Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66151) BBéci válasza s_ (#66150) üzenetére


BBéci
titán

Sosem értettem, mi vitt rá embereket annak a kétes minőségű készüléknek a megvásárlására? :(

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#66152) galaxys80


galaxys80
veterán

1120-as a legfrissebb SW ugye?

(#66150) s_
Én a mai napig egy gen2-es WD-t használok és tökéletesen elégedett vagyok vele. :)
Moddolt SW-el wifin keresztül másolom a filmeket és az usb hubot is tökéletesen kezeli.
Amíg meg nem hal én biztos le nem cserélem.

[ Szerkesztve ]

(#66153) TraceR válasza s_ (#66150) üzenetére


TraceR
tag

Hat nem tudom, en évekig hasznaltam hd minit a hd mini2 firmwarevel a hálóban, egy hd mini2-t pedig a nappaliban, es soha egyikkel sem volt semmi gond.

(#66154) TraceR válasza BBéci (#66151) üzenetére


TraceR
tag

Na ezt fejtsd már ki egy picit jobban. Melyik volt jobb vétel annak idején az arkategoriajaban?

(#66155) Pepeninho


Pepeninho
őstag

Sziasztok!

Erre a típusra tud valaki képernyőpanelt? Szerelő azt mondta, hogy szervízbe horror áron lenne, de jó a villámcsapott vagy táphibás.

A típussamsung le32a431t2.

Ps4, p30 pro

(#66156) etejedu


etejedu
őstag

Sziasztok!
Beállítottam manuálisan közel színhelyesre az UE40F6100 led tv-t és a kontraszt/fényerő is optimális lett.*
* (az én szememhez igazítva)

Viszont! Továbbra is az a tapasztalatom, bár tudom nem ezen beállításokon múlik, hogy "kockásodik" a kép.
Ez mozgás közben vehető észre: Például fut valaki vagy a kamera mozog. Mint amikor egy rosszabb youtube
videót néz az ember.

Az álló illetve "lassabb mozgású" képek nagyon szépek, sőt!

Gondolom akkor ez nem a készülék hibája hanem a jelforrásé. :F

[ Szerkesztve ]

(#66157) apszi


apszi
őstag

Kedves Samsungosok!
Volna egy tiszteletteljes kérdésem tihozzátok. Van énnékem egy D4000-es 32 colos 2011-ben gyártott tévém. Nos, van benne ugye a felírat megjelenítési opció, ami tulajdonképpen a kezdetektől nem működött, bár csoda is lett volna, ha működött volna analóg jelnél :D Viszont mióta digitális adás van, azóta sem működött soha, annak ellenére, hogy beállítható, holott a környező más tévék simán megjelenítik a csatornák által sugárzott feliratokat, akár régebbi Samu tévék is. Gondolom nem kompatibilis a történet valamiért. Valahogy nem lehet belőle mégis előcsalogatni a "kompatibilitást", akár szerviz menün keresztül? Van erre nézvést bármi ötletetek?
Előre is köszönöm!

(#66158) zsolt501 válasza apszi (#66157) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Először nézz szoftver frissítés után, lehet hogy javították benne ezt a hibát.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#66159) apszi válasza zsolt501 (#66158) üzenetére


apszi
őstag

Az már a létező legfrissebb van benne, így ezzel nem megoldott a dolog sajnos.

(#66160) Flashget válasza etejedu (#66156) üzenetére


Flashget
félisten

nézd meg más külső forrásból is, hogy kiderüljön vételi hiba okozza (rossz esetleg megtört kábel, elosztó, kontakt vagy bútor van rátolva a kábelre, hiba) vagy tv hiba.

Realme GT Master Edition

(#66161) Flashget válasza apszi (#66159) üzenetére


Flashget
félisten

szerintem nézz szét samygoéknál.
[link] vagy fórumon ezzel kapcsolatban.

Realme GT Master Edition

(#66162) apszi válasza Flashget (#66161) üzenetére


apszi
őstag

Köszi a tippet, már nézelődök is :)

(#66163) izomhod


izomhod
senior tag

sziasztok!

