Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66551) castiels válasza MunezXBK (#66548) üzenetére


castiels
addikt

Esetleg ez?
[link]

(#66552) T_Stark válasza castiels (#66551) üzenetére


T_Stark
őstag

Nekem ilyen van, ennyiért szerintem nem rossz.

(#66553) Tamás34 válasza tnk123 (#66542) üzenetére


Tamás34
senior tag

Samunál az SD adások azok sajna ilyen mosottak, ez ilyen, nem tudsz vele mit csinálni! Én már megszoktam aránylag, eleinte engem is zavart, pláne, hogy előtte LG 42 LA620S TV-volt, azon az SD adások majdnem hogy hd minőségűek voltak egy kis túlzással! Annak meg csúnya volt a feketéje, ennek sem tökéletes, de azért jobb! Nincs tökéletes TV!

LG48C2OLED- Samsung Galaxy S23 Ultra-Xiaomi wath s1 Pro-Amazfit Balance Grey

(#66554) manocinca válasza nightshadow (#66538) üzenetére


manocinca
csendes tag

ok Köszönöm. Valszeg akkor a Samsung UE32H6400-at választom.

(#66555) wolfman válasza tvse1995 (#66531) üzenetére


wolfman
veterán

Tegnap írtam Samuéknak a problémáról. Vártam E-mailben a problémamegoldásról egy leírást, elmentem kerékpárt szerelni, 1-2 alkalommal csörgött a telefon rejtett számról, így nem vettem fel, ezeket nem szoktam. Estére írtak Samuék, hogy ők lettek volna azok a rejtett számosok, de nem válaszoltam.
Nincs beregisztrálva a készülék, azt se tudom megmondani mikor és hol lett véve (egyelőre), szériaszámát még nem adtam meg nekik, mert munkahelyen írtam nekik, innen meg nem tudtam megnézni, szóval eddig örvendetes, hogy így is reagálnak. Bár lehet hogy csak azért, hogy a részletes adatokat megkérdezzék és ha nem tetszik az amit hallanak, jön a 'No no Senor, No service lo siento mucho!' :)

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#66556) Tonyk válasza castiels (#66547) üzenetére


Tonyk
veterán

Nekem ilyen van, teljesen rendben van. Szerelni kicsit nehézkes, mert jó hosszú csavarhúzó kell hozzá, hogy a "leesésgátlót" be tudd fixálni, de egyébként ok. Kábelek is simán elférnek hátul (f6400) (persze felakasztás előtt érdemes bedugdosni őket.)

szerk.: bocs, nem az hivatkozottról, hanem a #66547-esben említettről beszélek.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#66557) castiels válasza Tonyk (#66556) üzenetére


castiels
addikt

Értem köszi. Kàbelek bedugdosàsa nehéz miutàn màr a falon van?

(#66558) gukker1 válasza tnk123 (#66542) üzenetére


gukker1
tag

Nekem T-home dvb-c-m van, most a vb alatt ingyenesen volt m1 hd csatorna.
Hááát nem győzött meg, hogy akarok e előfizetni rá, a forma 1-et néztem rajta.de nem volt sokkal jobb, mint a hagyományos.

"WE BREAK FOR NOBODY"

(#66559) apszi válasza Tamás34 (#66553) üzenetére


apszi
őstag

Sziasztok!
Szóval azt mondjátok, hogy az Lg jobban kezeli az SD adásokat?

(#66560) Tonyk válasza castiels (#66557) üzenetére


Tonyk
veterán

[link]
[link]

LAN, Optika, (RCA, mondjuk ilyen nem használok), tápcsati igen nehézkes :), mivel az hátulján van. Bár ezek olyanok szerintem, hogy az életben csak 1x dugod be. Ergo ezeket konzolra akasztás előtt közvetlen.

USB, HDMI, antenna meg oldalról simán csatlakoztatható még falra szerelve is.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#66561) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Sziasztok!

Ma délelött bekapcsoltam a gyerkőcnek a F6500at és egy sötétebb csík fogadott s képernyő közepén.
Mindegy milyen képopciót, tónust választok, az a rész mindig sötétebb.
Garanciális probléma lesz?

(#66562) devil-k válasza AndrewTdi (#66561) üzenetére


devil-k
nagyúr

Igen!

