Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-09-05 14:01:59

LOGOUT.hu

2021. Júliusi frissítés - DSM 7.0 infók: Kb. egy hónapja jelentették be a DSM 7.0 RC-t, ami a kiadás előtti utolsó verzió (hivatalos sajtóközlemény). 2021. Június 29-től már telepíthetjük manuálisan a DSM felületén betallózva az új rendszert, de jelenleg ezt még mindenkinek csak saját felelősségére tegye! A figyelmeztetés oka: bizonyos alkalmazásokat (pl. Synology Moments és Photo Station helyett Synology Photos lesz, Cloud Station helyett Synology Drive Suite lesz) kivezetett a Synology a DSM7.0 megjelenésével és helyettük másokat vezet be. A teljes change log itt található.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42251) spetya72


spetya72
tag

Sziasztok.
Tudom hogy láma kérdés, de valamiért a DSM felületem angol lett.
Hogyan tudnám megint magyarrá varázsolni?
Köszi.

(#42252) Borisz76 válasza spetya72 (#42251) üzenetére


Borisz76
veterán

Ott lesz a Vezérlőpult / Területi beállítások / Nyelv résznél.

Nem tudom, hogy angolul mit ír ki pontosan, ezért mellékelek egy képet :

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#42253) claire78


claire78
senior tag

Momenst frissítés is jött! :) Ha jól látom lett benne album megosztás! :D

(#42254) WaterWave válasza claire78 (#42253) üzenetére


WaterWave
veterán

Van itt minden mint a búcsúban:)

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#42255) claire78 válasza WaterWave (#42254) üzenetére


claire78
senior tag

Egyelőre elég érdekesen "működik". Még nem sikerült rájönnöm, h hogyan. :F Még a Photo mappát is használja. :Y

(#42256) wolf13


wolf13
őstag

Én annyit tapasztaltam egyelőre (DS118) frissítés után nem eszik annyi ramot. 55-ről 35%-ra csökkent.

48db torrent fut jelenleg. Így ez az alap helyzet amin megfigyeltem.

[ Szerkesztve ]

(#42257) WaterWave válasza wolf13 (#42256) üzenetére


WaterWave
veterán

nekem az maradt ugyanannyi (718+)

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#42258) maci25


maci25
aktív tag

Köszönöm kedves szinology, hogy megadod a választás lehetőségét. Vagy igen engedem vagy elhalaszthatom. A NEM mintha kimaradt volna. :W :o

(#42259) Zippair válasza wolf13 (#42256) üzenetére


Zippair
aktív tag

Egy restart után is csökkenhet a használt memória.

SSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSsssssssumaher...

(#42260) claire78 válasza maci25 (#42258) üzenetére


claire78
senior tag

Ugrás?

(#42261) maci25 válasza claire78 (#42260) üzenetére


maci25
aktív tag

:N :N
Nem , nem akkor is marad ha megint belépek.

(#42262) wolf13 válasza Zippair (#42259) üzenetére


wolf13
őstag

Igen , de 2 nappal ezelőtt is volt restart es 50% felett volt utána is.

(#42263) Gijon válasza wolf13 (#42262) üzenetére


Gijon
senior tag

Nálam is csökkent, de nem számottevően..50-56 volt, most 48 (DS118)

(#42264) Arolotifar válasza wolf13 (#42262) üzenetére


Arolotifar
őstag

Nálam is csökkent 60%-ról 50-re. (DS214Play)

[ Szerkesztve ]

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#42265) momoxp


momoxp
tag

Valaki használ NAS-on virtual machine managert? Hogy van, van ingyenes része is? Gondolok itt arra hogy ha nem vásárolok license-t akkor nem is tudom egyáltalán használni?

(#42266) gyugyo79 válasza momoxp (#42265) üzenetére


gyugyo79
addikt

2 részletből áll amit tudsz venni hozzá + ba
1. Havi díjat fizetsz a Pro változatért majd amikor fizetős lesz. Legalábbis én úgy vettem ki ezek a terveik.
Bocsi de hirtelen nem találtam meg linken leírva a Basic-Pro különbséget ezért ezt rakom be ide :

A basic ingyenesen használható. Az otthoni "bohóckodáshoz" (használathoz) én úgy gondolom több mint elég.
2. Veszel Virtual DSM licencet ha nem elég az 1 ami jár hozzá.
Viszont ha azt nézzük, hogy 1 Docker dsm jár a Dockerhez is és szerencsére külön van(legalábbis még most) megint csak szerintem egy otthoni NAS -on ezzel a 2-vel el lehet lenni.

