Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42701) zeotróp válasza #29810560 (#42379) üzenetére


zeotróp
csendes tag

És (#42380) gyugyo79

Köszönöm nektek a válaszokat :R

[ Szerkesztve ]

(#42702) SPEA válasza bb.bocs (#42693) üzenetére


SPEA
aktív tag

ezt neked kell tudnod :DD
Nálam majd egy 12U-s Triton lesz :B

(#42703) Véreshurka válasza gyugyo79 (#42694) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Meglett! Természetesen user error volt :W Ha belelépek egy mappába és ott nyitnék egy jobb gombos menüt elképzelhető, hogy vannak gombok amik nem élnek? Csak akkor tudtam életre kelteni minden gombot, ha nem bele léptem a mappába, hanem csak ha egy szinttel feljebb voltam és a mappa nevén álltam.

Egyébként működik szépen, nagyon jó, így a linkes megosztás sem lesz gond a jövőben. Köszi a segítséget! :R

Annyi még, hogy megütötte a szememet, hogy írtad a 2 lépcsős azonosítással kapcsolatban, hogy : "a rendszer kiírja a bekérő oldalon a nevét, ezért azt nem kell kitalálni ha esetleg valaki próbálkozna". Itt mire gondolsz? A DSM-ben tudom ezt megnézni, vagy az authenticator programban?

El Psy Kongroo

(#42704) Véreshurka válasza Ice_Man22 (#42700) üzenetére


Véreshurka
senior tag

és claire78: DS File-ból nyitjátok meg, vagy csak kell a program, hogy a DS Photo-ból működjön?

El Psy Kongroo

(#42705) SPEA


SPEA
aktív tag

ez szomorú :(
egyszerűen nem találom hol lehet a basz :(((
Visszább olvasva (akár években mérve) láttam, hogy másoknál is volt hasonló probléma de aztán elhal a téma.

max 12MB le, a fel... arról ne is beszéljünk

[ Szerkesztve ]

(#42706) bb.bocs válasza SPEA (#42702) üzenetére


bb.bocs
őstag

én majd idövel talán egy kicsiben agyalok. el is kell férnie :D de ennyit én nem szánnék rá. :C

(#42707) SPEA válasza bb.bocs (#42706) üzenetére


SPEA
aktív tag

NAS, szünetmentes, router, kell a hely a szellőzésnek.
Kivitelezésben dolgozom, így maid hozzácsapódik valamelyik projekthez :DDD

(#42708) claire78 válasza Véreshurka (#42704) üzenetére


claire78
senior tag

DS Photo-ból indítod, de a File-t használja lejátszónak.

(#42709) Pékmester


Pékmester
tag

Sziasztok! Ha nagyobb adatmenniséget szedek le a NAS-ról, akkor általában közvetlenül hozzá dugom be a külső vinyót, usb 3 mindkettő. Viszont a sebességgel nem vagy megelégedve. Stabilan 45 mega. Ez elég karcsú, nem?

(#42710) WaterWave


WaterWave
veterán

torrent feltöltés sokmindenből tevődik össze...

netsebességed, nas, hányan seedelik, mikori torrent, hányan szedik le

Nálam most 45 torrent fut, de 1-2 megánál nem megy több, hisz eloszlik, ha van 1000 feltöltő rajtam kivül és 10-en szedik le, akkor nem fogom ful sávszéllel feltölteni... Ez az összefoglalóban azt hiszem le van írva.

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#42711) gyugyo79 válasza Pékmester (#42709) üzenetére


gyugyo79
addikt

Ha még a DS215j -d van meg akkor teljesen normális, hogy annyi.

(#42712) Pékmester válasza gyugyo79 (#42711) üzenetére


Pékmester
tag

az van. csak azt nem értem, hogyha a külső vinyót a laptophoz kapcsolom akkor ott megvan stabilan a 80-90 mega. nem értem, hogy ez miért fele olyan gyprs?

(#42713) Véreshurka válasza claire78 (#42708) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Világos! Köszi!