32 vagy 36 colos NEM OKOS led tv-ből mi megy mostanában?
nem kell 3d meg semmi ilyesmi, de azért távirányító legyen hozzá :)

köszi

[ Szerkesztve ]

(#66164) Flashget válasza izomhod (#66163) üzenetére


Flashget
félisten

36" tévét nem gyárt a samsung.

Realme GT Master Edition

(#66165) izomhod válasza Flashget (#66164) üzenetére


izomhod
senior tag

a 40 sok, akkor 32es kell nekem:)

(#66166) devil-k válasza izomhod (#66165) üzenetére


devil-k
nagyúr

Sok? :DD :DD Méretre?

cyberkind
A vetítőig meg se állj. ;)

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#66167) jambiyya válasza izomhod (#66165) üzenetére


jambiyya
őstag

átmérőből sosem elég :D

(#66168) cyberkind válasza jambiyya (#66167) üzenetére


cyberkind
félisten

Ez több mint tény, én is azt hittem hogy sok lesz a 102 de már most bőven nagyobbat vennék. :))

Paranormal Cocktivity

(#66169) MunezXBK válasza cyberkind (#66168) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

46"-nál járok, de a következő nagyobb lesz. :D

(#66170) Flashget válasza izomhod (#66165) üzenetére


Flashget
félisten

a lényeg...vagy smartos vagy 3D tudó tévét vegyél, mert amelyikbe nincs az belépő szint a HD világába, gyenge kép minőséggel ez a valós 50Hz-es tv az F5000

Realme GT Master Edition

(#66171) cyberkind válasza Flashget (#66170) üzenetére


cyberkind
félisten

Tehát 6100-tól kell indulnia, nem?

(#66169) MunezXBK
Én nem tudom hogy mekkora kéne de a 46 már alap lenne, érdekes dolog ez. :DDD

Paranormal Cocktivity

(#66172) Flashget válasza cyberkind (#66171) üzenetére


Flashget
félisten

:K
de ne F6200-t!

Realme GT Master Edition

(#66173) izomhod


izomhod
senior tag

krva egy világ ez tévéknél is akkor, ha jól gondolom
ráéröltetik az emberre a csillivillit

normális tévé tévé nincsen, csak tévé alakú számítógépek?
most amúgy egy hd ready 26-osom van

hd-ből nem csak egyféle van?
asszem elkezdek kicsit olvasgatni

nem sokat tévézek, de egy hd jól esne.
nincs szükségem ilyen baszomnagy egész falas tv-re, nem használnám ki úgyse, azért írtam 32-est

[ Szerkesztve ]

(#66174) cyberkind válasza izomhod (#66173) üzenetére


cyberkind
félisten

Ott van 32"-ba a 6100-as, 100k körül van, bőven jó mindenre.

Paranormal Cocktivity

(#66175) nicu71


nicu71
addikt

Kitöltöttem az egy éves garanciameghosszabító paksamétát Samuéknak.Viszont egy kissé el vagyok bizonytalanodva...amikor végegesitettem utána ugrott be hogy láttam ilyet a tudnivalók rovatban"leggyakoribb hibák, pl hogy a nullát O-nak írják"
szerintetek itt nullák,vagy O betük vannak a termék gyári számnál? :F

én nullának néztem, de be vannak satirozva :)

[ Szerkesztve ]

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#66176) Silent77 válasza nicu71 (#66175) üzenetére


Silent77
veterán

0 lesz, át is van húzva.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#66177) nicu71 válasza Silent77 (#66176) üzenetére


nicu71
addikt

tehát az áthuzott az nulla?köszönöm, akkor jól irtam ezek szerint :R

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#66178) Flashget válasza nicu71 (#66177) üzenetére


Flashget
félisten

különben vissza dobja a rendszer, hogy nem a magyarországi samsung blablabla..vetted.

Realme GT Master Edition

(#66179) mihaly13 válasza Flashget (#66178) üzenetére


mihaly13
tag

Hát ezt a TV szlovákiában gyártották .

