Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67951) BlacKSouL válasza Flashget (#67950) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Ez főleg akkor fordul elő, ha az eredetileg 5-7-9-... hangsávot összekeverik 2 hangsávvá...
Régi rippelt dvd-k divx-ben cd-re kiírva szenvedtek ettől jellegzetesen.
Tehát míg pl. 7 hangszórós rendszeren rendes házimozi rendszerrel játszva elölről a frontsugárzóból hallod a beszédhangot, a többi surroundból pedig a zajokat, zörejeket ha vannak, akkor mindet hallod egyszerre, de a füled ki tudja venni az irányokat, illetve "kiszűri" a beszédhangot. Ha azonban csak 2 sávba kell mindet belesűríteni, akkor elég ritkán normalizálják sávonként, magyarul ugyanazt az intenzitást/dinamikát veszik ki minden sávból, amiből csak mondjuk 1/7 lesz a beszédhang, míg 6/7 meg a zaj. Ilyenkor van az, hogy megy egy akció sötétben, lopakodva, csendben, hallod a suttogást tisztán, majd felrobban valami, jön a helikopter, rohamozik a kommandó, és hiába ordítanak a szereplők, nem hallod a zajtól.
Rendes konvertálásnál sávonként normalizálnak, tehát figyelembe veszik a fentieket, és az összes sáv összes hangdinamikája lesz a hang fele, a beszédhangsáv pedig a másik fele. Oldalpáronként.

Ja, vonatkozik mindez általában a tévéadásra, vagy a gyenge minőségű forrásokra.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#67952) #93966848


#93966848
törölt tag


Szerintetek gari?

(#67953) w333 válasza #93966848 (#67952) üzenetére


w333
félisten

Áááá ez nagyon durva mindenképp garancia ! :Y

Most csináltam én is 3 képet az EH6030 -ról 15 -s fényerővel (Direct Led) :D

Full sötétben (tényleg fekete, semmit sem láttam) !

Zseblámpával TV alja megvilágítva (nehogy valaki kitalálja hogy kamuképek) !

Telefon vaku (csak úgy) !

Remélem azért látszanak a képeken hogy teljesen fekete (bocsi a fókusz miatt de sötétben lehetetlen fókuszálni), ezért is készítettem több képet ... nem értem az újabb TV -k miért nem ilyen jók sötétben ? :(

Értem én hogy Edge led, de ez szerintem már a tűréshatáron bőben túl van :U

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#67954) gyeniko válasza #93966848 (#67952) üzenetére


gyeniko
őstag

A Samu 40D5000-em ilyen. Szerintem nem lesz könnyű dolgot a gariztatásnál...

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#67955) Gicz válasza w333 (#67953) üzenetére


Gicz
addikt

Dinmukis kontrasz/ helyi sötétítés offon van? Megnézted a másik kép milyen iso, záridő, blende értékekkel készült?

Megint az van h hoztál képeket, amik alkalmatlanok az összehasonlításra :D

Fényképezéssel az lcd-mről tudok tökfekete, és a plazmról világító szürke képet csinálni. Minden csak záridő kérdése :U

Plusz nem tudjuk h jimanszky mekkora háttérfény beállítással csinálta a képet. Lehet h 100/100.

[ Szerkesztve ]

(#67956) #93966848 válasza Gicz (#67955) üzenetére


#93966848
törölt tag

Minden maxon van na de akkor is durva.nekem úgy tetszik a kép.akkor most ne használjam úgy mert szar a kép??

(#67957) Tegla80 válasza #93966848 (#67956) üzenetére


Tegla80
addikt

Ne sertodj be,de Te sosem fogsz elegedett lenni ilyen elvarasokkal tv fronton.
"Minden maxon van,....nekem ugy tetszik...... "ne vicceljunk mar. :U
(foleg ugy,h napokig tesztekrol volt duma,mikor vetted,majd csereltetted..... ennek fenyeben tokmind1 lenne es az is szamodra a teszteredmeny egy tv eseteben.)

