Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66901) galaxys80 válasza apszi (#66883) üzenetére


galaxys80
veterán

Mindkettő ki van kapcsolva.

(#66902) jsk válasza devil-k (#66900) üzenetére


jsk
senior tag

Bocsánat. Rossz helyre írtam. A Mede8er fórumba akartam:). Egyébként 40F6400-as tv-m van. Két évig tuti ez marad. Utána akarok 46-48-as méretben venni tv-t.

(#66903) T_Stark válasza gboszi (#66899) üzenetére


T_Stark
őstag

Szerintem te nem vagy vele tisztában mit jelent a 100 Hz, az LCD tévéknél.
Minden gyártóé így működik, nem csak a Samu.

[ Szerkesztve ]

(#66904) devil-k válasza jsk (#66902) üzenetére


devil-k
nagyúr

Med. 600X3D bőven elég, ha akarsz BD 3D-t nézni, illetve ha számít a Jukebox és 1-2 más szolgáltatás is. Ha nem, akkor WD Live Stream is megteszi.

- mozi bolondéria -

(#66905) apszi válasza Anonymus23 (#66885) üzenetére


apszi
őstag

A probléma az, hogy a lapostévé korszakkal nem, hogy egyet előreléptek volna a gyártok, hanem inkább csináltak egy nagy büdös hátraarcot! Egyik szart csinálják a másik után. Itthon én is szoktam látni, hogy pl. gyűrött a pólom, amivel szintén nem mindenki foglalkozik akivel szembe mész az utcán, de asszony beszól, hogy "mi van, megint megint ruhában aludtál"? Engem meg ez nem érdekel, ez nem zavar. Lényeg a lényegben, hogy a sok csicsa p*csa ficsör helyett inkább azzal kellene foglalkozni, hogy kompromisszumok nélkül adhasson ki az ember esetleg több százezer forintot, és ne azzal kelljen foglalkoznia, hogy melyik a kisebb trágya, és hogy milyen tartalmakat is fogok nézni, és mennyi ideig nézhetem azt egyhúzamban, és stb stb stb. Na itt az igazi probléma számomra. Természetesen nem megbántani akartam eme hozzászólással bárkit is, csak szerettem volna picit oldani a bennem lappangó feszültséget...asszem ideiglenesen sikerült...mig el nem megyek megint tévét nézni ;] :D :R

(#66906) jsk válasza devil-k (#66904) üzenetére


jsk
senior tag

Köszönöm szépen a választ. Akkor marad ahogy eredetileg terveztem a 600X3D. A BD ISO nézése a cél. Legolcsóbban ez a masina tudja.

(#66907) tirpabeat


tirpabeat
csendes tag

Sziasztok!
Samsung LE40D503f7W típusú tv-m van. Piszkálgattam a szervíz menüt. Nyomtam egy Factory resetet. Azóta analóg csatornákon sötét, színtelen a kép, mintha echo, takarékos módban lenne, de nincs abban, minden takarékosságot kikapcsoltam ,minden fényt felraktam maxra, ennek ellenére még mindíg sötét.
Digitális csatornákon tökéletes a kép. Mi lehet a gond? Mit állítottam el?.

A másik problémám, hogy a képernyőn vízszintes "szívárvány" színű vékony csíkok vannak, halványak, de észre lehet venni, ez mi lehet?

(#66908) attamero81 válasza tirpabeat (#66907) üzenetére


attamero81
senior tag

Ále natur FR-től nem kellene ezeket a hibákat kiadnia.Lehet,hogy eleve szar volt a tv-d és a FR hozta elő az eeprom hibáját.A kijelzőnek sem lesz gondja,mert előtte is rossz lett volna.Valószínűleg karakter hiba lépet fel és a reset után a hibás állapotot írta be magának.

Nem érhetne hamarabb véget a film,mielőtt földet érek??!!

(#66909) galaxys80


galaxys80
veterán

Akkor ez [link] a jelenség senkinél nem fordul elő?
Lehet, hogy a TV-el van gond?
Megtenné valaki, hogy leteszteli?
Köszi

(#66910) cyberkind válasza galaxys80 (#66909) üzenetére


cyberkind
félisten

Ezt észrevettem, de csak a filmek elején van, a stáblistánál már jó.

