Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66651) Flashget válasza BMS (#66647) üzenetére


Flashget
félisten

emanual gomb megnyomása?
letölthető kézikönyv pdf fájlban?

Realme GT Master Edition

(#66652) attamero81 válasza Flashget (#66651) üzenetére


attamero81
senior tag

CI+ ellenörzés otthon gyári távval:
mute - 2 - 4 - 7 - exit
Mindenkit óvatosságra intek.

Nem érhetne hamarabb véget a film,mielőtt földet érek??!!

(#66653) h.robert


h.robert
csendes tag

Sziasztok,

Most az Auchan-ban 175k a 46f6400. A másik kiszemeltem a 40H6400, az is kb ennyibe kerül (webshopokban). Melyiket javasolnátok? Tv nézési távolság kb 2.7m

Köszi

(#66654) Flashget válasza attamero81 (#66652) üzenetére


Flashget
félisten

tudom ezt anno elvégeztették velem és el is végeztem. Mit írt ki legutoljára Fail helyett? :)
és még sem érzékelte a kártyát.

Realme GT Master Edition

(#66655) Flashget válasza h.robert (#66653) üzenetére


Flashget
félisten

egyértelműen a 46F6400-at annak ellenére is, hogy a H-ban már 4 magos a proci nem 2.

Realme GT Master Edition

(#66656) Angel2014


Angel2014
addikt

Sziasztok amikor megnyomom az infó gombot F6400 en, megjelenik a jobb alsó sarokban egy kör benne egy akkumlátor ez nálatok is van? Mert úgy emlékszem régebben ez nem volt.

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#66657) kali válasza Angel2014 (#66656) üzenetére


kali
legenda

szia,

régebben is kellett, hogy legyen.

(#66658) szepi23


szepi23
tag

Sziasztok!
Szeretném megosztani a tapasztalataimat a SEK-2500u-s evo kit-ről. Mondtátok, hogy ne evo kitet vegyek, hanem kalibráltassam az 55F9000-es tvmet, de janos666 fórumtárs jelenleg nem végez ilyet, viszont eretnek módon a beállított kép nekem tetszik, szóval beruháztam egy evo kitbe. Összarakás után nem ment, el kellett olvasnom szégyenszemre a használati utasítást :), a régi box-al kellett egy evo kit installálást csinálni, utána jó lett. Megkapta a H széria menüjét és távirányítóját a rendszer. Első érdekes dolog, hogy amennyire vágytam a giroszkópos távra, annyira nem tetszett. Kicsit gagyi műanyag hatású, egyébként működik, de semmi extra. A Smart más, de nem estem hanyatt. Ami meglepő volt, hogy ebben a boxban van ventillátor, és nem is hangtalan. Csendes szobában engem zavart. Sajnos (vagy szerencsére) az evo kit hibás volt, folyamatosan szétesett a kép vele, hosszas szervíz telefonálás, online javítás után is rossz. Visszakerült a boltba, levásároltam az árát telefonra.
Azóta nem vágyom evo kitre :). Eső után köpönyeg, elolvastam a fórumokat, gyakorlatilag mindenki szidja :)

(#66659) kaszcstdata


kaszcstdata
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék tőletek egy kis segítséget kérni, mert sem itt, sem más fórumokon nem találtam rá pontos választ.

Sikeresen elbarmoltam a Service Menu-beállításaimat, így már csak az biztos, hogy a tévém típusszáma: UE40D8000YSXXH. :W

Természetesen a színeim borzalmasak lettek és a tévé saját menüjéből már nem tudom olyanra beállítani, mint régen volt.

Meg tudnátok mondani, mi a helyes panel típus ("Type") és Front Color érték? Utóbbit kereken 50-féléből, az előbbit csak 10-féléből kellene belőni.

Jól gondolom, hogy a Front Colorból csak az U betűvel kezdődők jöhetnek szóba (19 darab), a P-seket és L-eseket felejtsem el, a paneltípusnál pedig ezekből csak az első kettő lehet a jó? 40A2UF7E, 40A2UF8E, 40A1UF0E, 40P1UF0E, 40L1UF0E, 40P1UF3E, 40P1UF6E, 40A1UF6E, 40A1UF7E, 40A1UF4E.

A legjobb az lenne, ha valaki, aki biztosan nem állította még el a gyárit és 40-es D8000-ese van, megnézné nekem a saját készülékén. Ha valaki nem tudja, hogy kell belépni a szervizmenübe, (most már) pontosan tudom mondani, hogy mit tegyen és mit ne... :P

Danke sün! :R

(#66660) devil-k válasza kaszcstdata (#66659) üzenetére


devil-k
nagyúr

Felteszem a kérdést megint:

Minek kell a szerviz menüben állítgatni bármit is, amiről halvány szellentésed sincs?

