Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3151) tobias40 válasza need (#3150) üzenetére


tobias40
veterán

Már megpróbáltam hogy csak a volume1-t írom be de akkor nem enged be...
Nem tudok rájönni és még azt sem értem hogy az NFS SERVEREK-nél miért nem jelenik meg a NAS.

Köszi a segítséget majd még dolgozok vele,hátha meglesz a megoldás! :R

(#3152) user137


user137
őstag

Sziasztok! A hétvégén boldog tulaja lettem egy DS213j-nek :C

A filmeket egy RaspberryPi-n futó raspbmcvel játszom le. Ezt próbáltam NFS-en keresztül hozzáadni, de az istennek sem sikerül, a raspbmc, amikor tallózni szeretném az NFS hálózatot, egy ideig molyol (5mp?), majd eltűnik a molyolása és nem csinál semmit. WTF? Ha beírom kézzel, akkor egyszerűen hálózati hibára fut.

Van ITT ez a guide, de ezen még a régi 4.2-es beállítások vannak.

Most SMB-n vagyok, de ehhez kell a guest account, azt meg nem szívesen engedélyezem inkább. Van valaki ilyen setuppal, aki tudna segíteni?

(#3153) No.01 válasza Criton (#3143) üzenetére


No.01
őstag

60MB fel/le (akar egy idoben is ;] :B ) ami a gyakorlatban 64-65 de neha 68MB is megvan.
Cserebe nem olcso... 36EUR/ho

Szoval a sebesseg visszaesesre nincs semmi tipped?

[ Szerkesztve ]

(#3154) Criton válasza tobias40 (#3147) üzenetére


Criton
veterán

Miért nem upnp-t használtok? NFS alatt nekem pl a BD filmek akadoznak, vagy a nagyobb ISO filmek.
UPNP alatt meg ilyen gond nincs és gyorsabb is alapból mint az NFS.

(#3153) No.01 : beállítást kéne megnézni mindenhol... más tippem most nincs, nálam ugyan úgy megy a feltöltés mint eddig.

[ Szerkesztve ]

(#3155) Criton válasza No.01 (#3153) üzenetére


Criton
veterán

Most olvasom csak a feltöltési sebességed, kabbe :DDD 36euro nem olyan sok, ha 300 forinttal számolom, akkor átszámítva is 10.800forint. Itthon tudod milyen netek vannak ennyiért? Szóval nem olyan sok az azért a sebességért.

(#3156) Rick4 válasza user137 (#3152) üzenetére


Rick4
félisten

raspberry sajnos erre se tökéletes, vegyél 12K-ért egy egreat r6s-t olcsón, és ne mókolással töltsd az időt, hanem filmnézéssel...

Ja, az előző mondat onnan jön, hogy én ezt pont fordítva akartam csinálni, mondom lecserélem az egreat-et, lesz egy csomó plusz funkcióm, de a rpi topicban olvasgatva elment a kedvem tőle..

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#3157) No.01 válasza Criton (#3155) üzenetére


No.01
őstag

Na ja de ez csak net semmi mas... eddig 10EUR volt az ADSL ami 30/10MB volt de az napszaktol fuggoen nagyon ingadozott.

Lehet itt az ido megprobalkozni a Transmission-el... Olvasgattam v.mi tan az NCore foruman, h varhato egy frissites ami megoldja az idotullepes problemajat.

Errol van mar v.mi info?

(#3158) ManUnited válasza No.01 (#3157) üzenetére


ManUnited
aktív tag

Nálam már kb. 2 hete megszűnt az időtúllépéses hiba.

(#3159) tobias40 válasza Criton (#3154) üzenetére


tobias40
veterán

És azt hogyan kell beállítani,leírnád szájba rágósan lépésről-lépésre? :R

(#3160) dani3l


dani3l
őstag

Telepitett csomagokat hogyan tudok athelyezni egyik kötetröl a masikra?

(#3161) XuChi


XuChi
addikt

Sziasztok.

