Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-09-05 14:01:59

LOGOUT.hu

2021. Júliusi frissítés - DSM 7.0 infók: Kb. egy hónapja jelentették be a DSM 7.0 RC-t, ami a kiadás előtti utolsó verzió (hivatalos sajtóközlemény). 2021. Június 29-től már telepíthetjük manuálisan a DSM felületén betallózva az új rendszert, de jelenleg ezt még mindenkinek csak saját felelősségére tegye! A figyelmeztetés oka: bizonyos alkalmazásokat (pl. Synology Moments és Photo Station helyett Synology Photos lesz, Cloud Station helyett Synology Drive Suite lesz) kivezetett a Synology a DSM7.0 megjelenésével és helyettük másokat vezet be. A teljes change log itt található.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42201) aneda válasza #56573440 (#42200) üzenetére


aneda
aktív tag

Hyper Backup-al az összes könyvtár megvolt, ill. valami .dss fájlt is letöltöttem.
Ez elég lesz, hogy ne kelljen semmit sem újra beállítani?

Az oroszok már a spájzban vannak!

(#42202) #29810560 válasza Black Dragon (#42194) üzenetére


#29810560
törölt tag

Én a nagyobbat - a 700-ast - venném. Mindig jól jön az a kis plusz áthidalási idő. :K
No, meg ugyebár idővel változnak az igények, ergo idővel a drágább lesz az olcsóbb. ;)

(#42203) TBMC válasza WaterWave (#42187) üzenetére


TBMC
addikt

köszönöm mindenkinek!
működik minden L2TP -n keresztül.
ezek alap portjait forwardoltam 500-1701-4500. ezeket át lehet írni esetleg? vagy érdemes?

engedélyeztem az openVPN-t is, win alól a folyton hálón lévő pc-t openvpnel csatlakoztatnám. annak adtam egy egyedi portot, s azt forwardoltam.

szerk: még 1 noob kérdés. ha macen a kapcsolatoknál jelenleg utp kapcsolat online, a wifi is, illetve a vpn is megy, akkor ilyenkor minden esetben vpn en keresztül vagyok ha fut a vpn kapcsolat?

[ Szerkesztve ]

markbellus.hu 

(#42204) TBMC válasza TBMC (#42203) üzenetére


TBMC
addikt

illetve, ilyenkor, ha fut a VPN, akkor nem kellene tudnom elérni a NAS-t a belső hálós ipn? 192.168.1.xx
vagy a routert?

mert fut a VPN OK minden (jelenleg külső hálóból, mobilnet tesztelem), de nem tudok elérni csak a dyndnsen keresztül pl.

[ Szerkesztve ]

markbellus.hu 

(#42205) gyugyo79 válasza TBMC (#42203) üzenetére


gyugyo79
addikt

Most nem fogok 100% segíteni a válasszal :)
A használt átjárón múlik ami lehet a VPN -es meg lehet a lokális is hálózaté is, az hogy fent vagy több hálózati kártyával nem befolyásolja mert ugyan azon a hálózaton vagy fent tehát valójába ugyan úgy 2 hálózatot használ egy lokálisat meg a virtuális VPN -ét...
Windowson ez a virtuális hálókártya (VPN-én) speciális tcp/ip beállításainál van egy opció -> alapértelmezett átjáró használata a távoli hálózaton ami ezt befolyásolja MAC -en nem tudom hogy van de szerintem ott is állítható.

De le tudod ellenőrizni amúgy, hogy mit használsz. Felmész egy oldalra ami kiírja az ip címed, és ha a VPN szerver oldalit írja ki akor azt használod ha nem akkor a lokálisat.

[ Szerkesztve ]

(#42206) TBMC válasza gyugyo79 (#42205) üzenetére


TBMC
addikt

köszönöm!
ennek utánanézek, mármint, hogy hogyan tudok váltani közöttük.

kipróbáltam most openVPNen keresztül, a tunnelblick app segítségével.
itt OK minden, innen látom a helyi ipken a synot, routert, mindent...

erre tettem most egy próbát ismét L2TP-n keresztül, most itt is megy minden :D

a 2 között van különbség esetleg gyorsaság/biztonság terén? vagy teljesen m1 melyiket használom?
- elnézést, ha offolok.

