Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67201) Markizmark válasza AliasB (#67199) üzenetére


Markizmark
addikt

Nálam F6400-on 10/3 és a LED bizé 'BE' állapotban van. Szerintem így a legszebb a képe. Egyedül a meccseket néztem Motion Plus "Normál" módban.

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#67202) AliasB


AliasB
senior tag

Köszi a válaszokat. Bekapcsolom akkor én is a LED-es képtisztaságot és 10/3asra teszem. Kicsit tényleg elsötétíti de majd az Eco-megoldás nál beállítgatom másra :)

Járj nyitott szemmel.

(#67203) galaxys80 válasza BBéci (#67198) üzenetére


galaxys80
veterán

Nálam a 10/0-nál nincsen szappanopera és így legalább bekapcsolva is hagyom. LED éljavitàs ki-be -nél meg nem vettem észre különbséget így kikapcsolva hagytam.

[ Szerkesztve ]

(#67204) w333 válasza galaxys80 (#67203) üzenetére


w333
félisten

A 10/0 beállítás szerintem ugyan az mint a "Tiszta" :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#67205) galaxys80 válasza w333 (#67204) üzenetére


galaxys80
veterán

Ezt miből gondolod? Mert képileg nekem nem tűnik ugyanannak. A tiszta beállítassal is látom a szappanopera effektust.

Egyébként nagyon érdekes, hogy DVD esetén (de csak ott) ki kellett kapcsolnom a MP-t. mert apró akadásokat vettem észre vele bármire állítottam. Pedig ugye pont ezt kellene eltűntetnie.

(#67206) w333 válasza galaxys80 (#67205) üzenetére


w333
félisten

Mert pl. nálam a kettő szinte ugyan az ... :K

És ha kikapcsolod a Led mozgásjavítást akkor is ? :U

A DVD -t passzolom, én a belső lejátszóval soha nem tapasztaltam MP Normál vagy 10/3 -al akadásokat, sőt én pont fordítva, vagyis a tv adásoknál szoktam ezt a pici röccenést látni, és csak is bizonyos műsoroknál ... de ez inkább szerintem a szolgáltató / adott csatorna hibája :))

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#67207) Apa+Fia


Apa+Fia
aktív tag

Üdv! Lehet buta kérdés,de ha nem teszem fel akkor sose tudom meg.Van egy 40f6670 tv készülék ha vennék nas szervert akkor eltudnám érni,ha igen hogyan? A válaszokat előre is köszönöm. :)

Apa csak 1 van!

(#67208) gyeniko válasza Apa+Fia (#67207) üzenetére


gyeniko
őstag

Szerintem semmit nem kell tenned azon kívül, hogy azonos hálózatra rakod őket. A TV-d a hálózatban (DLNA-n) látni fogja a NAS-t. Nekem Synology NAS-om van, az összes TV látja ilyen módon.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#67209) PuMbA válasza Bitpalace (#67197) üzenetére


PuMbA
titán

MPC-HC -> Nézet -> Beállítások. Bal oldalt Kimenet -> DirectShow Video -> Sync Renderer. Bal oldalt Teljes képernyő -> Use autochange fullscreen monitor mode és minden fps értékhez beállítod a Hz-eket, alulról fölfele két kattintással az utolsó oszlopra. 1920x1080p az összes és nekem így érkeznek egymás után a Hz-ek: 60, 24, 24, 25, 30, 30, 50, 60, 60 :) És természetesen itt a legtetején a teljes képernyős monitort is kiválaszthatod :)

BBéci: Azt tudod, hogy önmagával a LED Clear Motionnal már megvan az 1080 sor mozgásfelbontás vagy csak 600 körül? :)

[ Szerkesztve ]

(#67210) galaxys80 válasza w333 (#67206) üzenetére


galaxys80
veterán

Az nálam be sincsen kapcsolva. :)
Mindegy. Szerencsére minden forrásra be lehet külön állítani a dolgokat.
DVD-nél kikapcs. Minden másnál 10/0.
Így nincs akadás és szappanopera sem. :D

(#67211) Gicz válasza PuMbA (#67209) üzenetére


Gicz
addikt

a sonyknál biztosan megvan.