Egy apszolute hülye kérdésem volna. Hogyan tudom a ds213j-ben titkosítani a bt forgalmat ?? Van erre valami lehetőség ??

(#3162) Antilhu válasza Konflikt (#3097) üzenetére


Antilhu
tag

Sziasztok,

bármiért is indexelgetett a NAS végzett, most már stabilabbnak tűnik.

vizsont a PhotoStation 6-tal nem boldogulok:
- hiába van minden képem indexelve, és van 20-30 GB fotóm a \photo mappába, ha megnyitom a PS-t akkor üres a falam és egy képet sem mutat
- ha a PS-ben hozzá akarok adni egy DiskStation-ön mappát akkor a tallózásnál csak a \photo nem látszik...
- ha próbálom más nézetben megjeleníteni a képeket, akkor kiírja h nem lehet megjeleníteni az adatokat...

Valakinek van ötlete? Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#3163) Ablakos válasza dani3l (#3160) üzenetére


Ablakos
őstag

Eltávolítás és újratelepítés a beállított helyre.

(#3164) Criton válasza No.01 (#3157) üzenetére


Criton
veterán

10MB/s adsl feltöltés???? :((( itthon max 5van....

(#3165) Criton válasza tobias40 (#3159) üzenetére


Criton
veterán

Nem ismerem a Média lejátszódat. A NAS-on a Médiaszervert kell felrakni. Ha magyarra van állítva a DSM akkor értelemszerűen be lehet állítani a dolgokat. Vagy Synology.com Community, rengeteg topik van erről a témáról és oda regisztrációs kártya sem kell.

[ Szerkesztve ]

(#3166) Criton válasza XuChi (#3161) üzenetére


Criton
veterán

a DS-nél a beállítások alatt, sajnos most nem tudom megnézni, hogy pontosan merre de ha jól emlékszem akkor az Általános fül alatt megtalálható.

(#3167) Konflikt válasza Antilhu (#3162) üzenetére


Konflikt
addikt

sajnos ezt vegig kell jatszani: az osszes mappat ujra be kell browse-olni.
annak a usernek amivel samban (ha win) v afp-n ha mac felvetted a syno-t van rw joga a photos mappan?

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#3168) Patice válasza Antilhu (#3162) üzenetére


Patice
Topikgazda

Amelyik felhasználónévvel ezt próbáltad, annak van olvasási/írási ("láthatósági") joga a photo mappához?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#3169) Antilhu válasza Konflikt (#3167) üzenetére


Antilhu
tag

a mappa hozzáféréseket ellenőriztem már korábban azzal nem volt gond. Aztán esete sikerült megtalálnom az okát (bár nem nagyon értem) az albumok / képek megjelenítéséhez nem volt elég a 80-as port kiengedése, kellett a 8080-as is. Mindenesetre köszönöm nektek is az ötleteket.

(#3170) Elemental válasza XuChi (#3161) üzenetére


Elemental
addikt

DS-->Beállítások-->BT-->BT protokoll kódolás
Erre gondolsz?

(#3171) XuChi válasza Elemental (#3170) üzenetére


XuChi
addikt

Ez az köszönöm :R:R

(#3172) Roll_91


Roll_91
csendes tag

Sziasztok!
Kicsit off topic. De remélem kapok választ rá. A kérdésem a következő lenne: Van egy Synology Ds 413-as Nasom és szeretnék venni egy UPS-t mellé, tudok ajánlani párat, hogy melyik lenne a megfelelő?A Nas mellett a router és a modem is rá lenne kötve.Én személyszerint ezt néztem ki: Power-Saving Back-UPS Pro 900, 230V, Schuko.(olyan 30 percet menne az nem lenne rosz.) Esetleg pár tanács mire érdemes figyelni mielőtt megvenném? Válaszotokat előre is köszönöm!

(#3173) Criton válasza Roll_91 (#3172) üzenetére


Criton
veterán

Nekem egy APC BackUPS ES 700VA viszi a modemet, routert, synology 413j-et. Teljesen megvagyok vele elégedve.

