Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66301) csab2 válasza jambiyya (#66286) üzenetére


csab2
veterán

Köszönöm!
Nálam valami gond lehet, mert az Asus ügyfsz szerint a vezérlőpultban a hang lejátszás fülén lennie kellene "TV"-nek, de nálam nincs csak "hangszórók" van. :(

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#66302) Flashget válasza PuMbA (#66299) üzenetére


Flashget
félisten

digikábel.

Realme GT Master Edition

(#66303) macy válasza csab2 (#66301) üzenetére


macy
addikt

Vezérlőpult - hardver és hang - hangeszközök kezelése - lejátszás fül. Ha csak hangszórók van, jobb kilkk és nézd meg be van-e pipálva a leválasztott és letiltott eszközök megjelenítése.

(#66304) frigoo


frigoo
aktív tag

Sziasztok!
Meg tudjátok mondani, hogy egy F6650 tvn oldalirányú kameramozgásoknál (pl. most focimeccsnél) miért látok függőleges csíkokat, illetve hogyan tudnám ezt minimalizálni?
Köszönöm előre is...

[ Szerkesztve ]

(#66305) Gicz válasza frigoo (#66304) üzenetére


Gicz
addikt

dirty screen effect, a ledes LCD-k egyik fő problémája, a háttérvilágítás nem egyenletes eloszlása okozza, nemnagyon van rá megoldás.

Esteleg megpróbálhatod meglazítani a tv-n a csavarokat, hátha csak megfeszül a panel és enyhíthetsz rajta kicsit.

(#66306) frigoo válasza Gicz (#66305) üzenetére


frigoo
aktív tag

Aha, köszi. Sejtette, hogy valami technológiai korlát, mert próbáltam különböző fényerő, kontraszt és háttérvilágítási értékekkel, de az "effekt" megmaradt. Bezzeg a G20on nem volt ilyen. Na mind1, annyira nem durva, de focinál én látom, az asszony nem.

(#66307) Bitpalace


Bitpalace
senior tag

sziasztok!

Az miért van hogy gépről 24p, 1920x1080 felbontásba nézem a filmet, minden képjavító ki van kapcsolva, film módba a kép, és a film közben a kép megtörik egy csíkban, de nem tudom semmihez kötni. Változó mikor és a kép melyik részén jelenik meg, de pl gyors képváltásoknál is látható és kicsi zavaró. Gondolom beállítás kérdése minthogy készülékhiba volna.

üdv!

(#66308) focvis válasza Bitpalace (#66307) üzenetére


focvis
veterán

Ez szvsz a PC "hibája", gyengesége, az én laptopom is csinálja, de csak az, DVD nem, Samu tv pendriveról sem. A "tudományos" magyarázatában nem vagyok biztos, talán a videókártya nem erre optimalizált.

(#66309) Flashget válasza Gicz (#66305) üzenetére


Flashget
félisten

de van rá megoldás!
szerviz és panel csere.

Realme GT Master Edition

(#66310) Flashget válasza frigoo (#66306) üzenetére


Flashget
félisten

ne hagyd ennyiben! szerviznek kell jelezni mi a hiba és kicserélik a panelt.

Realme GT Master Edition

(#66311) h.robert


h.robert
csendes tag

Sziasztok,

Most készülök tv-t venni, 150 ezer körüli összeget szánok rá. Néhány nagyobb áruházban most 135k ill.140k a Samsung UE40F6400. Megéri ezt a típust ennyiért megvenni vagy esetleg érdemesebb várni egy kicsit, amíg lejjebb megy a H-s modelleknek az ára? A Youtube alkalmazás mennyire használható, mennyire nehézkes/körülményes a használata? Lehet a H-s modellekhez kiadott smart control távirányítót használni az F-es modellekhez?

