibit válasza Dolphine (#42301) üzenetére


Multibit
veterán

Nyugi :) Sokunknál még a 6.1.7-15284 verzió van és ezt jelzi legfrissebbnek a NAS. Mi az ami annyira sürgős neked a 6.2-ben? Folyamatosan terjed, nem maradsz le semmiről.

(#42307) Dolphine válasza Multibit (#42306) üzenetére


Dolphine
addikt

Ja nem sürgős, csak nem értettem az okát, hogy miért nem látja a 6.2-es verziót, de megnyugodtam! :K :B

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#42308) WaterWave válasza Dolphine (#42307) üzenetére


WaterWave
veterán

felrakhatod manuálisan is ahogy írták, stabil az is

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#42309) Ispy


Ispy
veterán

Erre valaki? Vagy nincsen jelentősége?

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#42310) Multibit válasza Ispy (#42309) üzenetére


Multibit
veterán

Engem nem zavarna. Nem nézem a NAS ledjeit (macerás is lenne a plafon közeli polcon) ;)

(#42311) Ispy válasza Multibit (#42310) üzenetére


Ispy
veterán

Jó, de nekem az asztalomon van, és amikor odanézek sokszor, akkor az egyes lemez ledje nem világít, olyankor beparázok, hogy valami gáz van a lemezzel, szóval néznem kell, amíg el nem kezd megint villogni. :DDD

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#42312) WaterWave válasza Ispy (#42311) üzenetére


WaterWave
veterán

Jó kérdés.. Nekem a tv alatti kis polcon van, tehát ha tv-zek akkor mindig látom, viszont dsm-be beállítottam, hogy este 7-től ne világítson reggel 8 ig, valamint reggel 8 tól délig csak feles fényerővel...

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#42313) zeotróp


zeotróp
csendes tag

Sziasztok,
Szeretném megoldani az alábbiakat lehetőleg kevés szívással, befektetéssel.
DS218-as NAS-om van, hozzá DIGI internet 500/200.
Szeretném nézni neten keresztül a DIGI tv műsorait távolról, neten keresztül.
A NAS-hoz gondolnék egy USB-s DVB C konvertert, a másik oldalon pedig androidos TV boxot a
megfelelő szoftverrel.
Mit ajánlotok hardver és szoftver oldalról?
A TV csatorna váltás hogyan működik ebben az esetben?
Köszönöm! :R

(#42314) Csabroncka válasza Dolphine (#42307) üzenetére


Csabroncka
addikt

Arról nem is beszélve, hogy a legjobb verzió a biztosan működő verzió - elfordulhat néha, hogy elkövetnek egy-két hibát...

"in medias res"

(#42315) Dolphine válasza Csabroncka (#42314) üzenetére


Dolphine
addikt

Akkor várok még amíg a NAS jelez :K

[ Szerkesztve ]

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#42316) gyugyo79 válasza zeotróp (#42313) üzenetére


gyugyo79
addikt

https://tv-mosaic.com/en/

Ha nem akarsz szívni vedd meg a dvb-c tunert meg a szoftvert is.

[ Szerkesztve ]

(#42317) #29810560 válasza zeotróp (#42313) üzenetére


#29810560
törölt tag

gyugyo79 +1 :K

Az elődjét a DVBLogic-ot (TVButler tunerrel) kb. 2 évig használtam.

Az új TVMosaic szoftver még jobb és stabilabb. A megjelenése óta már ezt használom, persze továbbra is a TVButler tunerrel.

Amúgy én is DIGINet 500 FTTB-vel használom.

[ Szerkesztve ]

(#42318) Stanley-B. válasza juhasz.p (#42284) üzenetére


Stanley-B.
őstag

én is tapasztalom ezt, nem tudom miért lehet, a beállításaim így első ránézésre nem módosultak....

