Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66051) Brave_86 válasza Angel2014 (#66049) üzenetére


Brave_86
aktív tag

:K

(#66052) Shodan


Shodan
addikt

Többen írták már köztük én is hogy a 6320 és a 6400 között csak a távirányító a különbség. Jobban megnézve viszont látszódik hogy a 6400-nek kicsit más a káválya, ezt eddig nem is vettem észre.

A 6100-emen viszont hiába állítom be hogy kapcsoljon ki ha nem kap jelet, ugyanugy ott marad utánna is hogy ellenőrizzem a kábeleket...

[ Szerkesztve ]

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#66053) Angel2014 válasza blakey (#66050) üzenetére


Angel2014
addikt

Na és hogyan ? wifivel még én segítettem másoknak de itt egyszerűen nem akar megjelenni a laptopon a play to és a tv sem akarja látni a laptopot

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#66054) blakey válasza Angel2014 (#66053) üzenetére


blakey
titán

Mi az hogy hogyan. Nálam a gép wifin van, a tv, lejátszók, erősítő kábelen, mindegyik mindent lát oda vissza. A lényeg, hogy egy hálózatban legyenek, függetlenül attól, hogy wlan vagy lan.A beállításokat nézd át, ne legyen ip ütközés.

Mi az a playto tv?
Vannak funkciók amik kizárólag wifin működnek, de a DLNA pont nem az.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#66055) Angel2014 válasza blakey (#66054) üzenetére


Angel2014
addikt

A dlna at a windoes media playerben kell engedélyezni

A playt to az amikor a gépeden van egy film vagy fénykép jobb egérgom és ott irja hogy playto samsung tv pl:

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#66056) blakey válasza Angel2014 (#66055) üzenetére


blakey
titán

Biztos így van, nem használok windowst. :)
Tegyél fel a gépre egy DLNA szervert, serviio, Universal Media Server, Plex, stb.

(#66057) Angel2014
Te tudod, én csak "jót akartam". valószínűleg windows hülyeség, mint egyéb más esetekben is, nem lepődnék meg, de gondolom lesz aki ebben tud segíteni.
Én biztos, hogy normális DLNA programot használnék a helyedben, mint ahogy használok is.

Szerintem az a "play to" pont nem DLNA hanem Wifi direct, az csak wifin működik, de csak tipp. a DLNA szerver "komolyabban" műlködik.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#66057) Angel2014 válasza blakey (#66056) üzenetére


Angel2014
addikt

minek amikor már van.

[link][/L

Nem is kell progi windows mwdia player wi7 töl felfelé alapból tudja a dlna t

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#66058) apszi válasza Flashget (#66047) üzenetére


apszi
őstag

Boccs nem írtam...igen működött :DDD

(#66059) laca500


laca500
aktív tag

Sziasztok!
Egy samu EH5300W Smart TV-hez milyen wi-fi adapter ajánlotok?
Csak a gyári, vagy van hozzá más is amit felismer?

Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

(#66060) #18538752


#18538752
törölt tag

Samsung Smart rendszernél mi az az ON TV szolgáltatás. Jött egy smart üzenet hogy a beállításokba be lehet kapcsolni, de nem találom.
Mi ez amúgy?

(#66061) kirket


kirket
csendes tag

halli!

40F6500-ös tevém van, nem reg befrissült(asszem 1119) és kikerült a Smart menüből az élő tv kép, ez mindenkinél így van? Vissza lehet varázsolni?

Másik, a Dropbox se az új sw-vel se a régivel nem ment, azt írja ki hogy nincs semmi a tárhelyen. Ez is ilyen vagy csak nálam szar.

Előre is köszi.

(#66062) doc


doc
nagyúr

mostanaban eleg problemas volt a TV, EPG-nel sokszor lefagyott
nem tudom hogy a SamyGO vagy az ON TV miatt, mindenesetre most csinaltam egy szoftverfrissitest 1120-ra, azota remekul mukodik :C
viszont az ON TV-nel meg mindig nem tudom atallitani hogy mi alapjan valogasson, ott a 'nepszeruseg' es be van szurkitve... mit kell csinalnom hogy at tudjam allitani? :F

(#66063) MunezXBK válasza #18538752 (#66060) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Frissíts sw-t, 1120-ra.

(#66064) Flashget válasza doc (#66062) üzenetére


Flashget
félisten

semmit.
írták korábban, hogy most gyógyítják az ON TV-t (egy nagy hulladék fos volt eddig a legjobb javítás az lenne ha eltüntetnék, ha az user nem állíthatja össze milyen csatornák legyenek benne) majd kijön egy fw hozzá.

