Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3601) V.Stryker válasza Mezga Aladár (#3600) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Nem én állítottam így be. Aki beállította, az egy jó ideje nem elérhető. :( Meg meg szívunk vele. :W
Pl az előbb akartam csatlakozni hozzá windows intézőből, azt mondja nincs jogosultságom, kérjek a rendszergazdától. Brr...

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#3602) Criton válasza Criton (#3596) üzenetére


Criton
veterán

:F

(#3603) Mezga Aladár válasza V.Stryker (#3601) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Valószínűleg a két dhpc szerver a probléma.
Ha hozzáférsz a holmihoz állítsd le a syno dhpc-t, előtte ellenőrizd a router dhpc szekcióját.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#3604) Mezga Aladár válasza Criton (#3602) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

A doksi szerin rövid reset. Akkor vissza áll az admin fiók, és hozzá tudsz férni.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#3605) Criton válasza Mezga Aladár (#3604) üzenetére


Criton
veterán

igen, de nekem az admin user deaktiválva van, csináltam egy új usert admin jogokkal. Arra is érvényes lenne?
Nem a jelszót felejtettem el, hanem a jelszó után meg kell adnom a 6jegyű számot amit a Google Authentikátor generál nekem, amit ugye úgy lehetett csak belépve beállítani. Az iOS új rendszere jött, ezért mindent újra kellett pakolnom, és most nem tudok véletlenszerű kódot generálni.

[ Szerkesztve ]

(#3606) Mezga Aladár válasza Criton (#3605) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Az alap admin fiókot engedélyezi, akkor pedig hozzáférsz a holmihoz. Ilyet még nem csináltam, de szerintem akkor ki tudod kapcsolni a kétlépcsős bejelentkezést a másik fióknál.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#3607) hengelhof válasza Möhe (#3598) üzenetére


hengelhof
senior tag

Először is a routerban a IP & MAC Binding menüben foglalj le egy IP címet a NAS-nak. Mondjuk azt, amit éppen használ. Ehhez keresd meg a NAS mac address-ét, mert kelleni fog.
Utána a - ARP List -ben kattints a Load All-ra. biztos ami biztos.
Majd ugorj a DHCP menüre, és ott a - Address Reservation-ra. Itt is írd be a NAS mac address-t, meg a lefoglalt IP-t.
Indítsd újra a routert.
Ezek után a NAS-od akkor is ezt az IP-t kapja meg, ha kis balták potyognak az égből. :)

(#3608) Möhe válasza hengelhof (#3607) üzenetére


Möhe
addikt

a MAC és az ip-t már beállítottam neki
de a beszúrt képen a portokat már nem vagyok olyan biztos magamban,mert a a mezők kitöltése nem egyértelmű (nekem) van amit ki kell és van amit nem?

[ Szerkesztve ]

(#3609) Patice válasza Möhe (#3608) üzenetére


Patice
Topikgazda

Service port: egy szám, vagy kötőjellel egy szám tartomány. Hogy ide melyiket írod be, azt innen megtudod.

Internal port: Üresen hagyod.

IP Adress: Az a fix IP kell ide, amit a NAS-nak adtál.

Protocol: Ami a fent linkelt táblázatban a portok mellett látsz.

Status: Enabled. (Persze hogy az. Így hagyod.)

Common service port: nem kell hozzá nyúlnod.

Minden egyes érték után mented. "Save"

A listát addig bővíted, ameddig lehet, ill. amilyen szolgáltatásokat akarsz használni a NAS-on.

Ennyi.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#3610) V.Stryker válasza Mezga Aladár (#3603) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Megtörtént...öröm és boldogság van. :) Majd kiderül, hogy hétfőn a főnök laptopján mi minden nem működik cserébe és akkor szól a pofám. :DDD

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#3611) Möhe válasza Patice (#3609) üzenetére


Möhe
addikt

:C
így ez könnyű volt, köszönöm hogy a "szintemen" fogalmaztál :D :R

Be van állítva minden,restart, de a PPPoE kapcsolat még mindig nem adott. Bejelentkezés és jelszó rendben (hisz a routerbe is ezeket írtam).

(#3612) XuChi


XuChi
addikt

Sziasztok. Meg lehet azt csinálni valahogyan, hogy egy régi hdd-t kicserélve egy újra semmit ne kelljen újra beállítgatni? Programokat ne kelljen újra feltelepítgetni a nas-ra és a fiókokat újra létrehozogatni? Van erre valami módszer ?