- mozi bolondéria -

(#66661) Gedeon31


Gedeon31
addikt

Az F sorozatú tvk mekkora pendriveot tudnak kezelni? 64GB menne?

(#66662) zsolt501 válasza Gedeon31 (#66661) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Terabájtos is mehet rá

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#66663) Gedeon31 válasza zsolt501 (#66662) üzenetére


Gedeon31
addikt

Külső HDD-n azt tudom :)

(#66664) kaszcstdata válasza devil-k (#66660) üzenetére


kaszcstdata
csendes tag

Ez most segítség volna...? :)

(#66665) zsolt501 válasza Gedeon31 (#66663) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Pendrive esetén is ugyan ez a helyzet, nincs méret korlát.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#66666) Flashget válasza Angel2014 (#66656) üzenetére


Flashget
félisten

Mennyire régen? :)
D szériánál már ott volt és az energia felhasználást jelenti...mennyit kajál a tv az adott beállításnál.

Realme GT Master Edition

(#66667) Flashget válasza zsolt501 (#66665) üzenetére


Flashget
félisten

HDD esetében a 2 tera azért határ, egyszer lesz pendrive-ba is ilyen :)

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#66668) zsolt501 válasza Flashget (#66667) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Úgy emlékeztem, hogy meg nagyobbal is. :)

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#66669) MunezXBK válasza Flashget (#66666) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

C-nél is volt.

(#66670) attamero81 válasza kaszcstdata (#66659) üzenetére


attamero81
senior tag

Holnapra megnézem és leírom neked.

Nem érhetne hamarabb véget a film,mielőtt földet érek??!!

(#66671) Gedeon31 válasza zsolt501 (#66665) üzenetére


Gedeon31
addikt

Köszönöm :)

(#66672) kaszcstdata válasza attamero81 (#66670) üzenetére


kaszcstdata
csendes tag

Előre is köszönöm a segítséget! :DD

(#66673) Angel2014 válasza Flashget (#66667) üzenetére


Angel2014
addikt

:R köszönöm!

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#66674) rexbp


rexbp
újonc

Samsung UE32F6510 tv szomorú tapasztalatai (legszívesebben visszaadnám és elfelejteném):

Segítség a döntéshez, ha valaki ilyen tv-t szeretne, az figyeljen ezekre nagyon a vásárlás előtt:

Az ELECTRO... akármilyen (web)áruházak előszeretettel kínálják ingyenes kiszállítással a német piacra (SSXZG) szánt modelleket, melyekre nem érvényesíthető a +1 éves (össz. 3 éves) garancia(!) Csak SSXXH végződésűt szabad megvenni.

A kép foltos, olyan mintha a ledek fénye teljesen egyenetlenül olszlana meg.
A sarkok sötétek, oda nem jut a ledek elég fénye.
A kép minden motion plus beállításnál ugrál.

Ilyen hibák miatt nem éri meg a pénzt még akkor sem, ha a smarthub és a beépített műholdvevő is nagyon jó.

Ha valakinél szintén jelentkeztek ezek a hibák és esetleg tudta orvosolni őket pm pls.

(#66675) leviatan


leviatan
csendes tag

Sziasztok!

Kinéztem egy UE40f6320 tv-t. Xbox360 is lenne majd rákötve, de sehol nem találtam hogy mennyi az input lag-ja :F Ha valaki használ vagy látott már működés közben rajta xbox-ot írja meg pls, hogy keressek-e másikat vagy nyugodtan megvehetem. Köszönöm. Lehet hogy hülye kérdés, de a 2D-3D konvertálás működik-e xbox alatt?

(#66676) apszi válasza rexbp (#66674) üzenetére


apszi
őstag

Szia! És miért nem adod vissza? Mai eszemmel ezen egy percet nem gondolkodnék.

(#66677) slimstevie


slimstevie
csendes tag

Sziasztok
tapasztalt már valaki olyat, hogy a Samsung LED TV talpának az alján egy matrica van, amire egy név van rányomtatva?
Köszönöm

(#66678) superg válasza rexbp (#66674) üzenetére


superg
senior tag

Nem amiatt ilyen hogy német piacra szánt darab.Mások meg szlovák stb piacra szánt darabot árulnak,Neten csak néhány bolt árul Mo-i tévéket.És ami ilyen az drágább is,megvan rá a 3 év gari de minőségben ettől még nem jobbak..F6xxx nél sötét sarkok vannak tény, ugrálás mondjuk nem kéne hogy legyen.Lehet éppen hibás darabot fogtál ki,persze az lehet hogy ilyen boltoktól nem áll távol hogy visszaküldött darabot áruljanak újként.

