Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-09-05 14:01:59

LOGOUT.hu

2021. Júliusi frissítés - DSM 7.0 infók: Kb. egy hónapja jelentették be a DSM 7.0 RC-t, ami a kiadás előtti utolsó verzió (hivatalos sajtóközlemény). 2021. Június 29-től már telepíthetjük manuálisan a DSM felületén betallózva az új rendszert, de jelenleg ezt még mindenkinek csak saját felelősségére tegye! A figyelmeztetés oka: bizonyos alkalmazásokat (pl. Synology Moments és Photo Station helyett Synology Photos lesz, Cloud Station helyett Synology Drive Suite lesz) kivezetett a Synology a DSM7.0 megjelenésével és helyettük másokat vezet be. A teljes change log itt található.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42451) hackeeeee válasza hackeeeee (#42449) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Transmission-nél melyiknek lehet hinni, a web-es felületnek, vagy a kliensnek?

Ezen kívül a forwardra is azt írja a kliens, hogy zárva van a port, közben teszt szerint nyitva van.

Véleményem szubjektív...

(#42452) hackeeeee válasza hackeeeee (#42451) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ha böngészőben Allow encrypt-re teszem, akkor a gui azt írja, hogy letiltva.

Véleményem szubjektív...

(#42453) need


need
addikt

sziasztok..

Lassan elérkezik az idő hogy cseréljem a nasba a vinyót.. 2012 pörög benne és a torrentek nem igazán tettek neki jót.

WD red kerülne bele..!

mi a valóság alapja hogy van rá lehetőség hogy a mostani rendszertől készüljön biztonsági mentés és vinyó csere után ha vissza rakom a biztonsági mentést akkor minden vissza töltődik tehát nem kell újra mindent beállítani! ez valóban így van..??!

közbe néztem a synology oldalát.. mi a neve a programnak amivel tudok biztonsági mentést készíteni a nasról...? feltéve ha ez úgy van ahogy fent leírtam..

[ Szerkesztve ]

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#42454) Borisz76 válasza need (#42453) üzenetére


Borisz76
veterán

Vezérlőpult / Frissítés és visszaállítás / Konfiguráció biztonsági mentése

Mint látható nem ment minden adatot.

Pl. : A Download Station beállítását neked kell majd újból elvégezni.

nCore :

Úgy tűnik, hogy a tracker behalt.....

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#42455) e90lci válasza hackeeeee (#42452) üzenetére


e90lci
senior tag

Szia
Tiltólistához egy kis magyarázat.
Én ezt használom:http://john.bitsurge.net/public/biglist.p2p.gz
411000-ret meg is fogott.És ne felejtsd el legalább naponta frissíteni.Titkosítás engedélyezve az meg elég.(prefer encryption)
Az ncore.cc-n most valószínű a szervert javítják ezért nem tölt se le se fel.Várjál vele lehet délutánra kész.Ha a Gui azt írja nyitva a port akkor szerintem az nyitva is van.

(#42456) MrCsiT válasza Laslie (#42448) üzenetére


MrCsiT
addikt

Tegnap bejelentettem a Syno support-nak a "DS Photo mobilneten is tölt fel képet a nasra, holott be van pipálva, hogy csak Wifin töltsön fel" hibát, és ezt a választ kaptam:

Thank you for the inquiry.

This is a known issue that our developers are working on at the moment. We will fix this issue in our next DS photo app update.

We deeply apologize for the inconvenience.

szóval, javítva lesz. :K

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#42457) Laslie válasza MrCsiT (#42456) üzenetére


Laslie
tag

Köszi az infót.

(#42458) gary89 válasza Borisz76 (#42454) üzenetére


gary89
csendes tag

nCore:

I'm back baby ;) a "szünet" alatt találtam pár hibát, majd szépen lassan foltozgatom őket...

(#42459) Dolphine válasza gary89 (#42458) üzenetére


Dolphine
addikt

:R

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#42460) lewisfm


lewisfm
aktív tag

Sziasztok!

