Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67801) nightshadow válasza Lefty (#67799) üzenetére


nightshadow
veterán

120k körül a 42LB650 a legjobb, ami kihozható: [link]

(#67802) PuMbA válasza Genesistibi (#67800) üzenetére


PuMbA
titán

Nem írják le egyik TV-nél se :)

[ Szerkesztve ]

(#67803) sittes79


sittes79
addikt

Hi,

Ha a H6200 mellett döntök akkor hol tudok hozzá venni megfelelő 3d szemüveget a legolcsóbban?

Köszi

(#67804) galaxys80 válasza PuMbA (#67795) üzenetére


galaxys80
veterán

A neten olvasgatva azt látom, hogy sokan a 24 fps-hez is használják a MP-t.
Kiváncsi lennék mások véleményére is.

(#67805) Gicz válasza galaxys80 (#67804) üzenetére


Gicz
addikt

A motion plusz agyonvágja a mozi élményt a szappanopera effektel. Sosem tudnék úgy végignézni egy filmet. Szóval 24p-hez szigorúan off szerintem.

(#67806) Flashget válasza Genesistibi (#67800) üzenetére


Flashget
félisten

samygo fórumán max.

itt megtudhatod miért nem ad ki a samsung change logot.

Realme GT Master Edition

(#67807) Flashget válasza Gicz (#67805) üzenetére


Flashget
félisten

nálam 10/3 a mp beállítása BD lejátszásakor is, nincs offba és nincs szappanopera effekt sem ez hogy lehet?

Realme GT Master Edition

(#67808) PuMbA válasza Flashget (#67807) üzenetére


PuMbA
titán

Először én se láttam, de később már 10/0-ban is láttam a szappanopera effektet, ahogyan többen is beszámoltak erről. Kapcsold ki a Motion Plus-t és meglátod egy idő után, hogy nem teljesen olyan a kép, mert már megszoktad a 10/3-at.

[ Szerkesztve ]

(#67809) PuMbA válasza galaxys80 (#67804) üzenetére


PuMbA
titán

A neten az a baj, hogy nagyon sok hülyeséget írnak. Én ma már nem hiszek ezeknek, saját magam megnézem és ennyi. Most mit csináljak, hogy a neten azt írják, hogy a Motion Plus 10/0-n vagy 10/3-on vagy Tiszta beállításon jó, mikor én megnéztem és mindegyik tiszta szar, képhibákat csinál stb... Győződj meg róla magad :)

[ Szerkesztve ]

(#67810) Lefty válasza nightshadow (#67801) üzenetére


Lefty
addikt

és itt nincs ez a dolog, hogy sokkal gyorsabban adja a képet, mint 25 fps? :B

(#67811) Gicz válasza Flashget (#67807) üzenetére


Gicz
addikt

Nekem nincs samum, (LG és Pana van itthon) azt csak boltban próbáltam, de ott bármilyen motionplus beállításnál volt szappanopera effekt, ha minimális, de akkor is. Szerintem is csak hozzászoktál, vagy nem vagy érzékeny rá, ami viszont szerencse :)

(#67812) Nalninh


Nalninh
csendes tag

sziasztok. vásároltam a mi nap egy samsung smart led tv t. jó nagy böhöm jószág. azt szeretném kérdezni hogy van e megoldás arra hogy a pc men keresztül nézzek rajta filmeket vagy más más tartalmat jelenítsek meg WIFI segítségével ? Mert a tv látja a pc t azon belül is 3 mappát zene/képek/videok de sajnos nem tud ezekbe a mappákba belépni.

(#67813) devil-k válasza Nalninh (#67812) üzenetére


devil-k
nagyúr

Filmlejátszásra 3 megoldás van, ami javallott:
(wifis megoldás helyett)

1. HDMI kábellal kötöd össze a PC-t és a TV-t.
2. Veszel egy Blu-ray lejátszót.
3. Veszel egy médialejátszót.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#67814) w333 válasza Nalninh (#67812) üzenetére


w333
félisten

Serviio ... vagy egy hosszú HDMi kábel :))

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#67815) Nalninh


Nalninh
csendes tag

köszönöm szépen. kipróbálom ezt a média szervert.

