Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3201) Tony39 válasza XuChi (#3198) üzenetére


Tony39
csendes tag

nPlayer +1 voks, bármelyik protokollon (FTP WebDav, SMB) kiváló. Nagyon megéri az árát.

(#3202) tobias40 válasza TorPe (#3195) üzenetére


tobias40
veterán

De itt te is azt írod hogy külön kell felcsatolni a kívánt mappákat,nem?
De én az NFS SERVERÉKNÉL szeretném kiválasztani a NAS ip-jét és innen böngészni az összes mappát!
Neked így van?

És volt a popin gyári visszaállítás!

[ Szerkesztve ]

(#3203) Rick4 válasza Criton (#3197) üzenetére


Rick4
félisten

BD filmek is akadozás nélkül átjönnek... Mivel ebben az esetben a nas lekonvertálja a video-t egy jóval kisebb bitrátára, nem?

Egyébként megint xopat a nas, szeretnék feljelentkezni, de nem enged se ds file, (itt van quickconnect, tegnap még ment) se böngésző, se noti böngészőből.. Nem halálos, de egyszer már megcsinálta velem ugyanezt, akkor hazamentem, ki-bekapcs, és jó volt, nem jöttem rá az okára, azóta se csinálta. Hol tudom egyáltalán megnézni, hogy erre van-e bejegyzés?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#3204) Rick4 válasza Intelligencs (#3191) üzenetére


Rick4
félisten

Erre reagáltam:
Rá tudsz tenni NTFS-re formázott külső USB-s vinyót biztonsági mentés céljából. Nekem is így van megoldva,

Aztán meg írtad ezt:
nekem rsync-en szinkronizálnak a NAS-aim, az egyik Budapesten van, a másik Isaszegen

Ide jó hosszú usb kábel kell, nem nagy villám. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#3205) Criton válasza Rick4 (#3203) üzenetére


Criton
veterán

Szinte biztos, de attól a képminőség valamint a hang is nagyon jó marad iPaden.

(#3206) Intelligencs válasza Rick4 (#3204) üzenetére

Csak leírtam egy alternatívát arra, hogy ha nem érzed biztonságosnak a rádugott USB-s vinyót a túlfesz miatt, akkor távoli helyre telepített NAS-sal is lehet szinkronizálni, és akkor nem kell aggódni a túlfesz miatt. Egyébként nekem mindkét megoldás van. Van rádugott USB-s diszkem, ami hetente egyszer ment, és van távoli NAS, ami interneten keresztül szinkronizál, szintén hetente egyszer, egy másik napon.

Egyébként pedig, amikor túlfesz miatt elveszett az összes adatot, jó minőségű szünetmentes tápod volt a géped előtt? Mert - amennyiben nem villámcsapásról van szó - ha van szünetmentesed, akkor a túlfesz nem nyírja ki a cuccaidat. De elég lehet egy túlfesz ellen védő konnektor is, APC szintén gyárt olyat is. Nekem olyan is van, szünetmentes is van, USB-n rádugott lemez is van, és távoli helyre szinkronizálás is van. ;) Én mindenre felkészültem.

The Amiga, Born a Champion

(#3207) Broki1


Broki1
tag

A DSM 4.3-3776-os frissítés óta nem tudok torrentet letölteni SynoDS-el(iOS). Ha rábökök a torrent file-ra és rányomok a "Download as BT"-re, küldi a BT file-t a server-nek, de alul egy piros X és a Failed üzenet jelenik meg. Az összes nagyobb hazai zárt tracker-en megpróbáltam, de mindenütt ugyanez a hiba.
Másnál működik a SynoDS?

(#3208) Rick4 válasza Intelligencs (#3206) üzenetére


Rick4
félisten

Igen, a szünetmentes is pukkant. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#3209) Criton válasza Broki1 (#3207) üzenetére


Criton
veterán

SynoDS szerintem nem kompatibilis a 4.3-al, de a leírásában benne is van, hogy csak 4.2ig.

(#3210) Broki1 válasza Criton (#3209) üzenetére


Broki1
tag

Köszi, ez elkerülte a figyelmem. Remélem kap egy frissítést.