A DS Video-val kapcsolatban adódott problémám, eltűnt a Video Quality beállítása az app frissítése után.

Hogyan lehet visszahozni ezt a lehetőséget?

Közben a DSM is frissült, szóval lehet, hogy az kavart be, nem tudom.

Köszi a segítséget,
KL

(#42461) hackeeeee válasza e90lci (#42455) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nem is feltétlen a tiltólistán van a hangsúly, hanem, ha a böngőszőben lévő beállításban átállítom, hogy Allow, vagyis engedélyezem a titkosítást, akkor a GUI szerint le van tiltva.

Jah, hogy.. Nem az Allow az engedélyezve? Ez kavart meg. Nekem a prefer lett volna az "előtérbe helyezés", vagy valami hasonló.

A tiltólistához pedig, köszi a tippet! :) :R

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#42462) Stanley-B. válasza Kicsimix (#42443) üzenetére


Stanley-B.
őstag

nálam is így van

(#42463) WaterWave válasza gary89 (#42458) üzenetére


WaterWave
veterán

kávét is főzzön :))

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#42464) Black Dragon


Black Dragon
addikt

Skacok, megvettem az EATON 3S 550VA-t, most rá is dugtam a NAS-t ahogy kell. Viszont a NAS-on belül mit kellene beállítanom? Azt tudom, hogy a vezérlőpulton belül hol van ez a beállítás és azon belül az UPS, de amikor ott kivlasztom za SNMP szünetmenteset akkor egy csomó dolog van amihez fogalmam sincs mit kellene beírnom, ha kell egyáltalán. Rá kellene dugnom az UPS-t a hálózatra vagy összekötni a NAS-t az UPS-el?

Nem csináltam még ilyet, segítsetek plíz.:)

(#42465) Multibit válasza Black Dragon (#42464) üzenetére


Multibit
veterán

Összekötöd a NAS-t és a tápegységet a tápegység mellé adott USB kábellel, majd a DSM-ben elvégzed a szükséges beállításokat:

A NAS tápkábelének dugóját - természetesen - a tápegység akku piktogrammal jelzett aljzatainak egyikébe kell csatlakoztatni!

[ Szerkesztve ]

(#42466) Doky586 válasza Multibit (#42465) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Az utolsó pipát nem tenném oda ha a PC is a UPS-re van kötve.

(#42467) Multibit válasza Doky586 (#42466) üzenetére


Multibit
veterán

Nekem nincs UPS-re kötve a PC, ezért van ott.

(#42468) Black Dragon válasza Multibit (#42465) üzenetére


Black Dragon
addikt

Köszi, megcsináltam!:)

(#42469) gary89 válasza WaterWave (#42463) üzenetére


gary89
csendes tag

soká' lesz még április 1 ;)

(#42470) Szyszko válasza Elemental (#42399) üzenetére


Szyszko
tag

Erre esetkeg valaki ??? Nagy segítség lene

"115j-vel kapcsolatban. Felement rá a plex, lejátszik mindet a tévé. A nast is belőttem, ahogy kell. Egy kérdésem volna. Se a ds, se a transmission letöltési sebessége nem megy 1,2MB fölé. A net nagyobb, tehát az kizárva. Néztem letöltés közben az erőforrásokat, a cpu és a ram is 50% alatt van bőven. Mi lehet az oka ennek a letöltési sebességnek szerintetek?"

[ Szerkesztve ]

"Aki meg akar tenni valamit, talál rá módot, aki nem, az talál kifogást."

(#42471) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Maga a powerled kikapcsolható valahogy, vagy marad a szigetelőszalag? 218+.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#42472) Borisz76 válasza Szyszko (#42470) üzenetére


Borisz76
veterán

Összefoglalót olvastad?
Download Station bejegyzést ajánlom....