Köszi

(#66312) doc válasza h.robert (#66311) üzenetére


doc
nagyúr

szerintem teljesen jo a youtube app, en eleg sokat hasznalom
az egyetlen gondom vele hogy nem a normalis billentyuzet-interface-t hasznalja, emiatt a radugott USB-s billentyuzet sem segit sokat
emiatt en szamitogepen szoktam megkeresni amit nezni akarok, berakom a 'watch later' listaba, azt meg a tv-n konnyen megtalalom :)

(#66313) Trol


Trol
tag

Sziasztok! 6320as tvm van, de sajna a digi meg nincs bekötve. Tudom láma kérdés, de elméletileg nem kéne tudnom fogni alapból azt a 2-3 ingyenes adót? Vagy hiába van benne a tuner a tvben, antenna akkor is kell? Vasárnap néznem a döntőt, de digi csak jövő héten lesz. :( köszi

(#66314) Tegla80 válasza Trol (#66313) üzenetére


Tegla80
addikt

Szia
Termeszetesen kell hozza antenna....
(varosban,vagy ha kozel vagy a toronyhoz es eros a jel,akkor jobb esetben egy heggesztodrot is eleg ;) )

Sony® & PlayStation®

(#66315) PuMbA válasza frigoo (#66304) üzenetére


PuMbA
titán

Ez érdekes, mert én az F6100-on ezt nem veszem észre. Próbáld meg ezzel: Beállításaim: alap gyári + Film mód, 9-es háttérvilágítás, digit zajcsokkentés és dinamikus kontraszt off, eco és energiatakarékos módok off, film mód off, motion plus és led mozgásjavítás off, feketeszint vagy mozifekete: legsötétebb.

[ Szerkesztve ]

(#66316) Flashget válasza Trol (#66313) üzenetére


Flashget
félisten

Logikusan gondolkodva, szerinted mégis mit jelenítsen meg a tv antenna nélkül, ha kábeltv-d még nincs?
Ez kb. olyan kérdés mintha valaki ilyesmit kérdezne "be kell dugnom a 220-ba, hogy működjön a tv?" :)

Realme GT Master Edition

(#66317) Anonymus23 válasza Flashget (#66316) üzenetére


Anonymus23
veterán

A nevéből ítélve csak trollkodni akar.
:C
Bár kétségtelen én is láttam már sok mindent, ilyenfajta gondolkodni nem akarok hozzáállást is, így már értem miért van a mikró dobozán, hogy macskát pedig nem szárítunk benne... :Y

;) - The Power of the Light Side

(#66318) blakey válasza Gicz (#66305) üzenetére


blakey
titán

Vertical banding, a dirty screen más. :)
A vertical banding minden LCD esetében jelen van kisebb nagyobb mértékben, amelyiknél zavaró az cserés, a dirty screen meg javítható, természetesen cserével.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#66319) apszi válasza Bitpalace (#66307) üzenetére


apszi
őstag

Szia!
Nem tudom milyen vga és proci van a gépedben, de amennyiben két megjelenítő is rá van kötve a pc-re, függetlenül attól, hogy csak egy van bekapcsolva, és a vga vezérlőpultjában mindkét megjelenítő be van pipálva (engedélyezve van), akkor az egyiket teljesen tiltsd le (vedd ki a pipát). Csak egy kijelző legyen vezérelhető. Ez megszüntetheti a csíkozódást, persze csak, ha ez nálad is így van. Nvidia esetén ezt a képen látható helyen teheted meg.

(#66320) apszi


apszi
őstag

Sziasztok!
Nézelődtem tévé ügyben, és elképzelhető, hogy a Samu H6500-nak jobb képe van a H6400-nál, vagy ez csak placebó hatás volt :DDD

(#66321) Flashget válasza apszi (#66320) üzenetére


Flashget
félisten

vagy csak szimplán rossz beállítás :)

Realme GT Master Edition

(#66322) apszi válasza Flashget (#66321) üzenetére


apszi
őstag

Ez is benne van a pakliban? Úgy mondanám valahogy élesebb stabilabb volt a képe. Tudásra elvileg tuner szintjén tud többet, meg "hz"-ben, a papírforma szerint. Nem tudom elektronika és panel vajon ugyanaz? Tudom kettőt és könnyebet. Ez F széria esetében pl, hogy volt?

(#66323) Flashget válasza apszi (#66322) üzenetére


Flashget
félisten

F szériánál nem volt jobb a 6400 képe és szerintem ez nem változhatott a H szériánál sem.