(#67816) galaxys80 válasza Gicz (#67805) üzenetére


galaxys80
veterán

Szerintem félreértettük egymást. Én nagyon háklis vagyok a szappanopera effektre, de sem 10/0-nál sem "tiszta" beállításnál nem látok még nagyítóval nézve sem erre utaló jelet.
Én inkább arra lettem volna kíváncsi, hogy 24 fps esetén is érdemes-e bizonyos beállításokkal használni a MP-t.
Ahogy látom ebben is teljesen megoszlanak a vélemények. :)
Egyelőre hagyom minden forrásnál a Tiszta beállítást. Aztán majd 24 fps-es filmeknél megnézem kikapcsolva is. (Bár ez esetben ugye felmerül a kérdés, hogy akkor minek a 100hz-es TV?)

(#67817) w333 válasza galaxys80 (#67816) üzenetére


w333
félisten

+1 én is mindenhol a "Tiszta" beállítást használom (ez a legjobb) :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#67818) bozont


bozont
veterán

Amúgy mi ezt a szappanopera effekt? Mindenhol, fórumokon és tesztekben is megemlítik a MP-szal kapcsolatban. Igaz eddig csak TV adást néztem rajta jobban, de ott szerintem pozitív hatása van (nekem is a tiszta mód jön be), még folyamatosabb a mozgás és a "juddering" is minimálisra csökken.

(#67819) devil-k válasza bozont (#67818) üzenetére


devil-k
nagyúr

[link]

- mozi bolondéria -

(#67820) galaxys80 válasza bozont (#67818) üzenetére


galaxys80
veterán

Tedd normálra. Egyből meglátod.:)

(#67821) bozont válasza devil-k (#67819) üzenetére


bozont
veterán

Tehát a szép folyamatos, folyékony képet nevezik ennek. Szerencsére nekem semmi bajom vele, sőt tetszik ez a folyamatosság (a lassításnál nagyon látszik a pozitív hatása). :K De akkor a kisebbséghez tartozom ezzel. Sőt szerintem a képmódoknál a mozi sem tetszik, baromira elrontja a színeket. A legjobb a normál mód, csak egy kis módosítás kell és nagyon szép a lesz a kép. Persze a kalibrálás az igazi. Majd valamikor megejtem azt is.

(#67822) galaxys80 válasza bozont (#67821) üzenetére


galaxys80
veterán

Nem. Azt nevezik annak mikor az eredeti képhez még csak nem is hasonlító borzadályt látsz. ;)
A mozi képmód pedig a legközelebb áll a valós színekhez.
Persze, ha neked másként tetszik, akkor úgy kell használni. ;)
Viszont ,ha neked ezek a beállítások jönnek be, akkor ne kalibráltasd ,mert el fogsz ájulni. :D

[ Szerkesztve ]

(#67823) w333 válasza bozont (#67821) üzenetére


w333
félisten

+1 nálam is a Normál mód a legjobb próbáltam a Film módot úgy beállítani mint a Normál módot ugyan azokkal a beállításokkal, de a színek sokkal fakóbbak lettek ... ki érti ezt ? :))

Az opera effekt Normál módban szerintem is nagyon zavaró még 10/3 beállításnál tűrhető de TV csatornáknál nálam a gyorsabb mozgásoknál kicsit megröccen a kép (HD filmeknél nem), így marad a Tiszta beállítás ... összes képjavító kikacsolva mert rontanak a minőségen :o

(#67822) galaxys80

Az a Mozi képmód nem létezik ... Film mód a neve ! ;]

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#67824) bozont válasza galaxys80 (#67822) üzenetére


bozont
veterán

Persze ez ízlések és pofonok, engem mindig is zavart a filmeknél a kevés fps, jóval azelőtt is hogy bejött ez a 48fps meg az ilyen MP és hasonló technológiák. Persze részemről annak örülnék a legjobban, ha elterjedne a 48 fps, vagy inkább a 72, az lenne az optimális. De addig meg marad a MP.

