Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67301) h.robert válasza Dadan01 (#67298) üzenetére


h.robert
csendes tag

Köszi az infókat!

(#67302) PITYU// válasza Tegla80 (#67300) üzenetére


PITYU//
csendes tag

Szia

Köszi az infót. Ha frissítek milyen bibik lehetnek. Téglát tudok csinálni belőle? A TV működésben lehet valam negatív változás? Szóval ilyen és hasonló kérdések gyötörnek....

I

(#67303) Flashget válasza godfella69 (#67299) üzenetére


Flashget
félisten

MM, Euronics stb. kapható HAMA konzolok maxi jók csak a tv-hez valót vedd meg (VESA szabvány) ami a kézikönyvben szerepel.

Realme GT Master Edition

(#67304) Tegla80 válasza PITYU// (#67302) üzenetére


Tegla80
addikt

Elvileg tegla nem lehet belole,mert a hivatalos fw rakod fel(pesze egy epp aktualis aramszunet bekavarhat,de ez mindennel igy van. :D )
Rendesen nezd meg,h amit szeretnel felrakni az tuti a tiedre valo es akkor mehet is fel.
Minden fw frissites hozhat valtozast az addigi mukodesre +es- iranyban is,epp ezert nem ajanlott egy neked amugy teljesen megfelelo tv-n a fw frissites.De mivel Te szeretned a hbogo-t igy frissitened kell......
(Majd esetleg dobj infot,h mire jutottal.....mi valtozott.....thx )

Sony® & PlayStation®

(#67305) godfella69 válasza Flashget (#67303) üzenetére


godfella69
tag

Köszi 200X200-as szabvány lesz :) azt hittem simán lesz 15-20 ropi ahhoz képest 7900ért már minőségi is van :)

[ Szerkesztve ]

PSN ID: godfella1990; Batte.net: arabsejk90#2613

(#67306) Flashget válasza godfella69 (#67305) üzenetére


Flashget
félisten

attól függ melyik fajta kell, mert van jó néhány. :) [link]

Realme GT Master Edition

(#67307) BullZeye


BullZeye
veterán

Ha hálózaton van a TV újraindul, van valami mód ezt kilőni a francba? Nem akarok frissíteni és köszönöm szépen tökéletesen megfelel a 1119 is.

szerk.:
lemaradt a típusa: 50F6640

[ Szerkesztve ]

(#67308) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Látszólag nem ide vágó a kérdésem, de szerintem igen, kérem, akinek van információja írjon (akár privátban is)!
El szeretném adni a sógoromnak a Samsung UE40B7000WW készülékemet. Megvenné akármennyiért (nem ért a tévékhez, csak nagyon tetszik neki és kell neki egy "nagy" TV).
Kérdésem: mi az az ár, amiért eladhatnám neki úgy, hogy se én se a sógorom ne érezze rosszul magát?
Magyarul nem akarom átvágni és keresni rajta extra hasznot!
Tudtok segíteni?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#67309) BBéci válasza VGYke (#67308) üzenetére


BBéci
titán

Konkrétumot nem írok, csak "hangosan" gondolkozom.
Egy 5 éves Tv legfeljebb eredeti árának harmadát éri. De azt is figyelembe kell venni, hogy közben csökkentek a tévéárak. Egy mostani F6500/6800 lehet az alternatívája, annak árát oszd el hárommal.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#67310) Anonymus23 válasza VGYke (#67308) üzenetére


Anonymus23
veterán

Elolvastam és elkezdtem ezen gondolkozni.
Én most adtam el egy 40C650-est, ami kb ennyit tudott csak CCFL megvilágítással. 68 eFT ért "ment el" (beszámolták). Hasonló módon én sem akartam ezen kaszálni, mivel olyan helyre ment.
Én a fenti árat úgy számoltam ki, hogy eggyel kisebb alap 32"-os TV, hasonló tudással (mondjuk nem 100Hz hanem csak 50Hz) mennyiért lehetne újonnan megvenni, attól még mindig jobb a 40C650, és így jött ki az ár.