Realme GT Master Edition

(#66324) apszi válasza Flashget (#66323) üzenetére


apszi
őstag

Fordítva gondoltam, hogy jobb e a 6500 képe mint a 6400? :R

(#66325) st6969 válasza blakey (#66318) üzenetére


st6969
őstag

Hogy is van ez?
A focimeccsnél oldalmozgásnál nálam is van ez a jelenség sajnos. Én nem mondanám határozottan, hogy csíkok, inkább maszatok, de jellemzően függőleges irányú.
Szóval akkor ez vertical banding vagy dirty screen effect? Szervízelhető vagy ráfogják, hogy nem garanciás probléma?
Nem gyári :O garanciás termékem van.

(#66326) blakey válasza st6969 (#66325) üzenetére


blakey
titán

Ilyesmi vagy inkább "paca" szerű?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#66327) PuMbA válasza blakey (#66326) üzenetére


PuMbA
titán

Ez nagyon durva :Y Nem lehet, hogy a nagy fényerő miatt ilyenek? Nekem 9-en van a háttérvilágítás, 30-on a fényerő és nem látok ilyen csíkokat, csak kis felhősödést a széleken. Ráadásul ez a beállítás egyáltalán nem sötét, nappal is simán látható minden jól. Az biztos, hogy az F6100-om Samsung paneles, mert megnéztem a service menüben.

[ Szerkesztve ]

(#66328) csab2 válasza macy (#66303) üzenetére


csab2
veterán

Pipa van mindkettőnél, de nem mutatja a TV-t. :(
Köszönöm a segítségedet!

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#66329) sunci_02 válasza Csekusz (#66232) üzenetére


sunci_02
aktív tag

Nagyon sajnállak. :O Nagyon sz@r érzés lehet, hogy a nagy álmod teljesül és csalódsz... tudom mit érzel át...

DE! Azért eléggé ciki nem? Veszel egy ilyen készüléket és használhatatlan.... (Nem tudod visszavinni és plazmára becserélni?) :O :O :O :O :O

(#66330) blakey válasza PuMbA (#66327) üzenetére


blakey
titán

Minden LCD-n van, mértéke változó, van amelyik nagyon zavaró tud lenni. Mindent feltekerve persze, hogy hatványozottan jelenik meg minden. LCD-t fotózni sem egyszerű a háttérvilágítás miatt, a fotók szemléltetésre jók, de nem adják vissza azt amit valójában látunk.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#66331) Flashget válasza apszi (#66324) üzenetére


Flashget
félisten

:)
picivel..:)

Realme GT Master Edition

(#66332) st6969 válasza blakey (#66326) üzenetére


st6969
őstag

Inkább paca szerű, de állóképnél abszolút nem látni, az tökéletes. Ez az effekt kizárólag vízszintes kameramozgásoknál látható kb. homogén háttérnél, focimeccs jó példa. Megpróbálok majd video-t készíteni róla

(#66333) Picike8


Picike8
aktív tag

Sziasztok,
a segítségeteket szeretném kérni.

Vettünk egy új Samsung tévét a hálószobába, és szeretnénk rá ugyanazt a csatornalistát rárakni, mint ami a szintén Samsung tévénken van a nappaliban.
Erre gondolom az USB-s importálás lenne a legjobb - bedugtam a nappaliban lévő (továbbiakban: nagy) tévébe egy pendrive-ot, exportáltam rá a csatornalistát, majd felmentem a hálóba, bedugtam az új (továbbiakban: kis) tévébe, importálás, majd hibaüzenet.

Érvénytelen csatornalista.

Hogy tudnám megoldani azt, hogy importálja? Próbáltam már átnevezni a fájl, nem sikerült. :(
Előre is köszönöm a segítséget! :)
Üdv,
p8

(#66334) Tutu7030 válasza Picike8 (#66333) üzenetére


Tutu7030
veterán

Kellene a két tv pontos típusa. A ChanSort alkalmazással a meglévő csatornalistád megnyitod, csinálsz róla egy referencia lista mentést, majd az új tv-n csinálsz egy csatornakeresést, ha megvan minden csatorna, akkor mented pendrive-ra, a ChanSort-tal megnyitod, rátöltöd a referencia listád (ez akkor ugyanabba a sorrendbe rendezi, ahogyan a másik tv-n volt), utána mented, és feltöltöd az új tv-re. Gondolom azért nem lehet alapból átvinni a két tv közt, mert más az évjarata, vagy más a régiója a két tv-nek.

