Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66751) #49935616 válasza Flashget (#66750) üzenetére


#49935616
törölt tag

.

[ Szerkesztve ]

(#66752) gboszi válasza Flashget (#66750) üzenetére


gboszi
senior tag

Jaja ezt tudtam, s értem is. A kérdes arra vonatkozott inkább csak persze lusta voltam leirni, hogy ezeknszerint a 6200as kamu 200 es a 6400 kamu 400hz-e közt nincs különbség...csak 2x annyit trükköznek. Mert akkor lehet hogy nem kell nekem a 6400...elég a 6200 is.

"If you're good at something, never do it for free!"

(#66753) #49935616 válasza Flashget (#66750) üzenetére


#49935616
törölt tag

.

[ Szerkesztve ]

(#66754) Flashget válasza gboszi (#66752) üzenetére


Flashget
félisten

akamu herzeket a képjavító állítzja elő.
F6200 még 50Hz-es tv volt!
H6200 meg magyar samsung oldalon nem egyértelmű, hogy valós 50 vagy 100Hz-es. Mivel 2 különböző méretnél kétféle adat van megadva, nyílván az egyik rossz érték. De melyik? :)

Tavaly az F6400 volt a bestbuy szerintem ez most sem lesz másként ha eltűnnek az f szériások a boltokból.
Én a H6400-at venném. Persze ha egymás mellett vannak kiállítva könnyebb a választás.

Realme GT Master Edition

(#66755) kulfoldi válasza Flashget (#66754) üzenetére


kulfoldi
aktív tag

En is H6200 Hz-jein aggodom kicsit, bar amit superg linkelt az eleg biztatonak tunik. Ezt hogy lehetne kideriteni? Ha holnap felhivom a boltot, hogy nezzek meg mi van a dobozra rairva 200CMR vagy 100CMR az csak eleg nem? Vagy akar a Samsungot?

frigoo: ha kideritem, hogy mukodik a H6200-vel akkor siman erdekel, majd megkereslek. :R

(#66756) izomhod


izomhod
senior tag

heló

ledes 100 centi környékén nem feltétlen okos samuk közül mi megy most?
nem kell 3d, semmi ilyesmi, tévé legyen, annyi elég:)

köszi

(#66757) superg válasza kulfoldi (#66755) üzenetére


superg
senior tag

Valós 100Hz-es tvnek azt szokás nevezni ami interpolál,vagyis 2 valós képkocka közé kiszámít egy másikat,ez folyamatos mozgást eredményez és "szép" szappanoperaeffektet.Csak azért írom mert a linkelt teszben látszik a Motion plus menu,amiben lehet a mozgás javító dolgokat,interpolálást állítani és írnak is a soap effektről és társairól.Ez alapján tuti 100hz-es.

(#66758) kulfoldi válasza superg (#66757) üzenetére


kulfoldi
aktív tag

Na de jo, hogy ez is kiderult! :) Tok vicces mert nemreg egy 40F6400-es tv-m volt amit eladtam az volt elso valos 100Hz tv-m. Mikor megvettem nekem is feltunt ez a furasag, de igazabol tetszett, erre mikor sorra jottek at a baratok mind mondtak, hogy fura es hogy olyan mintha a baratok koztet neznek, nekik nem tetszett en meg azt hittem hogy biztos a TV mindenfele hangzatos latvanyjavito featurejei csinaljak dehogy ez milyen jo. :) Hat akkor most mar megvan hogy a 100Hz es akkor az is tuti, hogy a 48H6200 az valos 100Hz. Koszi! :R Most mar csak azt kell kideriteni, hogy az F serias smart taviranyito kompatibilis-e a H6200-vel.

(#66759) izomhod válasza izomhod (#66756) üzenetére


izomhod
senior tag

ja, használt is lehet, azt kihagytam

(#66760) PuMbA válasza kulfoldi (#66758) üzenetére


PuMbA
titán

"en meg azt hittem hogy biztos a TV mindenfele hangzatos latvanyjavito featurejei csinaljak"

Mivel azok is csinálják :DDD ..... nincs "100Hz-es" TV adás, csak "50-es", így muszáj a látványjavítónak közbelépnie :) Ki lehet kapcsolni, hogy "50-es TV-nek tűnjön" :)

[ Szerkesztve ]

(#66761) Flashget válasza kulfoldi (#66758) üzenetére


Flashget
félisten

Motion plus a neve és be kell állítani normálisan nem kikapcsolni akkor nem lesz opera effekt sem.

Realme GT Master Edition

(#66762) galaxys80 válasza Flashget (#66761) üzenetére


galaxys80
veterán

Csak a beállítása is nagyon egyén függő. Itt többen ajánlottátok a 10/3-as beállítást. Nekem még az is nagyon mű volt.
Én igazából csak 10/0-val bírom elviselni.

