Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67901) #93966848


#93966848
törölt tag

Nagyon befürödtem ezzel a 40es F7000-essel :( Esti filmnézésnél sötét jelenetnél tiszta folt a kijelző, + bevilágít a sarkakon...Ezt nem lehet gariztatni?

(#67902) BBéci válasza István 67 (#67890) üzenetére


BBéci
titán

Az már erősen megfontolandó, de mivel a H8000 sokkal drágább, nem érdemes őket összehasonlítani.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#67903) BBéci válasza Gicz (#67897) üzenetére


BBéci
titán

Lehet, hogy számodra úgy tűnik, de nem keverem, pontosan tisztában vagyok mindkettő működésével.
Szerintem Te még nem láttál valódi 24 fps-t. Nem tud semelyik plazma 24 hertzen frissülni.

(#67893) jani-wan
Informatikában teljesen mások a követelmények, mint videotechnikában.

(#67891) PuMbA
Nem mindegy, de ha ennyire nem értjük meg egymást, akkor inkább hagyjuk!

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#67904) jani-wan válasza BBéci (#67903) üzenetére


jani-wan
tag

Oké, azt nem kérdeztem hogy próbálta ki, de mivel informatikus, feltételezem, hogy PC-vel.
Illetve ha mások is a követelmények, ez jelentheti azt hogy egyik pillanatról a másikra a kábelben megváltozott valami ami miatt már nem alkalmas arra hogy PC-t összekösse a tévével, de arra alkalmas maradt, hogy egy DVD-t összekösse a tévével?

(#67905) jeno852


jeno852
tag

sziasztok segítséget szeretnék kérni először lesz SAMU Smart tv-m és ADSL netem van itthol. konkrétan Invitel.

ha bedugom simán az UTP kábelt a tv-be akkor ott is be kell írni a felhasználónév+jelszó kombót, vagy hogy működik ez pontosan? :B

konkrétan ez a típus: Samsung UE32EH5300 Smart LED TV

a modemem: DSL-360R Dchard féle firmware update-el. :R

please valaki segítsen nagyon fontos lenne ezt tudnom ezen múlik hogy megvegyem e vagy ne :(

[ Szerkesztve ]

(#67906) w333 válasza #93966848 (#67901) üzenetére


w333
félisten

Igen próbáld garanciáztatni ... ennyiért a 48H6400 -t sokkal jobb lett volna :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#67907) frigoo válasza jeno852 (#67905) üzenetére


frigoo
aktív tag

Simán a modemből nem fogsz tudni neki netet adni, közbe kell iktass egy routert. Az elvégzi a betárcsázást, folyamatosan on-line lesz, a routerből meg mehet az utp kábel a tvbe.

(#67908) #94529552 válasza vmaxter (#67894) üzenetére


#94529552
törölt tag

A port.hu működik magyarul. Picasa is van. Nálad lesz a hiba.

(#67909) Flashget válasza jeno852 (#67905) üzenetére


Flashget
félisten

Bármelyik márkát veszed smartból kell a router.

Realme GT Master Edition

(#67910) PuMbA válasza BBéci (#67903) üzenetére


PuMbA
titán

Viszont akkor hogy is van... Szóval, ha én a gépen megadom a videókártyámnak, hogy 24Hz-et nyomjon a TV-re, akkor a TV nem azon fog működni, hanem 96Hz-en (pl., ha 100Hz-es TV-ről beszélünk), tehát önmagának megnégyszerezi a kapott adatot és négyszer kinyomja? :)

rtings.com is ezt írja:
"On a plasma TV, the 48Hz vs 96Hz means you will perceive less flickers on the 96Hz. Some people don't even see the screen flickering at 48Hz though, so you might not be susceptible to this. LED TVs are different because the LCD panel does not flicker at all, no matter the refresh rate. The backlight usually flickers though, to control the luminosity of it. "

[ Szerkesztve ]

