Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66401) MunezXBK


MunezXBK
nagyúr

Urak, játék módot hol kell bekapcsolni F6500-on? Nem találom. :W

(#66402) Tegla80 válasza MunezXBK (#66401) üzenetére


Tegla80
addikt

Nevezd at a hdmi bemenetet es akkor az mindig azon van.
source,majd bemeneten tools es elnevezes jatek-ra.

Sony® & PlayStation®

(#66403) Flashget válasza Tibe (#66398) üzenetére


Flashget
félisten

lényeges..rövideknél nem, de hosszú 10méteres esetében számít már.

Realme GT Master Edition

(#66404) Flashget válasza MunezXBK (#66401) üzenetére


Flashget
félisten

nálam Rendszer-Általános fül, gondolom nálad is :)

Realme GT Master Edition

(#66405) MunezXBK válasza Flashget (#66404) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

:R Azaz.

(#66406) Daralo1885


Daralo1885
újonc

Szisztok!
Vettem egy Samsung UE40F6100AWXXH tv ét.A problémám hogy nem tudom rendezni benne a csatornákat vissza olvastam leszedtem a Samsung Channel List Editor 1.01 ez nem tudja beolvasni az scm fájlt de az SamsChannelEditor igen.
Telekom elöfizetésünk van analog.Ha a kábeles listából választom ki akkor a tv megjelenik hogy kódolt adás csak az m1 és m2 hd jön be.Az air listából kellene kiválasztani hogy mi kell de ott meg nem látom a csatornák nevét.És szeretném ha látnám a tv-én is a csatorna nevét.Valami ötlet?
Köszi a segitséget.

(#66407) donjohnson válasza Daralo1885 (#66406) üzenetére


donjohnson
addikt

analóg csatornák nevét egyik tv sem tudja kiírni, mert nincs benne a jelben az az információ. sajnos ez ilyen. válts digitális előfizetésre a telekomnál (dvb-c) és akkor látni fogod a kódolt csatornák képét, illetve az alapján már fogod tudni rendezni a csatornákat a map-CableD fülön.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#66408) butyu


butyu
csendes tag

Sziasztok!
Melyik szerintetek a jobb vétel?
46f6400 vagy
40f6500

vagy várjak még 2-3 hónapot és vegyek 2014-es modellt?

Több mint 4 méterről nézem a tv-t.

Tedd vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#66409) gboszi


gboszi
senior tag

Üdv.
Samsung UE40D5000 tvmen beléptem a service menube és ujraindítás után nem lehetett a csatornákat kezelni. Nem ment a ch list, és a guide funkció. Az infó ment, s a csatornák is a helyükön voltak. Mondom kap egy factory resetet. Na a csatornák eltüntek, s ugyanugy nem lehet kezelni őket. Konkrétan a csatorna menüpont szürke, ergo elérhetetlen. Nem állítottam el semmit, tényleg. Csupán az üzemórát akartam megnézni.
Mit lehet tenni?
Köszi a segítséget.

"If you're good at something, never do it for free!"

(#66410) Szaszabond válasza butyu (#66408) üzenetére


Szaszabond
aktív tag

Akkor a nagyobb, de inkább 55".

(#66411) nightshadow válasza butyu (#66408) üzenetére


nightshadow
veterán

Több mint 4 méterről nézem a tv-t.

4 méterre nagyon kicsi a 40"-es tévé.

(#66412) Flashback


Flashback
addikt

Sziasztok!

F6400 milyen webkamerával kompatibilis?

Üdv

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#66413) Csekusz válasza Silent77 (#66391) üzenetére


Csekusz
tag

Köszi, felvettem vele (Janos666) a kapcsolatot kalibrálás ügyben. Jelenleg pause van, kipurcant János valamelyik fontos műszere.
BBéci: én is egyre inkább erre hajazok. Szerintem legjobb esetben is csak ugyanolyan a képminősége, de mindegy, új baj van... :Y :Y :Y
Valaki ajánlott 250 ezret ezért a vacakért, hát lassan ha ennyiért nem is, de innen indíthattok skacok egy licitet... :((
Van egy rossz hírem a "jövendőbelinek": kissé (nagyon) felhős a kicsike. Ma vettem észre(sötét volt a szoba, nemrég értem haza), bekapcsolás után, hogy a kép, ha szembenállok a tv-vel bal felső negyede(de min. egy jó ötöde-hatoda) olyan szépen ragyog, mint a mostani szuperhold az égen. Csudálatos bevilágításom van sötét háttér elött... Gyerekek... no comment.
Erre (még esetleg) valaki, valamit ? (Ingyen nem adom, illetve nem akarom még kib..ni az ablakon, levideózni és feltenni a netre...-egyéb ötleteket várok..... :W :(( )
Van valami tesztábra, vagy valami, mert akkor kíhívom a Samsungos szerelő ismerősömet, hogy szedjük le a falról, aztán hegesszen rá 4 lábat, mert asztalnak talán még jó lehet...