(#42319) WaterWave válasza Stanley-B. (#42318) üzenetére


WaterWave
veterán

Én nem tapasztaltam ilyet... Nem is látom értelmét, mert ehhez vagy a torrent módosult, vagy a router beállítás

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#42320) Waldemar


Waldemar
csendes tag

A router beállításaiban a fix ip címeknél nem írja ki, hogy Diskstation, hanem helyette Device Name 192.168.1.201. Valamiért nem ismeri fel, nem jövök rá miért.

Ezt leszámítva minden működik rendesen.

(#42321) Stanley-B. válasza WaterWave (#42319) üzenetére


Stanley-B.
őstag

ennek ellenére mégis gond van vele és pontosan a frissítés óta...
most megnéztem open port checkert és zárva van a portom. Mindezt úgy hogy több hónapja nem nyúltam a beállításokhoz és eddig nyitva volt...

most keresem az okát, mert se a tűzfal, se a port átirányítás nem változott

(#42322) Stanley-B. válasza Stanley-B. (#42321) üzenetére


Stanley-B.
őstag

restart megoldotta. Érdekes...

(#42323) Borisz76 válasza Waldemar (#42320) üzenetére


Borisz76
veterán

A 2. kép szerkeszthető!

A 2. képen katt a " barátságosabb név " sorra.....az első sor az.
Írj be egy nevet és mentsd el.
Megadható a készülék típusa, fajtája, : Ikon sor.
Beírható Location sorba, hogy hol van az eszköz , pl. : Nappali , szoba stb...

Mindezek után Apply gomb.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#42324) Waldemar válasza Borisz76 (#42323) üzenetére


Waldemar
csendes tag

Köszönöm, jó lett!

[ Szerkesztve ]

(#42325) zsolee73 válasza Mezga Aladár (#42181) üzenetére


zsolee73
tag

Sajnos ez sem segített.

Átállítottam az NFS-t max méretet 8 megásra, de mindkét lejátszóval megakadt azóta is kb. egy percre egy-egy film.

De ez hagyján, ezután visszaálltam sz SMB szerverre, de ott is megakadt egy harmadik film. Most már egyedül csak a NAS médialejátszója maradt, ami mindig zökkenőmentes.

Az összes kábel CAT6 kicserélve, gigabites switch is kicserélve, más csak a NAS maradt az eredeti.

(#42326) ERPY válasza zsolee73 (#42325) üzenetére


ERPY
őstag

Nálam is ugyanez volt a mede8er-el. Az SD anyagok szaggattak, képes volt 10 mp-ig megállni a kép majd folytatni a lejátszást. Vettem egy x96-ot, minden probléma megoldva.

(#42327) Bence008


Bence008
tag

Üdv!

DS218+ NAS-on futtatok Plex Media Server-t, azonban megteltek a belső merevlemezek, így külső USB-s HDD-vel bővítettem. Van bármilyen megoldás arra, hogy a külső tárolóm is titkosított legyen? A filmjeimet fogom rajta tárolni, de azért mégis fontos lenne. Köszi!

(#42328) zsolee73 válasza ERPY (#42326) üzenetére


zsolee73
tag

Komolyan?
Mondjuk én SD anyagot nem igazán nézek, csak HD-t.
De nekem ugyanezt az akadást a WD Tv Live is megteszi, ezért gondolom, hogy nem a lejátszó lehet a ludas (és évekig nem volt ilyen problémám)...

A MED600 meg a 3D miatt kell...

(#42329) Multibit válasza zsolee73 (#42328) üzenetére


Multibit
veterán

és évekig nem volt ilyen problémám
Évekig használtad NFS-sel?

(#42330) Bibgr0 válasza momoxp (#42294) üzenetére


Bibgr0
aktív tag

Bocs, de nem láttam és most sem találom a hozzászólásodat.

Nálam nem a kit, hanem az 1 db 8 gb-os modul került be a 918+-ba és szépen működik.

(#42331) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Üsv!

A ds get miért lett törölve az apple store-ból? Tudjátok az okát?

Üdv: Csabee.