Realme GT Master Edition

(#66065) #18538752 válasza MunezXBK (#66063) üzenetére


#18538752
törölt tag

1120-on vagyok. Mit kellene találnom?

(#66066) MunezXBK válasza #18538752 (#66065) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Jah, hát On tv-t. :D Azt hiszem a smart funkciók között találod.

(#66067) #18538752 válasza MunezXBK (#66066) üzenetére


#18538752
törölt tag

Nekem nincs olyan. Egy feliratsáv jelent meg néhány napig mindig a TV bekapcsolása után hogy a beállításokban kapcsoljam be az ON TV szolgáltatást. Na, de milyen beállításokban, mert én sehol sem találom.

Egy 46F6640 és egy 39F5550 készüléknél is ez a helyzet.

(#66068) MunezXBK válasza #18538752 (#66067) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ha ott a részletekre nyomsz, leír mindent.

Kell lennie, F6500-on van, akkor a tieden is.

(#66069) #18538752 válasza MunezXBK (#66068) üzenetére


#18538752
törölt tag

A részleteknél megnyitja a böngészőt amin csak egy samsung hátteret tölt be, de semmi mást, már néztem többször.

(#66070) doc válasza MunezXBK (#66063) üzenetére


doc
nagyúr

nem kell hozza 1120, nekem 1180-on is remekul ment

(#66071) MunezXBK válasza doc (#66070) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

On tv-hez? Részletek szerint a kifogástalan működéshez 1120 kell.

SIDE: nem vagyok most tv közelben, de megnézem majd neked.

[ Szerkesztve ]

(#66072) doc válasza MunezXBK (#66071) üzenetére


doc
nagyúr

nem tudom mit takar a kifogastalan mukodes, en nem latok kulonbseget a 1118-hoz kepest

(#66073) #18538752 válasza MunezXBK (#66071) üzenetére


#18538752
törölt tag

Köszi előre is !!!!!

(#66074) apszi


apszi
őstag

Engedjetek meg egy gyors technikai kérdést. A mai Smsung tévéken pl. F6500, ha kikapcsolom a dimnamikos kontraszt opciót, akkor az teljesen felfüggeszti a működését, vagy azért továbbra is bele-belenyúl a kontrasztba?

[ Szerkesztve ]

(#66075) perecKING válasza oz82 (#66044) üzenetére


perecKING
senior tag

Szia! Sajnos nem jott be. Ha at kapcsolom scart ra hdmi helyett akkor elerheto a film mod. Pedig be sincs dugva a scart. Ha a hdmi ki van huzva nem is tudok ralepni.
A gepem van rakotve. Ez lehet a baja? Probaltam masik hdmi csatlakozora dugva is. Egyszeruen nem tudok a megfelelo 3d beallitasra ramenni.
Beigertem a gyereknek a shrek 3d-t itt is a jo mkv monden szuper csak nem tudom beallitani. Azon kivul gondolom film modot kellene nyomni h ne legyen neha akadas...azaz 24p ha jol vagom... :((

(#66076) r_viktor


r_viktor
csendes tag

Sziasztok!

Eddig csak olvastalak benneteket, most volna egy kérdésem: F6500-asom van, a fw a gyári 1119-es, az első bekapcsolásnál tiltottam az automatikus frissítést, tehát elvben azóta semmi nem változott. Pár hét után a guide menüben a nem magyar gyártású műsorok címe egyszer csak (és azóta is) angolul jelent meg, a tartalomra kattintva pedig a magyar címhez tartozó megszokott rövid tartalom helyett üres ablak jelenik meg.
Tapasztalt más is ilyet? A szolgáltatónál változott vajon valami vagy nálam kell keresni az okot?

Tegnap véletlenül belebotlottam egy Euronics-ben egy Samsungos eladóba, aki szerint ilyen akkor fordulhat elő, ha frissül a szoftver, mégpedig egy olyan TV-n, amelyik nem hivatalos magyar Samsung-partnertől lett vásárolva. Én a samu oldalán be tudtam regisztrálni a TV-t a plusz garancia-évre. Ő erősen javasolta a szoftverfrissítést (Samu Smart-os ingben persze mi mást mondhatna), amit itt a többség nem annyira gondol jó ötletnek. Érdemes vajon frissítenem vagy ez biztosan nem oldaná meg ezt a kérdést? Minden más OK, tehát csak emiatt max. akkor próbálnám ezt meg, ha más biztosan nem "romlana el" ettől.

