Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66501) sandró60 válasza marilllyo (#66497) üzenetére


sandró60
addikt

Ezt az oldalt keresd fel!Talán találsz valami megoldást.A tévéd elég régi tipus ;] [link]

(#66502) digikábeles válasza asus027 (#66488) üzenetére


digikábeles
aktív tag

Igen, ez routeren keresztül történik, és emiatt van egy kis késése, de nem zavaró. A youtube appba ez a QR kódos opció csak később került bele egy frissítés után.

(#66503) Daffchy válasza Daffchy (#66425) üzenetére


Daffchy
őstag

A megválaszolt hozzászólásomban feltett kérdéseimre valaszoltatok, köszönöm még egyszer!

Kiegeszitenem annyival, hogy F5000 helyett H5000ret tudnék venni ugyan annyiért.

Nem sokat talaltam róla, ugye nekem monitornak kellene, főleg FPS multira.

A '14-Es H széria is ugyan úgy alacsony input lagos mint az F, vagy inkább maradjon az F?

Nagyon köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#66504) Tegla80 válasza Daffchy (#66503) üzenetére


Tegla80
addikt

input lag database
Elvileg minden 5xxx 16-30ms korul van,igy jo esellyel az is ilyen lehet .
ha mertek mar ,ott lesz a listaban...

Sony® & PlayStation®

(#66505) Daffchy válasza Tegla80 (#66504) üzenetére


Daffchy
őstag

Köszönöm ezt ismerem.
Itt az 32EH5000-ret találtam meg, az ugyan az csak valami usa modell vagy mas mint az ue32h5000? :F

32F5000 16ms, ezért is akarom ezt.
32EH5000 20ms

[ Szerkesztve ]

(#66506) hrvp válasza Daffchy (#66503) üzenetére


hrvp
aktív tag

Sony nem opció? 2013-as W6, idei W7, szerintem sokkal jobb tv-k, mint az 5000-res samuk és szintén nagyon alacsony input lag.

(#66507) Tegla80 válasza Daffchy (#66505) üzenetére


Tegla80
addikt

Nem
Az az 2012 es "E" szeria tagja.
Volt "ES" es "EH" is akkor,de ez lenyegtelen neked.
Szoval nem az amit Te keresel.... valszeg nem mertek akkor
Sztem nem lehet gond vele meres nelkul sem.

hrvp
Az volt a masik opcio nala,de elvetette mert tobb penz.

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#66508) Daffchy válasza hrvp (#66506) üzenetére


Daffchy
őstag

Köszi, de ahogy Tegla80 is mondja elvetettem az ára miatt.

Tegla80 akkor az UE32H5000ressel sem lehet gond input lagot nézve. Inkább az újabb modellt vennem, ha már ugyan annyi az áruk.

[ Szerkesztve ]

(#66509) Flashget válasza asus027 (#66478) üzenetére


Flashget
félisten

nem esetleg samygos youtube telepítés? mert abban úgy emlékszem nem működik csak a samsung féle appban. Cserébe klasszisokkal jobb a samsung féle apptól és van HD-s videó ill. 3D-s az arra alkalmas D6xxx-re amit a samsung féle nem tudott.
Gyári app esetében úgy működik ahogy írták..elindítod a yt appot és a beállításokban kell keresni.

Realme GT Master Edition

(#66510) Tegla80 válasza Daffchy (#66508) üzenetére


Tegla80
addikt

Ezt biztosra nem lehet mondani konkret meres nelkul.Viszont ha megnezed az 5xxx mereseket visszamenoleg ,akkor valoszinusiteni azt lehet (sztem),h "H5xxx" is olyan.....

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#66511) Daffchy válasza Tegla80 (#66510) üzenetére


Daffchy
őstag

Én is ebből indulok ki... egy mérést sem találtam róla. :(

(#66512) Flashget válasza Daffchy (#66511) üzenetére


Flashget
félisten

nem kell ezen tépelődnöd olyan nagy különbség nincs F5xxx vagy H5xxx között inputlagot illetően.

