Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67851) PuMbA válasza BBéci (#67850) üzenetére


PuMbA
titán

Ahaaa értem, azt hittem, hogy az LCD sample and hold miatt tök mindegy :) Múltkorában pont egyszer azon törtem az agyam, hogy miért olyan más 3D-ben a 24p, mert olyan nagyon furcsának tűnt, valószínűleg nem tudja megháromszorozni a frekvenciát, csak kétszerezni, hiszen a háromszorozáshoz már 144Hz kellene, amit nem tud egy 100Hz-es TV. Vagy valami ilyesmi... :))

[ Szerkesztve ]

(#67852) Flashget válasza bozont (#67818) üzenetére


Flashget
félisten

mikor először bekapcsolod a tv-t (vagy reset factory után) és nincs beállítva semmi még, akkor láthatod bármilyen filmnél vagy HD adásnál....nézhetetlen ez a "szappanopera effekt"

Realme GT Master Edition

(#67853) stnorcy


stnorcy
aktív tag

Helló.
Tudna nekem valaki segíteni?
Van egy Samsung UE32EH5300W típusú tv-m.
Szeretném megtudni milyen wifi jó hozzá. Vagyis van 2 fajtám s hogy melyiket tegyem bele , már ha jó hozzá.
Model : WIDT20R
BN59-01148A

Model : WIDT30Q
BN59-01161A
Valamelyik jó hozzá esetleg?
És ha igen akkor szoftveresen kell valamit frissíteni a tv-n?
VALAKI AKI TUD SEGÍTENI EBBEN DOBHATNA MEGOLDÁST PRIVÁTBAN,
Köszönöm a válaszokat.

Iphone 13 Pro - Apple Watch SE (LTE)

(#67854) macy válasza stnorcy (#67853) üzenetére


macy
addikt

Olvasod is a fórumot vagy csak beírkálod a gondodat? #67841

(#67855) nightshadow válasza stnorcy (#67853) üzenetére


nightshadow
veterán

Ilyenre van szükséged: [link]

(#67856) #94529552 válasza Lefty (#67847) üzenetére


#94529552
törölt tag

Az tavalyi széria, már nem ajánlott.

(#67857) Gicz válasza PuMbA (#67851) üzenetére


Gicz
addikt

Jól gondolod, az lcd sample and hold. Nem villogna akkor sem ha 1hz lenne a frissítése. BBéci azonosként kezeli a sample and hold és az impulzus kijelzőket.

(#67858) FaTHI


FaTHI
őstag

Srácok van egy UE40F6100-as Samsung tv-m. kb fél éves, a kérdésem az úgy mond felhősödéssel kapcsolatos. Idáig nem tünt fel, vagy nem voltak ezek a "felhők" és még nem is zavaróak, de a kérdésem lenne ez rosszab is lehet az idő múlásával, vagy nem "terjeszkedik"?

(#67859) PuMbA válasza Gicz (#67857) üzenetére


PuMbA
titán

Kösz, a megerősítést :) Most már utána is olvastam, a DLP pedig már nem sample and hold, szóval az tényleg nem 24Hz kimenetileg meg a színeket is felbontva nyomatja :)

[ Szerkesztve ]

(#67860) galaxys80


galaxys80
veterán

Valamennyire meg kell változtatnom a Motion Plus beállításaival kapcsolatos véleményemet.
Tiszta beállítás mellett a HD TV csatornákon lévő filmeknél nagyon látszik a szappanopera effektus.
Úgyhogy én visszatértem mindenhol a 10/0 beállításhoz. Kivétel a DVD, mert ott a 10/0-nál észrevehetőek apró akadások. Ellenben a Tiszta beállítással szép folyamatos a kép és szappanopera sincsen.

(#67861) Genesistibi


Genesistibi
tag

Tegnap végre megérkezett..

Ez szerintetek beállítási hiba vagy már hívjam is őket, hogy vigyék a rákba?

[ Szerkesztve ]

(#67862) Azurooandrew


Azurooandrew
tag

Direct-lit vagy mégsem az a 48H6500 amit kifogott a lloydread nevű fórumozó:

[link]

Ami viszont pozitívum, hogy utal rá, hogy a F-es szériával ellentétben nem olyan látványos a banding. Viszont ott volt a bevilágítás helyette...már úgy tűnt erre az évre fel is adta a kolléga a tv vételt... aztán csak megcsípett egy jót is; minden jó ha a vége jó ;)

[ Szerkesztve ]

(#67863) Bobbacsi válasza Genesistibi (#67861) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Ha felteszed laptopra vagy szgépre is a programot és ott bejelntkezel névvel jeszóval akkor a Beállitás-nál ott llesz a TV-Pinkód.Azt kell beírni a TV-hez.

