Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3801) tobias40 válasza need (#3799) üzenetére


tobias40
veterán

Popi A-210-em van és a NFS serverbe belépve ott van a NAS ipje arra rákattintok és bennt vagyok a "gyökér"-be és ezután választom ki hogy melyik könyvtárba lépek be!

(#3802) Criton


Criton
veterán

Androidon senki sem kapcsolódik akkor a nashoz?

(#3803) Rick4 válasza Criton (#3802) üzenetére


Rick4
félisten

ds file, ds audio, stb progikkal szoktam kívülről is, mi a gondod?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#3804) Criton válasza Rick4 (#3803) üzenetére


Criton
veterán

ez

(#3805) Patice válasza Farcryboy (#3800) üzenetére


Patice
Topikgazda

Távolról nagyon szerintem így sehogy nem fogod elérni sajna. Ezt ott mellette kell egyszer jól bekonfigolni és onnantól távolról is elérhető legalább a router.

De ha a NAS nem talál vissza wifi-vel, akkor valamelyik oldalról a wifivel lesz gond szerintem.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#3806) Rick4 válasza Criton (#3804) üzenetére


Rick4
félisten

Ugyan ilyet nem csinálok, de a sima videostation, és az androidos megfelelője elvileg képes működni, nálam mégse tette. Csináltam neki külön acc-ot, adtam hozzáférést az alkalmazásportálban csak a torrent mappához, csak ehhez az alkalmazáshoz, mégse ment. Hozzáteszem, ehhez mindenképp olyan cpu-s nas kel, ami tudja a transzkódolást, anélkül nem fog menni. Mivel nekem egy HP N40L microserveren fut a syno szoft, (mondjuk úgy érdemes számolni, hogy a kétmagos 1.5GHz-en futó procija egy Intel Xeon 3GHz-es procinál 2x gyorsabb matemaikai feldolgozási képességekkel rendelkezik, plusz van benne 4GB ram is) ezért nagy probléma nem volt, szoftver kérdése lesz a dolog. A nasra plex feltelepít, telóra plex feltelepít, és már megy is a 720p-s video, nason néztem, kb 40-70% procihasználattal nyomta, volt hogy leesett 25%-ra, volt, hogy felugrott 95%-ra, felfelé 130-200KB/sec-kel tolta, de volt, hogy felment 450-ig is, tehát ennyire konvertálta le a 720p-s video-t, de szépen tette a dolgát, lehet nyelvet és feliratot is váltogatni, egy kis Sony Ericsson Xperia mini HD-n akadás nélkül futott, tehát erről az oldalról már nem kell komoly hardver...
nason szépen látszott az eszközöm is, kb ennyi.

android képernyőmentés:

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#3807) Criton válasza Rick4 (#3806) üzenetére


Criton
veterán

Plex sajnos a 413j-n nem megy :(

(#3808) No.01


No.01
őstag

Megkaptam enis a javitast a Synologitol. Sajna nem oldotta meg a problemat :W
Az elozo bo 2 honapban minden rendben volt (ami meg nem azt en benaztam) erre most jon egy frissites vagy tudom is en mi, de meghulyul az egesz. Kezd nagyon elegem lenni!
Nyitottam egy ujabb ticket-et, kivancsian varom, h van-e mas otlet a tarsolyukban... :U

(#3809) Criton válasza Rick4 (#3806) üzenetére


Criton
veterán

Egyébként iOS-en az nPlayer akadozás nélkül vitte WebDavon a HD filmeket is...

(#3810) Rick4 válasza Criton (#3809) üzenetére


Rick4
félisten

Lekonvertálta? Webdav kapcsolat eleve feltételezi a mobileszközt, tehát konvertálnia kellene. Ilyenkor nézheted a feltöltési sebességet is, a jobb oldalon, a bitráta közel jól megbecsülhető belőle, és nem mindegy, hogy 300K vagy 5MB/sec -kel tolja.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#3811) Criton válasza Rick4 (#3810) üzenetére


Criton
veterán

synology.com oldalon, ha megnézem a ds413j-t, akkor a plex támogatást nem találom ott, de ugyan akkor a szoftverközpontból viszont engedi letölteni... iOS-en felraktam anno a plex alkalmazást, nason is ment, még sem tudott lejátszani, mert nem "támogatott".