Paranormal Cocktivity

(#66911) Tamás34 válasza apszi (#66905) üzenetére


Tamás34
senior tag

Nekem is ez a véleményem!!!!!

LG48C2OLED- Samsung Galaxy S23 Ultra-Xiaomi wath s1 Pro-Amazfit Balance Grey

(#66912) galaxys80 válasza cyberkind (#66910) üzenetére


galaxys80
veterán

Köszi. Akkor legalább kiderült, hogy nem az én TV-el van gond.
Csak nekem ez fura volt ,mert az előző TV-nél nem volt ilyen (B650 LCD)
Futó stáblistánál nálam sincsen ilyen jelenség, hiszem ott egyetlen pillanatra sincsen teljesen fekete kép.
Akkor jött még elő, mikor olyan filmet néztem aminek a végén 1-2 másodperces időközzel felvillantják a szereplő nevét és közte teljesen fekete a képernyő.

(#66913) tirpabeat válasza attamero81 (#66908) üzenetére


tirpabeat
csendes tag

A csíkos kép jelenség FR előtt is megvolt, csak ez a sötét kép dolog jött most elő, mit lehet csinálni ezzel?

(#66914) Soos95


Soos95
tag

Sziasztok!

TV vásárlás előtt állok, és nagyjából 2 hét múlva szeretném letudni az egészet. A véleményeteket szeretném kérni, ti milyen tv-t választanátok.

Legalább 42"-os FullHD Smart TV-t szeretnék, többségében filmnézésre pc-ről, játékra xboxról és tévénézésre lenne használva falra szerelve. A 3D nem olyan fontos, természetesen ha belefér akkor nem hátrány, de inkább a jó képminőség a lényeg. A max keretem 150 ezer Ft

Amit eddig néztem: LG 42LB650V
Van ennél jobb alternatíva a Samsungok közül?

Előre is köszönöm! :R

(#66915) apszi válasza Tamás34 (#66911) üzenetére


apszi
őstag

Akkor már ketten vagyunk ilyen tv szociopata aberrált állatok. ;]

(#66916) Silent77 válasza apszi (#66915) üzenetére


Silent77
veterán

Sztem a legtöbben egyetértünk. :)

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#66917) galaxys80 válasza galaxys80 (#66912) üzenetére


galaxys80
veterán

Ah. Ma pont egy olyan filmet néztem amiben többször is, olyan bevágások voltak amikor teljesen fekete volt a képernyő.
Nem lehet valahol ezt kikapcsolni, hogy ne kapcsolja le ilyenkor a háttérvilágítást teljesen?

(#66918) apszi válasza Silent77 (#66916) üzenetére


apszi
őstag

Na akkó itt az ideje egy jó kis lázadásnak! :DDD :R

[ Szerkesztve ]

(#66919) Gicz válasza galaxys80 (#66912) üzenetére


Gicz
addikt

Kapcsold ki a helyi sötétítést meg a dinamikus kontrasztot. Mind2 csak rontja a látványt, folyamatosan állítgatják a háttérvilágítást.

(#66920) resTore.hu


resTore.hu
csendes tag

Vissza szeretnem tenni az 1119-es fw -t, mert felment ra az 1120 -as!
tudja valaki hogy hogyan oldhato meg ez a problema?

koszi

(#66921) Flashget válasza Soos95 (#66914) üzenetére


Flashget
félisten

samsungnál 42"-ban nem nagy a választék.
42F5300 de ez csak 50Hz-es.
mivel a filmezés a fő szempont így valós 100Hz-es tv amivel jár a 3D szerintem ebben az árban 40-ben
szerintem ez a F6500
van 50Hz-es játékra ez a jobb filmezésre a gyengébb kategória 46"-os F5300

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#66922) PuMbA


PuMbA
titán

Na meg van, hogy hogy is van ez :) Kicsit félreolvastam meg nézegettem a TV-t is, szóval az a lényeg, hogy az F sorozattól a szappanopera effektus (judder reduction) nélkül is meg van a teljes mozgásfelbontás, tehát a 10/0 beállítás bőven elegendő :)

[ Szerkesztve ]

(#66923) digikábeles válasza superg (#66891) üzenetére


digikábeles
aktív tag

Az hogy kit mi zavar,az tényleg egyéni. Felsorolok néhányat, amiről olvastam, de engem nem zavarnak, vagy nem találkoztam ezzel: 24p, 50Hz, fekete szín, stb problémái. Annál inkább zavar a pillanatnyi beégés is, a ledes tévék kékeslilás háttérfénye, és a sávosodása.

