Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66601) attamero81 válasza attamero81 (#66600) üzenetére


attamero81
senior tag

A lokál nélkül nem megy a CI+.Ezt csak lokálozással lehet beírni.Ki lehetne függetleníteni,hogy a kártya amit kapsz a UPC-től minden csatornát dekódoljon azonnal,de egy időben kellene a fő processzor összes szálán egy időben szinte 0 ms-os pontossággal kiolvasni minden adatott és újra írni a kapott kártyát.Ez lehetséges csak potom 10-13 milliós szerkentyű kell hozzá.Ezután már mehet is a HBO!! :DD :DD :DD

A másik.A jelenlegi típusok a H és a HU nagy mennyiségben hibás.A HU esetében a 7-8-9-es széria eddig legyártott példányai közül kb. 25-35 %-ban.Amit kiadnak a boltokba azokból is kb. minden 5-6 ik szarakodik valamilyen hibával.

Nem érhetne hamarabb véget a film,mielőtt földet érek??!!

(#66602) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Találtam a Samsung F6400-nál egy hálózat kezelési hibát, mégpedig, ha a WIFI kapcsolatról a vezetékes LAN kapcsolatra váltok, akkor a WIFI modult a TV nem kapcsolja ki, hanem bekapcsolva marad az is és az is forgalmaz... nem tudom ez miért jó, de hogy fura az biztos.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#66603) macy válasza francois (#66598) üzenetére


macy
addikt

Nálam F6400-on a tools menüben.

(#66604) francois válasza macy (#66603) üzenetére


francois
csendes tag

f6100-en zene alatt semmi nem jön be a toolsra... :(

(#66605) macy válasza francois (#66604) üzenetére


macy
addikt

Én csak tv műsor meg számítógépezés közben néztem. Nincs semmi kütyüm amit az usb-re dughatnék.

(#66606) coutied


coutied
újonc

Sziasztok!
TV vásárlás előtt állok és érdeklődnék, hogy milyen módon tudnám megoldani zökkenőmentesen a TV összekötését a gépemmel?
Monitorként is a TV-t szeretném használni.

A kiszemelt TV egy Samsung UE40F6100.
PC-nél adott egy Geforce GTX 650-es videókártya, Asus Xonar DX/XD hangkártya és egy Logitech Z-906 hangrendszer.

Remélem mindent leírtam ami szükséges. Előre is köszönöm a segítséget!

(#66607) BBéci válasza francois (#66604) üzenetére


BBéci
titán

A TV hangszóróin még híradót sem élvezet hallgatni, Te meg zenével gyötröd magadat? ;]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#66608) Flashget válasza Pipolla (#66599) üzenetére


Flashget
félisten

CI+ a kábeltv-k használják.
CI a mindigtv. Nagy különbség!
Csak annyi, hogy 'hódolt jel' volt aminek nem kellett volna lennie :)
Nálam ez volt a hiba alaplapcsere után is. Míg másik samsung készülékben működött a kártya.

Realme GT Master Edition

(#66609) Flashget válasza attamero81 (#66600) üzenetére


Flashget
félisten

:R

De arra mi a magyarázat, hogy szlovákoktól meghozták az alaplapot és működött a CI+ majd ez elromlott hoztak másikat ugyanonnan, azonos fw-vel és az már nem is érzékelte, hogy be lett volna dugva a kártya. Mi változott ugyanabban a gyárban és ha jól emlékszem a dátum is azonos volt a lapon 2013 december havi.