markbellus.hu 

(#42207) gyugyo79 válasza TBMC (#42206) üzenetére


gyugyo79
addikt

Az L2TP/Ipsec gyorsabb+ kevesebb erőforrást használ az open VPN beállítható biztonságosabbra de szerintem arra átlag otthoni eléréshez nem biztos, hogy szükség van. Én amiről csak lehet L2TP/Ipsec -t használok ha normális helyen vagyok. Nálam a különbség olyan 2 MB/s (18 MB/s vs 20MB/s 200 Digi fel irányon) meg igen jelentős processzor terhelés különbség .
Az intel procis nasnál ez nem annyira számít de pld a Syno routeren már igen jelentős különbség is lehet de ez csak max érdekesség mert a NAS -on futtatod a VPN szervert te is...
Itt vannak képek amiket leginkább a routerhez csináltam ott jobban látszik amikor már nem elég a proci meg mennyit jelent ha van kernel támogatás meg több magot használ valami nem csak egyet de van NAS -ról is OpenVPN mérésről és közbe a terhelés látszik.
A NAs az 918+ a router meg 2600 -as Syno.

[ Szerkesztve ]

(#42208) zsolee73 válasza Mezga Aladár (#42181) üzenetére


zsolee73
tag

Persze, linket küldtem privátban. Köszi!

(#42209) Valkűr


Valkűr
őstag

Sziasztok egy tök egyszerű szimpla kérdésem lenne. És előre elnézét, h ide keverek más márkát, de enélkül nem megy.. Ugye volt pár Synology Nasom, és dolgoztam is párral. Eddig a tapasztalat az, h a 214SE 4-6, a 215j 5-6, a 216J 13-15 MB körül képes törrentet letölteni egy szálon. A jelenlegi 218 fel ment már 65-re is amitől teljesen el vagyok ájulva. A kérdés pont ez irányú lenne, mi az oka annak hogy ennyire alacsony ilyen hardweres elleátottság mellett a letöltés, legyen szó bármelyik tipusról? Hogy miért is kérdezem ez? A napokban vett egy ismerős egy Zyxel 310 Nast és mindenáron azt mondja, h az biza 30-60 MB közt képes letölteni. Na most ez vagy egy nagy humbukk, vagy a syno ennyire gyenge a torrentezésben?

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#42210) Borisz76 válasza Valkűr (#42209) üzenetére


Borisz76
veterán

A torrentezés nagyon CPU függő.

DS214SE Marvell Armada 370 800MHz ( 4-6 MB/s )

DS215J Marvell Armada 375 Dual Core 800 MHz ( 5-6 MB/s )

DS212J Marvell ARM 88F6281, single core, 1.2 GHz ( 6-8 MB/s )

DS216J Marvell Armada 385 88F6820,32bit,Kétmagos 1.0 GHz ( 13-15 MB/s )

DS218 Realtek RTD1296,64bit,Négymagos 1.4 GHz ( 55-65 MB/s )

Mint látható , ahogy emelkedik a magok száma és a frekvencia , úgy emelkedik az elérhető letöltési sebesség is. Lehet a magok száma kevésbé fontos....

Zyxel nas - NSA-310 CPU : 88F6281 A1 (DDR2) 1200MHz ARM926EJ-S rev 1 (v5l) 1200 BogoMIPS.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#42211) Gijon válasza Valkűr (#42209) üzenetére


Gijon
senior tag

Nekem volt Zyxel 310 (digis 1000 net) 8-10 volt a max. Synology DS118-al 35 körül van, ugyanazzal a merevlemezzel. Szerintem nem reális a 30-60, de ez csak az én véleményem.

(#42212) Elemental válasza Borisz76 (#42210) üzenetére


Elemental
addikt

212j 6-8MB/s

(#42213) Valkűr válasza Elemental (#42212) üzenetére


Valkűr
őstag

Az kb a 1.2 -es CPU és 256 rammal reális is..

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#42214) #56573440 válasza Valkűr (#42209) üzenetére


#56573440
törölt tag

Aha valszeg tud annyit nyilván.

Ételem szerűen jellemzően nem tud az sem. Viszont volt régebben és lehet hogy még mindig megvan tm-ben a bug, hogy olyan sebességet ír ki, amire a neted nem képes :D Nem ma volt, és a remote gui oldalán volt alami kavarás.

Az a nas az ilyen 10 MB környékén már könyököl ki magából, és semmi másra sem alkalmas konkrétan akkor már.