Már kicsit több mint 5 éve egy kalibrált Eizo monitor előtt ülök, szóval tudom hogy milyen ha a színek minél jobban a valóság felé közelednek. A normál mód sem tökéletes (mint mondtam utána kell annak is állítani picit), de a legjobb a módok közül. És látom hogy melyik színek vannak túllőve, amin igazítani kell. A "képjavító" funkciók mind kivannak kapcsolva, egyedül a mélyebb fekete van a legsötétebbre állítva (bár ezzel is játszogatok majd még).
Ahogy w333 is mondta, kicsit fakó és sötét a film mód, mintha napszemüvegben nézném a tv-t. És kap egy olyan barnás, sárgás hártyát az egész kép. Az élesség is nagyon le van véve (0-ra ahogy nézem). Egy ideig úgy hagytam, hogy szokja a szemem, de bárki ült elé megjegyezte, hogy nem szép így a kép. És a családban senki sincs az ilyen túlszaturált, dinamikus kontrasztos képhez szokva. Az előző crt tv-nek is szép színei voltak.

[ Szerkesztve ]

(#67825) galaxys80 válasza bozont (#67824) üzenetére


galaxys80
veterán

Nincs ezzel semmi gond. Akkor használd ezekkel a beállításokkal. Mindenki másképp látja.
Én szeretném minél inkább a mozi feelinget átélni. (Már amennyire ez TV esetén lehetséges)
Én nem tudom elviselni a Normál módot. Iszonyatosan bántja a szemem.
Az élesség is szigorúan 0 van nálam HD tartalmak esetén.

w333
Tudom. Csak később vettem észre, hogy a kolléga által használt elnevezést ismételgettem. :D

(#67823) w333
Nem fakóbbak, hanem élethűbbek a színek. ;)
A valóságban nem léteznek, olyan színek amiket a Normál módban produkál a TV.Szerintem

[ Szerkesztve ]

(#67826) Genesistibi


Genesistibi
tag

Valaki segítsen pls, mert megőrülök!

Laptopot és 40H6400-t szeretnék DLNA-ban összekapcsolni, de valahogy sehogy se látja az allshare progi a TV-t. Fogalmam sincs már, h mit kéne még engedélyeznem vagy tiltanom..

(#67827) w333 válasza galaxys80 (#67825) üzenetére


w333
félisten

És azt észrevettétek már hogy Normál képmódban pl. sötétebb jeleneteknél a menü, csatornaszám (bal felső sarok) az epg és az info sáv is sötétebb lesz illetve a sötétebb jeleneteknél mintha kicsit vibrálna a kép ? :U

Érdekes mert Film módban ezek az indikátorok mind max. fényerőn vannak és sötétebb jeleneteknél nem jön elő ez a pici vibrálás, lehet kipróbálom ezt a Film módot ... kicsit fakóbbak és természetesebbek a színek hozzá kéne valahogy szokni mert tényleg néha a színesebb jeleneteknél kiég a szemem :))

Szerk.

Ti milyen háttérvilágításon nézitek a TV -t, illetve hangbeállítások ? :)

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#67828) devil-k válasza w333 (#67827) üzenetére


devil-k
nagyúr

Háttérvilágítás: 7

(#67829) w333
Mihez képest kevés? :D 20 a max.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#67829) w333 válasza devil-k (#67828) üzenetére


w333
félisten

Húúú hát az kevés és mennyi a max ? nekem 15-n van, a max az 20 lenne :DD

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#67830) Gedeon31 válasza w333 (#67829) üzenetére


Gedeon31
addikt

Este nem zavar mikor már fáradt vagy?

(#67831) w333 válasza Gedeon31 (#67830) üzenetére


w333
félisten

Néha kicsit ... de a kisebb fényerő jobban zavar ! :))

Szerintem én ehhez szoktam hozzá, kisebb fényerőn pl. egy 1080p film már nem olyan élvezetes, ezért szeretem jobban a nagyobb vagyis 15 -s beállítást :K

(#67832) devil-k

Na ahhoz már lehet nem tudnék hozzászokni :( tudom hogy sokkal természetesebb meg minden, de nagyon szokatlan lenne számomra :U

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#67832) devil-k válasza w333 (#67831) üzenetére


devil-k
nagyúr

Kalibráltasd a TV-d és meglátod. ;)

- mozi bolondéria -

(#67833) galaxys80 válasza w333 (#67827) üzenetére


galaxys80
veterán

Nálam 9 a háttérvilágítás.