- mozi bolondéria -

(#66563) gyeniko válasza apszi (#66559) üzenetére


gyeniko
őstag

A Samu felső osztályban (C8000, H8000) már nincs különbség, legalább is az én készülékeimnél.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#66564) apszi válasza gyeniko (#66563) üzenetére


apszi
őstag

Sajnos az már nem az én pénztárcám osztálya, de azért köszönöm.

(#66565) tvse1995 válasza wolfman (#66555) üzenetére


tvse1995
senior tag

Nekem direkt írták is, hogy rejtett számról hívnak majd, (ami igazából érthető is) így nem lepett meg.
Szerintem nem fognak szórakozni az adatokkal. :)

(#66566) wolfman válasza tvse1995 (#66565) üzenetére


wolfman
veterán

Remélhetőleg. Visszaírtam nekik, hogy köszönöm, hogy szóltak a rejtett számú hívásról, de ma ha lehet 4-kor hívjanak, mert akkor ott fogok ülni a TV előtt és elújságolhatják mi a teendő ebben az esetben.
Már csak azért szorítok, hogy végezzenek kooperációs távgyógyítást, de félek, hogy azt fogják mondani, hogy a legközelebbi márkaszervizt keressem meg, akik meg sz@rnak az egészbe, alapból vigyem be és 3000Ft/4 gombnyomás áron megcsinálják.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#66567) tPedro_


tPedro_
őstag

Epp fali konzolt keresgelek a 46"-os TV-mhez (400*400 VESA). A topik es a fel internet atbongeszese utan az alabbiakat talaltam:

STELL SHO 1005B - 18e
STELL SHO 2051 - 14e
Hama 108779 - 10e
4World 07514-BLK - 17e
Montek UCH0172 - 10e

Eredetileg 10e alatti tartokat kerestem, de ugy tunik, hogy dontheto es forgathato kivitelben nem letezik annyiert 46 colos TV-hez.

Tudnatok esetleg ajanlani par alternativat, amiket ti hasznaltok? A fentiek kozul egyebklent a Hama tartora tennem le a voksom.

Koszi elore is.

Udv.

(#66568) Flashget válasza tvse1995 (#66565) üzenetére


Flashget
félisten

mikor ment a műsor velük a korábbi tv kapcsán, mindig mondták "rejtett számon hívnak vegyem fel" hát nem volt rejtett így kezdődött: +3640 :DDD

Realme GT Master Edition

(#66569) Flashget válasza wolfman (#66566) üzenetére


Flashget
félisten

nem irogatni kell nekik mert úgy lassú az intézés..felhívni a 0680samsung számot és kérni a távjavítást (amennyiben a készülék tudja ezt a funkciót) szoftveres probléma esetében.

Realme GT Master Edition

(#66570) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Ma tesztelgettem az F6400-as tv-m wifi képességét, és meglepetéssel vettem észre, hogy N-es 5GHz-t is tudó modul van benne, a sebességét nem tudtam tesztelni, de az 1080-as felbontással nem volt baja, illetve a HD-s Youtube sem feküdte meg a gyomrát.
Szóval kellemes meglepetés ért, mert itt nálunk a 2,4GHz már elég telített és azon képes volt szaggatni néha, viszont az 5GHz-n nincs itt a környékben senki, csak én :)

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#66571) nismoka válasza zsolt501 (#66570) üzenetére


nismoka
addikt

30-40Mbit/s bitrátás full hd film is megy akadozás nélkül? Mert egy 5-10Mbit/s-es megy az ok.. ;)

(#66572) zsolt501 válasza nismoka (#66571) üzenetére


zsolt501
nagyúr

A killa sample 1080p-s és nem volt vele baja, az az a fájl amivel itt is szoktak tesztelni.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#66573) nismoka válasza zsolt501 (#66572) üzenetére


nismoka
addikt

Milyen router? Ja már látom az adatlapodon köszi! :) Nekem pont az a router csak gyári FW van rajta.

[ Szerkesztve ]

(#66574) zsolt501 válasza nismoka (#66573) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Le lett cserélve a Router, az adatlapon még a régi router van, de javítani fogom.
Most egy Asus RT-AC68U van beüzemelve, ez nagyon hasít :D

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#66575) Tegla80 válasza nismoka (#66573) üzenetére


Tegla80
addikt

30/2 es netem van tp3600 om es egy 1magos "E" szeriam...
Nekem is megy..... ;)
Rakjak kepet? Majd bebuffereli a teljes vidit mar az elejen..... :D
Szerk
Igy korrekt...,itt a kep.