[ Szerkesztve ]

Samsung Wave II., Samsung N7100, Samsung N910F - iPhone 6S, iPhone 8+, S9

(#66414) Gicz válasza PuMbA (#66397) üzenetére


Gicz
addikt

És a vga deiverben átállítottad a tv-t 24hz-re?

(#66415) Flashget válasza butyu (#66408) üzenetére


Flashget
félisten

egyértelműen a 46F6400
annyi többletet nem tud adni a 40F6500 mint a nagyobb képátló! Ha csak nincs szükséged a DVB-S tunerre.
H széria kapcsán várhatsz decemberig is mire normális áron fogják árulni. Október elején megint felviszik majd, hogy mindenféle akcióban ugyan annyiért megtud venni ;)

Realme GT Master Edition

(#66416) Flashget válasza Flashback (#66412) üzenetére


Flashget
félisten

csak samsunggal![link]

Realme GT Master Edition

(#66417) digikábeles válasza Csekusz (#66413) üzenetére


digikábeles
aktív tag

Csekusz, áldozatául estél annak a szemléletnek, hogy az új mindíg jobb, mint a régi. Amikor 4-5 éve eldöntöttem, hogy lapos tévét veszek, én az LCD mellett döntöttem, és ez nem volt véletlen. Mint ahogy az sem, hogy nem szeretnék ledes tévét. Szerencsére a meglévő kifogástalanul működik, nem felhős, nem sávos, szépek a szinek, stb. Miért is cserélném le?

(#66418) PuMbA válasza Gicz (#66414) üzenetére


PuMbA
titán

Szombaton jött az ötlet és már nem tudtam kábelt venni, de az ArcSoft TotalMedia Theatre 6 szerintem van olyan okos, ha már ilyen drága, hogy teljes képernyő esetén megcsinálja. Ha meg nem, akkor beállítom :DDD

Más: Megint próbáltam 100Hz módban használni a TV-t - egyedi beállítással 10-en és 3-mon - de olyan "elválasztottá" teszi az előrébb lévő dolgokat meg a hátteret meg furává a közelebb mozgó tárgyakat, hogy sokkal valóságosabb szerintem az 50Hz. Nagyon gyors mozgásnál meg látszik pár képhiba.

[ Szerkesztve ]

(#66419) Flashget válasza digikábeles (#66417) üzenetére


Flashget
félisten

Mint ahogy az sem, hogy nem szeretnék ledes tévét.

miért szerinted a D,E,F,H széria micsoda? vagy te az oledről beszélsz?

Realme GT Master Edition

(#66420) gyeniko válasza Flashget (#66419) üzenetére


gyeniko
őstag

Szerintem a CCFL megvilágítású LCD-re gondol. Azok valóban egyenletesebben világítottak, mint a led-esek többsége.

[ Szerkesztve ]

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#66421) Flashget válasza gyeniko (#66420) üzenetére


Flashget
félisten

én arra céloztam, hogy azok is LCD-k.

Realme GT Master Edition

(#66422) TraceR válasza Csekusz (#66413) üzenetére


TraceR
tag

Na látod, ezért kell webáruházban vásárolni...

(#66423) Flashget válasza Csekusz (#66413) üzenetére


Flashget
félisten

Hol vetted a tv-t? ha samsung viszonteladónál akkor biza hívnám a samsungot, szervizt és csinálják meg, ha nem akarják meg mindenféle kamu szöveggel terelnének, hogy "technika velejárója" a fél millás tv-nél nem megengedett ilyen hibák. Cseréljék ki a készüléket!

Realme GT Master Edition

(#66424) Gicz válasza PuMbA (#66418) üzenetére


Gicz
addikt

Hdmi kábelen keresztül, és xvmc-vel játszd le. Abban van automata freki mód.

(#66425) Daffchy


Daffchy
őstag

Szaisztok!

32F5000-ret tudnátok ajánlani monitornak?

Böngészéshez és FPS multihoz főként (BF3/4, PvZ GW).

27es minitor helyett jó lenne egy 32es TV, díjaznám a plusz méret különbséget.
Tudtommal eleg alacsony input lagja van az F5000reseknek. 32W650 aminek iszonyat alscsony, de majd 2x annyiba kerül... a keret pedig alacsony. 75ért már van 32F5000.