Érdemes-e újra megpróbálni most Androiddal?

(#3812) need válasza tobias40 (#3801) üzenetére


need
addikt

végül is megoldozott az nfs megosztás.. a böngészésből is eltudom érni ill. a manuális beállításom is jó..!

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#3813) need válasza No.01 (#3808) üzenetére


need
addikt

a te alapvető problémád a DS vagy is a letöltés ami hol megy hol nem vagy is a vissza töltés nem..?

a javítást te a DS-re kérted vagy te is az nfs-re..?

csak transmission lesz ebből.. ;] ;] ha nem másnak legalább kontrollnak.. ha ezzel is ezt reprodukálja akkor nem kizárt hogy hardver lesz...!

[ Szerkesztve ]

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#3814) No.01 válasza need (#3813) üzenetére


No.01
őstag

Nemtudom... igazabol ugy tunik, h osszefuggesben van a ketto. Van amikro a geprol nemis lepek be a NAS-ba csak szimplan szeretnek megnezni egy sorozatot. Ha nem tudom bongeszni a NAS tartalmat akkor altalaban a laptoprol is igen lassan nyilnak meg a dolgok es a DS sem megy. A problema sajna forditva is detektalhato: Ha a DS nem seedel rendesen akkor 99% az esely arra, h a Popirol sem erem el a NAS-t. :U

(#3815) need válasza No.01 (#3814) üzenetére


need
addikt

nekem amióta nem van a synology nas soha nem volt gond semmilyen formában az eléréssel..igaz én csak 1 asztali gépről érem el..de amikor kész lett elöxör a DDNS majd később a synology ddns..tehát bárhonnan ugyan gyorsan érem el..!

sok töprengés után rá jöttem én miért nem használtam a DS-t a saját létölőjét...mert rá jöttem hogy semmire nem jó..most tudom ezért sokan megköpködnek..de továbbra is azt mondom hogy annyi ér mint halott ember fa*nak a hideg vizes borogatás! én próbálkoztam vele..utána fel adtam..és azóta csak a transmissiont használom..!

én a te esetedben fenntartom azt is hogy nem e véletlenül a vinyóddal van e gond..??

[ Szerkesztve ]

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#3816) Rick4 válasza Criton (#3811) üzenetére


Rick4
félisten

teljesen jó ez a plex, itt ülök az orvosi váróban, és fjilmezek. ez még nem lenne nagy szám, de maga a telepítés meg a működés már az. nasra, telóra 3-3 katt feltenni, mindkét helyen bejelentkezek, és kész, nincs portforward, meg turkászás a beállításokban, max annyi, hogy a telóban belövöm, hogy belső hálón, meg mobilneten milyen bitrátával jöjjön a cucc. korrekten működik, bár ami otthon sem indul, az itt sem, tehát más baj van a fájllal.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#3817) Criton válasza Rick4 (#3816) üzenetére


Criton
veterán

este akkor majd megpróbálom megint...

(#3818) tobias40 válasza need (#3815) üzenetére


tobias40
veterán

Nekem a DS maximálisan megfelel amire nekem kell,neked mi a gondod vele?

(#3819) tobias40 válasza Rick4 (#3816) üzenetére


tobias40
veterán

A plex ez "csak"erre való vagy a MP-el is használod?
Ha igen akkor mivel jobb mint a MP lejátszója,és milyen MP-ed van?