(#66763) PuMbA
Értem én. Csak fura volt, hogy itt többen is ezt ajánlották. Persze mindenkinek más tetszik. :)

[ Szerkesztve ]

(#66763) PuMbA válasza galaxys80 (#66762) üzenetére


PuMbA
titán

Azért, mert 3-asnál már van szappanopera effekt, hiszen jóval folyamatosabb lesz a kép :)

[ Szerkesztve ]

(#66764) kulfoldi válasza PuMbA (#66760) üzenetére


kulfoldi
aktív tag

Jojo ez igaz de en valamiert tokre azt hittem, hogy a 100Hz az inkabb a szemnek jo dolog, mintsem csupan latvanyjavito effekt. :) Lehet ezt is rosszul hittem, pedig mintha remlene hogy olvastam errol valamit, marmint hogy az 50Hz az rosszabb a szemnek. Na mindegy. :)

(#66765) zeusz55


zeusz55
senior tag

Sziasztok! Az lehetséges hogy F5000ben ilyen Motiun Plus menüt nem találok!? Elvileg ez is javított 100Hzs de én nem látom rajta... ha be tudom valahol állítani, azt esetleg PCn filmezésre is be tudom állítani!? Valamint a F szériát ki lehet gombbal kapcsolni (áramtalanítani) vagy csak standby, és hálózatról lehet csak lekapcsolni hogy OFF legyen!?

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#66766) nismoka válasza zeusz55 (#66765) üzenetére


nismoka
addikt

F5000 az nem valós 100Hz, ezért nincs a menüben.

(#66767) zeusz55 válasza nismoka (#66766) üzenetére


zeusz55
senior tag

Azt tudom hogy javitott 100hzs de ezt valahol állitani nem lehet? mert én az adott sz.op efektet nem látom (ez az amikor nagyon folyékony a kép nem???)

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#66768) nismoka válasza zeusz55 (#66767) üzenetére


nismoka
addikt

Azért nem látod a szop effektet mert nem valódi 100Hz (nincs interpoláció), ezen nincs is mit állítani.

[ Szerkesztve ]

(#66769) zeusz55 válasza nismoka (#66768) üzenetére


zeusz55
senior tag

Akkor mire jó a javitott 100 hz hogyha észre sem lehet venni?

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#66770) Gicz válasza zeusz55 (#66769) üzenetére


Gicz
addikt

Azért hogy az ember megvegye a TV-t mert rá van írva h 100hz.

(#66771) PuMbA válasza zeusz55 (#66769) üzenetére


PuMbA
titán

Az F5000 az 100Hz CMR (Clear Motion Rate), ami egy marketingadat és 50Hz-es TV-t jelent, míg a 100Hz-es TV-k 200Hz-esként vannak reklámozva vagy még többel :) Itt össze van szedve, hogy mik a valós frekvenciák :)

[ Szerkesztve ]

(#66772) Agostino


Agostino
addikt

sziasztok

32-es F6400-at gondoltam venni otthonra, hosszú évek tv mentessége után : ) ennyit várok el tőle: a full hd filmeket játsza le, külső felirat ne legyen gond neki és usb / külső vinyót is egye meg : ) van ennek a modellnek valami kerülendő hibája vagy vásárolható?

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#66773) BBéci válasza zeusz55 (#66769) üzenetére


BBéci
titán

Alaphelyzetben mindegyik LCD TV 50 hertzes és a mozgóképfelbontásuk csak 300 sor, nem pedig 1080. Ezt növelik interpolációval vagy háttérfény villogtatással, illetve a kettő kombinációjával.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#66774) Flashget válasza Agostino (#66772) üzenetére


Flashget
félisten

van ennek a modellnek valami kerülendő hibája vagy vásárolható?

van a mérete :)
nagyon hamar rájössz, hogy kicsi..40"-ban vedd meg inkább ha van rá pénzed.

Realme GT Master Edition

(#66775) zsolt501


zsolt501
nagyúr

40F6400-as tévé tulajoktól kérdezném, hogy a tévé hátulján lévő matricánál (ahol a tv adatai vannak) ott nektek a tv mennyire melegszik?

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#66776) PuMbA válasza BBéci (#66773) üzenetére


PuMbA
titán

Pont ezt kérdeztem múltkor, hogy akkor mi az igazság :) Egy tesztoldal mérései szerint a Samsung F sorozattól már 50Hz esetén is megvan a teljes mozgásfelbontás. LG, Sony és a többi gyártó esetén ez még nem mindig igaz. Az én szemem sem lát több "mozgásfelbontást" Motion Plus-szal, mint nélküle.

