Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67151) puskas1993


puskas1993
tag

Sziasztok!

Nemrég elhatároztam hogy szeretnék vásárolni egy FullHD 3D tv-t.
Azt szeretném kérdezni, hogy mi a véleményetek/tapasztalatotok az F6320-al? Illetve az LG LB650V -hez képest melyik éri meg jobban, mik a különbségek?

Vagy esetleg ha tudtom jobbat ilyen árban /150eFt maximum!!/ akkor azt is szívesen meghallgatnám.

Előre is köszönöm! :D

(#67152) w333


w333
félisten

(#67144) Flashget / (#67146) toby_as

Köszi :R

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#67153) jambiyya válasza puskas1993 (#67151) üzenetére


jambiyya
őstag

Próbáljad ki mindkettőt. Nálam az LG a passzív 3D miatt vérzett el, valahogy nem áll rá a szemem.

(#67154) w333 válasza jambiyya (#67153) üzenetére


w333
félisten

+1 ugyan ez a helyzet velem is ... kicsit szellemképes a passzív ! :U

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#67155) puskas1993 válasza w333 (#67154) üzenetére


puskas1993
tag

Ez mit jelent hogy szellemképes? Az igaz, hogy a passzív 3D-nek csak szemből jó a képe és ha egy kicsit is oldalról nézzük akkor már nem? Valahol ezt olvastam de már nem tudom, hogy hol.

(#67156) w333 válasza puskas1993 (#67155) üzenetére


w333
félisten

Én akárhogy néztem ... (szemből, oldalról, lentről vagy fentről) pontosan valami ilyesmire gondolok Link (azért nem ilyen drasztikusan), de akkor is szemmel látható és nagyon idegesítő, olyan mintha nem rakná össze a képet normálisan persze látszik hogy 3D meg minden, csak az embereknek / tárgyaknak ilyen furán látszanak a körvonalai ... Samsung TV aktív szemüveggel minden rendben, pont olyan mint a moziban ! :K

Menj el egy Medai M. -be és nézd meg mindkettőt, és majd meglátod hogy pontosan miről is beszélek ... :))

És itt látszik látszik hogy mennyivel rosszabb a minősége a passzív 3D -nek ! ;]

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#67157) tothl42


tothl42
csendes tag

Sziasztok!

Elsősorban azokhoz szólok, akik rendelkeznek 40H6400-sel, de meghallgatom más véleményét is.

Szóval nem rég vásároltam egy ilyet és azt vettem észre, hogy kontrasztosabb képtartalomnál (pl. nagyon világos háttérben lévő mozgó objektum, mondjuk egy fej, kontúrjai számomra elég feltűnően és zavaróan remegnek, vibrálnak.) Legjobban akkor látszik, amikor a Motion Plus kikapcsolt állapotban van. Napok óta túrom a netet, de nem találtam sehol ilyen panaszt. Sőt sok helyen azt állítják, hogy Motion Plus nélkül is nagyon élvezhető a TV képe. Ami az egész kép folyamatos szakadás nélküli mozgására nagyon is igaz.
Motion Plusban legalább 6-osra kell állítani a torzítás csökkentést, hogy ne legyen zavaró.

Eddig egy 40ES6540-esem volt és annál nem volt ilyen mértékű Motion Plus nélkül.

Pl: PC módban ahol nincs Motion Plus, egyáltalán nem csillapítható. Így pl játéknál (bár ezt csak rövid ideig teszteltem) vagy ha így szeretnék filmet nézni (pl sd tartalmaknál eddig bevált), elég zavaró.

Még valami! Ha erősebbre állítom a Motion Plus értékét (7-es elmosódás és 3-4-es torzításon felüli értékek), akkor képzavarok jelennek meg. Míg az előbbinél a mozgó objektumon függőleges vibráló csíkozódás, addig a másodiknál minél nagyobb a skála értéke, annál nagyobb pixel kockák (szakzsargonban: artifact, halo effect) jelenik meg.

Hangsúlyozom, hogy eddig egy 40ES6540-esem volt és annál ezek a jelenségen nem voltak láthatóak, vagy nem volt ilyen mértékű.