Realme GT Master Edition

(#66513) Daffchy válasza Flashget (#66512) üzenetére


Daffchy
őstag

Találkoztál már vele esetleg? Mármint a H5***-el.

Holnapi nap vagy ezt vagy azt beszerzem, a H felé húz a szívem, pofásabb is az alsó ezüst kerettel meg ha érdemben nem is, de újabb modell.

Tudod ha csak szimpla TV-nek kellene nem vacilálnék, tök mindegy lenne... de így, hogy monitornak, játékra használnám és böngészésre, nem akarom, hogy az egérmutató le legyen maradva egy fél méterrel mint a kezem mozgása... :DDD

(#66514) Flashget válasza Daffchy (#66513) üzenetére


Flashget
félisten

Attól ha ránézek nem fogom tudni mekkora az inputlag pontosan:D
De az E,F széria esetében egyértelmű volt az 50Hz-es tévék a legjobbak ebben a tekintetben nem hiszem, hogy akkora változáson esne át a tv, hogy ez romlana.

H szériából csak a 6xxx típusokat néztem.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#66515) BMS


BMS
őstag

Sziasztok

Samsung ue32f5000-es tv-m van és a falra akarom feltenni

[link]

a piros négyzetben jelöltem,azok a rögzítőpontok ahova a fali konzolt teszem?

Tudna nekem ajánlani valaki max 7k-ért egy olyan konzolt ami elforgatható?

"You will be remembered as the King who sacrificed his life... for NOTHING"

(#66516) Daffchy válasza Flashget (#66514) üzenetére


Daffchy
őstag

Jó... úgy gondoltam, volt szerencséd input lagot nézni... :DDD

Na, ha nem jeleznek vissza F5000-ről holnap 10-ig, akkor elbattyogok AtomTV-hez.

Róluk valami info? Még nem vásároltam náluk. Elvileg 2év samsung garancia van a készülékre.

(#66517) MunezXBK válasza BMS (#66515) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Szvsz annyiért nem lesz.

(#66518) wolfman


wolfman
veterán

Azt meg tudjátok mondani, hogy egy adott TVnél a szervíz menüben miért választható ki egy tucat másik típusú televízió modellszáma? Tehát ha nekem van egy UE55C6500 TVm miért tudom kiválasztani 40 másik típus modellszámát is?
(Mielőtt idegesen robbannátok a magasba a széketekből "Hát azt nem szabad Te szerencsétlen hülye mert tönkre teheted a készüléket!" felkiáltással, nem akarom babrálni, csak érdekel)
Tehát ez mire jó? Ha ennyire könnyen kárt lehet okozni vele a TVkben, akkor minek teszik rá ezek kiválaszthatóságát? Mert ha még egy adott TV tartalmazza a saját generációjának összes típusát, még csak csak megérteném, de így rejtély.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#66519) manocinca


manocinca
csendes tag

Sziasztok!

A következő kérdésem volna a tisztelt fórumum közösséghez.
TV-t szeretnék vásárolni max 150.000Ft ért.
Nem figyeltem a tvk fejlődését évek óta nem ismerem az új technológiákat mi -jo és mi nem mit érdemes mit nem.
Az alábbi szempontjaim vannak.
- Max. 82cm a vízszintes oldal hossza (tehát nem a kép átlóról van szó) 32" esetleg 40" ? tv jöhet szóba ami bele fér ebbe a méretbe.
- Nem kell semmmi "okosság", mert építettem magamnak egy HTPC-t.
- jellemzően 720p-s és 1080p BD rippeket nézek rajta filmek sorozatok. Nem játszom.
- HD csatornára is tervezek előfizetni , jelenleg UPC a szolgáltatóm TV, telefon, internet. HDD-s beltéri egységem van. Thomson DCI62UPC. Nincs rajta HDMI kimenet, mert az elsők között fizettünk elő rá és elég régi típus. Csak scart kimenet van.