De el lehet indulni visszafelé is. Ma egy hasonló tudású 40 colos TV (induljunk ki az F szériából, bár már szinte nem elérhető), de kb egy F5300-asnak felel meg az akkori 7000-es (na jó erős csúsztatással, csak a műszaki tartalmat nézve), ami kb 120 körül zárt árban, mivel a 6100-as már 3D ami 140 körül zárt, bár képminőségben valószínűleg inkább erre hajaz.

Ahogy olvastam a cikket, abban ilyen majd félmillás TV-ről van szó, de ha magamnak lennék, és nagyon bele lennék zúgva, akkor sem adnék értek 80-90 eFT-nál többet, mondom ezt úgy, hogy nem láttam még a TV-t.

;) - The Power of the Light Side

(#67311) VGYke válasza Anonymus23 (#67310) üzenetére


VGYke
addikt

BBéci, Anonymus23 köszönöm!
Csak egy kis off vélemény a sógoromnak szánt B7000 TV-ről... Olyanokat, amiket itt olvasgatok hogy felhősödés, meg a fekete nem igazi fekete, stb. nem igazából vettem észre rajta. Olyanokat sem, hogy USB-ről etetve, nagyaon gyenge avi (pl. 640x352) és überszuper FHD mkv között távolról nézve lenne lényegi különbség (magyarul qrva jól felkonvertálja a tartalmakat, vagy mit csinál, ehez nem értek).
Persze ez nem reklám. Odaadom a sógoromnak valamennyiért és veszek egy jóval nagyobbat helyette... Na de a mit vegyek helyette problémán dolgozom folyamatosan....

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#67312) BBéci válasza VGYke (#67311) üzenetére


BBéci
titán

2009 augusztus-szeptemberben volt nálam B7000, nagyon szerettem, de azóta, ha nem is annyit, mint a plazmák, de azért fejlődött az LCD technika is. Mindenben jobb egy mai F vagy H7000, azokkal nem is érdemes összehasonlítani, azért írtam F6800-at.
A távolról nézést pedig, mint szempontot ne emlegesd, mert úgy egy vasorrú bába is szépséges királylánynak tűnhet. 40 colos képátlón, full HD filmet 1,5-1,6 méterről élvezetes nézni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#67313) PITYU// válasza Tegla80 (#67304) üzenetére


PITYU//
csendes tag

Szia!

Feltettem. Semmi változás nincs (vagy nem veszem észre) minden működik (HBOGO, TVGO...)
Köszi a segítséget.

Üdv: I

(#67314) Tegla80 válasza PITYU// (#67313) üzenetére


Tegla80
addikt

:C

Sony® & PlayStation®

(#67315) kungzi


kungzi
veterán

Kérdés a DLNA-ról: A Samsung PC Share manager nektek sem engedi megosztani a PC-hez, notebookhoz csatlakoztatott külső HDD mappáit? Azt írja ki, hogy: ,,Csak mappaelem osztható meg"

Ez így elég gáz. Nem lehet valahogy működésre bírni?

(#67316) xigris


xigris
őstag

Sziasztok! Kinéztem egy SAMSUNG UE32F4500 tv-t olvastam olyat hogy az mkv-t nem játsza le,igaz ez? :R

(#67317) Flashget válasza xigris (#67316) üzenetére


Flashget
félisten

minden megeshet egy HD ready tv-vel..

Realme GT Master Edition

(#67318) Dadan01 válasza kungzi (#67315) üzenetére


Dadan01
senior tag

Szerintem tedd fel a samsung link-et, ami ennek a szoftvernek egy frissebb változata. Regisztrálni kell, viszont
cserébe a megosztott cuccaidat elérheted samsung telefonról is ( oda is kell a samsung link), persze ha megy a pc-d. Kipróbáltam, pendrive-ot is meg tud osztani, viszont hálózati meghajtót (samba) nem tud ez sem.

(#67319) zeusz55 válasza xigris (#67316) üzenetére


zeusz55
senior tag

Mit tud egy 4500 amit egy 5000 nem??? Ne vegyél HD readyt én is azt akartam nem bántam meg a full hdt és ugy látom még olcsóbb is????

f5000

F4500

Semmiben a mókusvakitás SMARTba és 30W fogyasztásba!Ne ezt vedd!