[ Szerkesztve ]

(#66777) BBéci válasza PuMbA (#66776) üzenetére


BBéci
titán

Fizikai képtelenség, hogy 50 hertzen 1080 soros legyen a mozgóképfelbontás, aminek a folyadékkristályok lomhasága az oka. Azt senki nem fogja felgyorsítani.
Ha nem látod a különbséget, akkor benned van a hiba. Ha találkozunk egy nagyobb üzletben, ahol a tévékhez mellékelik a távirányítót, szívesen megmutatom, mire kell figyelni. Persze legjobb az erre a célra szolgáló ábrákkal vizsgálni a mozgóképfelbontást.
Tévéadásoknál (nyilván HD-ről beszélek) remekül tetten érhető az alacsony mozgóképfelbontás. Például a híradó műsorvezetőjének arcát kell figyelni. Amikor mozdulatlan, akkor minden apró pihe, pórus, ránc látszik, amint megmozdul, elmosódik az egész.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#66778) Dannibá


Dannibá
csendes tag

Sziasztok!

Kérdésem: 55H6400 v. 55H6500 melyik lenne jobb mi a kettő között a különbség? vagy 55H66.. ?

mindenképp ebben a méretben gondolkodom.

Ja és ne legyen feltűnő a felhősödés!!!

(#66779) humax


humax
senior tag

sziasztok
van egy ASUS G56JR labtopom
hogyan lehet csatlokoztatni a Samsung F6500 TV huz, kabel mentesen?
koszi

Elnézést kérek a rossz magyar írásomért, külföldi vagyok

(#66780) Tamás34 válasza zsolt501 (#66775) üzenetére


Tamás34
senior tag

Nekem F6500-am van, de nagyon meleg!

[ Szerkesztve ]

LG48C2OLED- Samsung Galaxy S23 Ultra-Xiaomi wath s1 Pro-Amazfit Balance Grey

(#66781) Gicz válasza BBéci (#66777) üzenetére


Gicz
addikt

az igaz h 50hz-es lcd-n nem lesz soha 1080 soros a mozgóképfelbontás, de az tévedés h a folyadékkristályok lomhasága okozza. Az okozza, hogy az LCD egy smaple-and-hold kijelző.

(#66782) Gicz válasza Gicz (#66781) üzenetére


Gicz
addikt

pont ezért tudja a mozgóképfelbontást a back frame insertion növelni- lásd sony w650, 50hz, impulse háttérvilágítás módban viszont 1080 soros lesz szappanopera és artifaktok nélkül.

(#66783) zsolt501 válasza Tamás34 (#66780) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Igen az enyém is nagyon meleg, ez valami tervezési hiba lehet, mert szerintem ez nem túl jó, hogy maga a burkolat ennyire meleg, el tudom képzelni, hogy az az alkatrész milyen meleg lehet belül.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#66784) Tamás34 válasza zsolt501 (#66783) üzenetére


Tamás34
senior tag

Most írtam Samsungnak ez ügyben, kíváncsian várom a válaszukat!

LG48C2OLED- Samsung Galaxy S23 Ultra-Xiaomi wath s1 Pro-Amazfit Balance Grey

(#66785) jansky1


jansky1
senior tag

Valaki elmondaná nekem, hogy hogy kell egy f6200-as készüléken analóg kábeles jel mellett aktiválni a dvb-t szolgáltatást is ?

[ Szerkesztve ]

(#66786) zsolt501 válasza Tamás34 (#66784) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Kíváncsi vagyok mit válaszolnak, mert kissé aggasztó ez a hőmérséklet.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#66787) Tegla80 válasza jansky1 (#66785) üzenetére


Tegla80
addikt

Szia
Egyszerre ,h egy csat.listaban legyenek,az tutira nem fog menni ....
plusz amit irok az "E" szeria de nalad is hasonlo lehet,ha.....
Nalam a Smart on belul a csatornalista reszben van baloldalt,h kabel vagy legi...Ha ezt atrakod legire es csinalsz egy keresest akkor azokat fogod latni. Azt nemtom,h kereseskor felulirja e a kabeles csat listat vagy visszavaltva az is megmarad es csak valtogatni kell.Max teszteled es kiderul.Ezt mar nem neztem meg,mikor atvaltottam a jomultkor,de adasom nem volt,igy kozos lista sem lehet....

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#66788) Flashget válasza BBéci (#66777) üzenetére


Flashget
félisten

Tévéadásoknál (nyilván HD-ről beszélek) remekül tetten érhető az alacsony mozgóképfelbontás.

MTVA miket összerúgozott és futatta magát a csilivili kameráival, erre lazán SD-ben tolja az EB-t. :W

Realme GT Master Edition

(#66789) Agostino válasza Flashget (#66774) üzenetére


Agostino
addikt

a pénz még variálható bármerre, inkább a méret adott, mert kb 1 m 70 re ülnénk majd tőle. a szoba egyik felébe lenne a médiás-polc, azon meg a tv. valami random netes kalkulátor ezt dobta ki, mint kényelmesen belátható méretet.