(#66180) Flashget válasza mihaly13 (#66179) üzenetére


Flashget
félisten

regisztráció szempontjából nem az a lényeg hol gyártották, hanem Mo-n ki hozta forgalomba!
egyébként ott volt/van a samsungnak a LCD/LED tv gyára és most már Jászfényszarun is.
romániában gyártják a samsung monitorokat.

Realme GT Master Edition

(#66181) Paloczi95


Paloczi95
tag

Sziasztok!

Van egy 40F6500-as TV-m, minden nagyon jó vele, meg vagyok vele elégedve. Egyetlen dologra keresnék megoldást: van egy házimozim AUX funkcióval, de optikai bemenet nincs rajta, tehát csak RCA-val tudok rákötni forrást. Ha a TV-ből a scart csatlakozón keresztül átviszem az analóg hangot a házimoziba, az működik is (pl. TV adások), viszont ha pendrive-ról játszom le filmeket, (HD filmek DTS vagy AC3 hanggal .mkv formátumban) akkor meg sem szólal a házimozi, csak a TV hangszóróján szól. Pedig ugye inkább a filmnézéshez jönne jól az az 5.1-es hangrendszer. Erre lenne valami megoldásotok?

(#66182) mutyi


mutyi
őstag

Amennyiben szükségem van a Samsung távsegítségére és felhívom az ügyfélszolgálatot, akkor kell valami azonosító, gyári szám, akármi, ami alapján tudják a Samsungnál hogy garis a készülék?
Egy F6320-ról van szó.

(#66183) apszi válasza Paloczi95 (#66181) üzenetére


apszi
őstag

Scartra szerintem nem is fogja kiküldeni, viszont azt még megteheted esetleg, hogy fülhallgató kimenetre, vagy ha van a tévén kis jack-es kimenet, akkor arra rádugod az erőlködőt egy átalakított kábellel. De 5.1 akkor sem lesz, a jelek szerint ha jól értem akkor az erősítőd maximum 4.1-et tud?

[ Szerkesztve ]

(#66184) BBéci válasza TraceR (#66154) üzenetére


BBéci
titán

Abban az árkategóriában nem volt semmiféle értelmes médialejátszó. :( Viszont lehetett kapni Dune és Popcorn készülékeket.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#66185) Flashget válasza mutyi (#66182) üzenetére


Flashget
félisten

nem csak a kódot kérik amit a tv generál.
a 0680samsung esetleg kérdezheti, hogy honlapon regisztrált tv-ről van szó és ha igen milyen email címmel történt.

Realme GT Master Edition

(#66186) BBéci válasza Paloczi95 (#66181) üzenetére


BBéci
titán

A legjobb megoldás egy házimozi erősítő, amiken 15 éve alapfelszereltség az optikai bemenet. De ha mindenáron meg karod tartani azt az AUX bemenetes "izét", akkor DAC-ra (Digital/Analog Converter) lesz szükséged.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#66187) nightshadow


nightshadow
veterán

Samsung to release 4K OLED TV this year - rumor [link]

(#66188) Paloczi95 válasza BBéci (#66186) üzenetére


Paloczi95
tag

Megtartanám azt az "izét" ( :) ), mert nincs semmi baja és így nem szívesen dobnám el. Érdekelne ez a házimozi erősítő dolog, ezt mennyiből tudnám megúszni? A jelenlegi 6 hangszórót (1 mély és 5 szatellit) rá kellene tudnom kötni, ezeknek sima analóg hangszórókábele van (a piros-fekete végű, sodort rézszálas). Tudnál ajánlani valami ilyesmit, esetleg akár használtban is?

#66183 apszi: 5.1-es a szettem, nem 4.1-es. A fülhallgató kimenettel annyi csak a gond, hogy azt mindig kellene ki-be dugdosni. Én is gondoltam, hogy analógban nem fog kimenni a digitális hangsáv hangja. A gondom annyi, hogy a hangszórók tökéletesen üzemelnek, mondjuk a mellette levő erősítőről már ne beszéljünk. Tudjuk, hogy egy komplett házimozi szett milyen minőségű, főleg, hogy van vagy 7-8 éves. Ettől függetlenül néha szükségem lenne egy CD/DVD lejátszó egységre amire tudnám kötni a jelenlegi hangfalaimat és meg tudná szólaltatni a TV-ből érkező digitális hangot is a hangszórókon.