[ Szerkesztve ]

(#42215) Valkűr válasza #56573440 (#42214) üzenetére


Valkűr
őstag

Igen gondoltam, h kamuszaga van, sztem ő keveri a PC-ről átmásolással... :)

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#42216) #29810560 válasza Valkűr (#42209) üzenetére


#29810560
törölt tag

A torrent sávszélességét elméletileg bármilyen hardvernél ki lehetne maxolni, de gondolj bele, hogy ez egy szerver.
Számtalan egyéb funkciót, szolgáltatást is futtatnia kell az előtérben ill. a háttérben. :K
Nem lenne célszerű a NAS erőforrásait "csak" torrentre "elpocsékolni".

Te sem örülnél neki, ha mondjuk pl. a DSM-be való belépés vagy a Vezérlőpult-ban ill. a File Station-ben való kattintgatás reakcióideje több másodpercig esetleg percekig tartana csak azért, mert épp az aktuális torrentek priorizálnák a CPU-t ill. a memóriát vagyis leterhelnék a NAS erőforrásait. ;)

[ Szerkesztve ]

(#42217) #56573440 válasza #29810560 (#42216) üzenetére


#56573440
törölt tag

Igazából csak elméletileg tudod kihajtani a low end cuccokkal a gigabitet torrenten. Persze némileg javulhatna a teljesítmény, ha csak és kizárólag az futna és minden erőforrást is megehetne, de nagyon messze vannak ezek az értékek attól, hogy a gigabit közelébe jussunk.

A torrent ugye rohadt sok kis, random file szelet managelése, visszatöltése, és társai műveletekből áll, ami durván megviseli a procit. Lehet hogy a nas smb-n tudja szaturálni a gigabites belső hálót, de hogy torrentezni tudjon ennyivel, az azért kizárt... Nagyságrendileg ugye ez olyasmi nagyon elnagyolva, mint a sok kis file másolása a hálón. Ott se nagyon fogod kihajtani a maxot.

Aki torrent szervert akar és gigabiten vagy két gigán tolni, nos az inkább béreljen, vagy építsen :D

(#42218) Multibit válasza Borisz76 (#42210) üzenetére


Multibit
veterán

Jó lenne tudni, hogy mi a helyzet jelenleg a transmission-nel (a DS is az, mint tudjuk). Nem rég még az volt, hogy nincs benne multicore támogatás.

(#42219) Borisz76 válasza Multibit (#42218) üzenetére


Borisz76
veterán

Igen , jó lenne tudni.

Amit elfelejtünk a torrentezéssel kapcsolatos CPU témában az maguknak a prociknak a fejlődése.
Azonos frekin egy 2016-s vagy 2018-s modell gyorsabb kéne , hogy legyen mint egy 2010-s vagy 2012-s.

Bár az is igaz , hogy ehhez szoftveres úton is fejlődni kell és ha az emlékeim nem csalnak volt olyan fórumtárs aki panaszkodott , hogy egy verzióváltást követően lassult a rendszere.

Összetett ez a dolog.....

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#42220) Black Dragon


Black Dragon
addikt

Elviekben kijött a DSM 6.2, valaki már felrakta esetleg? Kellene ilyenkor valamire figyelnem vagy csak nyomjak rá a frissítésre (még nem ajánlotta fel) és kész?

(#42221) Multibit válasza Black Dragon (#42220) üzenetére


Multibit
veterán

Nyilván vannak mentéseid, tehát nyugodtan felrakhatod ;)
Egyébként, egyszerű. Ha bizalmatlan vagy, vársz egy kis időt (hogy mennyit, az a paranoia függvénye ;] ).

(#42222) TBMC válasza gyugyo79 (#42207) üzenetére


TBMC
addikt

nagyon köszi!
akkor maradok az l2tpnél. és hagyom a fenébe az openVPN-t.

másik kérdés, picit off: almás topikba kérdezősködtem, hogy lehet az, hogy mindent elérek a belső hálón, de a NAS-t nem látom, nem dobja fel, csak akkor ha smb vagy afp csatlakozok hozzá a helyi ipvel. nem dobja fel a megosztott driveok között..
azt írják, hogy nincs engedélyezve a multicast... ezt gondolom a VPN szerveren kellene? :F ha igen, ezt hol tudom megtenni?

előre is köszi! :R

markbellus.hu 

(#42223) gyugyo79 válasza TBMC (#42222) üzenetére


gyugyo79
addikt

Az VPN -n át nem fog menni (nem csak macen de windowson és linuxon se, a hálózatfelderítése nem megy a vpn hálózaton), be kell írni mindig az elérést és ip alapján kell mindent kezelni azokon a mobil eszközökön amiken esetleg lokális hálózaton + vpn -át is be akarsz állítani fix használatra pld. hálózati helyek.

