Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66101) Tonio51 válasza BBéci (#66098) üzenetére


Tonio51
csendes tag

Szia!
Valóban, de a Philips csinál belőle valami 5.1 félét. Mindegy, sokkal szebb a hangzás, mintha csak a tv szólna.Azért köszönöm a reagálást. :R

Üdv.: Tonio51 UE40U6900 TV, Amiko Alien2+műholdvevő. Galaxy Gand Pryme+ Galaxy A5 2015

(#66102) Anonymus23


Anonymus23
veterán

Megérkezett a 40F6500.
Összeraktam, megy minden, azonnal frissítette is magát.

Mit mondjak, jóval többet tud mint a C650. Egyelőre csak lesek, hogy mi minden van benne (amit én mondjuk lehet az életben nem használok :DDD ).
Tetszik, kicsit szokatlan, mert jóval kisebb mint a C650, annak elég széles kávája volt.
A képpel alapvetően meg vagyok elégedve, de még állítgatni kell.
Akinek van ilyenje, az milyen képbeállításokkal használja? Tudom, hogy két TV sem egyforma, meg teljesen mást mutathat, de ez a 2 nap erre lesz szánva, hogy próbálkozzak és kísérletezgessek vele, és hát van pár menürész, amit asse tom, mire való.

A tapis távirányító érdekes, de már most jobban bejön mint a normál.
Venni kell hozzá egeret meg billentyűzetet majd idővel mert az már most látszik számomra, hogy míg a C650-nél egyszer végignéztem mit tud a smart rész, és többet felé sem jártam, ennél a készüléknél már többet fogunk időzni ezen a téren is.

;) - The Power of the Light Side

(#66103) CoolBoy323


CoolBoy323
nagyúr

A hangszínszabályzó mikor használható?
Ha nincs rádugva semmi, akkor tudom, h igen, de ha jack-be van dugva valami, akkor nem...

RCA-ba dugva?

(#66104) Flashget válasza Anonymus23 (#66102) üzenetére


Flashget
félisten

Nyugi én is így voltam vele..kezdetben nem találtam kapásból a csatornalista mentése opciót ;)
Azt nézd meg melyik fw van rajta és nyomj rá az emanual gombra vagy smartban 2 db app jelenik meg rányomva szintén. ha bejön akkor ok, ha fekete kép és nem történik semmi (miközben aktív a net kapcsolat) úgy jártál mint én..hívhatod a samsung távjavítást kérve.

MP indulásnak 10/3 aztán majd kiderül operettezik még a tv vagy sem :)

Realme GT Master Edition

(#66105) Anonymus23 válasza Flashget (#66104) üzenetére


Anonymus23
veterán

Az előbb gyorsan besötételtem (redőny le), mondom lássuk a felhősödést, de vagy lekapcsolja a ledet csatornaváltáskor, vagy tényleg annyira szépen homogén a kijelző, hogy semmilyen felhősödést nemlehet észrevenni rajta. A C650 amikro már ment pár órát, akkor bizony szépen látszottak a felhők (csak fekete háttérnél csatornaváltáskor).
Ami már most nagyon szembetűnő számomra, hogy sokkal folyamatosabb a kép, nincs utánhúzás benne, sokkal szebb mint a C650-esé.

Megyek meglesem az emanualt.
Mondjuk nem tudom, de a FB-ra már feljelentkezett a feleségem, és ott működött minden. Nem tudom mit kellene látnom, de volt még vagy 30 ikon a FB-on kívül.

;) - The Power of the Light Side

(#66106) drmotto


drmotto
őstag

Sziasztok!
UE46F7000-en be lett kapcsolva valami olyasmi, hogy környezetfüggő hangerő, vagy hasonló. De sehol nem találom a menüben. Hogy lehetne ezt kikapcsolni?
Köszi

(#66107) perecKING


perecKING
senior tag

(#66108) laca500


laca500
aktív tag

Esetleg erre valaki valamit!? :F

Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

(#66109) Flashget válasza Anonymus23 (#66105) üzenetére


Flashget
félisten

a source gombot nyomd meg akkor nem kapcsolja ki a feketét és látni a felhőket, még ha nem is zavaróan.
ha ott van annyi ikon és rányomva működik, tehát nem fekete a kép akkor rendbe van.