[ Szerkesztve ]

(#66189) BBéci válasza Paloczi95 (#66188) üzenetére


BBéci
titán

Házimozi erősítőkről ebben a topikban édeklődj.
Nem azért érdemes lecserélni azt az izét, mert baja van. Semmi köze a házimozihoz, ha nincs rajta digitális bemenet.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#66190) Csekusz


Csekusz
tag

Sziasztok!
Srácok, nem tudom nem leirni, így 4 nap próbahasználat után, hogy valami nagyon nem oké az új tv-vel.
Végre megjött a hőn vágyott darab,hosszú spórolások, cuccok eladásai után meg tudtam venni az 55 collos F8000-et. Deeeee, nagyon-nagyon nem tetszik a "képe" ! Ugyanúgy ment fel a falra, mint az ES7000-es ahol volt, semmilyen kábelt nem cseréltem ki, csupán felraktam a falra a tv-t és bekötöttem. Elkezdtem(szemre) a kép beállítását, ahogy a 46 collos ES7000-esnél is, de több órányi állítgatás után sem tudtam olyan, számomra(szemre) szép, tiszta, éles és természetes képet ezen beállítani, mint a régin.
"Kásás", szemcsés, tompa kép, közel sem olyan tiszta, részletgazdag és éles mint azt vártam. Ezután jött a fekete leves. Mondom a Blu-ray nem hazudik, hátha az antennacsati/szolgáltató/balfaszságom az oka a tv adás gyenge képének. Hát gyerekek, ilyen pocsék blu-ray-t... !!! DVD formátum talán,amit adott, de még (talán, szemre) az sem. A kedvenc filmem, amit már többször megnéztem, pocsék minőségű volt a tv-n! Semmi ötletem, ezt mi okozhatja, mert órákig próbáltam állítgatni a kép beállításokat. fejből most úgy emlékszem a képmód normál (blu-ray-nél BD wide), háttér 10, fény 38, szín 45, kontr. 100, élesség 30,Din kontr. KI, zajszűrés KI, Motion plus EGYEDI (10/3), Led mozg.javítás BE... ezek ugranak be. Kábelek ugye, ugynazaok, amivel annak jó(gyönyörű) képe volt...! Még a párom is megállapította pár perc után ma (merte mondani sztem), hogy a ES7000-esnek szebb volt a képe. Élesebb, részletgazdagabb (blu-ray-nél).
Srácok segítsetek légyszi ! Mi a repedt here lehet ez ? Ocsmány, de tényleg full átlagos, vagy inkább alsókategóriás képe van egy fél millió ft-os tv-nek, miközben jobbnak, vagy min ugyanolyannak kellene lennie, mint az elöző készülékemnek.
Higyjétek el, nagyon ki vagyok bukva, über gáz...

[ Szerkesztve ]

Samsung Wave II., Samsung N7100, Samsung N910F - iPhone 6S, iPhone 8+, S9

(#66191) Flashget válasza Csekusz (#66190) üzenetére


Flashget
félisten

Először is...

a képmód normál (blu-ray-nél BD wide), háttér 10, fény 38, szín 45, kontr. 100, élesség 30,Din kontr. KI, zajszűrés KI, Motion plus EGYEDI (10/3), Led mozg.javítás BE..

képmód Film legyen, led mozgás javítás Ki, miként az élesség is 0 legyen főleg BD filmnél!
ezután állítgasd a többit. Motion Plus nálam is ennyin van, de ez nem biztos, hogy nálad is megfelelő.
Viszont!
Ha telik fél millás tv-re, telljen már kalibráltatásra is egy ilyen tévénél! Hetekig szenvedhetsz így és nem fog megfelelni sehogy sem, azzal meg belövik színhelyesre és a BD film olyan lesz mint amilyet szeretnél. Egyébként nem mindegy az sem melyik HDMI aljzatba dugod a BD lejátszót.