(#67864) BBéci válasza Gicz (#67857) üzenetére


BBéci
titán

Nem villogásra, hanem durván szaggatott, ricegős mozgásra gondoltam. Az teljesen lényegtelen, hogy sample and hold, vagy bármilyen egyéb képmegjelenítőről van szó. 24 fps esetén ez fennáll.
Sajnállak, amiért ezt nem vagy képes felfogni. :(((

(#67860) galaxys80
Azok az apró akadások, természetesek egy mozifilm esetében, azokat digitális trükközéssel elfedni súlyos hiba. Szerintem.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#67865) w333 válasza galaxys80 (#67860) üzenetére


w333
félisten

Hmmm ... ez tényleg érdekes, nálam MP Tiszta és nincs szappanopera :N

(#67864) BBéci

És az mitől van hogy ha beállítom a MP 10/3 a HD filmek tökéletesen mennek gyönyörű a mozgás meg minden, viszon TV csatornáknál pl. RTL Klub reklám animáció, illetve egyes műsoroknál a hirtelen mozdulatoknál néha kicsit mintha megröccene a kép ? :U

(#67866) BBéci

Ha kikapcsolom ... már durván akadozik a mozgás, gondolom az már 50Hz :)

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#67866) BBéci válasza w333 (#67865) üzenetére


BBéci
titán

Nem vagy rá annyira érzékeny, mint sokan mások. Engem sem zavar különösebben, inkább elviselem, mint az alacsony mozgóképfelbontást.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#67867) Dani Pécs válasza Azurooandrew (#67862) üzenetére


Dani Pécs
tag

Én is hasonló sztoriban vagyok az 55H6650 TV-vel.

Most várom a harmadikat - 3 napos cserében: Az elsőnél dead pixel volt, a másodiknál durva bevilágítás alul. A harmadik a jövő héten érkezik meg - jó lenne, ha ez már tökéletes lenne...

Majd jelzem a tapasztalatokat.

(#67868) w333 válasza Dani Pécs (#67867) üzenetére


w333
félisten

Szomorú ... helyedben egy 55H6400 -t vettem volna, és még olcsóbb is ! :K

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#67869) Muad_


Muad_
csendes tag

Sziasztok,
Van egy H6500-as tv-m amin most 1112 SW fut. A gyari talan 1110 volt. Egyszer veletlenul sikerult frissiteni, mert ha van uj verzio akkor megjelenik felul a message, hogy van uj verzio es az "Update Now" gomb van alapbol kivalasztva es ha nem figyel az ember akkor siman ranyomja az update-re az entert. Nem reg megint elkezdett sirni, h van uj verzio es ez most a 2115. Amennyire tudom az az alap hozzaallas, hogy ha nincs problema akkor nem kell update, viszont a kerdesem az, hogy van-e vkinek tapasztalata ezzel az uj verziovol? A verzio szam nagyot ugrott ezert gondolom, hogy vmi nagyobb valtozas is lehet benne.

(#67870) Dani Pécs válasza w333 (#67868) üzenetére


Dani Pécs
tag

Ránéztem az üzletben, és annál is láttam alul a kék bevilágításokat... De a hátulja ugyanolyan, mint a 6650-nek, tehát tuti, ugyanazt a megvilágítási módot használja.

Ami jobb a 6650 esetén, az az, hogy van benne twin tuner is. Meg Micro Dimming és 600Hz, bár tudom ez utóbbi kettő csak farmerblinding...

Amúgy a focis kedvezmény idején vettem, elég jó áron, így ha végre kapok egy normálisat, elégedett leszek.