Ez szerintetek hiba????
Van valakinek hasonló tapasztalata???

(#67158) puskas1993 válasza w333 (#67156) üzenetére


puskas1993
tag

Egész biztosan az lesz. :)
Esetleg valakinek valami véleménye a F6320-ról? :D

(#67159) w333 válasza tothl42 (#67157) üzenetére


w333
félisten

Szerintem ez nem hiba ... összes képjavítót kapcsold ki ! :K

Din. Kontraszt ~ Ki
Színköz ~ Auto
Fényerő Mozgáshoz ~ Ki
Színtónus ~ Normal
Digitális zajszűrés ~Ki
MPEG zajszűrés ~Ki
Film mód ~ Ki
Led Mozgásjavítás ~ Ki

Motion Plus -t állítsd Egyedi 10/3 -ra, ha nem jó akkor a "Tiszta" beállításra ! ;)

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#67160) apszi válasza puskas1993 (#67155) üzenetére


apszi
őstag

Az én szememnek például (nagynehezen sikerült mindkettőt kipróbálni) "nyugtatóbb" a passzív 3D. Oldalirányú betekintésre annyira nem érzékeny, függőlegesre már annál inkább, abból is inkább a fentről nézed. Érdekes módon alulról nézve valamivel nagyobb a tűrés, ahogy én vizslattam.

[ Szerkesztve ]

(#67161) anrab válasza w333 (#67156) üzenetére


anrab
addikt

ha nem veszed fel a szemüveget persze hogy szellemképes. vagy sokat szívtál! :D

ilyen zoom-olt képpel persze hogy el lehet riasztani az embereket a passzív megjelenítéstől. :DDD

puskas1993: nézd meg üzletbe és ne hagyd a samsungos csávót hablatyolni az aktív javára. döntsd el magad. és nem kell pont középről nézni.

[ Szerkesztve ]

(#67162) puskas1993 válasza apszi (#67160) üzenetére


puskas1993
tag

Akkor marad az hogy személyesen megnézem és ugy döntök.

Köszönöm a segítséget! :)

(#67163) anrab válasza apszi (#67160) üzenetére


anrab
addikt

+1

(#67164) w333 válasza anrab (#67161) üzenetére


w333
félisten

Hát nem tudom ... én már nagyon sokszor összehasonlítottam és mindegyik ugyan olyan szellemképes volt, tessék pontosan erre gondolok Link és Link, nem vagyok "Samsungos csávó" csak van egy kis viszonyítási alapom, az aktív 3D sokkal jobban hasonlít (kb. ugyan az) mint ami a normális 3D mozikban van :K

Ezzel nem azt mondom hogy a passzív 3D nézhetetlen, de ha egy bizonyos tartalomra koncentrálsz és jól megfigyeled akkor látszanak körülötte ilyen körvonalak (szellemkép), ugyan olyan mint amik a képen is látszanak ! :))

De én is azt ajánlom hogy mindenképp menjen el személyesen és jól nézze meg, majd jöjjön ide vissza és kíváncsi vagyok a véleményére ... hogy mit tapasztalt :)

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#67165) PuMbA válasza w333 (#67164) üzenetére


PuMbA
titán

"az aktív 3D sokkal jobban hasonlít (kb. ugyan az) mint ami a normális 3D mozikban van"

A mozikban passzív van, csak egy kicsit jobb, mint az LG-é :DDD IMAX-ben MasterImage 3D van, ahol két 2K-s projektor vetíti egymásra a képet polarizálva és a szemüveg nyomja a két képet oda, ahova kell :) Trafó 4-et, ami nagyon hosszú, IMAX 3D-ben néztem és semmilyen szem utóérzetem nem volt. Amikor az Avatar kijött, akkor voltam 3D-n még, de az sima CC mozi Dolby3D-vel, na ott basztatta valamennyire a szemem. A TV-men is érzem a szembasztatási faktort és szüleim is érzik.

[ Szerkesztve ]

(#67166) tothl42 válasza w333 (#67159) üzenetére


tothl42
csendes tag

A képjavítók teljesen ki vannak kapcsolva.