(#66679) apszi válasza slimstevie (#66677) üzenetére


apszi
őstag

Valaki nagyom szerethette azt a tévét, hogy még nevet is adott neki :DDD (bocsánat :B )

(#66680) Lefty


Lefty
addikt

Sziasztok!

Szeretnék venni egy új TV-t, kis utánaolvasás után arra jutottam, hogy LCD TV lesz nekem a jó, azon belül is a LED-es, mert annak elvileg sokkal jobb a kontrasztaránya, a fekete feketébb röviden. Továbbá 40"-os (102cm) méretet akarok legalább, illetve olyan 100 ezer forint körül szeretnék rá költeni max.

A Samsung UE40F5300 típust néztem ki. Ajánlott ez a típus vagy esetleg más jobb lenne?

Köszi a segítséget.

(#66681) Gicz válasza Lefty (#66680) üzenetére


Gicz
addikt

Hol olvastad h a LED-esnek mélyebb a feketéje? mert ez kicsit eltér a valóságtól :)
A fekete ugyan olyna mint a CCFL LCD-n, viszont legalább egyyenetlenebb az eloszlása (dirty screen effekt).

Az F5300 vinszont nem rossz ezért az árért.

(#66682) Lefty válasza Gicz (#66681) üzenetére


Lefty
addikt

Valamilyen összehasonlító oldalon, de akkor ez nem teljesen így van :)
Mégis, LED vagy sima LCD, ami jobb? Ilyen árkategórában mit ajánlanál?

(#66683) nightshadow válasza Lefty (#66682) üzenetére


nightshadow
veterán

Sima LCD már nincsen, mindegyik LED-es megvilágítású.

(#66684) Shamli86


Shamli86
tag

Üdv. Van nekem egy Samsung led tv UE46D6500 és azt szeretném tudni, hogy akinek van ilyen tv-je milyen firmwaret használ rajta hanyas verziójut és honnan szedte le. Előre is köszönöm! ui: mert mióta a samsung honlapjáról leszedtem a legújabbat azóta a filmek akadoznak rajta akármiről játszom le és ha gépet is rákötöm és játszok rajta, akkor akadozik meg a filmek is :W

(#66685) Samsung SPS válasza zsolt501 (#66602) üzenetére


Samsung SPS
tag

Szia, a tv készülékek nem képesek egyszerre LAN-on is és wi-fin is csatlakozni az internetre. Amikor a tv-t LAN-on használod, a wi-fi valóban nem kapcsol ki, csak készenléti állapotban van. Ilyen esetben a wi-fi nem produkál adatforgalmat. Amint a LAN megszűnik, a wi-fi egyből aktiválja magát, így tartva fenn a folyamatos internetkapcsolatot.

(#66686) Samsung SPS válasza francois (#66577) üzenetére


Samsung SPS
tag

Helló, a felirat megjelenítés 3D-ben erősen függ a tartalaomtól és a 3D-s beállításoktól (User menü -> kép ->3D -> perspektíva, ill. mélység). Ezzel a két beállítással lehetőséged van optimalizálni a felirat megjelenését. Jelezz, hogyha bármiben még segíthetünk :)

(#66687) Flashget válasza rexbp (#66674) üzenetére


Flashget
félisten

Az ELECTRO... akármilyen (web)áruházak előszeretettel kínálják ingyenes kiszállítással a német piacra (SSXZG) szánt modelleket, melyekre nem érvényesíthető a +1 éves (össz. 3 éves) garancia(!) Csak SSXXH végződésűt szabad megvenni.

Ezért kell samsung viszonteladótól (MM, Auchan, Euronics, Edigital stb) bár aki az árat nézi így jár szürke importtal.

Realme GT Master Edition

(#66688) Arni9010 válasza Shamli86 (#66684) üzenetére


Arni9010
aktív tag

Hali

Nekem ugyanilyen tv-m van, csak fehérben (UE46D6510)
Amit használok firmware: 001026
Még anno samsung honlapról szedtem le, már elég rég nem nyúltam hozzá :)

(#66689) Flashget válasza Shamli86 (#66684) üzenetére


Flashget
félisten

Miért szedted le? Minek frissítettél? Volt valami baja a tévének?
Nálam is a 1026 volt legutoljára ami gyorsította a smart részét de látom már 1027 van fenn.

