Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42951) Dolphine válasza WaterWave (#42950) üzenetére


Dolphine
addikt

Ne FTP-be rakd, hanem vagy SMB vagy NFS.
Nekem SMB van, ott érdemes megadni a NAS IP címét, hogyha nem látszik elsőre a Tallózás alatt :)

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#42952) gyugyo79 válasza WaterWave (#42950) üzenetére


gyugyo79
addikt

Ezt a részt olvasd el és menni fog az smb.

(#42953) WaterWave válasza Dolphine (#42951) üzenetére


WaterWave
veterán

smb-vel is látja, de megint az a bajom, hogy a 4k filmeket nem játsza, le, igaz most nem írja ki hogy lassú, csak van egy töltési karika és eltűnik
összes hd-t lejátsza de az uhd-t nem, az miért van? netem, nas tudja , szóval kodi alól nem megy, plex alól megy

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#42954) WaterWave válasza gyugyo79 (#42952) üzenetére


WaterWave
veterán

4k videokat nem tudom lejátszani kodin, miért?

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#42955) gyugyo79 válasza WaterWave (#42954) üzenetére


gyugyo79
addikt

A KODI -t futtató gép/lejátszó tudja 4K -t a HDMI kábel amivel össze van kötve a megjelenítővel a lejátszó tudja a 4K -t nem tudom, sok oka lehet. A PLEX az nem kódolja át? Direkt play -be megy ?

[ Szerkesztve ]

(#42956) WaterWave válasza gyugyo79 (#42955) üzenetére


WaterWave
veterán

ftp-n irta, hogy lassú a 4k hoz a sebesség, most smb-n meg nem irja
rámegyek a 4k filmre és berakja kék jobbramutató nyillal hogy playben van, de ha rámegyek a nyílra, akkor a kör 0-100 ig számol, és ujra és ujra, mintha töltené, de semmi...
hd filmeket meg gond nélkül viszi.

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#42957) Steady74


Steady74
addikt

Sziasztok. 413-as NAS-on tárolt családi fotókat eddig egy helyre, az asztali pc-ben lévő egyik vinyóra mentettem ki időnként. A NAS-ban 4 db 3 TB-os WD RED van. Szeretnék a képeinkről egy másik helyre is biztonsági mentést csinálni. Erre a feladatra egy WD My passport külső vinyó megfelel-e? Ha feldugom a nas USB portjára, akkor meg lehet-e adni valamilyen automatizmust, vagy kézzel kell megoldani a másolást? Köszi szépen.

(#42958) WaterWave


WaterWave
veterán

hevc-el van gondja azokat nem viszi, de hát himedia lejátszón vagy plexen viszi ezeket, ezért nem értem... kodiban nincs ilyen beállítás hogy vigye a 4k tartalmakat?

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#42959) gyugyo79 válasza Steady74 (#42957) üzenetére


gyugyo79
addikt

Van egy telepíthető USB Copy nevű alkalmazás a NAS-ra nézd meg jó e arra amit szeretnél.
"USB Copy helps you copy files between your Synology NAS and external USB/SD storage devices. File copy can start right after an external storage device is plugged in to the Synology NAS, without any need to open the DSM web console. USB Copy comes with multiple copy and file organization strategies to ensure efficient storage usage and easy location of files."

WaterWave
De ez nem a NAS -on múlik, hogy a KODI mit játszik le és azt még mindig nem írtad, hogy mint fut az a KODI amit használnál (ha himedia is akkor melyik).
Mert PLEX -nél a szerver a NAS -on fut és ha a kliens amin a lejátszó fut azt adja vissza, hogy nem tudja direktbe lejátszani a tartalmat akkor a szerver lebutítva küldi ha tudja ezért annál még kb számíthat a NAS is de a KODI -nál ilyen nincs.

[ Szerkesztve ]

(#42960) Steady74 válasza gyugyo79 (#42959) üzenetére


Steady74
addikt

Megnézem, köszi. A hardver maga jó lehet? Állandóan fel legyen dugva vagy csak ha menteni akarok? Hogy "szokás"?