Köszi előre is! :R

(#66426) apszi válasza Csekusz (#66413) üzenetére


apszi
őstag

Közben rájöttem, elég ha időben az ablakod alá állok...na nem szerenádozni...és megvan az új TÉVÉM :DDD :R (bocsánat ez nem kárörvendés, csak próbálom oldani a feszültséged) Konkrétan asszem engem is az agyvérzés kerülgetne.

[ Szerkesztve ]

(#66427) Tegla80 válasza Daffchy (#66425) üzenetére


Tegla80
addikt

Szia
Nalam bevalt az 5xxx szeria jatekra.
En batran merem ajanlani :K

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#66428) Flashget válasza Daffchy (#66425) üzenetére


Flashget
félisten

gyakorlatilag bármelyik 5xxx és F6200 jó játéknak. A különbséget a szolgáltatások (DLNA, PVR)és csatlakozók száma adja. Ebből a szempontból az F5000 nem jó választás hanem 5300 a jobb.

Realme GT Master Edition

(#66429) zeusz55 válasza Daffchy (#66425) üzenetére


zeusz55
senior tag

nekem is ez van monitornak! 5* :)

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#66430) Csekusz válasza digikábeles (#66417) üzenetére


Csekusz
tag

Digikábeles, az a szitu, hogy nem ujjabb szériát akartam elsősorban, hanem nagyobb képátlót. Oldal led-es tv-m volt eddig is, gyönyörűszép a kép, mondhatni(az F8000-eshez képest) nem felhős, nincsenek bevilágítások. Amin én elsősorban ki vagyok bukva, az az, hogy belenyúltam. Az F8000-est sokan tesztelték, alapvetően (nagyon) jó véleménnyel voltak(vannak) róla. Én azt gondoltam ennyi pénzért, ilyen sz.rt már nem tudnak gyártani. Ettől függetlenül, inkább pechesnek érzem magam, mint a technológia, vagy az elképzelésem(tudásom) becsapottjának.
Sajnos ilyen áron, akkor, egyetlen web-es hiv. garis boltban sem kaptam volna meg mint így... Ezt a tv-t is, mivel zsír, 0 perces, bontatlan készülék, 3 hétig vadászták nekem. Illetve nem gondoltam volna, hogy...
Oké, megígérem szólok, megígérem nagy show lezs, ígérem, ha nem jutok dülőre a szervízzel, ki...szom a 4.-ről. (Nem kicsit vagyok elkeseredve a tv miatt. Egy évig spóroltam mindenen, csomó mindent (játékkonzolt, telefont, navigációt) eladtam, hogy meg tudjam venni...ja és még kölcsön is kaptam rá basszus, most jut eszembe. :Y
Holnap reggel intézem a szervíz, szólok az ismerősömnek jöjjön ki, nézze, csinálja meg, vigye el, cseréljék ki, tök mindegy. Valami tipp jó lenne, hogy tudom neki is megmutatni a bevilágítást a tv-n. Bekapcs után nagyon látványos, de az csak 3-4 mp., illetve sötét háttér elött látszik.
Köszi a jótanácsokat/segítséget srácok ! :R

[ Szerkesztve ]

Samsung Wave II., Samsung N7100, Samsung N910F - iPhone 6S, iPhone 8+, S9

(#66431) Shy


Shy
tag

Sziasztok!

A tanácsotokat szeretném kérni a 40F6400 kapcsán érdemes még várni hogy lejjebb menjen az ára, bár már most 130-140 körül lehet venni amit úgy látok a kategóriában kiváló ár. Előfordulhat olyan hogy kikerül a forgalmazott készülékek listájából és megszívom? Hogy megy ez Samuéknál?

Köszi a válaszokat :R

Kell, vagy rakom el?!

(#66432) Anonymus23 válasza Shy (#66431) üzenetére


Anonymus23
veterán

Sokat ne várj, mert lassan már totál nem kapható. Bejött a H széria, ez heteken belül kifut, hogy még készlet sem lesz.

Én az F6500-al jártam így, jó pár boltot kérdeztem, és sok helyen már egyáltalán nem volt, csak az árlistában.
Én nagykeren keresztül vettem meg, azok is kb. jó 1 hétig tornáztak rajta.
Már majdnem az H6500-ra elindítottuk a rendeelést, amikor végre megjött az F.

Szerintem.

