Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66951) T_Stark válasza galaxys80 (#66947) üzenetére


T_Stark
őstag

Film módban nálam most 44-en van a fényerő.

(#66952) w333 válasza castiels (#66949) üzenetére


w333
félisten

3D -ben szerintem nagyon nincs különbség ! :N

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#66953) castiels válasza w333 (#66952) üzenetére


castiels
addikt

Milyen beàllìtásokat használsz? Led mozgásjavitás? Motion Plus? Itt csak 720p a 3d mìg a többi az 1080p is tud 3d n. Mègsincs különbsèg 3,D ben?

[ Szerkesztve ]

(#66954) superg válasza kulfoldi (#66950) üzenetére


superg
senior tag

Kérdezd meg élő cseten a samsung-tól [link]

(#66955) kulfoldi válasza superg (#66954) üzenetére


kulfoldi
aktív tag

Koszi! :R Erre mar gondoltam az Euronicsnal is de sajnos ok sem elerhetok hetvegen es a Samsung is csak 8-ig volt. No mindegy en ugy dontottem most megveszem, es holnap felhivom a Juronicset meg a Samsungot is, sot utana megvarom a meccset is, es megnezem mi tortenik a fix 10%-kal. 14 napon belul ugyis el tudok allni a veteltol a kiszallitas utan mivel az interneten keresztul veszem es az mar a meccs utan jar le szoval meg bele is fer. Nem szep dolog, de ha felrevezeto/nem egyertelmu a Samsung es a boltok marketing rizsaja akkor ugy erzem nem indokolatlan ha elek ezzel az opcioval. Annyit megteszek, hogy a megerosites pillanataig nem bontom ki a tv-t, hogy minel kevesebb kart okozzak a Juronicsnek.

Viszont holnap beirok egy kommentet amiben megirom mit mondott a Samsung es az Ojronics hatha segit valakinek!

[ Szerkesztve ]

(#66956) w333 válasza castiels (#66953) üzenetére


w333
félisten

Elvileg 1080p -ben mennek a 3D filmek ... Link :K

Persze ha BR lejátszóval BR filmeket akarsz lejátszani, ott már lehet lenne különbség nem tudom nem próbáltam :N

Képernyő üzemmód ~ Normal
Háttérvilágítás ~ 15
Kontraszt ~ 100
Fényerő ~ 40
Élesség ~ 50
Szín ~50
Árnyalat ~ 50/50

Din. Kontraszt ~ Ki
Fekete tónus ~ Ki
Bőrszíntónus ~ 0
Csak RGB üzemmód ~ Ki
Színköz ~ Natív
Fehéregyensúly ~ Alap
Gamma ~ 0
Fényerő Mozgáshoz ~ Ki

Színtónus ~ Normal
Digitális zajszűrés ~Ki
MPEG zajszűrés ~Ki
HDMI feketeszint ~ Alacsony
Film mód ~ Ki
Motion Plus ~ Egyedi 10/3
Led Mozgásjavítás ~ Ki

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#66957) castiels válasza w333 (#66956) üzenetére


castiels
addikt

Köszönöm be is átálìtottam. Akkor nem èrtem mièrt úgy ìrja a samu hivatalos honlapja h csak felezett 3D re képes... Èrdekes.. 3D beàllìtásokhoz nyúltál?

(#66958) w333 válasza castiels (#66957) üzenetére


w333
félisten

Nem-nem nyúltam semmihez ... :N
És lehet hogy az írja, de én nem nagyon vettem észre különbséget az 1080p 2D és az 1080p 3D között, és mondom ... lehet hogy egy BR 3D -nél már látszana a különbség, de MKV -nál szerintem kb. ugyan az a 2D és 3D minőség is ... :K

Samu oldalán most néztem és sehol nem írja hogy felezett lenne a 3D :U

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#66959) castiels válasza w333 (#66958) üzenetére


castiels
addikt

A 3D-s topicban ès itt is arról ìr mindenki hogy felezi a 3D-t , gyenge az elektronikája stb..Ez kicsit ellentmondásos.

Mondjuk láttam egy F6100 as TV-n egy bemutató 3D-t(magic samsung valami) hasonló volt a 6030-on ha nem ugyanolyan volt.