(#42961) gyugyo79 válasza Steady74 (#42960) üzenetére


gyugyo79
addikt

A legjobb az ha csak amikor menteni akarsz akkor dugod rá és amúgy máshol tartod. A program elvileg tud olyat, hogy beállítod, hogy ilyenkor mit másoljon ezért elég rádugni és indul is a mentés.

Azt, hogy az WD My Passport milyen nem tudom én nem használok ilyen egybe külső eszközöket, általában külön veszek házat/dokkolót meg HDD-t ha ilyen kell és akkor se a 2,5 -et ha mentés a cél. Viszont ezzel nem azt írom, hogy ne lenne jó csak azt, hogy nekem nincs nagy tapasztalatom.
Tehát otthonra neked teljesen jó ez is és a 2,5 feles is mert annak legalább nem kell + tápot adnod.

Az ilyen egybe eszközöket azért nem szeretem mert sokba rá van forrasztva a hdd az usb vezérlő elektronikára és ha az egyik elszáll akkor a másik is kuka de ezt a típust se ismerem, hogy ennél éppen milyen

(#42962) Steady74 válasza gyugyo79 (#42961) üzenetére


Steady74
addikt

A my book 3.5"-os és külső táp kell hozzá. De ha elég csak akkor feldugnom ha mentek, akkor az is jó. Leállítását nem tudom hogy megy, nem akarom, hogy esetleg sérüljön a hdd. Köszi az eddigieket.

(#42963) kgymac válasza Steady74 (#42962) üzenetére


kgymac
őstag

Státuszsorban van a külső eszközök, katt egérrel, majd ráállsz az eszközre, ott a sor végén a kivetés gomb.

(#42964) Steady74 válasza kgymac (#42963) üzenetére


Steady74
addikt

:R

(#42965) WaterWave


WaterWave
veterán

Egy kérdés..
Ha letöltök egy torrent filet és a célmappa "valami" és onnan megy a seed is. Ha végzett a letöltéssel, akkor ezt a valami mappából átrakom a filet "izébizé" mappába akkor is folytatja a seedet vagy az megszűnik?
Ha megszűnik hogy lehetne kivitelezni, hogy ujra seedelje?

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#42966) need


need
addikt

Sziasztok....

Kissé káoszos a portjaim vagy is remélem annyira nem...! szeretném ezt is rendbe rakni..
kellene nekem valamilyen port tábla legalább össze hasonlítani a meglévővel..

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#42967) kgymac válasza need (#42966) üzenetére


kgymac
őstag

Szia,
[portlista]
upnp-t kapcsold ki a routeren.

(#42968) WaterWave válasza WaterWave (#42965) üzenetére


WaterWave
veterán

valaki erre?

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#42969) Deadhero válasza WaterWave (#42968) üzenetére


Deadhero
csendes tag

Nem szűnik meg a seed, amíg a kliensből ki nem törlöd.
Ha egy köteten vannak a mappák, akkor a linkelést helyezed át, ha külön köteten, akkor pedig a második köteten lévő tényleges adatot helyezed át.

Viszont ha már a "valami" mappából megy a seed, ha azt áthelyezed az "izébizé" mappába , a klienst lefrissíted, újra elkezdi letölteni a "valami" mappába.
Ergo,
töröld a kliensből, és állj be seedelni az "izébizé" mapát betallózva.

[ Szerkesztve ]

(#42970) PodMAN válasza WaterWave (#42965) üzenetére


PodMAN
senior tag

Igen, onnan is folytatja a seedelést. Nem kell hozzányulni.

[ Szerkesztve ]

(#42971) need válasza kgymac (#42967) üzenetére


need
addikt

ok... és köszi

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#42972) WaterWave válasza Deadhero (#42969) üzenetére


WaterWave
veterán

Megcsináltam mukodik...

Problém most az vele, hogy az xy filmet beraktam egy másik könyvtárba átmásoltam, régi helyről töröltem, viszont a tárolómnál annyival megnövekedett a tárolt adat mennyisége mint amennyit átmásoltam a másik helyre, magyarul nem törölte...