El Psy Kongroo

(#42714) la_cc


la_cc
addikt

Linkelnétek légyszíves 218+-hoz memóriát bővítésre? Gondolom elég a 6 GB. Van értelme többnek? Arra gondoltam, hogy megcsinálnám most "frissibe", hiába szolgál ki bőven a 2 GB.

[ Szerkesztve ]

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#42715) Stanley-B. válasza Pékmester (#42712) üzenetére


Stanley-B.
őstag

mert a DS215j hardvere ennyire képes.

(#42716) hcpety


hcpety
tag

Sziasztok,

Segítséget kérnék. Van egy Synology NAS-om, melyben RAID5 rendszerben volt 3db egyforma merevlemez. Az egyiken elkezdtek gomba mód szaporodni a hibás szektorok, így azt most garanciában kicseréltettem. Ma jött meg az új szűz vinyó. Kicsit be vagyok sz*rva, hogy vissza kapom-e az adataimat... Elvileg a RAID5-nek az az előnye, hogy 1db vinyó elszállhat...

Az lenne a kérdésem, hogy elég csak szimplán beraknom az új vinyót és a NAS OP-rendszere magától beintegrálja a RAID5 tömbbe, vagy esetleg valamilyen beállításnál ezt nekem meg kell adnom?

Előre is köszi a segítségeket!

(#42717) Borisz76 válasza hcpety (#42716) üzenetére


Borisz76
veterán

Merevlemez behelyezése után kézzel kell indítanod a kötet helyreállítást.

Kötet javítása ....a lap alján az infó.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#42718) gyugyo79 válasza la_cc (#42714) üzenetére


gyugyo79
addikt

Ha csak 1db -t teszel bele a meglévő mellé akkor ahhoz nem kell szétszedni!
De itt egy videó arról, hogy hogy lehet.
8Gb -ig kezeli biztos / foglalat. Az, hogy neked mennyi kell/jó/éri meg azt csak te tudhatod.

(#42719) hcpety válasza Borisz76 (#42717) üzenetére


hcpety
tag

Köszi szépen! ;)

(#42720) la_cc válasza gyugyo79 (#42718) üzenetére


la_cc
addikt

A gyári 2 GB is elég, de hosszabb távon gondolkozok, így előre fejlesztenék, mert ahogy ismerem magam később tuti nem fogok hozzányúlni... :U

[ Szerkesztve ]

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#42721) krealon válasza SPEA (#42705) üzenetére


krealon
veterán

"egyszerűen nem találom hol lehet a basz"

CPU terheles mannyi?
HDD terheles mennyi?

Ugye vilagos, hogy a torrent rengeteg szamitast (CPU ido) es veletlenszeru HDD hozzaferest igenyel.

Ezzel szemben a Samba-n (Windows halozat) keresztuli masolas sokkal kevesebb CPU idot igenyel es az egyszalas, soros atvitel miatt alig terheli a HDD-t.

Ha a gigbites internetet koppra ki szeretned hajtani, akkor egy sok memorias PC-t szerezz, es SSD-re tolts le.

(#42722) krealon válasza Pékmester (#42712) üzenetére


krealon
veterán

"csak azt nem értem, hogyha a külső vinyót a laptophoz kapcsolom akkor ott megvan stabilan a 80-90 mega. nem értem, hogy ez miért fele olyan gyprs?"

Ha a laptophoz van satolva a kulso HDD, akkor az adatut:
HDD -- (USB3) --> PC -- (Gigabit Ethernet) --> NAS

Ha a NAS-hoz csatolod a kulso vinyot, akkor ugyanez:
HDD -- (USB3) --> NAS -- (Gigabit Ethernet) --> PC -- (Gigabit Ethernet) --> NAS
Vagyis az adatnak 2-szer kell megjarni a Gigabites kapcsolatot.

Akkor lenne csak gyorsabb az atvitel, ha NAS-on futtatott fajlkezelo vegezne a muveletet (pl Midnight Commander).