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#42473) allein


allein
addikt

Sziasztok. Volt egy kis gond nem olyan rég az egyik magyar trackerrel, azóta nem indul újra a seed itthon. Volt már DS leállítás és újraindítás, Syno restart, de hiába. Várakozás státuszban vannak a torrentek, szerintetek mi történhetett? Mit csináljak? Nem szívesen törölném a +5000 torrentet a seedből :N

Szerk: az az érdekes, hogy ugyanarra a trackerre seed szerverről megy a seed :U ebben az esetben a Synoval van valami :U

Összeset szüneteltettem a Synon, egy torrentnek nyomtam folytatás de hiába - Várakozás.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#42474) Borisz76 válasza hackeeeee (#42471) üzenetére


Borisz76
veterán

Vezérlőpult / Hardver résznél lehet a ledek fényerejét állítani.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#42475) Multibit válasza allein (#42473) üzenetére


Multibit
veterán

Most indítottam újra a torrentezős NAS-omat, rendben megy a seed (nMagra is). Igaz én nem DS-t használok.

(#42476) Borisz76 válasza allein (#42473) üzenetére


Borisz76
veterán

Tudunk róla. Tracker gond.

Most ránéztem.....valami nem kerek!

17 tori fut.....800-ból.

Mod : már a karbantartás jelzése fogad.....

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#42477) hackeeeee válasza Borisz76 (#42474) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Kerestem, de nem leltem, megnézem, köszönöm! :R

Véleményem szubjektív...

(#42478) Borisz76 válasza hackeeeee (#42477) üzenetére


Borisz76
veterán

Azt kifelejtettem , hogy a ledek fényerejének állítása csak akkor működik ha a fájlrendszer NEM Ext4 hanem BTRSF.

Nálam a 2 nas között ennyi különbség van és a régebbi ds2415+ Ext4 fájlrendszert használ.
Nem lehet állítani a ledek fényerejét.

A ds918+ Btrfs-t használ és lehet állítani a fényerőt.

Aztán lehet tévedek de másra nem tudom fogni.

Ezt még másnak is meg kellene erősíteni!

DS2415+ :

DS918+ :

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#42479) hackeeeee válasza Borisz76 (#42478) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Az első kötet BTRSF, így szerencsére megvan. :) Be is állítottam az időzítőt, hogy 23-kor kapcsolja ki a ledeket. Ez tök jó! :)

Véleményem szubjektív...

(#42480) allein válasza Borisz76 (#42476) üzenetére


allein
addikt

Akkor nem nálam van a gond :C :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#42481) Borisz76 válasza hackeeeee (#42479) üzenetére


Borisz76
veterán

Én időzítettem.
Napközben 25%-s világítás , este 22 órától reggel 7 óráig kikapcsolva a LED fény.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#42482) hackeeeee válasza Borisz76 (#42481) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Mármint igen, időzítve, 8kor kapcsolja vissza. :) Köszi! :R

Véleményem szubjektív...

(#42483) WaterWave válasza gary89 (#42469) üzenetére


WaterWave
veterán

várjuk az új verziót :)

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#42484) WaterWave válasza Borisz76 (#42481) üzenetére


WaterWave
veterán

nálam is hasonló... nagyon okos beállítás szerintem

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#42485) Dolphine válasza WaterWave (#42483) üzenetére


Dolphine
addikt

+1 :K

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#42486) Borisz76


Borisz76
veterán

A Mag megint megy rendesen.
Az éjszaka folyamán rendbetették a fiúk....

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#42487) Elemental válasza Borisz76 (#42472) üzenetére


Elemental
addikt

Én próbálom beállítani Szyszko synoját, közben kiderült, hogy a nas és a pc közötti másolási sebesség is 1,2M, szóval más a bibi. A nast a routerrel összekötő utp-t már kicseréltük, ugyanaz. Kipróbáljuk másik routerrel. Ha az sem válik be, majd kérdezek. Arra gondoltam, hogy talán van beállítva valami sávszélesség korlát a felhasználónak? Vagy mi okozhat ilyet? Esetleg a nas lan portja a hibás? Az előző tulaj azt mondja, neki rendesen működött.

(#42488) Borisz76 válasza Elemental (#42487) üzenetére


Borisz76
veterán

Nekem úgy rémlik , hogy a rendszergazdai fiók létrehozása után nincs sebességkorlátozás.
Sőt ha a rendszergazdával hozol létre új felhasználót , vendéget , akkor alapból azoknak sincs beállítva sebességkorlátozás.