(#3211) Criton válasza Broki1 (#3210) üzenetére


Criton
veterán

Tavaly december óta nem kapott frissítést, szóval szerintem sajnos kizárt :(

(#3212) need válasza tobias40 (#3193) üzenetére


need
addikt

Nekem is így működött..de amikor felkerült az új DS 4.3 akkor elég furcsa volt hogy eltűnt..
vagy is én eleve létre sem hoztam a hálózat hozzá adásánál az nfs-t mivel a böngészőből láttam az egészet..
csak kb. annyit csináltam hogy létre hoztam SB megosztáson a zenéket ami a nasson van..

nekem is akkor kezdődtek a gondok amikor neked..elindítottam a hálózati böngészést...és csak forog forog..!
nem értettem mi van!..elmentem a hivatalos synology...popi fórumba..és előadtam a bánatomat...
töröljem a kapcsolatot majd hozzak létre egy új nfs megosztást...VÁRJUNK! én nem hoztam létre semmit akkor mit töröljek...?akkor kifaggattak hogy nekem hogy van...és elmondták hogy adjam hozzá a hálózati beállításoknál..
nfs..
nas ip címe..
volume/1video
névnek meg Filmek..
jelszó nem kell..!
ja még 1 fontos a nasson nekem a video könyvtárhoz hozzá van rendelve az nfs megosztás..pontosabban a popi ip címét adtam hozzá irás/olvasás joggal!

gyakorlatilag én nfs megosztásban látom a videókat..és úgy ahogy leírtam..de mást én sem látok most már!

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#3213) akisbandi válasza XuChi (#3198) üzenetére


akisbandi
aktív tag

Esetleg az AcePlayerrel tehetsz egy próbát, nekem bejött. Illetve a FileExplorer is egész jól streamel, igaz a reklámmentes fizetős.

(#3214) akisbandi válasza tobias40 (#3200) üzenetére


akisbandi
aktív tag

Na az nem fog menni, hogyan is menne. Hacsak a video mappádat át nem teszed egy külső winchesterre és engedélyezed a teljes /volumeUSB1 mappát nfs-en.

De miért nem jó, ha külön van egy-egy photo, video és music megosztásod? Az elérés is egyszerűbb szerintem így.

(#3215) tobias40 válasza akisbandi (#3214) üzenetére


tobias40
veterán

Miért ne menne ha már eddig ment?? :Y
Azért jó ha egyből tudom böngészni mert akkor nem kell mindíg visszatérnem a kezdő felületre ha mappát akarok váltani..

(#3216) tobias40 válasza need (#3212) üzenetére


tobias40
veterán

Nálad sincs meg a NAS ip-je az NFS SERVER fülnél?
Frissítés előtt megvolt?
Ezek szerint neked is úgy volt ahogy nálam..

(#3217) akisbandi válasza tobias40 (#3215) üzenetére


akisbandi
aktív tag

Egy módon tudod megosztani, de kétlem, hogy eddig így csináltad volna.

SSH-n a mount paranccsal hozod létre a megosztást:

mount NAS_IP:/volume1 /volume1/share/folder

4.1-től a webes felületről tuti, hogy nem lehetett már a teljes kötetet megosztani, miután nem is látod ugye, csak a mappákat egyesével. Előtte mi volt nem tudom, mert innentől kapcsolódtam be.

(#3218) tobias40 válasza akisbandi (#3217) üzenetére


tobias40
veterán

Én kb fél éve így használtam és nem ssh-n osztottam meg a könyvtárakat.
De úgy láttam hogy nem csak én használtam így a nas-t a popi-val!

Keresem a megoldást továbbra is...

(#3219) need válasza tobias40 (#3216) üzenetére


need
addikt

nekem is pont úgy volt frissítés előtt mint neked de a DS frissítéssel megváltozott a hálózat kezelés és ezek a dolgok nincsenek benne!
én is utaltam rá korábban sőt megkérdeztem neked mivel nekem sem kerek ez a dolog..akkor akisbandi :R
is leírta hogy nem lehetséges..leírta ő is én is hogy lehet de csak külön lehet felvenni a könyvtárakat..
most komolyan mondom mit nem érted ezt meg..? :Y

[ Szerkesztve ]

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#3220) Rick4 válasza Rick4 (#3203) üzenetére


Rick4
félisten

Nem a nas volt a hunyó, a modemet kellett resetelni... :W

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#3221) diegho


diegho
nagyúr

Sziasztok!