Lomtáram meg nincs az adott könyvtárban, sőt sehol sincs,... Van valami rejtett lomtár ahol még törölni kell vagy csak ujraindtás után lesz jó?

[ Szerkesztve ]

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#42973) #56573440 válasza WaterWave (#42972) üzenetére


#56573440
törölt tag

Jah hogy nem mondod hogy ds ...

Alapból az csinál egy másolatot a @download mappaba, ha pl a telepítési helye és a letöltés helye nem azonos, ill az átmeneti hely sem a végleges.... Sshn látszik csak.

Ilyenkor csak azt tudod tenni, hogy a meglévőt a dsbol torlod, a végleges helyére teszed a filet, majd a dsbe felveszed újra, a végleges helyére letöltésre. Megtalálja a már ott lévő filet, ellenőrzi, seedeli.

[ Szerkesztve ]

(#42974) WaterWave válasza #56573440 (#42973) üzenetére


WaterWave
veterán

Köszi

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#42975) bb.bocs válasza WaterWave (#42974) üzenetére


bb.bocs
őstag

esetleg tudtok olyan biztonsági mentős programot ami úgy ment hogyha rádugom mondjuk az usbre a vinyót, már menti is az előzőleg kijelölt mappákat, és úgy menti le hogy azt ha berakom egy windowsos gépbe ott ugyanúgy tudjam mappák szerint olvasni?

(#42976) kgymac válasza bb.bocs (#42975) üzenetére


kgymac
őstag

Akár írhatsz is ilyen scriptet, usb felcsatoláskor lefut egy python script, azt kell kibővítened.
HP laserjet 1020 csak így működik, mert lenyeli a nyomtatási munkákat egy script /fw/ letöltése nélkül.
Hátránya, hogy minden dsm frissítés után újra be kell tenni a scriptbe a kódodat. Fő verzió váltáskor
pedig a syno akár fel is rúghatja a korábbi hotplugd-s script rendszert, más script kellett 5.x-hez ill. 6.x-hez.

(#42977) gyugyo79 válasza bb.bocs (#42975) üzenetére


gyugyo79
addikt

Van egy telepíthető USB Copy nevű alkalmazás a NAS-ra nézd meg jó e arra amit szeretnél.
"USB Copy helps you copy files between your Synology NAS and external USB/SD storage devices. File copy can start right after an external storage device is plugged in to the Synology NAS, without any need to open the DSM web console. USB Copy comes with multiple copy and file organization strategies to ensure efficient storage usage and easy location of files."
Magyar nyelvű
"Az USB Copy funkció megkönnyíti a fájlok másolását a(z) Synology NAS eszköz és a külső USB-/SD-tárolóeszközök között. A fájlmásolás rögtön a külső tárolóeszköz Synology NAS eszközbe történő behelyezését követően, a(z) DSM webkonzol megnyitása nélkül megkezdhető. Az USB Copy számos másolási és fájlrendszerezési stratégiát tesz lehetővé, garantálva ezzel a hatékony tárhelykihasználást, illetve a fájlok egyszerű megkeresését."

[ Szerkesztve ]

(#42978) bb.bocs válasza kgymac (#42976) üzenetére


bb.bocs
őstag

na scriptekhez nem értek :D

(#42979) bb.bocs válasza gyugyo79 (#42977) üzenetére


bb.bocs
őstag

köszi, azzal kezdtem. sajnos ez arra jó hogy usbről copyzza a cuccot egy általad megadott mappába :( pont fordítva :D és annyit tudsz belőni hogy melyik napon mentsen, azt nem hogy ha rádugod mentsen. ( már ha tudna jó irányba menteni :P )

(#42980) gyugyo79 válasza bb.bocs (#42979) üzenetére


gyugyo79
addikt

Én ezt olvasom a lehetőségeknél :
Select a desired task type: Photo/Video Import, Data Import, or Data Export.
Ezért feltételeztem, hogy tudja a NAS -> USB irányt is.