Szerk
Ha ezt ugy erted,h akad e?? Akkor nem a valasz......mire sikerult 1 kep amin latszik minden es az elejen van,vagy 8 szor tekertem vissza.... ha jo a rendszer,megy a dolog. (plusz jo fw sztem)

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#66576) nismoka válasza zsolt501 (#66574) üzenetére


nismoka
addikt

Ja, így már világos! :)

Tegla80:

Nem kell elhiszem! ;)
Ha beletekersz, nyöszörög? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#66577) francois


francois
csendes tag

sziasztok. leirná valaki, hogy lehet azt megcsinálni, hogy 3d esetén a tv ne csak a képet, hanem a feliratot is összerakja (2-t látok belőle) ? samsung tv, .mkv fájl. a felirat nem külön van, hanem a fájlban.

(#66578) zsolt501 válasza Tegla80 (#66575) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Ami a Youtubon van fent az nem a teljes bitrátát tartalmazza, mint ami itt is van, mert ami itt van az sokkal nagyobb bitrátás.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#66579) nismoka válasza Tegla80 (#66575) üzenetére


nismoka
addikt

Ez ok, de ne a youtube-ost ez már a mosógépen is megy... Hanem rendesen otthoni wi-fi hálózaton nyomjad tv-re a nagy bitrátás cuccot! ;)

[ Szerkesztve ]

(#66580) Tegla80 válasza nismoka (#66579) üzenetére


Tegla80
addikt

Okee,de nekem nincs wifi a tv ben....
Max notirol wifin routerre tudnam,ami kabelen jut a tv be....

Sony® & PlayStation®

(#66581) Disque válasza apszi (#66564) üzenetére


Disque
aktív tag

Én vettem a hálószobába egy LG LA660-at kizárólag tv nézésre, a nappaliban meg egy ES6900 van a samutól.
Hát mit ne mondjak kellemes csalódás volt az LG. Az ami bosszantó a samun teljesen jó al LG nél.
A csatorna sorrend beállítása egy álom volt, a magic remote távirányítóval a smart tartalom élvezhető, a youtube app-ot is kezeli, a samun csak távirányítóval megy. A gyereknek tudtam rá letölteni normális játékokat, még én is játszottam velük :), a samsung játékai a fasorban sincsenek hozzá képest. A dlna-ról lejátszott filmet is tudja folytatni, bár nemigen fogok azon filmezni, de kipróbáltam. Ha zenét hallgatok, le lehet kapcsolni a kijelzőt, és szól tovább a zene, nem mintha zenét akarnák rajta hallgatni, DE a hangja is sokkal szebb mint a samué, a hangszórók lefelé állnak, ott vastagabb is a tv, gondolom, nagyobb hangsugárzók férnek el úgy.
Szóval ha csak a TV meg a smart a cél akkor sokkal jobb a samunál. A tv adások is szebbnek tűnnek, a kép élethűbb szerintem.
A nagy hátránya, hogy a fekete az rosszabb mint a samun, bár lehet csak azért mert a samu trükközik a dinamikus kontrasztal, ha kikapcsolod akkor is visszaveszi a fényerőt, ez főleg akkor látszik ha a stáblista megy és a tv csatorna logója fehér, akkor a logó hol halványabb, hol erősebb. Ezt az LG nél nem tapasztaltam, kikapcsolt dinamikus kontrasztnál.
Ha az LG tv-ben a samu panelt tennék, még azt is mondanám, hogy ez már tv :)