Az interpoláló szappanopera generáló vacak nélküli alap 50hz-es sony w650 1080 sort tud black frame insertion-nal.

(#67212) superg válasza Gicz (#67211) üzenetére


superg
senior tag

Cserébe nézhetetlenül vibrál.

(#67213) Janesz1981


Janesz1981
tag

Szép és jó az 1080 soros motion resolution de az egy 4k tv aminek 2160 sora van. Laikus vagyok de szerintem ez nem jobb mint egy 1080 soros full hd-nál a 540 soros MR nem? Na jó ennyire laikus mégsem leszek mivel több a sor biztos látványban érezhetőbb persze 4 k tartalomnál mert a natív az igazi vagyis a pixel a pixelen.

Annak örülök youtube berakja 60fps támogatást majd (amit persze a házi és gameplay videók használnak ki inkább valószínűleg ) , led tévéken sokat dob látványon biztos.

(#67214) w333 válasza galaxys80 (#67210) üzenetére


w333
félisten

Ez így van ... nálam is külön forrásokra van beállítva minden ! :K

Mert ami jó a belső médialejátszóra az nem jó a TV adásokra, és fordítva !

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#67215) T.Peterka


T.Peterka
csendes tag

Az miért van, hogy több letöltött filmnél is, PC-n minden hangsáv ugyanolyan hangos kb, de a TV-n, az egyik mindig borzalmasan halk. És sajnos általában a magyar az. Az angol hangsáv kb 25ös erősségen teljesenoké, a magyar meg kb 75nél kezd hasonló lenni... elég idegesítő.

(#67216) Dani Pécs


Dani Pécs
tag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem a hozzáértőkhöz.

Van egy ES6560, és egy D6770 Samsung TV-m.

Az ES-en rajta van az HBO GO alkalmazás, és ezt szeretném valahogy átmásolni a D TV-re, mert azon a magyarországi Smart HUB beállításokkal nem tölthető le ez az alkalmazás.

Ha átállítom a Smart HUB országot a D-n USA-ra, akkor már van HBO GO alkalmazás, de az viszont nem működik - gondolom a nem amerikai IP miatt. De mivel van ilyen app, tuti, hogy működnie kellene.

Tudtok ebben segíteni? Mire lehet szükség? ROOT-olás, vagy valami hasonló? Esetleg valami más ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#67217) w333 válasza T.Peterka (#67215) üzenetére


w333
félisten

Beállítások / Hang / Hangszóró Beáll. / Auto. Hangerő / legyen Normál !

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#67218) T.Peterka válasza w333 (#67217) üzenetére


T.Peterka
csendes tag

Tényleg ez volt, köszi szépen. :)

(#67219) bandigno


bandigno
senior tag

ha már mindenki MP témán van, nekem is lenne két kérdésem!
ugye az szolgáltatói vagy csatorna sugárzási probléma, hogy csak bizonyos csatornák esetében bizonyos (inkább régebbi) filmek esetén fedezek fel oldalmozgás esetén szappanopera effektet? Focimeccs, természetfilm és új filmek, műsorok esetében nem tapasztaltam ilyet, se a belső lejátszón lejátszott filmek esetében sem! Beállítás ua mind2 (HDMI TSat, belső lejátszó) esetében, 10/3!
Nem mellékesen 40F6670-ről van szó, ebben viszont olyat nem találok h LED-es mozgásjavítás vagy mi, csak olyat a MP alatt h LED-es képtisztaság! Ez ugyanaz, amire gondoltok? Fentebb érkezett már hasonló kérdésre válasz, de az nem egyértelmű, hogy az élességnél keresendő, mivel ott sincs olyan!
Köszöntem :R :R

(#67220) Flashget válasza Dani Pécs (#67216) üzenetére


Flashget
félisten

D szérián azért nincs ez az ap, mert hardveresen sajna gyenge hozzá a filmekhez.
egy magos kb. celeronnal felérő proci van benne. E szériába legalább már 2 magosat raktak.