(#3174) Roll_91 válasza Criton (#3173) üzenetére


Roll_91
csendes tag

Értem, ha elmegy az áram akkor kb mennyi ideig bírja?

(#3175) Konflikt válasza Roll_91 (#3172) üzenetére


Konflikt
addikt

nalam egy 550-es APC van a syno mogott (4 lemezzel), es igy ir 17xx msp-et (~28 perc).

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#3176) Parson válasza Konflikt (#3175) üzenetére


Parson
addikt

Nekem is APC Back-UPS ES 550G-m van, és 2 lemezzzel 2715 sec-et ir.

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#3177) Rick4 válasza Roll_91 (#3172) üzenetére


Rick4
félisten

Nekem a szünetmentes kérdés a filléres kategória, de bevált, kettőt is vettem egy bizonyos FSP nano 600-ból, egyiken a modem, műholdvevő-tévé-nas csüng, egy félórát elmegy, miközben a konnektorból ez így 40W körül vesz fel. Ennek az érdekessége, hogy van egy tápkábel, két konnektor aljzat és ennyi. Nem kell kalibrálni, usb-ről vezérelni, bedugod, megy, ha nincs áram, 10 másodpercenként sípol, meg van egy ki-bekapcs gomb, és kb 10-12K az ára... Megvannak lassan egy éve, hibátlanul működnek, 300W-os fogyasztót is elbírnak 8-10 percig. Ennyiért nem lesz alternatíva..

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#3178) dani3l válasza Rick4 (#3177) üzenetére


dani3l
őstag

Csak ezzel az a baj, hogy ha nem jön vissza az aram, mielött lemerül az akksija, akkor ugyan ott vagy vele, mint nelküle.. Az usb-ssel le tud allni a nas normalisan, többinek meg amugy is tökmindegy. Pillanatnyi aramkimaradasok ellen mondjuk eleg.

(#3179) Elemental válasza Roll_91 (#3172) üzenetére


Elemental
addikt

Nekem is az van, mint Criton-nak.

(#3180) Rick4 válasza dani3l (#3178) üzenetére


Rick4
félisten

És ennyi, nálunk, Szegeden érthetetlen módon pillanatnyi áramkimaradások fordulnak elő, még akkor is zavaró, ha kéthetente jön elő. Az meg, hogy kétévente 1x ennél tovább tart az áramszünet, benne van, ha otthon vagyok, akkor csak egy gombnyomás, de mint írtam is, az ára összhangban van a tudásával, nekem erre kellett, ill a hálózat feszültségtüskék kisimítására.... Mivel két külön helyre kellett, és a másik helyen csak akkor számít, ha otthon vagyok, mert akkor megy gép, igazából próba jelleggel vettem kettőt, az egy év alatt visszanézve bármilyen drágább megoldás pénzkidobás lett volna.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#3181) Roll_91


Roll_91
csendes tag

Köszönöm a válaszokat! valószínű akkor én is a 700 ast pályázom meg :) Bőven elegendőnek tűnik.

(#3182) hriska


hriska
aktív tag

Sziasztok!
Rendeltem egy ds 213-ast.
Azt szeretném kérdezni,hogy ha médiamegosztást csinálok majd vele,hogy filmeket tv-n tudjunk nézni,akkor működni fognak e a tv távirányítoján a funkció gombok?Értem ezt úgy,hogy ha egy külső merevlemezt csatlakoztatok a tv-hez akkor tudok a filmekben előre pörgetni,de most,hogy mediaplayeren keresztül osztom meg a filmeket,így nem.
Szóval a megosztással újra elérhetők lesznek a normál tv funkciói?

Köszi a válaszokat

-Bárcsak egy légy lenne a világ, én meg egy összetekert újságpapír!-

(#3183) Parson válasza hriska (#3182) üzenetére


Parson
addikt

Jó a kérdés, én egy régebbi (2009-es) Samsung Tv-n nem tudok pörgetni, de 2011-es modellen minden működik.