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#67958) devil-k válasza #93966848 (#67956) üzenetére


devil-k
nagyúr

Minden maxon van? Mi az a minden? :Y

- mozi bolondéria -

(#67959) Flashget válasza #93966848 (#67956) üzenetére


Flashget
félisten

minden maxon úgy nem néz senki tévét, mert nézhetetlen :)
mi a típus? ha felső kategóriás max. akkor van esélyed cserére, különben ráfogják "ez a technika velejárója".
amennyiben már alacsony beállításoknál lenne ilyen durva, akkor cserélnék esetleg középkategóriásnál is.
ezért kell az első 3 napban orrba-szájba járatni este nézni, keresni a felhősödést, hogy kicseréljék.
Bár állítólag már nincs erre törvény, ami kötelezi az eladót, hogy vegye vissza és cserélje ki 3 napon belül. Csak a weben keresztül vett, házhoz szállítás esetében van cserére lehetőség, de ennek utána kéne járni, hogy így van vagy sem.

Realme GT Master Edition

(#67960) devil-k válasza Flashget (#67959) üzenetére


devil-k
nagyúr

" Csak a weben keresztül vett, házhoz szállítás esetében van cserére lehetőség, de ennek utána kéne járni, hogy így van vagy sem."

14 napig visszaküldheti mindenféle indoklás nélkül és nem kell, hogy házhozszállított legyen a készülék. Elég, ha csak a netről lett vásárolva.

- mozi bolondéria -

(#67961) Flashget válasza devil-k (#67960) üzenetére


Flashget
félisten

Mondom utána kellene járnom. :)

Én is furcsálltam mikor az MM-ben vettük a tévét és kérdeztem, hogy ha 3 napon belül gond van vele ugye hozhatom vissza..mire az eladó mondta, hogy igen és kicseréljük bár már nem vagyunk kötelesek egy új törvényi rendelet szerint kicserélni..de a cég kicseréli továbbra is.
Ezt mondta.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#67962) zsoltttt


zsoltttt
csendes tag

Van egy samsung 32h5030 nevű készülék 80000 forintért és van samsung 32h5000 120000 forintért.Ennyivel jobb az utóbbi?

(#67963) nightshadow válasza zsoltttt (#67962) üzenetére


nightshadow
veterán

és van samsung 32h5000 120000 forintért

Nem tudom, hol adják 120k-ért, de az a tévé sohasem ért annyít. Az edigitalban hivatalos garanciával 87k: [link], webshopokban meg 75k [link]

[ Szerkesztve ]

(#67964) wolfman válasza #93966848 (#67952) üzenetére


wolfman
veterán

Vettem egy bő hónapja egy Samu 55C6500-at, de én már másodkézből. Ugyan ilyen k..vadurva foltosodása van a háttérvilágításnak. Amikor világos a képernyő, akkor semmi nem látszik belőle, de pont tegnap néztük meg az új Godzilla filmet, hát majdnem elsírtam magam. Emellett még olyan csíkozódása is van a háttérvilágításnak, ami világos képen jön elő, amikor egy színű homogén, de ez a képernyőn mindenhol. Tutira biztos vagyok benne, hogy ez valami "előlapi" benyomódás lesz, mert ha nyomom az újammal a kijelzőt, akkor a csíkok vándorolnak arrébb.

De pont nemrég kérdeztem itt tőletek, hogy ezekkel a foltosodásokkal mi a fenét lehet kezdeni? Szervizben meg tudják oldani (persze nem gyárban garanciára, hanem pl. outletek szervizében ahol ilyen TVket szerelnek)???

(#67953) w333: Nem tudom, ez azért túl tökéletes feketének tűnik egy LCD-től, hogy igaz legyen. Valami csavar van itten

[ Szerkesztve ]

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#67965) Pharaoh


Pharaoh
aktív tag

Hi!

120K körül melyik 32" TV éri meg a legjobban?
A 2013-as modellekből a F6400-t néztem ki, de pl a H6400 miben jobb, és megéri-e a különbséget?

(#67966) devil-k válasza Flashget (#67961) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nincs olyan, hogy 3 napos csere. Ez a kereskedő "jófejsége", semmi más. Ezért is érdemes mindent a netről megvenni, ez a legjobb választás.

Más:

Egyébként a felhősödés akkor látszik a legjobban, minél jobban fel van tolva a háttérvilágítás. El sem tudom képzelni, miért állítja be valaki maximumra? Olvasni akar a sötétben vagy szalonnát sütni? :)

Jimanszky

Ha a háttérvilágítás maxon van, ne csodálkozz, hogy a legapróbb felhősödés is látszik. Ez olyan, mint a ruhaboltokban a próbafülke. A legerősebb és legdurvább világítást alkalmazzák, hogy minden hibádat kiadja... Dehogy miért?