Realme GT Master Edition

(#67221) galaxys80


galaxys80
veterán

Tudtok valami programot a film feliratok 2D-ről 3D-re konverálásához?

(#67222) Dani Pécs válasza Flashget (#67220) üzenetére


Dani Pécs
tag

De akkor az USA Smart HUB miért tartalmazza? Lehet, hogy nem ugyanaz az app?

(#67223) Elims


Elims
veterán

Sziasztok!

Van egy ilyen samsung tv:
Samsung UE40EH5000
Szerintetek mennyire állná meg a helyét egy ps3 mellett?Nem menne hamar tönkre?Bírná a kiképzést?Mennyire érzékeny?

(#67224) Silent77 válasza Elims (#67223) üzenetére


Silent77
veterán

30ms alatt van az input lag, ezért megfelel hozzá.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#67225) PuMbA válasza galaxys80 (#67205) üzenetére


PuMbA
titán

Közeli gyorsabban mozgó objektumok esetén, ha a film olyan típusú (egy rtl klub programnál vettem észre) tényleg szappanoperát csinál a mosódáscsökkentés önmagában is :) Egyedül a Led mozgásjavítás használja a villogtatásos technikát és nem nyúl vagy illeszt be plussz képkockákat :)

[ Szerkesztve ]

(#67226) Gameboy77


Gameboy77
aktív tag

Sziasztok!

Szerintetek is megérné ezt a tv-t ennyiért megvenni?
Nagyon jó árban van,nem lehet valami huncutság a dologban?
Egyébként mi a véleményetek a készülékről?

Előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

(#67227) kali válasza Gameboy77 (#67226) üzenetére


kali
legenda

szia,

gondolom feltűnt, hogy minden más forrásból bőven drágább adott típus, ami erős gyanúra ad okot, hogy valami nem kerek...
eleve fázom az ilyen üzletektől, ahol gmail-es e-mail cím van, érdekes - nem gyártói - jótállást biztosít...stb.
igaz, sok másik - aránylag korrekt -, szintén csak bolti jótállást adó üzletben is jóval drágább adott készülék, szóval nagyon érdekesnek tűnik, amit linkeltél.

[ Szerkesztve ]

(#67228) Gameboy77 válasza kali (#67227) üzenetére


Gameboy77
aktív tag

Köszönöm a gyors választ!
Persze hogy feltűnt az olcsósága,azért kérdeztem rá a fórumon.
Egyébként a készülékről lehet tudni valamit ami mondjuk nem teszi ajánlottá?

Egyébként nem rossz a bolt értékelése...

[ Szerkesztve ]

(#67229) #94529552 válasza Gameboy77 (#67226) üzenetére


#94529552
törölt tag

Az akkora elírás, mint egy ház. Az UE40H6200 is pontosan annyiba kerül ott. Te sem hiszed el. Továbbá lehet ott kapni LG-t 50H5000-as számozással, ami pont egy Samsung tv tipusszáma. :DD

(#67230) Tegla80 válasza Elims (#67223) üzenetére


Tegla80
addikt

Szia
Kezdjuk ott,h honnan venned,es mennyi penz. (ez egy 2012es tv amugy,de jatekra spec jo lenne....)Ha outletben nezegeted,akkor viszont husss onnan elfele,mert ......
Plusz mennyi penzt szansz ra ??
(nameg csak a ps melle kell,vagy csaladi kepernyo is lenne?? csaladikent,raderoltetnek inkabb egy smart os-t. :D Mert sztem neked is tetszene,mint nekem is bejon,h a teloval/tab al barmit rakuldok,lejatszok mahinalok a tv-ps parosban. Szifonra is van app hozza ...... ;)
Szoval?? :D )

Sony® & PlayStation®

(#67231) Elims válasza Silent77 (#67224) üzenetére


Elims
veterán

Köszönöm!