(#42332) ERPY válasza zsolee73 (#42328) üzenetére


ERPY
őstag

Ez a kislányom szobájában volt. Fiam plex-et használ Samsung tv-n, én x96, és mostmár a lányom is x96. Hd-t néz mindenki, csak írtam hogy még az SD is akadt nagyon. Próbáltam nfs-t, samba-t, mindig akadt. Meguntam. 9 ezerért x96, a 4k is úgy megy mint a kisangyal.

(#42333) Mezga Aladár válasza ERPY (#42332) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

És (#42325) zsolee73

Az publikus milyen cuccokból áll a hálózatod?

Egyik szobába x96 másikba popi a400, mindkettő nfs-tcp n. Nem akad nem szaggat. Az egyik egy külön switch-en keresztül a másik direktben a tplink1043 routeren.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#42334) zsolee73 válasza Multibit (#42329) üzenetére


zsolee73
tag

igen, NFS-TCP-vel. 2015 májusa óta van meg a DS215j ás a Mede8er is.

A problémám az utóbb 3-4 hónapban van. Előtte semmi. És a Synology frissítésein kívül semmi változás nem volt.

(#42335) zsolee73 válasza Mezga Aladár (#42333) üzenetére


zsolee73
tag

Persze.

Synology DS-215j NAS
Telekom-os Sagemcom F@st 3686AC router (ez kb 2 éve), előtte ASUS RT-N18U volt
TP-LINK TL-SG1008D switch
TP-LINK TL-SG1005D switch
CAT 6 kábelek
2 db WD TV Live lejátszó
1 db MED 600X3D lejátszó

Otthon vagy egy rajzom is a bekötésről, majd este felteszem.

(#42336) Stanley-B. válasza Csabee. (#42331) üzenetére


Stanley-B.
őstag

a BT funkciói miatt került ideiglenesen eltávolításra az App Store-ból...
A Synology-nak ki kell vennie belőle, hogy visszakerülhessen (tehát azt, amiért az emberek 99%-a használja...)

(#42337) Multibit válasza zsolee73 (#42334) üzenetére


Multibit
veterán

Egy alhálózatban van minden eszköz?
Nekem soha nem kellett állítanom az NFS tranfer size-t. Egy öreg 100 Mbps Dune és egy újabb gigabites Minix player szaggatás mentesen kezeli az NFS-t. Egy TP-Link TL-SG105 switch-re vannak lógatva, azon át érik el a routert.

(#42338) Mezga Aladár válasza zsolee73 (#42335) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Én a sagem modemet bridge üzemmódba raknám és mögé tennék egy normális routert. Az a sagem router-ként egy f@s.
Bocs de a fiamnál is ez van, borzasztó.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#42339) Multibit válasza zsolee73 (#42335) üzenetére


Multibit
veterán

... vagy, ha a szolgáltatói eszköz router módjára szükség van (pl. IP-TV miatt), akkor tedd DMZ-be a - majdani - saját routeredet!

(#42340) Mezga Aladár válasza Multibit (#42339) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

A t-nél (nálam) az iptv külön alhálózaton van. Teljesen elkülönítve két külön rj45 a két tv boxnak.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#42341) Csabee. válasza Stanley-B. (#42336) üzenetére


Csabee.
nagyúr

De szuper... iphoneom még működik az app, de az ipdes verziót nem tároltam el.. na majd megkell oldanom.

Üdv: Csabee.

(#42342) wolf13 válasza Stanley-B. (#42336) üzenetére


wolf13
őstag

Amúgy van más alternatíva torrent letöltésének elindítására ? Bár ha így ráfekszenek a témára , azokat is kilövik , gondolom. Ki tudja , meddig lehet majd halogatni, hogy ne frissítsem az appot ha visszakerül.

[ Szerkesztve ]

(#42343) ERPY válasza zsolee73 (#42334) üzenetére


ERPY
őstag

Ugyanez volt nálam is. Elköltöztünk fél éve, új router lett gyorsabb net miatt, azóta a mede8er használhatatlan lett. Hogy mi miatt, nem tudom, amit tudtam mindent kipróbáltam. Elegem lett, kiscsaj is kapott egy x96-ot, amivel tökéletes minden.