(#3613) Patice válasza XuChi (#3612) üzenetére


Patice
Topikgazda

Ha csak egy lemezed van, akkor azért a programokat meg pár beállítást újra be kell állítani.

De van mód lementeni a konfigurációs beállítások nagy részét. --> Backup and Restore

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#3614) Patice válasza Möhe (#3611) üzenetére


Patice
Topikgazda

PPPoE kapcsolat mihez kell?

Ha ez a neted, akkor ezt a routeredben kell csak beállítani. A NAS-ban nem, hiszen routerre csatlakoztattad. Csak akkor kellene a NAS-ban PPPoE, ha közvetlenül a netre csatlakoztatnád.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#3615) XuChi válasza Patice (#3613) üzenetére


XuChi
addikt

Szerinted mi lenne akkor a jobb megoldás. A régi seagate 2tb 7200rpm ami most van a nas-ban, rajta az adatokkal minden pöpecűl megy róla. Ez maradjon bent a nasba és az 2tb red vinyót kivűlre rakva a külső usb-s házba lenne adat backup, vagy inkább újra beállítsak mindent, másoljam az adatokat újra a nasra és a red legyen bent ??

(#3616) Möhe válasza Patice (#3614) üzenetére


Möhe
addikt

Értem. Akkor már csak a torrentezés beállítása az ami nekem nem tiszta... :(

(#3617) No.01 válasza XuChi (#3615) üzenetére


No.01
őstag

En biztosan a RED-et raknem bele inkabb. Az megiscsak arra lett kitalalva...

Mohe:

Ha hazamegyek akkro jovok es segitek. Innen bentrol mar az is csoda, h a forumhoz hozzaferek :U

[ Szerkesztve ]

(#3618) Möhe válasza No.01 (#3617) üzenetére


Möhe
addikt

köszönöm
viszont annyira sikerült bemásolom a kívánt mappába a torrenteket, párat már seed-be is állítottam próbaképpen ( torrent oldal trackere szerint is seed-ben vagyok :DD )
csak a letöltéssel vagyok még bajban , hogyan importálom bele a torrentfile-t

(#3619) XuChi válasza No.01 (#3617) üzenetére


XuChi
addikt

Akkor megvan a ma esti móka :). A régi hdd-ről gépen win7 alatt valahogyan ke lehet menteni az adatokat ? Van valami program ami kezeli az ext4 particiót ?

(#3620) Tony39 válasza Möhe (#3618) üzenetére


Tony39
csendes tag

Chrome-hoz van egy ilyen:
[link]
Ezzel be tudod küldeni a NAS DS progijába közvetlenül.

(#3621) No.01 válasza Tony39 (#3620) üzenetére


No.01
őstag

Ezt meg nem probaltam de a lehetoseget mar v.ki v.hol ajanlotta. Ilyenkor is van a felugro ablak, h kivalaszthasd a lehetoseget has mondjuk egy sorat evadjabol pl.: nem kell az egesz csak 1-2 resz?

h aigen akkro ez lehet jobb, mint az en manualis valtozatom.

(#3622) Rick4 válasza Tony39 (#3620) üzenetére


Rick4
félisten

De ha a letöltési mappa eleve a nason van, (mert ugye notira, SS)-re nem sok értelme van letöltögetni, plusz a helyet is foglalja) és azt figyeli a download station, nem kell semmit telepítgetni, letöltesz egy torrentet simán, ő meg berakja magának és kész.... Minek ehhez még külön kiegészítő, meg ott kattingatni összevissza...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#3623) Rick4 válasza XuChi (#3615) üzenetére


Rick4
félisten

Ha beteszed a nasba a RED vinyót, a nas megformázza, majd a webes felületen a régiről mindent átmásolsz a régi vinyóról az újra, elindítod, aztán a gépet ki is kapcsolhatod, ha sok cucc van, reggelre tuti kész lesz. Aztán holnap kiveszed a régi vinyót, megformázod NTFS-re, és azt használod alkalmi mentésekre. Kb ennyi amit érdemes ezekkel csinálni.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#3624) Möhe válasza Rick4 (#3622) üzenetére


Möhe
addikt

Én most kipróbáltam vele,torrentre jobb egérklikk-> mentés NAS
nekem ez egyszerű ,de csak google crome alatt megy

[ Szerkesztve ]

(#3625) XuChi válasza Rick4 (#3623) üzenetére


XuChi
addikt

Tehát a másolást a dsm-en belül a filestation-al végezzem? És ha mindent kijelölök a gyökérkönyvtárban, akkor magát a dsm rendszert, beállításokat, mindent átrak az újra és futni is fog?