Tegla: Teljesen újonnan venném garanciával.
Hoy mennyi pénzt szánok rá más kérdés.. :-) Ez elég jó árban lenne.
Igen,ez lenne a családi tv is.Ezen nézné az asszony az éjjel-nappal Budapestet/barátok köztöt. :-)
Smart tv nem nagyon kellene,annyira nem szeretnék belemerülni anyagilag.Én most is rátudok küldeni szinte bármit a tv-re/házimozira a telefonról.A ps3-mon keresztül.Vannak a telefonra olyan alkalmazások amivel mondjuk az egyikkel fotót,a másikkal zenét tudok lejátszani a ps3-mon.
+az egyik fórumtársunk tanácsára én majd csak a plazma mellett szeretnék kikötni,így most nem szivesen vernék el cca.200e-t egy lcd/led tv-re.De a plazma vásárlást most picit halasztom..

(#67232) Tegla80 válasza Elims (#67231) üzenetére


Tegla80
addikt

Ha szemelyesen tudod intezni es nem outletbol lenne ,nameg bontatlant kapsz,akkor mehet....
(nekem is 5os szeriam van..., teljesen nezheto a kepe,de persze vannak komolyabb tv k is,joval tobbert ......
plusz megoldhato sokminden a ps3mon keresztul.....,nade akkor jar a ps3 is nem csak a tv....,de mind1.Ha nem,hat nem ;) )

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#67233) Elims válasza Tegla80 (#67232) üzenetére


Elims
veterán

Köszi!
Mondjuk most ezzel a "...teljesen nezheto a kepe" mondatoddal nem nagyon győztél meg... Nekem nem nézhető képű kell hanem Szép képű.
Most te vagy finoman írtad azt ami nekem kell vagy egy egyszerű "teljesen nezheto a kepe". :-))
Azt hiszem várok még ezzel a tv vásárlással.

Mégegyszer köszi! :-)

(#67234) Gicz válasza Elims (#67231) üzenetére


Gicz
addikt

ha plazmát akarsz, akkor nagyon sietned kell, mert a 2013-as szériából már elfogyott majdnem minden. újat már nem gyártanak Panáék, samu és LG pedig kilóméterekkel van lemaradva képminőségben.

(#67235) Elims válasza Gicz (#67234) üzenetére


Elims
veterán

Fasza.. :-/

Nagyon köszönöm!

(#67236) Tegla80 válasza Elims (#67233) üzenetére


Tegla80
addikt

Ezt azert mondtam igy,mivel itt a forumon a "valos 100Hz a minimum" sokaknak ,es ha azt irom,h csodaszep kepe van akkor rogton jon ra valasz,h .....
Amire neked kell arra boven jo amugy . :K
Viszont ha felulsz a 100Hz vonatra (f6xxx es h6xxx szeria es felette,kiveve f6200,, )akkor also hangon minimum 30repa plusz amit hozza kell csomagolnod meg a buksztarcadhoz.

sonyw65x et nezd meg még esetleg,de az is tobb penz( samu6 os szeria ara,de valos 50Hz jo keppel kevesebb bemenet mellett)

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#67237) m4rc!


m4rc!
őstag

Sziasztok! Mi lehet a gond, ha samsung linken keresztül laptopról szeretnék hd filmet lejátszani az akadozik??

We are analog players in a digital world

(#67238) gyeniko válasza Gicz (#67234) üzenetére


gyeniko
őstag

Az én 65VT60-am valószínűleg eladó lesz év vége körül, erre szívesen felveszek előjegyzéseket... :DD

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#67239) devil-k válasza gyeniko (#67238) üzenetére


devil-k
nagyúr

No, mi lesz helyette? Vetítő? :)

- mozi bolondéria -

(#67240) Flashget válasza Gameboy77 (#67228) üzenetére


Flashget
félisten

Az ilyen boltok, főleg gmail-os email címmel általában feljelentésekkel végzik és a fekete listás topicban van jó pár belőle.
előre utalással csalnak ki pénzt, amiután se pénz se posztó...a garanciánál is nagy halandzsa az egész (ha nincs kitöltve küld vissza meg jelezd ha nem kaptál stb.)
kerüld az ilyen beszerzési helyeket.