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#67967) #93966848 válasza devil-k (#67958) üzenetére


#93966848
törölt tag

Kontraszt, háttérvilágítás, fényerő 45,kepjavitok kikapcsolva,dinamikus kontraszt ki,gamma 0, fényerő mozgáshoz vagy mi az ki van kapcsolva.

(#67968) zsoltttt válasza nightshadow (#67963) üzenetére


zsoltttt
csendes tag

Euronisc.

(#67969) nightshadow válasza zsoltttt (#67968) üzenetére


nightshadow
veterán

Maximálisan túlárazott. 120k-ért már a 32F6400-et is megkapod hivatalos garanciával: [link]

(#67970) gyeniko válasza #93966848 (#67967) üzenetére


gyeniko
őstag

A "kontraszt 45" az nagyon alacsony érték, szerintem, de nincs rossz hatással a foltosodásra. Biztosan 45-ös kontraszttal nézed?

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#67971) mobal


mobal
MODERÁTOR

Előbb beszéltem az egyik webshoppal. A kolléga szerint hivatalos magyarországi garanciát adnak minden televízióra (H6400), ami két év. Nem három a törvényben előírt? :F

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#67972) devil-k válasza mobal (#67971) üzenetére


devil-k
nagyúr

Melyik törvénybe van ez leírva? Légy szíves hivatkozz rá!

(#67973) mobal

Csak kíváncsivá tettél, hogy hol hallottad ezt. Akkor 1-2 kereskedő/forgalmazó hamar megőszülne. ;]

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#67973) mobal válasza devil-k (#67972) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Mintha korábban lett volna szó erről itt, vagy a "LED TV" témában. Ha nem bocsánat, rosszul tudtam. :)

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#67974) zsoltttt


zsoltttt
csendes tag

Samsung 32h5030 input lag értékéről lehet valamit tudni?

(#67975) Flashget válasza mobal (#67973) üzenetére


Flashget
félisten

Itt volt leírva és én általam :)
De az úgy szólt, hogy viszonteladónál vett samsung tv-re 1+1 év vagy 1+2 év a gari, regisztrálás után.
x6500-tól van 1+2 tehát 3 év. az alatti mint a 6400 van az 1+1 tehát 2 év. Természetesen ettől eltérhetnek akciók esetében, de ez az alap.
(x bármilyen betű lehet, ami a kiadás évet jelöli, tehát E,F,H)
Hivatalosan itt láthatod melyik típusokra mi érvényes. érdemes azt is nézni a törvény hány kg-tól írja elő, hogy neked vagy nekik kell a készüléket elvinni. Ez jelenleg 10kg felett van és ez a készülék+talp súlyát jelenti nem a csomagolással együtt értendő.
Regisztrációra is volt már kérdés meddig lehet:
a jótállási jegyen feltüntetett feltételek szerinti kiterjesztett jótállás érvényesítéséhez szükséges termékregisztrációt időben az adott termékre vonatkozó kötelező jótállás (alapjótállás) időtartama (vagyis az adott termék vásárló részére történő átadásától vagy, ha az üzembe helyezést a vállalkozás vagy annak megbízottja végzi, az üzembe helyezés napjától számított 12 hónap) alatt lehet megtenni;[/I]
[link]

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#67976) Kbali válasza devil-k (#67966) üzenetére


Kbali
nagyúr

Továbbra is van, de csak és kizárólag hibás termék esetén. Ebbe természetesen nem tartozik bele a "nem tetszik" kategória.

(#67977) devil-k válasza Kbali (#67976) üzenetére


devil-k
nagyúr

A hibás termék teljesen más. Én a nem tetszik kategóriára gondoltam.

- mozi bolondéria -

(#67978) MajaG


MajaG
senior tag

Sziasztok!

Van anyumnak egy ilyen készüléke:
ue32eh5000

Lehet ezen valamit pimpelni? Van valami rejtett menü? pl.: dvr-t bekapcsolni?

Előre is köszi.