(#42723) weeweew válasza SPEA (#42684) üzenetére


weeweew
csendes tag

Haverom lakótelepi 10esbe kért a Digitől 1 gigás netet, aztán miután beállították, soha nem ment feljebb a letöltés mint 100 megabit.
Kicsit olybá tűnt nekem, hogy csak papíron tudja a Digi ezt a sebességet.
Ahogy az előttem szólok is írták, az eszközöket teszteld le, mielőtt a Diginél reklamálnál.

(#42724) weeweew


weeweew
csendes tag

Az lenne a kérdésem, hogy mit kellene beállítanom ahhoz, hogy RSS frissítés után elkezdje letölteni a torrentet?
Létrehoztam és beállítottam egy szűrt RSS-t, de hiába frissíti 30 percenként a listát, és hiába látszódnak a listában az új torrentek, valamiért nem kezdi el letölteni.

"Sima" könyvjelzős ncore RSS persze jól működik. De ez vhogy nem akaródzik.

(#42725) SPEA válasza krealon (#42721) üzenetére


SPEA
aktív tag

"Ha a gigbites internetet koppra ki szeretned hajtani, akkor egy sok memorias PC-t szerezz, es SSD-re tolts le" és stb...

Ugye az világos, hogy szövegértési problémákon nem tudok segéteni...

Egy szóval sem lett említve az 1000-es kihajtása. Egyszerűen csak nem a korábbi 100/100-as csomagom tempójára számítanék. Pláne, hogy elvileg a HW környezet lehetővé tenné a nagyobb tempót, legalább a hdd írás / olvasási sebességének a felét. Olvastam itt lefelé 70MB-ot torrent alatt, szóval elvileg nem lehetetlen.

A lan sebessége... kérdezték tőlem, hogy rendben van-e, hát megnéztem és reflektáltam.
A terhelés valóban lemaradt, de most pótlom.
CPU-t 35%-nál többel nem igazán láttam pörögni. Most kis szanálás után, 69 torrenttel cpu 5%-13%, ram 33%, hdd 4-13%, letöltés nincs.

(#42726) gyugyo79 válasza weeweew (#42724) üzenetére


gyugyo79
addikt

Erre csak tippelgetni lehet. Szerintem rosszul állítottad be és nincs találat. Vagy még nem töltöttek fel olyat amire lenne. Bocsánat de a hozzászólásodból az derül, ki, hogy "látszódnak a listában az új torrentek" de az nem, hogy ezek közt kellet e lenni találatnak. Mindezt csak azért írom, mert más már hitte azt, hogy visszamenőleg is működik.
Ha látod a listában vagy biztos volt feltöltve mióta beállítottad és úgy nem töltötte és szerinted minden jó akkor írd be a találatok / nincs találatba mit írtál és azt, hogy hogy szerepel/t az rss-be amit le szerettél volna tölteni .

[ Szerkesztve ]

(#42727) Tesztelo.hu válasza gyugyo79 (#42630) üzenetére


Tesztelo.hu
senior tag

Kipróbáltam, sajnos nem segített. Azt is, hogy leszedtem a Media Servert, majd visszatettem, és a Media Indexing részben kitöröltem az összes mappát, majd felvettem őket újra. Ezeket ugyan beindexelte, de ha Win alól bemásoltam valamit, akkor azt még 6 óra múlva sem vette észre... Ha a Control Panelen a Media Index részbe lépek, akkor megint csak egy idő után veszi észre magát, és kezdi el az indexelést, de azt is baromi lassan. 1 fájlt másoltam rá, és most kb. 5 perc telt el, de még mindig nem indexelte be.

(#42728) krealon válasza SPEA (#42725) üzenetére


krealon
veterán

"Egyszerűen csak nem a korábbi 100/100-as csomagom tempójára számítanék. Pláne, hogy elvileg a HW környezet lehetővé tenné a nagyobb tempót, legalább a hdd írás / olvasási sebességének a felét. Olvastam itt lefelé 70MB-ot torrent alatt, szóval elvileg nem lehetetlen."

Korabban irtad:
"Van benne külön egy torrentes vinyó (2TB-os RED), azon megy a le és feltöltés - Transmission-t használok."