Realme GT Master Edition

(#67241) gyeniko válasza devil-k (#67239) üzenetére


gyeniko
őstag

Az már van. A nappaliban cserélem majd a TV-t nagyobbra, a mostanit gondoltam bevinni a hálóba a VT60 helyére.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#67242) #75912448 válasza gyeniko (#67241) üzenetére


#75912448
törölt tag

Minden héten más tévéd van :D

(#67243) gyeniko válasza #75912448 (#67242) üzenetére


gyeniko
őstag

Nem. Vannak állandó darabok is. :U A fluktuáció nem jelentős, 1 évben max. 2 db-tól válok meg és ezeket pótolom. Mára "felkeményedett" a helyzet, mert: TV-k száma = szobák száma + konyhák száma + 1. Ezért egynek mennie kell, mert megül a "Mama"! :((
A Karácsonyra tervezett merényletet még nem sejti, lehet, hogy el is válna...

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#67244) #75912448 válasza gyeniko (#67243) üzenetére


#75912448
törölt tag

Cserélni 5" lépésekben kell és észre sem veszik. Ha darabszámban növekedtek, az valóban drámaibb :D

VT60 elleni merényletet OLED személyében tudnék elképzelni. Az LG 55EA970V-ért bármikor odadobnám a VT-t, de mivel kisebb és drágább, ezért ma még értelmetlen lenne. Ha csak nem valami bazi nagy 80" körüli LCD-t tervezel, de azok rendkívül túlárazottak és vászon mellé kevésbé létjogosultak.

(#67245) BBéci válasza m4rc! (#67237) üzenetére


BBéci
titán

HDMI kábel a megoldás.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#67246) gyeniko válasza #75912448 (#67244) üzenetére


gyeniko
őstag

75-öst tervezek a nappaliba, a Samu 65H8090 helyére, azt pedig beteszem a hálóba. Ágyból max. UPC-t, esetleg kölcsönzött sorozatokat nézünk, illetve internetezek - ez utóbbira a VT60 kifejezetten nem OK -, erre bőségesen megfelel a nagy Samu a 4 magos procijával és nagyon klassz magic remote-jával.
A VT60 - szerintem - azoknak való, akik ezen leginkább csak moziznak és soha nem neteznek.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#67247) #75912448 válasza gyeniko (#67246) üzenetére


#75912448
törölt tag

Ok, ebben az esetben megértem az asszonyt, én is kinyírnálak. :D Az igaz, hogy jó családi szórakoztató központ lehet, hajrá.

(#67248) devil-k válasza gyeniko (#67246) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nehezen tudom elképzelni, hogy a 60"-s TV-n olvasom az origo.hu vagy a HVG-t. :DDD

- mozi bolondéria -

(#67249) gyeniko válasza devil-k (#67248) üzenetére


gyeniko
őstag

Pedig nagyon kényelmes! Nem kell a hasadon egyensúlyozni a laptopot, ráadásul ketten is tökéletesen látjuk-olvassuk egyszerre. Szerencsére vannak olyan hírek, melyek mindkettőnket érdeklik. :K
Ráadásul egyidejűleg nézheted - és hallgathatod - kisebb képen a teniszt is.
A 4 magos proci tényleg gyors, nem kell szenvedni vele.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#67250) devil-k válasza gyeniko (#67249) üzenetére


devil-k
nagyúr

Megmondom őszintén, hogy én a laptopot sem szeretem, számomra kényelmetlen. Ilyen téren maradi vagyok: Nekem PC-m van (régebben táblagépem is volt, de meguntam) és okostelefonom, az asszonynak meg laptopja és okostelefonja. Kiegészítjük egymást. :D

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.