(#66077) Flashget válasza r_viktor (#66076) üzenetére


Flashget
félisten

Ez úgy szokott ebben a fórumban megjelenni HA semmi baja a tv-nek akkor ne frissíts, mert utána már lehet. Csak azért felrakni, hogy a verzió szám nagyobb legyen teljesen felesleges.
Tehát ha nem jó valami vagy nem működik benne javíthat rajta az fw frissítés.
Egyébként az emanual is szokott külön frissülni.

Realme GT Master Edition

(#66078) Flashget


Flashget
félisten

Digikábelen is elérhető a Hbbtv szolgáltatás. [link]

Felhívtam a samut, hogy aktiválható a szolgáltatás távjavítással F6640-en. Várom a visszahívásukat.

Realme GT Master Edition

(#66079) doc válasza r_viktor (#66076) üzenetére


doc
nagyúr

olvass kicsit vissza, en tegnap este frissitettem 1120-ra, nalam megoldotta az EPG-s problemat (bar nem ilyen, hanem mas jellegu gondom volt vele)

(#66080) r_viktor


r_viktor
csendes tag

Köszönöm, igazából a legfőbb kérdés számomra az, hogy egyértelműen KIZÁRHATÓ-E, hogy ezen segítene a frissítés (azaz biztosan nem nálam keresendő a megoldás, hanem pl. a szolgáltatón múlik ennek a tartalomnak a megjelenési formája), mert akkor nem nyúlnék hozzá. Ha szerintetek van esély rá, hogy megjavul, akkor jön a mérlegelés, hogy megtegyem-e.

(#66081) Tutu7030 válasza Flashget (#66078) üzenetére


Tutu7030
veterán

A D szériára is rákérdezhetnél...:)

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#66082) Flashget válasza Tutu7030 (#66081) üzenetére


Flashget
félisten

:)
Egyelőre még nem hívtak vissza, hogy mi a szitu a távjavítás-Hbbtv-fw bűvös trióval.
De ahhoz fw-t kell kiadniuk másképpen nem fog menni.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#66083) Flashget válasza r_viktor (#66080) üzenetére


Flashget
félisten

indulj ki abból, hogy az emanual telepítve van (első használatkor települ internet kapcsolatnál)a tv memóriába, semmi köze a szolgáltatóhoz.
Innentől fogva magad is rájössz, hogy hol a hiba.

Realme GT Master Edition

(#66084) etejedu


etejedu
őstag

40F6100 az smart tv?
Felbontást hol lehet állítani? Egyáltalán, lehet állítani?
Nincs benne wifi, de vezetékesen megoldható a net?

(#66086) Flashget válasza Tutu7030 (#66081) üzenetére


Flashget
félisten

no távjavítással átállítják német régiósnak még ma, akkor működik rajta a hbbtv. viszont lehet pár csatorna nem fog működni rajta ami nincs engedve ott. amennyiben így lesz akkor visszacsinálják.
ennyit mondtak.

Realme GT Master Edition

(#66087) vadasz70


vadasz70
aktív tag

Sziasztok! Olyan kérdésem lenne hogy tudnék venni egy UE46ES7000 TV 180000ft-ért 1,5 éves, van még rajta gyári gari meg éri meg venni vagy az újabb tv sem tudnak többet.

(#66088) zsolt501 válasza Flashget (#66086) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Itt mire gondoltál, hogy nem fognak menni, mert ha jól tudom pl kábelen ugyanazokat a frekvenciákat használják a németek is, mint mi magyarok.
Szóval ha Digi Kábelt nézzük, akkor szerintem mindnek menni kell.
Majd jegyezd meg, hogy hogyan állították át.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#66089) Flashget válasza zsolt501 (#66088) üzenetére


Flashget
félisten

Nem én, hanem a samsungos mondta, ha átállítják német területre elképzelhető, hogy pár csatorna nem fog működni.
Erre mondtam neki, akkor legfeljebb visszaállítják.

fényképező ki van készítve :)

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#66090) zsolt501 válasza vadasz70 (#66087) üzenetére


zsolt501
nagyúr

180e-ért ha nem problémás, és a gari is megvan, akkor szerintem megéri, mert olyan 300e fölött van az ára, de van ahol majdnem 400ezer.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#66091) zsolt501 válasza Flashget (#66089) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Ja hogy úgy értem, na kíváncsi leszek, hogy meglesz e minden csatorna, de szerintem mind meg lesz.
Mondjuk DVB-T-n már kétséges.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#66092) Flashget válasza zsolt501 (#66091) üzenetére


Flashget
félisten

Lehet aki mondta a DVB-T-re gondolt pedig mondtam neki ki a szolgáltatóm.