(#3820) Rick4 válasza tobias40 (#3819) üzenetére


Rick4
félisten

Nem tudom mire jó, tegnap én is csak a kérdés után tettem fel, és csak a nas- telefon viszonytlatában nyilatkoztam, meglepően korrekt az egész. Amúgy a tévé alatt rendes médialejátszóm van, azzal is pár kattintás, és már megy a film, pedig ott csak egy cifs vagy nfs mount van, semmi komolyabb, szóval ezen túl érdemi különbség lehet hogy van, csak nem tudom, van-e ennél fontosabb. :D
Mindegy, hogy mivel játszol le, ha megy minden, akkor minél egyszerűbb, annál jobb. Otthon nem kell sokat figuráznom, a meghajtók fel vannak a W7-ben csatolva, szóval mintha a saját vinyójáról tolná a filmet. VLC játssza és kész.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#3821) hengelhof válasza Rick4 (#3816) üzenetére


hengelhof
senior tag

213-on sem megy a Plex- Legalább is nálam.
Cannot load M3U8: 404 not found hibaüzit küld lejátszáskor. Már belefáradtam, hogy próbálgassam.

(#3822) hriska válasza Criton (#3817) üzenetére


hriska
aktív tag

Nálam [DS video] tökéletesen teszi a dolgát.Nem árt mellé egy MX Player,és már mehet is belső hálóból,vagy kintről

-Bárcsak egy légy lenne a világ, én meg egy összetekert újságpapír!-

(#3823) Ghost84


Ghost84
aktív tag

Sziasztok!

Egy gyors kérdésem lenne van egy synology 212j NAS-om van benne 2 HDD ha az egyiket kicserélem egy nagyobbra el fog indulni és az adatok megmaradnak a másik hdd-n?

A 2 HDD külön kötetként van kezelve adatvédelem nélkül és az HDD1-et akarom nagyobbra cserélni.

(#3824) blueboy_HU válasza Rick4 (#3798) üzenetére


blueboy_HU
tag

Nem kell hozzá elvileg külön app, a Video Station-ön belül van DTV néven.
Ellenben berágtam, és megvettem a DVBLogic DVBLinket-et 30 €-ért, azzal frankón megy, már a munkahelyen is néztem próbából a német RTL-t műholdról (Astra 19.2) :DD
Chrome-ban, Windows Media Player-ben szépen nézhető :C :D

Ettől függetlenü nem lenne rossz megoldani valahogy a Video Station-ben, mert ugye az a DSM-en belül megy, a DVBLogic megoldása pedig teljesen függetlenül. És ennek is van hibája, mert elvileg le lehetne korlátozni felhasználónév/jelszóval. Ha ezt beállítom, kéri a felh.név+jelszót, de nem indul az adás, ha kikapcsolom az authentikációt megy szépen.

(#3825) hriska


hriska
aktív tag

Sziasztok
Lenne egy gondom a DS-el.Egész eddig rendesen működött,de ma le akartam tölteni egy 17 Gb-os torrentet,amiből letöltött 2Mb-t és bepirosodott.Rákattintottam hogy folytatás,erre az összes bent lévő torrent mellett megjelent a piros felkiáltójel.Ezt eljátszottam kétszer is is,mind a két alkalommal ugyan az.Igaz,eddig max 4Gb-os torrenteket szedtem,de nem hinném hogy ez a gond.Vagy van valahol méretkorlátozás?
Tegnap este még simán letöltöttem három filmet egyszerre.
Valakinek valami ötlete?
Köszi

-Bárcsak egy légy lenne a világ, én meg egy összetekert újságpapír!-

(#3826) Elemental válasza hriska (#3825) üzenetére


Elemental
addikt

Nekem volt már ilyen pirosodás hibás torrent infóval.
Vagy DS restart, vagy nas restart helyrehozta.

[ Szerkesztve ]

(#3827) hriska válasza Elemental (#3826) üzenetére


hriska
aktív tag

Nas restart megvolt,nem segített.Utánna is ugyanazt játszotta.Hibás torrent fájl?(nCore-n?)Lehet,de akkor miért kezdi el letölteni?

-Bárcsak egy légy lenne a világ, én meg egy összetekert újságpapír!-

(#3828) ManUnited


ManUnited
aktív tag

Bemásolom ide is, hátha van valakinek ilyennel tapasztalata.