Amiatt, hogy csak 1 HDD-vel torrentezel, olyan lesz a rendszred, torrent szempontjabol, mintha egylemezes NAS-t hasznalnal.
Erre probaltam korabban ravilagitani.

A parhuzamosan tobb helyre iras es tobb heltrol olvasas miatt a HDD olvasofejenek sokat kell mozognia a kulonbozo fajl poziciok kozott. Amig a fej poziciot valt, nincs adatatvitel.
A NAS operacios rendszere a RAM-ot hasznalja atmeneti gyorsitotarnak, hogy egy-egy fej-pozicioban nagyobb adat-adagokban tudjon irni es olvasni.
Nyilvanvaloan minel tobb a parhuzamos szal, annal kevesebb gyorsitotar (cache) jut egy-egy-nek (mert a RAM merete nem valtozik mukodes kozben).
Ha kisebb az egy atviteli szalhoz a felhasznalhato cache, akkor a HDD veges eleresi ideje miatt az atviteli sebesseg is csokken.

HDD-re torteno torrentezes sebesseget tehat ugy novelhetjuk (felteve, hogy ez a szuk keresztmetszet), hogy:
- parhuzamosan tobb HDD-t hasznalunk, vagy
- noveljuk a RAM mereretet, vagy
- csokkentjuk a parhuzamos adatatvitelek szamat.

Esetedben az elso ket kitetel nem valtoztathato / nem kivanjuk valtoztatni.
Marad tehat a parhuzamos adatmuveletek csokkentese.

Ennek a legegyszerubb modja, ha egyszerre csak 1 torrent kerul letoltesre.
Sajnos, ha keves es lassu seeder van a swam-ban, akkor ez a modszer nem hoz elorelepest.

"elvileg a HW környezet lehetővé tenné a nagyobb tempót, legalább a hdd írás / olvasási sebességének a felét."

Ha elvegzel egy HDD atviteli tesztet, ami osszemeri a folytonos es a veletlenszeru atvitel sebesseget (pl CrystalDiskMark), akkor latni fogod, hogy a random muvelekkel akkor lehet elerni a folytonos atvitel felet, ha az atvitt adatok nagyresze belefer cache-be.

A Synology NAS-okra elvileg letezik htop parancssoros eszkoz (SSH alol elerheto), amivel reszletesen elemezheto a kolonbozo NAS-on futo processzek eroforras felhasznalasa es igy kiszurheto a szuk keresztmetszet.

(#42729) mesehabbal


mesehabbal
tag

Sziasztok!
Open VPN beállítás kapcsán szeretnék kérdezni. Nagyjából szerintem beállítottam mindent. Nem volt teljesen egyértelmű az egész. Pl. a leírások alapján a ca.crt és openvpn.ovpn file-t az openvpn/config könyvtárba kell bemásolni, ami nem is létezik. Létrehozása után a kliensben nem történik semmi. Inaktív a connect gomb.

Többek között ebből a leírásból dolgoztam és összenéztem az itteniekkel:
https://logout.hu/bejegyzes/sethdobaloah/openvpn_synology_beallitas_alapok.html
A klienst is az itteni hivatkozás alól töltöttem.

[ Szerkesztve ]

(#42730) mesehabbal válasza mesehabbal (#42729) üzenetére


mesehabbal
tag

Egyáltalán ezt a openvpn - private tunnel programot kell használni?

(#42731) gyugyo79 válasza mesehabbal (#42729) üzenetére


gyugyo79
addikt

Alapból egy sample-config van amibe van 3 ovpn file.
Ha te a config -ba bemásoltad a 3 fájlt amit a Syno becsomagolt neked akkor még amit a leírás is javasolt módosításokból a remote címem.synology.me portom kell 100%, hogy elkezdjed tudni használni a többi beállítás már finomhangolás amit érdemes végig csinálni de a kipróbáláshoz, működéshez nem kell.
Az openVPN -t innen töltsd le. Ezt raktad fel ? Ha a config nincs a helyén már induláskor szólna a gui.