Realme GT Master Edition

(#66192) devil-k válasza Csekusz (#66190) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ne haragudj, de most jót mosolyogtam rajtad. Nem lehet (képtelenség) szemre beállítani a TV-t úgy, hogy megfelelő legyen. Ez akár tetszik, akár nem, így van. Flashgetnek igaza van, tessék kalibráltatni azt a TV-t, ha már ennyit költöttél rá.

Egyébként melyik BD lemez a kedvenced? Egyébként nálam az élesség 0-n van, nincs mit élesíteni már a Blu-ray filmeknél.

Egyébként nekem a "kistestvére" van a te TV-dnek (F7000). S ahhoz képest, hogy LCD, nagyon szép képe van. ;)

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#66193) SirKero


SirKero
őstag

Ma azt vettem észre,hogy ha elindítom a SmartHub -ot akkor csak az alkalmazások jelennek meg. Eddig a tv műsor is ment tovább a bal felső sarokban. Nem állítgattam semmit és nem is frissítettem semmit. Hogy tudom vissza állítani :U

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#66194) BlacKSouL válasza Csekusz (#66190) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Ugyanolyan távolról nézed az 55-öst, mint a 46-ost?

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#66195) apszi válasza Paloczi95 (#66188) üzenetére


apszi
őstag

Szia!

Ebben az esetben csak a szetted darabszáma az 5.1, és mivel a jelek szerint nem tudsz neki digitális jelet adni, így a valós hangképed sosem lesz az. Hogy a hangfalaidat rá tudd kötni egy másik erősítőre az akkor működhet egészségesen, ha a hangfalaid műszaki paramétereit szem előtt tartva veszel hozzá másik erőlködőt. Ez ügyben legjobban valóban Bbéci által javasolt házimozi topikban jársz. Illetve érdemes körülnézned majd még itt a hardver aprón[link] használt erősítők ügyében. :R

[ Szerkesztve ]

(#66196) Tibe


Tibe
aktív tag

Sziasztok!

Noti mellé keresek ledtv-t rákötném a notit és úgy használnám, filmek, net, játékok mennének rajta. Fullhd kellene 82cm-100cm sávban, mire kell figyeljek? Tökre kezdő vagyok ledtv-k terén!

Köszi!

(#66197) apszi válasza devil-k (#66192) üzenetére


apszi
őstag

Szia!

Említetted, hogy van neked F7000-es masinád, és érdekelne, hogy mennyire kell számolni bevilágítással, felhősödéssel, és mennyire tükröződnek ezek a Clear panelek? Illetve a 3D mennyire életképes ezen a típuson? Olvastam, hogy a színei nem a legprecízebbek a készüléknek, ez mennyire hozható ki szépre? előre is köszönöm! :R

(#66198) Flashget válasza Tibe (#66196) üzenetére


Flashget
félisten

filmhez valós 100Hz, játékokhoz valós 50Hz-es tv kell attól függően, hogy a tulaj döntően mire használja leginkább. vagy kompromisszumot köt és elfogadja a magasabb inputlagot és valós 100Hz-es tévét vesz.
te döntesz arról milyen kompromisszumokra vagy hajlandó.

Realme GT Master Edition

(#66199) Tibe válasza Flashget (#66198) üzenetére


Tibe
aktív tag

Ezt egy kicsit részleteznéd nekem kérlek? Játékhoz miért 50hz? A 100hz nem jobb? Döntően játszanék vele szal inkább az legyen előnyben.

(#66200) zeusz55 válasza Flashget (#66198) üzenetére


zeusz55
senior tag

egy kérdés erre az 50-100Hzra.... nekem F5000 van imput lag miatt ajánlották, mert leginkább PCre használom, de látom TVn és PC filmnézés közben is azt a "lagolást" ami ugye a 100 hz hiánya, hogy nem folyik úgy a a meccs, vagy bármi hanem kicsit akad... gondolom ez a 100 HZ hiánya! Viszont ha 100 hzsat vettem volna akkor meg imput lag gond lett volna a pC megjelenésnél!? Arra van megoldás hogy a PC-s filmek esetében ez a lagolás eltűnjön!? Köszi! :R

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.