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#66335) MunezXBK


MunezXBK
nagyúr

F6500-am szervizben volt, nem kapcsolt be. 1120-szal vitték el, 1118-cal kaptam vissza. Ez vajon jelentheti azt, hogy szerintük nem tökéletes a 1120? :U

(#66336) Anonymus23 válasza MunezXBK (#66335) üzenetére


Anonymus23
veterán

Alaplapcsere?

;) - The Power of the Light Side

(#66337) Tutu7030 válasza Anonymus23 (#66336) üzenetére


Tutu7030
veterán

Ha nem viszi az eddig felvett műsorokat, akkor tuti. :)

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#66338) MunezXBK válasza Tutu7030 (#66337) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Letöröltem őket, viszont a mentett csatornalista nem volt megfelelő. Újra kellett mentenem.

(#66339) Flashget válasza MunezXBK (#66335) üzenetére


Flashget
félisten

Nem ez azt jelenti alaplapot cseréltek :)

Realme GT Master Edition

(#66340) Flashget válasza Tutu7030 (#66334) üzenetére


Flashget
félisten

Nem tudja mert mindkét tv saját jelet rak a fájlba..nálam sem lehet a monitor vagy a tv esetében ezt eljátszani.
csinálni kell egy új keresést és azt fabrikálás után elmenteni, visszatölteni tv-re.

Realme GT Master Edition

(#66341) Tutu7030 válasza Flashget (#66340) üzenetére


Tutu7030
veterán

Én csak abból indultam ki, hogy amikor a szerviz menüben átírtam a régiót németre, nálam sem fogadta el a magyar régióról lementett listát. El kellett vele játszanom a ChanSort-os, referencia listás játékot. Így már elfogadta a tv. (mivel a referencia listában (.csv) nincs semmi azonosító, csak a tényleges csatorna adatok, így azok átvihetők egyik tv listájáról (.scm) a másikra)

[ Szerkesztve ]

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#66342) CoolBoy323


CoolBoy323
nagyúr

Aktiv hangfallal hogy tudom osszekotni az es5500-ot, ugy, h a hangszinszabalyzo hasznalhato legyen?

Fejhallgatoba dugva (rca-jack kabel) nem lehet allitani.

Rca-rca mukodhet?

(#66343) donjohnson válasza CoolBoy323 (#66342) üzenetére


donjohnson
addikt

nem, mert az az rca csatlakozó bemenet a tv hátulján. AV IN van melléírva.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#66344) CoolBoy323 válasza donjohnson (#66343) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

A francba, tenyleg :W

(#66345) mosquetoo


mosquetoo
tag

sziasztok tudnátok segíteni nekem , hogy mit kezdjek ezzel a problémával ?
A samsung ue40f6500 as tv-m van, az lenne a problémám hogy meccs közben amikor pl nagy kirúgások vannak olyan mintha szaggatna a labda , esetleg nincs ötletetek hh mitől?

(#66346) PuMbA válasza mosquetoo (#66345) üzenetére


PuMbA
titán

Ezt próbáld ki :)

(#66347) blakey válasza mosquetoo (#66345) üzenetére


blakey
titán

Motion plus (vagy valami hasonlló) okozza. A de-juddert vedd alacsonyra.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#66348) frigoo válasza PuMbA (#66346) üzenetére


frigoo
aktív tag

Szerintem ezzel a beállítással fix 50hz en megy a tv, ergo nem lesz folyamatos képed. A motion plust tedd tisztára, vagy egyéni 10 ill. 3ra.

A 66315-re: Ezekkel a beállításoknál is megvan a sávosodás CSAK homogén háttérnél, oldal irányú kameramozgásoknál, nagyon enyhén. Az én beállításaim is hasonlók. Nem zavaró, úgyhogy marad a tv. :D

[ Szerkesztve ]

(#66349) frigoo válasza PuMbA (#66346) üzenetére


frigoo
aktív tag

Bocs, lejárt a szerk. idő.
Állítólag nagyban függ ez a dirty screen a kijelző méretétől. Láttam egy 40F6500at, ott nem vettem észre én sem. 55 méretben viszont már jobban jellemző. 8 emberből csak én és egy haverom látjuk enyhén.

(#66350) Flashget válasza PuMbA (#66346) üzenetére


Flashget
félisten

MP off? :)

nem kikapcsolni kell, hanem egyedi modra állítani és az értéket belőni..kezdésként 10/3-ra.
nálam így van

Realme GT Master Edition

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.