Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66451) frigoo válasza apszi (#66449) üzenetére


frigoo
aktív tag

Én úgy tudom, hogy a 6640 6650 6670 ugyanaz, csak a talpak ill. a káva kialakítása más.
Szerintem 6640 vs. 6500 fronton inkább papíron, a specifikációkban van difi, a valós felhasználásban nem.
(400CMR vs. 600CMR ill. Local Dimming a 66x0 családban.)

[ Szerkesztve ]

(#66452) Daffchy válasza zeusz55 (#66429) üzenetére


Daffchy
őstag

Köszönöm szépen mindenkinek az információkat! :R

Holnap vagy holnap után be is szerzek egyet.

(#66453) apszi válasza frigoo (#66451) üzenetére


apszi
őstag

Köszi!

(#66454) Flashget válasza apszi (#66449) üzenetére


Flashget
félisten

megvenném.
micro dimmingnek van jótékony hatása ami nincs az F6500-ben és minimális különbség volt árban.
egyébként MM-ben nem volt más csak az F6640..szívem szerint 6770-t vettem volna a talpa miatt, de nem volt.

ha nem lesz jó a smart nálad sem, akkor távjavítást kérj és utána jó lesz :)

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#66455) apszi válasza Flashget (#66454) üzenetére


apszi
őstag

Rendben, köszi a tanácsokat.

(#66456) zsoltttt


zsoltttt
csendes tag

Ue32f6100-nek mekkora az input lag-ja,alkalmas játékra?

(#66457) mikersz1


mikersz1
senior tag

Üdv.
Samsung ue32f5300 tv lett kinézve. Pendrive-ról filmnézésre-, tv csatornák nézésére és internetezésre lenne használva. Nem értek hozzá, szóval bocsi, ha béna kérdés, de ehhez még kell venni valamit, hogy internetezni tudjunk rajta, vagy már bele van építve a tv-be?

(#66458) Flashget válasza mikersz1 (#66457) üzenetére


Flashget
félisten

de ehhez még kell venni valamit, hogy internetezni tudjunk rajta,

tabletet vagy PC/laptopot ;)

ne dőljetek be a pr-nak!

Realme GT Master Edition

(#66459) nightshadow válasza mikersz1 (#66457) üzenetére


nightshadow
veterán

Ha vezeték nélkül akarsz csatlakozni, akkor Samsung USB-s wi-fi sticket[link] ár:[link], mert nincsen benne wi-fi. Ha kábellal, akkor semmit, csak bedugod a tévébe. A 32F5500-ban már van beépített wi-fi.

[ Szerkesztve ]

(#66460) mikersz1 válasza nightshadow (#66459) üzenetére


mikersz1
senior tag

és Flashget, köszi mindkettőtöknek. Szóval ha egy ue32f5300 lenne megvéve, és egy router lenne mellette, a routerrel pedig lan kábel segítségével lenne összekötve, akkor tulajdonképpen spórolnánk 14 ezret?

Egyébként, ha tablettel, akkor okostelefonnal is működik az internet elérés??

[ Szerkesztve ]

(#66461) tvse1995


tvse1995
senior tag

Sziasztok,
nemrég vásárolt ue39f5300 TV-nket ma nagynehezen rákötöttem a router-re, hogy használhassa a TV smart részét.
A beállítás jól is ment, van net minden jónak tűnt de nem nyitja meg az alkalmazásokat. Néha néha egyet megnyit de 99%-ban csak fekete kép fogad ahonnan csak a smart hub gombbal lép ki.

Mi lehet a baj?

(#66462) wolfman


wolfman
veterán

Sziasztok!
Fontos kérdésem lenne, elég zavaró dologgal kapcsolatban.
Vettem pár napja egy Samsung HDTV-t. Nem emlékszem, hogy is produkálta-e ezt a dolgot, de folyton kiírja bekapcsolásnál, hogy
"Main board has been changed. Please go into service mode and setup below options - type, local set, front color option"
Na most én tudom, hogyan lehet bemenni a szervíz menübe, de nem akarok és nem is tudom hogyan kell ott bármit is állítani. Ebben tudna valaki segíteni, hogy mi a fene és hogyan lehet orvosolni?

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#66463) Tutu7030 válasza wolfman (#66462) üzenetére


Tutu7030
veterán

Használtan vetted, vagy outletből?

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#66464) castiels


castiels
addikt

Sziasztok!

Eh 6030hoz 40" hoz milyen fali konzolt ajánlanátok?