(#42267) momoxp válasza gyugyo79 (#42266) üzenetére


momoxp
tag

Köszi szépen! Pont erre voltam kiváncsi! Nem tudtam hogy 1 license jár alapból.

(#42268) tomboy1000


tomboy1000
tag

Sziasztok!Mit tanácsoltok a második kötet létrehozásánál ? Btrfs , vagy ext4 fájlrendszert hozzak létre?

(#42269) Rick4 válasza maci25 (#42258) üzenetére


Rick4
félisten

Jobb felső sarokban a felirat 130-as iq fölött egyből feltűnő. :D

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#42270) maci25 válasza Rick4 (#42269) üzenetére


maci25
aktív tag

42260 és a 42261 hsz már csak magasan 130 fölött értelmezhető vélhetően ;) sok az a 130 kicsit

(#42271) Multibit válasza maci25 (#42261) üzenetére


Multibit
veterán

Nem tudom, hogy nálad mi lehet a gond, nekem csak egyszer kellett ugrani :)

(#42272) spetya72 válasza Borisz76 (#42252) üzenetére


spetya72
tag

Köszönöm!

(#42273) Valkűr válasza Elemental (#42228) üzenetére


Valkűr
őstag

Neem nem te, hanem az ismerősöm :)

iPhone 13 Pro Max, iTab Air 5

(#42274) Sickboy25 válasza momoxp (#42058) üzenetére


Sickboy25
addikt

ezt hol kellene látnom, mert igazából sehol nem tudom engedélyezni...

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#42275) momoxp válasza Sickboy25 (#42274) üzenetére


momoxp
tag

Vezérlőpult
1.Felhasználók, itt adott felhasználó, szerkeztés, engedélyek
2.Csoportok, itt amelyik csoporthoz tartozik a felhasználó, szerkeztés, engedélyek
3.Külső eszközök, kiválasztod a külső HHDt-t, szerkeztés és itt is engedélyek

Szerintem a 3. pontban leírtat csináld és ott engedélyezd

(#42276) Borisz76


Borisz76
veterán

Egy bejegyzés az otthoni hálózatom átszervezéséről...

[link]

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#42277) Ispy


Ispy
veterán

Mostanában azt csinálja a 218, hogy az egyes lemez ledje kialszik hosszú másodperekre, azután megint világít rendben. DSM-ben semmi különöset nem látok. Miért csinálhatja ezt?

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#42278) momoxp válasza Borisz76 (#42276) üzenetére


momoxp
tag

918+-ba milyen memória modulokat raktál?

(#42279) Borisz76 válasza momoxp (#42278) üzenetére


Borisz76
veterán

Gyárilag van benne 4 GB.
Nem bővítettem.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#42280) hawrlantb


hawrlantb
tag

Sziasztok!

Néhány hete már jártam itt, mivel a 2 hónapos Synology DS218play NAS-em és benne a 2db WD Red 4Tb egy váratlan hiba folytán kidobott egy hibát, hogy a rendszerpartíció beadta a kulcsot.
Kiszedtem, visszaküldtem gariba a vinyót, ahonnan visszajött, hogy minden rendben vele. Ezalatt az egy hét alatt jött az újabb meglepi, ugyanis a másik vinyó is ugyanig feküdt ki.
Annyira nem vagyok bepánikolva, ugyanis egyelőre nem kerültek fontos adatok a lemezekre, csak filmek, de később sok fontos adat lesz rá mentve és hát nem nyugtatott meg ez a két hiba.
Mit gondoltok mi lehet a hiba oka?