De ha valami nem kompatibilis ki is írja...2009-es tuneres monitor ki írta, hogy a készülék nem kompatibilis a behelyezett CI+ CAM-al, de ennél meg semmi nem volt. Olyan volt mintha a CI+ foglalat nem is létezett volna a lapon fizikailag sem.
De ez már a múlt az új F6640-el nincs ilyen gondom volt más. ;)

Realme GT Master Edition

(#66610) zsolt501 válasza Flashget (#66608) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Csak megjegyzem, hogy a CI+ os rendszert használ a UPC- is műholdas rendszeréhez, szóval akinek van a TV készülékében műholdvevő és CI+ os modul fogadó az a UPC Direct-et is nézhet.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#66611) Flashget válasza coutied (#66606) üzenetére


Flashget
félisten

un. High Speed HDMI kábellel (hétköznapi nevén, tévesen hívják 1.4-es HDMI kábellel)

Realme GT Master Edition

(#66612) Flashget válasza zsolt501 (#66610) üzenetére


Flashget
félisten

igaz.
bár kerestem a honlapjukon erre linket a múltkor de nincs a több tv készüléknél. arra emlékszem mikor bevezették a fő oldalon volt hirdetve de már nincs.
Ez lenne az?

Realme GT Master Edition

(#66613) zsolt501 válasza Flashget (#66612) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Ha jól tudom igen, tavaly volt nagy vízhangja a dolognak, mikor bevezették , mert a Cryptoworks rendszer meg ki lett vezetve, és kellett valami ez helyett, mert sokakat érintett, de viszont a Tv társaságok biztonságosabb rendszert követeltek a szolgáltatóktól, és akkor jött ez a lehetőség, no meg adta magát, a CI+-os rendszer.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#66614) apszi válasza francois (#66604) üzenetére


apszi
őstag

Szia, olyat keress, hogy "energiagazdálkodás". Nekem ezen a címszónál lehet a képernyőt teljes kikapcsolásig tompítani. Szintén Tools alatt. Bár őszintén szólva ezt zenével nem próbáltam, de megnézem délután.

(#66594) PuMbA: Igen én is úgy gondoltam volna, hogy alap dolog lenne, de sajna tényleg nem az. Viszont én ajándékba kaptam a tévét nem webshopban vásárolva, így esélyem se volt a cserére. Egyébként már nem zavar, de ha én vennék erre már tuti odafigyelnék.

(#66615) Anonymus23 válasza Flashget (#66608) üzenetére


Anonymus23
veterán

A CI+-t a műholdas szolgáltatók is használják, pl a Digi is ad mostmár CI+ -os adapter + kártya és nem kell beltéri egység. Persze S2 műholdas tuner kell a TV-ben, hogy legyen. (vagy mint ahogy írták a UPC is)

;) - The Power of the Light Side

(#66616) Flashget válasza Anonymus23 (#66615) üzenetére


Flashget
félisten

digi tányéroshoz is van már? mert jó ideig nem volt még, miközben digikábelen már osztották üfsz-en.

Realme GT Master Edition

(#66617) Anonymus23 válasza Flashget (#66616) üzenetére


Anonymus23
veterán

Kb 2 hónapja talán. A Digi TV műholdas topikban többeknek már ez van.
Most gyorsan lecsekkoltam a digi honlapját, és a nem a műholdas menü alatt, hanem a kiemelt hirdetéseknél találtam meg :)

;) - The Power of the Light Side

(#66618) zsoe85 válasza apszi (#66529) üzenetére


zsoe85
csendes tag

Köszi a segítséget simán összedugtam RCA-val és megy, igaz nem lesz 5.1 sosem de még így is jobb mint a TV hangszóró :R :R

(#66619) apszi válasza zsoe85 (#66618) üzenetére


apszi
őstag

Annyit írtak, hogy ha külső forrásról nézel valamit (pl.usb), akkor az nem megy át, ezt nem tudom, mert nem emlékszem, hogy próbáltam-e, mindenesetre örülök, hogy sikerült :)

[ Szerkesztve ]

(#66620) donjohnson válasza BBéci (#66607) üzenetére


donjohnson
addikt

épp ezt akartam én is írni. mióta megvan a házimozi, azóta csak azzal tv-zek. pedig csak belépő szintű, de mégis hatalmas a különbség a tv saját hangszóróihoz képest.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#66621) zsoe85 válasza apszi (#66619) üzenetére


zsoe85
csendes tag

Külső forrásról sajnos nem megy :(

(#66622) gyeniko válasza donjohnson (#66620) üzenetére


gyeniko
őstag

Igazatok van. Szerintem meg kellene kérdezni "francois"-t, hogy van-e hangrendszere a TV-hez és csak "elfelejtette" összekötni őket, vagy esetleg nincs neki. Amennyiben nincs, javaslom, hogy segítsétek Őt azzal, hogy villámgyorsan összedobjátok neki a rávalót! Ha ezt követően még mindig a TV hangszóróin hallgatja a zenét, akkor tényleg rászolgál a megjegyzéseitekre. Hmmm?