(#66924) galaxys80 válasza Gicz (#66919) üzenetére


galaxys80
veterán

Már említettem, hogy minden ECO állítási lehetőség és a dinamikus kontraszt is ki van kapcsolva.

(#66925) Flashget válasza PuMbA (#66922) üzenetére


Flashget
félisten

már 1000x le lett írva a 10/3-tól a 10/0-án át a 9/2-ig kell állítgatni amíg jó nem lesz. Csak egyet nem szabad kikapcsolni, mert akkor feleslegesen vettél valós 100Hz-es tévét.

Realme GT Master Edition

(#66926) AliasB


AliasB
senior tag

Üdv!
Remélem tudtok nekem segíteni. A probléma a következő:
Digitv a szolgáltató és digitális adás valamint egy samsung tv.
M1es csatorna 121,5 Mhz
Tévé nem találja egyszerűen.

Kézi beállításnál így próbáltam de semmi:
Moduláció : 256 QAM
Jelátviteli sebesség : 6900 kS/s (6875el próbáltam még)

A területi beállításnál Magyarország van beállítva. Nem lehet, hogy másik országra kell állítani?
Köszi előre is a segítséget!

Járj nyitott szemmel.

(#66927) Flashget válasza AliasB (#66926) üzenetére


Flashget
félisten

ne írj mindenhova!
megfelelő topicban kaptál rá választ!

Realme GT Master Edition

(#66928) AliasB válasza Flashget (#66927) üzenetére


AliasB
senior tag

Köszi a segítséget. 2 helyre írtam mert nem tudtam, hogy a tv vagy a digitális adással van a probléma.

Járj nyitott szemmel.

(#66929) galaxys80


galaxys80
veterán

Megnéztem most egy F6400-ast. Teljesen alap, gyári beállításokon nem csinálta a háttérfény lekapcsolgatást. :(

(#66930) Agostino válasza Flashget (#66791) üzenetére


Agostino
addikt

no megvettük a 40-es változatot, tényleg volt értelme, a 32-es kevés lett volna erre a távra :R amúgy nagyon pöpec gép, tökéletes számomra. egyetlen láma kérdés - mert szerintem a kábel volt rossz - ha ki akarom adni a hangot hifire, akkor a tv hátoldalán lévő piros és fehér rca left és rightbe bedugom majd a hifi megfelelő in foglalatába? ezzel tegnap nem kaptam hangot, viszont ha a tv füles részébe dugtam a jack-rca kábelem, úgy minden oké volt. szóval szerintem az rca-ban lehetett valami törés és nem bénáztam, igaz? : )))

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#66931) macy válasza Agostino (#66930) üzenetére


macy
addikt

Ha azt nézzük, hogy az a két rca nem kimenet hanem bemenet, akkor de, te bénáztál :)))

(#66932) Agostino válasza macy (#66931) üzenetére


Agostino
addikt

oké, akkor jogos : ) újratervezés :DDD

[ Szerkesztve ]

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#66933) Flashget válasza Agostino (#66932) üzenetére


Flashget
félisten

tervezd újra és ha meg van a megoldás ne felejsd el beállítani a tv-hang menűben a hangszoró részt, hol szólaljon meg a hang. ;)

Realme GT Master Edition

(#66934) Agostino válasza Flashget (#66933) üzenetére


Agostino
addikt

az oké csak azt hittem a tv-n van rca out de nincsen. most egyelőre megoldottam máshogyan, aztán közbeiktatok valamit, wd tv live vagy ilyesmi. egyelőre megteszi a jack kimenet. azzal főzök, amim van : )

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#66935) Ano


Ano
őstag

42F5300-as TV-vel kapcsolatban írok ... villámcsapás miatt megsült a TV-nk, amit szervizben megjavítottak és 1120-as FW-rel hoztak vissza (szinte a teljes TV-t cserélték ...)