És sajnos a 10/3-as "általános" beállítás itt nem állja meg a helyét, mert a mozgó kontrasztok vibrálása még így is zavaró.

Egy évig használtam a 40ES6540-esem és ott ez a beállítás tökéletes volt.

De itt nem.

(#67167) w333 válasza PuMbA (#67165) üzenetére


w333
félisten

Tudom hogy a moziban passzív van ...
De képminőségben kb. ugyan az mint a Samsung aktív 3D szemüveggel ! :K
Nem az imax -hez hasonlítom, hanem a sima 3D mozihoz !

(#67166) tothl42

Akkor próbáld a "Tiszta" beállítást ! :))

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#67168) BBéci válasza w333 (#67159) üzenetére


BBéci
titán

Inkább a Motion Plust kapcsolnám ki, mint a LED mozgásjavítást. Utóbbi artefaktok nélkül növeli a mozgóképfelbontást. De a kettő ügyes kombinációjával is elő lehet állítani teljesen élvezhető képet.
Szerintem a LED mozgásjavítás kikapcsolása az egyik legnagyobb hiba, amit a tévével el lehet követni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#67169) apszi válasza w333 (#67164) üzenetére


apszi
őstag

"ha egy bizonyos tartalomra koncentrálsz és jól megfigyeled"

Ebben bizony benne van az is, hogy ha a szemeddel megpróbálsz ráfókuszálni egy "távolabbi-közelebbi objektumra" ami egyébként változatlan távolságban, a képernyő síkjában van, akkor összeomlik a kép a fejedben, mert a szemeddel máshová fókuszálsz. Ezért is mondják, hogy 3D tartalmat meg kell tanulni nézni.

(#67170) w333 válasza BBéci (#67168) üzenetére


w333
félisten

Én nem használom Led mozgásjavítást, mert lejjebb veszi a fényerőt, és ugye villogtatja a kijelzőt, különben ez talán még csökkenti is az élettartamát ? :B

(#67169) apszi

Arra a bizonyos tartalomra ha ráfókuszálok azt látom szellemképesnek és nem pedig a körülötte lévő dolgokra, mert ugye azok ilyenkor elvből mosottak ! :)

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#67171) apszi válasza w333 (#67170) üzenetére


apszi
őstag

Igen, mert esetleg a szemed próbál pl. közelebb fókuszálni, mint ahol valójában van. De az is lehet, hogy tényleg csak a te szemed nem tud ráállni erre a technológiára. Én akármikor néztem, én mindig élesnek, szellemkép mentesnek láttam a képet. Nem vagyunk egyformák :)

(#67172) BBéci válasza w333 (#67170) üzenetére


BBéci
titán

A LED háttérvilágításnak két valóban értelmes és hasznos előnye van. Egyik az alacsonyabb teljesítményfelvétel (áramfogyasztás), másik a villogtathatóság, ami káros mellékhatások nélkül növeli a siralmasan alacsony, 300 soros mozgóképfelbontást.
A fényerő csökkenését említeni sem érdemes, mert kalibrált alaphelyzetben 50 % körülire van állítva, tehát bőven van lehetőség kompenzálni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#67173) w333 válasza apszi (#67171) üzenetére


w333
félisten

Az lehet ... viszont a múltkor az egyik ismerősömmel nézegettünk TV -t és neki is ugyan ez volt a véleménye, aktív 3D -nél tisztább és jobb a térhatás ! :)

De az is lehet hogy mindig keresem a szellemképet és ezért is látom !