(#67979) #93966848 válasza gyeniko (#67970) üzenetére


#93966848
törölt tag

A fényerő 45, azt írtam

(#67980) Tegla80 válasza zsoltttt (#67974) üzenetére


Tegla80
addikt

Szia
A konkret szamot nem ismerem,mert nem teszteltek meg "itt",de ha atnezed a tablazatot,lathatod,h az "5xxx" szeria minden evben jol szerepel.Igy meres nelkul is ra merem mondani,h megfelelo jatekra.(is) :K

Sony® & PlayStation®

(#67981) nightshadow válasza zsoltttt (#67974) üzenetére


nightshadow
veterán

32H5500-nek 15 ms, a H5030-nak is akörül lehet.

(#67982) gyeniko válasza #93966848 (#67979) üzenetére


gyeniko
őstag

"Kontraszt, háttérvilágítás, fényerő 45,kepjavitok kikapcsolva,dinamikus kontraszt ki,gamma 0, fényerő mozgáshoz vagy mi az ki van kapcsolva."

A fentiek alapján én a felsoroltak mindegyikére a 45-ös értéket értettem, de ezek szerint rosszul. Akkor viszont úgy kell érteni, hogy a kontraszt és háttérvilágítás a maximumon van (100), a fényerő 45, stb?

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#67983) zsoltttt


zsoltttt
csendes tag

Értem.Köszönöm a válaszokat.Nekem az input lag a legfontosabb érték,főleg hogy képminőségben már nem látok sok különbséget az alacsonyabb és magasabb kategóriába tartozó tévék között.

(#67984) Flashget válasza nightshadow (#67981) üzenetére


Flashget
félisten

4 magos proci a középkategóriába került vagy az 5xxx-be is?

Realme GT Master Edition

(#67985) nightshadow válasza Flashget (#67984) üzenetére


nightshadow
veterán

40H5500 "Erőteljes Quad Core processzor a nagyobb teljesítményért." forrás: [link]

(#67986) Bálint306


Bálint306
tag

Sziasztok,

A Samsung UE55F6650-hez szeretnék még 2db szemüveget venni, de sehol nem találom a típusszámát.
Tudtok segíteni, hogy melyik lehet az?

A másik kérdés kicsit off, de olvatam, hogy a 3D tartalmakhoz 1,4-es HDMI kábel ajánlott, de ezt se nagyon találok.

Egy 2 és egy 5 méterest szeretnék venni. Tudnátok ajánlani?

Köszi,

Bálint

(#67987) nightshadow válasza Bálint306 (#67986) üzenetére


nightshadow
veterán

Ilyet adnak mellé gyárilag: SSG-5100GB [link]

[ Szerkesztve ]

(#67988) Kbali válasza Bálint306 (#67986) üzenetére


Kbali
nagyúr

Egy kis HDMI kábel magyarázat.
Egyébként meg beírod a gugliba, hogy "1.4 hdmi kábel" és kapsz ezrével találatot.

(#67989) #93966848 válasza gyeniko (#67982) üzenetére


#93966848
törölt tag

Ja bocs,melóban voltam,szóval a kontraszt meg hatterfeny maxon van,mivel nekem úgy tetszik.sehol se írják h ne használjam maxon ezeket.

(#67990) blakey válasza #93966848 (#67989) üzenetére


blakey
titán

:W
Ilyen beállítások mellett a plazma is érdekes dolgokat tud megjeleníteni.
Kalibráltasd a tv-det és mindjárt nem lesz ennyire zavaró.

Kontraszt 50-85% között "ideális"
Háttérfény 30-50% között
Fényerő meg 50% környékén.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#67991) devil-k válasza #93966848 (#67989) üzenetére


devil-k
nagyúr

A legjobb eszközöknek is rá lehet mutatni a hibájukra ilyen beállításokkal. :D Mennyi a max. fényerő a készülékedben? 20? Nálam kalibrált érték szerint van, 7-es.

- mozi bolondéria -

(#67992) w333 válasza Gicz (#67955) üzenetére


w333
félisten

Igen Off -n van ... és nem értem ez a záridős dolgot ? :U

(#67964) wolfman

Semmi csavar nincs :W mondjátok hogy csináljak képet és csinálok :D

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#67993) #93966848 válasza devil-k (#67991) üzenetére


#93966848
törölt tag

Neked pl milyen beállításokon van minden?Közepesen világos szobában használom a tv-t.