(#42732) mesehabbal válasza gyugyo79 (#42731) üzenetére


mesehabbal
tag

Amit felraktam az valami openvp PrivateTunnel volt. Ezt most leszedtem és felraktam a OpenVPN GUI-t. Itt már volt config könyvtár és rendben működik minden.:)

(#42733) weeweew válasza gyugyo79 (#42726) üzenetére


weeweew
csendes tag

Ez lenne az:

Az RSS (szűrt) frissül, és mint látható a listában meg is jelennek a letölthető torrentek. De ezek nem kerülnek letöltésre, csak ha manuálisan indítom el.

(#42734) WaterWave válasza weeweew (#42733) üzenetére


WaterWave
veterán

automatikusan ne állítsd be a letöltést mert annak rossz vége lehet tárhely szempontból..

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#42735) Doky586 válasza weeweew (#42733) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha a torrent indítást hiányolod:

Ha az RSS letöltést hiányolod:
Beállításokban pár sorral lejjebb szintén ott hány óránként frissüljön.
De ha a torrentszerveren 0db könyvjelződ van akkor leáll és csak kézzel tudod újraindítani a szinkront, így sose töröld onnan az összes könyvjelzőt. Szűretlen folyamban nem tudom hogy megy.

[ Szerkesztve ]

(#42736) Borisz76


Borisz76
veterán

Download Station RSS bejegyzés. 3 variációt is leírtam.

Az RSS visszamenőleg NEM tölt le.
Amikor frissül az RSS , és van találat , akkor elkezdi letölteni az új találatot.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#42737) weeweew válasza Doky586 (#42735) üzenetére


weeweew
csendes tag

Az ütemezés: azonnal
és 30 percenként frissít.

(#42736) Borisz76: a szűrt RSS-t kb 2 napja hoztam létre, azóta a lista frissült, de nem tölti le az új torrenteket.
Míg a bookmarkos RSS, amint beteszem könyvjelzőbe a torrentet és letelik a 30 perc (frissít), elkezdi letölteni.

De ez a szűrt nem akar működni.

(#42738) weeweew válasza Borisz76 (#42736) üzenetére


weeweew
csendes tag

Egyébként a leírásod alapján csináltam.

(#42739) WaterWave


WaterWave
veterán

gary php módszerét is állítsd be, onnen könnyebb az rss letöltése mint ds-ből... én azóta azt nem is használom csak a php-t

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#42740) weeweew válasza WaterWave (#42739) üzenetére


weeweew
csendes tag

Nekem írtad? Ha igen, hol találok erről leírást?

(#42741) WaterWave válasza weeweew (#42740) üzenetére


WaterWave
veterán

borisz összefoglalójában

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#42742) Borisz76 válasza WaterWave (#42741) üzenetére


Borisz76
veterán

Az összefoglalóban benne van a .php-s okosság, igaz....
De még nem írtam bele az RSS lehetőségeket és használatát.

Mindezt azért mert nem próbáltam még ki ... :B

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#42743) WaterWave válasza Borisz76 (#42742) üzenetére


WaterWave
veterán

akkor hajrá:D

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#42744) Borisz76 válasza WaterWave (#42743) üzenetére


Borisz76
veterán

Talán a hétvégén lesz rá időm....

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#42745) gyugyo79 válasza weeweew (#42733) üzenetére


gyugyo79
addikt

Ha ezt mind le szeretnéd/ted volna tölteni akkor arra nem kell szűrő tehát ki kellet volna pipálni az összes elem automatikus letöltését. Valószínűleg ezt nem tetted meg. Ha ebbe még létre hoztál/volna letöltési szűrőt akkor azt még írd már meg ahogy kértem mert csak úgy lehet a hibát kitalálni.