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#66623) Pipolla


Pipolla
csendes tag

Sziasztok!

Van valakinek 5lete az alábbi problémára?
USBs HDD-n lévő videót lejátszok bármilyen Samsung Led vagy LCD TVn a kép jó, nem pixeles (most futó sorozatok) szokásos torrentekről (400-500 MB méretűek).
A video minőség több tévén is tesztelve az Auchanban és haveroknál.
Az én TVmen UE40D6500 is jó volt a minőség, de kijelzőt cseréltek a tvmben és azóta minden video pixeles, de aTV adásoknál nem jelentkezik a hiba.
Mi lehet az oka?

Köszi mindenkinek.

[ Szerkesztve ]

(#66624) digikábeles válasza Pipolla (#66591) üzenetére


digikábeles
aktív tag

Szia, én úgy tudom, az eladás után még nyolc évig köteles a gyártó gondoskodni alkatrész utánpótlásról. Már pedig a kijelző panel is egy alkatrész. Javaslom, hogy ne vedd át a tévét, és fizessék vissza az árát. Sajnos ez az ára az évenkénti "modellfrissítéseknek".

(#66625) Pipolla válasza digikábeles (#66624) üzenetére


Pipolla
csendes tag

Szia, nem vettem át és már vívunk 1mással, mert más gondok is vannak és tegnap már kérdeztem itt a fórumon, de ezt elfelejtettem. Ami tuti nem olyat tettek be ami elromlott és most szakvélemény kértem és levelezik a Samsung és az Oktogon szerviz. Gyárilag Ultra Clear paneles, de vmi fost tettek bele. A lényeg verni fogom az asztalt, hogy visszaadják az árát.

(#66626) AndrewTdi válasza Pipolla (#66625) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Jól hangzik. Hozzám hétfőn jönnek oktogonék. :U

(#66627) Pipolla válasza AndrewTdi (#66626) üzenetére


Pipolla
csendes tag

Bármit csinálnak dokumentálj. Ha vmit cserélnek fotózd le a számát, ha kijelzőcsere, mielött megbontják a szerviz menüből nézesd ki a kijelző típusát. Én még ezt nem tettem meg most magyarázhatom, hogy mit vittek el, mert persze amit elvittek állítólag már Szlovákiában van és nem lehet visszaszerezni soha többé.
Ha sérülés és karc mentes a cucc írasd rá az átvételire ha elviszik! Tehát védd a cuccodat minden áron.

(#66628) apszi válasza Pipolla (#66627) üzenetére


apszi
őstag

Akkor a jelek szerint nem csak én jártam úgy, hogy panel csere után minden szarabb lett mint volt. Egyébként pont pár napja hívott valami marketinges muki, aki mindenféle kérdést feltett nemek, többek között a szervizelés eredményeiről is, ahol én vázoltam is a minőségi munkát ;] Csak valószínű, a kutya sem fogja elolvasni az értékelésemet :((

Most akkor a Samu tévék tényleg ilyen sűrűn elhaláloznak? :F

(#66629) kodoboy


kodoboy
tag

Sziasztok! Van egy UE50ES6100-as tv-m! Arra lettem figyelmes, hogy a tv wifin keresztül nem talál hálózatot pedig a router ott van tőle 1 méterre. Vezetékkel tökéletes, de wifi-n keresztül a hálózatkeresés nem jár eredménnyel. Amikor megvettem a tv-t akkor minden gond nélkül ment a dolog, de a router közelsége miatt váltottam kábeles csatlakozásra. Most meg se mukkan! A legújabb fw-t feltettem, de semmi! Ötlet??