Különben én nem vagyok annyira oda a 3D -ért, (sokan mások sem) mert nekem pl. sokkal nagyobb élmény egy normális FHD filmet megnézni, viszont ha végre bejönnének a szemüveg nélküli 3D Tv -k én biztos vagyok benne hogy sokkal nagyobb sikere lenne mint ennek az UHD őrületnek :))

(#67172) BBéci

Köszi ... tehát akkor gondolom hogy nem veszít a TV élettartamából ? :R

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#67174) BBéci válasza w333 (#67173) üzenetére


BBéci
titán

3D-vel kapcsolatban egyetértünk. Ha muszáj, akkor aktív, de inkább 2D-ben nézem a filmeket és nem csak a szemüveg miatt, ami nagyságrenddel jobban sötétít, mint a BFI.
Ha szignifikánsan csökkentené az élettartamot, nem tennék mindegyik tévébe.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#67175) #94529552 válasza puskas1993 (#67151) üzenetére


#94529552
törölt tag

Vicces hogy pont itt, a spéci samu topicban kérsz állásfoglalást a két tv-ről. :DD Fokozhatnád ezt még egy kicsit:
Sony topicban is megkérdezhetnéd, hogy egy Sony-t vagy egy bármelyik más gyártó készülékét vedd-e meg. :C
w333: többet kampányolsz mint a boltban a Samsung agitátor.

[ Szerkesztve ]

(#67176) w333 válasza #94529552 (#67175) üzenetére


w333
félisten

Én nem vagyok márkahű ... szóval ha az LG jobb akkor azt ajánlom ! :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#67177) puskas1993 válasza #94529552 (#67175) üzenetére


puskas1993
tag

Emiatt ne idegeskedj. Az LG fórumban is feltettem ezt a kérdést. :DD

De jó hogy említed... eddig nem néztem SONY-kat. Utána is járok ennek. :))

[ Szerkesztve ]

(#67178) anrab válasza w333 (#67164) üzenetére


anrab
addikt

nem vitatom az aktív képmegjelenítés előnyét és a jobb képminőséget.
nekem egy passzív 3D-s tv-m van. philips cinema 21:9 már egy pár éve.
nem néztem még sok 3D-s filmet /talán ha tizet/ rajta de az általad linkelt szellemképet csak szemüveg nélkül láttam még.
nekem tiszta éles képek voltak mindig. a sokat emlegetett sor felbontást sem látom. a nézési távolságom 280 cm. +/- 15 cm. /helyi és elhelyezési adottságok./
de volt olyan is hogy beültem elé egy méterre kíváncsiságból. a film lekötötte a figyelmemet és még ilyen közelről sem vettem észre semmi zavarót.
egy kicsit sötétebb a kép ami engem előszőr kicsit zavart. de hát ez van.
mindkettőnek van előnye, hátránya.
ezt csak úgy leírtam és semmilyen vitát nem akarok vele indítani. azok megvoltak még a 3D bejövetele elején. vagy akár a topik kezdetén. :)

(#67179) Flashget válasza BBéci (#67168) üzenetére


Flashget
félisten

pont fordítva van jó kép. :)
csak a MP-t EGYEDIRE kellene állítaniuk és nem a gyárilag előre beállított értékeket az embereknek!

Realme GT Master Edition

(#67180) BBéci válasza Flashget (#67179) üzenetére


BBéci
titán

A világ összes tesztjében (amiket olvastam) javasolják a LED mozgásjavítás használatát. Saját tapasztalatom is ezt igazolja. Más kérdés, hogy az olcsóbb tévéken nem úgy működik, mint a drágábbakon. Például a HU7500-é perfekt, egetverő ostobaság kikapcsolni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#67181) PuMbA válasza BBéci (#67180) üzenetére


PuMbA
titán

HU7500

"We’ve been complaining about motion hiccups after scene cuts featuring a change of pace (e.g. from live action to slow-mo replay, or vice versa) on high-end Samsung TVs over the past couple of years. The bad news is, motion hiccup was still present on the UE55HU7500"

"If the flicker caused by [LED Clear Motion] is too much for your eyes (each individual has different sensitivity), a decent alternative is setting [Blur Reduction] to “8” and [Judder Reduction] to “0” in the [Motion Plus] “Custom” submenu, which reduces motion blur without producing a hyper-smoothened look (for instance soap opera effect in 24fps movies)."