Realme GT Master Edition

(#66093) zsolt501 válasza Flashget (#66092) üzenetére


zsolt501
nagyúr

A DVB-T esetén biztos hogy korlátozva vannak a frekvenciák országonként, hogy ne zavarhassák (elméletben) egymás hálózatát, mondjuk nem igazán értem, hogy ezt a TV-ben miért is kell korlátozni ez nekem fura, de kábelen nincsenek ilyen korlátozások, mert ott ugyebár nem lehet zavarás.
Alapvetően ha jól emlékszem korlátozás leginkább analóg esetén létezett de azt is adótorony szinten intézték, ott sem értem, hogy azt a TV-ben miért is kellett korlátozni, mert bizony nem egy TV-vel találkoztam amik ezt tették.
Na majd megmagyarázza valaki.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#66094) Flashget válasza zsolt501 (#66093) üzenetére


Flashget
félisten

No megcsinálták.
Első blikkre nincs semmi változás a csatornáknál, még a CI+ is rendbe van :)

Realme GT Master Edition

(#66095) Tonio51


Tonio51
csendes tag

Szia Mindenkinek!
Nem olyan régen szó volt róla, hogy hogyan köthetnénk olyan erősítővel össze a tv-t, amelynek nincs OPTIKAI bemenete, de van RCA bemenete. Van olyan EURÓ csatlakozó, ami átalakítja RCA kimenetre a jelet. Így összeköthető a házimozi erősítővel /Philips LX 3000 D-vel is/, vagy más hasonlóval is. Más: miért nem játssza le a Youtube-ról a 3D-s filmeket 3D-ben a tv? :F

Üdv.: Tonio51 UE40U6900 TV, Amiko Alien2+műholdvevő. Galaxy Gand Pryme+ Galaxy A5 2015

(#66096) diskeeper válasza Flashget (#66094) üzenetére


diskeeper
csendes tag

És láttad mit és hogyan kell? Engem érdekelne.

(#66097) Flashget válasza diskeeper (#66096) üzenetére


Flashget
félisten

Először is. Aki nem ért hozzá ne csináljon semmit abban az esetben ha a készüléke támogatja a távjavítást!
Ugyanis F szériánál be kell lépni szerviz menübe ehhez másképpen nem oldható meg. át kell állítani DVB-C miatt német területre (mintha oda gyártották volna)
Az én esetemben a digikábel a szolgáltató így semmi gondot nem okozott az átállítás. Mindigtv részét nem néztem még.
Tehát lehet kérni távjavításon keresztül aktiválják a Hbbtv-t erre konkrétan rákérdeztem. Mivel hivatalosan a samsung Mo-n nem támogatja még a Hbbtw-t így azt sem tudta a hölgy megmondani lesz e és mikor emiatt fw kiadva ami a tiltást feloldja.
E széria esetében ez a cseh megoldás van: [link]

Viszont ehhez nem csak net kapcsolat kell, hanem az adott szolgáltatónál elérhető is legyen a Hbbtv!
Digikábelen tegnap óta van a hír erről és működik is a közmédia csatornákon+rádiók és M3-on valamint france24, 3 sat. [link]
Gondolom a többinél is működik már vagy fog a jövőben.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#66098) BBéci válasza Tonio51 (#66095) üzenetére


BBéci
titán

A legtöbb Samsung TV csak a tévéműsorok hangját adja ki Scarton, és csak sztereóban, az 5.1-ről le kell mondani. Ezt itt a topikban többen írták. Amennyiben az elegendő, akkor rendben van.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#66099) diskeeper válasza Flashget (#66097) üzenetére


diskeeper
csendes tag

Nekem is a DIGI a kábelszolgáltatóm és F6320 a tv. Pontosan hol kérted az aktiválást?

(#66100) Flashget válasza diskeeper (#66099) üzenetére


Flashget
félisten

Telefonos ügyfélszolgálatunkon, az ingyenesen hívható 06-80-7267864 (06-80-SAMSUNG) számon hétfőtől vasárnapig, 8 és 20 óra között az alábbi kérdésekkel kapcsolatban várjuk hívását:

Felhívod és elmondod mit szeretnél és az adminisztrátorral egyeztetsz egy időpontot mikor felel meg neked, hogy a technikusuk felhívjon és megcsinálja. Már valszeg csak hétfői dátumot fogsz kapni.
Tényleg nem nagy dolog megcsinálni, de ha valamit véletlen mást állítasz el a menüben tégla lehet a tévéből.
Állítsák el ők :D

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.