2 hibát vettem eddig észre:
- hiába a magyar beállítás, a karakterek nem jó kódolással jelennek meg, mert sok ékezetes betűt (pl a műsorújságban) nem jól jelenít meg.
- 2 USB port lévén eddig 2 pendrive-ot vagy 1 pendrive-ot és egy USB-s HDD-t rá tudtam tenni, de most valamiért az alsó USB (ami elvileg kamerának van fenntartva) nem kezeli a pendrive-ot sem!

Ötlet erre, hogy hogyan lehet megoldani?

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#66936) PuMbA válasza Flashget (#66925) üzenetére


PuMbA
titán

Igen, sokszor le lett írva, csak ez egy kicsit bonyolultabb :) HDTV Test oldalán is volt erről szó az egyik cikkben. Amikor a szem már lassú - mondjuk lenézel a vasúti sínre 120-nál a vonatból - az agyad "tesz be" elmosódást, hogy kompenzáljon, viszont a túl sok tűéles kép meg tud zavarni bárkit. LED Clear Motion bekapcsolásánál már érzékeli is az agyam / szemem, hogy valami nem kerek / nem természetes és nem olyan jó nézni így a képet (hasonlóan a szappanopera hatásnál, amikor például elválik egymástól a háttér és az előtér). A villogtatás (bekapcsolt elmosódáscsökkentés) és túl élesek a képek (nagy mozgásfelbontás) együttesen fárasztóak. Nekem még mindig a Motion Plust kikapcsolva a legszemkímélőbb a TV, annak ellenére, hogy most 8/0-án nézem, hogy szokjam ezt is, mert kikapcsolt LED Clear Motionnal még a kép természetessége jó marad :)

[ Szerkesztve ]

(#66937) viharkabat válasza Flashget (#66921) üzenetére


viharkabat
aktív tag

Nem teljesen tudtam kihámozni, hogy mit akartál írni, de pont filmezésre nem annyira ajánlott a 100 Hz.

(#66938) Flashget válasza viharkabat (#66937) üzenetére


Flashget
félisten

valós 100 Hz-et írtam nem CMR 100 Hz!

Realme GT Master Edition

(#66939) Gicz válasza Flashget (#66938) üzenetére


Gicz
addikt

Ami pont hogy nem kell filmnézéshez. :)

(#66940) st6969


st6969
őstag

Üdv,
valakinek sikerült kombinálni analóg és digitális csatornákat a kedvencekbe, de nem találom ezt a post-ot. Próbáltam a chansort-ot, de ott vagy csak a digitális csatikat tudom a kedvencekbe rakni, vagy csak az analógokat. TV-n is próbáltam, de ott sem bírtam összehozni. Vagy valamit nem jól csinálok.
Segítene valaki (F6400)?

(#66941) w333


w333
félisten

Basszus most nézem ... EH6030 nincs RCA Out :O más megoldás ? :R

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#66942) Flashget válasza w333 (#66941) üzenetére


Flashget
félisten

[link]

Realme GT Master Edition

(#66943) castiels


castiels
addikt

Eh 6030 sokkal gyengèbb megjelenìtèsben(főleg 3D) a mostani modellekhez kèpest?

(#66944) w333 válasza Flashget (#66942) üzenetére


w333
félisten

Köszi ... szomorú hogy nincs RCA Out :(

Nem is értem hogy ennek mi értelme ... bezzeg RCA IN van rajta, pedig szerintem a felhasználók 99% inkább az RCA Out -t használja :W

(#66943) castiels

Szerintem semmivel sem gyengébb, sőt jobb mint az új hasonló kategória ! :K

És konkrétan melyik modellhez képest ? :U

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#66945) attamero81 válasza tirpabeat (#66913) üzenetére


attamero81
senior tag

Egy eeprom újra írás.Ha nem segít akkor azután lehet tanakodni,hogy mi a baj.