(#3626) Elemental válasza Möhe (#3624) üzenetére


Elemental
addikt

Ha firefox-szal nyomod, akkor a letöltési ablakból húzd át a Download Station ablakába a torrent fájlt.

(#3621) No.01
Erre gondolsz?

[ Szerkesztve ]

(#3627) Elemental válasza Elemental (#3626) üzenetére


Elemental
addikt

(#3628) hriska


hriska
aktív tag

Sziasztok!
Ha néha azt szeretném hogy pihenjen (aludjon) egy kicsit a nas,de a DS állandóan megy,akkor elegendő az,hogy a Feladatidőzítőben beállítom hogy mikor állítsa le és indítsa újra a DS-t?Mert ha jól tudom hogy akkor amikor nem fut semmi rajta akkor elmegy egy bizonyos után aludni a NAS?!

-Bárcsak egy légy lenne a világ, én meg egy összetekert újságpapír!-

(#3629) hengelhof


hengelhof
senior tag

Nekem valami miatt a Download Station nem akart rendesen működi,Volt, hogy seedelt, majd leállt. Nem akart újraindulni, pedig nem volt beállítva neki semmi olyan, hogy mikor álljon le. Feltettem a Transmissiont, az pöpecül működik.

(#3630) No.01 válasza Elemental (#3627) üzenetére


No.01
őstag

Igen erre... Mindjart kiprobalom.

Mohe:
Sikerutl a torrent <--> DS beallitast eszkozolnod?

(#3631) Möhe válasza No.01 (#3630) üzenetére


Möhe
addikt

annyi még nem tiszta hogy NZB részen mit,hol...
és a kis tori file-okat hova tölti ha letölti? Ezeket is egy helyre gyűjteném,mert visszaálva seedbe ezek alapján sokkal könnyebb

(#3632) No.01 válasza Möhe (#3631) üzenetére


No.01
őstag

Az NFB fogalmam sincs micsoda... :U

Nekem a torrent fileok szimplan a letoltesek mappaba mennek es onnan huzom at a DS-be.
Vagy ha ugy konnyebb akkor beallithatod a DS-be a figyelt mappat es akkro automatikusan kezdi is letolteni/ellenorizni majd seedelni.
Utobbival csak az a baj, h akkor nem lesz lehetoseged a megfelelo vagy eppen nem kivanatos filok kiszuresere. (vagy csak en nem jottem ra a hogyanra :DDD)
Mellesleg en elegedett vagyoka DS-el. Az elejen nem volt minden egyszeru, de nekem nincs gondom vele nCore-on. Most 42. vagyok ;]

(#3633) hengelhof válasza No.01 (#3632) üzenetére


hengelhof
senior tag

42.?? :Y Grat. Mennyit seedelsz?

(#3634) No.01 válasza hengelhof (#3633) üzenetére


No.01
őstag

371 torrent, ~2,5TB eddig tobb mint 60TB feltoltes. Van olyan ami mar tobb mint 5 eve seedbe van :B

[ Szerkesztve ]

(#3635) Rick4 válasza hriska (#3628) üzenetére


Rick4
félisten

Akár teljesen ki is kapcsolhatod, nekem volt úgy egy időben, hogy éjféltől reggel 8-ig ki volt kapcsolva. Ezt a vezérlőpult- hardver ikonra kattintva, ott meg az időzített be ki fülre kattintva tudod beállítani.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#3636) Möhe


Möhe
addikt

Valami nem stimmel a letöltésemmel,mert egész eddig töltött fel és le is (közben meg rendeltem hozzá a régebbi torrenteket is),de egyszer csak megállt. Sem a letöltés nem megy sem a visszaellenőrzés. Restart után meg iszonyat lassan akar visszaállni seedbe. Amik meg eddig is 100%ban le voltak töltve azoknál meg letöltést ír ki az állapothoz :F .
WTF??

(#3637) hriska válasza Rick4 (#3635) üzenetére


hriska
aktív tag

Köszi,ezt észre sem vettem eddig. :B
De a másik része a kérdésemnek az helyénvaló?Mármint hogy elalszik a nas egy idő tétlenség után?