[ Szerkesztve ]

(#67871) w333 válasza Dani Pécs (#67870) üzenetére


w333
félisten

Így már érthető ... majd kíváncsi vagyok a 3 -ik cserére az milyen lesz :U

Lehet hogy az összes ilyen a nagy 55" méret miatt, az a baj hogy még teszteket sem látok a H6650 -ről, most vagy ennyire új, vagy nem egy népszerű termék :o

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#67872) Flashget válasza Muad_ (#67869) üzenetére


Flashget
félisten

Az ilyen automata frisítéseket alapból ki kell kapcsolni! Nem csak azért, hogy ne frissítsen..
Amennyiben nem hibádzik a tv ne frissísd csak azért mert van újabb és az biztosan jobb. Számtalan példa van már rá felrakták ezen okból majd utána ez nem működött meg az nem volt jó, ami addig jó volt.

Realme GT Master Edition

(#67873) Flashget válasza w333 (#67871) üzenetére


Flashget
félisten

55" esetében én biztosan nem LCD-t vennék már...

Realme GT Master Edition

(#67874) Muad_ válasza Flashget (#67872) üzenetére


Muad_
csendes tag

Kikapcsoltam az auto frissitest mar az elejen. De mivel alapbol az autoupdate volt bekapcsolva igy sztem mire ahhoz a menupontra ertem, hogy kikapcsoljam mar le is toltotte a hatterben. Ezert volt az elso update. De most is ha ki van kapcsolva az autoupdate akkor is figyelmeztet, hogy van frissebb verzio szinte minden bekapcsolas utan.

(#67875) w333 válasza Flashget (#67873) üzenetére


w333
félisten

Igen ... Oled az már kicsit más kategória, és még nagyon drága :o

Különben létezik 55" méretben Direct led TV ? ha jól emlékszem akkor az EH6030 még ebben a méretben is Direct led volt, az F6100 -ban ugyan az a panel van kérdés hogy 55" méretben az is maradt Direct vagy ott már váltottak Edge -re ? :U

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#67876) galaxys80 válasza BBéci (#67864) üzenetére


galaxys80
veterán

De ezek nem természetes akadások, hiszen kikapcsolt MP-nál nem jelentkeznek.
Kikapcsolt állapotban viszont nem szeretném tartani, ha már 100 hz a TV. Ezért tettem tiszta beállításra DVD esetén. Ilyenkor szintén nincsen akadás és itt a szappanopera effektus sem látszik.

(#67865) w333
Ahogy BBéci is mondja valószínűleg nálad is ugyan az van, mint nálam csak te nem vagy annyira érzékeny rá.
Ne arra gondolj, hogy ugyanolyan, mint pl. normál beállítással.

(#67877) Flashget válasza Muad_ (#67874) üzenetére


Flashget
félisten

Kapcsold ki azt is és ha már letöltötte csak várakozik az engedélyedre, hogy telepitse ha jól értem, akkor a következőt javaslom.
Mensd el a csatornalistád, majd hozd alaphelyzetbe a tévét mint amikor vetted. Az első beállításokat mikor végzed az internet részt hagyd ki addig amíg nem tíltasz le minden automata frissítést. Ezután már nem fogja felajánlani...elvben.
De neked is a samygo fórumot tudom javasolni, ha valahol írják mit frissít az új fw (vagy letílt) ott szokták néha leírni.

Realme GT Master Edition

(#67878) Muad_ válasza Flashget (#67877) üzenetére


Muad_
csendes tag

Ezt majd vmikor kiprobalom igy. A forumot atnezem. Thx

(#67879) Dani Pécs válasza w333 (#67871) üzenetére


Dani Pécs
tag

Ha minden igaz, a 6650 ugyanaz mint a 6700, de más a talpa, és nem króm a smart remote, hanem fekete.

(#67880) w333 válasza galaxys80 (#67876) üzenetére


w333
félisten

És belső médialejátszó esetén mi a helyzet ? :U

Nálam pl. a kikapcsolt MP és Tiszta beállítás között nem sok eltérés van !

A 10/3 beállítás már kicsit szappanopera, de megszokható max. 3 nap alatt !

A Normál beállítás meg már nézhetetlen, az nagyon zavaró tud lenni :D

Esetleg frissítést próbáltál már ? amikor megvettem nekem is hasonló gondjaim voltak, aztán jött 2 frissítés 1013 és most jelenleg a 1015 ami fent van, na ezek megoldották a problémát, a legfrissebb a 1017 de nem merem felrakni mert a 1015 -el minden tökéletes :))

(#67879) Dani Pécs

Akkor lehetséges hogy csak egy hibás gyártói szériát fogtál ki ... de ha a 3 -ik is ugyan ilyen lesz, akkor szerintem próbáld kicseréltetni valami másra :K

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#67881) Dani Pécs válasza Flashget (#67873) üzenetére


Dani Pécs
tag

Inkább egy TX-P55ST60?