(#66582) Tamás34 válasza Disque (#66581) üzenetére


Tamás34
senior tag

Abszolút jól írtad le, ugyanez a véleményem! :C

LG48C2OLED- Samsung Galaxy S23 Ultra-Xiaomi wath s1 Pro-Amazfit Balance Grey

(#66583) apszi válasza Disque (#66581) üzenetére


apszi
őstag

Nagyon köszönöm a részletes leírást. Bizony legnagyobb részt TV nézésre és elvileg Smartolásra lenne használva, és persze komolyabb filmekre is, de háttérfénynél (20W-os állólámpa), így a fekete kérdés egetverően szerintem nem lenne probléma. Hogy a dinamikus kontraszttal játszik a Samu, az, bár alapvetően nem én fogom használni a tévét, engem zavarna, és zavar is a jelenlegi készülékemnél is, egy kis 32"-os D szériás Samukánál. Hogy még a hangja is baráti, az már csak hab a tortán :) A kérdés már csak az, hogy az idei modelleknél mennyire sikerült szépen megoldani a háttérvilágítás problémákat. Ez az ami még picit visszatart, még elég kevés a tapasztalat, így még agonizálok picit. Nem nagyon szeretném elkapkodni a vásárlást. Mégegyszer köszönöm az észrevételezésedet, elég sokat segít majd ez is a végső döntésben annak ellenére, hogy valamiért tartok az LG tévéktől, konkrétan ki volt zárva jóideig a potenciális jelöltek listájáról ami zárlat az utóbbi időben feloldódni látszik, ugyan tapasztalatom a legminimálisabb mértékben sincs a márkával, így ezirányú félelmeim akár alaptalanok is lehetnek. :R

[ Szerkesztve ]

(#66584) BBéci válasza apszi (#66583) üzenetére


BBéci
titán

Agonizálsz? :U [link]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#66585) PuMbA válasza Disque (#66581) üzenetére


PuMbA
titán

Pontosítanék pár dolgot Samsung F sorozat alapján:

"Ha zenét hallgatok, le lehet kapcsolni a kijelzőt, és szól tovább a zene"

Samsungnál is :)

" a hangszórók lefelé állnak,"

Samsungnál is :)

"ha kikapcsolod akkor is visszaveszi a fényerőt"

Ha az ECO módot bent hagytad akkor igen :) Ki lehet kapcsolni teljesen, mert nekem nem csinál ilyet...

[ Szerkesztve ]

(#66586) Disque válasza PuMbA (#66585) üzenetére


Disque
aktív tag

Megnéztem a hangszórót, igen lefelé áll de kb 2cm széles az LG meg kb 6, lent sokkal szélesebb a tv miatta.
Nekem E széria van az ezeket tudja, de az ECO mod soha nem is volt bekapcsolva :)
Az csak a környezet fényerejéhez állítja a fényerőt különben is ha jól tudom.

[ Szerkesztve ]

(#66587) Flashget válasza zsolt501 (#66574) üzenetére


Flashget
félisten

54K-ért hasítson is :)

Realme GT Master Edition

(#66588) zsolt501 válasza Flashget (#66587) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Remélem fog is még legalább annyi ideig mint az előző TP-Link 1043 v1 hasított :D

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#66589) apszi válasza BBéci (#66584) üzenetére


apszi
őstag

Na nem szó szerint, átvitten....tudod, csak úgy nézek ki a fejemből és már lassan felfordulok a tehetetlenségtől, mert még mindig nem tudom mit vegyek. :D

(#66590) apszi válasza PuMbA (#66585) üzenetére


apszi
őstag

Ezek szerint akkor F szériától szűnt meg a dinamikus kontraszt kikapcsolhatatlansága. Ezt is jó tudni.

(#66591) Pipolla


Pipolla
csendes tag

Sziasztok!

Van egy 2011-es Samsung D6500-ös tévém 5 év garival. Kijelző hiba miatt gariba kicserélték a kijelzőt, de olyan már nem létezik ami a gyári volt, ezért azt mondták újabbat tesznek be és ezért a tápot is kicserélték. A változás katasztrófális. Fényes kijelző volt, most matt. A szép erős feketék helyett darabos kockás a fekete. Oldalról is szép kontrasztos volt a kép most fakó kékes. A HDDről lejátszott filmek sokkal rosszabb minőségűnek látszanak és pixelesebbnek. Még nem vettem át a TV-t ott van a szervizben. Hogy lehet ebből jól kijönni? Minden tanácsot, ötletet és fikázást szívesen fogadok

(#66592) Flashget válasza Pipolla (#66591) üzenetére


Flashget
félisten

Szia.