Realme GT Master Edition

(#66110) Flashget válasza drmotto (#66106) üzenetére


Flashget
félisten

emanual, kézikönyv?
ha semmi nem vezet eredményre csinálj egy hang visszaáll. vagy magát a tv-t hozd alaphelyzetbe és akkor minden olyan lesz mint amikor vetted.

laca500 csak a samsung jó hozzá miként kamerából is.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#66111) laca500 válasza Flashget (#66110) üzenetére


laca500
aktív tag

Köszi.

Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

(#66112) Flashget


Flashget
félisten

azért jól éreztem, hogy minden nem mehet flottul ezzel a Hbbtv-vel :D
nálam kép opciókban a 16:9-re automatikus szélesség a 4:3-ra nyújtás van beállítva.
nos amikor az utóbbit nézem M3-on a médiaklikk jobb és bal oldalt fekete csíkot generál vagyis belepiszkít a beállításba...jó játék ez a Hbbtv de ilyenkor még jobb offba rakni :D

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#66113) vadasz70 válasza zsolt501 (#66090) üzenetére


vadasz70
aktív tag

És mit kell nézni ezeknél a teveknel hogy ne legyen problemam vele? És tudja azokat a dolgokat amit a mi tevek?

(#66114) Bitpalace


Bitpalace
senior tag

Erre valaki?

(#66115) zsolt501 válasza vadasz70 (#66113) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Pixel hiba, külsérelmi nyom, és működjön rendesen, próbáld ki.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#66116) szepi23


szepi23
tag

Sziasztok!

Néhány hete kaptam egy 55f9000-t. Az 55ES6500-am után érezhetően gyorsabb, mozgásoknál szép képe van, felhősödést nem látok. Szóval elégedett vagyok :). Nyilán nem egy plazma, de nekem megteszi ;] .
Kérdésem az, hogy érdemes-e megvenni hozzá 120e Ft-ért az okosító boxot?
http://www.edigital.hu/Kiegeszito/Samsung_SEK-2500U/XC_UHD_Evolution_Kit-p408299.html
Kell nekem most a HDMI 2.0? lesz ez olcsóbb, vagy nem szokott az lenni, annyira kevés fogy belőle? Csak egyszer adnak ki ilyet vagy jövőre lesz újabb? Tudom ez egy kisebb TV ára, nem kevés, de ezzel megkapja a H-s széria tulajdonságait?

(#66117) Flashget válasza Anonymus23 (#66102) üzenetére


Flashget
félisten

Mondok még 1 jó oldalát az F szériának a régebbihez képest.
D6500-ba gyenge hardver volt az itt található streameket nagyon lassan és akadozva hozta be. Most már ahhoz képest nagyon gyorsan és stabilan.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#66118) Anonymus23 válasza Flashget (#66117) üzenetére


Anonymus23
veterán

Eddig nagyon bejön a TV, szebb és folyamatosabb kép van rajta mint a korábbin, de mondjuk az lenne a gond ha nem így lenne...
Most csak a foci VB ment eddig rajta, HD adás, hozza a kötelezőt.

;) - The Power of the Light Side

(#66119) nicu71 válasza Anonymus23 (#66102) üzenetére


nicu71
addikt

én is a héten váltottam c650ről...de én a 6320ra :)
ugyanigy vagyok én is,,,elég nagy a fejlődés azóta,eddig megvagyok elégedve.Először kissebb sokkot kaptam akkora ez a tv.46 col... :D

Nálatok megy az mtva app? nálam kezdetektől hálózati hibát ir ki,igaz ideiglenesen még csak wifiről kapja a jelet.szovtvert befrissitettem az 1120ra.

[ Szerkesztve ]

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#66120) devil-k válasza perecKING (#66043) üzenetére


devil-k
nagyúr

Szia!

Ha BD 3D-vel eteted a TV-t, akkor kiírja, hogy 3D tartalmat érzékelt és átkapcsol magától.

A felezett 3D-nél pedig te tudod beállítani, hogy "vízszintesen vagy függőlegesen felezzen". Az ilyen fajta 3D-hez nem kell Blu-ray vagy médialejátszó, viszont a BD 3D-nél elengedhetetlen. Mivel a Samsung aktív 3D-s technológiát használ, így javasolt a BD 3D nézése több szempont miatt is.

szepi23
Abszolút felesleges megvenni hozzá, kivéve, ha nem vagy SMART b*zi, ugyanis általában azon szokott dobni. Inkább (ha már ilyen jó TV-d van) ennek az árnak a töredékéből kalibráltasd a TV-det. :K

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#66121) Flashget válasza nicu71 (#66119) üzenetére


Flashget
félisten

Nálatok megy az mtva app? nálam kezdetektől hálózati hibát ir ki

nálam az már D6500-on is ezt produkálta minden második indításnál.