Az elképzelésem egy valamilyen Samsung esetleg LG 32" vagy 40" LED TV smart funkciók nélkül de a lehető legjobb képminőséggel és képjavító funkciókkal. Hallottam, hogy szemben a vékonyabb LED- tvkkel a vastagabb LED tv-k nem körbe a káva körül vannak ellátva LED-el, hanem hátul egyenletessen elosztva. Nem tudom ez még igy van-e, mivel nem érdekel a vastagság ezért lehet vastagabb is. nem akarom felszerelni a falra. (Bár ki tudja mit hoz a jővő, és emiatt a max 82cm miatt inkább átrendezem a nappalit.)

Tehát típus ajánlásokat szeretnék kérni tisztelettel a fenti szempontok figyelembe vételével.

Kösszönöm a válaszokat előre is.

(#66520) Trol válasza wolfman (#66518) üzenetére


Trol
tag

Laikusként nem tudom hogy lehet a szerviz menübe lépni. Így.

(#66521) nightshadow válasza manocinca (#66519) üzenetére


nightshadow
veterán

Ha max. 82 cm széles tv fér el, akkor a 40"-es nem fér be, mert azok 90 cm körül vannak. Mivel a legjobb képminőségű és képjavító funkciójú tévét keresed, így megkapod a Smartot és a 3D-t is, ha kell ha nem. Ha még lehet kapni, akkor ott a 32F6400 [link], vagy ha nem, akkor az utóda a 32H6400 [link].

(#66522) zsozsi 78 válasza Flashget (#65904) üzenetére


zsozsi 78
tag

Szia!

Megoldottam a problámát ha leveszem a router biztonsági védelmét akkor felismeri,de bármiylen védelmet teszek rá a tv egyből nem kapcsolodik cseréltem routert is megnéztem ugy is és annál is csak biztonsági kod nélkül ismeri fel.Szoval most a wifimre bárki rámászhat mert nincs kod rajta de még probálkozom vele.

(#66523) Angel2014 válasza zsozsi 78 (#66522) üzenetére


Angel2014
addikt

A ruterben csak a vezeték nélküli izoláció okozhat problémát. Ha be van kapcsolva.
Az azt jelenti csak kábelen tudsz belépni a ruter menüjébe pl 192 168 1.1 ilyenkor nem müködik a megosztás.
Ha kikapcsolod beléphetsz wifivel is.De attól még lehet wpa2 kódot adni neki.Inkább tüzfal vagy virusírto lessz a gond.

Igy kell beállítani a windows media playerban: [link]

Ha van virusírtód pl eseted fent : [link]

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#66524) tvse1995 válasza tvse1995 (#66496) üzenetére


tvse1995
senior tag

Hátha valakit érdekel:
Megoldódott a dolog, egyeztettem egy időpontot samsungos távkezelésre, húsz perc késéssel hívtak is, egyből csinált egy gyári visszaállítást szervízmenüből és azóta jó minden. :)

[ Szerkesztve ]

(#66525) zsoe85 válasza zsoe85 (#66498) üzenetére


zsoe85
csendes tag

Valaki esetleg :R :B

(#66526) PuMbA válasza zsoe85 (#66525) üzenetére


PuMbA
titán

A TV fejhallgató kimenetét (jack) összekötöd az LG-vel (két RCA) :) Ilyen kábelt kell venned :)

[ Szerkesztve ]

(#66527) Mikkes válasza zsoe85 (#66498) üzenetére


Mikkes
csendes tag

Hát ebből nem lesz 5.1, a házimozidon se optika, se hdmi bement nincs, csak stereo rca.

(#66528) wolfman válasza tvse1995 (#66524) üzenetére


wolfman
veterán

Samuék bárkinek segítenek telefonon? Vagy csak akkor állnak veled szóba, ha van érvényes számlád a vásárlásról, esetleg gyári számod, vevőkódod, regisztráltad a terméket és édesanyád idősebb 55 évnél és párkapcsolatban élsz min. 3 éve?