(#67882) jani-wan


jani-wan
tag

Van egy SAMSUNG 6030-as tv-m több mint 1 éve, amire PC van kötve HDMI-vel és eddig működött, de most azt írja hogy "Nincs Jel".
Szerviz szerint 3 hiba lehet:
1. PC
2. kábel
3. TV

Sorba mentem, tehát először rákötöttem másik PC-re, de az sem látja a tévét, pedig elméletileg a Windowsnak azonnal fel kellene ismernie.
A HDMI kábelt ellenőriztettem és az átviszi a jelet.
Hívtam szerelőt, aki a tévén kicserélte a panelt amin a csatlakozók vannak, majd miután még mindig "NINCS JEL" azt mondta, hogy PC beállítás, és hogy a Windowsban be kell állítani hogy HDMI-n van csatlakoztatva :Y
Na ilyenről még nem hallottam.
Szóval a Win7 meg nem látja a kijelzőt. Egyik sem!
Szerintem ha 2 PC sem látja akkor nincs ott.

Mi lehet a hiba?
Mit kellene tennem?
Segítség!!!!!!

(#67883) w333 válasza jani-wan (#67882) üzenetére


w333
félisten

Nekem is ilyen TV van ... igaz nincs összekötve HDMi kábellal de nekem lenne egy olyan tippem hogy vagy a Videókártya Nvidia control center vagy Ati Catalyst -ban kell beállítani, illetve a Windows / vezérlőpult / megjelenés kiterjesztett asztal vagy hasonló ? biztosan be kell valami állítani :K

Az nem lehet hogy a videókártya HDMi kijárat adta meg magát ? próbáld összekötni másik TV -el vagy monitorral HDMi -n keresztül, akkor mi történik ? :U

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#67884) BBéci válasza Dani Pécs (#67881) üzenetére


BBéci
titán

Ezerszer inkább az a Pana, mert még az F7000-nél is jobb a képminősége. Sajnos már nem kapható.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#67885) Dani Pécs válasza BBéci (#67884) üzenetére


Dani Pécs
tag

Ha tényleg nem lesz jó a következő H6650 sem, a jelenlegi kínálatból mit ajánlanál?

(#67886) jani-wan válasza w333 (#67883) üzenetére


jani-wan
tag

Ezért volt az első hogy másik PC-vel kötöttem össze. Mivel azzal a PC-vel ugyanazt produkálta ezért a csatlakozó hibát azonnal kizártam. Maradt a kábel vagy a tévé.

A PC-n a grafikus vezérlőben képernyőklónozás van beállítva, így legalább egy kijelzőm van mindig, de az is csak azon a gépen amin eddig működött, mivel a másik gép alapból nem is érzékelte a tévét mint eszközt. Ugye a Win7 mondaná hogy új eszköz stb...
Szóval nem ilyen egyszerű eset.

(#67887) BBéci válasza Dani Pécs (#67885) üzenetére


BBéci
titán

Ezt, vagy az 50 colos változatát. Messze jobb, mint bármelyik ekkora méretű és hasonló áron kapható LCD TV.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#67888) galaxys80 válasza w333 (#67880) üzenetére


galaxys80
veterán

Nem tudom, mert nem használom a belső lejátszót. Egy WD player szolgál már lassan 5 éve. :)
Hát én a tiszta és a kikapcsolt állapot között hatalmas különbséget látok.
De igazából most már minden rendben nálam.
Mindenhol 10/0 a megfelelő beállítás. DVD estén meg a tiszta. :)

(#67889) w333 válasza jani-wan (#67886) üzenetére


w333
félisten

Akkor szerintem HDMi kábel hiba lesz ... :U

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#67890) István 67 válasza BBéci (#67887) üzenetére


István 67
tag

A h-8000 samsung lcd vagy az lg 690-es plazma?Gondolom a plazma a mozgásmegjelenitésben jobb , de egyébként a képminősége melyiknek jobb?