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Adott egy Synology 213j NAS. Ehhez kéne nekem egy IP kamera, ami egy boltnak a pultját figyelné meg, tehát szerintem 720p-s kéne hogy legyen. Tudnátok nekem ajánlani jó képminőségű kamerát amin hang is van? A keret olyan max 30 kéne hogy legyen.

Segítségeteket előre is köszönöm,
ManUnited

(#3829) hriska


hriska
aktív tag

A Transmission-t hogy tudom elérni kintről?GUI telepítve,belső hálón elérem.De hogy tudom csak netről elérni?Milyen címet kell beírni és mit kell forwardolni?
Tudom hülye kérdés de de csak itt kaphatok választ.

-Bárcsak egy légy lenne a világ, én meg egy összetekert újságpapír!-

(#3830) hriska


hriska
aktív tag

Bocsi,lejárt a szerk. idő.
Arról van szó,hogy a Nas itthon van,de én külföldön dolgozok és onnét hogy tudom a Transmissiont elérni anélkül,hogy be kéne lépnem a DSM-be.

-Bárcsak egy légy lenne a világ, én meg egy összetekert újságpapír!-

(#3831) No.01


No.01
őstag

Lassan erkezoben a DS214-em... Meg nem dontottem el, h maradjon-e a mar meglevo WD Red 3TB vagy valtsak 4TB-ra...
Ha megis maradna akkor mikent tudnam atmenteni legegyszerubben a dolgaimat? HDD DS213j-bol ki majd az uj NAS-ba be? (Nem szeretnek elveszteni semmit)
Esetleg a beallitasok lementesere van lehetoseg?

(#3832) poirot válasza hriska (#3830) üzenetére


poirot
senior tag

Webes felületen.

Valahogy így;

http://xxx.yyyyy.zz:9091

Az xxx.yyyyy.zz a kiszolgáló, vagyis ahová csatlakozol. Dyn.dns.com stb.

9091 port a transmissioné, de ezt leellenőrizheted, ha szintén webes felületen belépsz a

http://xxx.yyyyy.zz:5000, ott a csomagkezelőközpontban a telepített programok között, a trnsmission-t megnézed és oda van írva az url címje.

(#3833) need válasza poirot (#3832) üzenetére


need
addikt

csá po.. :R

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#3834) Criton válasza Rick4 (#3816) üzenetére


Criton
veterán

Megcsináltam mindent, de most az Android készüléken ezt kapom:

(#3835) Rick4 válasza Criton (#3834) üzenetére


Rick4
félisten

Mindkét plex-ben bejelentkeztél ugyanúgy? Érdekes, nálam elsőre ment, még kívülről is, ez utóbbin én magam voltam leginkább meglepődve...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#3836) Criton válasza Rick4 (#3835) üzenetére


Criton
veterán

Sokan panaszkodnak, hogy nem megy nekik, erre a megoldás:

The "External Player Option" has been available for some time, you can enable it by:

Enter the Settings in the Android application
Select the "Device media profile" option
Select the "Media profile" option
Select "External Player"

The other option is to try the "Force Direct Play" option instead of the External Player to see if your device really will play your videos. If they play the MPEGs and AVIs fine, what quality settings do you have set? Would you be able to grab the "Media Info" from a specific title (in Plex/Web) so that I could see why it's not trying to direct play?

Thanks in advance

Ian

A lényeg, hogy a 413J-n nem működik a transcoding, ezért futottam bele ebbe a hibába, avia pro -ban probléma nélkül meg tudja szerencsére nyitni.

[ Szerkesztve ]

(#3837) Dr.FantastiK válasza Criton (#3836) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

'' A lényeg, hogy a 413J-n nem működik a transcoding, ezért futottam bele ebbe ''

Merthogy gyenge a gep hozza ? ? :F

[ Szerkesztve ]

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#3838) Criton válasza Dr.FantastiK (#3837) üzenetére


Criton
veterán

mondhatni, de itt is le van írva...