Előre is köszönöm

Még az előző problémánál készült kép(ugyanez van most csak egy partícióval:

[ Szerkesztve ]

(#42281) momoxp válasza hawrlantb (#42280) üzenetére


momoxp
tag

Szerintem itt a fájlrendszer sérült. Én a helyesben csontra letörölnék mindent és újratenném a rendszert. Nem hiszem hogy a merevlemezekkel lesz gondod.

(#42282) gyugyo79 válasza hawrlantb (#42280) üzenetére


gyugyo79
addikt

Ez nagyon nem jó. Legutóbb is írtam neked, hogy a partíció sérülés az nem egyenlő azzal, hogy rossz a hdd. Persze az is okozhatja de a képeid alapján a smart az jó.

Ezt könnyen okozhattja a nemszabályos leállítás is pld kapcsolós elosztó lekapcsolása miközbe megy a NAS meg áramszünet stb. De hibás hardver is pld memória hiba stb.

Ha nem a hdd a rossz (ezért írtam, hogy teszteld le mielőtt vissza küldöd) akkor amíg 2 van addig estleg a Synologynak lejelentve látnak valamit mert mind a 2 ott a rendszer ezért a jóra fellépve látnak esetleg valamit.

Így is írj nekik és írd le mi történt. Mert így hogy ennyi időn belül ez a 2. az nagyon nem jó ha rendesen van használva.

[ Szerkesztve ]

(#42283) hawrlantb válasza gyugyo79 (#42282) üzenetére


hawrlantb
tag

Most visszagondolva volt áramszünet még az első hiba előtt.
Az okozhatta ezeket? :Y

(#42284) juhasz.p


juhasz.p
aktív tag

Sziasztok,

a legutóbbi rendszer frissítés után a DS-ben jelentősen lecsökkent a hozzám csatlakozó letöltök száma.
Más is tapasztal ilyet vagy nálam egyedi eset vagy valamit átírt a frissítés és azért csökkent le a számuk?

...ha a szar felkerül a polcra, máris azt hiszi lekvár lett belőle...

(#42285) gyugyo79 válasza hawrlantb (#42283) üzenetére


gyugyo79
addikt

Ezeket nem. Ez rögtön utána bekapcsoláskor rossz vagy jó. Szóval azt igen de ezt az nem okozhatta egy másik igen de azért ezt úgy képzeld el, hogy ha nálad két ilyen szabálytalan leállításból 2 szer ez lett akkor te valami rendkívül peches vagy (mondjuk amúgy is mert ennek megtalálni az okát meg utána gariztatni se könnyű :/ ) mert van, hogy 100-ból egyszer se fordul ez elő...

A Syno Assistantba van memória teszt ha gondolod a haladóba be kell kapcsolni, kicsi az esélye, hogy az okozza de tudsz szűkíteni azzal is.

[ Szerkesztve ]

(#42286) Mezga Aladár válasza hawrlantb (#42283) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Amikor a lemezeken létrehoztad a köteteket csináltál teljes ellenőrzést?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó. Kerékpáros komputer, Sigma Rox 11.1 Evo eladó.

(#42287) TBMC


TBMC
addikt

elnézést, hogy ismét kitt kérdezősködök, hátha valaki belefutott már az alábbi problembe:

nem vagyok nagy windowsos, sőt... DE van most egy teszt pc.. felraktam rá egy win7et (a véglegesen win10fog majd futni, csak távoli asztalként lesz használva). belőttem a vpnt ezen is.(l2tp)

de csatlakozáskor 809es hibát dob.
a vpn szervert a korábban megbeszélt, hálózaton lévő synology nassal üzemeltetem.
a macek gond nélkül csatlakoznak hozzá hálón belül/kívül. (l2tp)

809es hibára találtam egy ilyet, követtem a leírtakat, de nem vezetett eredményhez, maradt a 809 error.

markbellus.hu 

(#42288) Bibgr0 válasza momoxp (#42278) üzenetére


Bibgr0
aktív tag

Szia, én ezzel bővítettem a 918+-t:

Kingston 8GB DDR3L 1866MHz HyperX Impact Black HX318LS11IB/8 notebook memória.