(#67834) Gedeon31 válasza w333 (#67831) üzenetére


Gedeon31
addikt

A HD ,FHD filmeknél nekem elég a 12 :)

(#67835) PuMbA


PuMbA
titán

Egyébként szerdán voltam IMAX-ben és mivel 24fps DLP van ott, az is mosódik, mint a fene, direkt figyeltem :) Én úgy láttam, hogy a tv-m sem mosódik jobban...ez a mozis feeling szerintem...:)

[ Szerkesztve ]

(#67836) devil-k válasza PuMbA (#67835) üzenetére


devil-k
nagyúr

Azért egy vetítőt és egy TV-t nem szabad összehasonlítani. Arra nem gondoltál, hogy valami nem volt jól beállítva az IMAX-ben?

- mozi bolondéria -

(#67837) PuMbA válasza devil-k (#67836) üzenetére


PuMbA
titán

Egy kicsit nem volt tökéletes a kép most, de mostanában többször megyek oda és nem emlékszem, hogy sokkal jobb lenne a helyzet, mindenesetre tévedhetek... Trafó 4 volt az eddigi legjobb minőség, de hát az a legújabb IMAX kamerával készült...Na majd Interstellarnál megfigyelem újra...

[ Szerkesztve ]

(#67838) devil-k válasza PuMbA (#67837) üzenetére


devil-k
nagyúr

Azt a filmet mindenképp érdemes moziban megnézni. Nem biztos, hogy tudok rá várni "x" hónapot a BD megjelenésig. :)

- mozi bolondéria -

(#67839) BBéci válasza PuMbA (#67835) üzenetére


BBéci
titán

"24fps DLP"
Az miféle szerkezet?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#67840) PuMbA válasza BBéci (#67839) üzenetére


PuMbA
titán

Olyan DLP vetítő, ami éppen 24Hz-én műkődik :DDD

[ Szerkesztve ]

(#67841) Samsung SPS válasza stnorcy (#67675) üzenetére


Samsung SPS
tag

Szia, ahhoz, hogy a tv készülékedet csatlakoztasd a hálózathoz, egy wifi adapterre lesz szükséged, melyet a készülék USB portjához tudsz csatlakoztatni. A következo két típus kompatibilis az általad megadott modellel: WIS09ABGN vagy WIS12ABGN.

(#67842) Lefty válasza nightshadow (#67801) üzenetére


Lefty
addikt

az LG 42LA640S típus milyen? mert árban még ez is belefér.

(#67843) Holczer A


Holczer A
újonc

Szervusztok!
LCD Samsung TV-nk tegnaptól magától ki-be kapcsol. Időnként 1 óráig működik (már kezdtem örülni) és utána kezdi újra.
Van valakinek ötlete, hogy mi lehet a gond. A TV kb 4 éves
Előre is köszönöm a válaszokat.

(#67844) nightshadow válasza Lefty (#67842) üzenetére


nightshadow
veterán

Az LA-k tavalyiak, az LB-k ideiek. Én már inkább az idei LB650-et venném.

(#67845) Lefty válasza nightshadow (#67844) üzenetére


Lefty
addikt

rendben köszi, akkor azt mondod az LG a legjobb választás 42"-ban 120-130 ezer körül? köszi a segítséget.

(#67846) nightshadow válasza Lefty (#67845) üzenetére


nightshadow
veterán

Szerintem igen.

(#67847) Lefty válasza Lefty (#67845) üzenetére


Lefty
addikt

még EZT nézegetem most, de az első vélemény kicsit elriasztott.

(#67848) Gedeon31 válasza Lefty (#67847) üzenetére


Gedeon31
addikt

Próbáld meg inkább itt [link]

(#67849) Lefty válasza Gedeon31 (#67848) üzenetére


Lefty
addikt

jogos, bocsi.

(#67850) BBéci válasza PuMbA (#67840) üzenetére


BBéci
titán

Olyanról még csak nem is hallottam. Ellenben 144 hertzes működésről annál inkább. A komolyabb vetítőkre az jellemző.
A 24 fps gyakorlatilag teljesen nézhetetlen, annyira szaggatna, ezért mozikban és a tévék is kizárólag többszörözve jelenítik meg.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.