(#67891) PuMbA válasza w333 (#67865) üzenetére


PuMbA
titán

"Ha kikapcsolom ... már durván akadozik a mozgás, gondolom az már 50Hz"

Hát akkor a 24Hz-hez mit szólsz mozifilmek esetén, ha már az 50 is az akadozik kategória neked :DDD

BBéci: Ez ok, de LCD-nél tényleg tökmindegy, hogy a 24fps-es film 24Hz-en megy vagy 72-n, mert az eredmény ugyanaz lesz (1 képet tart ki 3 ideig vagy 3 ugyanolyan képet tart 1 ideig) :)

[ Szerkesztve ]

(#67892) kaboska válasza BBéci (#67887) üzenetére


kaboska
aktív tag

Teszteltél már ilyet?

"Fej vagy gyomor"

(#67893) jani-wan


jani-wan
tag

A kábelt odaadtam egy informatikus ismerősömnek aki kipróbálta, és azt mondta tökéletes.

(#67894) vmaxter


vmaxter
tag

Engem borzasztóan felháborít, hogy az app-ok amik annak idején a TV-re elérhetők voltak, folymatosan tűnnek el. Amik pedig maradnak többnyire angol, román, cseh, vagy szlovák nyelvűek, illetve ezen nyelvterületen használhatóak. Pl.: a port.hu alkalmazáson a román televízíócsatornák műsorai érhetőek el.

A Youtube-ra pedig hiába jelentkezem be a weben regisztrált account-al, semmire nem megyek vele, mert nem érem el a saját csatornámat, de még a privát videókat is csak úgy tudom megnézni, ha a webes felületen nyilvánossá teszem arra az időre és a tv-n rákeresek.

Most a Picassa miatt szopok, mert oda tettem a képeimet és a tv-n tudtuk megnézni a családdal. A közelmúltban a Picassa eltűnt és az ügyfélszolgálat azt írta erre, hogy ez valószínű azért van mert a Google nem fejleszti tovább erre típusra.

UE32D5500-am van. Nem mai darab, ha jól tudom 2011-es modell. De azért nem annyira régi. Az újjabb típusokon is így müködnek ezek? Egyáltalán , hogy van ez az egész? A google-nak miért nem éri meg app-okat fejleszteni Smart TV-re is? Tudtok valami használható képnézegető progit erre a típusra?

Köszönöm!

(#67895) Azurooandrew válasza Dani Pécs (#67867) üzenetére


Azurooandrew
tag

Szia Dani, azért ez meglepett...azt hittem a H sorozat esetében ez elszigetelt eset lesz és a bevilágítás vagy felhősödés minimális.

melyik boltról van szó? mennyire kellett "harcolni" a kereskedővel, hogy ez bizony így nem frankó és cserét kérsz másodjára is?

(#67896) Flashget válasza Dani Pécs (#67879) üzenetére


Flashget
félisten

Ez az F szériánál is így volt. Belsőre az F66xx és F67xx megegyezett csak külsőben (káva színe körben) és a talpban volt eltérés.

Realme GT Master Edition

(#67897) Gicz válasza BBéci (#67864) üzenetére


Gicz
addikt

Nana!
24fps egy lcd monitoron, az JUDDER-es. Míg egy plazma panel ami 24hz-en frissül, az vibrál. Szerintem te kevered a kettőt, már nem először. :)

(#67898) bozont válasza Gicz (#67897) üzenetére


bozont
veterán

Ha az elektronika tudja a 24Hz-es (vagy ennek többszörösét) frissítést akkor nem lesz semmiféle judder lcd-n. Szép folyamatos lesz a kép ebből a szempontból.

(#67899) Gicz válasza bozont (#67898) üzenetére


Gicz
addikt

Ha tudja, akkor jdderes lesz. Ha ráküldöd a motion pluszt, akkor lesz folyamatos. Ami szerintem nem szép, hanem szappanopera, ronda, természetellenes, artifantokkal teli "folyamatosság"

(#67900) Dani Pécs válasza Azurooandrew (#67895) üzenetére


Dani Pécs
tag

Euronics.Maximálisan pozitívan állnak a kérdéshez, nagyon jó, hogy ezt a boltot választottam. Szó nélkül cserélik, és elnézést kérnek, csak rendelni kell; ezért várok most.

Az elsőnél pixelhiba volt, és nem is jutottam el a felhősödés/bevilágítás teszteléséhez, mert azonnal vittem vissza. Lehet, hogy az nem világított be.

Elméletileg csütörtökön hozom a cseredarabot, és majd referálok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.