Köszi
Attila

Intel Core2Quad 6600, Asus P5Q-EM, Asus V60 Cooler, Geil Black Dragon 4*1Gb DDR2 1066Mhz, Asus DV-215D, FSP BlueStorm II 500W, Thermaltake DH202 HTPC Case(iMON+VFD), Logitech MX5500

(#66630) zsolt501 válasza kodoboy (#66629) üzenetére


zsolt501
nagyúr

A routert próbáltad újraindítani, de a legjobb, ha áramtalanítod, és újra áram alá helyezed, mert jártam már úgy, hogy kiakadt a routerben a wifi, és csak áramtalanítás oldotta meg a problémát.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#66631) kodoboy válasza zsolt501 (#66630) üzenetére


kodoboy
tag

Megpróbálom, de az elmúlt időszakban a viharok miatt húzogattam már ki és be a hálózatból. Mondjuk érdekes, mert a telefonom pedig látja routert állandóan.

Intel Core2Quad 6600, Asus P5Q-EM, Asus V60 Cooler, Geil Black Dragon 4*1Gb DDR2 1066Mhz, Asus DV-215D, FSP BlueStorm II 500W, Thermaltake DH202 HTPC Case(iMON+VFD), Logitech MX5500

(#66632) Flashget válasza Pipolla (#66593) üzenetére


Flashget
félisten

Nos mi a fejlemény?

Realme GT Master Edition

(#66633) wolfman


wolfman
veterán

Na akkor segítséget kérek tőletek, mert Samsungék felokosítottak, hogy ők nem fognak. :(

Felhívtam ugyanis a Samsung központi számát, ott a hölgy tájékoztatott, hogy ők nem tudnak segíteni, de hívjam fel a legközelebbi szervizt, ők majd megoldják a bajom. Viszont közölte, hogy a szomszéd városban lévő szerviz nem foglalkozik prémium TV-kkel, így keressem a kecskeméti szervizet.
Felhívtam őket tegnap, de már 4 után, így már nem volt bent a szerelő emberük. Felhívom ma, kapcsolták a szerelő embert, akivel sikerült azt kiderítsük, hogy a készülék vagy lopott vagy outletből lett vásárolva, mert nem gyári firmware van rajta, ráadásnak a címkéje is le van szedve róla hátul, így ők ezzel semmilyen formában nem fognak foglalkozni. De alapvetően amúgy sem csináltak volna semmit, mert ahhoz fel kellett volna juttassam Kecskemétre, azt meg egy ekkora kis hülyeségért nem fogom (közben kiderült hogy nem kis hülyeség). :(

Mit lehet tenni abban az esetben, ha a TV minden bekapcsoláskor kiírja, hogy
"Main board has been changed. Please go into service mode and setup below options - type, local set, front color option"
???

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#66634) BlacKSouL válasza kodoboy (#66629) üzenetére


BlacKSouL
addikt

[link]- és ha találsz kevéssé sűrű csatornát, akkor állítsd át arra a routert.

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#66635) Pipolla válasza Flashget (#66632) üzenetére


Pipolla
csendes tag

Szervizvezetővel beszéltem és levelezgetnek a Samsunggal. Kivárok, egy biztos nem azt tették bele ami volt. Ez sztem 1 pont ide. Meglátjuk...

(#66636) apszi válasza Pipolla (#66635) üzenetére


apszi
őstag

Erre nagyon kíváncsi leszek, kizártnak tartom, hogy ne te gyere ki belőle jól, csak legyen elég türelmed hozzá. Ne hagyd magad csőbe húzni :DDD

(#66637) attamero81 válasza Flashget (#66609) üzenetére


attamero81
senior tag

Azon a lapon valószínű alapból döglött volt a kártya olvasó.Vagy csak egy láb el volt hajolva benne.Egyetlen ponton különbözött a 2.-dik és 3.dik lapod.Az pedig a lokál.Nem erre a piacra szánt lapot kaphattál.

Nem érhetne hamarabb véget a film,mielőtt földet érek??!!

(#66638) Flashget válasza attamero81 (#66637) üzenetére


Flashget
félisten

Thx.