Mivel a D6500 ultra clear paneles ehhez ragaszkodj! Nem írtad mekkora méretben van a tv-d 32-40" ilyen panel már csak a 7000/8000-es tv-kbe raknak amiket nem gyártanak 32"-ban.
Szerviztől tudakold meg mit raktak be helyette. Mert a leírtak szerint, szvsz neked már nem UCP-s.
Amennyiben ilyet nem tudnak biztosítani kérj csereutalványt erre a címre írt emailben, leírva milyen volt és milyen lett a tv. Én ellevelezgettem velük majdnem 1 hónapig mire belátták, hogy nem nekik van igazuk és küldték a csereutalványt.
sehsupport@samsung.com

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#66593) Pipolla válasza Flashget (#66592) üzenetére


Pipolla
csendes tag

Szia!
Köszi a gyors választ. Ma voltam a szervizben (Oktogon Szerviz) ahol láttam az eredményt. Kértem tőlük szakvéleményt a beszeretl kijelzőről, amit holnapra igértek. Akkor azonnal irok a kapott címre.

(#66594) PuMbA válasza Disque (#66586) üzenetére


PuMbA
titán

Mondjuk azt én se néztem, hogy milyen széles, de nekem is szélesebb az alja, mint a teteje az F szériánál :) Akkor nem az ECO mód csinálta, mindenesetre nekem az F tévémet be lehet úgy állítani és így is van beállítva, hogy ne babráljon a kontraszttal, fényerővel semmilyen esetben se :)

apszi: Pedig én azt hittem, hogy ez alap egy TV-nél, de úgy látszik, hogy nem. Szerencse akkor, hogy az F az első széria, amivel találkoztam, mert felháborodtam volna és vittem volna vissza a boltba, ha ilyeneket nem lehet kikapcsolni.

[ Szerkesztve ]

(#66595) Pipolla válasza Flashget (#66592) üzenetére


Pipolla
csendes tag

Szia!

Az emailcím Így jó? sehsupport@samsung.com?

(#66596) Flashget válasza Pipolla (#66595) üzenetére


Flashget
félisten

Igen.

Realme GT Master Edition

(#66597) Flashget válasza Pipolla (#66593) üzenetére


Flashget
félisten

Ők mondták, hogy a D6500 nem CI+ kompatibilis csak arra nem tudtak válaszolni 3 hónapig mitől tudott az lenni? :) És az ő vélemünyüket írták az emailben a samsung de a kérdésemre nem tudtak válaszolni csak annyit, hogy ha kódolt filmcsatornákat akarok nézni, béreljek az UPC-től beltérit, azok után, hogy leírtam konkrétan digikábeles vagyok. :)

szóval számíts ilyen terelésekre de tarts ki amellett, hogy nem azt kaptad vissza mint amilyen volt.
én csak tippelem, hogy nem ultra clear panelt kaptál.

Realme GT Master Edition

(#66598) francois válasza PuMbA (#66585) üzenetére


francois
csendes tag

"Ha zenét hallgatok, le lehet kapcsolni a kijelzőt, és szól tovább a zene"

ezt hol lehet beállítani? épp vmelyik nap morgolódtam miatta, hogy nem lehet megcsinálni, pedig este szeretek muzsikára elaludni... ha pendriveról / külső winchesterről zenélek nem is enged a kép menübe turkálni..

(#66599) Pipolla válasza Flashget (#66597) üzenetére


Pipolla
csendes tag

A Cl+ eddig működött Mindig TV kártyával. Most mi van nemtudom, mert a tv a szervizben. Lehet tufa vagyok de mi köze a Cl kártyának a képhez?

(#66600) attamero81 válasza Flashget (#66597) üzenetére


attamero81
senior tag

2 hónap nyomozás után erre jutottam CI+ hiba keretén belül (miattad.)
A magyarországon elégkésőn lett bevezetve a CI+-os rendszer és ezért a belpiacra gyártott tv-k nem tudták a CI+-t.Ez a funkció utólagosan lett bele iktatva a flash-be.A lap gyártásának egyik lépése a lokálozás.Ez a folyamat adja meg a lapnak a tudás alapjait.Itt írják be a különböző kulcsokat,mint pl. a CI+.Ezeknek a hibásodása felléphet egyszerű BGA hibából és akár a panel javításából.Nem annyira képzett szakemberek (szervizesek) BGA és Flash-t cserélnek és letudják a javítást.De itt jön képbe a lokál,mert enélkül a javított lap nem tudja csak a CI-t.
folyt.köv.

Nem érhetne hamarabb véget a film,mielőtt földet érek??!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.