Ha nincsenek rajta fontos adatok esetleg egy DSM oprendszer újra telepítés nem árthat.
Amúgy célszerű a kábeleket cserélni és úgy tesztelni.

Hálózati meghajtóként hozzá adtad a winhez a NAS-on lévő megosztott mappát?
Úgy is lassú a másolás?

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#42489) Elemental válasza Borisz76 (#42488) üzenetére


Elemental
addikt

Sajátgép cimsorba \\nasip. Kábeleket, portokat variáljuk. Most próbáljuk a router cserét, de a nas megmakacsolta magát, csatlakoztatva a routerre nem villan fel a lan portnál a led, el sem tudjuk érni.

(#42490) Borisz76 válasza Elemental (#42489) üzenetére


Borisz76
veterán

Az új router szinte biztosan új / másik IP-t osztott ki a NAS-nak.
Synology Assistant-al meg tudod keresni.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#42491) hackeeeee válasza Borisz76 (#42488) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Alapból ki van kapcsolva minden korlátozás, ez biztos. Pont most, ahogy csináltam a fiókokat, és a mappákat, úgy láttam, hogy minden ehhez kapcsolódó beállítás ki volt kapcsolva, vagy 0 volt.

Véleményem szubjektív...

(#42492) Elemental válasza Borisz76 (#42490) üzenetére


Elemental
addikt

Nah, másik routerrel is ugyanez, másolási/írási sebesség 1,2MB. Próbálok majd egy nas resetet. Újra fogok telepíteni mindent. Elképzelhető a hw hiba szerinted?

(#42493) Borisz76 válasza Elemental (#42492) üzenetére


Borisz76
veterán

Ha frissen telepített DSM-el is ilyen lassú lesz , akkor nem kizárható.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#42494) Mezga Aladár válasza Elemental (#42492) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Próbáld direktbe a pc-hez kötni, és úgy tesztelni.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó. Kerékpáros komputer, Sigma Rox 11.1 Evo eladó.

(#42495) allein válasza Borisz76 (#42486) üzenetére


allein
addikt

Nálam még mindig várakozás van :U

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#42496) Franko49


Franko49
csendes tag

Üdv! Eladtam a NAS-om, mert szeretnék venni egy újabbat. A benne levő WD30EFRX vinyót megtartottam. Biosban látja, win alatt eszközkezelő látja, de a fájlkezelő már nem. Próbáltam több sata portba dugni, M.2 rendszer meghajtóval nem ütközik. Mielőtt elkelt a NAS nem volt lehetőségem adatot menteni róla, most viszont átmásolnék a gépre pár dolgot mielőtt beletenném az új synologyba.

Az SSD M.2_1 foglalatban van, ami SATA3_0-val van kapcsolatban.
A vinyó SATA3_2-be van kötve.
(Z370 Taichi alaplap)

Lehet, hogy a fájlrendszer nem tetszik neki? Van valami adatvesztés mentes megoldás?
Bocs a hülye kérdésért vagy ha nem jó helyre teszem fel, most megtanulom, legközelebb tudni fogom :)

(#42497) hackeeeee válasza Franko49 (#42496) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Gondolom Ext4-ben van, és Windows-t használsz. Amennyiben igen, akkor ezért nem tudod használni windows alatt.

Véleményem szubjektív...

(#42498) Ispy


Ispy
veterán

Most vettem észre, hogy az egyik reden 6600 a spin up time értéke, ez mit jelent? Pár hónapos vinyoról beszélünk.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#42499) claire78


claire78
senior tag

Másnak nincs gondja vele, frissítés óta jó pár értesítést kapok, h a UPS lemerülőben van.
Mintha hibásan számolja ki a hátralevő időt..

(#42500) Elemental válasza Mezga Aladár (#42494) üzenetére


Elemental
addikt

Azt switch-csel kell? Nas switchbe, pc switchbe?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.