-Bárcsak egy légy lenne a világ, én meg egy összetekert újságpapír!-

(#3638) hengelhof válasza Möhe (#3636) üzenetére


hengelhof
senior tag

Hasonló bug miatt váltottam Transmissionra

(#3639) Möhe válasza hengelhof (#3638) üzenetére


Möhe
addikt

egy linket dobnál hozzá?

(#3640) hengelhof válasza Möhe (#3639) üzenetére


hengelhof
senior tag

csomagkazelési központ -->beállítások, és add hozzá ezt a két linket. Új telepíthető programok fognak megjelenni a "közösség" szekcióban, és ott lesz. Telepítésnél figyelj, mert úgy emlékszem ott kell megadni a jelszót a belépéshez.
Van hozzá windowsos kliens program is. Majd belinkelem. Ott könnyebben tudod állítgatni. PW csere stb.
http://packages.pcloadletter.co.uk/
http://packages.missilehugger.com
http://packages.synocommunity.com/

Jó.. tudom ez három...

(#3641) hengelhof


hengelhof
senior tag

A windowsos Transmission kliens

(#3642) Möhe válasza hengelhof (#3641) üzenetére


Möhe
addikt

:R

(#3643) gambeca


gambeca
tag

Sziasztok!

Vásároltam egy 213j készüléket és egy darab 2tb hdd-t még a nyáron.
Most sikerült vennem bele még egy 2tb hdd.
Azt szeretném, hogy mind2 lemezen ugyanazok az adatok legyenek.
Próbálgattam a dolgokat és következőkre jutottam.
A linken lászik: képkép

Jól csináltam talán?
Esetleg elrontottam valamit?
Sajnos a gyári kéziköny írását nem igazán értettem.

Az ott hagymás bab? -Nem, krumplis hal...

(#3644) Möhe


Möhe
addikt

Miért van nekem a proci állandó jelleggel 70% feletti állapotban? Olvastam ittt máshol is hogy 40% alatt elvan a torrentezéssel, aktív állapotban.
Nem másolok,nem babrálom,csak egyszerűen megy a seed.

szerk: ha letötöltődött egy torrent,azt nem indítja el automatikusan ( mia f@szé nem? ) ,és ezt hol tudom neki megadni hogy ne kelljen mindig manuálisan elindítani?

[ Szerkesztve ]

(#3645) fPApi válasza gambeca (#3643) üzenetére


fPApi
őstag

Amit akarsz, az szerintem a raid 1 (tükrözés). Amit beállítottál, az a Synology Hybrid Raid, de ez is tudja azt, hogy ha az egyik lemez meghall, akkor még visszaállítható a teljes adat, ha beraksz egy újat, de kicsit kevesebb a szabad hely, mint a szumma fele. Nem tudom, miért nem érted a leírást, mert ott minden jól le van írva.

[ Szerkesztve ]

(#3646) No.01 válasza Möhe (#3644) üzenetére


No.01
őstag

Lehet, h megy az indexeles vagy a szinkron a gepeddel. legutobb ez volt a gond itt v.kinel.

A seed/letoltes azonnali megkezdesere meg: DS --> beallitasok --> alltalanos --> letoltes utemezese.
Javaslom tovabba a DS --> beallitasok --> BT --> feladat automatikus leallitasat 0-ra ill orokre beallitasat is.

(#3647) Möhe válasza No.01 (#3646) üzenetére


Möhe
addikt

Nincs semmi ilyen folyamat.
köszi,át is állítottam a letöltést

szerk: nah most meg beesett 30% körüli/alá értékre (ez is olyan mint a nők,nem értem :D )

[ Szerkesztve ]

(#3648) gambeca válasza fPApi (#3645) üzenetére


gambeca
tag

Igen igen, akkor a tükrözést akartam beállítani.
Amit be állítottam az is jó vagy az egy kicsit másképp működik?
Ugyan az van mindkét hdd-n?
Mitől kevesebb a hely?

Az ott hagymás bab? -Nem, krumplis hal...

(#3649) fPApi válasza gambeca (#3648) üzenetére


fPApi
őstag

Én nem vagyok egy guru, de itt egy elég jó leírás róla.

(#3650) Ghost84


Ghost84
aktív tag

Sziasztok!

Ismét lenne egy kérdésem synology 212j nas-om van és bizonytalan időközönként bekapcsol a készenléti állapotból az miért lehet? Nincs rácsatlakozva senki mivel jelenleg csak 1 gép van a hálózaton, a torrent program fel van rá telepítve de nem futtatok egy torrentet sem jelenleg mégis néha bekapcsolja a HDD-ket és 20 perc után leáll.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.