(#66465) nightshadow válasza mikersz1 (#66460) üzenetére


nightshadow
veterán

ha egy ue32f5300 lenne megvéve, és egy router lenne mellette, a routerrel pedig lan kábel segítségével lenne összekötve, akkor tulajdonképpen spórolnánk 14 ezret?

Igen, mert a tévén van egy Ethernet (LAN) csatlakozó. Lásd specifikációt: [link]

(#66466) mikersz1 válasza nightshadow (#66465) üzenetére


mikersz1
senior tag

Akkor jól gondoltam. Köszönöm a korrekt válaszokat. :R

(#66467) Flashget válasza mikersz1 (#66460) üzenetére


Flashget
félisten

Én konkrétan arra céloztam minden csoda 3 napig tart és magad is rájössz a tv nem alkalmas netezésre úgy ahogy most is teszed.
Monitornak használni és laptopon netezni az más, arra teljesen jó.

Realme GT Master Edition

(#66468) mikersz1 válasza Flashget (#66467) üzenetére


mikersz1
senior tag

Nem nekem lesz, hanem az unokatestvéremnek. Tájékoztattam is erről, hogy nem lesz valami jó tv-ről internetezni.

[ Szerkesztve ]

(#66469) Flashget válasza mikersz1 (#66468) üzenetére


Flashget
félisten

Akkor ezeket is mond el neki.
1. a tv a linuxnak egy herélt formáját használja, saját böngészővel.
2. semmit..abszolút semmit nem lehet telepíteni rá ami a web böngészésekhez kell vagy amit megszokott az ember. se másik böngészőt se flasht egyszóval semmit.
smartos tévékkel lehet a social tv részét használva facere, twitre irogatni..kb. ennyi.

az egész egy nagy mókusvakítás BBéci szavaival élve. :)

Realme GT Master Edition

(#66470) mikersz1 válasza Flashget (#66469) üzenetére


mikersz1
senior tag

Rendben, átadom.

Ez a típus elméletileg egy smart tv, annak is a belépő szintje. Szóval lehet rajta facebook-ozni, youtube-ot nézni, nem?
Ha laptopra rá van kötve a tv, akkor már kényelmesen lehet rajta böngészni. :)

[ Szerkesztve ]

(#66471) Flashget válasza mikersz1 (#66470) üzenetére


Flashget
félisten

inkább arra kell rágyúrni, hogy minél nagyobb méretben venni tévét amit a pénz és esetleg a hely enged, mint az eféle pr. maszlagokra amiket a gyártók ráerőltetnek az emberekre és elhitetik velük, hogy a tv mindenre jó, jobb mint egy eleve célhardver. Lásd BD vagy MP lejátszó filmek terén, PC/Laptop/Tablet netezés kapcsán.

Írtam monitornak használva laptophoz tökéletes sőt játékhoz is az 5xxx széria.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#66472) mikersz1 válasza Flashget (#66471) üzenetére


mikersz1
senior tag

Rendben, köszönöm a felvilágosítást és a segítséget.

(#66473) asus027


asus027
újonc

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. 2 éve vettem egy Samsung D5500 tv-t.
Eddig sajnos nem használtam a Smart funkciókat, de most megvettem hozzá a Wifi adaptert és sikeresen csatlakozott a Tv az internethez.
Azt mondták nekem, hogy a Samsung mobiltelefonom youtube alkalmazását egy párosítási kód segítségével tudom összekapcsolni a tv-vel. Azonban a televíziós youtube alkalmazásban sehol sem találom azt a kódot, amit a telefon alkalmazása kér ahhoz, hogy össze tudjam őket kapcsolni.

Segítséget előre is köszönöm.

(#66474) MunezXBK válasza asus027 (#66473) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Pedig külön menüpontja van. Ha jól emlékszem a beállításnál egyet jobbra és írja is a kódot.

(#66475) wolfman válasza Tutu7030 (#66463) üzenetére


wolfman
veterán

Használtan!

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#66476) PuMbA válasza Gicz (#66450) üzenetére


PuMbA
titán

Nekem teljesen felesleges az XBMC, mert nem vagyok nagy filmes :) Állandóan 10db film van a gépemen, ami néha cserélődik és FullHD monitoron nézek filmet, mert a gépen jó a hangrendszer :) TV-n tényleg csak 3D-t nézek.

[ Szerkesztve ]

(#66477) karakpecze21


karakpecze21
senior tag

Sziasztok!