(#67911) BBéci válasza PuMbA (#67910) üzenetére


BBéci
titán

Ismétlem, a 24 fps teljességgel nézhetetlen. A klasszikus, filmes mozikban mindegyik képkockát, kétszeri kitakarással, háromszor villantják fel. Tévék esetén a négyszeri felvillantást használják a jobb készülékek, az a 96 Hz. A butábbak más pulldown-t alkalmaznak, akár 50 vagy 60 hertzesre alakítják, ami szintén pocsék látvány. LCD-n a lassú folyadékkristályok miatt - élességvesztéssel társulva - kevésbé zavaró a szaggatás. Úgy szoktuk mondani, hogy elkenik a ricegést. De attól még nem tekinthető jónak, csakis az egész számú többszörözés ad makulátlan élményt.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#67912) PuMbA válasza PuMbA (#67910) üzenetére


PuMbA
titán

Illetve még az lemaradt, hogyha van valami linked, hogy hogy működik ez azt is megnézném :)

(#67911) BBéci: Samsung TV-kről van infó, hogy hogy jelenítik meg a 24p-t? :)

[ Szerkesztve ]

(#67913) jeno852 válasza frigoo (#67907) üzenetére


jeno852
tag

és az mindegy milyen? nem kell a legdrágább fajta wifis ?

végül is csak a tv lenne róla csak.

de pc híján hogy tudom a routert majd beállítani? :F

(#67914) Gicz válasza BBéci (#67911) üzenetére


Gicz
addikt

teljesen nyilvánvalóan kevered!

Ha a gt60-adra 24p-t küldesz, a panelod 96hz-en fog kegyegni, azért h ne vibráljon, de attól még a film 24FPS-frame per sec. Attól h mindegyik 4x van felvillantva, még 24fps-ed lesz, 24 mozgásfázis, 24 különböző képkocka másodpercenként.

ha a panel csak 1x villantaná fel, és a 24fps 24hz-en lenne lejáttszva, na az lenne vibráló. LCD-n a 24p kadenciahelyesen juddert csinál, nem vibrálást. A tesztelés alatt levő összes LCD-den 24fps-el ment a 24p film. nézhetetlen volt? nem hiszem... :)

A moziban a filmtekercset lehetetlen anélkül levetíteni, hogy ki ne takarnák a lámpát addíg amig a következő képkocka a vetítő elé kerül, különben nem csak mosódás lenne. a lámpát kitakargatni 24hz-en az vibráló nagyon. ezért villantják ugyanazt a képkockát 3x 4x stb. Mert a mozi film "impulzus kijelző".

Az lcd-n nem kell kikapcsolnod a háttérvilágítást h más kép legyen rajta, egyszerűen csak más pozícióba fordulnak a kristálolyok. 24fps-ed van igyis ugyis. sample and hold kijelzőn értelmét veszti h kadenciahelyes lejátszáskor 24, 48, 72, 96 hz-e a frissítés, mert annyi történik, h nem változik semmi két azonos képkocka frissítése között.

[ Szerkesztve ]

(#67915) #94529552 válasza jeno852 (#67913) üzenetére


#94529552
törölt tag

PC nélkül mire kell a net előfizetés? A tv nem egy teljes értékű böngésző. Eléggé korlátozott a felhasználás.

(#67916) BlacKSouL válasza Gicz (#67899) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Úristen
Akkor én a szememmel a valóságot évtizedek óta természetellenesen nézem, mert az folyamatos, ronda, és nem szaggat. Sőt, az életem egy szappanopera. Beszarás

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#67917) BBéci válasza Gicz (#67914) üzenetére


BBéci
titán

Nem, nem, nem és nem! De hagyjuk!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#67918) vmaxter válasza #94529552 (#67908) üzenetére


vmaxter
tag

Hiba? De milyen hiba? Nem lehet, hogy nem mindegyik típusú készülkre érhetőek el ugyanazok az app-ok?
A TV-n biztos nincs Piacassa, többször végignéztem. A Samsung App-ban is kerestem, de nem tudom melyik kategóriában keressem, többet is átnéztem. Az életmód kategóriában képnézegető progi van több is, de a Picassa nincs köztük. A legfrissebb szoftver van a TV-n. Ráadásul az ugyfélszolgálat sem adott egyértelmű választ, a Google fejlesztésre hivatkozott.