Az pedig a lokál.Nem erre a piacra szánt lapot kaphattál.

És ezért ki érdemel dicséretet? :D
És azt se értem samuéknál.... már működik itthon is a Hbbtv mégis tíltják a készülékekben (LG, Sony stb alapból működik), de ha kéri az ember távjavítással átállítják német régióra és működik.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#66639) Pipolla válasza apszi (#66636) üzenetére


Pipolla
csendes tag

Nem adom fel, itt csak nyerhetek. Kitartás van és lesz. Box a végsőkig. Nem azt adták ami volt ezen nem lehet mit magyarázni, ráadásul színekkel foglalkozom nyomdaiparban. Color management a területem 20 éve. Monitortol scanneren át a nyomdáig. Velem rábasztak. Én már bepereltem az OTP-t is és nyertem 1995ben.

[ Szerkesztve ]

(#66640) Flashget válasza Pipolla (#66639) üzenetére


Flashget
félisten

Hajrá és kitartás!

Realme GT Master Edition

(#66641) apszi válasza Pipolla (#66639) üzenetére


apszi
őstag

Hjóóó...ezt már szeretem :C Komolyan,ha legközelebb gondom lesz valamelyik szervizzel, hozzád fordulok majd lelki fröccsért. :R Nekem nem volt hozzájuk idegem. :W Ha összejön,az valamelyest elégtétel lesz nekem is :DDD

(#66642) BBéci válasza gyeniko (#66622) üzenetére


BBéci
titán

Nem kötelező zenét hallgatni. A tévék hangminősége (néhány kivételtől eltekintve) annyira pocsék, hogy vallatni lehet velük, Inkább dúdolgatnék, fütyörésznék magamban.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#66643) kodoboy válasza BlacKSouL (#66634) üzenetére


kodoboy
tag

Köszi, kipróbálom! Az lehet, amúgy, hogy megadja magát a wifi adapter, úgy hogy nem is volt használatban? :F

Intel Core2Quad 6600, Asus P5Q-EM, Asus V60 Cooler, Geil Black Dragon 4*1Gb DDR2 1066Mhz, Asus DV-215D, FSP BlueStorm II 500W, Thermaltake DH202 HTPC Case(iMON+VFD), Logitech MX5500

(#66644) karakpecze21


karakpecze21
senior tag

Sziasztok!

Kis segítségre lenne szükségem, samsung smart tv-vel lapcsolatban.
Valamiért a tv-n nagyon magas a ping-em, akár wifivel, akár vezetékkel csatlakozok a routerre.
Telefonon, laptopon, asztali pc-n ugyanazon routeren teljesen normális értéket kapok 20-25ms.
A tv-n sajnos 80-85ms. Maga a sávszélesség megvan hibátlanul, de a ping arány magas.

Nem tudom, hogy emiatt van e az, hogy ha online nézek filmet, akkor van, hogy 1 teljes filmet megnézek és nincs semmi gond és van hogy 20x beakad.

Van valakinek ötlete ez mitől van?

(#66645) BMS


BMS
őstag

Sziasztok

[link]

Ezzel fel tudnám szerelni a falra a samsung ue32f5000-es led tv-met?

"You will be remembered as the King who sacrificed his life... for NOTHING"

(#66646) MunezXBK válasza BMS (#66645) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Fel, ha a felfogatási méret megfelel. De úgy tippelem az 400x400-as, nem?

(#66647) BMS válasza MunezXBK (#66646) üzenetére


BMS
őstag

azt hol tudom megnézni?

"You will be remembered as the King who sacrificed his life... for NOTHING"

(#66648) BMS válasza MunezXBK (#66646) üzenetére


BMS
őstag

[link]

ezek a felfogatási pontok amúgy?

"You will be remembered as the King who sacrificed his life... for NOTHING"

(#66649) BMS válasza MunezXBK (#66646) üzenetére


BMS
őstag

mert ha igen akkor az 200x200mm most mértem meg

"You will be remembered as the King who sacrificed his life... for NOTHING"

(#66650) MunezXBK válasza BMS (#66649) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Akkor megfelel. :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.