Pár napja vettem egy Samsung UE40F6320AWXXH tv-t.
Wifi-n csatlakozok a netre és valamiért ledobálja magát bizonyos időnként wifi-ről.
Laptop. telefon soha nem dobálja le magát rőla, de a tv valamiért igen.Sokszor újra kell csatlakoznom és még a hálózati kulcsot is újra be kell pötyögnöm.
Van ötletetek miért csinálja ezt?Talán hibás a tv?

(#66478) asus027 válasza MunezXBK (#66474) üzenetére


asus027
újonc

Elvileg lennie kellene, de nekem így néz ki a youtube a tv-n, és sehol nincs beállítási lehetőség. :F

(#66479) BlacKSouL válasza karakpecze21 (#66477) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Nézz körbe telefonos app segítségével(pl. wifi analyzer) a lakás különböző pontjain (különösen a tévénél), hogy a környékről nem jön-e be zavaró wifi jel (=a tiéddel azonos csatornán van valaki) mert az könnyen megzavarja az egyszerűbb wifi egységeket.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#66480) karakpecze21 válasza BlacKSouL (#66479) üzenetére


karakpecze21
senior tag

Sajnos elég sok wifi jel repked felénk.
Próbáltam már több olyan csatornára állítani a routert ami nem egyezik meg a környékemen foghatókéval.Sajnos az sem segített.

(#66481) MunezXBK válasza asus027 (#66478) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ez nagyon más, mint az F szérián.

(#66482) karakpecze21 válasza BlacKSouL (#66479) üzenetére


karakpecze21
senior tag

Lehet mégis ez lesz a baj amit mondtál.Nem akarom elkiabálni, de most jónak tűnik eddig.Ha online nézek filmet pl. sokkal gyorsabban pörget bele, gyorsabban reagál stb.

Próbáltam még távolabbi csatornára tenni a routert a többitől.
Mondjuk nekem nem egyszerű, mert a tv-ig 3 routeren jut el a net. :)
Nővéreméktől a szomszédból veszem egy routerről a netet egy accespoint-al amin egy irányított antenna van.
( hála istennek tökéletes jellel), erre az accespointra vezetékkel csatlakozik rá nálam egy wifi router és az szórja tovább.

Köszönöm a segítséged. :R

[ Szerkesztve ]

(#66483) Arni9010 válasza MunezXBK (#66481) üzenetére


Arni9010
aktív tag

És nagyon más, mint az én D6510-emen :F

(#66484) digikábeles válasza asus027 (#66473) üzenetére


digikábeles
aktív tag

Távirányítóként szeretnéd használni a telefonod? Mert nálam a D sorozatú BD lejátszó voutube alkalmazásánál van egy QR kódos opció. Ezt az okos telefonnal lefényképezve, és elfogadtatva a csatlakozás automatikus, nem kell semmilyen egyéb kód.

(#66485) dio001


dio001
tag

Sziaszok!
Pár napja leírtam történetemet 2db smart tv-vel kapcsolatban. Sikerült most képeket készítenem róla. A kérdésem rövid: Mi lehet a problémája, és mennyibe kerülhet a megjavítása? (UE32H6470SSXZG) Válaszokat előre is köszi. Ui: A Tv ingyen lenne mert ki akarják dobni a hajóról! :-) Mindkét tv az alábbit mutatja ha bekapcsolom.ű

[ Szerkesztve ]

"Soha ne keverd össze a személyiségemet a viselkedésemmel... Mert a személyiségem az én vagyok, a viselkedésem meg attól függ, hogy Te ki vagy."

(#66486) nightshadow


nightshadow
veterán

48H6400 review: [link], [link]

[ Szerkesztve ]

(#66487) dio001


dio001
tag

ezt egy picit osszekeverted :) az egyik kepet beraktam, a masikbol nem volt ertekelheto URL - doc

[ Módosította: doc ]

"Soha ne keverd össze a személyiségemet a viselkedésemmel... Mert a személyiségem az én vagyok, a viselkedésem meg attól függ, hogy Te ki vagy."

(#66488) asus027 válasza digikábeles (#66484) üzenetére


asus027
újonc

Szia.
Azt szeretném elérni, hogy a telefonon elindítom a youtube alkalmazást, és a kiválasztott számot a Tv játsza le. Mert a Samsung telefonon lévő youtube alkalmazásban van egy olyan opció, hogy "Csatlakoztatott televízió".
Ezt a QR kódot hogy tudom előcsalogatni?
Köszi :)

(#66489) dio001 válasza dio001 (#66487) üzenetére


dio001
tag

Köszönöm. És elnézést kérek szellemi pőresègemért. ;-)

"Soha ne keverd össze a személyiségemet a viselkedésemmel... Mert a személyiségem az én vagyok, a viselkedésem meg attól függ, hogy Te ki vagy."