Realme GT Master Edition

(#66122) szepi23 válasza devil-k (#66120) üzenetére


szepi23
tag

Köszi a választ. Gondolkodom a kalibráláson, de a képe nekem így is tetszik, beállítottam a saját szám íze szerint. Nem a költség miatt gondolkodom, hanem amiatt, hogy ha kalibrálás után hasonló lesz, akkor minek, ha nagyon más akkor nem fog tetszeni és visszaállítom a mostanira. És állandó lelkiismeretfurdalásom lesz, hogy nem színhelyesen nézem :D .
A bővítésen amiatt gondolkodom, hogy a jelenlegi "agya" a tvnek nem tudja a HDMI 2.0-t. Most még nem is kell, de gondolom nem véletlenül találták ki, a 4k elterjedésével ki fogják az eszközök használni. Nyilván egy ilyen tv-t nem cserélek le, ha van lehetőség inkább bővítem.
Egyébként nagyon meg vagyok vele elégedve, bár az 55es6500-at is be tudtam úgy lőni, hogy elégedett legyek. Most a szüleimnek adtam, ha megyek hozzájuk, most már látom a képminőségbeli mülönbséget.

(#66123) Flashget válasza szepi23 (#66122) üzenetére


Flashget
félisten

pedig egy ekkora méretű és árú tévénél a BD filmek miatt a színhelyes kalibráltatás lenne az első amit elvégeztetnék és nem a smart hülyeségre kiadni 120K-t.
de hát nem vagyunk egyformák :)

Realme GT Master Edition

(#66124) devil-k válasza szepi23 (#66122) üzenetére


devil-k
nagyúr

A 4K elterjedése még évekig fog tartani. Se tartalom (kivéve azt a kb. 6 db filmet), se lejátszó nincs jelenleg... Még gyerekcipőben jár az egész.

"Gondolkodom a kalibráláson, de a képe nekem így is tetszik, beállítottam a saját szám íze szerint."

Az a helytelen, ahogy most nézed. Szemmel nem lehet beállítani a TV-t helyesen. Pl. a fehéregyensúlyt hogy állítanád be? :D

Csak kíváncsiságból, az élesség mennyin áll?

- mozi bolondéria -

(#66125) szepi23 válasza devil-k (#66124) üzenetére


szepi23
tag

Az élesség a gyárin van. Gyakorlatilag a mozi üzemmódban használom, pár apró állítással, most nem tudom bekapcsolni, merg a gyerekek azonnal nézni akarnánakmvalamit és azt most nem lehet :) .
Jó, értem én ezt a kalibrálás dolgot, igazatok is van valószínűleg nyáron megcsináltatom. Tudtok kontaktot erre Győrben? A garancia megmarad a kalibráltatással, kell a szervíz menühozzá?

[ Szerkesztve ]

(#66126) devil-k válasza szepi23 (#66125) üzenetére


devil-k
nagyúr

A gyárin? Az mit jelent? :DDD Konkrétan nullán kell lennie. :K Nem kell belenyúlni a szervizmenübe, a garanciát nem érinti, mivel a beállításoknál fog majd dolgozni. Keresd janos666 fórumtársat.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#66127) szepi23 válasza devil-k (#66126) üzenetére


szepi23
tag

Köszi!
Most megyünk Györkőc fesztiválra, ha valakit érdekel nagyon nagy élmény a gyerekeknek és ingyenes. Egész hétvégén van. Az egyémek egész évben ezt várják :) .

http://www.gyorkoc.hu/hu

[ Szerkesztve ]

(#66128) devil-k válasza szepi23 (#66127) üzenetére


devil-k
nagyúr

Jó szórakozást! :)

- mozi bolondéria -

(#66129) Flashget válasza szepi23 (#66127) üzenetére


Flashget
félisten

kösz az infót, addig mi megyünk a tévédért. ;]

Realme GT Master Edition

(#66130) devil-k válasza Flashget (#66129) üzenetére


devil-k
nagyúr

háháháh. ;] Ez jó. Most felkacagtam. :C

- mozi bolondéria -

(#66131) peu407


peu407
senior tag

Sziasztok!