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#66790) Flashget válasza jansky1 (#66785) üzenetére


Flashget
félisten

Veszel egy un. közösítőt behangolod a csatornákat és ennyi.

Én úgy oldottam meg, hogy vettem egy mezei hama elosztót és egy 1m szerelt koaxot. Utóbbi van a tv-be dugva fixen és ha a tartalék Mindigtv-t kell nézni kihűzom az elosztóból a digikábelt, bedugom az antenna kábelt, átváltom a tv-ben a forrást légire és ennyi.
De ha rendszeresen nézed mindkettők a közösítő a jobb megoldás.

Realme GT Master Edition

(#66791) Flashget válasza Agostino (#66789) üzenetére


Flashget
félisten

olvasd el ezt a cikket és a távolságok is szerepelnek benne HD, SD vétel esetében.

Realme GT Master Edition

(#66792) gboszi


gboszi
senior tag

"Például a híradó műsorvezetőjének arcát kell figyelni. Amikor mozdulatlan, akkor minden apró pihe, pórus, ránc látszik, amint megmozdul, elmosódik az egész." :C :R :R
Pontosan :C

"If you're good at something, never do it for free!"

(#66793) zedok


zedok
senior tag

Sziasztok!

Az a kérdésem, adott egy UE40F6400-as tv, és az mitől lehet, hogy rácsatlakoztatom a külső vinyót, de az időkeresés nem működik. Csak a címkeresés aktív..korábban ilyen gondom nem volt. Ötlet? :W

Illetve, eddig használtam serviio-t a tv-kel, viszont a router szoftvere le lett cserélve openWRT-re, és azóta folyamatosan le-ledobálja a tv-ket a router. Hol kéne keresnem rá a megoldást?

[ Szerkesztve ]

Hyosung GT650N, Asus K52 "fagyós-pista" JE-EX225D

(#66794) focvis válasza zsolt501 (#66786) üzenetére


focvis
veterán

Megnéztem mennyire melegszik a sorozatszám matrica alatt a 32F6400 1 óra pendriveos HD filmnézés után: olyan 45 Celsiusra tippelem, kellemes fürdővíz hőmérséklet, ez a legmelegebb pontja amúgy.

Más:
Tegnap lamentáltunk a tavaly májusi tv-m garanciakiterjesztéséről, írtam a Samunak, ma válaszoltak is. Elutasítottak, de nem azért mert nem volna magyar piacos a készülék, hanem mert kicsúsztam az 1 évből, ahogy többen is írtátok itt tegnap. :)

@devil-k: forró fürdő? ;)

[ Szerkesztve ]

(#66795) devil-k válasza focvis (#66794) üzenetére


devil-k
nagyúr

45 fokos vízben nem hiszem, hogy fürdőznél. :DDD

- mozi bolondéria -

(#66796) doc


doc
nagyúr

aki a Musorajanlo beallitasainal az ajanlas modszeret at tudja allitani, az meg tudna mondani hogy hogyan?
nalam meg mindig nem aktiv az a sor, nem tudom 'Nepszeruseg'-rol masra tenni :(

(#66797) gboszi


gboszi
senior tag

Kicsit off, de samu tvm van:) MindigTv-t nézek, s néha eredeti nyelven néznék filmet, ami tök, jó, de feliratot még egyszer sem sikerült csinálnom hozzá. Nem is lehet, vagy van vm trükk?

"If you're good at something, never do it for free!"

(#66798) doc válasza gboszi (#66797) üzenetére


doc
nagyúr

egyszer mar lattam mindigtv-n feliratot (talan valami Fabry musor alatt, mikor kivancsisagbol probalgattam), de nem szoktam figyelgetni
szoval ha az adon jon, akkor bekapcsolhatod es latni is fogod

(#66799) BBéci válasza Gicz (#66781) üzenetére


BBéci
titán

A folyadékkristály megkapja a parancsot a fény útjának elzárására, de lassan hajtja végre, lomha és mielőtt elérné a végállást, már érkezik a következő parancs a nyitásra.
Leegyszerűsítettem, de fedi a valóságot.

(#66797) gboszi
Felirat a Teletext jóvoltából kerülhet a filmre. Nálam a HD csatornákon (UPC kábel) többnyire nincs. :(

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#66800) PuMbA válasza BBéci (#66777) üzenetére


PuMbA
titán

Na majd akkor nézem a híradó műsorvezetőjének az arcát összehasonlításkor :) Valószínűleg olyan részleteket néztem eddig, ahol a kevés bitráta miatt amúgy is elmosódott a kép és ebből azért elég sok van :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.