;) - The Power of the Light Side

(#66433) gyeniko válasza Csekusz (#66430) üzenetére


gyeniko
őstag

Kellene vadásznod a neten - esetleg számítógépen házilag készítened - egy tök fekete képet 1 db nem túl nagy, fehér színű jellel (betű/ábra, stb.) a kép közepén és rámásolni egy pendrive-ra. Ha a menüben kikapcsolod a helyi sötétítést (local dimming, vagy bárminek is hívják a Samunál), akkor ez megakadályozza, hogy a TV kikapcsolja a háttérvilágítást, miközben ezt a képet nézed a pendrive-ról. Ilyenkor tetszőleges ideig jól látható marad a bevilágítás/felhősödés.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#66434) superg válasza Anonymus23 (#66432) üzenetére


superg
senior tag

Szerintem is.
F6500 tul.képp már kifutott inkább már feljebb megy az ára emiatt mint lefele,Ez lesz/van az F6400-al is.

(#66435) Flashget válasza Shy (#66431) üzenetére


Flashget
félisten

semennyit. ha ilyet akarsz venni és még van boltokba most vedd meg.

Realme GT Master Edition

(#66436) Flashget válasza Csekusz (#66430) üzenetére


Flashget
félisten

ha nagy a bevilágítás a source gombot nyomd meg és tegyél úgy mintha külső forrást keresnél, akkor látni lehet.

Realme GT Master Edition

(#66437) Csekusz válasza Flashget (#66436) üzenetére


Csekusz
tag

Köszönöm srácok, megnézem, kipróbálom. Source -al kiválasztok egy olyan külső forrást, ami "be van kötve", de nincs róla jel(ezt ki is írja keretben) ugye így? Este megnézem. (most nem láttam így semmit)
ja, egyébként Euronicsban vettem(5 év garis akció keretében, amikor 5. napon pont ki tudták számlázni a boltban némi haccacáré után...). Majd írom mire jutottam a samsunggal skacok.

[ Szerkesztve ]

Samsung Wave II., Samsung N7100, Samsung N910F - iPhone 6S, iPhone 8+, S9

(#66438) Flashget válasza Csekusz (#66437) üzenetére


Flashget
félisten

Nem kell! Csak lépeges mintha kiválasztanád. D6500-on nem kapcsolta ki itt a feketét az elektronika és az szerintem 100%-ban ugyanaz a megjelenítő volt mint az F7000/8000-ben (micro dimming, ultra clear panel. 3cm vastagság) ha mégis kikapcsolja akkor marad a másik megoldás a pendrive amit ajánlottak.
Az már jó, hogy viszonteladótól vetted...de egyébként az ilyen értékű prémium kategóriás tévék esetében cserélték a készüléket simán nem szervizelték.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#66439) galaxys80


galaxys80
veterán

Kipróbáltam a 10-3-as Motion Plus beállítást amit itt sokan ajánlottatok.
Nekem ez még mindig nagyon "mű" képet ad. Míg így kicsit brazil sorozatos. :)
Én maradok a 10-0-nál.

(#66440) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Van már vagy 3/4 éve hogy problémáztam a "milyet vegyek" B7000 helyett kérdésemmel. Utoljára Flashget társunk tanácsait olvastam, de azóta változott a világ, változtak (nem eléggé) az árak, tehát ismét visszatérnék.
2014-ben 55"-ban, Samsungban szeretnék választani.
Még mindég szimpatikus az UE55F7000, na de a 470-490eFt átlagára nem túlzás? Már csak azért, mert egy UE55H8000 "csak" :(( kb. 70-90eFt-al több... Nem kellene már az F7000-nek olcsóbbnak lennie?

A régi F-ből alig találok már árakat, így nehéz a pénztárcámhoz igazodni.
UE55F6800, amiről valamiért a korábbi írásaitokból az rémlik hogy gyengébb mint az F6770 (mozgási sebesség :F ), 370eFt körül mozog, még az UE55-F6770-nek nincs már Google szerinti árukereső ára :F A F6550 meg még mindég 370eFt körül tartja magát.
Szerintetek a fenti pénzekért még érdemes az "F" típusok vásárlásán erőlködni?

Miért szeretném lecserélni az UE46B7000-et?
*Nagyobb 55" képernyő, mert távolról nézzük és bizony kicsi. Ha csere, akkor már jobb képminőség (hdmi, 24-25-30Hz, stb. Hozzáteszem, B7000-nél alig van panaszom, szerintem nehéz felülmúlni)
*Legyen DLNA képes, belső wifi-s, vagy külső USB wifi adapter csatlakoztatható legyen (mint a B7000-hez), valamint legyen "belső" USB és DLNA médialejátszó, ami ha fel is tudja venni a filmeket, hab a tortán- de gondolom ez már régen alapfelszerelés.
*Smart TV, internetböngésző, külső rádiós nem csak Samsung tapipados billentyű csatlakoztatási lehetőséggel, valamint nem feltétlenül beépített, de csatlakoztatható kamera lehetőség a Skype-hoz,
*3D jó ha van, de az M1 híradót biztos nem 3D-ben nézném. Max. 3D-s BR filmet, vagy megkockáztatva egy jól tömörített mkv-t, szóval fogalmam sincs milyen paraméter számít 3D-s TV-nél, mint ahogyan arról sem, havi hány percet lenne kihasználva...