Van egy Samsung UE40ES6530 tv-m. Több hónapja nem néztem rajta 3d-s filmet,de most kaptam egyet,gondoltam megnézem. A gondom az, vibrál a szemüveg. Rendesen párosítva lett a TV-vel,mégis vibrál,főleg a a lencse széleinél észrevehető. Hogyan tudom ezt kiküszöbölni? Szemüveg típusa: SSG-5100GB.

(#66132) Tutu7030 válasza peu407 (#66131) üzenetére


Tutu7030
veterán

Az elem nem gyenge?
Végső megoldás; passzív 3d tv. :D

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#66133) Markizmark válasza peu407 (#66131) üzenetére


Markizmark
addikt

Szüntess meg minden külső fényt, mert szerintem az okozza a látható vibrálást.

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#66134) Tamás34


Tamás34
senior tag

Az én véleményem, hogy az aktív 3D szemüveg hátránya a nappali mozizás, mert érzékelni a vibrálást, este nem! Volt LG passzív TV-m, annál ilyenre nem kell ügyelni, bármikor élvezheti az ember a 3D-t!

LG48C2OLED- Samsung Galaxy S23 Ultra-Xiaomi wath s1 Pro-Amazfit Balance Grey

(#66135) Markizmark válasza Tamás34 (#66134) üzenetére


Markizmark
addikt

bármikor élvezheti az ember a 3D-t!

Oldalanként 540 sorban és csakis pontosan a TV-vel szemben. :D Ha kicsit alulról vagy fölülről néztem már nem volt jó az áthallás miatt.

Egyébként a moziteremben sincsenek ablakok és a lámpák is offon vannak.

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#66136) mutyi


mutyi
őstag

Egy ismerősömnek beüzemeltem egy F6320-as készüléket, nekem is itthon egy F6400 van, tehát gyak. ugyanaz a kettő.
Miután beállítottam mindent, megkérdezte hogy melyik szolgáltatónál vagyok, hisz most már van az a Samsung On TV szolgáltatás is.
Szóval beléptem ezek után a smart menübe és látszódott egy csomó alkalmazás ikonja,de legtöbb halvány volt, azaz nem volt aktív. Gondoltam majd szépen idővel letölti őket, esetleg még nem frissültek be.
Aztán beléptünk youtube-ba,majd valamiért elsötétült a képernyő. A lényeg hogy kikapcsoltam a tv-t majd be, megint beléptem a smart menübe és gyakorlatilag két alkalmazás kivételével minden ikon eltűnt.

Tudja valaki hogy lehet őket visszatölteni vagy miért tűntek el?

(#66137) Flashget válasza Tamás34 (#66134) üzenetére


Flashget
félisten

Az én véleményem pedig az, hogy amit adtak E meg F szériához szemüveget SSG-5100 tip. az egy hulladék kategória a D szériához adott SSG-3100-hoz képest. Utóbbinál oldalt van egy takaró szerűség oldal fény ellen és bár súlyosabb darab mint az 5100 de legalább használatra hasonlít egy napszemüveghez is, szemüveg érzete van. Az 5100 meg az orrom végén a szemem elött egyenes vonalban keresztbe van, rajzfilmekben ábrázolt groteszk megjelenést kölcsönözve. Ez árban is megjelenik a különbség. 5100-tól csak a moziban kapható 300Ft-os passzív 3D-hez való szemüveg lehet a gagyibb. Örülök, hogy megmaradt a 3100-ból mind a 4db szemüveg :)
Bár az is tény bármilyen film 2D vagy 3D este élvezetesebb BD vagy MP lejátszóval.

Realme GT Master Edition

(#66138) Flashget válasza mutyi (#66136) üzenetére


Flashget
félisten

emanualra rányomsz és fekete kép jelenik meg, nem történik semmi vagy a 2db appra ha rányomsz detto?
akkor ez a megoldás rá: [link]

továbbá ha a szolgáltatódnál van már Hbbtv akkor azt is kérheted, hogy aktiválják ha kell. [link]

Realme GT Master Edition

(#66139) Tamás34 válasza Flashget (#66137) üzenetére


Tamás34
senior tag

Én is gondoltam erre, hogy esetleg a szemüveg a gagyi, majd veszek valami másik típust, bár fogalmam sincs, hogy milyenek vannak és, hogy melyik a legjobb!

LG48C2OLED- Samsung Galaxy S23 Ultra-Xiaomi wath s1 Pro-Amazfit Balance Grey

(#66140) Flashget válasza Tamás34 (#66139) üzenetére


Flashget
félisten

Azt nem tudom melyik a legjobb, de azt igen a 3100 és 5100 közül melyik a jobb.