(#67919) PuMbA válasza Gicz (#67914) üzenetére


PuMbA
titán

Még mindig utánanéztem és mindenhol azt írják, hogy nem 24Hz-en működnek a TV-k, hanem 4:4 pulldownoznak vagy valami hasonló és 72 vagy 96Hz-en működnek, de a józan paraszti eszem, akkor is azt mondja mint te. Mi a fene különbség van abban, hogy 1 képet kitartunk 3 ideig és a között, hogy 3 képet kitartunk 1 ideig, amikor is a kristályok szerkezete / iránya nem változik közben, mivel a 3 kép ugyanaz és a háttérvilágítás se villog vagy kapcsol ki közöttük :) Ha ezt elmagyarázná nekem valaki valahogy, hogy miért lesz más eredmény a kettő között :) Villog a háttérvilágítás vagy mi? BBéci el tudod ezt magyarázni LCD szinten, hogy mi történik a két esetben és hol keletkezik a különbség?

[ Szerkesztve ]

(#67920) nightshadow válasza PuMbA (#67919) üzenetére


nightshadow
veterán

Szerintem itt érthetően le van írva: [link]

(#67921) Kbali válasza vmaxter (#67918) üzenetére


Kbali
nagyúr

Még mindig Picasanak hívják és egy ideje a Google+ alatt találhatók a szolgáltatásai.

(#67922) st6969 válasza FaTHI (#67858) üzenetére


st6969
őstag

Ez bennem is felmerült. Pár hónapos a tv, de eddig nem vettem észre, hogy a felhősödés zavaró lett volna, most viszont mintha erősödne (ugyanolyan beállítás mellett).
Létezhet ez?

(#67923) #93966848


#93966848
törölt tag

Valakinek cserélték már gariban foltosodás miatt?

(#67924) Gicz válasza PuMbA (#67919) üzenetére


Gicz
addikt

Jól mondod, sample and holdnál mind1.
Nem fogja tudni megmagyarázni. Az lett mint már sokszor, megkaptuk a "hagyjuk ti ehhez nem értetek" hsz-t. No offense ;)

(#67925) vmaxter válasza Kbali (#67921) üzenetére


vmaxter
tag

Bocs, de nem értem..., lehet nem egy dologról beszélünk?

Google+ szolgáltatás az én TV-men végképp nincs. Ez egy régebbi típus és nincs teljes értékű böngésző rajta. Hasonlóan kell letöltögetni hozzá, az app-okat, mint okostelefonra. Van egy lista, benne egy kategória nézet, ahonnét le lehet ezeket tölteni. Melyik kategóriában találom? Nálam összesen két Google app érhető el: a Google Maps, ami kezdetektől rajta van a tv-men, de nem használható. Valami jogi szöveget ír ki, azzal hogy megszűnt a szolgáltatás, továbbá egy újdonság, a Goggle Talk, azt kipróbáltam, megy, de az csak a csevegő szolgáltatás.

(#67926) macy válasza vmaxter (#67925) üzenetére


macy
addikt

Nálam sincs Picasa, Port.hu megy rendesen. F6400.

(#67927) Tegla80 válasza vmaxter (#67925) üzenetére


Tegla80
addikt

Szia
Gyorsba atfutottam a beszelgeteseid es ha jol ertelmeztem....
regebben volt picassad es most nincs,de a legujabb fw van fent ....
Ha ez igy van akkor valszeg az auto fw frissitesek valamelyike volt a ludas,ha eddig +volt akkor az uccso...
Plusz nalam amugy "ES5500" nel az allshare -ben a kepek menupontban van a picassa a face ,nem is a smart ban... ott is nezted??

Sony® & PlayStation®

(#67928) coolfire1973


coolfire1973
csendes tag

Hali hozzáértők!
Lenne egy kis problem.
Adott egy UE32F4510-es TV és DIGI.A LAN kábel egyből megy a tv seggébe.Az a probléma,hogy a digi accos net.Nem lehet router nélkül megoldani a hálózatot?Mert már keresgéltem,de semmit nem találtam.Így meg nem tudja a tv belőni a hálózatot mert nincs jel,mivel nincs megadva a felhasználó és jelszó.
Valami ötlet?
Köszi előre is
CF

(#67929) #94529552 válasza #93966848 (#67923) üzenetére


#94529552
törölt tag

Most írtak róla, olvass visszafelé!
(#67861) Genesistibi
(#67867) Dani Pécs már a harmadikat várja.