[ Szerkesztve ]

(#66960) w333 válasza castiels (#66959) üzenetére


w333
félisten

Hát ez az ... én is összehasonlítottam már drágább Samu 3D TV -el és kb. ugyan az volt a minőség, nem tudom hogy felez vagy nem felez, de a lényeg hogy gyönyörű képe van 3D -ben is, szerintem teljesen jó :K

Amik már szemmel láthatóan jobbak 3D -ben, azok már a 300k -s árkategória ! :)

Viszont én nagyon megvagyok vele elégedve, igaz hogy én inkább ilyen 30GB FHD filmeket nézek, amik ugye nagyon gyönyörűek, és örülök hogy nem egy olyan TV -t választottam ami felhősödik, inkább felezzen de ne felhősödjön :))

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#66961) castiels válasza w333 (#66960) üzenetére


castiels
addikt

30GB full HD? Nem zavar a levágott fekete sàv? Egyébként létezik olyan BD amin nincs fekete sàv alul felül?

(#66962) w333 válasza castiels (#66961) üzenetére


w333
félisten

Függ a film képarányától is ... pl. az Avengers 1080p és nincs fekete sáv :N

Persze hogy létezik ... ! :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#66963) galaxys80 válasza T_Stark (#66951) üzenetére


galaxys80
veterán

Köszi. Nálam is ennyi.
Akkor ez sem lehet a háttérfény lekapcsolásának az okozója tiszta fekete képernyőnél.
Egyébgént csodálom, hogy itt még szinte senkinek nem tűnt fel ez a jelenség.
Igaz én meg a "felhőket" nem látom. :D

(#66964) #94529552 válasza kulfoldi (#66946) üzenetére


#94529552
törölt tag

Majd a végeredményed lehet, hogy érdekes lesz, mivel a legtöbb normális webshop 320ezer körül adja ezt a tv-t, ingyenes kiszállítással,[link] így könnyen visszaadnak majd neked a 383 ezerből 30-at. :U
A Honvédot megkímélte ma a Galatasaray, mert csak 1:2 lett a törököknek, de hátha szerencséd lesz és 3-at berámol a Fradi az angoloknak. :C

(#66965) Flashget válasza kulfoldi (#66955) üzenetére


Flashget
félisten

Hogy minden félreértést elkerüljél az ilyen samsung akciókban minden samsung viszonteladó részt vesz! Az, hogy melyik mikor írja ki a honlapjára ebben eltérnek. Ilyenkor ha valami nem tiszta go a samsung honlapra és azon belül a termékregisztrációra. Ott írják éppen milyen akció van érvényben.
Hozzá teszem az euronicsben a 40F6500 "akciós" áron pont annyi mikor nem volt akcióban pár hete. ;)

A promóció neve: Chelsea Cash Back

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#66966) Flashget válasza w333 (#66956) üzenetére


Flashget
félisten

se BR lejátszó se BR film nem létezik..BD a neve!
Az mkv-ba tuszkolt/kókányolt 3D felezett felbontás. A valós 3D 2x 1920x1080-as képkockákat tartalmaz a kettő köszönő viszonyban sincs egy céleszköz lejátszásával, képileg. Ez csak szemrongálásra jó.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#66967) castiels válasza Flashget (#66966) üzenetére


castiels
addikt

Ès ha egy cèleszközt mondjuk összekötnèk egy EH 6030 al ès elindìtanèk egy 3D BD filmet feleznè a felbontást?

(#66968) Flashget válasza castiels (#66967) üzenetére


Flashget
félisten

Egy mkv anyagból céleszköz sem tud FHD 3D-t kreálni.
A lényeg azon van, hogy a 3D film ne mkv-ba legyen pakolva SBS, HALF stb néven, hanem 3D BD iso aminek a mérete jóval 25GB felett van pl. 44GB vagy gyári 3D BD lemez legyen. Ezt utána akár PC/laptoppal is lejátszhatod ha megfelel a 3D kívánalmaknak a hardver része vagy 3D-s MP, BD lejátszó, "High Speed" HDMI kábelt használva. (tévesen, hétköznapi nevén 1.4-es kábel)

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#66969) cyberkind válasza Flashget (#66968) üzenetére


cyberkind
félisten

Én nem tudom, de a "szar" SBS 3D-ben ezerszer jobban kijött a térhatás mint a 3D BD-n, ez mitől lehet?