(#67994) #94529552 válasza devil-k (#67972) üzenetére


#94529552
törölt tag

Szavatosságról lehetett szó a termék 3 éves koráig. [link],
[link]
Jimanszky, Eléggé gáz ez a felhősödés, ez hányadik tévé lesz amit kicseréltetsz a felhők miatt?

[ Szerkesztve ]

(#67995) devil-k válasza #93966848 (#67993) üzenetére


devil-k
nagyúr

Háttérvilágítás: 7
Élesség: 0
Kontraszt: 100
Szín: 47
Fényerő: 46

...stb.

Pumma
[link]

Vigyázz, mert itt nem minden hatályos már.

"Sokan emlékeznek még arra a régi szabályozásra (6/1990. (IV. 5.) KeM-rendelet az üzletek működéséről), mely 1997-is volt hatályban, és kimondta, hogy a vásárlástól számított nyolc napon belül a fogyasztó kívánságára a kereskedő az üzletében vásárolt árut minőségi kifogás nélkül is köteles kicserélni, amennyiben az áru hibátlan és azt a fogyasztó még nem használta.

A szabályozás 17 éve nincs hatályban, de a köztudatban még igen élénken él ez a rendelkezés.

A kereskedő napjainkban nem köteles arra, hogy akár 8, akár 3 napon belül minőségi hiba hiányában üzletében visszavegye, illetve kicserélje a terméket."

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#67996) Flashget válasza nightshadow (#67985) üzenetére


Flashget
félisten

Oké, thx.

Realme GT Master Edition

(#67997) Kernel válasza devil-k (#67991) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ez azért nem egészen helytálló, a fénycsöves háttérvilágítást állíthattad akárhogy, annak homogén a fénye. Pontosabban, annál inkább minimális fényen kezdett egyenetlenül világítani a fénycső, de az természetes.

LED-eknél van sajnos ilyen probléma, hogy selejt némelyik, ami a sorosan / vegyesen kapcsolt LED-ek közötti árameloszlást megborítja, emiatt állnak elő ilyen kellemetlen jelenségek.

A gyári selejt többnyire még garanciális korban kibukik, azt mindenképpen cseréltetni kell. Amelyik kibírja a garanciális időszakot, abban már jobb eséllyel meg lehet bízni, de célszerű nem maximumon járatni, hogy minél tovább tartson.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#67998) devil-k válasza Kernel (#67997) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ha selejt, ha nem selejt a 20-as háttérvilágítás marhára sok szerintem.

- mozi bolondéria -

(#67999) Kernel válasza devil-k (#67998) üzenetére


Kernel
nagyúr

Az egy dolog, az én szemem sem bírja az erős fényt, de attól még a háttérfénynek homogénnek kell lenni.

Továbbá az a gond, hogy szerintem hiába veszi lejjebb, az akkor sem lesz jó. Kétségtelen, hogy áram függvényében a LED-ek képesek érdekes változásokra, amitől esetleg változik a tapasztalt hiba is.

Olyan is van, amikor kisebb áramon lesz foltosabb, nagyobb áramon pedig kiegyenlítettebb.

De a hiba attól még hiba. Akár úgy is felfogható, hogy itt a max. fény csak segített rámutatni a problémára.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#68000) gyeniko válasza #93966848 (#67989) üzenetére


gyeniko
őstag

Én a Samu H8090-et a nappaliban 11-es háttérfénnyel nézem, pedig egy földig üvegfal mellett van. A kontraszt 85, a fényerő pedig 49.
Tegnap délután redőnyökkel teljesen lesötétítettünk és megnéztük Jack Bauer 4. évad egy epizódját. Zavaró volt a 11-es háttérfény, nagyon világított a kép, lejjebb kellett venni a háttérfényt 9-esre.

Esetleg érdemes volna megpróbálni kicsit lejjebb venni a háttérfényt és szoktatni a szemedet ehhez, mert a Te beállításaiddal (ez kb. "kiemelt" üzemmód) olyan a kép - bár kétségtelenül nagyon látványos -, amilyet a valóságban soha nem látsz. A 100-as kontraszt egyébként azt is jelenti, hogy a világos kép elemeknél már nem tudsz különbségeket tenni az egyes árnyalatok között (fehér, fehérebb, még fehérebb), úgy is mondják ezt, hogy "beég" a fehér.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.