Realme GT Master Edition

(#66141) mutyi válasza Flashget (#66138) üzenetére


mutyi
őstag

Igen, az adott készüléknél rákattintottam az e-manualra és fekete volt a kép és az appoknál is.

Nálam itthon meg minden tökéletes, e-manual is bejön azonnal.

A fura az volt a másik készüléknél, hogy elsőre voltak appok, igaz szinte mind inaktív volt és kapásból nyomtam is rá egy szoftver frissítést. Azóta meg már nincs semmilyen app.

Ezek szerint ha jól gondolom akkor fel kell hívni a Samsungot és kérni a távsegítséget hogy szervíz menüben megoldják a gondot?

(#66142) Flashget válasza mutyi (#66141) üzenetére


Flashget
félisten

Pontosan. Hívhatod őket most is (foci VB alatt 23:00-ig vannak), de szinte 100% a távjavítást csak hétköznapra vállalják egy neked megfelelő időpontban. Legalábbis nekem ezt mondták szombaton és hétfőn megcsinálták.

Realme GT Master Edition

(#66143) peu407 válasza Markizmark (#66133) üzenetére


peu407
senior tag

Igazad lehet, mert visszagondolva legutóbb este néztünk filmet. Most du akartam, kihúzott sötétítő függönyök mellett. Köszi a választ.

(#66144) Angel2014


Angel2014
addikt

Sziasztok!
Tudtok nekem abban segíteni f6400 on ,hogy késik a kép és a hang kb 20 másodpercet.

Anyu szobájában megy a kép és az ugyan az nálam 20 mp vel később jelenik meg , a barátom is felhívott meccsnézés közben nála is digi van, azt mondja gól mondom ne már :Y erre 20 mp vel később csakugyan gól lett.

Nem lehet valami beállítási hiba? Kábeles Digiről van szó

256QAM modulácíó

6000KS/S a jelátviteli sebesség

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#66145) s_


s_
tag

Köszi szépen a tippeket az F8000 médialejátszó kombó hangcsúszásával, de sajnos ezen az elso szerias ac ryanen tenyleg nincsen av sync opcio, ellenbe a kovetkezo szeriaban mar benne van ha jol lattam, de ekkora baromsagot amit a samsung csinalt velem ezzel az uj premium kategorias tvjevel egyszeruen nem akarom elhinni, hogy most ezert kell vennem egy új média lejátszót amiben kell hogy legyen lip sync opció, más különben nem tudok filmeket nézni, bezzeg a c6000-en tudtam minden gond nélkül. Esetleg ha valakinek lenne valami tippje ami elkerülte a figyelmemet azt megköszönném máskülönben kénytelen vagyok elajándékozni szegény megboldogult ryanemet. :)

(#66146) Flashget válasza Angel2014 (#66144) üzenetére


Flashget
félisten

Azért azt tisztázzuk le, hogy anyukádnak és barátodnak milyen tévéje van? Illetve ők nem esetleg analóg csatornát néznek szemben veled aki FHD tévén HD adást? ;)
mert ez nem hiba.

Realme GT Master Edition

(#66147) apszi válasza s_ (#66145) üzenetére


apszi
őstag

Külföldi fórumokon páran panaszkodtak az új szériás H6400-as tévénél száj szinkron problémára DVB-T adásnál. Ez valami Samu betegség? Valóban vannak ilyen gondok?

(#66148) TraceR válasza s_ (#66145) üzenetére


TraceR
tag

Melyik ac ryan ez, HD mini vagy a nagy? Ha felrakod rá a masodik szeria firmwaret az se aktivalja a lipsyncet?

(#66149) Disque válasza Angel2014 (#66144) üzenetére


Disque
aktív tag

Nem kapcsoltad be véletlen a time shiftet?

(#66150) s_ válasza TraceR (#66148) üzenetére


s_
tag

ez a legelso nagy HD, utana jott a HD2 es most meg mar HD3 3D van, sajnos mindegyik szeriahoz csak az adott fw-jet lehetett installalni mas hardver miatt. De bőven elegem lett már a Ryanből főleg amikor tojtak bele és kiadtak egy fw-t az uj design és a HD2 jövetele miatt és totálisan belassult tole a HD1 utana meg mar az europai support is bezart, talan nem is baj hogy megérett a csere mert mégis csak egy 4 éves gépről beszélünk, csak akkor is bosszantó hogy zéró lip sync és hasznalhatatlan a samuval. :N

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.