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#66529) apszi válasza zsoe85 (#66525) üzenetére


apszi
őstag

Ha van egy olyan scart kábeled, aminek az egyik végére RCA-ra át van alakítva, vagy ki van vezetve a hangkimenet, akkor azzal elvileg ha bemész az erőlködődbe, akkor meg kell szólaljon. Nekem egy 2011-es samum van annál működött a dolog. Amennyiben ez nem változott azóta, akkor működnie kell. Persze 5.1-ed nem lesz, max egy sztereóból képzett 4.1.

(#66530) apszi válasza wolfman (#66528) üzenetére


apszi
őstag

:) :)) :DD :C

(#66531) tvse1995 válasza wolfman (#66528) üzenetére


tvse1995
senior tag

Semmi ilyesmi nem kellet. Én beregisztráltam a tv-t de teljesen random adatokkal és utána live chat-en megbeszéltük, hogy ma hívni fognak. Senki nem kérdezte, hogy nekem van a érvényes gyári garanciám vagy 55 éves édesanyám. :)

(#66532) st6969 válasza tvse1995 (#66531) üzenetére


st6969
őstag

"Én beregisztráltam a tv-t de teljesen random adatokkal"
Azt meg hogy sikerült? Én nem random adatokkal sem tudtam beregisztrálni. Azért nem, mert nem a magyarországi Samsung hozta forgalomba, így hiába írtam be a tv saját serial számát, nem engedte a regisztrációt (annyi, hogy van egy Samsung fiókom, ezek szerint ennyi elég, és segítenek?)

(#66533) kali válasza st6969 (#66532) üzenetére


kali
legenda

régebben lehetett kamura is.

(#66534) tvse1995 válasza st6969 (#66532) üzenetére


tvse1995
senior tag

Jogos, a szériaszámot rendesen megadtam csak a vásárlás helyét meg az idejét adtam meg találomra. (Azért mert a bolt ahol vettem nem volt rajta a listán amiből választani lehetett.)

Igen, elég segítőkészek voltak, mind telefonon, mind live chaten. Szerintem elég lesz csak a samsung fiók is.

[ Szerkesztve ]

(#66535) manocinca válasza nightshadow (#66521) üzenetére


manocinca
csendes tag

köszönöm a választ.
Egy alternativaként még azt kérdezném meg, hogy amiben nincsen smart meg 3d azok közül melyik a legjobb képminőségű?

(#66536) Daffchy


Daffchy
őstag

Na megvettem nemrég a monitornak szánt Samsung UE32H5000-et.

Nagyon féltem tőle, de nem bántam meg eddig.

Nagyon jó... input lagot még nem mértem, de PC módban nagyon jó. BF4 multi/PvZ GW multi-nál nem vettem észre semmit! :C :C :C

8ch-s fülesemmel együtt egész pofás kis házimozi van már itt a gépnél is! :DDD

Köszönöm a segítséget mindenkinek! :R :R

[ Szerkesztve ]

(#66537) PuMbA válasza manocinca (#66535) üzenetére


PuMbA
titán

F6100-ben nagyon valószínű, hogy ugyanaz a panel van és olcsóbb, ha ez érdekel :) Ha nem használod ki a SMART-ot meg a Wifit, akkor teljesen felesleges 6400-et venni :)

[ Szerkesztve ]

(#66538) nightshadow válasza manocinca (#66535) üzenetére


nightshadow
veterán

amiben nincsen smart meg 3d

Ilyen csak az F5000 vagy az utóda, a H5000 van. Ezek belépőkategóriás tévék.

(#66539) Flashget válasza tvse1995 (#66534) üzenetére


Flashget
félisten

(Azért mert a bolt ahol vettem nem volt rajta a listán amiből választani lehetett.)
Nem volt a felsoroltaknál olyan, hogy "egyéb"?

de neki a széria szám a lényeg nem is az elsősorban hol vetted, mert adhatod neki pl. az MM-t miközben valamelyik nem viszonteladó webshopban vetted nem fog átmenni a regisztrációnál.
Tavaly márciusban szigorítottak ezen.