(#67930) w333 válasza #93966848 (#67923) üzenetére


w333
félisten

Kérdés hogy mennyire foltos ... esetleg linkelj róla egy képet ! :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#67931) Kernel válasza Batib (#64258) üzenetére


Kernel
nagyúr

Tudtok valamit erről az önhordó karosszériás cuccról (H4200), voltaképpen hogyan lehet szétszerelni a kijelzőt, LED-háttérhez hozzáférni, javítható egyáltalán, vagy komplett eldobandó?

Nézegettem a MMarktban, de mintha egybe lenne öntve az egész keret, csak a hátán van egy kisebb levehető rész.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#67932) dreim76


dreim76
csendes tag

Sziasztok!
Érdekelne, hogy a Samsung SSG-5100... 3 d szemüveg kompatibilis-e a H sorozatú tévékkel :F

(#67933) vmaxter válasza macy (#67926) üzenetére


vmaxter
tag

A port.hu-t benéztem valóban, a PortRo.hu-val összekevertem, az ikonja ugyanaz. Nem használom amúgy, csak példának akartam felhozni, de valóban létezik a magyar verzió. Sorry :B

(#67934) vmaxter válasza Tegla80 (#67927) üzenetére


vmaxter
tag

Nem ott még nem néztem, de az AllShare-nél nekem a Serviio jön fel, ugyanis a gyári AllShare helyett nekem az van. Magyarul az AllShare alatt nekem a hálózati helyek jönnek fel, nem alkalmazások.

Még megpróbálom a gyári beállításokat visszaállítni, mert szerintem is a frissítés okozza a galibát. Bár azt nem értem az ügyfélszolgálat ennek a lehetőségét miért nem említi.

(#67935) w333 válasza Kernel (#67931) üzenetére


w333
félisten

Azt a kisebb levehető részt ha leveszed ... szerintem körbe a keretet hátulról le lehet pattintani, valahogy csak össze rakták azt a TV -t, nem hinném hogy berakták volna előbb a kijelzőt, aztán körbeöntötték folyékony műanyaggal :N

(#67936) Pumma

Még azt is szét lehet szedni ... :DDD

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#67936) #94529552 válasza w333 (#67935) üzenetére


#94529552
törölt tag

tescogazdaságos?

(#67937) Batib válasza w333 (#67935) üzenetére


Batib
őstag

[link]
Egyébként kijelző panelt szervízben sem cserélnek, csak kijelző modult. Ez tartalmazza a kijelző panelt, a különbözö fény átalakító rétegeket, a háttér világítást, s magát a a bottom sasszét, ami jelen esetben müanyag.
Jelenleg a magyar Samsung 4-5-6os sorozata 3 féle megoldást alkalmaz.
Az alap: pl H6200, H6400 vékony kivitel hátsó megvilágítás.
Az olcsósított: pl H6203 vastag kivitel, hátsó megvilágítás, fém bottom sasszé stb
A legolcsóbb: H4200: vastag kivitel, műanyag eyszerűsített kivitel, HD ready. (ugy tudom nemsokára lesz belőle FHD is)

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#67938) gyeniko válasza dreim76 (#67932) üzenetére


gyeniko
őstag

Igen.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#67939) stnorcy válasza macy (#67854) üzenetére


stnorcy
aktív tag

Köszönöm a válasz.
Tudom hogy melyik usb-s stick jó hozzá, de én a belső modulra gondoltam és azért kérdeztem hogy jó vagy jók e hozzá az a két típus amit irtam. Mert látam olyan tipusú tv-t amit emlitettem s abban belűl volt a wifi s nem usb stickel.
Erre szerettem volna megoldást.

Iphone 13 Pro - Apple Watch SE (LTE)

(#67940) Kernel válasza Batib (#67937) üzenetére


Kernel
nagyúr

Az én szervizemben pedig szükség lehet a kijelző modul szétszerelésére is, de ezt a H4200-at akárhogy néztem, lepattintható keretet sem láttam (ami egyébként is már régen rossz, ha feszegetni kell, sérülhet közben a kijelző stb.).