Egy irodában kellene kis adatbiztonságot varázsolni, 112j-re gondoltam, viszont az a nagy gond, hogy csak Ubuntu linuxot írnak támogatottnak, a gépeken pedig Mint disztrib van. Próbálta valaki, hogy mennyire megy Synology Data Replicator más linux disztiben?

(#3222) ManUnited válasza Rick4 (#3220) üzenetére


ManUnited
aktív tag

Köszi, ezt jó tudni, egyszer nekem is csinált már ilyet, hogy nem tudtam sehogy bejelentkezni, csak a restart segített. Csak nem nálad is EPC3925?

[ Szerkesztve ]

(#3223) hriska


hriska
aktív tag

Sziasztok.
Megjött a ds213-om,és a beállításoknál tartok.
Azt szeretném kérdezni,hogy ugyebár a rendszer automatikusan SHR kötetet hozott létre.Ez miben különbözik a RAID 1-től?Ez is menti (tükrözi) automatikusan a dolgokat az egyik merevlemezről a másikra?
Tehát ha behal esetleg(ne történjen meg) az egyik merevlemez,akkor is megmaradnak az adatok?
2db 2TB-os WD RED van a gépben.
Köszi a válaszokat

-Bárcsak egy légy lenne a világ, én meg egy összetekert újságpapír!-

(#3224) hriska


hriska
aktív tag

Bocsi,lejárt a szerkesztési időm.
Tehát:
SHR van adatvédelemmel,és egy kötetet mutat.A két lemezt csak a lemezinfóban látom.

-Bárcsak egy légy lenne a világ, én meg egy összetekert újságpapír!-

(#3225) hriska


hriska
aktív tag

na,lenne egy kis gondom,és kérném ebben is a segítségeteket.
Rádugtam egy külső merevlemezt a Nas-ra,amin csak filmek vannak.Van amelyik mappában,de van egy csomó ami csak a film magában.
Na most.A számítógéppel látom ezt a lemezt,és bármit tudok vele csinálni amit engedélyeztem,DE a TV-vel nem látom,hogy meg tudjam nézni a rajta lévő filmeket.
Mit állítottam be rosszul,illetve mit nem állítottam be,hogy a tv is lássa a rajta lévő filmeket?

-Bárcsak egy légy lenne a világ, én meg egy összetekert újságpapír!-

(#3226) blueboy_HU válasza hriska (#3225) üzenetére


blueboy_HU
tag

Video Station => Beállítások => Létrehozás => Mappa hozzáadása => Kiválasztás => usbshare ;)

(#3227) hriska válasza blueboy_HU (#3226) üzenetére


hriska
aktív tag

Hát megoldottam egy vödör veríték árán,de másképp! :DD
Vezérlőpult>Médiaindexelési beállítás>Indexelt mappa>Létrehozás (itt felvettem a külső vinyót,és csak a videó mellé tettem pipát)>mentés
ezuán elindult az indexelés,és parasztgyerek örül :D ,mert sikerült
A te megoldásod egyszerűbb,de mint írtam még csak most kaptam kézbe a kicsikét! :)
Köszi a segítséget

-Bárcsak egy légy lenne a világ, én meg egy összetekert újságpapír!-

(#3228) hriska


hriska
aktív tag

A beépített torrent kliens a Download Station akarna lenni?
Bocsi a buta kérdésért,de kezdő vagyok :B

-Bárcsak egy légy lenne a világ, én meg egy összetekert újságpapír!-

(#3229) Criton válasza hriska (#3228) üzenetére


Criton
veterán

igen

(#3230) hriska válasza Criton (#3229) üzenetére


hriska
aktív tag

És ebbe át tudom rakni a számítógépen lévő torrenteket? :F
Bocsi a kezdő kérdésért :B