Meg ugye :
Copy data whenever the USB/SD storage device is plugged in és
Eject the USB/SD storage device when copy completes
Szóval elvileg magától másol amikor az usb be van dugva és ha végez le is választja.

Forrás

De akkor majd ha haza megyek megnézem, eddig hittem nekik vakon + más már írta, hogy használta ilyenre ;)

(#42981) gyugyo79 válasza gyugyo79 (#42980) üzenetére


gyugyo79
addikt

(#39648) MrCsiT
"OK. Azt a részt, hogy egy adott mappa tartalmát egy USB lemezre - akár növekményesen - másolja át a NAS ha bedugok egy USB-s lemezt, az megoldható USB Copy-ban felvett feladattal."

(#42982) gyugyo79


gyugyo79
addikt

6.2 -nél/től kiadták a DS418play, DS918+, DS718+, DS218+ -ra a PetaSpace -t meg a DS416play, DS916+, DS716+II, DS716+, DS216+II, DS216+ is megkapta a "kis" modellekből.

[ Szerkesztve ]

(#42983) gyugyo79 válasza bb.bocs (#42979) üzenetére


gyugyo79
addikt

Nálam ilyen :

Utána honnan mit és milyen módon (szépen leírja, azt is, hogy mi fog történni):

ez után :

Ami ez után jön az meg már értelemszerű ...

(#42984) bb.bocs válasza gyugyo79 (#42983) üzenetére


bb.bocs
őstag

azt hiszem ebbe belefutottam talán, csak kiment a fejemből. viszont a forrás/shae nél van a gond, mivel én nem pl csak az a vagy b mappát szeretném copyzni, hanem a,b,c,d,e,f mappát is. sajnos egy mappába nem tudom mindet belepakolni, többet pedig nem tudok itt kijelölni. (vagy több feladatot hozzak létre?ez még megoldás lehet)

[ Szerkesztve ]

(#42985) bb.bocs válasza bb.bocs (#42984) üzenetére


bb.bocs
őstag

ui: egyszerre nem enged többet :(

(#42986) hackeeeee válasza gyugyo79 (#42983) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Amúgy akkor ez ugyan azt csinálja, mint a hyper backup?

Véleményem szubjektív...

(#42987) dmc


dmc
aktív tag

Sziasztok!

Tervezek egy ilyen eszközt venni : DS218j ennek a leváltására ZyXEL NAS326 és az lenne a kérdésem hogy ezt a programot fel lehet tenni :Transmission Remote GUI ?
Előre is ksözönöm

(#42988) csizo


csizo
tag

Sziasztok.Az lenne a kérdésem,hogy a DS116-ban levő vinyómat át akarom tenni egy DS118 -ba,akkor újra kell telepítenem a DSM rendszert(töröl minden tartalmat)vagy csak beteszem és minden megy tovább?Ugyan abban a hálózatban marad a nas.

(#42989) Csabroncka válasza csizo (#42988) üzenetére


Csabroncka
addikt

Migrálás a kulcsszó és minden megy tovább!

"in medias res"

(#42990) kgymac válasza Csabroncka (#42989) üzenetére


kgymac
őstag

Biztos? Mert ezek 1 lemezesek. Úgy tudom, csak több lemezeseken megy a migrálás, ráadásul fiókfüggően (azonos vagy több fiók esetén).

(#42991) Csabroncka válasza kgymac (#42990) üzenetére


Csabroncka
addikt

Egylemez esetén sem gondolnám, hogy másképp menne - azonos fiók oké, meg ha több az is jó, visszafele már nem igaz.

"in medias res"

(#42992) gyugyo79 válasza hackeeeee (#42986) üzenetére


gyugyo79
addikt

Nem, ezt windows stb. alól pld. simán tudod rögtön használni csak csinál egy másolatot a fájlokról.

(#42993) Ice_Man22


Ice_Man22
senior tag

Sziasztok. Van egy ds115j nasom. az 1Tb os hdddt akarom lecserelni egy nagyobb hdd re. az update&restorba backupoltam(gondolom a beallitasokat). Nincs mas dolgom mint kikapcsolt allapotba kicsereljem a hddt es ennyi?