[ Szerkesztve ]

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#67320) xigris válasza zeusz55 (#67319) üzenetére


xigris
őstag

Engem igazából a dlna érdekel azt nem látom a f5000-be

(#67321) zeusz55 válasza xigris (#67320) üzenetére


zeusz55
senior tag

hát az pont nincs... nekem pc mellett arra nem is volt szükségem, viszont a full hdt sztem bánni fogod! Persze kérdés hogy mennyire kell a net a tvbe...

[ Szerkesztve ]

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#67322) szilacus


szilacus
tag

Hali mindenkinek!

Akkor látogattam sűrün a fórumot mikor led 82 cm. d 5500-as tv vettem.

Most is tv vásárlás előtt állok, a nappaliba szeretnék egy ilyen vagy hasonló készüléket.

UE55F6400

Ha valakinek van tapasztalata vagy tudásáról negativ-pozitív észrevétele ne tartsa magában.

(#67323) xigris válasza zeusz55 (#67321) üzenetére


xigris
őstag

A net nem szükséges a tv is a hálószobába lenne a beltérin sincs hdmi(egy darabig nem is lesz,ezt itt nem részletezném)
Viszont ha a 5000-t veszem akkor kell mellé még egy lejátszó is így már árban majdnem megegyezik és 2 távirányító kell hozzá.

(#67324) zeusz55 válasza xigris (#67323) üzenetére


zeusz55
senior tag

Persze mindenki olyat vegyen amilyenre szüksége van... (lejátszó miért kéne mellé, az 5000 is játszik USBről)

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#67325) torzsa3


torzsa3
csendes tag

Halli mindenkinek,lenne egy kis gondom most vetem egy TP-Link Tl-wr842nd router,de nem akar csatlakozni a Wifivel ,pedig nincsen lekódolva ha meg is keresi azonnal eltűnik a lista lista nem tudom kiválasztani, ha kábellel kötöm össze szeme baj megyen,mi lehet a gond,ezelőtt is használtam Wifi más router gond nélkül.Köszönöm.

Samsung GT-S5570 Galaxy Mini,SAMSUNG 32ES6100,Logitech mk220 vezeték nélküli billentyű és egér.

(#67326) attamero81 válasza szilacus (#67322) üzenetére


attamero81
senior tag

Hát a 82 cm után nagy ugrás lesz képileg.Főleg,hogy az csak alap SMART-os volt elég gagyi lejátszási normállal.(persze megspékelve vitt az mindent!!! ;] ;] )
A F6400-as jó vétel.DE.
Függ attól,hogy mire használod és neked személyesen milyen igényeid vannak.Ebbe elég mélyen el lehet mélyülni,ezt most hanyagoljuk.Ha egy családi 3D élményt akarsz és a sirf (szörf) nem érdekel annyira akkor elég egy mai "átlagos" családnak.Már csak ha a tudást nézem és a méretet átmenetileg figyelmen kívül is hagyom.Ami biztos,ha megveszed többször gondold át azt,hogy FW-t frissítesz,mint annak idején a gyerek vállalást. :DDD

[ Szerkesztve ]

Nem érhetne hamarabb véget a film,mielőtt földet érek??!!

(#67327) xigris válasza zeusz55 (#67324) üzenetére


xigris
őstag

Az addig ok,de van egy nas ami megy éjjel nappal arról menne a film

(#67328) szilacus válasza attamero81 (#67326) üzenetére


szilacus
tag

A 6400-as és a 6410- es között tudásban mi a külömbség?

(#67329) szilacus válasza szilacus (#67328) üzenetére


szilacus
tag

Az a baj hogy találtam ilyet is SAMSUNG UE48H6200 de nem látom a tudás közti külömbséget.

(#67330) attamero81 válasza szilacus (#67328) üzenetére


attamero81
senior tag

Tudásban semmi.A külsőt nézd.A 48-as méretet nem ajánlom.
A miért?
Egyszerű.3 év múlva ha beszarik akkor az életbe nem kapsz hozzá semmit.Főleg meg nem kijelzőt.Lásd. ue39eh5300 az életbe nem találsz hozzá kijelzőt.Pedig még 2 éves sincs a tv.