Paranormal Cocktivity

(#66970) castiels válasza Flashget (#66968) üzenetére


castiels
addikt

Èn ezt èrtem. De van e èrtelme egy 6030 on 40GB os 3D BDt nèzni pc vagy akár laptopról, mint mondjuk egy Servion keresztül ou vagy sbs mkv-t. Nyilvánvalóan hatalmas különbsèg van, DE a fent emlìtett tìpus hogyan reagál, ez èrdekelne, pláne annak tudatában h állìtólag felezi a 3Dt (720P). Tehát van e èrtelme megetettni vele a BD 3D-t van e vagy lesz e látványbeli különbsèg?

(#66971) Gicz válasza cyberkind (#66969) üzenetére


Gicz
addikt

a 3D hatás nem függ ilyen értelemben a formátudmtól, az agyadban keletkezik. a 3D hatás egyforma BD3d, sbs, vagy ou esetén is.

(#66972) Gicz válasza castiels (#66970) üzenetére


Gicz
addikt

a hiba már ott van a rendszerben, hogy servioo-n kereseztül a belső lejátszót használod, ami alkalmatlan normális 24p filmnézésre. Ez a 3D-hez is alapkövetelmény.

(#66973) castiels válasza Gicz (#66972) üzenetére


castiels
addikt

Akkor nem belső lejátszó hanem normális lejátszó. A kérdès ugyanaz.

(#66974) kulfoldi válasza #94529552 (#66964) üzenetére


kulfoldi
aktív tag

Ezt most rosszul gondolod, mert en meg 323-ert rendeltem meg, es hamarosan beszelek a Samsunggal, de elvileg fixen 10%-ot visszaadnak, tehat elvileg 290-nel tobbet nem fogok tobbet fizetni erte, plusz az esetleges fradi golok. Ha meg nem igy lesz, nincs garantalt 10% cashback akkor elek a 14-napos visszaadasi joggal es visszakapom az osszes penzt minusz az 1000ft benzinkoltseget amibe kerul visszaavinni a boltba.

(#66975) Flashget válasza cyberkind (#66969) üzenetére


Flashget
félisten

nem vagyunk egyformák..neked kielégítő a felezet felbontás én inkább megnézem azt a filmet 2D FHD-ben.
SBS-en láttam szellemképet, kontúrok is ramatyak voltak ez nekem semmi élvezetet nem jelent. pont olyan mint a guminő és gumisör.
Az SBS ÉS OU mkv valójában 2 db 2D kép egymás mellett, vagy alatt van, amiből a TV alkot térhatású filmet. Ezek felezett felbontásúak, nem full HD-k. Nem sokkal jobbak, mint a tévé 2D-3D konverziója, amit mindenki szidni szokott, hogy gyártói pr, parasztvakítás.

Realme GT Master Edition

(#66976) Flashget válasza castiels (#66970) üzenetére


Flashget
félisten

jut eszembe az EH6030 3D-ben nem FHD (olyan mint a D6500 volt) de azon is látványos különbség volt képileg egy SBS.mkv mint ugyanaz a film gyári 3D verziója.

Realme GT Master Edition

(#66977) cyberkind válasza Flashget (#66975) üzenetére


cyberkind
félisten

Ne értsd félre, én is már csak 2d FHD nézek, már nem izgat annyira a 3D.

Paranormal Cocktivity

(#66978) devil-k válasza Flashget (#66975) üzenetére


devil-k
nagyúr

+1

Idejét sem tudom, mikor láttam 3D-s fimet otthon...

- mozi bolondéria -

(#66979) Gicz válasza Flashget (#66975) üzenetére


Gicz
addikt

szerinted a BD 3D nem két 2D kép?

(#66980) castiels válasza Flashget (#66976) üzenetére


castiels
addikt

Köszönöm a választ. Mèg 1 kèrdèsem lenne. EH 6030 és egy F6100 között nagy különbsèg van?

(#66981) PuMbA


PuMbA
titán

Tegnap a vízilabdánál, ha a távoli nézetben mutatták a meccset, akkor elég sokszor be-be szaggatott a kép 8/0-án. Ha kikapcsoltam a Motion Plust meg jó lett...Próbáltam ki-be kapcsolni a TV-t, hátha megjavul, de nem. Már a TV is ellenem van, hogy szarozom a Motion Plust és nem is működik :DDD

[ Szerkesztve ]

(#66982) superg válasza PuMbA (#66981) üzenetére


superg
senior tag

Néhány vizilabda meccset néztem de nálam kb olyan volt mintha 24p-ben jönne ,iszonyatos darabos volt a mozgás ,nem is foglalkoztam vele gondoltam a közvetítés ilyen genyó,mert pl eurosporton jó volt.