Realme GT Master Edition

(#66540) Flashget válasza tvse1995 (#66524) üzenetére


Flashget
félisten

keressél rám :)
leírtam ezt a problémát és mi a teendő.
Egyébként attól többet csináltak mint factory reset. ;)

Realme GT Master Edition

(#66541) Flashget válasza nightshadow (#66521) üzenetére


Flashget
félisten

40F6640 mérete 910mm a szekrény belső mérete 900mm :DDD
de megoldottam :)

Realme GT Master Edition

(#66542) tnk123


tnk123
újonc

Sziasztok!

Múlt héten vettem egy Samsung UE40F6500-at, lassan kezdem felfedezni a hasznos és okos funkcióit.
Sikerült megosztanom a PC-n található videókat, találtam hasznos app-okat stb.
Ügyes és okos TV, HD videókat gyönyörűen játszik le (youtube, filmek..) de...

"normál" tv adás hmmm..nem tökéletes. Egyelőre sima T-Home családi előfizetésem van (nem tudom milyen típusú set-top boxszal), már intézem a HD csomagot, de feltételezem, hogy ez csak a 18 HD csatorna minőségét fogja tökéletessé tenni.
Egyelőre változó a minőség, egyes képek egészen szépek, de van amikor nehezen kezeli az adást. Arcok elmosódottak, vagy hogy aktuális legyek, a vizilabda EB-n a viz hol "kockás", hol homályos, a játékosok arca egyáltalán nem felismerhető...

Igyekeztem elolvasni jó pár oldalt a fórumokon, így még több kérdésem lett :)
Szerintetek mi lehet az ok, mi lehet a megoldás...
Próbáljak ki más kép beállításokat (élesség, kontraszt..)
Rossz minőségű jel jön? lehet, hogy a vezeték, ami a házba érkezik már eleve nem túl jó minőség? (és akkor a HD sem lesz az?)

szóval ha valakinek van ötlete, azt nagyon megköszönöm...

ui.: csak windows media playerrel nyit meg a tv a pc-ről filmet? egyelőre csak ezen keresztül tudtam megosztani és így nincs felirat... (persze pen-drive megoldja a helyzetet :))

(#66543) Flashget válasza tnk123 (#66542) üzenetére


Flashget
félisten

kalibráltatás szakemberrel.

PC-re telepíthető DLNA megosztók pl. serviio, allshare

Realme GT Master Edition

(#66544) T_Stark válasza tnk123 (#66542) üzenetére


T_Stark
őstag

A sima TV adás az nálam is elég ramaty (bár nálam még csak analóg UPC TV van), szerintem ez ilyen, nem tudtam vele mit kezdeni, akárhogy állítgatom. Ezen csak a HD csatornák segítenek.

(#66545) castiels


castiels
addikt

Sziasztok. 6030 40 colos tv hez keresek fali konzolt. Milyet ajànlanàtok ami àrban is jó?

(#66546) MunezXBK válasza castiels (#66545) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Mennyi pénzmagot szánsz rá?

(#66547) castiels válasza MunezXBK (#66546) üzenetére


castiels
addikt

3-4 esetleg 5 k.

[link]
Ez esetleg?

Egyébként mi a különbség köztük egy 4 ezer és egy 10 ezer Ft os között?

[ Szerkesztve ]

(#66548) MunezXBK válasza castiels (#66547) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ez slim konzol, ha van hátul csati a tv-n, ez nem a legjobb választás. :N

(#66549) castiels válasza MunezXBK (#66548) üzenetére


castiels
addikt

van hdmi kábellel van összekötve az ip-tv. illetve még 1 hdmi van amit a géppel szoktam összekötni. Akkor milyet keressek? Az edigitalon ha lástsz vmit ami jól ehet 5 ezerig légyszives szúrd be :) Köszi

(#66550) MunezXBK válasza castiels (#66549) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ekkora összegért nagyjából mind slim.

Az jó lehet.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.