Tehát a jelen kép alapján ha ezek közül téged a 720p -s verziók érdekeltek volna akkor:
Találatok: 720p
Nincs Találat:
Ha csak a 1080p és a 720p akkor :
Találatok:
Nincs találat:2160p
Ha nem raktad be a pipát az összes elem letöltéséhez és mégis mindent le akarsz tölteni akkor:
Találatok:*
Nincs találat:

A könyvtárakat azt természetesen akkor itt még megadod de a lényeg ez a két sor.
Meg persze is lehet, hogy 3 ilyennel szétválogatod 3 könyvtárba 720p-1080p-2160p a bejövő tartalmat:

1 720 könyvtárba:
Találatok: 720p
Nincs Találat:
2 1080 könyvtárba:
Találatok: 1080p
Nincs Találat:
3 2160 könyvtárba:
Találatok: 2160p
Nincs Találat:

[ Szerkesztve ]

(#42746) Doky586 válasza weeweew (#42737) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nem a DS-el van gond. Valószínű a szerver oldalon van valami gond. Már napok óta döglődik. Nálam is letölti az RSS-t, de nem bírja átalakítani letöltéssé.. Szerintem várni kell amíg a torrent-szolgáltató ki nem javítja a hibákat..

(#42747) SPEA válasza krealon (#42728) üzenetére


SPEA
aktív tag

köszi, hogy segíteni próbálsz és szépen körbeírtad. De szerintem ez nem az a vonal...
Még ha nem is fogalmaztam meg ennyire műszakiul, de értem és ismerem ezeket a limitációkat.
Mint ahogy póriasan írtam is, annak is örülnék ha vinyó 1/2 sebességen dolgozna.

Továbbá egyet is értenék veled a fentebbi, fogalmazzunk úgy, hogy hibaforrásokkal ha az összes korábban említett rendszerérték teszem azt 99%-on pörögne - vagy legalább 1 közülük. De még csak az 50%-os kihasználtságot sem értem el.

Kipróbáltam: leállítottam minden aktív fájlt, 1 azaz egyetlen egy fájlt indítottam letöltésbe (olyat választottam az N-es oldalról aminél sok feltöltő van és elvileg megfelelő sebességpotenciállal rendelkeznek) - tehát közben nem volt semmi más fel.
Ugyan úgy 12MB le... menet közben ugyan ez az 1 fájl 513KB fel, tehát ennyi volt az olvasás része. Erre a kis időre a "sablonos" CPU ~15%, TM processzor használata 9-12%, HDD 9-13%.

A hétvégén elvileg lesz időm, bedobok egy SSD-t, bár nem várok sokat tőle. Szerintem ha a háttértáron múlna, akkor a jelenlegi hdd-t 1 fájllal is fel lehetne pörgetni.

Mivel eddig ez is lemaradt, most pótlom: DSM 6.1.7-15284 és TM-ből is a legutolsó van.

(#42748) IT user válasza SPEA (#42747) üzenetére


IT user
tag

Szerintem a NAS-od CPU-ja nem tud többet. Nézd meg az összefoglalóban, van egy pár torrent sebesség adat különböző NAS-okhoz.

Az én DS410-em ritkán éri el a 10 MB/sec sebességet, és nagy terhelést sem mutat. A DS415play-ben sincs sokkal erősebb SoC, az akkor még egy alsóbb kategóriás NAS volt, média lejátszásra kihegyezve.

Ha gyorsabban akarsz letölteni, cseréld ki egy Intel processzoros NAS-ra, azok jobban bírják.

[ Szerkesztve ]

(#42749) weeweew válasza gyugyo79 (#42745) üzenetére


weeweew
csendes tag

Köszi a segítséget, úgy néz ki sikerült beállítanom:

Töröltem az RSS-t, majd ismét létrehoztam immár bepipálva a mindent letölt. Majd létrehoztam egy szűrőt, amivel csak 720 és 1080-at tölt, BD-ket, 3D-t nem. És azóta 3 ilyen torrent került a listára, és lám mind 3-at letöltötte automatikusan.
Köszi! :R

(#42750) SPEA válasza IT user (#42748) üzenetére


SPEA
aktív tag

Én is kezdem ezt gondolni, bár... ennyit tudna az Intel Atom CE5335, 2x1.6Ghz :F
Marad a 416play - Intel Celeron N3060 (2mag) vagy 418play - Intel Celeron J3355 (2mag), esetleg DS916+ ami Intel Pentium N3710 (4mag)...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.