(#3839) pappkarcsi


pappkarcsi
senior tag

Sziasztok!

ötlet, hogy miért nem tölt le gyorsabban a download manager mint 3-6 MB/s? A net tud 11MB/s-et.

köszi! :R

Regisztrált: 2007 - 99 pozitív értékelése van és nincs negatív értékelése

(#3840) ATM_automata


ATM_automata
őstag

Sziasztok!

Egy kritikusnak tűnő hiba miatt újra hozzátok fordulnék segítségért.

DS213+ Nassal van probléma a cégnél mostanában. Arra panaszkodnak a kollégák, hogy megnyitnak róla egy dokumentumot, aztán szerkesztik, elmentik. Megnyitás után viszont egyes doksiknál előfordul, hogy a módosítások nincsenek meg. Pl. Hiányoznak az utolsó sorok az Excel táblából, vagy bekezdések a Word doksiból.

Látott/hallott már ilyet valaki? A DSM le van frissítve a legfrissebbre.

What else?

(#3841) Rick4 válasza ATM_automata (#3840) üzenetére


Rick4
félisten

Persze, nekem régen az xp a sima mentés gombra kattintva gondolkodás nélkül a c meghajtó dokumentumok mappájába mentett, nem az eredeti helyre. Ilyesmi nem lehet a háttérben?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#3842) Rick4 válasza pappkarcsi (#3839) üzenetére


Rick4
félisten

Keress olyan trackert amit többen seedelnek.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#3843) ATM_automata válasza Rick4 (#3841) üzenetére


ATM_automata
őstag

Jó ötlet, de ebben az esetben kevéssé gondolom, hogy ez lesz, mert több user is jelezte ugyan ezt a hibát és eddig nem volt ilyen gond, pedig már hónapok óta ezzel a felállással működünk.

What else?

(#3844) Patice válasza ATM_automata (#3840) üzenetére


Patice
Topikgazda

MIvel szinkronizálnak a PC-k a NAS-ra?

Vagy csak sima hálózati mappából dolgoznak?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#3845) need válasza Patice (#3844) üzenetére


need
addikt

esetleg Synology Data Replicator 3 lehet a pc-n levő dolgokat felrakni a nasra..én legalább is ezzel szoktam..

[ Szerkesztve ]

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#3846) Rick4 válasza ATM_automata (#3843) üzenetére


Rick4
félisten

Hogy van felcsatolva a meghajtó a gépekre?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#3847) ATM_automata válasza Rick4 (#3846) üzenetére


ATM_automata
őstag

Az adott mappa hálózati meghajtóként van felcsatlakoztatva minden egyes gépre. Semmi extra nincs. A mappákra ki van adva az írási és olvasási jog, azok látják az egyes mappákat akiknek joguk van hozzá.

What else?

(#3848) ATM_automata válasza Patice (#3844) üzenetére


ATM_automata
őstag

Nem szinkronizálás van, hanem közvetlenül onnan nyitnak meg és oda mentenek bizonyos anyagokat hálózati meghajtóként.

What else?

(#3849) Mezga Aladár válasza ATM_automata (#3848) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Ha egyszerre többen nyitnak meg egy állományt, módosítják és utána mentik, abból lehet kavarodás.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#3850) Brumi válasza No.01 (#3814) üzenetére


Brumi
senior tag

Nekem is ugyanez a bajom a DS213-mal (2 db WD Red 2TB vinyó van benne). Teljesen véletlenszerűen belassul az elérés, és újra kell indítanom, hogy helyreálljon a dolog. A korábbi rendszerrel ilyen egyszer sem fordult elő, ezért gondolom, hogy a 4.3 lehet a ludas.
Remélem lesz erre hamarosan valami megoldás...

Ja és ilyenkor, ha másolok NAS-ról gépre, vagy fordítva, akkor még az egér is beszaggat, pedig nem 286-osom van...

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/brumi/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.