1 perc volt betenni és megy rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#42289) Immy


Immy
őstag

Sziasztok,
Ki milyen struktúrában tárolja a képeket a NAS-on? Most tervezek átköltöztetni az elmúlt 10-15 év képeit/videóit és meglehetősen sok fájl és könyvtár van... :B

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#42290) gyugyo79 válasza TBMC (#42287) üzenetére


gyugyo79
addikt

Nem teljesen értelek. Ez a gép egy hálózaton van a NAS -al?
Mert akkor nem kell VPN -be kapcsolódni vele. A belső hálós ip címén el lehet érni arról a gépről amivel kapcsolódsz máshonnan a NAS -hoz VPN -n át.

Viszont ha ezzel szeretnél egy másik hálózathoz csatlakozni akkor és csak ha a VPN szerver NAT (router) mögött van akkor kell az a registry kulcs módosítás amit leírnak ott is amit linkeltél.

Nyilván ha pld. otthon kipróbáltad és a címnek a domain nevét adtad a NAS -odnak meg akkor kell, viszont ha az IP címét adod meg akkor nincs rá szükség.

[ Szerkesztve ]

(#42291) Borisz76 válasza Immy (#42289) üzenetére


Borisz76
veterán

Photo Station , gyári alkalmazás. Lêtrehoz egy Photo mappát. Beállítva 2 felhasználónak.
Photo mappában 2 db almappa.

Ebben dátum szerint gyűlnek a képek , videók.
Lövök valamit a telómmal....megy fel a mappámba.
Vagy a párom fotóz a saját télójával ami megy az Ő mappájába.

Bár mobiltelefon függő is mert az LG G4 csak dátumot használ....míg a Huawei P9 a videók dátuma elé biggyeszt egy vid_ előtagot.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#42292) WaterWave válasza Borisz76 (#42291) üzenetére


WaterWave
veterán

mivel töltöd fel telorol a nas mappájába? telon ftp-vel vagy hogy?

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#42293) Borisz76 válasza WaterWave (#42292) üzenetére


Borisz76
veterán

Az androidos telefonra feltettem a DS Photo alkalmazást, QC-el csatlakozom és adott mappába tölt fel.

Azt hittem , hogy már olvastad a bejegyzést erről....

Ha a bejelentkezésnél IP-t írsz , akkor csak a saját hálózatodra belépve tölt fel.
QC-et használva bárhonnan tudsz feltölteni.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#42294) momoxp válasza Bibgr0 (#42288) üzenetére


momoxp
tag

Köszi a választ. Elvileg ez ugyan az a memória mint amit én írtam. Az egyik 1 darabos kiszerelés a másik meg 2 darabos. Vagy nem jól gondolom?

(#42295) Sanya


Sanya
nagyúr

6.2-es dsm-mel megy valakinek a adblock dns serveres megoldás?

[ Szerkesztve ]

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#42296) Dolphine


Dolphine
addikt

Sziasztok!

A DSM-ből a 6.2 a legújabb igaz? Egy DS218-as NAS-om van, a honlapon is ezt írja, de akkor ezt, hogy? :F

[ Szerkesztve ]

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#42297) Black Dragon válasza Dolphine (#42296) üzenetére


Black Dragon
addikt

Töltsd le manuálisan és rakd fel úgy, úgy biztosan jó lesz.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#42298) TBMC válasza gyugyo79 (#42290) üzenetére


TBMC
addikt

köszönöm a felvilágosítást. akkor jól gondoltam.
korábban otthoni szerver vagy windows topikban kérdeztem, (már nem emlékszem pontosan) de a kollégra többször is javallta, hogy hálón belül is VPNel legyen kapcsolódva az adott szerver (amihez kapcsolódni fogunk). nem volt tiszta miért is.

elnézést az értetlenkedésért. :B :K

:R

markbellus.hu 

(#42299) Dolphine válasza Black Dragon (#42297) üzenetére


Dolphine
addikt

:R
Ezt én is megtaláltam. :K

Vagy várjak még vele, mert mintha azt olvastam volna, hogy beletelik egy pár hétbe, mire régiónként megkapja a frissítést.

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#42300) Mezga Aladár válasza Dolphine (#42299) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó. Kerékpáros komputer, Sigma Rox 11.1 Evo eladó.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.