Realme GT Master Edition

(#66690) Arni9010 válasza Flashget (#66689) üzenetére


Arni9010
aktív tag

Csak a szokásos kérdések... :DDD

(#66691) Flashget válasza Arni9010 (#66690) üzenetére


Flashget
félisten

csak a szokásos felesleges frissítés, mert az kell, hogy frisebb verzió legyen fenn a tévén...utána meg jön a panasz éppen mi szaródott el tőle. ;)

Realme GT Master Edition

(#66692) h.robert válasza Flashget (#66655) üzenetére


h.robert
csendes tag

Köszi a tanácsot!
A boltban olyan nyomasztóan nagynak tűnik a 46 colos. Gondolom meg lehet szokni...
Hamar 'ki lehet nőni' a 40 colost?

(#66693) MunezXBK válasza h.robert (#66692) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Hamar. 2 évig éltem 40"-on, most 46-os van. De nagyobb jobb lenne. :D

(#66694) donjohnson válasza h.robert (#66692) üzenetére


donjohnson
addikt

olyan hamar, hogy el sem hiszed. én már 55-ösre váltanék a mostani 40-es után.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#66695) focvis


focvis
veterán

Visszaolvastam az elmúlt hét hsz. termését. 3 kérdés fogalmazódott meg bennem az ue32F6400 AWXXH tipusú tv-m kapcsán:

1. Akkor ez most magyar piacra készült (XXH a vége, drága is volt - tavaly májusban 160)?
2. Szerintem nem kértem még a +1 év garit, nem késő most kérni?
3. Ha ne adj' digitális kábeltv-t rendelnék meg a T-től, akkor működne STB nélkül?

Köszönet! :R

(#66696) kulfoldi


kulfoldi
aktív tag

Sziasztok!

46F6400 vagy 48H6200 a jobb vagy nagyjabol egyforman jok/megfeleloek? Ha az F6400 a jobb akkor miert/miben? Koszi! :R

(#66697) nicu71 válasza h.robert (#66692) üzenetére


nicu71
addikt

Nehogy megvedd a 40 colost,ha már kinézted a 46 ot! Nekem is ez utóbbi van két hete,először tényleg döbbenetes,aztán pedig imádni fogod. :)

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#66698) Flashget válasza focvis (#66695) üzenetére


Flashget
félisten

1. igen (utolsó betű a lényeg)
2. amennyiben samsung viszonteladótól vetted, akkor enged csak regisztrálni a rendszer és lesz 1+1 év garid.Amíg nem próbálod ki nem fog kiderülni. Széria számot a tévé hátulján találod ne a dobozon lévőt ad meg, mert az hiányos és a rendszer automatikusan azt írja " a készülék nem a magyarországi samsungtől lett véve"
3. Mivel újaknak már nem ad analógot csak IPTV-t ahhoz mindenképpen kell beltéri vagy CI+ CAM (ha adnak nem tudom) Digikábelen nem kell stb a digitális csatornákhoz kivéve a kódolt filmcsatornákat.,

Realme GT Master Edition

(#66699) TraceR válasza Flashget (#66698) üzenetére


TraceR
tag

IPTV csak beltérivel működik, azt nem tudja conax modullal használni.

Amúgy ez elég régóta így van már, hogy "elvileg" nem kötnek sehova digitális kábeltévét, de gyakorlatilag pár hónappal ezelőtt simán beköttettem XVIII. kerületben. Igaz kb a harmadik ügyfélszolgálatos vette csak fel a rendelést (az első kettő elhajtott), de végül sikerült.

(#66700) attamero81 válasza donjohnson (#66694) üzenetére


attamero81
senior tag

Hátha ha valaki meg találkozik a 75"-lal akkor meg haza se akar menni mellőle.Amúgy érdekes ez a dolog.
Nekem az első 32 colos volt ez kb 3 évig volt meg.Utána jött a 37 colos majd 40.Ezután visszaléptem egy kicsit 32-re és mellette volt egy 40,46.A boltban mindkettő olyan kicsinek tűnt,de itthon már elég szépek.Azután jött a "drágaszág" és bevillant az 55.Ez mindössze 2 hétvégét töltött itthon,mert 1:1-be tudtam egy kis sunyisággal szerezni egy 65-öst.De mióta megnéztem a mediamarktba a 75-öst?????!!!! :DDD :DDD :DDD

Nem érhetne hamarabb véget a film,mielőtt földet érek??!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.