(#42994) gyugyo79 válasza bb.bocs (#42984) üzenetére


gyugyo79
addikt

Próbáld ki, hogy csinálsz egy gyűjtő mappát amibe össze mountolod amiket így másolnál és akkor egy mappát tudsz USB -re másoltatni.

mount --bind /volume1/honnan /volume1/hova

így tudod kivenni :
umount /volume1/hova

Minta:
USBre mappa a gyökérbe amibe csinálsz A, B, C, D stb mappát utána ssh -n belépsz elsőbb egy admin jogú userrel utána sudo -i és még egyszer megadod a jelszavát annak amivel beléptél (vagy feladat ütemező).
Utána :
mount --bind /volume1/video/csalad /volume1/USBre/A
mount --bind /volume1/photo/csalad /volume1/USBre/B
mount --bind /volume1/akarmi/akarmi /volume1/USBre/C
mount --bind /volume1/mentes /volume1/USBre/D

és így tovább a pontos elérési útvonalat a DSM -be ki tudod másolni a file stationból ha jobb egér tulajdonságoknál ott van.Ha ki akarod venni őket akkor meg.
umount /volume1/USBre/A
umount /volume1/USBre/B

és így tovább.

[ Szerkesztve ]

(#42995) gyugyo79 válasza Csabroncka (#42991) üzenetére


gyugyo79
addikt

Nekem is rémlik olyan, hogy 1 lemezeset nem lehet migráni, de meg nem mondom miért és lehet, hogy tök hülyeség. De tuti utána néznék mielőtt 100% mondom valakinek, hogy biztos lehet. De most lusta vagyok rá :) , meg lehet ezek után valaki majd megírja a tutit.

[ Szerkesztve ]

(#42996) gyugyo79 válasza Ice_Man22 (#42993) üzenetére


gyugyo79
addikt

Annyi, hogy az alkalmazások beállításait/adatbázisait stb. az nem menti. Ha gondolod nézd meg a Hyper Backup tud még 1-2 alkalmazásról is mentést csinálni, hátha van köztük olyan ami kell/ jól jön. De ennél többet nem tudsz tenni meg a kivett HDD úgyis ott lesz.

[ Szerkesztve ]

(#42997) Ice_Man22 válasza gyugyo79 (#42996) üzenetére


Ice_Man22
senior tag

Koszi. az adatokat mar lementettem rola. Max ujra bealliok mindent, igaz nemsok alkalmazas van rajta.

(#42998) Dello79


Dello79
aktív tag

Aki használ 2 fizikailag külön helyen lévő NAS-t meg tudná mondani , hogy backup funkcióra melyiket használjam ? Ha jól látom a Hyper Backup is tud ilyet.. pl. most helyileg azzal csinálok backup-ot külső hdd-re ezek áttekintésére van a hyper backup vault program gondolom mint egy napló.. viszont most csinálok egy másik NAS-t is fizikailag másik városban.. és a saját NAS-omon lévő egyik mappát szeretném ott szinkronban tartani mint backup.. akkor jobb választás a Cloud Station Server és a ShareSync ? vagy az mire jó ? valaki használja ezeket ? :F

(#42999) Dello79 válasza Steady74 (#42957) üzenetére


Dello79
aktív tag

Szia,

nekem most egy 2TB -os WD pass van rádugva tökéletes erre a célra.. naponta fog menni a mentés hajnalban..
Nem értem aki lementi a cuccait és fiókba teszi az miért jó, hisz akkor nincs napi szinkronban a mentés.. meg folyamatosan ki be kell pakolgatni a külső cuccot.. ez kényelmes szerintem és jó.


(#43000) #56573440 válasza Dello79 (#42999) üzenetére


#56573440
törölt tag

Mert a megmakkant táp miatt esetleg kialakuló tularam vagy tulfesz, villám és társai a fiókon nem mennek át. Ahogy pl egy titkosító vírus se...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.