[ Szerkesztve ]

Nem érhetne hamarabb véget a film,mielőtt földet érek??!!

(#67331) szilacus válasza attamero81 (#67330) üzenetére


szilacus
tag

És melyik az ajánlott méret?

(#67332) attamero81 válasza szilacus (#67331) üzenetére


attamero81
senior tag

Ez függ as szobádtól.Mondjuk a 4x4-es szobába 40-46 colig max.Ha 46-os elég akkor is a szoba lehet akár 5x5-ös is.Mekkora helységbe akarod?

Nem érhetne hamarabb véget a film,mielőtt földet érek??!!

(#67333) szilacus válasza attamero81 (#67332) üzenetére


szilacus
tag

Kb. 3 m. Távolság
lenne a tv néző szem távolsága és a képernyő közt.
Találtam ilyet is
Samsung UE-50H6200

De nem derül ki hogy a 3D aktív vagy passzív, és nem tartozék a szemüveg.

[ Szerkesztve ]

(#67334) attamero81 válasza szilacus (#67333) üzenetére


attamero81
senior tag

A samu-nál aktív mind.A eLdzsí-nél van passzív. :DD
3 m?sötét szobában nagy lesz.

Nem érhetne hamarabb véget a film,mielőtt földet érek??!!

(#67335) st6969 válasza szilacus (#67333) üzenetére


st6969
őstag

Ezt szokták linkelni, érdemes elolvasni.
Én 46-os tv-t vettem kb. 3m-es nézési távolsághoz. SD, HD adások mennek általában (leginkább HD), számomra ez a méret erre a távra és erre a célra egy jó kompromisszum. Féltem tőle, hogy nagy lesz (régi képcsöves 55cm-es tv-t cseréltem le), de nem lett az, két nap alatt megszoktam. Full HD "mozikhoz" még nagyobb is jöhetne :K

[ Szerkesztve ]

(#67336) szilacus válasza st6969 (#67335) üzenetére


szilacus
tag

Akivel beszéltem és mostanában vásárolt tv.-t mindenki azt mondta hogy nagyobbat venne.
És tudásra átlagos tv.Nézéshez 1-2 , 3D filmhez ez a UE50f6200 -es jó lenne?

(#67337) peto.tamas09


peto.tamas09
újonc

Üdv mindenkinek!

Samsung Led Tv-t szeretnék vásárolni, pontosabban már kinéztem két típust, a 46F6510 illetve a 48H6410 lenne ami igazán érdekelne. A tapasztalataitokra lennék kíváncsi, főleg azokéra, akik ismerik a típusokat, találkoztak már velük, esetleg használják, használták. Mit lehet tudni arról, hogy javult e a felhősödés a korábbi modellekhez képest. Esetleg az F széria és a H széria közti különbsége is érdekelne a felhősödés témáját illetően, Nem tudom hogy vagytok vele, de szerény véleményem szerint egy 200+os tévénél, elvárná az ember, hogy olyat nyújtson, amire vágyik...

Előre is köszönök minden hozzászólást és információt (peto.tamas09@gmail.com)

(#67338) Batib válasza peto.tamas09 (#67337) üzenetére


Batib
őstag

Nem tudom tudod-e, de ez mindkettő fehér színű tv. (ha ez volt a célod akkor bocs)

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#67339) coolrob válasza peto.tamas09 (#67337) üzenetére


coolrob
aktív tag

H -s széria már nem Edge hanem backlit megvilágítású, így elvileg felhősödés nem lehet rajta, ha minden igaz.
(Én is vásárlás előtt állok, és ezért nem is kérdés hogy H-s széria lesz)

A legátlátszóbb bolhás szövegek: 1. Mennyit engedsz a feléből? 2. Ez boltban is olcsóbb de azért elviszem ha engedsz belőle kicsit.

(#67340) peto.tamas09


peto.tamas09
újonc

Igen, ezzel tisztában vagyok. Kinek a pap, kinek a paplan. Nekem kifejezetten tetszenek. De igazából tényleg az lenne a lényeg amit kérdeztem...