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#3184) hriska válasza hriska (#3182) üzenetére


hriska
aktív tag

Én is Samsungról beszélek,az egyik 2010-es,a másik 2012-es.
Köszi

Parson : Bocsi,ez neked ment

[ Szerkesztve ]

-Bárcsak egy légy lenne a világ, én meg egy összetekert újságpapír!-

(#3185) Patice válasza hriska (#3182) üzenetére


Patice
Topikgazda

Szerintem ez attól fog függeni, hogy az adott TV milyen hálózati protokollt támogat. Ha DLNA van csak, akkor korlátozottabbak a lehetőségek, de UPNP esetén talán jobb lehet a helyzet.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#3186) Criton válasza Roll_91 (#3174) üzenetére


Criton
veterán

Nálam olyan 40 max 45percet bír.

(#3187) Criton


Criton
veterán

Aki iOS készüléken használná a Google Authenticator nevű appot (bejelentkezéshez), akkor tegnap frissült.

[ Szerkesztve ]

(#3188) XuChi


XuChi
addikt

Sziasztok.

Volna megint pár hülye kérdésem.

Ha rákötök egy külső usb-s vinyót a nas-ra, akkor megadható egy biztonsági mentés oda? Teszem azt megadom neki hogy hetente pénteken este 22:00-kor az XYXY könyvtár változásait mentse le oda. Ha töröltem valamit a fő vinyóról akkor onnan is törölje, ha ráraktam valami újat a fő vinyóra akkor azt oda is átmásolja. Ha lehetne akkor ntfs formátumban hagynám a külső vinyót, hogy ha bármi gebasz lenne a fő vinyóval akkkor a mentős vinyót csak bedugom gépbe és azonnal tudom olvasni a file-okat és nem kell szenvedni a ext4 particióval.

Vagy ezt akkor is meg tudom tenni hogy ha berakom a meglévő vinyóm mellé???? Ntfs-el formázva?

A másik kérdés hogy a külső vinyókat is lekapcsolja ha nincs rajta adat forgalom???? Mert az Asus Routerem N66U nem kapcsolta le a külső vinyót sosem :(

Köszike előre is.

(#3189) Intelligencs válasza XuChi (#3188) üzenetére

1. Rá tudsz tenni NTFS-re formázott külső USB-s vinyót biztonsági mentés céljából. Nekem is így van megoldva, hetente egyszer oda kiírja a fontos adatokat. Beállítható, hogy ha a forrásnál törlődik egy fájl, akkor ezt a változást átvezesse-e a backupon is, vagy ott maradjon-e meg a törölt fájl (backup and restore majd create data backup task és pipa a Reserve the backed up files at the destination mellett).

2. Beállítható, hogy X óra tétlenség után lekapcsolja-e a külső vinyókat, vagy sem. Nekem pl. úgy van beállítva a rendszer, hogy a belső vinyók sohasem állnak le, viszont a külső az csak hetente egyszer kapcsol be, amíg archivál (control panel / hardware / hibernation).

The Amiga, Born a Champion

(#3190) Rick4 válasza Intelligencs (#3189) üzenetére


Rick4
félisten

Melyik program ment így? Ez vinyóhalál ellen jó, viszont villámcsapás, vagy hálózati túlfesz ellen nem véd meg, nekem sajnos utóbbi miatt egy éve odalett minden adatom. Akkor annyi történt, hogy a lan megadta magát, nem lehetett elérni a nast, de ha ilyenkor egy vinyó van rádugva, lehet elhalálozik az is, szóval ez se tökéletes..

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#3191) Intelligencs válasza Rick4 (#3190) üzenetére

Backup and restore, ez gyári cucc szerintem.