(#66490) gyeniko válasza asus027 (#66488) üzenetére


gyeniko
őstag

Szerintem ez a D szériánál nem fog menni...
A telód ugyan tudna kapcsolódni egy megfelelő TV-hez vezeték nélkül, de a D széria még nem tudja ezt a funkciót.

[ Szerkesztve ]

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#66491) Arni9010 válasza gyeniko (#66490) üzenetére


Arni9010
aktív tag

Nekem a D6510-en működik a bőngészős youtube-összekapcsolás, de azon teljesen más a youtube alkalmazás.

(#66492) wolfman válasza wolfman (#66462) üzenetére


wolfman
veterán

Szóval erre valakinek lövése, hogy mi lehet?

"Nem emlékszem, hogy is produkálta-e ezt a dolgot"
Ehelyett azt akartam írni, hogy:
Nem emlékszem, hogy megvételkor is produkálta-e ezt a dolgot

[ Szerkesztve ]

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#66493) Tegla80 válasza asus027 (#66488) üzenetére


Tegla80
addikt

Szia
ezt es ezt rakd fel a telodra es problem sztem megoldva. ;)

wolfman
Ezek specko szervizmenun belluli beallitasi dolgok lesznek(lennenek),igy erre csak egy ezen dolgokat konkretan ismero szerelo tudna valaszt adni.
Szervizmenube lepni is veszelyes lehet,nemhogy allitgatni benne,de samygo ra nezz ra azert,hatha.......
Vagy ha lehet,akkor becsomagol es az eladonal "kopp-kopp jonapot,gyuttem vissza a penzemert" ;)

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#66494) gyeniko válasza Arni9010 (#66491) üzenetére


gyeniko
őstag

Igazad van, tudnia kellene, bár én úgy tudom, hogy a D5XXX és a D6XXX szériák között az "okos"-ságban is van különbség.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#66495) asus027 válasza Tegla80 (#66493) üzenetére


asus027
újonc

Köszi.
Kipróbálom!
Amúgy a D5500-át nem lehet valamilyen módon szoftveresen "felokosítani"?

(#66496) tvse1995 válasza tvse1995 (#66461) üzenetére


tvse1995
senior tag

[link]
Valakinek valami ötlet? :F
Kezd nagyon idegesíteni a dolog...
Frissítettem is a tv-t de továbbra se jó.

(#66497) marilllyo


marilllyo
veterán

Sziasztok.
Van egy régebbi LCD TV-m.
Típusa: LE46B620R3WXXH

Van rajta USB port amiről képes zenét és fotókat lejátszani. Nem lehetne valahogy megoldani, hogy divx-et is lejátssza?!

:R

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#66498) zsoe85


zsoe85
csendes tag

Sziasztok

Egy Samsung UE40F6320 boldog tulajdonosa vagyok, nagyon meg vagyok vele elégedve, viszont lenne egy kérdésem ami lehet, hogy kicsit bonyolult lesz, de szerintem ti tudjátok a választ :)

Szeretném összekötni úgy a Házimozimmal, hogy a hang amolyan erősítőként 5.1-ben jöjjön. A régi LG tévém (még nem síkképernyőset) úgy oldottam meg hogy egyik scart-t ment a TV-ből jack dugósan a Házimoziba (kép) a másik ugyanígy fordítva (ez 2004 körül :D)

Azóta nem foglalkoztam ilyen témákkal, úgyhogy tudatlan vagyok...

A házimozi nem mai LG Típusa (LG LH-T6340D) és nincs rajta HDMI bemenet csak a szokásos Video-Audió kimenet (hivatalosan ez)
Kimenetek: S-video, kompozit (RCA)
Bemenetek: RCA sztereo audio

A kérdésem, hogy hogyan tudnám ezt megoldani

Köszi előre is a válaszokat.

(#66499) devil-k


devil-k
nagyúr

Ha valaki ívelt, banán TV-re vágyna... (Edigital)

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#66500) Tamás34


Tamás34
senior tag

Azért melegszik rendesen a TV hátulja, vagyis forró mint a pokol! Remélem hosszú távon nem lessz baja!

LG48C2OLED- Samsung Galaxy S23 Ultra-Xiaomi wath s1 Pro-Amazfit Balance Grey

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.