Ha nincs sok pénz van javaslatotok melyik típust válasszam?

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#66441) Flashget válasza VGYke (#66440) üzenetére


Flashget
félisten

UE55F6800, amiről valamiért a korábbi írásaitokból az rémlik hogy gyengébb mint az F6770

Mert az F6800 = F6500 csak külsőben tér el a CMR 400Hz.
F66xx/67xx mind egyforma belsőre csak külsőben, talpban térnek el és a CMR 600Hz + Micro Dimming amivel többet tud.
Én azt szoktam írni 55" esetében már nem LCD-t vennék. :)

Realme GT Master Edition

(#66442) vadasz70


vadasz70
aktív tag

Sziasztok! Olyan kérdésem lenne hogy Samsung telefonra van olyan alkalmazás amivel tudnám a tv irányítani és billentyűzet is van rajta esetleg képeket átküldeni is lehet nem vagyok még a témában otthon. köszönöm

(#66443) Tutu7030 válasza vadasz70 (#66442) üzenetére


Tutu7030
veterán

Ha androidos telefonhoz kellene ... :) [link]
Fájl megosztáshoz pedig többek közt ezek sem rosszak : [link]
Nekem az lg g telefonon gyárilag van ilyen alkalmazás (samuban nincsen?).

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#66444) frigoo válasza VGYke (#66440) üzenetére


frigoo
aktív tag

Én is hasonló cipőben jártam mint te, csak én egy 42es Pana plazmát váltottam vele. Elsősorban plazmára gondoltam, de 55 méretben a plazmák amik akkor készleten voltak igen húzós áruk volt, 50 coll meg nem játszott. Egy 55st60at vettem volna, de már elkapkodták. A gtből csak 50 volt, a vt nagyon drága. Lgtől féltem. Így maradt az lcd. Elsőre F7000 500ks árával riogatott. Így lett specifikációk alapján nagyon hasonló F6650 340k-ért. A váltásnak vannak kényelmi előnyei és jócskán képminőségbeli hátrányai, még a színeit a mái napig nem sikerült nekem tetszőre belőnöm és akkor a feketéről még nem is beszéltem. De mindent összevetve szerethető, megszokható alternatíva lett. Az F6650 minden általad választott kritériumnak megfelel, de a saját médialejátszó felejtős, a 3D pedig 3D Bd isoval adja a legnagyobb élményt, igaz egy kezemen meg tudom azon filmeket számolni, amin érnek is valamit.

(#66445) PuMbA válasza Gicz (#66424) üzenetére


PuMbA
titán

Muszáj TotalMedia-t vagy PowerDVD-t használnom, mert semelyik ingyenes lejátszó nem tud 3D Blu-rayt lejátszani, csak SBS-t vagy OU-t :)

(#66446) devil-k válasza frigoo (#66444) üzenetére


devil-k
nagyúr

Egy kalibrálás segít a színből adódó problémákon. :K A fekete pedig "adott", hisz LCD.

- mozi bolondéria -

(#66447) vadasz70 válasza Tutu7030 (#66443) üzenetére


vadasz70
aktív tag

Letöltöttem a smart tv de nem sikerült párosítani nem látja a tv a fájl megosztás sikerült esetleg magyar nyelvű nincsen?

(#66448) superg válasza VGYke (#66440) üzenetére


superg
senior tag

Így a samsung topikban ajánlanám vedd számításba ebben a méretben a sony w8-asokat is.Jelenleg samukkal az a helyzet amit vázoltál,régiek kifutók,újak drágák.Az ide sonyk viszont elég jól sikerültek,igaz smart részben gyengébbek.Sony topicban segítenek hol lehet jobb áron hozzájutni.

(#66449) apszi válasza Flashget (#66441) üzenetére


apszi
őstag

Szia Flash!
Te megvennéd-e még1szer a mostani 6640-es Samudat? Csak mert már látókörömbe került a 6650-es tesója is. Képminőségben eltér a 6500-as szériától?

(#66450) Gicz válasza PuMbA (#66445) üzenetére


Gicz
addikt

3D évente 1-2 alkalommal kell. A többi 100 alkalomra megsokkal jobbaz xbmc.

Mi akadályoz meg benne h a kettőt párhuzamosan használd?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.