-Bárcsak egy légy lenne a világ, én meg egy összetekert újságpapír!-

(#3231) blueboy_HU válasza hriska (#3230) üzenetére


blueboy_HU
tag

Két egyszerű megoldás van a torrentre:
1. A NAS-on kijelölsz egy mappát, amibe ha bemásolsz/letöltesz egy .torrent file-t, akkor egyből elkezdi tölteni. (én a letöltési mappába csináltam egy "!" nevű könyvtárat, és a magról ide dobom a torrent filet).
2. http://www.download-station-extension.com/ Igaz csak Chrome-ban megy, de ott faxán :) Letölt, beconfol, és a magon jobb-klikk a torrent letöltés linkre, majd "Letöltés itt: 192.168.x.x" (a NAS-od IP-je), és már indul is a letöltés.
:)

(#3232) blueboy_HU válasza hriska (#3230) üzenetére


blueboy_HU
tag

Ja és a 2-es esetén pluszba lesz még a Youtube-on a video alatt egy "Download Station" gombod, ezzel gombnyomásra letölti a videót a letöltési mappába :)

(#3233) ricsik válasza blueboy_HU (#3231) üzenetére


ricsik
őstag

Megbízható a cucc, biztonságos? Értem itt, hogy megadhatom az admin belépésem, vagy érdemes csinálni egy download felhasználót, akinek csak a DS-hez és a letöltési mappához van joga?

Amúgy faszának tűnik.

(#3234) Patice válasza hriska (#3223) üzenetére


Patice
Topikgazda

"Megjött a ds213-om..."

Üdv. a klubban. :C

Automatikusan az SHR-t úgy ajánlja föl, hogy legyen adatvédelem. RAID1-től abban különbözik, hogy rugalmasabban cserélhető a HDD (tudtommal).

"2db 2TB-os WD RED van a gépben."

Helyes! :C

(#3224) hriska:

Ezek alapján igen, tükrözve van a két vinyó.

(#3225) hriska:

Média szervert feltelepítetted a csomagkezelőből?

(#3230) hriska:

Ezt úgy tudod megtenni, hogy átrakod a DS-ben alapértelmezett letöltési mappába a torrent mappákat, majd a torrent file-okat betallózod az alkalmazásban és a NAS leellenőrzi majd az összeset. Ha sokat adsz meg neki, akkor ez elég sokáig el is tarthat majd. Egy éjszakát adj neki. :K

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#3235) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok

Van egy 412-es nas-unk és a kérdés az lenne,hogy van a synologynak ez a cloud szolgáltatása, hogy mobilon kívül, pc-re is megoldható a működése valahogy úgy, mint a dropbox? :U

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#3236) diegho


diegho
nagyúr

WD Caviar Green mehet a DS112j-be? 1TB-osra gondoltam, vagy van valami jobban ajánlott típus?

(#3237) Criton válasza diegho (#3236) üzenetére


Criton
veterán

Tökéletes, de NASokba főleg a WD RED hdd-ket ajánljuk.

(#3238) diegho válasza Criton (#3237) üzenetére


diegho
nagyúr

Valószínűleg PCX-ben vagy Ipon-ban lesz vásárolva és amelyiket éppen kapni, azt veszem akkor a kettő közül.

Linux-os automatizált adatmentéssel kapcsolatban nincs tapasztalatod? Mint linux distrib megy 4 gépen, 4 gépen meg xp. Azt szeretném, ha mondjuk minden délután 4 órakor szinkronizálná a dokumentumok mappákat a gépekről. Win alatt pofonegyszerű, mert adnak hozzá progit, de a linux miatt lesz szívás úgy érzem.

(#3239) hriska válasza Patice (#3234) üzenetére


hriska
aktív tag

A DS-ben:Beállítások>Download Station>Általános>Ideiglenes hely mi akar lenni?Mert nekem ide automatikusan a külső vinyót tette be.Tehát ez mien ideiglenes hely akar lenni?mit tesz ide ideiglenesen?

Igen,feltelepítettem a mediaszervert.Ezen belül a médiaindexelési szolgáltatáson belül tudtam hozzárendelni a külső vinyó filmjeit,mappáit. :)

blueboy_HU:

A Video Stationnal sajna nem jött össze,azzal csak telóra,számítógépre tudom megosztatni.De legalább erre is rájöttem a segítségeddel,így már mobilon is filmezhetek :DD