(#66983) #94529552 válasza kulfoldi (#66974) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ezek szerint ügyes voltál, gratulálok. :K Jó hogy időnként ezekből a lehúzós boltokból (euronix,Mm) is lehet néha normális áron vásárolni.
Most néztem a Chelsea-akcióban résztvevő boltok listáját, és e-bolt például még mindig 391 ezerért árusítja ezt a tévét.

(#66984) w333 válasza castiels (#66980) üzenetére


w333
félisten

Az F6100 az EH6030 utódja, kicsit butább még "ethernet" sincs rajta :N

(#66981) PuMbA

Melyik típus ez pontosan ... ? és egyedi 10/3 -t próbáltad már ? :))

Én pedig azt tapasztaltam hogy ez nem a TV hibája hanem a szolgáltatóé / csatornáé ... ki tudja hogy milyen hz -n küldik az adást ? nálam pl. 10/3 beállítások MKV filmek tökéletesen mennek (soha nem láttam még akadást 2D FHD 30GB filmeknél sem), sőt a csatornák 90% is viszont néha vannak olyan műsorok (sorozatok) ahol én is pici akadást tapasztalok, kérdés hogy milyen kamerával forgatták le az adott műsort / vagy sorozatot :K

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#66985) korcsi


korcsi
veterán

Tudatlan kérdés: Mi ez a 8/0 vagy például 10/3 kifejezés?

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#66986) cyberkind válasza korcsi (#66985) üzenetére


cyberkind
félisten

Motion Plus-t így szokták belőni, nálam 10/3-on van.

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#66987) w333 válasza Flashget (#66942) üzenetére


w333
félisten

Tegnapi optika hanghoz / (RCA) alakítás nem éri meg (túl drága) jobban járnék egy komolyabb médiabox -al pl. a Mede8er MED600X3D -al ezen már van RCA kijárat, vagy létezik olyan 2.1 vagy 5.1 szett amiben van optika hang bejárat ? :U

Szerk.

Ti a hangot milyen beállításon használjátok (Normál, Zene, Film, stb.) ? :R

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#66988) Flashget válasza #94529552 (#66983) üzenetére


Flashget
félisten

Mitől lenne lehúzós bolt, ha viszonteladók samsungnak egy szürkeimportossal szemben ahol max. 2 év bolti garit kapsz egy 6500-ra is, miközben az említett boltoknál 1+2 év jár ettől a tipustól?
Ha megszűnik a webes bolt ahol igaz olcsóbban vetted, akkor jár az alap 1 év gari a samsunghoz. melyik is akkor a "lehúzós" bolt?

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#66989) galaxys80 válasza Flashget (#66988) üzenetére


galaxys80
veterán

Én például 5 év garival vettem az MM-ben. :D

(#66986) cyberkind
Nekem a 10/3 is szappanoperás még. Egyedül 10/0-n tudom elviselni.

(#66990) gboszi válasza w333 (#66987) üzenetére


gboszi
senior tag

Olvasgatom, h miket irtál, probálok segiteni, de nem nagyon talaltam meg mindent. Szoval a tv hangját szeretnéd megszólaltatni külső hanszoron? De az erősitőd csak rca bemenettel rendelkezik? Erről van szó?

"If you're good at something, never do it for free!"

(#66991) w333 válasza galaxys80 (#66989) üzenetére


w333
félisten

Akkor a 10/0 beállítás = "Tiszta" beállítással :K

(#66990) gboszi

Igen erről lenne szó ... Hifivel szeretném összekötni AUX :))

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#66992) kulfoldi válasza galaxys80 (#66989) üzenetére


kulfoldi
aktív tag

Egyebkent en is azert bannam, ha vissza kene vinnem, mert igy az Euronicsnal tudtam venni ra +4 ev garit +25ezerert, 5 mulva meg mar ugyis valoszinuleg 4K teve lesz jo aron es lesz eleg tartalom is. Ezt csak azert mondom mert a kisebb uzleteknel ritkan lehet venni kiterjesztett garit es egy 300k-s TV-re 25-ert venni +4 evet az elegge megfontolando.