Más: Én eddig 2 nagyobb hibát véltem felfedezni a Tiszta Motion Plus beállításnál F6100-nál, amikor nem bír mit kezdeni a cucc. M1-en a reklám jelző arcképes cuccnál, amikor jönnek alulról a fehér háromszögek, akkor szétszakadnak meg a Balaton akármi reklámnál megy oldalra a szöveg, akkor a betűk felénél szétszakad a kép. Hiába is, ezek csak trükkök és tökéletes program meg nincs ami 50Hz-ból valami jó dolgot fog varázsolni LCD esetén. Most kipróbálom BBéci javaslatát: LED Clear Motiont 0/0-val, hátha az nem csinál semmi mellékhatást.

[ Szerkesztve ]

(#67182) BBéci válasza PuMbA (#67181) üzenetére


BBéci
titán

Egyértelműen ajánlják és hasznosnak nevezik a LED Clear Motiont.
Szerintem nem jó a "tiszta".

Plazmákon semmi szükség az ilyen trükkökre, alapból 1080 sor a mozgóképfelbontásuk. Ezért szoktam mondani a hozzám tanácsért fordulóknak, hogy csak az ellenségeimnek ajánlanék LCD tévét.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#67183) AliasB


AliasB
senior tag

Üdv!
Nemrég vettem egy Samsung UE40F6100as nevű tevét.
És lenne vele egy olyan problémám, hogy tettem bele egy CI+-os kártyát mert digi tv-nél azzal nézhető a digi film. És amikor odakapcsolom kéri a kártya a kódot ha 16os karikás a műsor. A tévén kikapcsoltam a csatornazárat de a CI+ hoz tartozó kódkérést nem találom. Van egy sony tv is a családban annál megtaláltam külön a CI+os menüt és kikapcsoltam de ennél nem találom sehol!
Meg tudja mondani valaki, hogy hol találom? Mert ezt a kártya kéri NEM a tévéhez tartozó csatornazár ami a gyerekzár más néven.
Köszi!

[ Szerkesztve ]

Járj nyitott szemmel.

(#67184) w333


w333
félisten

Na most jöttem a nagy bevásárlásból ... Auchanban meglestem egy új 47LB szériás passzív LG -t (ismét) és tényleg kicsit csalókás a dolog ... a promó videót amit kb. 5 percig néztem semmi szellemképet nem tapasztaltam, néha pedig igen, tehát valamilyen baseball jelenet volt és rúdugrás itt semmi szellemkép nem volt, viszont egyes jeleneteknél megint tapasztaltam ... Eiffel torony, valamilyen hegyek stb. ment a háttérben aztán valami futó + ugró verseny volt lassítva itt is tapasztaltam, tehát ezt most nem értem hogy miért van így, néha látszik hogy szellemképes, aztán nem ... ki érti ezt ? :))

(#67178) anrab

Ismerősnek is egy Philips van, pontos típust nem tudok (az ufó távirányítós),neki is passzív 3D van, de ami érdekes hogy ott viszont én sem annyira tapasztaltam ezt a szellemképet :N

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#67185) AliasB válasza w333 (#67184) üzenetére


AliasB
senior tag

Talán a média lejátszója a hibás.

Járj nyitott szemmel.

(#67186) galaxys80 válasza BBéci (#67180) üzenetére


galaxys80
veterán

Érdekes amit mondasz, mert eddig mindig azt olvastam mindenhol, hogy összes képjavító funkciót érdemesebb kikapcsolni.

(#67187) w333 válasza AliasB (#67185) üzenetére


w333
félisten

Na de az összesnek ... :U inkább a promó videó egyes részei hibásak :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#67188) Flashget válasza AliasB (#67183) üzenetére


Flashget
félisten

Keress olyat, hogy "Közös illesztőfelület" és ott lesz a CAM modul beállítás ami alapból szűlői felügyelet van beállítva. Azt rakd "ki" opcióba.
Ha kér kódot akkor 0-0-0-0

Realme GT Master Edition

(#67189) BBéci válasza galaxys80 (#67186) üzenetére


BBéci
titán

Azokat inkább képrontónak kellene nevezni, de a BFI (Black Frame Insertion) nem tartozik közéjük. Ahogy az előbb írtam, a LED háttérvilágítás leghasználhatóbb tulajdonsága, előnye és értelme.
Csak itt a PH! cikkeiben olvastam, hogy azt is kikapcsolják, ami egyértelműen a tesztelő hozzá nem értésére, tapasztalatlanságára utal. Rendszeresen, többen megjegyzik ezt a cikkekhez kapcsolódó topikokban, de válasz sosem érkezik rájuk.
Nézd meg az előbb linkelt teszt benchmark táblázatát, abban is olvasható, hogy miként lesz 1080 soros a mozgóképfelbontás. LED Clear Motion on!