-Bárcsak egy légy lenne a világ, én meg egy összetekert újságpapír!-

(#3240) Elemental válasza hriska (#3239) üzenetére


Elemental
addikt

Ahova beállítod az ideiglenes helyet, ott csinál 2 könyvtárat: @tmp, @download.
A @tmp nem látszik a File Stationban, csak a @download. A @tmp mappában vannak a még befejezetlen letöltések, ha 100% akkor átmozgatja a @download mappába, és onnan másol oda, amit megadtál letöltési helynek.
A @downloadban vannak a a DS-ből még nem törölt, seedben álló torrentek.
Onnen seedel, a célmappából (letöltési hely) nyugodtan át lehet helyezni a torrentet, seedelni fog tovább. De seedel a célmappából is.
Tehát, ha véletlenül kitörlöd a cél mappából (az a hely, amit megadtál letöltési helynek) a letöltött cuccot, akkor a @download-ban még megvan. Ha kitötölsz a DS-ből egy torrentet, akkor törli a @download mappából a hozzá kapcsolódó adatokat.

(#3241) hriska válasza Elemental (#3240) üzenetére


hriska
aktív tag

Köszi!
Tehát akkor mindegy hogy mi van ideiglenes helynek megadva,vagy jobb ha a belső tároló van megadva inkább?
Még annyi gondom van,hogy a torrentoldalról letöltöttem próbaképp egy fájlt,szépen le is jött.Na de a torrentoldalon nem látom hogy letöltöttem volna.A DS-ben azt látom hogy megosztás,de mintha nem lenne kapcsolatban a torrentoldallal.Senki sem viszi,pedig tuti mennie kéne.
Van valami amit be kell még állítanom?Ez most kifogott rajtam

-Bárcsak egy légy lenne a világ, én meg egy összetekert újságpapír!-

(#3242) hriska


hriska
aktív tag

Transmission-t honnan tudok letölteni?DS213.A csomagkezelő központban nincs!
Köszi

-Bárcsak egy légy lenne a világ, én meg egy összetekert újságpapír!-

(#3243) Loboda válasza hriska (#3242) üzenetére


Loboda
senior tag

Add hozzá ezt a csomagforrást, és a közösség alatt megtalálod!

(#3244) Patice válasza V.Stryker (#3235) üzenetére


Patice
Topikgazda

Persze. Simán. Megadható már több mappa szinkronizálása is. A gépeknek legyen külön felhasználónevük. Leginkább ugyan az, mint ami a PC neve.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#3245) tobias40 válasza need (#3219) üzenetére


tobias40
veterán

Bocs de nem fogtam fel hogy a frissítés óta EGYÁLTALÁN NEM lehet úgy megcsinálni mint ahogyan előtte volt! :B
(azt hittem hogy csak senki nem tudja a megoldást...)
Nekem ez fáj mert így fel kell hogy csatoljak vagy 8 könyvtárat vagy egy közösbe kell bemásolni mindet hogy úgy böngésszek mint a frissítés előtt! :R
Nálam ez egy kicsit fekete pont a syno-nak,nem hiszem hogy nem lehetett volna megcsinálni a frissítést úgy hogy minden úgy maradjon mint régen! :W

Mindegy,ez van ezt kell szeretni ...

Üdv!

(#3246) hriska


hriska
aktív tag

Loboda:
Köszi

Egy ismételten buta kérdés:
A transmissionnak csak webes felülete van?Mert nálam csak az.Tehát hiába kattintok a parancsikonjára,egy synology oldalt akar megnyitni,de persze azt meg nem lehet.Azt hittem ha telepítem,pont úgy fog működni mint a DS ,tehát mintha egy helyi alkalmazás lenne,és nem csak egy webes felületet kapok

-Bárcsak egy légy lenne a világ, én meg egy összetekert újságpapír!-

(#3247) V.Stryker válasza Patice (#3244) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Oké oké, de honnan szedem le a klienst?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#3248) Mezga Aladár válasza V.Stryker (#3247) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

:W :W
[link]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#3249) V.Stryker válasza Mezga Aladár (#3248) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Ohh, sorry. Meg se néztem igazság szerint itt, mert a synology oldalán valami olyasmit láttam,hogy csak buseniss ügyfeleknek, ezért kérdeztem is egyből és nem kutakodtam tovább. Bár festés közben futólag néztem rá egy percig, ezek szerint elnéztem. :)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#3250) Loboda válasza hriska (#3246) üzenetére


Loboda
senior tag
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.