(#66993) elefant


elefant
HÁZIGAZDA

Sziasztok!

Egy ismerősömnek kicsit elázott a Samsung LED LCD téjéve, a szervízben azt mondták, hogy 100k a panelcsere minimum. Volt már valakinek hasonló tapasztalata? Van rá esély, hogy meggyógyul magától? Esetleg valami szaki, aki ilyesmivel foglalkozik? kösz.

(#66994) galaxys80 válasza kulfoldi (#66992) üzenetére


galaxys80
veterán

Én teljesen ingyen kaptam +4 év garanciát. Pont abban a 3 napban volt ilyen akció az MM-ben mikor vettem.
Csak otthon szembesültem vele mikor beregisztráltam, hogy 2019-ig szól. :)

Gondolom, hogy az idegeitekre megyek vele, de este sötét szobában ránézne, majd valaki, hogy nála is kikapcsolja a háttérvilágítást teljesen a TV, ha totál fekete képernyő van?

[ Szerkesztve ]

(#66995) Tegla80 válasza elefant (#66993) üzenetére


Tegla80
addikt

Szia
attamero81, En nala probalkoznek esetleg.

Sony® & PlayStation®

(#66996) gboszi válasza w333 (#66991) üzenetére


gboszi
senior tag

Több megoldás is van:
1. Füles kimenetelébe dugsz egy jack-rca kábelt. Ilyenkor asszem a tv-n át kell állítani, hogy hol szoljon a hang.

2. Veszel egy optica-rca átalakítót. Ennek kell 5V. Kb 2-3000 Ft.

3. Veszel egy házimozi erősítőt, ami rendelkezik ilyen bemenettel.

Mi a keret?

"If you're good at something, never do it for free!"

(#66997) Agostino válasza gboszi (#66996) üzenetére


Agostino
addikt

az a 2-3k nem inkább 12-13k...? :F

w333 - tolj be egy jack-rca kábelt. jobb híján én is így oldottam meg a 6400-emen. teljesen vállalható a hang, bár furi, hogy így tudtam összecsiholni. mindegy, jobb a semminél

[ Szerkesztve ]

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#66998) w333 válasza gboszi (#66996) üzenetére


w333
félisten

A lényeg az lenne hogy szóljon a TV hangszóró és szóljon a Hifin is, szóval mindkettőből jöjjön ki a hang ... és persze a legolcsóbb megoldás érdekelne, a legjobb az lenne ha TV -n is lenne RCA kijárat így csak egy egyszerű sima kábel kéne hozzá ... anno a DVD -vel így volt összekötve, csak ugye ez már nem képes lejátszani a 30-40GB -s MKV filmeket (még USB sincs rajta) :(

Úgy emlékeztem hogy a HIFi -n van Optika hang bemenet, már legalább 3X megnéztem és sajnos nem látom sehol, csak az RCA csatlakozót :O

(#66997) Agostino

Az horror drága ... főleg úgy hogy a Digitális Audiot lebutítsam Analógra :o

Annyiból már lassan kapsz egy médiaboxot amin van RCA kijárat is !

Lényeg hogy kijöjjön a hang, majd a HIFi úgyis felerősíti, csak kérdés hogy ilyenkor a TV hangszórói elnémulnak ? vagy van megoldás hogy az is szóljon ? :R

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#66999) kulfoldi válasza w333 (#66998) üzenetére


kulfoldi
aktív tag

Cseteltem a Samsunggal es azt mondtak, hogy ha nem szuletik Fradi gol, vagy 1 golt szerez csak a Fradi, akkor is a Samsung maga az aki visszautal 10%-ot 30 napon belul, amennyiben a megfelelo idoben lett vasarolva es regisztralva a keszulek (Juli. 25-Aug. 10) es feltoltjuk a vasarlast igazolo szamlat, es megadunk egy bankszamlaszamot. Es amennyiben 2 vagy 3 golt szerez a Fradi, ugy a keszulek vetelaranak 20% illetve 30%-ot utaljak vissza.

Egyelore pozitiv, de a puding probaja majd az eves lesz.

(Bocs w333 nem rad valaszolva akartam elkuldeni.)

[ Szerkesztve ]

(#67000) gboszi válasza Agostino (#66997) üzenetére


gboszi
senior tag

[link]

"If you're good at something, never do it for free!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.