[ Szerkesztve ]

(#42224) TBMC válasza gyugyo79 (#42223) üzenetére


TBMC
addikt

oooh értem, akkor marad manual csatlakozással.
köszönöm! :R

markbellus.hu 

(#42225) Zippair


Zippair
aktív tag

Sziasztok.
Megnyitottam a csomagkezelési központot, és ráklikkeltem az ajánlott fülre, de azt írja, hogy csatlakozás nem sikerült, ellenőrizze hálózati beállításait.

Távolról nézem a NAS-t, elérem, és nem emlékszem, hogy bármit is átállítottam volna.

Másnál működik a csomagkezelési központ?

vissza az egész, megjavult....

[ Szerkesztve ]

SSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSsssssssumaher...

(#42226) TBMC


TBMC
addikt

https kapcsolódáskor miért kapom ezt az üzenetet? (chrome, safari egyaránt)
minden be van állítva, https redirect is.

"Attackers might be trying to steal your information from xxx.synology.me (for example, passwords, messages or credit cards). Learn more
NET::ERR_CERT_AUTHORITY_INVALID"

hogyan tudom trusteddé varázsolni?

[ Szerkesztve ]

markbellus.hu 

(#42227) Ablakos


Ablakos
őstag

Egy új lemez ellenőrzés/inicializálás (2TB HDD /DS211+) lehetséges, hogy több óra hossza? (4 órája fut és még nincs vége)

[ Szerkesztve ]

(#42228) Elemental válasza Valkűr (#42215) üzenetére


Elemental
addikt

Ő azaz én? :)
A 212j van, annyit ír ki a tm. 6-8 MB között ugrál a letöltési sebesség. 250 Mb a netem.

(#42229) Borisz76


Borisz76
veterán

Dél környékén frissültek az alkalmazások.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#42230) #56573440 válasza TBMC (#42226) üzenetére


#56573440
törölt tag

A certed lejárt vagy nincs. Ezt megcsináltad?

(#42231) Borisz76 válasza #56573440 (#42230) üzenetére


Borisz76
veterán

A "szájbarágós" pdf változatot betehetem az összefoglalóba ?

Ez valahogyan eddig kimaradt belőle....

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#42232) TBMC válasza #56573440 (#42230) üzenetére


TBMC
addikt

köszi!
igen, megcsináltam, de még mindig nem akarja az igazságot :(

szerk: átállítottam az újat defaultnak, de így is ugyan azt írja, hogy nem privát a kapcsolat...

[ Szerkesztve ]

markbellus.hu 

(#42233) kgymac válasza Borisz76 (#42231) üzenetére


kgymac
őstag

Több nas estén 1. nas cert export, kicsomagolás, import a 2. nason is működik (3 file-t kell betallózni és feltölteni)

(#42234) claire78 válasza Borisz76 (#42229) üzenetére


claire78
senior tag

Szerintem a DSM-ed is. ;)

(#42235) Borisz76 válasza claire78 (#42234) üzenetére


Borisz76
veterán

Az nem frissült. Csak az alkalmazások.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#42236) #56573440


#56573440
törölt tag

csak nálam tűnnek el hszek? Vagy most mi van? a 31-32-es nem látszik, de ma ünnepien sok topikban láttam, hogy van hsz, aztán mégsincs... Nálam van a hiba ?

[ Szerkesztve ]

(#42237) Borisz76 válasza #56573440 (#42236) üzenetére


Borisz76
veterán

Nálam nincs gond....megvannak a hsz-k.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#42238) Zippair válasza Borisz76 (#42237) üzenetére


Zippair
aktív tag

Nagyon érdekes problémám van: nem akar sleep modba menni a nasom. Eddig működött, bár sokszor felébredt, de most egyáltalán nem megy. Annyi változott, hogy a média lejatszomat ( raspberry pi kodi) beállítottam, hogy a nasra készítse a felvételt, de ezután még elment sleep modba. Majd felraktam a média szervert és a videó stationt, amiket pár órával később le is szedtem.
Van valakinek ötlete?

SSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSsssssssumaher...