Nem érhetne hamarabb véget a film,mielőtt földet érek??!!

(#66946) kulfoldi


kulfoldi
aktív tag

Sracok kene gy kis SOS segitseg meg ma!

Ez a Samsung akcio:

[Samsung akcio]

Itt irja, hogy az Euronics-ben vasarolt TV-k reszt vesznek.

Ti hogy ertelmezitek ezt az akciot? Ugye alapbol van 10% akcio akarmi tortenik ha regisztralom a tv-t. Ezt ugy kell elkepzelni, hogy mondjuk megveszem ezt a tv-t:

[UE55H6400AWXXH]

amit az Euronics most alapbol akcioz (de az a sajat elvileg ettol fuggetlen hetvegi akcioja)

[Euronics hetvegi akcio]

Aztan megerkezik, beregisztralom lemegy a meccs es kapok a bankszamlara alapbol 10% azaz 32300 visszateritest a Samsungtol is, ha a Fradi nem rug golt akkor is?

Szoval a ket akcio egymastol fuggetlenul osszeadodik szerintetek?

Es mi az hogy "Ahhoz, hogy az esetleges utólagos kedvezményt el tudjuk utalni a számodra, nem kell mást tenned, mint regisztrálni a promóciós terméket 2014.08.10.-ig. A regisztráció során meg kell adnod a bankszámlaszámod, illetve fel kell töltened a számla másolatát."

De elotte meg irja, hogy "A Samsung 10% kedvezményt garantál."

Szoval akkor miert esetleges az utolagos kedvezmeny, ha egyszer fixen 10% az ezen felul az esetleges...

[ Szerkesztve ]

(#66947) galaxys80 válasza galaxys80 (#66929) üzenetére


galaxys80
veterán

Változott a dolog. Nappali fénynél nem látható csak a háttérfény ki-be kapcsolás F6400-nál is. (Ilyenkor 6500-nál sem)
Este sötét szobában ugyan az a helyzet mindkettőnél.
Fényerőt (nem a háttérvilágítást) mennyire szoktátok állítani?

(#66948) superg válasza kulfoldi (#66946) üzenetére


superg
senior tag

Annak nem sok értelme lenne hogy 10% vissszatérítést mindenképp megkapnád,felesleges munkát csinálna magának a samsung.A boltokban szerintem már így kapod -10%-al.
Én Edigitálnál találkoztam ezzel ott csak így lehet értelmezni,és így logikus is:[link]
2 gólt meg úgy sem lőnek falábúak :)

(#66949) castiels válasza w333 (#66944) üzenetére


castiels
addikt

A mostani 140k-s TVk hez kèpest.

(#66950) kulfoldi válasza superg (#66948) üzenetére


kulfoldi
aktív tag

Ebben is van racio de mondjuk ennek ennek ellentmond, hogy egyedul az edigital akciozza be a tv-it ugy hogy latod hogy 10% off, a Media marktnal ez nem latszik, es eleg borsosak az arak ott, boven belefer a 10%.

Szerintem ez a hetvegi akcio az Euronicsnal nem emiatt van, mert LG televiziokra is ugyanugy vonatkozik, masreszt 15% nem 10% es holnaptol ujra jo magasak lesznek az arak, amikbol megint boven le lehet adni 10%-ot.

Masreszt ha jol ertem, a meccs elottig kell beregisztralni es mindenkepp elore meg kell adni egy bankszamlaszamot a regisztracional amire meccs utan a garantalt 10% es az esetleges tobbi % is erkezik. Csak vajon jol ertelmezem-e a fix 10%-ot.

Eleg nekem a fix 10% off is az 55H6400 arabol, de ha veletlen rugnak ketto az mar szuper, ne feledjuk ez galameccs, Fradi stadion avato, benne van hogy hagynak nekik ket golt az ilyen meccseken altalaban sok gol esik es dontetlen kozeli, vagyis ha a cselzi rug 3-4-et amit siman benne van akkor nem 3 vagy 4-0 lesz a vege.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.