Hálózati túlfesz ellen meg védenek az APC szünetmenteseim, nekem minden infós cuccom két APC mögött van. Villámcsapás ellen, tehát ha mondjuk a sarkon lévő trafóba bevág a villám, és az a feszültség kerül rá a hálózatra, szerintem úgy nagyjából semmi sem véd. Ja de, egy igen, mégpedig az, hogy nekem rsync-en szinkronizálnak a NAS-aim, az egyik Budapesten van, a másik Isaszegen. Jó nagy villámnak kell lennie, amelyik mindkét helyszínt egyszerre süti meg. :DDD

The Amiga, Born a Champion

(#3192) need válasza tobias40 (#3151) üzenetére


need
addikt

Üdv..

Nem tudom rémlik-e hogy miről csevegtünk.. na most sikerült kideríteni az nfs megosztás dolgot..
két hírem van 1 jó 1 rossz..

kezdem a jóval..jó hír hogy hétvégén jó idő lesz...
a rossz pedig.. idézem..
Egy NAS-nál egy megosztásra úgy gondolj, mint egy külön partícióra. Nincs egy gyökér, ahonnan beléphetsz bármelyikbe, ezek nem hagyományos mappák! Tehát minden megosztáshoz külön kell elmentened egy-egy könyvjelzőt a lejátszón.

tehát a volume1/ photo vagy web vagy amit akarsz.. de 1be nem fogja látni..!sajnos! :O

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#3193) tobias40 válasza need (#3192) üzenetére


tobias40
veterán

Köszi,de nekem a frissítés előtt ment a böngészés a NAS-ról,de nem tudom a beállításokat! :W
Lehet hogy nem NFS-en ment így?
Ha az NFS szervereknél beléptem a popin akkor ott láttam a NAS ip-jét és arra rákattintva tudtam böngészni a NAS-t és a rádugodt usb-s vinyó tartalmát is!!!
Na most az a gond hogy az NFS servereknél nem jelenik meg a NAS ip-je!

Erre kellene a megoldás,ha vki tudná!!

(#3194) akisbandi válasza tobias40 (#3193) üzenetére


akisbandi
aktív tag

Szia,

Valmit megsem csinalsz jol.

NAS/Vezerlopult/Megosztott mappa - kijelolod a kivant mappat (pl. Video) - Jogosultsagok/NFS jogosultsag/Letrehozas - megirod a szabalyt, az IP-re figyelj!

Popin pedig felcsatolod az NFS megosztast, nem ismerem a menujet, de megadod a NAS IP-t es az eleresi utat, ami a fenti esetben /volume1/video

(#3195) TorPe válasza akisbandi (#3194) üzenetére


TorPe
tag

Ahogy írtam, nekem is csak ennyi volt. És ez 4.3 alatt is tökéletesen működött. Ha ezzel nem megy, akkor tényleg valami más van elállítva. Popinál próbáltad a gyári beállítások visszaállítását?

(#3196) XuChi


XuChi
addikt

Sziasztok.

Volna megint egy kérdésem.

Van köztetek valaki aki iphone-on, ipad-en nézi a filmjeit távolról?? Ha igen akkor melyik lejátszót használja és milyen beállításokkal?? Sajnos a VideoStation alkalmazás a telefonomon nem hajlandó megjeleníteni a filmeket. Közli hogy telepítsek egy harmadik fél által forgalmazott lejátszót :W

Köszönöm előre is.

(#3197) Criton válasza XuChi (#3196) üzenetére


Criton
veterán

én iPhone5-on és iPaden4 is az nPlayer -t használom, és WebDAV-on keresztül nézem (jól kezeli a feliratokat is, de sajnos nem ingyenes, de megéri az árát). BD filmek is akadozás nélkül átjönnek.

Pl így látom most a NAS-on a filmes mappákat:

[ Szerkesztve ]

(#3198) XuChi válasza Criton (#3197) üzenetére


XuChi
addikt

Tudom furcsa, de ingyenes lejátszó nincs ? :((

(#3199) Criton válasza XuChi (#3198) üzenetére


Criton
veterán

Erre a célra, használható nincs.

(#3200) tobias40 válasza akisbandi (#3194) üzenetére


tobias40
veterán

Ez a része megvan de ekkor csak a videomappát tudod böngészni,és én a többit is szeretném....(külön felcsatolás nélkül)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.