(#42239) gyugyo79 válasza TBMC (#42232) üzenetére


gyugyo79
addikt

így nem jó, a for részt nézd meg a képeiden ;)
Menj a LE -sre és nyomj a Configure -ra majd ott állíts mindent be rá.

(#42240) TBMC válasza gyugyo79 (#42239) üzenetére


TBMC
addikt

óóó édes istenem de gyökér vagyok. :W
köszönöm!

még 1 kérdés. :B
van rá éehetőség, hogy a belső ipvel mikor elérem, akkor is legyen certificate? vagy az kivitelezhetetlen?
köszi előre is! :R

markbellus.hu 

(#42241) gyugyo79 válasza TBMC (#42240) üzenetére


gyugyo79
addikt

Nem lehet a certificatebe az domainre szól abból lehet benne több is DE ip címet nem tudsz engedélyeztetni se csak domain nevet.

Halkan hozzá teszem az hatalmas hülyeség szerintem, hogy a belső hálós IP -kre nem lehet valami kivételt beállítani az erre érzékeny böngészőkben mikor ez az egész https őrület még sok weboldalnál (0 adat van kezelve pld) is giga f@szság a véleményem szerint. Főleg, hogy a vírusirtók meg cserélgetik kényükre kedvükre...

[ Szerkesztve ]

(#42242) claire78 válasza claire78 (#42234) üzenetére


claire78
senior tag

Kézzel frissítettem 6.2-re, utána nekem is frissült pár app. Ezért gondoltam. :) Most frissülnek iOS-en is a DS appok, DS finder elég jó lett.

(#42243) Black Dragon válasza Multibit (#42221) üzenetére


Black Dragon
addikt

Nemrég felraktam a frissítést manuálisan, működik minden faszán (kopp-kopp) :)

(#42244) WaterWave


WaterWave
veterán

csak a 4 alkalmazás frissült ma..
elméletileg dsm 6.2 június első fele

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#42245) Black Dragon válasza WaterWave (#42244) üzenetére


Black Dragon
addikt

Már kint van a 6.2 de az oldalukon azt írták, hogy az elkövetkezendő pár napban fog elérhetővé válni bizonyos régiókban az automatikus frissítés felismeréssel.

Itt megtalálhatod a teljes release note ot.:)

[ Szerkesztve ]

(#42246) WaterWave válasza Black Dragon (#42245) üzenetére


WaterWave
veterán

Jó tudni

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#42247) TBMC válasza gyugyo79 (#42241) üzenetére


TBMC
addikt

jól gondoltam akkor, köszönöm!
igen, valami beállítás jó lenne erre...

közben, most, hogy hazaértem tök fura dologra lettem figyelmes...

bent az irodából teszteltem az itthoni, illetve a home-officeos VPN kapcsolatokat.
mindkét helyen DS218+ van, ezeken fut a VPN szerver, és L2TP kapcsolat.

itthonról, wifire felcsatlakozva, vagy kábelen teljesen mindegy, DE nem tudom elérni a home-officeos hálózatot... elindítom a VPN kapcsolatot, csatlakozik, látszólag minden OK, de nem dob át a home-officeos hálózatra, ugyan úgy a jelenlegi hálózatomon lévő eszközöket látom...

ámbár, ha átváltok a telómon a hotspotra, és onnan 4G ről csatlakozok, úgy egyből működik a home-officeos hálózat, egyből bedob oda, illetve az itthoni hálózatot is teszteltem a 4Gn keresztül, az is OK.

mi a fene lehet ez? mi okozhatja ezt? :(
(bocsi, az offért, bedobom VPN topikba is...)

markbellus.hu 

(#42248) aneda válasza #56573440 (#42200) üzenetére


aneda
aktív tag

Csináltam visszaállítást Hyper Backup-al, ill. rendszer visszaállítást *.dss fájlal.
Ettől függetlenül nem az a rendszer ami volt, sok beállítás, telepített alkalmazás hiányzik!
Van erre megoldás, hogy lemezkép szintű backup-ot csináljak a 115J-ről 218+ -ra?

Az oroszok már a spájzban vannak!

(#42249) TBMC válasza TBMC (#42247) üzenetére


TBMC
addikt

az off probléma megoldódott közben. :K

markbellus.hu 

(#42250) WaterWave


WaterWave
veterán

automatikus update most ajánlotta fel a 6.2 őt felrakni... fel is ment

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.