[ Szerkesztve ]

(#42344) Zerdal


Zerdal
tag

Sziasztok. Egy kis fejlemény.

Felvettem a kapcsolatot a synologyval. Hogy segítsenek beazonosítani a problémát. Meg próbáltam kérésükre a támogatást elindítani, de itt jött egy újabb probléma. A miután leokéztam a változásokat a nas visszaállt alap állapotba kivéve a pipát a távoli támogatás elöl. Valaki járt már így?

Folyamat küzben:

Kivett pipával a folyamat után

Holnap beviszem a melóhelyre. Megnézem ott is csinálja e a hülyeségeit.

[ Szerkesztve ]

"Bízz Istenben és tartsd szárazon a puskaport!" Oliver Cromwell || PSN ID: Zer0DMG83

(#42345) Csabroncka


Csabroncka
addikt

Kicsit hálózatban jártas kollégák segítsége kellene.

Adott egy fizetett domain melynek főrekordja a webszolgáltató szerverére mutat. Csináltam egy aldomaint melynek A rekordja a céges fix IP-re mutat.

Ez mind szép és jó a tűzfalig eljutok! Ugyanakkor be szeretném állítani a Zyxell tűzfalon, hogy ne porttal, hanem állomásnévvel tudjam elérni pl a levelezőszolgáltatást:

https://aldomain.fődomain.hu/mail

Jelenleg a következő szerint érem el a sno levelezését: https://aldomain.fődomain.hu:portszám

természetesen ez egyértelmű, hiszen honnan tudná a tűzfal, hogy mi az állomásnév a porthoz - csak ezt hogyan hívják, hol kell keressem ennek a beállítási lehetőségét? egyáltalán megvalósítható e?

A másik kérdés az ssl aláírás kérdése, ha ez már megy még azt kell kiszaszerolnom

"in medias res"

(#42346) Szaszabond válasza Borisz76 (#42305) üzenetére


Szaszabond
aktív tag

Köszi szépen :)

(#42347) WaterWave válasza Jaded (#42304) üzenetére


WaterWave
veterán

Nah ez alapján én is megcsináltam a photo könyvtárat... Eléggé átlátható így aztán meglátjuk, most hangolom hozzá a telefonom a photo alkalmazáshoz

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#42348) WaterWave


WaterWave
veterán

siker

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#42349) Stanley-B. válasza Csabee. (#42341) üzenetére


Stanley-B.
őstag

továbbra is működni fog, sőt, le is tudod tölteni ha letörölnéd, ha már egyszer korábban letöltötted. De új felhasználók nem tudják letölteni, valamint frissülni sem fog, csak majd az új butított verzió...

(#42350) WaterWave


WaterWave
veterán

Viszont egy gondom van...
DS photo mobilalkalmazásnál, megadom Synology.me tanusitványcimem 5443 portal

Alatta: jelszó... itt azt a jelszót adom meg amivel dsm adminként belépek...
Aztán rakok egy https-re pipát.

Problémám az, hogy belépni belép, látom is a nyilvánosan feltöltött alumbjaimat, de képet nem tudok feltölteni rá, mert nem vagyok rá jogosult..

Aztán megnézem az appnál ott az van írba bejelentkezési adatokhoz, hogy guest, alatta a synology ip-vel...

Viszont, ha photostation beállításában dsm oldalról a felhasználói fiokoknál, csak a dsm-el amugy is bejelentkezéshez szükséges felhasználó van amit használok meg a plex, guestet hozzá se tudok adni meg semmit...

Tehát a probléma az, hogy a DS Photo mobilalkalmazás nem engedi, hogy megadjam a felhasználónevet csak jelszót enged... Mert nincs benne ilyen lehetőség.

Ezt hogy lehetne orvosolni mert nem nagyon értem.

[ Szerkesztve ]

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.