Az egy dolog, hogy Samsung márkaszervizben (egyik ügyfelem mesélte) kizárólag komplett kijelző akartak cserélni, T-Con és inverterrel együtt, ez már az ő bajuk. Közben csak az invertert kellett javítani, kicsit nevetséges...

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#67941) Batib válasza Kernel (#67940) üzenetére


Batib
őstag

Az előlap ugyanúgy lepattinthato róla mint az eddigiekről. Pusztán a hátlap kisebb és maga a bottom sasszé is kilátszik hátul, s ezáltal félig betölti a hátlap szerepét is.

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#67942) Tom5


Tom5
addikt

Samsung F6500-nél van arra megoldás, hogy a beépített lejátszónál a hangokat normalizálja? Értem ezalatt, hogy a robbanások, zenék, effektek üvöltenek a beszédhang meg szinte hallhatatlan. :F

[ Szerkesztve ]

(#67943) Flashget válasza dreim76 (#67932) üzenetére


Flashget
félisten

Én a D6500-hoz kapott SSG-3100GB szemüveget használom az F6640-hez kapott SSG-5100 helyett, mert olyan szar gagyi az egész. Oldalról bevilágít a fény ami totál zavaró.
Szóval szerintem működnie kell, ezekben nem nagyon lehet eltérés csak a szemüveg formájában, súlyában stb.

Realme GT Master Edition

(#67944) Flashget válasza Tom5 (#67942) üzenetére


Flashget
félisten

TV-k hangszórói kb. arra valók, hogy hallgasd a híreket.
Komolyabb hangzáshoz erősítő és hangfalak kellenek. vagy elfogadod ami van vagy költesz egy jobb cuccra. Lényegében bármi jobban szól a tv hangszóróitól.
Nekem a Logitech 2.1-es PC hangszórói is jobbak a tévétől..

Realme GT Master Edition

(#67945) Flashget válasza Kernel (#67940) üzenetére


Flashget
félisten

xy szervízben komplett alaplapot cserélnek, miközben lehet csak az egyik IC adta meg magát. Ennyire értenek hozzá...

Realme GT Master Edition

(#67946) w333 válasza Tom5 (#67942) üzenetére


w333
félisten

Hangbeállítások / Auto Hangerő / legyen Normal -ra állítva ;)

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#67947) gyeniko válasza Flashget (#67945) üzenetére


gyeniko
őstag

Ez a protokoll. Csak komplett részegységeket cserélnek. Nincs "kimérem, kiforrasztom-beforrasztom".

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#67948) Flashget válasza w333 (#67946) üzenetére


Flashget
félisten

ez arra jó, hogy ha csatornát váltasz ne legyen egyik erősebb a másiknál, mert a szolgáltatók nem egyforma jeleket kapnak. :)
hagyományos CRT tévénél ez kurva idegesítő tudott lenni, ebben már legalább megoldották ezzel a funkcióval.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#67949) w333 válasza Flashget (#67948) üzenetére


w333
félisten

Igen de a belső médialejátszóra nem tudom miért de nagy hatással van, alapból az Auto hangerő ki van kapcsolva és a belső médialejátszó filmeknél tényleg halk kb. 50 -re kell hangosítani hogy érthető legyen, én ezzel szenvedtem 3 hónapot legalább, ha bekapcsolod az Auto Hangerőt Normál -ra a belső lejátszó hangereje megemelkedik legalább a 2X -ére és már elég lesz a 20-30 hangerő is ... :K

Próbád ki a belső lejátszót AC3 448kbs hangsávval, és meglepődsz :D

Másoknak is volt már ilyen gondjuk ... Link > válasz = eredmény !

Különben szerintem ez valami bug ... de nem nagyon akarják javítani :U

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#67950) Flashget válasza w333 (#67949) üzenetére


Flashget
félisten

ennyire nem mélyedtem bele..de adásnál az egyik este filmnél pl. a zene teljesen elnyomta a szinkronhangot..semmit se tudtam kezdeni vele csak imádkozni a zene halkuljon már el hiába volt normálon. ;)

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.