Köszönöm a hozzászólást!

(#67341) attamero81 válasza coolrob (#67339) üzenetére


attamero81
senior tag

Elvileg 50.000 óra alatt nem hibásodnak meg!Mondták az első generációs LCD-knél.

67342: Persze,hogy sikerült találni megoldást.Az F-es 6510-es szebb képet add mint a es6510-es.Ráadásul ha teszel rá egy KIT-et akkor meg H-s lesz alapból.

[ Szerkesztve ]

Nem érhetne hamarabb véget a film,mielőtt földet érek??!!

(#67342) peto.tamas09


peto.tamas09
újonc

Pontosan ez a problémám, hogy a 2013-as modell jobban tetszene, viszont butább is és felhős is. Árban pedig nem sok különbség van az általam korábban említett két típus közt, ráadásul a H széria egy mérettel nagyobb is, négy magos, és a távirányítója is fejlettebb. Ezért szeretnék egy F6510-es tulajdonostól infót kapni arról, hogy sikerült e valami fejlesztést, javítást kitalálni a D és E sorozatokon tapasztalható felhősödéssel kapcsolatban.

(#67343) BBéci válasza attamero81 (#67334) üzenetére


BBéci
titán

Hogy sajnálom a szerencsétleneket, akik 3 méterről 2,5-2,7 méter széles vásznon nézik a filmeket, ami a falra szerelt 50 colos TV elé ereszkedik le. Természetesen töksötétben, mert mozizni úgy az igazi. ;]
Az a lényeg, hogy ne vezessük félre az embereket! 46 colos tévén, 3 méterről szinte lehetetlen megkülönböztetni a 720p filmeket a 1080p-től. Akkor meg minek a full HD TV?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#67344) w333 válasza BBéci (#67343) üzenetére


w333
félisten

+1 ! A 3 méterre már minimum egy 55" TV kell ! :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#67345) galaxys80 válasza w333 (#67344) üzenetére


galaxys80
veterán

Miért te milyen távolságról nézed a filmeket? 1 méterről?
Gondolom a moziban is csak az első sorba veszel jegyet. :U

(#67346) BlacKSouL válasza galaxys80 (#67345) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Nincs elég nagy tévéd, ha fejforgatás nélkül látod mind a négy sarkát ;]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#67347) w333 válasza galaxys80 (#67345) üzenetére


w333
félisten

Nem ... én a 40" -s TV -t kb. 1.5-2 méterről nézem ! :K

Moziban mindég a közepén, tehát ha van 20 sor én valahol a 10 -sorban vagyok !

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#67348) galaxys80 válasza w333 (#67347) üzenetére


galaxys80
veterán

Akkor arányaiban ,hogyan jutottál arra következtetésre ,hogy 3 méterről már legalább 55"-os TV kell? :U

(#67349) st6969 válasza szilacus (#67336) üzenetére


st6969
őstag

Ha jól tudom, az F6200 csak 50Hz-es. Inkább valós 100Hz-esek között keresgélj (6100, 6400, 6500, ... még feljebb, amennyire a pénztárcád bírja). 6200-asból állítólag a H széria már valós 100Hz-es.
Méret (saját véleményem): ha sok SD tartalmat nézel (neadjisten analóg adásokat), akkor csak óvatosan a "minél nagyobb" mérettel. Nézd meg élőben mindenképpen ha teheted, és ügyelj arra, hogy gyártói garanciával vedd (én nem így tettem, mert a bolt, ahol az árakat már jó ideje figyeltem időközben átállt saját garanciára, amivel buta módon nem törődtem).

(#67350) w333 válasza galaxys80 (#67348) üzenetére


w333
félisten

Úgy hogy nekem a 2 méterre már kezd kicsi lenni a 40" -s méret, egy 50" -el sokkal nagyobb élmény lenne pl. egy komolyabb FHD film ! :))

Sőt ha megnézed az 55" TV -t kb. 220 cm -re ajánlják, akkor 3 méterre hogy lenne már elég a kisebb méret mint az 55" :F

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.