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#67190) Flashget válasza galaxys80 (#67186) üzenetére


Flashget
félisten

De azt is írta az "olcsóbb" tévéknél lehet, hogy ki kell.
Már pedig szinte mindet kikapcsoltam csak a MP-t nem az be van állítva egyedire és 10/3-ra. így nem szaggat semmilyen videó nincs opera effekt sem.

Realme GT Master Edition

(#67191) BBéci válasza Flashget (#67190) üzenetére


BBéci
titán

Márpedig a 24p filmeknek szaggatniuk kell egy picit, ha azt elfedi az interpoláció, akkor annyi a mozi fílingnek.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#67192) AliasB válasza Flashget (#67188) üzenetére


AliasB
senior tag

Megtaláltam köszi :) pedig átnéztem többször is a menüt :) nem tudom ez hogy a pics*be kerülhette el a figyelmem :)

Járj nyitott szemmel.

(#67193) Flashget válasza BBéci (#67191) üzenetére


Flashget
félisten

Mások panaszkodtak szaggat a youtube az mkv stb. erre gondoltam.

Realme GT Master Edition

(#67194) Flashget válasza AliasB (#67192) üzenetére


Flashget
félisten

D6500-nál még a rendszer menübe rakták.
F6640 esetében nem..kellett jó pár perc mire én is megtaláltam. :)

Realme GT Master Edition

(#67195) galaxys80 válasza BBéci (#67189) üzenetére


galaxys80
veterán

Most nézem, hogy én ilyet, hogy led éljavító nem is találok.
LED képtisztaságot találtam. Vagy ez a kettő ugyanaz.

(#67190) Flashget
Na,de mi számít olcsó TV-nek? :)
Nekem az F6500 nem számított annak.
Nekem a 10/3 MP még mindig szappanopera effektusos.
10/1 vagy 10/1-n tudom csak elviselni.

(#67196) Flashget válasza galaxys80 (#67195) üzenetére


Flashget
félisten

Élesség néven keresd F szériánál.

minden viszonyítás kérdése..BBéci a HU7500-at írta. ahhoz képest olcsó :)

Realme GT Master Edition

(#67197) Bitpalace válasza PuMbA (#67143) üzenetére


Bitpalace
senior tag

A MP-t sikerült az nVidia-ra tenni, de az MPC- beállításaiban elveszek... EVR sync meg a hz-s dolgok nem mennek nekem nem tudom hol kell mit beállítani!

üdv!

(#67198) BBéci válasza galaxys80 (#67195) üzenetére


BBéci
titán

Simán el tudom képzelni, hogy az a beállítás szappanoperásít, sajnos az interpoláció mellékhatása. Csak akkor nincs interpoláció, ha kikapcsolod a Motion Plust.
Mondjuk én inkább elviselem a folyékony mozgást, mint az alacsony mozgóképfelbontást. Szerencsére a 24 fps-es mozifilmekhez nincs szükség Motion Plusra. Legalábbis azokon a tévéken, amelyek képesek mindegyik képkockát négyszer megjeleníteni, vagyis 96 hertzen üzemelni. Amelyik nem... nos, azokat hagyjuk.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#67199) AliasB


AliasB
senior tag

Nekem is lenne egy kérdésem ennél a Motion Plus menünél.
Most akkor szerintetek mire érdemes tenni az Elmosódáscsökkentést és a Torzításcsökkentést?
A LED-es képtisztaságot inkább ki állásba tettem.

Járj nyitott szemmel.

(#67200) T_Stark válasza AliasB (#67199) üzenetére


T_Stark
őstag

Nálam 10/2-n van most, és LED-es k.t. be. Csak ez csökkenti a fényerőt, így arra kicsit rá kell adni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.